Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 365

Tema: o 'holistickom pristupu zdravlju'

  1. #101
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Forka prvotno napisa
    Volim otvorenost u razmišljanjima...
    I to nitko ne brani
    Ako korisnici daju podrsku, nitko im ne brani da sudjeluju, u suprotnom ne mogu sudjelovati

    :?
    Pa postoje drugi podforumi gdje mogu sudjelovati s istom temom i pozvati na raspravu
    ok... npr. (slučajan izbor)...

    na kojem pdf-u mogu pozvati na raspravu o braci? a da se ne zalokota kao nevezano na roditeljske, zdravstvene, školske, servisne, filozofske teme? mislim, on ipak ne spada u taj dio.

  2. #102
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    uklonjen post jer je bio off topic

  3. #103
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    I mislis da korisnici iscitaju SVE ikad napisano na forumu na tu temu? Ne bih rekla
    upravo o tom i ja pricam!

    got' you!

  4. #104
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Mima prvotno napisa
    Citiraj pujica prvotno napisa
    pa velika vecina stvari za koje se Roda bori su sektasenje i jednoumlje za mnoge u nasem drustvu i sta sad - znaci ne treba uopce niti otvarati prostor za drugacije razmisljanje i pristup?
    Bori li se onda Roda za alternativni pristup liječenju?
    Ne. Roda se ne bori za takve stvari, i male su sanse da ce nam to uci u djelokrug djelovanja u buducnosti
    tako je, ne borimo se za to kao aktivnost udruge, ali dajemo prostor onima koji zele nesmetano razgovarati o drugacijim pristupima zdravlju

  5. #105
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa

    Sta cemo sada s tim?
    pa valjda podrzat stare da pisu ponovo

    mislim da su to sad kruske i jabuke, a mozda i nisu
    Nisu kruske i jabuke, jer uvijek postoji sansa da ce korisnik propustiti procitati nesto. Mozda bas nesto ne pise na forumu nego samo na portalu, mozda uopce ta info ne postoji kod nas nego je ima na tudjem forumu. Poanta je da je korisnik SAM odgovoran za ono sto procita i odluku sto ce s tim. Korisnik uvijek moze sam potraziti dodatne info, svi mi znamo da na internetu ima jako puno toga. Nije roda.hr jedina stvar sto se moze naci na netu

  6. #106

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Pa koliko je sad tema koje smo prezvakali prije, pa se starima vise ne da ponavljati stare info koje su vec rekli, pa su ove teme sad bez tih info. A rijetki koriste pretrazivac. Sta cemo sada s tim?
    evo, neću ja preskočiti

    takve se teme onda linkaju kao što to, recimo, Frida vrijedno radi
    ili ih se sticka kao važne

    pa ne bi došlo do toga da se po stopedesetiprvi put raspravlja o snižavanju temperature, opstipaciji ili proljevu od zubića


    i... pozdrav mujici, ma gdje god bio

  7. #107
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    kaj nije pomisao da bi netko donio recimo zivotno vaznu odluku vezanu za zdravlje (svoje ili djetetovo) samo na temelju par postova na nekom forumu malo.. too much?
    nije. ljudi se često hvataju za slamke.
    valjda ako se hvataju za slamke znaci da su sve ostalo vec isprobali, a ne da na prvu idu na alternativu?

  8. #108
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Forka prvotno napisa
    Volim otvorenost u razmišljanjima...
    I to nitko ne brani
    Ako korisnici daju podrsku, nitko im ne brani da sudjeluju, u suprotnom ne mogu sudjelovati

    :?
    Pa postoje drugi podforumi gdje mogu sudjelovati s istom temom i pozvati na raspravu
    ok... npr. (slučajan izbor)...

    na kojem pdf-u mogu pozvati na raspravu o braci? .
    Pa na zdravlju! ne kuzim sto tu nije jasno :?

  9. #109
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ne znam kakve veze braco ima sa zdravljem. :?

    a možda i ima ...

    cvjetić...

  10. #110
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Fakat, sve koje sam znala da su išli Braci išli su porad ljubavnih jada

  11. #111
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    pa ne bi došlo do toga da se po stopedesetiprvi put raspravlja o snižavanju temperature, opstipaciji ili proljevu od zubića
    Jesi ti vidjela koju kolicinu tema mi imamo tu na forumu? Jel ti se to cini izvedivim za stickanje?

    Nekad smo imali na nekim pdf-ovima temu s najcescim pitanjima tj. temama. Mislis da su ih ljudi citali i postavljali pitanja tamo? Nisu. Otvarali su nove. Isto kao sto rijetki koriste pretrazivac, lakse je otvoriti temu i pitati.

  12. #112
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    mislim da, osim nekoliko tema kao npr. virtualno osvješteno vakcinacijsko..., ne postoje teme koje bi spadale u ovaj pdf a da su se na njima svi složili bez upadica itd.


    mislim da bi trebala postojati mogućnost otvaranja TEMA PODRŠKE, gdje bi u naslovu bilo jasno naznačeno da je to tema podrške (npr. za Bracu tema tipa: braco sa srebrnjaka - zadovoljni korisnici/obožavatelji/štovatelji/pacijenti ili što već) da ne bi netko pomislio da svi forumaši imaju samo pozitivna iskustva s nečim, da se na prvi pogled zna da se radi samo o pozitivnim iskustvima.


    sad ćete reći da to piše u pravilima pdf-a ali ne vjerujem da ih svi čitaju :/

  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa zar nije jednostavnije ovako, ovisno o tome kakav tko savjet zeli, odabere podforum i pise? Jednostavno i lako se izbjegne stvaranje vrucih tema i nepotrebnih prepucavanja.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Imga prvotno napisa
    pa ne bi došlo do toga da se po stopedesetiprvi put raspravlja o snižavanju temperature, opstipaciji ili proljevu od zubića
    Jesi ti vidjela koju kolicinu tema mi imamo tu na forumu? Jel ti se to cini izvedivim za stickanje?

    Nekad smo imali na nekim pdf-ovima temu s najcescim pitanjima tj. temama. Mislis da su ih ljudi citali i postavljali pitanja tamo? Nisu. Otvarali su nove. Isto kao sto rijetki koriste pretrazivac, lakse je otvoriti temu i pitati.
    oooo
    pitaj mammu san koju treba stickati za opstipaciju, npr.
    žena je valjda pol godine kopiravala svoje postove od teme na temu
    i strpljivo ponavljala
    a onda joj je valjda dojadilo pa odustala

    kao što će, uostalom, i svima nama jednom dodijati ponavljanje

  15. #115
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Pa znam da su moderatori bili ustrajni u tome, al djaba im.. korisnika koji to nisu radili je bilo vise.

  16. #116
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    pa nije samo valjda homeopatija neupitna - ne kuzim zasto se ne bi moglo pisati o reikiju, bioenergiji, kiropraktici, travarstvu i slicno, a da to odmah ne mora biti predmet raspravljanja o tome je li to sarlatanstvo ili nije (vezano uz temu o braci npr.)

  17. #117
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nego da ja vas pitam, kad vi ideta spavati? NIsam ja navikla biti ovako dugo budna, pa samo da znam koliko dugo jos moram izdrzati?

  18. #118
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    doduše... ja sam tog bracu stalno nekak' svrstavala u alternativce...
    kaj je on onda zapravo?

  19. #119
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Nego da ja vas pitam, kad vi ideta spavati? NIsam ja navikla biti ovako dugo budna, pa samo da znam koliko dugo jos moram izdrzati?
    ja idem


    laku noć anchie76


  20. #120
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa
    doduše... ja sam tog bracu stalno nekak' svrstavala u alternativce...
    kaj je on onda zapravo?
    Jel mozemo o tome sutra, da pujica i ja sad mozemo otici spavati?

  21. #121
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    ma, naravno, laku noć cure, lijepo spavajte i još ljepše sanjajte...

  22. #122
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Strah me otici.. sto ako me ujutro doceka novih 100 pitanja?

  23. #123

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    OT smo s linkanjem i stickanjem
    sorry, a zakaj

    još uvijek ne razumijem zašto bi nekog ugrožavalo tuđe suprotno mišljenje pristojno izrečeno
    i zašto je potrebno "ugrožene" separirati

    ali vjerojatno je problem u meni

    ceterum censeo:
    za dobru debatu potrebna je i oporba
    a svi ćemo se složiti da se više sazna iz jedne debate nego iz sto podrški

  24. #124
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    moraš biti spremna na sve... znaš ono "ništa nas ne smije iznenaditi"!

  25. #125
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Strah me otici.. sto ako me ujutro doceka novih 100 pitanja?
    a ti brzo prebaci ovaj topic na neki pdf podrske, pa cemo te cijelu noc samo podrzavati. nikakva pitanja ni rasprave, samo hagici!

  26. #126
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    ceterum censeo:
    za dobru debatu potrebna je i oporba
    a svi ćemo se složiti da se više sazna iz jedne debate nego iz sto podrški
    Mama koja ima krizu u dojenju, mislis li da joj vise koristi debata ili podrska? To je tema za sutra nastaviti, ne daj boze vise veceras

  27. #127
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa
    moraš biti spremna na sve... znaš ono "ništa nas ne smije iznenaditi"!
    Lako tebi reci, ne moras ti odgovoriti na sva pitanja

  28. #128

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Imga prvotno napisa
    ceterum censeo:
    za dobru debatu potrebna je i oporba
    a svi ćemo se složiti da se više sazna iz jedne debate nego iz sto podrški
    Mama koja ima krizu u dojenju, mislis li da joj vise koristi debata ili podrska? To je tema za sutra nastaviti, ne daj boze vise veceras
    Nema odmora dok traje obnova (foruma)!

    Mama s krizom traži pomoć
    i svi su slobodni pisati
    čak je netko prije par dana predložio AD
    i nije obrisan :shock:

  29. #129
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Imga prvotno napisa
    ceterum censeo:
    za dobru debatu potrebna je i oporba
    a svi ćemo se složiti da se više sazna iz jedne debate nego iz sto podrški
    Mama koja ima krizu u dojenju, mislis li da joj vise koristi debata ili podrska? To je tema za sutra nastaviti, ne daj boze vise veceras
    Nema odmora dok traje obnova (foruma)!

    Mama s krizom traži pomoć
    i svi su slobodni pisati
    čak je netko prije par dana predložio AD
    i nije obrisan :shock:
    Nisam mislila na forum, mislila sam na zivot generalno, al ajd mozemo i forum.... Nisam pitala tko smije pisati a tko ne, pitala sam ovo

    mislis li da joj vise koristi debata ili podrska?
    A sad FAKAT idem. Laku noc

  30. #130

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Laku noć!

    Ja ću još sama sa sobom malo, najte zameriti.

    Misliš da mujičin šokirani post nije koristio Mitji?
    Niti svi ostali koji su zastupali klasično liječenje na pristojniji način?

    Osobno mislim (i nadam se) da itekako jest, tim više što je tema sada na zdravlju odraslih.

    I da ne zaboravim, smatram da korisne informacije o selektivnom cijepljenju i necijepljenju također može pružiti netko tko se cijepljenjem i procijepljenošću populacije bavi profesionalno, a ne samo mi, informirani laici.

  31. #131
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj zhabica prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa

    Ne kuzim zbog cega ne bi vidio drugu temu?
    pa evo jedan banalan: slucajno ne vidi, promakne mu ...
    Pa niti jedna tema na forumu nije bas tako smrtno bitna da ti zivot ovisi ak ne vidis onu drugu. Pa koliko je sad tema koje smo prezvakali prije, pa se starima vise ne da ponavljati stare info koje su vec rekli, pa su ove teme sad bez tih info. A rijetki koriste pretrazivac. Sta cemo sada s tim?
    Yjah. Pa nije ni to kraj svijeta i vijeka.
    Doći će neki novi i ponavljati nove info i tko zna, nakon nekog vremena, hoće li se itko sjećati starih info..

    Možda malo pojednpstavljujem, ali zapravo je u životu sve puno jednostavnije nego želimo priznati. Rijeke teku. I niti jedan težak problem neće ih zaustaviti. Tako i sve ostalo. Neće forum stati ako se nekom više ne da pisati.

  32. #132
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ja sam sinoć iznenada napustila raspravu zato jer mi se ugasio laptop
    Ono što me zanima jest sljedeće-ako se Udruga zalaže za neki cilj, uzmimo za primjer svima najpoznatiji- dojenje, te onda ne dozvoljava rasprave na svom Forumu o npr. AD, ali se ne zalaže za alternativni pristup liječenju, zašto onda dozvoljava rasprave o tome? Odnosno, još gore, ne rasprave, nego samo podršku?
    Zašto se ne može primijeniti obrnuta analogija?
    Koji se kriteriji primijenjuju prilikom izbora što će se "tolerirati", odnosno čemu će se "dati prostor", a čemu ne?
    Malo sam zbunjena :?

  33. #133
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    I još nešto-dubokim razmišljanjem o onome što je preneseno vezano za Mimin post o terapiji vlastitom krvlju, pitam se je li taj post uistinu bio provokatorski, tko ga je takvim doživio-OK, anchie, ti si the boss i svi znamo da imaš pravo na vlastitu procjenu, međutim, malo me brine (ili-ne sviđa mi se) put kojim je Forum krenuo, ako edit takvog posta mogu smatrati "putem kojim se kreće"...
    Ne sviđa mi se niti ovo objašnjenje:
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Poanta je da je korisnik SAM odgovoran za ono sto procita i odluku sto ce s tim. Korisnik uvijek moze sam potraziti dodatne info, svi mi znamo da na internetu ima jako puno toga. Nije roda.hr jedina stvar sto se moze naci na netu
    Da, nije jedina stvar, ali već sam xy puta naišla na postove tipa "hvala, ne znam što bih bez ovog foruma", "samo tu pronalazim savjet", "ovaj Forum mi je jedini".... koliko ljudi samo ovdje navraća po savjete svakog tipa, a i objašnjenje da ima i drugih stvari na netu ne čini mi se valjanim argumentom obrane bilo čega :/

  34. #134
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Zasto je tesko prihvatiti da je to jednostavno pitanje odluke Udruge? Udruga ima svako legitimno pravo odluciti da ne zeli niti na koji nacin rekramirati nadomjestke za majcino mlijeko.
    Isto tako, ima pravo odluciti da joj npr. ekologija ili alternativnija medicina ne spadaju u ciljeve djelovanja ali da podrzava te teme i daje prostor i podrsku svojim korisnicima koji se bave tim podrucjima.

  35. #135
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ne sporim legitimno pravo odluke, zanimaju me RAZLOZI! (ne vičem, naglašavam)
    Ili bismo se trebali zadovoljiti onim "zato jer ja tako kažem", što nije prihvatljivo niti u objašnjavanju djetetu :/

  36. #136
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Govorim i dalje o holističkom, jasno mi je za AD

  37. #137

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Kao i a zakaj, i mene smeta podnaslov pdf-a koji implicira da se klasična medicina bavi samo simptomima. Pa je time automatski sve što je "alternativno" superiorno. Udruga koja drži do sebe morala bi razmisliti želi li odaslati ovakvu implicitnu poruku a istovremeno tvrditi da joj alternativna medicina nije predmet djelovanja.

    Drugo, alternativne metode su previše raznolike da bi imao smisla pdf podrške baš svemu alternativnom. Smije li korisnik homeopatije koji redovno posta na holističkom pdf-u izraziti negativno mišljenje o Braci?

    Za nekakve oaze podrške dosta je isto naglasiti u naslovu topica, a ima i veliku prednost da je svakom čitatelju jasno da se radi o klubu obožavatelja a ne otvorenom topicu gdje su sva mišljenja dobrodošla.

  38. #138
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa
    Koji se kriteriji primijenjuju prilikom izbora što će se "tolerirati", odnosno čemu će se "dati prostor", a čemu ne?
    Malo sam zbunjena :?
    Iskustvo, potreba korisnika za tako necim... Ne bavi se udruga ni bespelenastvom niti promoviranjem istog, a otvorili smo podforum podrske jer se pokazala potreba. Osoblje odlucuje sto ce i kako, i to skoro pa uvijek bude na prijedlog samih korisnika foruma

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    štima, ali u podnaslovu nije "podforum podrške za one koji su odbacili smrdljive i otrovne pelene"

    plus bespelenaštvo nema potencijalno opasnih posljedica, a odbijanje liječenja "klasičnom" medicinom ima

  40. #140
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa
    I još nešto-dubokim razmišljanjem o onome što je preneseno vezano za Mimin post o terapiji vlastitom krvlju, pitam se je li taj post uistinu bio provokatorski, tko ga je takvim doživio-OK, anchie, ti si the boss i svi znamo da imaš pravo na vlastitu procjenu, međutim, malo me brine (ili-ne sviđa mi se) put kojim je Forum krenuo, ako edit takvog posta mogu smatrati "putem kojim se kreće"...
    Taj post je bio savrsen nacin za skretanje ove konstruktivne teme u nekonstruktivne vode i ponovno prepucavanje (koje je vec obradjeno na doticnoj temi kad je otvorena). Moja procjena je bila da mu tu nije mjesto. Dopustam da sam pogrijesila, i ja se samo vodim vlastitom procjenom.


    Citiraj svimbalo prvotno napisa
    Ne sviđa mi se niti ovo objašnjenje:
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Poanta je da je korisnik SAM odgovoran za ono sto procita i odluku sto ce s tim. Korisnik uvijek moze sam potraziti dodatne info, svi mi znamo da na internetu ima jako puno toga. Nije roda.hr jedina stvar sto se moze naci na netu
    Da, nije jedina stvar, ali već sam xy puta naišla na postove tipa "hvala, ne znam što bih bez ovog foruma", "samo tu pronalazim savjet", "ovaj Forum mi je jedini".... koliko ljudi samo ovdje navraća po savjete svakog tipa, a i objašnjenje da ima i drugih stvari na netu ne čini mi se valjanim argumentom obrane bilo čega :/
    Pa ak ak ti se ne svidja, to je u redu. Al to je cinjenica. I puno ljudi voli ovaj forum jer su rasprave cesto konstruktivne, jer korisnicima nije tesko zalijepiti link (referencu) na to o cemu pricaju, jer na drugim forumima ne mogu pricati o porodu doma, o bespelenastvu o dojenju svog petogodisnjaka i dobiti informacije za te stvari koje ih interesiraju. To sto se kod nas prica o malo drugacijim stvarima nego na drugim forumima ne znaci da su svi postovi na ovom forumu izrecene istine i napisane od strane ljudi koji su specijalizirali to podrucje (neki postovi jesu, ali daleko od toga da su svi). Ovo je ipak forum Roditelja u akciji, i svatko moze napisati sto mu je volja - nitko ne moze provjeriti istinitost tog posta prije nego bude postavljen na forum. Dakle na korisniku je da procjeni sam i/ili provjeri tu info ako ga se bas dojmila

  41. #141
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    Kao i a zakaj, i mene smeta podnaslov pdf-a koji implicira da se klasična medicina bavi samo simptomima. Pa je time automatski sve što je "alternativno" superiorno. Udruga koja drži do sebe morala bi razmisliti želi li odaslati ovakvu implicitnu poruku a istovremeno tvrditi da joj alternativna medicina nije predmet djelovanja.
    Kao i a zakaj, reci cu i tebi... Prijedlozi su vise nego dobro dosli. No ja nisam dobila niti jedan :?

  42. #142
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    štima, ali u podnaslovu nije "podforum podrške za one koji su odbacili smrdljive i otrovne pelene"

    plus bespelenaštvo nema potencijalno opasnih posljedica, a odbijanje liječenja "klasičnom" medicinom ima
    Hocu li ja konacno dobiti konkretan prijedlog ili samo kuknjavu?

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    anchie, pa samo vi znate što ste htjeli točno unutra

    je li to baš sve što nije "klasična" medicina? Uključujući krv i nokte?

    Koji su kriteriji za proglašavanje nečega "prirodnom, energetskom i duhovnom medicinom"? Je li dovoljno da pobornici tako misle?

  44. #144
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    anchie, pa samo vi znate što ste htjeli točno unutra

    je li to baš sve što nije "klasična" medicina? Uključujući krv i nokte?
    Jel mi opet moramo o krvi i noktima? Dokle? I o kakvim noktima pricate ako smijem znati

    Da sve sto nije klasicna medicina.

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    Koji su kriteriji za proglašavanje nečega "prirodnom, energetskom i duhovnom medicinom"? Je li dovoljno da pobornici tako misle?
    Da za sada je to plan, a vidjet cemo kako ce se stvari odvijati u praksi, pa cemo mijenjati/revidirati u hodu sta bude trebalo.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Onda stavite lijepo "sve što nije klasična medicina" ili "alternativne metode liječenja" i barem će biti jasno.

    I pripremite se topic o voodoo metodama liječenja

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Za pocetak....izbaciti onu opasku ispod naslova podforuma. I meni se cini malo uvredljiva i pisana s visoka....ono, samo alternativci se dobro brinu o zdravlju, svi drugi lijece simptome i boli ih briga za ostalo.
    Mozda da se podf. jednostavno preimenuje u Alternativna medicina?
    Iskreno receno, i meni se sve vise cini nepotrebno i nemoguce micati klasicnu medicinu iz holistickog pristupa zdravlju i bolesti. Hocu reci, kad se mora uzeti antibiotik ili ici na operaciju, i to je nekad dio holistickog pristupa lijecenju.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    "Nokti" su metafora za "bilo kakva glupost koju netko pokuša prodati pod alternativnu medicinu"

  48. #148

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A meni, pak, nije jasno, zasto ste toliko nabrijani na tu temu o lijecenju krvlju? Postoje terapije i u kl. i u alternativnoj medicini u kojima se koriste pripravci na bazi krvi.

  49. #149
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj Imga prvotno napisa
    pa ne bi došlo do toga da se po stopedesetiprvi put raspravlja o snižavanju temperature, opstipaciji ili proljevu od zubića
    Jesi ti vidjela koju kolicinu tema mi imamo tu na forumu? Jel ti se to cini izvedivim za stickanje?

    Nekad smo imali na nekim pdf-ovima temu s najcescim pitanjima tj. temama. Mislis da su ih ljudi citali i postavljali pitanja tamo? Nisu. Otvarali su nove. Isto kao sto rijetki koriste pretrazivac, lakse je otvoriti temu i pitati.
    vjeruj, Imga, ljudi to, na zalost, ne citaju.
    na 0-1 je cijeli popis postojecih "in" tema, no otvara se 34. o nespavanju.

  50. #150
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    jedan jedini dan ne ponesem laptop doma i propustim ovo

    uglavnom nakon čitanja 3 strane uglavnom prepucavanja i dalje ne shvaćam zašto nekima smeta taj podforum. Mislim, ja osobno nisam pobornik (uvijek) alternativnih metoda, no postoje ljudi koji jesu i vjerujem da im treba dati jednaka prava i mogućnost da o tome raspravljaju u smislu pružanja podrške. A jednaka prava i mogućnost sigurno nemaju kad se u svaku raspravu uključe pojedinci koji topic podrške svedu na prepucavanje i neposredno ponižavanje osobe koja je karikiram pitala ima li netko iskustva s alternativnom medicinom za neku bolest.
    Mislim, ako ste protiv nečega, meni je najlogičnije izbjegavati rasprave o tome. Npr. ako ja jedem meso neću uletiti na forum vegetarijanaca i reći da to ne valja, provocirati i linkati tri studije koje govore o važnosti crvenog mesa. Recimo, na zeleni forum sam otišla valjda jednom - jer me ne zanima i nemam potrebe tamo to napisati.
    A argument "moram prosvjetliti široko pučanstvo jer sam medicinske struke" mi ne stoji - to široko pučanstvo medicinske savjete vjerojatno traži kod svog doktora. Na netu možda jedino traži podršku i dugo iskustvo.

Stranica 3 od 8 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •