Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 54 od 54

Tema: Do kada hranu isključivo miksati, a vodu prokuhavati

  1. #51
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    ajde probat ću joj dati danas da vidim kao će reagirati ali bez MM jer će reći da sam šuk-šuk
    moram ga izeducirati na ovu temu

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    94

    Početno

    vodu nismo prokuhavali.
    dam joj janu, a nekad i ovu iz vodovoda.
    miksamo jos uvijek sve, ponekad malo grublje.
    do kad, nemam pojma. 8)

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ja sam neki dan ogledala svoj stari štapni mikser. Ušao je u kuću kad smo krenuli s dohranom starijeg djeteta, znači prije 9 godina. Miksala sam mu neko vrijeme (možda 2-3 mjeseca) a onda polako prestajala. Mlađem nisam nikad miksala, da mi se stariji ne vrati na polutekuću hranu... znala sam mu zdrobiti viljuškom i to je bilo sve.

    Rezultat - mlađi je u ranijoj dobi počeo žvakati i puno ranije jesti samostalno. Miksanje sigurno nije isključivi razlog za činjenicu da je starijem dulje trebalo, ali sigurno jest jedan od razloga.

    Štapni mikser i dalje služi - za špinat, pripremu zimnice (ajvar, džemovi, razno) krem juha i frapea za sve u kući. Još se drži!

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Amel, ako ti je dijete vođeno kao neurorizično, nastoj ne miksati hranu, jer miksana hrana ne potiče dijete na žvakanje što može rezultirati ne samo nemogućnosti žvakanja hrane, nego i zakašnjelim i nepravilnim razvojem govora. Općenito je bolje ne miksati hranu, iako to ne utječe toliko na zdravu djecu koliko na djecu s teškoćama u razvoju.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •