Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 81 od 81

Tema: Preporuka za sling

  1. #51
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno Re: re

    Citiraj panterica prvotno napisa
    da sad kupujem, izabrala bih mei tai. čini mi se puuuuno jednostavniji (ili se varam :? )
    meni je jednostavniji od marame, marama pak ima prednost za najma nje bebače jer najfinije podupire, a sling mi je najbolji sada kad mala hoće čas van čas unutra.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    slingbymama nam je suuuuper! fino čvrst! ne znam doduše kako će biti na ljeto, da li će biti predebel???... ma beba mi se ne pomakne u trosatnoj šetnji...
    iskreno, pk su mi prekrasni slingovi, ali računaj na to da ćeš se htjeti šareno obući i s takvim slingom ćeš možda izgledati prešareno... barem ja tako mislim. osobno sam za nešto koloristički univerzalno, što ide na različite odjevne kobinacije.

  3. #53
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja sam nova s ovim "slingovanjem"
    zelim posedovati jedan.
    Ali,za pocetak mi nije bas najjasnije-sta je sling,a sta marama?
    Mislila sam da je to jedno te isto.
    Moja beba ima 4 meseca i vise od 7kg i vec mi ju je tesko nositi na rukama,pogotovo sto imam i nekih problema s nervima pa mi prsti trnu
    Piksiekid su mi super po izgledu,ali mi je tesko doci do njih,tj dok dodju do mene bude preskupo.
    Mm je trenutacno u Americi pa sam molila da mi tamo poruci on-line Maya Wrap.
    Da li sam pogresila?Kosta oko 60$,da li je to puno?

  4. #54
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ima dosta varijanti, ali za početak, kod nas je sling kraća marama, malo duža od 2m s dva čelična ili aluminijska koluta za učvršćivanje, a marama je većinom duga oko 5m, premda ima i kratka marama. Ali u drugim zemljama se ti nazivi drugačije koriste. zaboravila sam te detalje.
    Treća podvrsta je mei tai, azijska vrsta nosiljke koja se preporuča tek za bebe od oko 6mj, dok su prve dvije upotrebljive od rođenja.
    Imaš na forumu jako, jako puno o tome...

  5. #55
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Dok sam jos bila u trudnoci,cula sam negde da postoji marama za nosenje dece.
    I da se zove Sling.
    I tako....porucim ja MM-u da mi to kupi u Americi.
    Odatle je zvao i pita-jel Sling?-Sling-kazem ja.

    I stigne mi ovo:
    http://www.infantino.com/Carriers/Sl...er_Carrier.php

    To je kao neka torba.Da li je ko to ikad video ili koristio?
    Bila sam razocarana,ali MM se trudio da baza po decjim radnjama,nisam imala srca skiseliti facu,a kamoli prigovarati

    Probala sam malenu vise puta staviti u to,ali nije joj udobno,sva se zguzva,stenje i uzdise,i to kad je dobre volje.A kad bas i nije,dere se iz petnih zila,i to najcesce u sred trznog centra
    Pa ju moram izvaditi van i nositi na rukama

    Sad sam porucila Ring sling.Tacnije,poslala link da mi tamo poruce preko net-a da ne bude zabune 8)
    Pitam se,pitam se,da li je i u pravom slingu beba jednako "smestena"(neugodno)kao i u ovoj mojoj torbi?

    Da ironija bude veca,kada se Iva rodila,moj brat iz Kanade mi posalje jos jedan skoro identican "sling",kakav vec imam
    Sad imam 2 i ne sluze nicemu.I kuma porucila kad i ja,stigao i njoj,ni ona ne koristi a njena je beba jos manja.
    Kukuuuu....

  6. #56
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    E da, to sam napisala, vani sling može značiti nešto drugo.

    koliko vidim, to ti je samo za položaj kolijevke, koji većinom djeca odbijaju, kako sam čula, a ni moja ga nije prihvaćala (dobro, moja je zbilja bila specifična )
    Dobila sam nešto slično s rabljenom robom, samo nisu rubovi bili gumirani nego podstavljeni spužvom, kasnije je služilo kao sling kad je mala već samostalno sjedila, jer prije toga se nije moglo tako dobro naštimati da pruža dobar oslonac leđima. Ali ovo je zbilja oblika torbe pa ne znam da li bi se moglo tako koristiti. I ovo moje je bilo nespretno, plastični kolutovi, ta spužva je smetala, kad sam napravila pravi sling to je bilo nešto sasvim drugo.
    Možda ti se privikne, ali bilo bi ti bolje da nabaviš nešto što se može postaviti u razlčite položaje. Položaj koljevke ti je ionako samo za prvih par mjeseci.
    Ako hoćeš, iskroji si kratku maramu od plahte, za po kući, a umjesto ringova nauči vezati pomični čvor. Ako to napraviš od nekog malo ljepšeg materijala možeš i među ljude
    Pogledaj malo po burzi pa si kupi neki polovni sling, bude ih zbilja jeftino, evo mikka se nudi za prijevoz… 8)

  7. #57
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ah, sori, nisam pročitala da si naručila novi. Onda možeš prodavati ova dva preko burze 8)

  8. #58
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    u engleskom govornom području, to što si dobila zapravo i je sling ( sling je zapravo i torba i nosilica i svaštanešto što ide na jedno rame) i vrlo je limitran što se tiče položaja nošenja i dobi djeteta.
    Ja ti preporučam da naručiš ring sling, možeš i tu u hr, kako pomikaki kaže, mikka ti dosta često ide na relaciju BG-ZG, pa se možeš s njom dogovoriti da ti donese, i tako uštediti poštarinu

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    140

    Početno

    jel ima tko sling iz Beba media centra.
    Čini mi se malo deblji,kao tanji jeans,pa se bojim da se ne može dobro namjestiti, da mi bude teško nositi ga.Vidila sam na deklaraciji da ga oni šiju,a pružila mi se prilika jeftino ga dobiti pa se dvoumim.

  10. #60
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja imam sling domaće proizvodnje od kepera, zapravo je kao lagani jeans, razlikuje se samo po boji. Dobro me služi, čvrst je, ali se malo teže provuče kroz ringove. Možda da to provjeriš u trgovini, kako se namješta. I meni je super za veće dijete, ali nisam sigurna da li bi za malu bebu bio pregrub.

  11. #61
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Nabavila sam neki sling domace proizvodnje.
    "Utrpam" ja melnu unutra,ali stalno imam viska materijala
    Nikako se ne snalazimo.Ona se kezi,a bog sveti zna da li je dobro smestena.
    U budha pozi se bojim da joj iscupam noge iz kuka ,a glavica se slobodno klatara
    Nesto su neprirodno visoko,samo sto ne izvire van.
    Kolevka nam nikako ne ide.Gledam ja video i foto upute,i sve mi izgleda jasno kao dan,ali kad krenem u akciju-avaj

  12. #62
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kaj ti nije ona vec jako prevelika za kolijevku?

  13. #63
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Pa jeste
    Ali,izbijaju joj zubici,nece siku dok ju ne ununam na rukama.A teska mi je.
    Zar nije kolevka za uspavljivanje najbolja?

  14. #64
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ne znam, ja sam k. nosila u kolijevci do mjesec dana starosti max, odonda stalno u trbuh na trbuh. spavala je ko beba uvijek (i jos spava )

  15. #65
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Paaaa,vezbacemo :/
    To-trbuh na trbuh-kud s nogicama :?
    Na uputama smotaju bebu unutra,a ja ne vidim bas kako noge stoje
    Danas smo se nosili po stanu u Budhi,mala se kezi,a Mm komentarise-"bas prirodan polozaj"....

  16. #66
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj KayaR prvotno napisa
    Zar nije kolevka za uspavljivanje najbolja?
    mi nikad nismo koristili kolijevku, od rođenja je u trbuh na trbuh i spavala je tako satima.

    nogice su vani, jako rasirene

  17. #67
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Isprobali smo trbuh na trbuh
    Mala zvera okolo,vrti glavicu stalno,ne vidim kako bi pristala da zaspi u toj pozi
    A probali smo i sikiti u slingu,to nam je bilo super/
    Nemam pojma da li sam ju dobro namestila,ali za "po kuci" je ok

  18. #68
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj KayaR prvotno napisa
    Isprobali smo trbuh na trbuh
    Mala zvera okolo,vrti glavicu stalno,ne vidim kako bi pristala da zaspi u toj pozi
    A probali smo i sikiti u slingu,to nam je bilo super/
    Nemam pojma da li sam ju dobro namestila,ali za "po kuci" je ok
    zaspi obično kad se hoda u malo bržem ritmu, još ako si pod nekim drvećem - park, šuma - to je dobitns kombinacija

    Što se tiče položaja, pazi da su noge raširene oko tebe i da ne vise dolje, a tijelo uz tvoje tako da se ne može savijati. Uz malo prakse ćeš uvježbati.

  19. #69
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Mi to ne zovemo "trbuh na trbuh" nego "glava među cice"
    Tako je najslađe zaspati,ako već nije s cicom u ustima.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    95

    Početno

    Mi bi isto kupili sling-ali problem je sto kad gledam ove snimke nosenja djece i kako se stavljaju imam fobiju da to nije dovoljno stabilno dolje kod guze i da bi dijete moglo ispasti. MT mi djeluje stabilnije.. Moja curica ima 2 mjeseca- da li bi mogla MT kad pocne samostalno drzati glavu?


    Strah me slinga

  21. #71
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    neće ti dijete ispasti. donji dio slinga provučeš između djetetovih nogu i navučeš do trbuha, tako da napraviš svojevrsni tobolac. ja još rep slinga provučem između djetetovih nogu i zataknem u sling na leđima da mi ne lamata okolo. kad je malac bio sasvim mali, rep bih tako provukla i izvukla van na gornjem dijelu, ispalo je slično marami.

  22. #72
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj bimba iaia prvotno napisa
    Mi to ne zovemo "trbuh na trbuh" nego "glava među cice"
    buahahahahahahahahahaaaaa
    jako dobro

  23. #73
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj Ledolin@ prvotno napisa
    Mi bi isto kupili sling-ali problem je sto kad gledam ove snimke nosenja djece i kako se stavljaju imam fobiju da to nije dovoljno stabilno dolje kod guze i da bi dijete moglo ispasti. MT mi djeluje stabilnije.. Moja curica ima 2 mjeseca- da li bi mogla MT kad pocne samostalno drzati glavu?


    Strah me slinga
    Ledolin@ ja nikad, ali nikad nikad nisam dobila informaciju da je nekome dijete ispalo iz slinga, božemesačuvaj.
    da se takve stvari događaju, ova nisljka zasiguno ne bi bila toliko popularna koliko je.
    stoga ne brini i tu opciju momentalno eliminiraj iz svoje glave

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    95

    Početno

    joj hvala... bas sam panicarka

    Evo posudili danas jedan do vikenda pa cemo vidjeti kako nam odgovara :D

  25. #75
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Ledolin@ prvotno napisa
    joj hvala... bas sam panicarka

    Evo posudili danas jedan do vikenda pa cemo vidjeti kako nam odgovara :D
    samo opušteno, nemoj se iznenediti ako dijete bude nervozno, možda osjeća tvoju nelagodu.

    Pazi da bude nahranjeno, suho i preporučam pokušati kad je doba za spavanje, ubaci u sling i kreni hodati u ritmu uz ljuljuškanje.

    Možeš prvo malo vježbati s medvjedićem ili lutkom. Ako ne uspije od prve stvar je vjerojatno u tome da treba malo prakse, ne odustaj odmah

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    95

    Početno

    A sto je ovo? http://www.slinglings.com/ to mi se vise svida jer nema onog dijela koji visi..


    Jel ima to za kupiti u hrv?

  27. #77
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Ledolin@ prvotno napisa
    A sto je ovo? http://www.slinglings.com/ to mi se vise svida jer nema onog dijela koji visi..
    to je pouch

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    95

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj Ledolin@ prvotno napisa
    A sto je ovo? http://www.slinglings.com/ to mi se vise svida jer nema onog dijela koji visi..
    to je pouch
    Jel to za male bebe.. ma meni se ne svida bas kod slinga i marame sto toliko platna visi uokolo MT mi je idealan, ali bebica mi ima tek 1,5 mjesec

  29. #79
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Ledolin@ prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj Ledolin@ prvotno napisa
    A sto je ovo? http://www.slinglings.com/ to mi se vise svida jer nema onog dijela koji visi..
    to je pouch
    Jel to za male bebe.. ma meni se ne svida bas kod slinga i marame sto toliko platna visi uokolo MT mi je idealan, ali bebica mi ima tek 1,5 mjesec
    evo ti tema pouch pa čitaj

    ja imam sling, slingbymama, neki stariji model koji je skroz kratak, ništa ne visi. sad mi je čak malo i prekratak kad je M. već velika

    s maramom se nisam nikad snašla baš zbog viška materijala...smotana sam 8)

    mei tai?! navodno se može i mala beba nositi u njemu u položaju žabe (ili kako se već zove taj položaj :/ , pogledaj malo po temama, mislim da ima nešto o tome). ja svoj mei tai koristim, doduše rijetko jer...kad jednom staviš dijete u njega, onda bi bilo dobro da u njemu ostane, bar neko vrijeme. a moja hoće malo nošenja malo hodanja malo štajaznamčega pa mi je sling najpraktičnji.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    95

    Početno

    cula sam za taj polozaj zabe i citala u nekim postovima o njemu, ali nigdje nisam nasla neke upute kako bi to tocno trebalo izgledati. Imas kakve upute ili jos bolje slikice ili video?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Meni "žaba" vuče na "Buddhu", ali nisam ziher.

    Ja rep od sling malo zarolam i prebacim preko ramena da mi ne smeta.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •