Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Gdje kupiti bicikl sa štangom za guranje?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    21

    Početno Gdje kupiti bicikl sa štangom za guranje?

    Planiramo za njen 3. rođenadan kupiti prvi pravi bicikl za našu curicu. Poželili smo da ima onu štangu koja omogućuje nama da ju poguramo bez saginjanja, a koja se kasnije može maknuti, ali ne znam gdje naći takav bicikl u ZG. Gledali smo u TL i Pevcu, ali nemaju pa ako netko zna gdje ima za kupiti takav bicikl, unaprijed hvala.

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Nusha, mislim da takve bickikliće/tricikliće imate za kupiti u TL-u.


    No, iskreno ti preporučujem da ne kupujete takve bicikliće / tricikliće za guranje. Dijete se navikne na to da sjedi i bude "gurano".

    Poanta u biciklima je u vožnji, s time se potiče aktivnost kod djece. Dobar je za motoriku i snalaženje u prostoru.
    Toplo preporučujem da kad već nešto kupujete, kupite djetetu dobar bicikl sa pomoćnim kotačima, veličine 12 inča.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Veliki potpis na mammu san 8)
    Ako kupujete "pravi" bicikl, onda ne trebate štangu za guranje.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    21

    Početno

    Hvala na savjetima. U TL smo već pogledali - nema takvih bicikla, samo "običnih". Nažalost, naša cura se već navikla na guranje u triciklu pa smo htjeli sebi olakšati bar za prvo vrijeme - ako već guramo, lakše je sa štangom, nego se saginjati i vući za upravljač. Koliko dugo trogodišnjaci izdrže vozeći bicikl? Našoj je prošlu jesen na triciklu (tad joj je doduše bilo dvije i pol godine) maksimum bio 15-ak minuta, u prosjeku 5-10 min, a onda bi se digla i ode, a mi dalje guramo tricikl. Sumnjam da će sada u proljeće izdržati puno duže vozeći.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    ja sam prošle godine ( imala je 2,5g) uvijek nosila uz biciklić i špagu, pa kad nije na putu kući htjela vozit, ja bi to namontirala na volan i vukla prazan biciklić, al uglavnom je vozila i to sama

  6. #6
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Nusha, tim podilaženjem samo si otežavate, a prvenstveno njoj. :/

    Lovro je isto imao foru da negdje u vožnji siđe sa bicikla i više neće voziti...Rekla bih mu da ovaj bicikl nije moj, nego njegov i da treba voditi brigu o njemu, jer: "Vidiš kako djeca gledaju tvoj bicikl? Tu si ga ostavio i sigurno će neko sjesti na njega i odvesti se! Kad ga tako ostaviš, djeca ne znaju da je tvoj."
    I samo bih produžila...Uvijek se je vratio i uzeo bicikl. Ako se nije htio voziti, gurao ga je.


    No s druge strane, ako vaša curica ne želi voziti bicikl, onda joj radije nemojte kupiti nikakav, nego pod "mus" ovaj na guranje. Guranjem ona ništa ne dobiva. Samo vožnjom. A ako ne želi biciklirati, najbolje za njeno tijelo i zdravlje je hodanje. Neka hoda.

    Kad će dobiti želju za biciklom, prvo joj posudite bicikl...neka proba. Pa ako baš hoće, onda joj ga i kupite. I kacigu, normalno.

  7. #7
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    mamma san - sve potpisujem (da ne ponavljam isto)

    nusha - ako sam dobro skužila, dijete ti sad ima oko tri i pol godine... stvarno mi nije jasno zašto forsirate tu nesretnu "štangu"? (Samo za ilustraciju: moja je kći s nešto manje od tri i pol godine vozila normalni biciklić bez pomoćnih kotača i to bez po' muke, uživala je!)

    Probaj ju potaknuti u tom smjeru... istina, djeca su razna, pa onda najbolje poslušaj mamma sanku...

    Držim fige...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    No s druge strane, ako vaša curica ne želi voziti bicikl, onda joj radije nemojte kupiti nikakav, nego pod "mus" ovaj na guranje. Guranjem ona ništa ne dobiva. Samo vožnjom. A ako ne želi biciklirati, najbolje za njeno tijelo i zdravlje je hodanje. Neka hoda.
    I opet potpis
    I mi smo tako mislili Andreju za 3. rođendan kupiti bicikl, ali nije pokazivao nikakav interes za njega, pa ga nije ni dobio.
    S 3,5 godine dobili smo 12-inčni bicikl s pomoćnim kotačima na posudbu. Ni tada ga nije htio voziti, ali htio ga je gurati. Gurao ga je 2 mjeseca (sam), dok nije napokon odlučio i sjeo. A kad je sjeo, odonda vozi kao veliki.
    A štanga za guranje nije dolazila u obzir... dovoljno smo se zeznuli s tom štangom još kod tricikla i jedva smo dočekali da se toga riješimo.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    21

    Početno

    Još jednom hvala na savjetima. Na kraju smo kupili obični bicikl u TL. Bili smo već ovaj vikend vani, mala uživa, super ga sama vozi, ali nema šanse da cijelu šetnju provede na biciklu, već i dalje malo vozi, a malo se digne i odtrči, a tata neka gura bicikl. Probali smo i sa prijetnjama tipa: ako ga nećeš ti voziti, ostaviti ćemo ga ovdje pa će ga neko drugo dijete uzeti, ali kod nje to ne pali - hladnokrvno ode, ni ne okrene se. Zato smo primijenili ideju s špagom - kad se digne, nataknemo špagu na volan pa vučemo bicikl za sobom i to nam je zasad rješenje.

  10. #10
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Hvala što ste mi uštedjeli 400kn :D . Baš sam se pitala da li da kupim to M.
    A. ga nije imala, pa sam mislila da je bila nečim zakinuta .

  11. #11
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Hvala što ste mi uštedjeli 400kn :D . Baš sam se pitala da li da kupim to M.
    A. ga nije imala, pa sam mislila da je bila nečim zakinuta .
    neeee L. je imala onaj tricikl-guraljku koja je bla ok dok je jos bila mala, ali kad je mogla pedalirati, nije htjela. cak ni dok ju ja guram.
    zbog toga mi ne pada na pamet kupit joj jos nesto sto ja mogu upravljati umjesto nje.....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •