Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 66 od 66

Tema: Odnos prema pacijentu

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    146

    Početno

    Želim javno reći o Šibenskom rodilištu i ginekološkim ordinacijama. Iz vlastitog iskustva znam da trudnice nemaju nikakvu prednost, čekaju na sve preglede i po dva sata. Ostali pacijenti su nekulturni prema nama, a sestre posebno. Neljubazne su u ophođenju prema pacijentima, ginekolozi psuju i ponašaju se kao da su popili pamet cijelog svijeta...Nikada do sad nisam doživjela da imam prednost, a danas sam totalno poludjela čekajući ginekološki pregled, kojeg na kraju nisam niti obavila jer nisam mogla više podnositi ulaženje preko reda jer ovdje vrijedi pravilo preko veze( tko čiju mamu ili rođaka poznaje).
    U 37. tjednu trudnoće, s visokim tlakom, uz preporuku mirovanje, umorna, neispavana, s žgaravicom i otečenim rukama i nogama strpljivo sam sve to gledala sat i 30. A onda vidno iznervirana ugrabila svoju knjižicu, jedva pronašla vrata i otišla. Beba mi se uznemirila, ja se rasplakala i obećala sebi da do kraja trudnoće neću više biti u toj čekaonici.
    Pa neka mi netko onda kaže kako je u šibenskom rodilištu situacija bolja!!! Radije bih rodila na cesti ili staji nego u njemu! A oni neka pričaju i hvale se kako je osoblje odlično.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    146

    Početno

    Želim javno reći o Šibenskom rodilištu i ginekološkim ordinacijama. Iz vlastitog iskustva znam da trudnice nemaju nikakvu prednost, čekaju na sve preglede i po dva sata. Ostali pacijenti su nekulturni prema nama, a sestre posebno. Neljubazne su u ophođenju prema pacijentima, ginekolozi psuju i ponašaju se kao da su popili pamet cijelog svijeta...Nikada do sad nisam doživjela da imam prednost, a danas sam totalno poludjela čekajući ginekološki pregled, kojeg na kraju nisam niti obavila jer nisam mogla više podnositi ulaženje preko reda jer ovdje vrijedi pravilo preko veze( tko čiju mamu ili rođaka poznaje).
    U 37. tjednu trudnoće, s visokim tlakom, uz preporuku mirovanje, umorna, neispavana, s žgaravicom i otečenim rukama i nogama strpljivo sam sve to gledala sat i 30. A onda vidno iznervirana ugrabila svoju knjižicu, jedva pronašla vrata i otišla. Beba mi se uznemirila, ja se rasplakala i obećala sebi da do kraja trudnoće neću više biti u toj čekaonici.
    Pa neka mi netko onda kaže kako je u šibenskom rodilištu situacija bolja!!! Radije bih rodila na cesti ili staji nego u njemu! A oni neka pričaju i hvale se kako je osoblje odlično.

  3. #53
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Gdje planiraš roditi?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    Gdje planiraš roditi?
    Mislila sam u Zd., ali tamo ne poznam nikoga.
    Evo , sad idem po uputnicu za ctg i već mi je tlak na 300 jer znam što me čeka u čekaonici (20-ak žena i ja na kraju reda), i medicinska sestra koju boli briga za sve.Jednostavno više nemam živaca niti strpljenja.

  5. #55
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Vjerojatno si onda procitala topic o zadarskom rodilistu. Ako se odlucis, javi se 8) A mozda bi ih mogla i nazvati i doći pogledati rodilište, to može svaka trudnica.

  6. #56
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    O ovoj bi se temi dalo štošta reći. Niti u našoj nam dragoj metropoli nije bolje od rodilište do rodilišta. Ja sam prije 4 godine rodila sina u Vinogradskoj bolnici (mogla sam i u Šibenskoj, ali sam pobjegla glavom bez obzira) i imala kraljevski tretman. Nisam niti znala da su sestre i doktori toliko ljubazni. Sasvim slučajno sam na eci peci pec izabrala tu bolnicu. Nisam pohađala nikakve trudničke tečajeve, a sestre su me na licu jesta učile disati i kretati se sa trudovima, masirale me, tješile i na kraju sam rodila za 15. minuta. Prekrasno iskustvo.

    Ali... sve bi bilo dobro... život te odvede u drugom pravcu..preselim se ja u Zg.. i dođe i drugo dijete. Na žalost bilo je hrpu komplikacija u trudnoći i dijete nažalost nije živo ali sam ga svejedno morala roditi na prirodan način. Sve ok, ali sizbor bolnice katastofalan. Draga nam i poznata bolnica Merkur ništa drugo nije doli klaonica. Veterinari se tijekom teljenja krava vjerojatno ponašaju bolje nego ginekolozi i sestre prema rodiljama. Ukratko je bilo ovako:
    1. Prije induciranog poroda rađena je amniocinteza, gdje mi je dr.Podobnik rekao da ako ne učinim pobačaj mogu dijete slobodno dati u cirkus;
    2. Rodila sam to nesretno dijete sama u sobi u kojoj sam ležala (nigdje niti sestr niti doktora da nadziru inducirane trudove) pored žene koja je čuvala trudnoću(by the way, ta ista žena je mjesec dana kasnije pobacila dijete u drugom tromjesečju svoje trudnoće, sama i to na bolničkom wc-u), i usred vremena posjta. Možete mislitikako je lijepo ležati polugola na krevetu a posjeta se šeta po hodnicima i zaviruje svako malo u sobu;
    3. Sestra je doletila u sobu kad je beba biloa napola vani.
    4. Pored svih gadarija još su mi radili i kiretažu nakon dva dana uz nepotpunu anesteziju, pa su me i držale sestre a noge su mi zavezali
    5. Posteljinu na kojoj sam iskrvarila u sobi nisu promijenili, već su samo plahte okrenuli na drugu stranu
    6. I za kraj, zaboravili su mi dati antibiotik i lijek protiv laktacije. Na svu sreću sepsu nisam dobila, ali je zato mlijeka bilo na izvoz.
    7. Kad sam došla doma prsa su mi bila za dva broja veća i temperatura 40. Vratila sam se u bolnicu a njihovim glipostima nikad kraja. Kad su mi pogledali prsa rekli su da to nije njihov problem i poslali me doma.

    I nakon svega, više nemam komentara. Meari su suho zlato za te doktore.

  7. #57
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Prestrašno, zapravo horor.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    Ankara, strašno :shock:

  9. #59

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    171

    Početno

    A i dotični dr. nije baš za neku pohvalu. . Takve rasprave trebali bi rješavati kad pacijent napusti ordinaciju ,a ne pred pacijentom.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    više nego strašno!!!

  11. #61
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Pepa23 kaže:A i dotični dr. nije baš za neku pohvalu. . Takve rasprave trebali bi rješavati kad pacijent napusti ordinaciju ,a ne pred pacijentom.

    Da, slažem se, ali Merkur bolnica je navodno najpovoljnija za obučavanje učenika škole za primalje, pa je dotični dr. i sve te učenike ili studente, ili što god oni bili (a bilo ih je barem desetak) počastio svojim komentarima. Ružno je to što u jednom toliko bolnom i emocionalno razarujećem trenutku ležiš polugol na stolu i nitko te ne doživljava kao osobu već kao predmet kojem će oni napraviti par agresivnih zahvata i baš super, naši će studenti nešto naučiti. Famozna je i bila rečenica: Gospođo draga pa vi ste nam drugi ovakav slučaj u zadnjih četrdeset godina. Dajte da snimimo to na video kazetu. Slažem se s tim da se i to snimi ako je u svrhu razvoja medicine, kako bi se nekome nekada dijete spasilo, ali zar se ne bi trebalo to izvesti malo diskretnije. Barem u tolikoj mjeri da se osjećaš kao čovjek koji nešto gubi ali ipak pomaže na drugi način. Stvarno su gamad. Drugog komentara nemam.

  12. #62
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Pepa23 kaže:A i dotični dr. nije baš za neku pohvalu. . Takve rasprave trebali bi rješavati kad pacijent napusti ordinaciju ,a ne pred pacijentom.

    Da, slažem se, ali Merkur bolnica je navodno najpovoljnija za obučavanje učenika škole za primalje, pa je dotični dr. i sve te učenike ili studente, ili što god oni bili (a bilo ih je barem desetak) počastio svojim komentarima. Ružno je to što u jednom toliko bolnom i emocionalno razarujećem trenutku ležiš polugol na stolu i nitko te ne doživljava kao osobu već kao predmet kojem će oni napraviti par agresivnih zahvata i baš super, naši će studenti nešto naučiti. Famozna je i bila rečenica: Gospođo draga pa vi ste nam drugi ovakav slučaj u zadnjih četrdeset godina. Dajte da snimimo to na video kazetu. Slažem se s tim da se i to snimi ako je u svrhu razvoja medicine, kako bi se nekome nekada dijete spasilo, ali zar se ne bi trebalo to izvesti malo diskretnije. Barem u tolikoj mjeri da se osjećaš kao čovjek koji nešto gubi ali ipak pomaže na drugi način. Stvarno su gamad. Drugog komentara nemam.

  13. #63
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Pepa23 kaže:A i dotični dr. nije baš za neku pohvalu. . Takve rasprave trebali bi rješavati kad pacijent napusti ordinaciju ,a ne pred pacijentom.

    Da, slažem se, ali Merkur bolnica je navodno najpovoljnija za obučavanje učenika škole za primalje, pa je dotični dr. i sve te učenike ili studente, ili što god oni bili (a bilo ih je barem desetak) počastio svojim komentarima. Ružno je to što u jednom toliko bolnom i emocionalno razarujećem trenutku ležiš polugol na stolu i nitko te ne doživljava kao osobu već kao predmet kojem će oni napraviti par agresivnih zahvata i baš super, naši će studenti nešto naučiti. Famozna je i bila rečenica: Gospođo draga pa vi ste nam drugi ovakav slučaj u zadnjih četrdeset godina. Dajte da snimimo to na video kazetu. Slažem se s tim da se i to snimi ako je u svrhu razvoja medicine, kako bi se nekome nekada dijete spasilo, ali zar se ne bi trebalo to izvesti malo diskretnije. Barem u tolikoj mjeri da se osjećaš kao čovjek koji nešto gubi ali ipak pomaže na drugi način. Stvarno su gamad. Drugog komentara nemam.

  14. #64
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Pepa23 kaže:A i dotični dr. nije baš za neku pohvalu. . Takve rasprave trebali bi rješavati kad pacijent napusti ordinaciju ,a ne pred pacijentom.

    Da, slažem se, ali Merkur bolnica je navodno najpovoljnija za obučavanje učenika škole za primalje, pa je dotični dr. i sve te učenike ili studente, ili što god oni bili (a bilo ih je barem desetak) počastio svojim komentarima. Ružno je to što u jednom toliko bolnom i emocionalno razarujećem trenutku ležiš polugol na stolu i nitko te ne doživljava kao osobu već kao predmet kojem će oni napraviti par agresivnih zahvata i baš super, naši će studenti nešto naučiti. Famozna je i bila rečenica: Gospođo draga pa vi ste nam drugi ovakav slučaj u zadnjih četrdeset godina. Dajte da snimimo to na video kazetu. Slažem se s tim da se i to snimi ako je u svrhu razvoja medicine, kako bi se nekome nekada dijete spasilo, ali zar se ne bi trebalo to izvesti malo diskretnije. Barem u tolikoj mjeri da se osjećaš kao čovjek koji nešto gubi ali ipak pomaže na drugi način. Stvarno su gamad. Drugog komentara nemam.

  15. #65
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Pepa23 kaže:A i dotični dr. nije baš za neku pohvalu. . Takve rasprave trebali bi rješavati kad pacijent napusti ordinaciju ,a ne pred pacijentom.

    Da, slažem se, ali Merkur bolnica je navodno najpovoljnija za obučavanje učenika škole za primalje, pa je dotični dr. i sve te učenike ili studente, ili što god oni bili (a bilo ih je barem desetak) počastio svojim komentarima. Ružno je to što u jednom toliko bolnom i emocionalno razarujećem trenutku ležiš polugol na stolu i nitko te ne doživljava kao osobu već kao predmet kojem će oni napraviti par agresivnih zahvata i baš super, naši će studenti nešto naučiti. Famozna je i bila rečenica: Gospođo draga pa vi ste nam drugi ovakav slučaj u zadnjih četrdeset godina. Dajte da snimimo to na video kazetu. Slažem se s tim da se i to snimi ako je u svrhu razvoja medicine, kako bi se nekome nekada dijete spasilo, ali zar se ne bi trebalo to izvesti malo diskretnije. Barem u tolikoj mjeri da se osjećaš kao čovjek koji nešto gubi ali ipak pomaže na drugi način. Stvarno su gamad. Drugog komentara nemam.

  16. #66
    dambo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    476

    Početno

    Oprostite svi što čačkam po ovakvoj temi... Dogodili su mi se spontani i osoblje je bilo u granicama normale, iako nekih detalja iz Ankarine priče ima i u Vinogradskoj (plahte, hladnoća kad izjave da 'nema tu ništa unutra'). Kao da je to stvar - a ne stvorenje koje se bori/borilo za svoj mali život, makar i tih par tjedana. Znam da je njima tako zapravo lakše preživjeti smjenu inače bi do 35-40 valjda morali svi psihijatru kad bi plakali sa svakom od nas.

    Ali izjava da će se dijete ... ako se ne kiretira

    Ako pričamo o pravima pacijenta, što je onda to? Nema li žena pravo odlučiti nakon što joj se humano objavi o čemu je riječ hoće li plod zadržati ili ne? Osobno to nisam prošla, imala sam spontane, ali ne ovo - čitala sam i priču forumašice koja je propatila 9 mj života svoje bebe sa teškom srčanom manom koju nisu otkrili u trudnoći (oprostite, ne sjećam se nicka- trenutno sam u rasulu, a čitala sam to prije 2-3 mjeseca). Iskreno, ne znam kako bih ja postupila niti što bih osjećala, niti ni u kom slučaju ne osuđujem ničiju odluku - očito bi sve prije ili kasnije završilo tužno... Suosjećam sa svakim tko je išta slično doživio...Ali da mi bilo tko, nakon ne znam kakvog sofisticiranog pregleda kaže da mi je nerođeno dijete 'za cirkus' - mislim da bih (...), a da bi i svatko drugi imao pravo smatrati tu osobu gotovo odgovornom za tu tragediju, ako ne doslovno, onda mislim na način priopćenja i na sve što žena u tom trenutku i dugo nakon toga proživljava... Ipak... Bolje da završim dok ne bubnem nešto glupo...

    Da ne ispadnem fanatik, znam iz druge ruke i priču o ženi koja ima dvije curice, treću trudnoću je čuvala koliko god se dalo (dijagnozu su postavili mislim u Splitu, a nakon toga je ležala u Petrovoj) iako su prognoze od 6.mj. na dalje stalno bile samo negativne (srce je kucalo, ali se nije razvijao mozak). Mučila se 2 mjeseca i nakon toga rodila mrtvu bebu... Na jednom pregledu, slično je jedan 'pametan' dr. komentirao: ' Imate li djece? Curice? (Prosta riječ) - a ovo je trebao biti dečko. :shock: Riječnik koji ne očekujete ni od ..... (opet da nekog ne uvrijedim), a kamoli od visokoobrazovane osobe, na radnom mjestu, pred pacijentom! Odluke su individualne i svatko treba imati pravo na informiranu odluku, radilo se o operaciji karcinoma ili kiretaži. Sve su to priče koje me plaše i stvarno ne znam kako bih ja takvo što podnijela, kakvu bih odluku donijela, ali znam da bih željela da mi se to priopći ljudski i da me se makar formalno pita slažem li se s daljnjim postupcima, da donesem svoju odluku, a ne nešto što se podrazumijeva...

    Nadam se da me razumijete... Oprostite opet na dugom postu, nisam mislila komentirati te slučajeve, tj. ničije odluke, nego postupke i ponašanje tih dr.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •