Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 463

Tema: Majčinstvo i studij

  1. #51
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj Trina prvotno napisa
    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    Čini se da sam ja najstarija studentica ovdje, godište ´80..
    Nisi, godinu sam starija.
    nisi ni ti.
    tu sam sa Kaae, 3 ispita.
    jos uvijek ne mogu, nakon 3 godine neucenja, ulovit zamaha.
    istna je da mi fali motivacije jer su mi ispiti koji su ostali totalno neinteresantni, odbojni i totalno streberski sa previse stranica.
    U mom slučaju 8 godina neučenja. Uz jednu iznimku preklani kad sam dala jedan ispit.

    Inače, provjerila sam onu informaciju u vezi roka za nas stare studente, Makita, u pravu si :D (mislim da ovo smajlića nisam nikad upotrijebila ), imamo fore do 10. mj. 2010.

  2. #52
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    MM je znao reći da mu je stan najuredniji kad treba učiti.
    Sve samo da ne uči
    LOL
    poznato!

    juce dodje moja stara i kaze kako joj je L. rekla da mama ima u sobi veeeeeliku knjigu iz koje uci.

  3. #53
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj Trina prvotno napisa
    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    Čini se da sam ja najstarija studentica ovdje, godište ´80..
    Nisi, godinu sam starija.
    nisi ni ti.
    tu sam sa Kaae, 3 ispita.
    jos uvijek ne mogu, nakon 3 godine neucenja, ulovit zamaha.
    istna je da mi fali motivacije jer su mi ispiti koji su ostali totalno neinteresantni, odbojni i totalno streberski sa previse stranica.
    U mom slučaju 8 godina neučenja. Uz jednu iznimku preklani kad sam dala jedan ispit.

    Inače, provjerila sam onu informaciju u vezi roka za nas stare studente, Makita, u pravu si :D (mislim da ovo smajlića nisam nikad upotrijebila ), imamo fore do 10. mj. 2010.
    jesi 100% sigurna?
    naime, meni je jesenas u referadi gospon rekao ovako:
    dajte sto vise mozete do jeseni 2009. tj. diplomirajte jer, bez obzira na sve, ako se zele zamjerati, mogu vas baciti na parcjalu pete.
    naime, ove godine me spasilo samo to sto sam apsolventica. druge su, cak i mladje, bacali na bolonju.

  4. #54
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam isto apsolventica,ne mogu mi ništa (osim baciti me ), nemam veze s bolonjom. Čak su nam toliko izašli u susret da nemamo veze ni s rokovima nego možemo polagati na konzultacijama. Jesam, sigurna sam jer sam zvala jučer faks

  5. #55
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Ja sam isto apsolventica,ne mogu mi ništa (osim baciti me ), nemam veze s bolonjom. Čak su nam toliko izašli u susret da nemamo veze ni s rokovima nego možemo polagati na konzultacijama. Jesam, sigurna sam jer sam zvala jučer faks
    aaaaaaaaa ljubomorna sam!!

    (koji fax )

  6. #56
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Medicina.
    Rekli su nam da možemo naučiti samo trećinu gradiva, mi smo privilegirani a doktori danas ionako ne moraju znati baš sve.








    Šalim se
    Imaš pp

  7. #57
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    nama na sreću vrtić ni jaslice nisu bili potrebni, ali prava nisu izjednačena- naime MM nije mogao otići na porodiljni jer sam ja po njima nezaposlena- i zalud ti sva objasnjavanja da sam ja svaki dan na faxu i da učim, to je to. i automatski su nam i primanja bila minimalana. što u slučaju da je MM otišao na porodiljni ne bi bilo tako.

  8. #58
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Evo i mene...
    Na prvoj godini sam ostala trudna prvi put, na trećoj drugi put, na četvrtoj treći put.
    Vrtić/jaslice smo dobivali jer smo bili oboje redovni studenti pa smo se vodili kao zaposleni.

    S jednim djetetom je bilo lakše učiti nego sad s 3, al se ne dam 8) bitna je volja. Ponekad stvarno mislim da neću nikad završiti, jer se to sve tako dugo odužilo, ali ipak ide polako kraju :D

    I evo sad sam apsolvent i imam još 5 ispita do kraja na matematici i na kraju krajeva sam ipak zadovoljna, jer koliko god da moram učiti ipak provodim više vremena sa svojom djecom nego da sam zaposlena. Ovako si mogu priuštiti taj luksuz da su oni u vrtiću 4-6 sati dok ja učim.

  9. #59
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    [quote="Trina"]
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    [
    Inače, provjerila sam onu informaciju u vezi roka za nas stare studente, Makita, u pravu si :D (mislim da ovo smajlića nisam nikad upotrijebila ), imamo fore do 10. mj. 2010.
    To i moji izvori kažu, sad sam provjerila kad sam pročitala na prvoj starnici da odustaješ-nemoj! Zapni ka da ti je 2010.!

  10. #60
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj Trina prvotno napisa
    Inače, provjerila sam onu informaciju u vezi roka za nas stare studente, Makita, u pravu si :D (mislim da ovo smajlića nisam nikad upotrijebila ), imamo fore do 10. mj. 2010.
    jesi 100% sigurna?
    naime, meni je jesenas u referadi gospon rekao ovako:
    dajte sto vise mozete do jeseni 2009. tj. diplomirajte jer, bez obzira na sve, ako se zele zamjerati, mogu vas baciti na parcjalu pete.
    naime, ove godine me spasilo samo to sto sam apsolventica. druge su, cak i mladje, bacali na bolonju.
    Kaze moj faks:

    SVEUČILIŠTE U ZAGREBU
    FAKULTET POLITIČKIH ZNANOSTI
    Broj: ZNV-1149/1-2008.
    Zagreb, 4. studenoga 2008.



    Na temelju članka 116. stavka 3. i članka 120. stavka 4. Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (NN 123/03., 105/04., 174/04., 46/07.) i članka 27. Statuta Fakulteta političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, Fakultetsko vijeće na sjednici 30. listopada 2008. godine donijelo je

    ODLUKU
    o rokovima za dovršetak studija ustrojenih po odredbama Zakona o visokim učilištima
    (NN 59/96-pročišćeni tekst)

    1. Studenti upisani u programe studija na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, ustrojene po odredbama Zakona o visokim učilištima imaju pravo dovršiti studij prema nastavnom programu i uvjetima koji su važili prilikom upisa u prvu godinu studija i steći odgovarajući akademski naziv prema odredbama toga Zakona:

    1.1. dodiplomski studij do 30. rujna 2011. godine
    studij politologije
    studij novinarstva

    1.2. poslijediplomski magistarski znanstveni studij do 30. rujna 2011. godine
    Hrvatska i Europa
    Hrvatski politički sustav i upravljanje
    Komparativna politika
    Međunarodni odnosi

    1.3. poslijediplomski doktorski studij do 30. rujna 2013. godine
    Hrvatska i Europa
    Hrvatski politički sustav i upravljanje
    Komparativna politika

    2. Studenti dodiplomskog studija koji do roka iz točke 1.1. ove Odluke ne dovrše studij, studij mogu nastaviti i dovršiti po programu preddiplomskog studija.

    3. Osobe s magisterijem znanosti koje ispunjavaju uvjete za stjecanje doktorata znanosti izvan doktorskog studija mogu podnijeti prijavu do 31. prosinca 2009. godine.



    Dekan

    Prof.dr.sc. Vlatko Cvrtila, v.r.
    Trebalo bi vrijediti za sve fakultete, ovo s datumima. Eventualno, jelte, nema komparativne politike na.. medicini.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa
    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    keka, to nije istina, itekako su izjednačena.
    mm i ja smo bili redovni studenti kad smo dobili Marina (mm je radio preko SServisa) i dobili smo vrtić UPRAVO zbog toga!
    i ja isto ovako, samo bez muža
    Dakle mogućnost postoji. Super, super. Ja sam očigledno donjela pogrešan zaključak iz primjera koje vidim oko sebe. Također se sjećam da nisam mogla dobiti mjesto u jaslicama bez potvrde o muževu zaposlenju, pa sam uzela zdravo za gotovo da oba roditelja moraju raditi kako bi se dobilo mjesto.

  12. #62
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ili radit ili redovno studirati (ići u školu).

  13. #63
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    evo da se i ja prijavim. berba 81' prvo rodila kao samhorana majka, zivjeli kod roditelja i bilo je puno lakse... redovno sam isla na faks jer se tad jos moglo izostajati (dakle, ne-bolonja), a na mom su odsjeku imali puno razumijevanja za moju situaciju pa me skoro uopce nije bilo...
    pred samim sam krajem vec godinama i znam da je najvazniji problem motivacija. ja ZNAM da cu diplomirati, ne pada mi na pamet odustati, ali nikako to i realizirati. nikad mi nije trebalo puno za poloziti neki ispit, no copio me neki perfekcionizam i nikako da izadem na ispit ako nisam ama bas sve prosla i u svo gradivo sigurna ne znam, u meduvremenu stiglo i drugo dijete, tjesi me pomisao da imam poznanice koje isto jos nisu diplomirale, a nemaju ni posao ni dijete.. kolika je tek njima motivacija uglavnom, planiram to srediti ove godine, da bi moj MM onda sljedecu godinu eventualno sredio preostale ispite na faksu na prometu od kojeg je u principu odustao, ali toplo covjeku pri srcu kad ima diplomu, ne? a sljedeca godina je zadnja za ne-bolonjce

  14. #64
    ANA K avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    OS
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    MM je znao reći da mu je stan najuredniji kad treba učiti.
    Sve samo da ne uči
    Ovo potpisujem,kod mene isto tako
    Uglavnom,86.godište,apsolvent sa još 11 ispita. Ali sam u razdoblju od 9.- 12. mjeseca dala 7 ispita i sam sebi dokazala da se sve može kad se hoće. Bebač m je skoro 2.mjeseca, ali nastojim učiti dok spava( a dobro pajki) :D ,tako da planiram izaći za sada na dva ispita u 3. i 4. mjesecu. Držite fige

  15. #65
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Koliko mama studentica...a kad sam ostala trudna mislila sam da sam među rijetkima...generacija '82, ostala trudna kao apsolventica sa nekih 3 ispita do kraja. Obećala sam samoj sebi kako ću ih riješiti prije poroda i zaista jesam!! i ispite i pripremila diplomski rad. Rodila sam 27.1.08. a diplomirala samo mjesec dana kasnije!! I da, itekako sam ponosna što sam bila ustrajna i postigla ono što sam htjela! Tako da drage moje, sve se može, samo budite ustrajne i koliko god vam se u jednom trenutku činilo sve to nemoguće, itekako je moguće!! Samo hrabro..imate našu podršku!!!

  16. #66
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kristina, i moj je bio takav plan. taman sam pripremala ta zadnja 3 ispita i imala sve splanirano da do poroda okoncam sa faxom.
    al zivot je pun iznenadjenja pa ponekad umjesto na ispitu zavrsis....u bolnici.

    drago mi je zbog tebe jer to je odlican put!

  17. #67
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Da, često puta nas život odvede u drugom pravcu..eto ja sam imala sreće što mi je sa trudnoćom bilo sve u redu i što sam imala veliku podršku i pomoć od svojih i MM-ovih. Svakoj od vas želim da uspije ostvariti ono što želi, bilo to sad, za godinu ili pet godina

  18. #68
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    administrativna crtica:

    ako ste upisale fax davnih dana i od tada se program promijenio (mislim na promjene prije bolonje) može vam se dogoditi da morate položiti još neki ispit, tzv. razlike

    neki fakulteti su prilično tolerantni a neki drugi...NE


    Svakako, raspitajte se


    isto tako, ako ste apsolventi, nemate problema, ali ako niste...isto ovisno o fakultetu nastaju razni problemi (npr. morate upisati 4. godinu a ona više ne postoji onakva kakva je bila prije).


    još jedan savjet isto iz iskustva. sa većinom profesora se možete dogovoriti (ne mislim na kuverte i tako te stvari). odite na konzultacije, ispričajte svoju priču. znam nekoliko slučajeva gdje su prof. izašli u susret tako da su ispitali izvan ispitnog roka, ili pomogli u spremanju ispita (savjetima) ili jednostavno motivirali davno izgubljene studente :D

    dok sam radila u administraciji na faxu upoznala sam gospođu od 50+ godina koja je bila apsolventica skoro 30 godina. nije diplomirala zbog trudnoće, pa djece itd... kako je njena kćer već 5 godina odugovlačila s apsolventurom, dotična gospođa joj je odlučila pomoći primjerom i u 50inekoj diplomirala :shock: Bilo je uspješno jer je njena kćer diplomirala 2 mjeseca kasnije :D

    poanta priče: nikad nije kasno i sve se može kad se hoće

  19. #69
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Potvrdjujem sve sto puntica kaze, iz osobnog iskustva, starog oko godinu i pol.

    Vratila sam se na faks nakon 7-8 godina pauze, program je naravno bio promijenjen. Polazem razlike (plus ono sto nikad prije nisam, a mogla sam), 'stavili' su me na cetvrtu godinu, bezuvjetno, i rjesavam ispite redom koji diktiram sama. Imam samo krajnji vremenski rok do kojeg moram diplomirati.

    S profesorima se, barem s vecinom, stvarno moze svasta izdogovarati. Barem na mojem faksu, pristup se ne moze usporediti onome koji su ti isti ljudi imali kad je meni bilo, recimo, 19 godina.

  20. #70
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Eh ,eto i mene ovdje, 84 godište, apsolvent već nekoliko godina, ispita do diplome ohoho. Iako nemamo bebača, a ni ne radim više, volje za završavanjem nemam. A znam da bi morala, sve me grči želudac kad pomislim na ispite. Tješim se sa onom 2010. Svaki puta kad krenem učit nešto se zakomplicira, a nenajavljene goste da ne spominjem. Tih dana mi je kuća kolodvor, a ja tuka ne znam kako im reći da ne dolaze. I znaju da učim, a ja kad učim onda me nema, društveni život se gasi, jer jedino tako mogu nešto naučiti.

  21. #71
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    I ja sam tu!80 godište, studiram već 100 godina. Učim samo kad mi dijete spava, a to je prosječno sat vremena na dan i dajem 2 ispita na godinu.
    I tome nikad kraja...
    Jedina dobra stvar je što studiram u Ljubljani, a oni su potpuno umreženi, tako da sve osim samih ispita rješavam preko neta. Predavanja mi nisu obavezna, bilješke sa predavanja isto skinem s neta, tako da mi samo fali vremena.
    S 2 ispita na godinu, računam da ću završiti 2014., a upisala sam 2000
    Mislim da sam apsolutni rekorder

  22. #72
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja bi dodala da to ako je netko apsolvent ne znaci da je nedodirljiv
    ove godine je zapocela prva 4. godina po bolonji sto znaci da sljedece krece 5. i da, ako zele, mogu apsolventima natovariti dodatne ispite.

    ja znam x prica gdje su studenti vodili djecu na konzultacije i imali "privilegiran" status. no mene je sram. kako doci i reci, evo me s djetetom. znate, nisam bila na faxu 3 godine, izgubljena sam, mozete li mi pomoci?

  23. #73
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    kako doci i reci, evo me s djetetom. znate, nisam bila na faxu 3 godine, izgubljena sam, mozete li mi pomoci?
    Kod mene bi ta recenica glasila "evo me s djetetom. znate, nisam bila na faxu 7 godina, izgubljena sam, mozete li mi pomoci?" i jos mali dodatak "da dijete mi ima samo 2 godine (to se sama sebi smijem).

    Iz moje perspektive tvoje tri godine su nista .

  24. #74
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    ove godine je zapocela prva 4. godina po bolonji sto znaci da sljedece krece 5. i da, ako zele, mogu apsolventima natovariti dodatne ispite.
    Ja sam prva genaracija...mi smo u Dubrovniku krenuli s Bolonjom prije Zagreba :shock: ...tako da sam ja prva generacija na 5.godini...Dakle, 5. godina je već u debelom tijeku, dapače, pri kraju! :D

    Isto tako, podržavam sva mišljenja koja govore da nikada nije kasno...sa mnom studiraju žene od 40 godina i naviše...

  25. #75
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Moja mama je sa 50 diplomirala na višoj. (upisala se tri godine prije i dala sve u roku) Stvarno nikad nije kasno ako imaš volje/želje.

  26. #76
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    ja znam x prica gdje su studenti vodili djecu na konzultacije i imali "privilegiran" status. no mene je sram. kako doci i reci, evo me s djetetom. znate, nisam bila na faxu 3 godine, izgubljena sam, mozete li mi pomoci?
    a da probate onaj program "vjetar u apsolventska jedra", tako nekako?
    znam da je aktivan kod nas na filozofskom, ali valjda se mogu javiti i studenti s drugih fakulteta.
    u petak je na mom zadnjem ispitu baš jedna cura bila i tresla se ko prut.
    ja jesam bila izvan sebe, ali ona. pa mi je ispričala da je toliki bauk napravila od tog završnog da ga je odgađala godinu i nešto i na kraju je otišla na to savjetovanje .. kaže da joj je jako pomoglo.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    U prvoj trudnoći prekinula sam studiranje. Deset godina kasnije uz dvoje djece upisala sam totalno drugi studij i diplomirala u roku. Sveki je čuvala djecu isključivo samo kada sam išla na ispite.
    Sve se može kad se hoće!

  28. #78
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    ja znam x prica gdje su studenti vodili djecu na konzultacije i imali "privilegiran" status. no mene je sram. kako doci i reci, evo me s djetetom. znate, nisam bila na faxu 3 godine, izgubljena sam, mozete li mi pomoci?
    a da probate onaj program "vjetar u apsolventska jedra", tako nekako?
    znam da je aktivan kod nas na filozofskom, ali valjda se mogu javiti i studenti s drugih fakulteta.
    u petak je na mom zadnjem ispitu baš jedna cura bila i tresla se ko prut.
    ja jesam bila izvan sebe, ali ona. pa mi je ispričala da je toliki bauk napravila od tog završnog da ga je odgađala godinu i nešto i na kraju je otišla na to savjetovanje .. kaže da joj je jako pomoglo.


    Molim te, malo pobliže objasni!

  29. #79
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    ne znam ništa pobliže pošto osobno nisam išla na to,
    ali evo ovdje se spominje nešto o toj radionici, i ovdje je opis i kontakt mail.
    (ovo je neka stara obavijest, ali grupe se formiraju svako malo.

    ta cura mi je konkretno rekla da joj je psihologica zadala da na papir napiše koji je to scenarij kojeg se ona toliko užasava i koji je koči da izađe na taj ispit i da tek kad je to sve sročila, da je skontala da je to čega se ona boji najnajnaaaajgori mogući scenarij i da su šanse da će joj se baš tako poklopiti skoro pa nikakve, a i da se poklope, opet će preživjeti.

    inače mislim da je super ideja okruživanja s ljudima koji su u sličnoj gabuli,
    jer meni je najviše falilo to studentsko okruženje, kave, razmjenjivanje bilježaka, skripti, rokova, kad tko izlazi, s kim ćeš ponavljati .. ispadneš iz đira kad ti prestanu predavanja, kreneš raditi, u nekom skroz drugom filmu si (pogotovo vi s djecom). i malo te ponese kad netko kraj tebe da ispit, ali brzo splasne.

  30. #80
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mene je, nakon godina i godina pauze, spasilo to sto sam naisla na forum mog faksa i tamo upoznala jednu krasnu curu, mrvicu mladju od mene, koja je bila upoznata sa svim i svacime sto se na faksu dogadjalo. Nije u tom trenutku radila pa je imala vremena za predavanja i kontakte sa redovnim i mladjim studentima. Neizmjerno mi je pomogla, i jos uvijek mi pomaze, skriptama i savjetima i svime onime sto nikad ne bih sama pohvatala, uz puno radno vrijeme i druge stvari koje imam na vratu (sto svojom greskom, a sto stjecajem okolnosti).

    Jedna od najvaznijih stvari bio je 'klik' u glavi, kad sam shvatila da nema razloga da mi bude neugodno ako izadjem na ispit i ne znam. Najgore sto se moze dogoditi jest da me sruse i da ponovno moram izaci. S ovakvim stavom, moram priznati da se i padanje prorijedilo, ako ne i skoro potpuno iscezlo, iako nisam uvijek bas tako savrseno spremna. Jos kad bi dan trajao barem 36 sati...

    melange, cestitam na ispitu. Jel to bio zavrsni? Kroatistika?

  31. #81
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Jedna od najvaznijih stvari bio je 'klik' u glavi, kad sam shvatila da nema razloga da mi bude neugodno ako izadjem na ispit i ne znam. Najgore sto se moze dogoditi jest da me sruse i da ponovno moram izaci.
    e zamisli onda još da nikad nisi pala ispit jer si jednostavno izlazila samo kad si bila spremna, i spremaš te ooogromne završne s beskonačnim popisima literature, za koje nema šanse da ikad budeš u potpunosti spremna. ja sam shvatila da moram dočekati onu fazu boli-me-uvo-za-sve i jednostavno - izaći.

    Citiraj Kaae prvotno napisa
    melange, cestitam na ispitu. Jel to bio zavrsni? Kroatistika?
    hvala komparativna završni je bio.

  32. #82
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    Citiraj Kaae prvotno napisa
    Jedna od najvaznijih stvari bio je 'klik' u glavi, kad sam shvatila da nema razloga da mi bude neugodno ako izadjem na ispit i ne znam. Najgore sto se moze dogoditi jest da me sruse i da ponovno moram izaci.
    e zamisli onda još da nikad nisi pala ispit jer si jednostavno izlazila samo kad si bila spremna, i spremaš te ooogromne završne s beskonačnim popisima literature, za koje nema šanse da ikad budeš u potpunosti spremna. ja sam shvatila da moram dočekati onu fazu boli-me-uvo-za-sve i jednostavno - izaći.
    Ma ne mogu zamisliti, oduvijek sam padala ispite.. ne sve, ali onako, nekim redovnim ritmom. Prestala sam ih cesto padati tek sad, s puno vise godina i potpuno drugim mentalnim sklopom (i moram priznati, puno manje ucenja...). Valjda sam s godinama postala pametnija??

    Citiraj melange prvotno napisa
    Citiraj Kaae prvotno napisa
    melange, cestitam na ispitu. Jel to bio zavrsni? Kroatistika?
    hvala komparativna završni je bio.
    Na komparativnu sam i mislila, a napisala sam kroatistika valjda zato sto je bas to mojoj sestri bio drugi predmet (ona je rijesila svoj zavrsni i diplomski negdje u... mislim sestom mjesecu 2008.). Sve u svemu, malo sam blesava danas.. ipak sam provela cijeli dan na faksu, umjesto na poslu.

  33. #83
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj maza36 prvotno napisa
    U prvoj trudnoći prekinula sam studiranje. Deset godina kasnije uz dvoje djece upisala sam totalno drugi studij i diplomirala u roku. Sveki je čuvala djecu isključivo samo kada sam išla na ispite.
    Sve se može kad se hoće!
    otprilike ovako ću i ja, samo što meni neće djecu čuvat sveki nego mama.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Sretno! Budi odlučna i uporna

  35. #85
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Da se i ja pridružim sa svojom pričom... Kako sam se rano udala, faks sam upisala tek s pet godina zakašnjenja, kad sam izgubila nadu da ću ikad ostati trudna, kao svojevrsnu kompenzaciju. I čudom prirode, zatrudnjela sam na prvoj godini :D Ali od studija nisam htjela odustati, jer mi je taman krenulo. Drugi put sam, priželjkivano ali neočekivano zatrudnjela na trećoj godini. Danas sam apsolvent s još dva ispita.

    Meni je ključno bilo više stvari, ali možda najviše podrška okoline. Mm ili njegovi bi pričuvali klince kad bih išla na predavanja, moji starci su ulijetali vikendima dok sam spremala ispite. Usput sam i povremeno honorarno radila (prevodila, radila lekture), a digli smo i kredit i napravili kuću... Dakle, stvarno nismo imali ni vremena ni novaca, ali meni je puno pomoglo što sam upisala nešto što volim, a nije bilo pretjerano zahtjevno.

    I puno mi je značilo što sam sa svojom djecom ipak u tim prvim godinama uspjela provesti više vremena nego da sam radila. (Ali mi Zvjezdica sad redovno odbrojava ispite do kraja )

    Zato, cure, samo hrabro, možete vi to

  36. #86
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    e zamisli onda još da nikad nisi pala ispit jer si jednostavno izlazila samo kad si bila spremna, i spremaš te ooogromne završne s beskonačnim popisima literature, za koje nema šanse da ikad budeš u potpunosti spremna
    Ne moram zamišljati Znam točno kako ti je bilo. Ja američku književnost spremam već skoro pa četiri mjeseca, a završni mi je u nekoj maglovitoj budućnosti kad Duda bude zadovoljan diplomskim

  37. #87
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj argenta prvotno napisa
    Citiraj melange prvotno napisa
    e zamisli onda još da nikad nisi pala ispit jer si jednostavno izlazila samo kad si bila spremna, i spremaš te ooogromne završne s beskonačnim popisima literature, za koje nema šanse da ikad budeš u potpunosti spremna
    Ne moram zamišljati Znam točno kako ti je bilo. Ja američku književnost spremam već skoro pa četiri mjeseca, a završni mi je u nekoj maglovitoj budućnosti kad Duda bude zadovoljan diplomskim
    pa dupla kolegicee (ako te to tješi, američku sad ispituju još dva ispitivača, kod kojih je zbilja užitak odgovarati, jer ispituju književnost! a ne gluposti. a završni iz kmp nije bauk ako imaš i diplomski na tom odsjeku )

  38. #88
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja sam američku književnost spremala...hmm, mjesecima :shock:

    ispitivala je grozna jedna baba Tolika me bila panika da sam odgađala i odgađala i odgađala... Dok mi nije pukao film. dobila sam 4, po mojim kriterijima je trebalo biti 3, ali dobro ajde Uglavnom, izašla sam na ispit kad mi je više pukao film...znate ono, ili sad ili nikad. i nije bilo tako strašno, a kasnije sam mirno spavala


    a kakve me gluposti pitala :shock:

  39. #89
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    ja sam američku književnost spremala...hmm, mjesecima :shock:
    Ja sam nadobudno mislila da to mogu za mjesec ili maksimalno dva, ali s ovogodišnjim virozama, jednom vrtićarkom i jednim bronhitičarem Sad sam baš u tom stanju koje opisuješ i nadam se da ću ovaj utorak konačno staviti točku na studij anglistike.

    Melange, mi se onda sigurno znamo u rl. Ja se povlačim po tim odsjecima već evo šestu godinu ali nikad mi nije bilo teže nego sada kad više nema predavanja, knjižnice zatvorene, kuća i klinci u prvom planu... Zapravo, studiranje uz djecu čini mi se kao piece of cake u odnosu na ovo apsolventsko životarenje s preogromnim ispitima.

  40. #90
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Aaaaaaa americka knjizevnost.

    Engleski na FF-u mi je neostvareni san. Ocjene iz srednje nisu bile dovoljne za upis davne 1996., a bogami ni one prve godine s onim cudnim testom opce kulture. Taj drugi put su mi nedostajala dva ili tri tocna odgovora na testu (zaboravila sam sto je bilo) da udjem u onih 10% koji biraju predmete, a ocjene iz srednje su opet, na zalost, prevagnule nad uspjehom na prijemnom. Ohwell.

  41. #91
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj argenta prvotno napisa
    Melange, mi se onda sigurno znamo u rl.
    oooo i ja isto mislim da se znamo i to jako dobro
    imaš pm

  42. #92
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Melange, hvala!


    Nego, kolegice komparatistice, a da mi same sebi organiziramo grupu podrške?

  43. #93

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    pu
    Postovi
    60

    Početno

    Evo, sad mene, upadam među komparatistice 8) , ali mi nećete valjda zamjeriti
    Pratila sam ovu temu u isčekivanju potvrde za upis u 4. semestar magisterija koji sam upisala davne 2000.g.
    Ostali su mi skoro svi ispiti, a rok je do jeseni 2010... (koje je sada definitivno teže spremati, s obzirom da imam jednu malu 1,5 godišnju raketicu koja se ne gasi niti po noći, a kamo li po danu)
    Ne želim navoditi druge razloge osim moje ljenosti, jer je ona najveći razlog za ovakvo stanje sa studijem. Moram priznati da sada, u ovom trenutku, imam veliku želju to završiti, ali i isto takav veliki grč u želucu. Uh, uh
    Zato, me eto tu, u potrazi za podrškom, utjehom, ohrabrenjem...

  44. #94
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    kolegice komparatistice,
    eto, moje nesuđene kolegice...

    mene je komparativna zeznula na prijemnom, jer sam izabrala "malo čudnu kombinaciju", kako su zaključili na referadi...

    i onda sam upala na dva faksa koja nemaju veze sa ff, birala između kemije i kemije, izabrala krivu kemiju

    sad mi je žao što nikad više nisam probala upisat ff.
    a mislim da sad više ni nemam tu mogućnost...

  45. #95
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Nego, kolegice komparatistice, a da mi same sebi organiziramo grupu podrške?
    moje skripte sa završnog su još tople

  46. #96
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Nego, kolegice komparatistice, a da mi same sebi organiziramo grupu podrške?
    moje skripte sa završnog su još tople
    A s američke?
    Podržavam grupu podrške

  47. #97
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj argenta prvotno napisa
    Citiraj melange prvotno napisa
    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Nego, kolegice komparatistice, a da mi same sebi organiziramo grupu podrške?
    moje skripte sa završnog su još tople
    A s američke?
    Podržavam grupu podrške
    isto (i čuvam djecu po dogovoru )

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    58

    Početno

    Ajme, koliko kolegica tu imam. Američka...uf, to je jedan jedini ispit koji mi je stajao preko 2 godine. Muke i muke, dani i noći proplakani. Bio mi je bauk izaći na ispit, bojala sam se da ću se od treskavice i teme rasplakati i zato se nisam mogla natjerati da izađem. Ali sam ga dala nedavno i sad pišem diplomski. Ako netko treba skripte, još ih imam (iako sam rekla da ću ih ritualno spaliti ), ili savjet. I da, sad ima još dvoje ispitivača uz Bašićku

  49. #99
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moralnu podrsku za polaganje sest ispita, pisanje diplomskog i, jelte, obranu istog, do kraja srpnja ove godine, trazim. U mojoj situaciji djece nema, ali ima posla. I umora. I ponesto lijenosti.

    Aaaaaa.

    Sve mi se cini jednostavno i izvedivo dok ne sjednem za knjigu, ili dok ne prebrojim preostale dane.

  50. #100
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Kaae, ja sam završavala višu 6 godina ili 5...uglavnom JAKOOO dugo, s tim da mi je na kraju ostalo 2 ispita koja sam vukla 2 godine i diplomski.
    I kada sam završila skontala sam koji je to kamen oko vrata bio. Kada završiš odahneš, neko je gore rekao - nema više ono joj moram učiti, pa propustiš ovo ili ono radi učenja, a ni jednu stranu ne pročitaš.

    Kada se samo malo uneseš u to krenut će ti bez problema i SIGURNO to možeš, jer si dala ispita i ispita i još malo pa si na konju.

    Ono što je meni pomoglo jeste da bih prije učenja spremila kuću i obavila sve što mi je bila prepreka učenju i onda bi mi bilo lakše, a kada bih pokušavala učiti, a kuća u urnebesu samo bi dobila živčani napad i ništa ne bi napravila.
    Isto tako, učila sam u tramvaju kad sam išla na posao...

    Samo naprijed...i kad kamen padne osjećat ćeš se 100 kila lakšom i žaliti što nisi prije se rješila tog tereta...

    Evo, meni je JAKO žao što nisam upisala to što ste vi upisale i završavate...a sada mi nekako kao kasno, jer imama 32 godine...

Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •