Stranica 21 od 21 PrviPrvi ... 11192021
Pokazuje rezultate 1,001 do 1,039 od 1039

Tema: Carski rez kao izbor?

  1. #1001

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    141

    Početno

    ariela, žao mi je što ti je prvi porod ostao u tako ružnom sjećanju. ponajprije jer u našim bolnicama nažalost nemamo uvjete da rodimo potpunno prirodno , osim ako dođeš potpuno otvorena a ponekad i tad čak se daje drip i sve pokvari..
    i mene je užasno strah vaginalnog poroda. možda je pomalo i smiješno i čudno jer radim u blizini rađaonice,odnosno na intenzivnoj njezi babinjača. presretna sam što sam trudna, jer do bebice smo došli potpomognutom oplodnjom i jedva čekam da ga ugledam.
    ali ja za svoju bebicu i sebe biram carski rez u spinalnoj anesteziji.. jer vidim šta se ponekad događa kod isforsiranih poroda i strah me da nešto ne krene po zlu. bude i prekrasnih poroda,žena koje lakše podnesu bol,beba kojima apgar bude 10/10 i nakon puno boca oksitocina,ali ja znam da nisam izdržljiva za tu vrstu boli i da ću lakše podnijeti sekciju psihički a ujedno time i fizički. čak sam svjesna da bi na nas dvoje još više pazili jer radim s tim ljudima, ali ipak..ja se ne usudim. jedva smo došli do bebača ,prošli puno fizičke i psihičke boli gdje nisam imala mogućnost izbora , već smo se morali prilagoditi radu klinike i želim se nagraditi za sav trud, odnosno proći iskustvo poroda linijom manjeg otpora. nadam se da me razumijete. a iz iskustva znam da žene koje su se bojale vaginalnog poroda i stoga izabrale sekciju,bile su zadovoljne jer su dobile porod kakav su željele. ne kažem da je carski rez idealan izbor,ali svaka žena bi trebala imati pravo izbora. žao mi je svih koji to nemaju.
    svima želim sreću na porodima i ako se bojite vaginalnog poroda, ili obratno, ako se bojite sekcije, potrudite se naći liječnika koji je skloniji jednom ili drugom načinu porađanja. u svakoj bolnici ima takvih.

    najvažnije je da porod ne ostavi traumu majci i bebi,jer sve fizičke rane zarastu, ali psihičkim puno više treba. treba ići i u krajnost ako nemate izbora..makar dobili nalaz psihijatra da se bojite carskog reza ili vaginalnog poroda. jer strah i prijašnje loše iskustvo žene na porodu nisu za zanemarit i mogu se loše odrazit na sam porod. da nisam prošla boli punkcija tijekom potpomognute oplodnje,da ne slušam krikove iz rađaone,da ne znam puno sretnih i pretužnih priča,da ne gledam žene poslije sekcije skoro svaki dan možda bi drugačije razmišljala, ali eto..

  2. #1002

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    14

    Početno

    To je užasno neki put kroz šta sve žene moraju proč da bi dobile to toliko željeno dijete....i onda još traume s poroda.
    Moja sestra isto jadna več deset godina pokušava imati djece i ništa.Bila je više puta na oplodnji i ništa.Zadnji put kad je bila rekli su joj da su njezini folikuli nerazvijeni i da sama oplodnja u laboratoriju nije uspijela i bez obzira na sve to išli su je oplodit sa 13 stanica da bi kasnije nakon skoro pet dana završila u bolnicu sa stravičnim bolovima i krvarenjen.Mislim da je sama oplodnja u tom slučaju bila nepotrebna jer joj je to sve samo zadalo dodatne psihičke traume.
    Odmah mi je rekla da ostane trudna nikad nebi išla rodit u bolnicu i zadnju kunu bi dala za privatnu bolnicu.
    Ja sam sada u 32 tjednu,skoro,i ostaje mi još jako malo do kraj.Sad za dva tjedna imam pregled u poliklinici Podobnik i onda bi se trebala dogovorit za planirani carski.Tko zna samo koliko će me to sve doć koštat i još ako budem morala ostat koj dan duže....a nije u redu jer cijeli život plačamo zdravstvo,uzimaju nam silne pare za ništa.Ljekove kupujemo...ako nam treba kakav sprej za nos,za grlo,sljezov sirup,vitamini...kod zubara idem privatno,kod ginekologa,sve privatno i još sada i da bi rodila normalno moram ići privatno.Ma užaš....
    Želim ti sve najbolje u ovoj trudnoči,da ti sve bude u redu i da toliko željena bebica bude živa i zdrava,jer za jednu ženu ne postoji veća radost od njene male bebe.

  3. #1003

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    141

    Početno

    žao mi je zbog tvoje sestre i nadam se da će kad tad doći do bebice. nadam se da ima još snage i strpljenja,i da fizički i psihhički može izdržati teret neplodnosti. a kad dođe do bebice neka nađe bolnicu u kojoj će dobiti način poroda kakav želi.(ne mora biti privatna). nadam se da ćeš biti tetka..
    ne znam kako se slažeš sa privatnim ginekologom,zašto ne pričaš s njim o svojim strahovima? možda pozna nekoga u drž. bolnici i može ti pomoći da dobiješ porod kakav želiš. jer oni su većinom povezani a nerijetko i surađuju. i to obaviti na teret zdravstva jer imaš pravo na to i jer šteta je dati toliko novac na privatnu kliniku ako možda možeš isto dobiti u državnoj bolnici. a novac sačuvati za bebicu kad se rodi...

  4. #1004
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Cure, tema je Carski rez kao izbor, o strahovima i ostalom možete na nekom drugom topicu. Hvala.

  5. #1005

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    14

    Početno

    Jedva čekam postat teta...i nadam se da hoču jednog dana ponajprije radi svoje sestre.
    Inače ja sam iz Rijeke a trudnoču mi vodi dok.Gebauer kod Podobnika.Kod nas ovdje ti je sljedeča situacija:doktori koji rade privatno nisu dobrodošli baš u bolnicu.Pa prvu trudnoču mi je vodio dok. koji je porodio mamu od mog muža(star ko biblia) a njegov sin radi u bolnici koji je mene porodio.A sin mu nije ni do koljena.Stara škola je još imala ono malo ljudskosti u sebi što današnjim dok. fali.Kod nas se čak ne može nikog ni potplatit.Ma nema šta nisam pokušala...neznam možda sam ja takav peh pa sam upoznala sve neke krive ljude.
    Možda bi ovaj put i bilo drugačije,možda bi odmah rodila,možda...a ja se previše bojim da bi se uzdala u taj "možda".
    Ti radiš kao babica primaš djecu odmah čim se rode ili se prineš o njima nakon rođenja(kupanje,hranjenje,čuvanje)?
    Kako je rodit na carski?Da li stave katetar?Tog me najviše strah..nikad nisam imala taj katetar a imala sam par operacija do sada pa neznam šta očekivat.Inače u životu nisam strašljiva i stvarno nema situacije u kojoj se nebi mogla snać,ali kad sam trudna...to je strašno.Stalno neki napadaji tjeskobe,strah me bit sama,strah me muhe koja leti oko mene....!!!!
    Inače i sa sestrama sa odjela sam imala baš jedno neugodno iskustvo...nakon što sam došla sporoda tražila sam da mi odmah donesu bebicu da bude smenom u sobi,a navečer sam ih zamolila neka je one uzmu ksebi da se ja napokon mogu malo odmorit od svega.Sljedeče jutro na viziti je ta ista sestra rekla doktorici kao da ja ne želim se baš brinut o svom djetetu te da sam tražila od njih da se one brinu...znaš šta u tom trenutku samo šta mi svi šavovi nisu pukli od nervoze..šta sam joj sve rekla i tražila sam ševa odjela...digla sam takvu frku...ma zamisli...pa koji je onda točno njihov posao ako ne da nam ona dva tri dana šta smo tamo maksimalno pomognu tako da kad dodjemo doma nismo baš toliko invalidne?
    Ma nešto strašno kakvi sve ljudi ima..
    Znaš šta dok nisam rodila bolnica mi je bila zakon i stvarno da me netko pitao u koju bolnicu bi išla da mi se šta desi rekla bi riječku...a sad neznam.Rađe bi ostala doma pa kud puklo....

  6. #1006
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Ariela, i ja imam jako jako slično iskustvo sa riječkim rodilištem i tamošnjim doktorima i niti ja bih ikad više išla tamo roditi. Mene su uništili - fizički i psihički.
    Moj prvi porod bio je elektivni carski i bio je pjesma . Što se katetera tiče - traži da ti ga insertiraju tek nakon administracije spinalne, tj, kad spinalna počne djelovati. Ništa nećeš osjetiti, a vađenje je gotovo za 3 sek, malkice neugodno, ali ništa strašno.
    Sretno!

  7. #1007

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    141

    Početno

    kod nas je procedura takva da se kateter stavlja neposredno prije sekcije,malčice je neugodno ali gotovo je za pola minute i manje, tak da žene kažu da nije strašno. osobno još nisam probala
    ja se brinem o mamama poslije s.c. . ,a bebice su nažalost udaljene par katova gore i čekaju mame. ponajviše zbog nedostatka prostorne jedinice u kojoj bi bebe bile skupa s mamama a da time ne remeti se mir ostalih pacijentica. jer kod nas gin. operacije i carski rezovi leže skupa u intenzivnoj jedinici pa nema mogućnosti da i bebe budu tu jer sve je puno krvi, bakterija, abdominalnih sekreta i tako.
    osobno smatram da treba udovoljiti želji majke . ako je majka umorna treba odnijeti dijete na njen zahtjev. ima nas različitih. neke mame ne daju djecu od sebe, vole 24 satni rooming in. takvima treba isto udovoljiti i hvala bogu kod nas ima ta mogućnost.

  8. #1008
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Ariela, ja sam rodila prvi puta selektivnim carskim. I drago mi je da jesam. Neću lagati i reći da ne boli, boli-jako. Ali opet, ne mogu to usporediti sa trudovima i patnjom koju si ti prošla jer to nisam iskusila na svojoj koži.
    Mene je isto bilo strah napadaja panike kod spinalne, i točno se to dogodilo. Srce mi je kucalo kao da će mi iskočiti iz grudi, a već sam bila na stolu, i u zadnji tren doktor je zaustavio anesteziologa i predložio mi da ipak idemo na opću anesteziju. Žao mi je što nisam vidila moju malenu onaj prvi tren, ali eto, barem je sve prošlo uredu.
    Prvi dan mi je bio najgori od svih. Bolilo je užasno, mislila sam da ću se raspuknuti na dva dijela. Dobila sam toliko inekcija da na kraju nisam uspijela pohvatiti broj.
    Užasno mi je bilo i to što sam malenu vidila samo na sekundu i to 7 sati nakon operacije. Cijelo vrijeme sam bila polubudna.
    A onda je došao dio kad sam povratila, zbog anestezije, uh, to booooliii. Još i sad se sijećam boli. Sijećam se da su cure u sobi govorile, dok sam se ja previjala od boli da ja prolazim kroz ono što su one prošle noć prije s trudovima.
    Carski nije bajan, ali barem znaš otprilike što te čeka. Moj oporavak je išao kao po knjizi, čak i malo brže. Već sam 4. dan izašla iz bolnice, 8. vadila šavove, pazila sam da ne dižem ništa teško, osim bebu naravno.
    Ožiljak je ostao, jedva vidljiv, rijetko, rijetko kad ga malo osijetim i to je to.
    Ne žalim što sam imala carski, beba je bila okrenuta na zadak i znala sam da me ne čeka nimalo lak porod, no ipak bi drugu bebicu voljela roditi prirodno (koliko je to moguće), ako ne bude tvrdoglava kao sekica i okrene se u pravi položaj
    Tebi od srca želim lijep porod, zdravu bebicu, ljubazne sestre i da ti sve ostane u lijepom sjećanju.

  9. #1009

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    14

    Početno

    Hvala vam svima od srca užasnu mi pomaže sve šta mi pišete.
    Lijepo je kad tako imaš nekog da ti ispriča svoje iskustvo i kako sve to izgleda.
    Ne bojim se ničeg što me čeka poslje..sve je to dio jednog lijepog iskustva donošenja bebe na svijet.
    Ja se recimo više bojim ovih naših doktora u bolnica i samog onog ambijenta.Baš su mi ostali svi u jako ružnom sječanju.
    Ostajem pri tome da želim spavat tokom carskog baš iz tog razloga da me ne ulovi panika.
    Čisto sumnjam da če mi od anestezije bit slabo,jer hvala Bogu do sada sam ju odlično podnosila.Prvi dan znam da če biti težak..spremna sam 100 posto,kao nakon svake operacije.Ali valjda onda dolaze bolji dani i tome se najviše veselim.Jedino bitno mi je da sa mojom bebicom bude sve kako treba,da nema nikakvih problema i da izađe brzinom svjetlosti da se jadna ne muči satima.

  10. #1010
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Cure, još jednom: Carski rez kao izbor, za sve ostalo (tehnički dio, oporavak, iskustva iz pojednih rodilišta...) imate hrpu topica na kojima možete raspravljati.

    Sve postove koji su ili budu OT ću maknuti, radi lakšeg snalaženja onih koji bi raspravljali o CR kao izboru. Hvala.

  11. #1011
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Ne znam je li istinita ova izjava dr Hallera, ali evo... za daljnju raspravu

    http://www.vecernji.hr/lifestyle/car...ma-clanak-4801

  12. #1012

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    meni se čini da smo mi sve to detaljniije "obradili" na ovih prethodnih dvadesetak stranica

  13. #1013

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    Mislim da ako se neka žena panično boji poroda ili nakon prvog koji joj je bio jako loše iskustvo te ako to može utjecati na njezino psihičko zdravlje, ne znam zašto ne bi otišla na carski ako je to njezina želja?

  14. #1014
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Yuna prvotno napisa
    Mislim da ako se neka žena panično boji poroda ili nakon prvog koji joj je bio jako loše iskustvo te ako to može utjecati na njezino psihičko zdravlje, ne znam zašto ne bi otišla na carski ako je to njezina želja?
    A zato jer ima ljudi kojima je jako vazno da drugima onemoguce pravo na izbor. Mogu samo pretpostaviti da to rade iz nekog jala, zlobe, dosade ili cega vec...mozemo samo nagađati...

    Jednako kao sto se neki ljudi koji nemaju veza sa MPO slazu sa novim Zakonom, ili jos gore, protive samoj MPO.....Jer se ne tice njih direktno, pa ako su oni mogli zaceti prirodno, onda mogu i drugi...Tako ti je i sa carskim...ako su oni mogli roditi vaginalno, zasto da netko drugi rodi drugacije...

    Nemaju pametnijeg posla nego pod krinkom brige za zdravlje te rodilje i njenog djeteta pametuju i namecu svoje izbore. Ali pri tome zaboravljaju da nisu oni ti koji snose rizik odabranog nacina poroda.

  15. #1015

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    82

    Početno

    OSOBNO nisam za to da zena bira ,ali ako postoji neko pravo na to neka bira ... ja znam 1-2 zene koje su carski izabrale zato sto im se gadi pomisao da im dijete dolazi na svijet vaginalni putem,mislim da to stvarno nije dobar razlog za odabir carskoga.Ali ako postoji neki opravdani razlog i ako se posavjetuje s lijecnikom onda dobro

  16. #1016
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Svatko ima pravo izbora i razumijem da žene koje su imale blno iskustvo gubitka djeteta žele na carski.Ali zdrave bi žene po mom mišljenju trebale roditi vaginalno jer carski je rez IPAK OPERACIJA

  17. #1017

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    54

    Početno

    Necu da ulazim u dubioze oko toga sta je bolje...Zna se sta je bolje i za majku i za dijete ali eto- neka svaka zena odluci kako zeli da se porodi. Ono sto bih ja htjela da napisem je stvar koja se nedavno, tacnije prije par dana, desila a koja me blago receno frapirala. Moja prijateljica koja se prije tri mjeseca porodila na carski (to je htjela, nije morala mada je to sada manje bitno) je trenutno u bolnici jer su je za vrijeme carskog reza u bolnici zarazili Hepatitisom B!!!
    Ono sto mi je bilo jos sokantnije je to sto je neko prokomentarisao nesto u smislu da se to cesto desava...kao cemu frka? Halooo!!!
    Pa meni je to prosto da ti pamet stane! Ona nije primila transfuziju- znaci da je do nesterilizanih instrumenata ili necijih ruku- odnosno klasicni nemar! Sada ve deset dana lezi na zaraznom...i ko zna koliko ce jos lezati...a onako mala bebara bez nje...i niko nece odgovarati za to!
    Eto drage moje- i to se desava...

  18. #1018
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    post od mackuline sam prebacila na pdf 'cestitanja'
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...237041#2237041

  19. #1019

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Zanima me u kojoj je to bolnici carski na izbor?
    Ova druga mrvica mi opet na zadak i ako se ne okrene ja bi carski.Prvi porod mi je bio vaginalno na zadak i imamo traume i moje dijete i ja a i moj muz.Najvise moje dijete koje je imalo svakakve posljedice.Mislim ja sam ponosna na sebe sto sam rodila vaginalno,ali opet priustit to svom djetetu sigurno ne zelim.Ja zelim roditi vaginalno ako mi se zlato okrene,ali ako ne,zeljela bih na carski,koji meni nisu ni nudili nego su sve isforsirali kao nekakvi mucitelji i krvnici!A najvise mi je krivo bilo kad su mi pred porod dosli s losim utz-om i "procijenili" da mi beba ima 3200 gr i da cu ja to moci vaginalno.Mali mi se rodio s 3610 gr!

  20. #1020
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa stvarno ne vjerujema da bi neki doktor preuzeo na sebe odgovornost da nece biti nikakavih posljedica ako radjas vaginalno na zadak.

    Mislim da je prvi korak da tvoj ginekolog koji prati trudnocu, u povijest bolesti (ili u sta ti vec pise), napise preporuku za carski rez. S tim onda ides u bolnicu.

  21. #1021
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Kate111 prvotno napisa
    A najvise mi je krivo bilo kad su mi pred porod dosli s losim utz-om i "procijenili" da mi beba ima 3200 gr i da cu ja to moci vaginalno.Mali mi se rodio s 3610 gr!
    Ovaj podatak, zapravo, nema previše veze s težinom porođaja. Većina beba ima glavicu koja bez većih problema može proći kroz zdjelicu -- a ovih 400 g više nije povećalo glavu nego je samo tijelo bilo malo "pofutrano", što ne otežava specijalno porod. Tako da ne vidim kako su tu nešto fulali.

    Porođaj na zadak problematičan je ako mu se ne pristupi pravilno, tj. ako rodilja nema slobodu kretanja, mora rađati na ležećki, bebu se prerano hvata itd. Što je, nažalost, slučaj u našim rodilištima, tako da razumijem tvoju želju da se scenarij ne ponovi. To mi je zvučalo kao tipično hrvatski biser: hoćemo biti "napredni" i forsirati vaginalne porode a ne znamo kako
    :/

  22. #1022

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Samo smatram da je tih 400 grama puno kad beba ide na zadak!Mozda bi me onda i dali na carski da su bebu dobro procijenili s obzirom da sam ja stvarno mala.Uostalom za zadak jako puno znaci vel dijeteta,ako je beba velika ide se na carski.Koliko ja znam.Ispravi me ako grijesim.
    A sto se tice uputnice za carskim,ja sam ju imala ali nazalost to njima nista ne znaci..... Tko zna di je zavrsila....
    Cure,ja se samo nadam da ce mi se bebac okrenut i da cu na stolcic,bit cu najsretnija rodilja na svijetu....

  23. #1023
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ne, nisam to čula za težinu i zadak. Jer, ipak je najveći problem glavica, zar ne, bez obzira na koju stranu beba izlazi :/ Prihvaćam ispravke ako sam u krivu.

    Citiraj Kate111 prvotno napisa
    Cure,ja se samo nadam da ce mi se bebac okrenut i da cu na stolcic,bit cu najsretnija rodilja na svijetu....
    Držimo fige

  24. #1024
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ako je beba jako velika ili jako mala, glavica i tijelo su u disproporciji pa postoji opasnost da tijelo prođe a za glavicu ne bude mjesta.

  25. #1025

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    ako je beba jako velika ili jako mala, glavica i tijelo su u disproporciji pa postoji opasnost da tijelo prođe a za glavicu ne bude mjesta.
    ...eto nam odgovora....pa sto god to znacilo...

  26. #1026
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    značilo bi da tijelo može izaći prije nego je grlić dovoljno otvoren za prolazak glavice. a doktori bi trebali procijeniti u kojem konkretnom slučaju postoji opasnost da se to dogodi.

  27. #1027
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    ako je beba jako velika ili jako mala, glavica i tijelo su u disproporciji pa postoji opasnost da tijelo prođe a za glavicu ne bude mjesta.
    Dobra informacija, hvala!
    Ali, u konkretnom slučaju to nije bio problem, ako sam dobro skužila? Bebe između 3 i 4 kg su "taman", zar ne?

  28. #1028

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Valjda je to tako...danas sam nesto i naucila.....
    Meni se bebica nije spustala dosta dugo u porodni kanal,a oni me dripali cijelu noc...tako da sam odmah od valjda vel kol dripa dobila nagon za tiskanje.Tako da sam izmedju slonovskih trudova koji nisu imali pauzu tiskala i imala napinjanje po 3-4 puta.Tako da sam stiskala guzu svome sinu u zdjelici,pa je poceo kakat mekonij iz mene.....cijelu noc!
    A rodjen je s crnim mosnjama i spol. organom natecenim u troduplu velicinu,puni zuljeva koji su popucali i krvarili.Takva je ista i guza bila.A da ne spominjem podljeve na nogicama i puknutu kljucnu kost i na ramenu ogromni podljev kojeg je strasno i opisat....I bruh koji je dobio tokom poroda od napora.....A ovo je samo sazetak.....

  29. #1029

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    neke od opasnosti kod stava zatkom

    1.manjak kisika kod djeteta zbog

    A.kada su za vrijeme poroda rođeni zadak i dio trupa,maternica je većim dijelom prazna te se stegne preko glave koja se nalazi u donjem uterinom segmentu,pa između glave i stijenke maternice ne postoji nikakva praznina
    zbog smanjenja maternice,smanjuje se i površina placente
    B.komprimirana pupkovina;jer onog trena kad je glava ušla u zdjelicu uz nju se nađe i pupkovina,koja može biti stisnuta između kosti glave i zdjelice i uzrokovati manjak kisika


    2.nedovoljno širenje mekih dijelova

    a.zadak je mekši i polaganije širi meke dijelove nego tvrda glava
    b.zadak nije tako velik kao glava,zato meki dijelovi a pogotovo ušće maternice mogu biti nedovoljno prošireni, a budući da glava ide zadnja,njezin prolaz može biti otežan zbog neadekvatnog proširenog ušća maternice
    (ovo ne vrijedi kod potpunog stava zatkom jer je njegov opseg veći od opsega glave)


    3.prerano prsnuće vodenjaka
    osobito kod stava nožicama jer je najlošije zaštićen donji dio vodenjaka

    4.ispala pupkovina
    opet kod stava nožicama


    u svakom slučaju porod se vodi strogo ekspektativno
    strpljivost i vrijeme su najvažniji u umijeću vođenja porođaja kod stava zatkom

    a onaj tko se tim bavi će odlučiti da li postoje indikacije za carski rez




    OT:žao mi je što se na ovim stranicama proteže toliko dezinformacija
    i nanovo se uvijek čudim kako se dovode neki zaključci
    ali zato me i ne čudi da ljudi doživljavaju i ginekologe i druge doktore kao monstrume

  30. #1030

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    395

    Početno

    u svakom slučaju porod se vodi strogo ekspektativno
    strpljivost i vrijeme su najvažniji u umijeću vođenja porođaja kod stava zatkom
    ...drugim riječima- porod se ne vodi, nego prati...
    ...i ovo vrijedi samo za porod zatkom

  31. #1031
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa
    u svakom slučaju porod se vodi strogo ekspektativno
    strpljivost i vrijeme su najvažniji u umijeću vođenja porođaja kod stava zatkom

    a onaj tko se tim bavi će odlučiti da li postoje indikacije za carski rez
    jako mi je drago da si ovo napisala.

    bilo bi mi još draže da to i porodničari pročitaju.

  32. #1032

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Ja osobno ne smatram lijecnike monstrumima.....Na kraju svi se vracamo tim lijecnicima.Uostalom prijeko su nam potrebni,a da znaju i oni grijesit ITEKAKO!
    Ja samo mislim da u nekim slucajevima znaju nesto isforsirat i nisam samo ja primjer tome.
    Da se nesto dogodilo jos gore mome sinu...kako bih ih ja onda trebala nazvati ako ne monstrumima.....
    (Kao i slucaj curice s Krckog mosta......mrvica je tesko retardirani invalid zbog tih nekih lijecnika koji si jako puno dozvoljavaju..da ne pricam cijelu pricu o toj mrvici jer bi te plakale....).

  33. #1033

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj Kate111 prvotno napisa
    Ja osobno ne smatram lijecnike monstrumima....

    ...kako bih ih ja onda trebala nazvati ako ne monstrumima.....
    da li treba komentar?

  34. #1034

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Ne smatram SVE lijecnike monstrumima...nego lijecnicima...ali ima ih onih koji se sami pretvaraju u monstrume svojim djelima....
    Nadam se da si me razumjela sada.....
    (Recimo...nisu svi ljudi ubojice ali ima ih koji se sami pretvore u ubojice.....)ili bilo koji primjer.....

  35. #1035
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ajmo bez ruznog i nepotrebnog generaliziranja. Stvarno nije u redu

  36. #1036

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Nisam mislila da generaliziram,ali joj nisam mogla drugacije objasnit svoje misljenje...koje je ona krivo shvatila.....pa sam joj htjela to nekako tako objasnit.A ako je ispalo da generaliziram,ja se ispricavam....

  37. #1037

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    ona je shvatila kako si ti napisala
    a vjerojatno i svi drugi koji to čitaju

  38. #1038
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    I ja sam shvatila, i zahvaljujem anchie76 na reagiranju.

    Iskreno, zanima me do koje će se granice dozvoljavati ovo, vrlo popularno, blaćenje hrvatskih liječnika i medicinskog osoblja.
    Mislim da taj način komunikacije i izražavanja nije nimalo primjeren za ovaj, edukativni, forum.

  39. #1039

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    209

    Početno

    Ma ne blatim ja hr doktore i med osoblje,nego sam iznijela svoje osobno iskustvo i misljenje o svojoj situaciji na porodu i kakvi su bili i sto su radili ti ljudi koji su tada meni bili prisutni na porodu.Za druge ne znam to ce mi reci drugo iskustvo na porodu koje ce nadam se biti lijepo i ostat mi u puno ljepsem sjecanju nego prvi porod.Kao prvo bila sam u ri bolnici na amniocintezi i ti ljudi,doktori i osoblje su bili tako divni.Hvala im na tome.A vama cure pozdrav jer ocito se ne uklapam...jos jednom pusa.....

Stranica 21 od 21 PrviPrvi ... 11192021

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •