Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Poslije rodilišta - kada doma?

  1. #1
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno Poslije rodilišta - kada doma?

    uh... ja bi najradije doma rodila iz bezbroj razloga a jedan od razloga je i taj što imam dvoje djece koje ne želim ostaviti. OK - curu od 12 g mogu ostaviti i ona shvaća da se vraćam, ali mali od 2 god koji još i cica neće shvatiti zašto mame nema, kad se ovako bezveze u kući izgubim - ponekad plače, hoće meni, ne želim ni razmišljati koliko će tužan biti ako odem u rodilište na par dana.
    No ako ipak ne rodim doma i odlučim se za rodilište - da li je moguće da rodilište napustim par sati nakon poroda?
    Mislim vani (ne znam točno koja zemlja) je to normalna stvar - ako je naravno sa bebom i mamom sve OK.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno Re: Poslije rodilišta - kada doma?

    Citiraj DiLala prvotno napisa
    uh... ja bi najradije doma rodila iz bezbroj razloga a jedan od razloga je i taj što imam dvoje djece koje ne želim ostaviti. OK - curu od 12 g mogu ostaviti i ona shvaća da se vraćam, ali mali od 2 god koji još i cica neće shvatiti zašto mame nema, kad se ovako bezveze u kući izgubim - ponekad plače, hoće meni, ne želim ni razmišljati koliko će tužan biti ako odem u rodilište na par dana.
    No ako ipak ne rodim doma i odlučim se za rodilište - da li je moguće da rodilište napustim par sati nakon poroda?
    Mislim vani (ne znam točno koja zemlja) je to normalna stvar - ako je naravno sa bebom i mamom sve OK.
    Da, vani je to normalno, znam sigurno za Njemačku - žene rode "ambulantno", i ako je sve u redu s mamom i bebom, idu doma.
    Nisam čula da ima kod nas takvih slučajeva.
    Baš i mene zanima.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Pa u petrovoj te otpuštaju treći dan, onaj dan kad si rodila se ne broji (taj im je nulti). Ja sam si razmišljala da s trećim (koje još nije ni na vidiku ) potpišem i odem doma drugi dan.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Da, znam i ja da kod nas otpuštaju 3. dan, čak i 2., ali ne isti dan kad rodiš.

  5. #5
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    možeš ti otiči kad god hoćeš, potpišeš da izlaziš na vlastitu odgovornost i to ti je to.
    Nitko te ne može prisilno zadržati

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,385

  7. #7
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Evo da i mi podpadnemo pod te "vani" bar u nečemu
    Kod nas (u Sa rodilištima) se nakon urednog vaginalnog poroda sa urednim nalazima majke i bebe izlazi 24h (nekad malo više, zavisno kad se žena porodila) od poroda.

  8. #8
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    hvala

  9. #9
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    i ja sam negdje pročitala da se uz potpis može van ranije... planiram to i primjeniti ako bude sve ok, pa kako sam 40+2, valjda će i to brzo, pa javim iskustva

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    U Varaždinu se isto ide doma treći dan nakon poroda, ali kad sam ja rodila, bila je jako velika gužva pa su žene kojima to nije prvo dijete puštali drugi dan. Mislim da ne bi trebao biti problem ako zatražiš da te puste ranije, pogotovo ako je gužva i treba im kreveta.

    OT: Kad sam ja išla doma, pitala sam u koliko sati da pozovem muža, rekli su mi oko 10:30. U 9:30 je dojurila sestra u sobu i pitala kad najranije može netko doći po mene jer im fali krevet. Zvala sam muža nek odmah dođe, a on je bio još na poslu i došao je poslije 10. Ja sam već bila obučena za izlazak i spremila si stvari, nova žena je došla u sobu, a ja sam sjela na rub kreveta od prve cimerice, držala bebu u rukama i čekala muža.

  11. #11
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Nakon drugog, a posebno trećeg poroda osjećala sam se tako dobro da sam mogla odmah nakon sat, dva slobodno otići kući jer nije bilo ama baš nikakvih smetnji. Osjećala sam se ustvari kao da nisam rodila, bez rezanja, bez bolova..ma super. I nakon tog trećeg puta razmišljala sam o tome da tražim drugi dan da me puste na vlastitu odgovornost, pogotovo zato što je bebonja bio super a i dojenje je od prvog trena išlo kako treba. Ali bolje da nisam otišla jer bi se brzo vratila nazad. Imala sam puno ugrušaka koje je babica uspješno izbacila neposredno nakon poroda ali tek drugi dan, kad su me poslali na uzv se ispostavilo da imam jedan koji se čvrsto držao unutra i nije izlazio. Stavili su me na terapiju Ergometrinom (i tablete i injekcije) i nakon hrpetine doza tog lijeka i bolova kao da ponovo rađam, to čudo je napokon izašlo.

    Nije tih tri dana za ništa. Porod je ogroman šok za organizam, komplikacije su jako česte a puno toga žena nije ni svjesna da joj se dešava do pregleda. Uostalom, u tih tri dana odmorila sam se bogovski jer mi kući, uz dvoje djece to nije bilo izvedivo.

  12. #12
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    I ja sam posle drugog poroda imala mnogo ugrusaka, kazu da je to zbog prirodno vece materice i velike bebe. Isto su mi davali ergometrin, ali me nije nista bolelo, a cuda su ispadala napolje.
    Ipak, mislim da bi mi bilo bolje kuci, jer mi se npr. u sred noci, dok sam nosila izija koji je samo na to pristajao, desilo da mi sestra koju sam pozvala u pomoc izdere na mene najgore moguce jer mi je pred njom na pod ispao ogroman ugrusak - nista nisam bila "kriva", imala sam 2 mrezasta uloska i mrezaste gacice, ali je to cudo bilo bas bas veliko, i ispalo je.
    Ne daj boze da je zelela da mi pridrzi bebu da se istusiram. Pristala je samo da ga odnese u box, i nakon mog plakanja na to da mi ga donese kad se probudi.
    Uzas. Kuci bi mi neko pridrzao bebu, ili bi ga tata nosio.
    A sve je to bilo u apartmanima placenim 50e dnevno, u baby friendly porodilistu.

  13. #13
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Ja sam 12 sati nakon drugog porodjaja,kada je prošla vizita i "ustanovljeno" da je sa mnomn i bebom sve ok,izašla iz bolnice. Svi su me gledali popreko kad sam tražila da potpišem papire,a ja sam se samo zadovoljno smeškala i govorila im"Šta vam je,ljudi? Super se oosećam! A i dragi danas sprema ribu i brokole,nema šanse da to propustim!"

  14. #14
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    pozdrav od friške mame

    evo, friška info sa SD.....rodila u četvrtak(22.10), u subotu došla kući.
    Na viziti u sub u jutro dr mi je rekao da idemo kući u nedjelju,ali sam rekla da ću potpisati, pa su mi dali temperaturnu listu da napišem da odlazim na vlastiti zahtjev,to potpišem i mogu doma
    A na pedijatrijskoj viziti doktorica nam je svima koje smo rodile u čet predložila da idemo kući :D
    bit će da su očekivali invaziju roda pa su čistili odjel

    Evo, sve se može dogovoriti, naravno ako ste spremne potpisati da je odlazak na vlastitu odgovornost. Nitko ne radi probleme

    Sretno svima i
    mi selimo među bebe

  15. #15
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Normalno da vas nitko ne može držati u bolnici protiv vaše volje.

    Ja sam rodila prije godinu i pol. I valjda sam bila prva rodilja u povijesti Merkura čijoj su bebi dali zeleno svjetlo za izlazak, a mene su još htjeli ostaviti. Bilo je to 4. dan nakon poroda. Primarijus Nikolić je pustio bebu, a dr. Leder mi hladno rekao "Ma ostanite vi još jedan dan" Naravno da sam digla frku. Babica Tonka mi je pomogla (hvala joj do neba!)- uganjala dr. Ledera i dr. Nikolića da ponove vizite i otpuste nas Nisam ništa trebala potpisati.
    Ali toj ženi treba dići spomenik!

  16. #16
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Normalno da vas nitko ne može držati u bolnici protiv vaše volje.

    Ja sam rodila prije godinu i pol. I valjda sam bila prva rodilja u povijesti Merkura čijoj su bebi dali zeleno svjetlo za izlazak, a mene su još htjeli ostaviti. Bilo je to 4. dan nakon poroda. Primarijus Nikolić je pustio bebu, a dr. Leder mi hladno rekao "Ma ostanite vi još jedan dan" Naravno da sam digla frku. Babica Tonka mi je pomogla (hvala joj do neba!)- uganjala dr. Ledera i dr. Nikolića da ponove vizite i otpuste nas Nisam ništa trebala potpisati.
    Ali toj ženi treba dići spomenik!
    Rodila sam prije nešto više od dvije godine u Vinogradskoj, beba je isto dobila zeleno svjetlo za odlazak kući, i več su nam ispunili papire, pa je rekao dr. da neka ipak ostanemo barem još jedan dan radi mene (imala sam problema s mjehurom).
    Objašnjenje je bilo logično: bolje da smo još jedan dan u bolnici, ja i beba zajedno, nego da odemo doma, meni se nešto zakomplicira i moram nazad u bolnicu bez bebe. Kad danas gledam, mogla sam komotno ostati i još jedan dan.
    Naravno, sad kad se pripremam na drugu trudnoću, voljela bih čim prije doma.

  17. #17
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ma meni je cimerica koja je rodila kad i ja, taj dan išla kući, a ja sam trebala ostati u sobi sama sa mimozom koja je došla dan prije i očekivala da je mi ostale u sobi služimo i tetošimo. A dr. nije imao drugog razloga da me ostavi u bolnici osim što je 3 mjeseca prije poroda asistirao na mojoj operaciji i sad da ne objašnjavam kakve to veze ima....uglavnom- da bebu nisu otpustili iz bilo kojeg razloga, nikada ne bih tražila da izađemo iz bolnice. Za sebe sam znala kako se osjećam i nisam pogriješila u procjeni.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •