Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 365

Tema: o 'holistickom pristupu zdravlju'

  1. #1
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno o 'holistickom pristupu zdravlju'

    vidim da je na forumu osvanuo novi podforum.
    jos je jako friski, pa pretpostavljam da ste jos otvoreni za primjedbe.

    prvo, podnaslov topica glasi 'Podforum podrške za one kojima je zdravlje više od liječenja simptoma' i onda se u pravilima ponasanja naglasava odmak od klasicne i pomak ka alternativnoj medicini.
    Mozda krivo tumacim, ali meni ovaj podnaslov zvuci prilicno uvredljivo prema klasicnoj medicini.
    ni klasicna medicina nije iskljucivo lijecenje simptoma, daleko od toga.

    drugo, ne kuzim vise razliku izmedju 'zdravlja odraslih/djece' i 'holistickog...'. I po kojem su kljucu stari topici tu razvrstani? Hoce li svaki topic koji spomene i neko prirodno rjesenje neke tegobe odmah zavrsiti na holistickom? (pa je odmah i zabranjena rasprava na takvom topicu?)

    trece, uopce ne kuzim svrhu ovako postavljenih podforuma podrske, na kojima je zabranjeno bilo kakvo polemiziranje i iskazivanje drukcijih misljenja. Cemu to tocno sluzi?

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa sluzi recimo za razmjenu iskustava i preporuku alternativnih tehnika i alternativaca. Bar ja to tako vidim. I da mozes napisati kako sarlah lijecis homeopatijom bez da odmah s visoka krenu prodike.

  3. #3
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    i meni je zapelo za oko to "podrske" pa bi samo rekla da se vrlo lako, vrlo, vrlo lako, davajuci nekome podrsku uspati u zamku i biti neobjektivan a time ucinit veliku gresku, citirat cu Anvi:

    Ako tražiš samo pozitivna iskustva, mogla bi ti promaknuti negativna, a to je vrlo opasno pri donošenju bilo kakve odluke

  4. #4
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    upravo tako zhabice.

    osim toga, vidim da su sad tamo zavrsili neki topici na kojima se ne trazi podrska istomisljenika, nego savjet opcenito.
    na primjer, topic o sinusima - zasto je to na holizmu, a ne na zdravlju?

  5. #5
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    davajuci nekome podrsku uspati u zamku
    edit: moze upasti

    inace sam te a zakaj htjela i potpisati.

    cemu forum ako se o nekim stvarima ne moze polemizirati?

    sto ako je netko imao negativna iskustva sa homeopatijom, ako je pdf podrske jel znaci da svoje iskustvo ne smije napisati?

  6. #6
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    ... I da mozes napisati kako sarlah lijecis homeopatijom bez da odmah s visoka krenu prodike.
    Sori, možda sam nazadna, ali onaj ko svoje dijete oboljelo od šarlaha ne liječi klasičnom medicinom to svoje dijete životno ugrožava, te je time pravno odgovoran za zlostavljanje/zanemarivanje.

    I meni je manje-više nejasna svrha podforuma. Ono više, ostaviću iza zuba

  7. #7
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Cure (a zakaj i zhabica), u potpunosti se slažem s vama...
    Bojim se da je Mujica unio potpunu pomutnju i pometnju u ovaj Forum... posljedica je vidljiva...

  8. #8
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa

    sto ako je netko imao negativna iskustva sa homeopatijom, ako je pdf podrske jel znaci da svoje iskustvo ne smije napisati?

    Zasto taj netko ne bi mogao to svoje iskustvo napisati na drugom podforumu, npr. Zdravlje odraslih/djece?

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Sori, možda sam nazadna, ali onaj ko svoje dijete oboljelo od šarlaha ne liječi klasičnom medicinom to svoje dijete životno ugrožava, te je time pravno odgovoran za zlostavljanje/zanemarivanje.
    Nisi nazadna, jednostavno si u krivu.

    Takodjer ne mislim da je mujica unio tu pomutnju, vec se to dugo provlaci, neka iskustva oduvijek idu samo na pp. Medjutim, s obzirom na razinu neprihvacanja cinjenice da smo doista "svoga tela gospodari" i potrebu za komentiranjem (i zgrazanjem) nekako ne vidim pravu svrhu ovog podforuma. Ja svoja iskustva s alternativom ovdje sasvim sigurno necu opisivati osim ako se bas ne najedem ludih gljiva, jer se, eto, bojim da cu, ako 90% forumske populacije pocne misliti da sam luda, uistinu i poludjeti.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Hvala, a zakaj, što si otvorila temu.

    Meni je neshvatljivo da se može raditi takva razlika u ČF, a na osnovu njihovog osobnog mišljenja i pogleda na svijet.

    Znači, ako tražim savjet u vezi s liječenjem astme (to mi je aktualno ) može se priključiti bilo tko i pokušati mi pomoći savjetom o aromaterapiji, homeopatiji, ayurvedskoj medicini, reikijem, akopunkturom, refleksoterapijom etc. etc. I dobro je došao. Nitko mu neće držati prodike s visoka.

    Ali, ako netko predloži put klasične medicine u slučaju carcinoma in situ taj nije poželjan i off topic je. Može čak i završiti isključen, a sve zato jer mu struka i etika nalažu da pruži pomoć u skladu sa svojim obrazovanjem i iskustvom.

  10. #10
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ja ne mislim da si luda, naprotiv.
    neke tvoje savjete smatram vrlo vrlo korisnima, a s nekima se necu sloziti.

    ali ne vidim razloga da se na javnom forumu stvaraju takvi sektaski kruzoci na kojima se ne smije iznijeti drukcije misljenje.
    to je onda za privatne sfere, po mojem misljenju.

  11. #11
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj zhabica prvotno napisa

    sto ako je netko imao negativna iskustva sa homeopatijom, ako je pdf podrske jel znaci da svoje iskustvo ne smije napisati?

    Zasto taj netko ne bi mogao to svoje iskustvo napisati na drugom podforumu, npr. Zdravlje odraslih/djece?
    mozda zato jer ce topic na kojem bi se tako nesto moglo napisati biti na ovom pdf, a ne na Zdravlju. kako mislis da bi netko tko zeli dati svoje negativno iskustvo to mogao napisati? da otvori novi pdf na Zdravlju, na koji ovi koji zele homeopatiju nece ni gledat jer im nije potrebno da cuju negativna iskustva kad ce ovjde nac hrpu podrske. i naravno - mogu pogresno odluciti.

    govorim hipotetski ali je situacija vrlo moguca.

  12. #12
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ja sam ovo odgovarala marti

  13. #13
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ne kontam podforume podrške na forumu :/
    zar se na forumu ne bi trebalo/smjelo/moglo razgovarati o svakoj otvorenoj temi, slagali se ili ne slagali s napisanim?!

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    ja ne mislim da si luda, naprotiv.
    neke tvoje savjete smatram vrlo vrlo korisnima, a s nekima se necu sloziti.

    ali ne vidim razloga da se na javnom forumu stvaraju takvi sektaski kruzoci na kojima se ne smije iznijeti drukcije misljenje.
    to je onda za privatne sfere, po mojem misljenju.
    to ti je samo zato sto me ne poznas...

    uglavnom, iako se to privatno tu pokusava napraviti javnim, bojim se nis od toga. inace, kad ja npr. napisem, da zelim cuti samo pozitivna iskustva s premazivanjem bradavica na stopalima pljuvackom mladog slona pri uštapu, to je zato sto sam krioterapiju vec probala, al nije bila djelotvorna.

    ako ne zelim savjet - nemojte mi ga davati. znam da je to jedna od stvari koje se u zivotu najteze nauce i samoj mi je to bilo stvarno tesko savladati.

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    zar se na forumu ne bi trebalo/smjelo/moglo razgovarati o svakoj otvorenoj temi, slagali se ili ne slagali s napisanim?!
    Pa ne bi - to sve ovisi o pravilima foruma. Neke su teme osjetljive i osobe koje pisu o njima bi rado preskocile upadice, komentare, spustanja, zastrasivanja i slicno.

  16. #16
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj azakaj prvotno napisa
    prvo, podnaslov topica glasi 'Podforum podrške za one kojima je zdravlje više od liječenja simptoma' i onda se u pravilima ponasanja naglasava odmak od klasicne i pomak ka alternativnoj medicini.
    Mozda krivo tumacim, ali meni ovaj podnaslov zvuci prilicno uvredljivo prema klasicnoj medicini.
    ni klasicna medicina nije iskljucivo lijecenje simptoma, daleko od toga.
    Nije nam bila namjera da bude uvredljiv ikome. Naprotiv. Ja sam imala jednu ideju koja je trebala biti saljiva, pa je nismo stavili da ne bi slucajno netko to ozbiljno protumacio pa da ispadne uvredljivo ikome. Trudili smo se da bude nekako opcenito - jer i klasicnom a i alternativnom medicinom se mogu lijeciti samo simptomi, ali na tom pdf-u je zamisljena i preventiva zdravlja. No moguce da nismo uspjeli u svojoj namjeri.

    Svakako slobodno predlozi sto bi moglo ici u podnaslov. Svaka ideja je dobrodosla.


    Dalje..

    Ukoliko netko zeli raspravu da li ce lijeciti dijete homeopatijom ili ne, tada ce otvoriti temu na zdravlju djece. Ukoliko korisnik zeli saznati samo savjete onih koji primjenjuju homeopatiju i njihova iskustva, tada ce pisati na holistickom. Jer puno korisnika koji zdravlju pristupaju na taj nacin vise nemaju mjesta na forumu gdje mogu slobodno pisati - netko im konstantno ulijece i ti korisnici su prestali pisati. Ko sto marta rece, sve se odvija na pp. To bas nema puno smisla.

    Drugo, neke teme koje su sada tamo, mozda ne spadaju tamo u potpunosti. Pujica se trudila prebaciti ono sto se cinilo vrijednim prebacivanja s "A sto kaze priroda". MOguce da ne odgovaraju u potpunosti opisu ovog pdf-a. Slobodno nam ukazite na njih, pa cemo ih maknuti. A i vjerujemo da ce s vremenom taj pdf poprimiti oblik kakvim smo ga i zamislili.

  17. #17
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    ako ne zelim savjet - nemojte mi ga davati. znam da je to jedna od stvari koje se u zivotu najteze nauce i samoj mi je to bilo stvarno tesko savladati.
    ako ne zelis savjet i razlicita iskustva onda ne otvaras topic na javnom forumu nego pitas one za koje mislis da ce ti dat podrsku za to sto zelis, ili radis po svom pa kako bude.

    ako zelis samo pozitivna iskustva onda tako postavis topic i na moderatoricama je da reagiraju, to se moze i na Zdravlju ne treba za to poseban pdf podrske koji meni skroz zvuci kao nesto neobjektivno i vrlo diskutabilno.

  18. #18
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    zar se na forumu ne bi trebalo/smjelo/moglo razgovarati o svakoj otvorenoj temi, slagali se ili ne slagali s napisanim?!
    Pa ne bi - to sve ovisi o pravilima foruma. Neke su teme osjetljive i osobe koje pisu o njima bi rado preskocile upadice, komentare, spustanja, zastrasivanja i slicno.
    Tako je. Podforumi podrske upravo tome sluze. Nekad davno kad je AP bio cisti SF, to je bio podforum podrske, jer su tada redovno ulijetali svi koji su mislili da treba po guzi i solili pamet AP korisnicima. Forum je to prerastao, postao je cijeli AP i potreba za podforumom podrske se izgubila, maknut je, ali se javlja potreba za nekim drugim podforumima podrske koji jos uvijek nisu mainstream kod nas u drustvu.

  19. #19
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    ako ne zelim savjet - nemojte mi ga davati. znam da je to jedna od stvari koje se u zivotu najteze nauce i samoj mi je to bilo stvarno tesko savladati.
    ako ne zelis savjet i razlicita iskustva onda ne otvaras topic na javnom forumu nego pitas one za koje mislis da ce ti dat podrsku za to sto zelis, ili radis po svom pa kako bude.

    ako zelis samo pozitivna iskustva onda tako postavis topic i na moderatoricama je da reagiraju, to se moze i na Zdravlju ne treba za to poseban pdf podrske koji meni skroz zvuci kao nesto neobjektivno i vrlo diskutabilno.
    Citajuci ovo, pomislila bih da u najmanju ruku nemamo niti jedan drugi podforum podrske na forumu

    Naravno da je to moguce i na zdravlju, ali REALNO gledajuci, zar zaista mislis da je izvedivo? Sto bi ta korisnica morala reci - javit moderatoru da pazi tu temu da se nitko ne moze javiti, ili bi moderator nagadjao tko trazi podrsku a tko ne? To se trudimo i sada, ali je jaaako tesko, da ne kazem nemoguce.

    Zar nije lakse ovako da tko zeli polemizirati da moze, a tko zeli podrsku da opet moze? I vuk sit i koza cijela

  20. #20
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Nekad davno kad je AP bio cisti SF, to je bio podforum podrske, jer su tada redovno ulijetali svi koji su mislili da treba po guzi i solili pamet AP korisnicima. Forum je to prerastao, postao je cijeli AP
    pa da, ali zato sto su zagovornici AP-a bili pametniji, i uvjerljiviji od ovih koji su ulijetali - a ne zato jer su zabranili ulijetanje. Zar ne?

  21. #21
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    ne kontam podforume podrške na forumu :/
    zar se na forumu ne bi trebalo/smjelo/moglo razgovarati o svakoj otvorenoj temi, slagali se ili ne slagali s napisanim?!
    I ovo jaaako ovisi od pravila samog foruma. Sami forum ne podrazumijeva da mozes pisati o cemu god hoces, naravno. Kod nas bas i nema puno foruma s ovakvim podforuma podrske, al eto, oduvijek smo bili drugaciji pa (ispada da) smo i sada Vani ih ima dosta. Prosurfaj malo po inozemnim forumima koji se bave tematikom poput nase

  22. #22
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    meni recimo pod ovaj pdf nikako ne spada braco sa srebrnjaka 1 :shock:

  23. #23
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Nekad davno kad je AP bio cisti SF, to je bio podforum podrske, jer su tada redovno ulijetali svi koji su mislili da treba po guzi i solili pamet AP korisnicima. Forum je to prerastao, postao je cijeli AP
    pa da, ali zato sto su zagovornici AP-a bili pametniji, i uvjerljiviji od ovih koji su ulijetali - a ne zato jer su zabranili ulijetanje. Zar ne?
    Ali su za pocetak morali imati mjesto gdje mogu neometano raspravljati o AP roditeljstvu i siriti svoju ideju onima koji citaju. Da to nisu imali, nikad ne bi dosli do toga da nam je to sada mainstream na forumu

  24. #24
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    meni recimo pod ovaj pdf nikako ne spada braco sa srebrnjaka 1 :shock:
    Pa neki zele neometano raspravljati o njegovim metodama ljecenja. Tolerancija

  25. #25
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Sto bi ta korisnica morala reci - javit moderatoru da pazi tu temu da se nitko ne moze javiti, ili bi moderator nagadjao tko trazi podrsku a tko ne? To se trudimo i sada, ali je jaaako tesko, da ne kazem nemoguce.
    a ovdje vam nece bit tesko pazit da ne ulijecu oni koji ne daju podrsku?

    ja jos jednom ponavljan anvin citat:

    Ako tražiš samo pozitivna iskustva, mogla bi ti promaknuti negativna, a to je vrlo opasno pri donošenju bilo kakve odluke
    jer kad je zdravlje (cesto djece) u pitanju ne radi se o tome hoce li djete spavati u svom ili u nasem krevetu i drugim odlikama AP roditeljstva.

  26. #26
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ali su za pocetak morali imati mjesto gdje mogu neometano raspravljati o AP roditeljstvu i siriti svoju ideju onima koji citaju. Da to nisu imali, nikad ne bi dosli do toga da nam je to sada mainstream na forumu
    jeli ovo znaci da roda zeli da maintream postane lijecenje alternativnim metodama lijecenja?

  27. #27
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Nekad davno kad je AP bio cisti SF, to je bio podforum podrske, jer su tada redovno ulijetali svi koji su mislili da treba po guzi i solili pamet AP korisnicima. Forum je to prerastao, postao je cijeli AP
    pa da, ali zato sto su zagovornici AP-a bili pametniji, i uvjerljiviji od ovih koji su ulijetali - a ne zato jer su zabranili ulijetanje. Zar ne?
    Ali su za pocetak morali imati mjesto gdje mogu neometano raspravljati o AP roditeljstvu i siriti svoju ideju onima koji citaju. Da to nisu imali, nikad ne bi dosli do toga da nam je to sada mainstream na forumu
    ne znam bas puno o tom razdoblju foruma.
    ja sam dosla onda kad je AP vec skroz prevladao.
    zar su u pocetku zaista sve upadice razlicito-misljenika bile brisane, a oni sami opominjani/banirani?

  28. #28
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ali su za pocetak morali imati mjesto gdje mogu neometano raspravljati o AP roditeljstvu i siriti svoju ideju onima koji citaju. Da to nisu imali, nikad ne bi dosli do toga da nam je to sada mainstream na forumu
    jeli ovo znaci da roda zeli da maintream postane lijecenje alternativnim metodama lijecenja?
    odgovor na ovo pitanje i mene zanima :/

  29. #29
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    Sto bi ta korisnica morala reci - javit moderatoru da pazi tu temu da se nitko ne moze javiti, ili bi moderator nagadjao tko trazi podrsku a tko ne? To se trudimo i sada, ali je jaaako tesko, da ne kazem nemoguce.
    a ovdje vam nece bit tesko pazit da ne ulijecu oni koji ne daju podrsku?

    ja jos jednom ponavljan anvin citat:

    Ako tražiš samo pozitivna iskustva, mogla bi ti promaknuti negativna, a to je vrlo opasno pri donošenju bilo kakve odluke
    jer kad je zdravlje (cesto djece) u pitanju ne radi se o tome hoce li djete spavati u svom ili u nasem krevetu i drugim odlikama AP roditeljstva.
    Da li si procitala pravila tog podforuma prije nego si mi postavila ovo pitanje? Ja bih rekla da nisi

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Podforumi podrše o AP-u ili prirodnom porodu imaju smisla jer su to teme vezane uz rad udruge, dapače teme koje udruga promiče. Ja do danas nisam bila svjesna da udruga promiče alternativni pristup liječenju :?

    anchie76 editirala dio posta

  31. #31
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Ali su za pocetak morali imati mjesto gdje mogu neometano raspravljati o AP roditeljstvu i siriti svoju ideju onima koji citaju. Da to nisu imali, nikad ne bi dosli do toga da nam je to sada mainstream na forumu
    jeli ovo znaci da roda zeli da maintream postane lijecenje alternativnim metodama lijecenja?
    Naravno da ne... Time se jos nismo poceli baviti, a sumnjam da hocemo

    Kao sto sam rekla, zelimo korisnicima pruziti mjesto gdje se mogu osjecati ok raspravljati bez upadica, provokacija, spustanja itd. Ti korisnici su nestali s foruma zbog takvog nacina komunikacije s njima, a mi vjerujemo da zasluzuju svoje mesto pod zvijezdama

  32. #32
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    anchie76 uklonila jer se referiralo na provokaciju Mime

  33. #33
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Nekad davno kad je AP bio cisti SF, to je bio podforum podrske, jer su tada redovno ulijetali svi koji su mislili da treba po guzi i solili pamet AP korisnicima. Forum je to prerastao, postao je cijeli AP
    pa da, ali zato sto su zagovornici AP-a bili pametniji, i uvjerljiviji od ovih koji su ulijetali - a ne zato jer su zabranili ulijetanje. Zar ne?
    Ali su za pocetak morali imati mjesto gdje mogu neometano raspravljati o AP roditeljstvu i siriti svoju ideju onima koji citaju. Da to nisu imali, nikad ne bi dosli do toga da nam je to sada mainstream na forumu
    ne znam bas puno o tom razdoblju foruma.
    ja sam dosla onda kad je AP vec skroz prevladao.
    zar su u pocetku zaista sve upadice razlicito-misljenika bile brisane, a oni sami opominjani/banirani?
    Pa naravno. To je svrha podforuma porske.

  34. #34
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Molim vas nemojte provocirati. Zaista fali malo vise tolerancije na ovom forumu u zadnje vrijeme :/

    Ako vas istinski zanima stagod, ja cu si dati truda i objasniti najbolje sto mogu. Al nemojte dolaziti provocirati.

  35. #35
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ovaj gore post je bio upucen Mimi.

  36. #36
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    AP je isto bio cisti pdf podrske, a sjecam se i vrlo slicnog topika (kao i ovaj) koji je otvoren kada i taj pdf 8)

  37. #37
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Molim vas nemojte provocirati. Zaista fali malo vise tolerancije na ovom forumu u zadnje vrijeme :/
    A kakva je tolerancija braniti nekim korisnicima da postaju na određenim podforumima?

  38. #38
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    meni recimo pod ovaj pdf nikako ne spada braco sa srebrnjaka 1 :shock:
    Pa neki zele neometano raspravljati o njegovim metodama ljecenja. Tolerancija
    slaem se, tolerantna sam ja i baš me briga što netko o njemu piše. jednostavno ne čitam ako me ne zanima ALI, ako je forumašica koja je otvorila temu htjela saznati ISKUSTVA i dobra i loša o njemu, onda ste joj prebacivanjem na ovaj pdf to uskratili :/

    mislim, ok mi je ako je tema npr. kadulja. pa koja su joj ljekovita svojstva, kako je koristiti, kada... (valjda bi se moglo napisati ako ima nekih nuspojava :? )


    ali ako se netko pita dal je neka osba iscjelitelj ili šarlatan ili tko već...onda bi to trebalo biti na npr. servisnom kutku ili negdje gdje svatko može reći svoje iskustvo, ma kakvo ono bilo


    (braco sa srebrnjaka je samo primjer...)

  39. #39
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    AP je isto bio cisti pdf podrske, a sjecam se i vrlo slicnog topika (kao i ovaj) koji je otvoren kada i taj pdf 8)
    Sa svakim podforumom podrske neminovno dolazi i jedan ovakav

  40. #40
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Molim vas nemojte provocirati. Zaista fali malo vise tolerancije na ovom forumu u zadnje vrijeme :/
    A kakva je tolerancija braniti nekim korisnicima da postaju na određenim podforumima?
    Tolerantno ili ne, pravila su takva kakva jesu. Ako korisnici daju podrsku, nitko im ne brani da sudjeluju, u suprotnom ne mogu sudjelovati

  41. #41
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    majko moja

    dakle, napisala sam da je topic o liječenju krvlju pronašao svoje mjesto na novom podforumu - na taj sam način u šaljivom tonu izrazila svoje mišljenje o njemu. Jer, dakle, u duhu neraspravljanja nego samo pružanja podrške, niti na izjave kakve su se mogle čitati na tom topicu neće se moći reagirati. Zanima me što će biti ako netko napiše da mu dijete od godinu dana ne sjedi samo i da bi probao to liječiti ovom ili onom alternativnom metodom. Ili ako netko napiše da mu dijete od tri mjeseca teško diše i da bi mu stavio luk uz krevet.

  42. #42
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Molim vas nemojte provocirati. Zaista fali malo vise tolerancije na ovom forumu u zadnje vrijeme :/
    A kakva je tolerancija braniti nekim korisnicima da postaju na određenim podforumima?
    Tolerantno ili ne, pravila su takva kakva jesu. Ako korisnici daju podrsku, nitko im ne brani da sudjeluju, u suprotnom ne mogu sudjelovati
    Ti si sama prvo rekla da fali tolerancije na forumu, a sad kažeš da su važna pravila, a ne tolerancija. Opet dvostruka mjerila?

  43. #43
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    slaem se, tolerantna sam ja i baš me briga što netko o njemu piše. jednostavno ne čitam ako me ne zanima ALI, ako je forumašica koja je otvorila temu htjela saznati ISKUSTVA i dobra i loša o njemu, onda ste joj prebacivanjem na ovaj pdf to uskratili :/

    mislim, ok mi je ako je tema npr. kadulja. pa koja su joj ljekovita svojstva, kako je koristiti, kada... (valjda bi se moglo napisati ako ima nekih nuspojava :? )
    Rekla sam vec u svom prvom postu da se pujica trudila prebaciti teme za koje je mislila da imaju smisla biti ovdje. Vrlo lako da je napravljen propust i da je tema greskom prebacena.


    ali ako se netko pita dal je neka osba iscjelitelj ili šarlatan ili tko već...onda bi to trebalo biti na npr. servisnom kutku ili negdje gdje svatko može reći svoje iskustvo, ma kakvo ono bilo
    Naravno. Ako osoba trazi bilo kakva iskustva, onda bi trebalo biti otvoreno na npr. zdravlju odraslih. Ako osoba zeli cuti samo pozitivna iskustva onih koji se lijece kod brace (bez da je drugi osudjuju sto razmislja ici kod njega), onda ce otvoriti temu na holistickom.

  44. #44
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Molim vas nemojte provocirati. Zaista fali malo vise tolerancije na ovom forumu u zadnje vrijeme :/
    A kakva je tolerancija braniti nekim korisnicima da postaju na određenim podforumima?
    Tolerantno ili ne, pravila su takva kakva jesu. Ako korisnici daju podrsku, nitko im ne brani da sudjeluju, u suprotnom ne mogu sudjelovati
    Ti si sama prvo rekla da fali tolerancije na forumu, a sad kažeš da su važna pravila, a ne tolerancija. Opet dvostruka mjerila?
    Joooj tedi, brkas pojmove. Tolerantan biti u smislu prihvacati osobe koje drugacije razmisljaju, ne vrijedjati, ne provocirati, ne zgrazavat se zgrazavanja radi.

  45. #45
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    a ne zato jer su zabranili ulijetanje. Zar ne?
    NE.

    itekako su zabranjivali ulijetanje, i to vrlo direktno. tak sklerozna nisam.

  46. #46
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    meni recimo pod ovaj pdf nikako ne spada braco sa srebrnjaka 1 :shock:
    Pa neki zele neometano raspravljati o njegovim metodama ljecenja. Tolerancija
    slaem se, tolerantna sam ja i baš me briga što netko o njemu piše. jednostavno ne čitam ako me ne zanima ALI, ako je forumašica koja je otvorila temu htjela saznati ISKUSTVA i dobra i loša o njemu, onda ste joj prebacivanjem na ovaj pdf to uskratili :/

    mislim, ok mi je ako je tema npr. kadulja. pa koja su joj ljekovita svojstva, kako je koristiti, kada... (valjda bi se moglo napisati ako ima nekih nuspojava :? )


    ali ako se netko pita dal je neka osba iscjelitelj ili šarlatan ili tko već...onda bi to trebalo biti na npr. servisnom kutku ili negdje gdje svatko može reći svoje iskustvo, ma kakvo ono bilo


    (braco sa srebrnjaka je samo primjer...)
    jedno je napisati osobno iskustvo koje je mozda negativno, a odnosi se npr. na navedenu temu o Braci ili na djelovanje neke biljke za to i to
    nitko nece brisati takve postove

    ali kad dodje njih deset pa kaze on je sarlatan (bez argumenata ili iskustva) ili kazu kadulja je otrovna (i opet bez argumenata) samo da bi se o tome raspravljalo radi rasprave, onda tome nije mjesto na tom pdf-u

    ja mogu tamo postaviti npr. pitanje sto upotrijebiti umjesto antibiotika i zelim odgovor na to, a ne da me netko uvjerava kako su antibiotici nuzni

    dakle, imamo podforume o zdravlju na kojima mozemo raspravljati, iskustva (a to je ipak nesto sasvim drugo) se mogu pisati i na ovom pdf-u

  47. #47
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    majko moja

    dakle, napisala sam da je topic o liječenju krvlju pronašao svoje mjesto na novom podforumu - na taj sam način u šaljivom tonu izrazila svoje mišljenje o njemu. .
    Pre cinican ti je bio onaj post, zato je uklonjen. Daj probaj to drugacije malo. Ne zelim ovdje raspravu o toj temi (opet).

    Jer, dakle, u duhu neraspravljanja nego samo pružanja podrške, niti na izjave kakve su se mogle čitati na tom topicu neće se moći reagirati. Zanima me što će biti ako netko napiše da mu dijete od godinu dana ne sjedi samo i da bi probao to liječiti ovom ili onom alternativnom metodom. Ili ako netko napiše da mu dijete od tri mjeseca teško diše i da bi mu stavio luk uz krevet
    Iskreno cu se zacuditi ako itko postavi takvo pitanje na tom pdf-u

    No postoji tu i osoblje foruma koje ima pravo ukazati na neke stvari, a i ima pravo ukloniti postove ako misli da su na stetu drugih korisnika (ma kako alternativni bili) itd.

  48. #48
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Zao mi je što tek sad vidim topic, ali i drago što su neke cure rekle sve bolje od mene-potpisujem a zakajicu i zhabicu skroz i potpuno...
    Cijeli dan razmišljam o Holističkom, i o pdfovima podrške općenito, pa mi je ovaj topic sjeo kao naručen
    Zašto je Mima editirana? Grist ću se do ponoći što sam zakasnila

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Molim vas nemojte provocirati. Zaista fali malo vise tolerancije na ovom forumu u zadnje vrijeme :/
    A kakva je tolerancija braniti nekim korisnicima da postaju na određenim podforumima?
    Tolerantno ili ne, pravila su takva kakva jesu. Ako korisnici daju podrsku, nitko im ne brani da sudjeluju, u suprotnom ne mogu sudjelovati
    Ti si sama prvo rekla da fali tolerancije na forumu, a sad kažeš da su važna pravila, a ne tolerancija. Opet dvostruka mjerila?
    Joooj tedi, brkas pojmove. Tolerantan biti u smislu prihvacati osobe koje drugacije razmisljaju, ne vrijedjati, ne provocirati, ne zgrazavat se zgrazavanja radi.
    ali cijeli smisao pdf. podrške je u neprihvaćanju osoba koje drugačije razmišljaju
    dapače, u izopćavanju s istih

  50. #50
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Joooj tedi, brkas pojmove. Tolerantan biti u smislu prihvacati osobe koje drugacije razmisljaju, ne vrijedjati, ne provocirati, ne zgrazavat se zgrazavanja radi.
    teddy je ovdje jako dugo. u zadnje vrijeme ju se stalno uvjerava da nešto krivo shvaća. koliko ju ja poznam - to mi ne ide uz nju.

    ja nemam puno vremena biti na forumu, ali mi to baš nekako upada u oči.

Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •