Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: gusim se...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    22

    Početno gusim se...

    Nisam znala kako da nazovem ovaj topic,momentalno se upravo tako osjecam,zapravo vec dulje vrijeme...;situacija je takva da sam u vezi sa jednim Francuzem ima skoro 3 godine,imamo curicu od 19 mj,zivimo u Francuskoj a ja ga zelim ostaviti...jednostavno vise ne mogu podnositi njegove sve cesce uvrede i ispade bijesa,potpuno nemogucnost komunikacije,komplekse koji rezultiraju agresijom prema meni,a ponekad i vristanjem na nasu bebulinku...ne bih htjela na dugo i na siroko pisati sto sve prolazimo skoro svaki dan,vjeruj te mi cim pisem ovdje da sam zasigurno dosla do zida....vec sam u nekoliko navrat spremala kofere i htjela otici,medutim tako sam daleko od svog doma,da to i nije tako lako (nije nikad lako),nego svaki put kad odlucim otici on mi prijeti da ce mi uzeti malu,ako odem s njom on ce doci sa policijom i ispast ce da sam je otela...nekako mi se pari da ipak blefira i da ne bi to napravio jer vec ima dvoje djece sa bivsom i razisli su se skroz ok i dan danas su dobri frendovi,pretpostavljam da bi mu sigurno tesko palo sto bih je ja odvela nekih 1000 km dalje od njega,a ovo dvoje su mu ipak blizu (ipak ih ode vidjeti 2puta mjesecno i to ako)....razmisljala sam cak da probam otici od njega a ostati ovdje,ali nazalost nemam apsolutno nikakvih primanja,nikoga od obitelji,tek jednu frendicu na koju mogu racunati i to je to...ne znam sto da radim,dolazi mi da povracam od muke,zivot bez svoje djevojcice ne mogu zamisliti,uopce me strah da sirocek mora ostati malo vise vremena sama sa njim kako bi to izgledalo,on se uglavnom ne slaze sa nicim sto radim oko nje,dojenje,zajednicko spavanje,NE udaranje po guzi,nosanje,itd sve to je po njegovom ogromna greska i svako malo mi to spomene....ok,bilo bi najbolje da prestanem zaliti i pocnem biti konstruktivna,zanima me ako itko zna ista o takvim internacionalnim slucajevima,mozda neki korisni linkovi,udruge,bilo sto sto bi mi moglo pomoci da se sto bolje pripremim na ono sto nam neminovno slijedi...

  2. #2
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    On će doći s policijom?
    Imaš li ti ikakva prava tamo, socijalnu službu, policiju...pišeš o agresiji-za početak-sve verificiraj.
    Nadam se da će ti se netko tko poznaje zakone u toj zemlji javiti....

  3. #3
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    huh, bas ti je grdo

    mozda bi bilo dobro da se raspitas u ambasadi? hrvatskoj ambasadi (ili konzulatu ili sto je vec) u francuskoj - upravo o mogucnostima da odes s djevojcicom iz zemlje i sto bi mogle biti pravne zackoljice? pises da si u vezi - dakle niste u braku - mozda je to i olakotna okolnost, a mozda i nije :/ cije drzavljanstvo ima djevojcica, ima li putovnicu - kako ces s njom izaci iz zemlje?

    joj, tu sigurno ima stotine pitanje i odgovora koje moras naci...


    zelim ti srecu i da uskoro dodjes do svog mira

  4. #4
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    ovo što litala kaže - obrati se hrvatskoj ambasadi. Da li je mala hrvatska državljanka?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    22

    Početno

    hvala vama na brzim odgovorima...nazalost ona je francuska drzavljanka,ali ima hrvatsku putovnicu,tako da odlazak po tom pitanju nije problem...stvar je u tome sto po francuskom zakonu koliko sam uspjela pohvatiti dosad jedan roditelj nema pravo,bez suglasnosti drugoga odvesti dijete u drugu zemlju jer se to smatra otmicom,u tome je najveci problem,trebali bi ici na sud utvrditi skrbnistvo,posjete i sve zivo,a kao sto sam vec napomenula,ja sam ovdje totalno sama i svorc!
    Da objasnim kako je nasilan,nije me nijednom udario,ali zato mi je itekako previse puta rekao,da sam glupa,kuja,kurva,nesposobna,seljanka,itd a sve to kroz zatvorene zube rezeci ili vristeci,kako mu taj dan pase ... meni se to cini itekako agresivnim....buduci da sam bila zlostavljano dijete,ovo sto prolazim danas itekako budi uspomene,ponekad mi se cini,da kad bih ga nastavila "nervirati" kad je vec na rubu,da bih sigurno dobila i koju samarcinu (ne zelim testirati)
    Danas sam razgovarala sa njegovom bivsom,srecom zena je normalna i moze se s njom o svemu....uglavnom bio je ISTI,prema meni je cak malcice bolji...ona ga je ostavila kad je zatrudnila po drugi put....nisu bili vjencani,on nije priznao djecu odmah,pa je automatski imala sva prava,ali ipak joj se prijetio isto ko i meni...i ona misli da on nikad ne bi isao na policiju me prijaviti ali da je ipak bolje da se dobro pripremim...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    22

    Početno

    i da imam boravisnu i radnu dozvolu,i zahvaljujuci tome imam i skoro jednaka prava kao i on...kako sam bila glupa,danas kad razmisljam kako je to sve pocelo,dode mi muka,na samom pocetku sam primjetila njegove ispade tipa Dr. Jekyll & Mr. Hyde,ali nisam htjela vidjeti,mislila sam kako sam se napokon zaljubila onako kako treba i nisam obracala pozornost...moram biti sretna jer dosla mi je Stella,ali bojim se da je i ona isto tezak put odabrala....

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    odi u sigurnu kucu, to sto radi zapadnoeuropski zakoni tretiraju ko zlostavljanje

    ne znam kak funkcionira francuska, ja sam u nl, nismo vjecani

    ja hr drzavljanstvo, mats i sebastia (klinac) izozemci

    nl zakon u nasem slucaju ocu daje samo obaveze da se brine o djetetu i da ga izdrzava, nema nikakva prava sto ce reci da me zakon stiti u lucaju prekida i mali je moj

    ta prica ima i suludu komponentu, ako se meni nesto dogodi mali automatski ide mojima a mats ga treba traziti sudskim putem

    ako se premisljas izmedju hrvatske i francuske stvarno stavi na papir sve sto je pozitivno i negativno u oba slucaja

    za mali mozes traziti da se upise u knjigu hrvatskih drzavljana a ako nisi u braku i objasnis veleposlanstvu u cemu je problem oni ce ti pomoci. njihova je duznost pomagati hr drzavljanima, zbog toga su tamo

    mi kad smo trazili za sebastiana upis u knjigu hrvatskih drzavljana isli smo skupa i mats je potpisao da se slaze ali vjerujem da mozes to obaviti i sama

    nama je situacija da mali ima autizam i da nizozemska forsira opcenito da se djecu sa posebnim potrebama, odrasle takodjer trpa po institucijama. ja sam bila upala u depru (mi smo na dijagnostiku cekali preko 2 godine, pola godine me lijecnik opce prakse odbijao poslati specijalisti i tvrdi da se mali tako ponasa jer smo losi roditelji, u igraonici su se non stop zalili kakav je i takodjer to objasnjavali nasim AP roditeljstvom i ja pukla)

    tad su krenuli navaljivati da malog dam u instituciju da se odmorim !!! poslje kad sam krenula a psihoterpaiju i skockala poceli su avaljivati sa institucijom da ga dam tamo da mats i ja mozemo imati vrijeme za sebe

    sve u svemu mi smo se uspanicarili da nekoj socijalnoj sluzbi ne padne na pamet igrati se boga i trazili pomoc od veleposlanstva i mali je u vrlo kratkom roku bio upisan u knjigu drzavljana. cak su nas zvali cim je stiglo i da mi salju doma, bas sam odusevljena koliko su se potrudili

    ako mozes ulovi si dragog kad je skuliran i reci da bi upisala malu u knjigu hr drzavljana zbog nasljedstva u hr jer hr po jednom sistemu oporezuje nasljedjivanje strancima a po drugom hr drzavljanima

    jel mozes potraziti posao? ako nemas sanse raditi nemas uopce o cemu razmisljati, vracaj se u hr

    ako ti je bas frka, saljem ti na pp svoj broj telefona, treba mi par sati da dodjem i pokupi tebe i malu. ako se javi mats, on ne zna hr ali govori sve drugo i zna o cemu je rijec pa mozes i njemu reci i dolazimo taj tren po tebe pa ces dalje od mene smisliti sto dalje

    za preci u nl ti ne treba pasos i nema kontrole granica

  8. #8
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    gle, draga moja, ne može stranac imati hrvatsku putovnicu, samo hrvatski državljanin. Ajde ti lijepo u hrvatsku ambasadu i provjeri sve lijepo, mi ti na forumu ne možemo baš pomoći oko toga.

  9. #9
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    dodatak: nisam mislila biti ovako oštra kao što to zvuči napisano, ali da ti odmah kažem ti si dužna ponašati se sukladno francuskim zakonima. U hrvatskoj ambasadi će ti, ako ti ne mogu pomoći i zaštiti te, barem dati savjet što da radiš i kojim francuskim službama da se javiš radi zaštite. Drži se

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    gle, draga moja, ne može stranac imati hrvatsku putovnicu, samo hrvatski državljanin. Ajde ti lijepo u hrvatsku ambasadu i provjeri sve lijepo, mi ti na forumu ne možemo baš pomoći oko toga.
    hrvatska dozvoljava dvojno drzavljanstvo

    otprilike to znaci da hr zna da moj mali ima dvojno a nl ne zna

    ja ako sam sluzbeno udana za nizozemca mogu uzet nl drzavljanstvo kao drugo ali ako nisno sluzbeno u braku onda po nl zakonu mogu birat samo jedno

    mi balkanci smo i tome doskocili

    uredno se odreknemo original drzavljanstva, uzmemo nl i poslje ponovo trazimo original drzavljanstvo a nizozemci ne znaju

    kako se meni ne placa za nl drzavljanstvo i od toga nemam nis ja uredno imam samo hr

    nemam pojma kak je sa francuskom, koliko znam oni su takodjer neskloni useljenicima, samo to pokazuju otvorenije nego nizozemci koji sve suskaju iza ledja

  11. #11
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Banania Nadam se da ces sve resiti u tvoju korist

    stray_cat zeno svaka cast, bas si plemenita

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    22

    Početno

    stray hvala hvala hvala,voljela bih te jednom upoznati,ali to nece biti pod ovakvim okolnostima,mozda nekim puno ljepsim...
    kao prvo,jucer smo napokon sjeli ja i moj dragi? i razgovarali (napokon),kao sto sam vec mislim napisala uvrede koje mi s vremena na vrijeme sipa u facu,ne misli,nikad ih ne misli,ali ne shvaca da one ipak bole...mozda i vise nego udarci,on je covjek sa jako puno problema,pati od kompleksa manje vrijednosti i skriva to gruboscu ili humorom,uglavnom,taj se nikad ne otvara,ne razgovara o problemima i nada se da ce se sve sloziti samo od sebe...mislim da mi je ipak jos uvijek stalo do njega,a da ne pricam kako mi je jos teze zamisliti da ga rastavim od njegove miljenice,doslovno je zaljubljen u nju...
    pa eto jucer sam mu objasnila kako se osjecam sto hocu sto necu i da ako se ne potrudi,odlazim i to je to...uskoro cemo zgibati negdje tjedan dva,samo nas troje,pa cemo vidjeti...mozda ipak ima nade za nas,ako i nema,dugujemo Stelli,jos jedan pokusaj,za nju je sigurno bolje da ima i mamu i tatu,biti cete u toku zasigurno...
    A sad sto se tice ovih pravnih zavrzlama...naravno da ne moze stranac imati hrv.putovnicu,upisali smo je u knjigu odmah poslije rodenja,prema tome ima dvojno drzavljanstvo,no kao sto je rekla stray,Francuzi ne priznaju dvojno,prema tome,to ne smijem ni spominjati....
    Eto toliko zasad hvala svima,pogotovo Stray

  13. #13
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    stray cat , banania, sretno

  14. #14
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    stray_cat, prava si ženo!!! svaka čast!!!

    banania, sretno! tvoj slučaj me podsjetio na moju kumu, vrlo slična situacija udana za Francuza, on ima skoro pa isto ponašanje kao tvoj dragi, pa šta je to u njima nešto... Želim ti svu sreću svijeta ali ti isto dobronamjerno napominjem imaj svoj ponos i digni glavu visoko, nitko nije vrijedan da se poniziš i spustiš glavu, pa ni za ljubav svoje kćeri jer joj time radiš medvjedju uslugu! Drž se ![/b]

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ono kaj je tu problem sto francuska ne stiti majku kao nizozemska i ona mora stvanro biti pametna sto ce ako se odluci za odlazak

    isto je tu detalj da stvarno treba odvagati di joj je veca sansa da ima normalan zivot sa klinkom, u hr ili u francuskoj

  16. #16
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    ja tu ponekad virnem i pošto nemam ništa pametno za napisati ne javljam se, ali sada moram. Stray_cat SVAKA ČAST!!!

  17. #17
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    a meni stray nije jasno, bez obzira na smajliće drugih ovdje, što si ti točno radila i zašto.
    Ti si samo hrvatski državljanin, pretpostavljam da si ovu cijelu peripetiju radila za dijete.
    Pod pretpostavkom da je dijete rođeno u NL zakaj ga samo nisi upisala u njihovo državljanstvo, a onda došla u Hrvatsku i upisala ga tu. Dovoljna je tvoja izjava i njegovo neprotivljenje. Osim ako nisam u pravu, pa dijete nije rođeno u NL ili njihovi zakoni su drugačiji.
    Daj mi malo objasni. A poanta kod bananie je da dijete ima hrvatsko državljanstvo - da nema ne bi imala hrvatski pasoš i šlus.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ja sam joj se jedino ponudila ak bute total frka da odem po nju

    cule smo se par puta i mozda joj je zbog toga bar malo lakse

    kuzim je kak je to biti sama u tudjoj zemlji, dok jos ne organiziras nove prijatelje (koji nikad ne budu ono sto su prijetleji iz djetinjstva) i kuzim je koj je osjecaj kad ti se raspada veza a ti si 1400 km od doma i nemas pojma odakle bi krenula

    meni se samo posrecilo da sam se ja sa bivsim rastavljala bez djeteta u cijeloj kombinaciji

  19. #19
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    ja sam joj se jedino ponudila ak bute total frka da odem po nju
    joj, stray, znam da bi to napravila zato što želiš dobro, ali znaš kako se veli put u pakao popločen je dobrim namjerama. Napraviti ćeš totali shit i njoj i sebi. Neka ona rješava problem preko hrvatske ambasade.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    ja sam joj se jedino ponudila ak bute total frka da odem po nju
    joj, stray, znam da bi to napravila zato što želiš dobro, ali znaš kako se veli put u pakao popločen je dobrim namjerama. Napraviti ćeš totali shit i njoj i sebi. Neka ona rješava problem preko hrvatske ambasade.
    ne javljaju joj se

    jednostavno ne odgovaraju na telefon ili joj se javlja neka sekretarka koju boli djon i ne spaja ju dalje di moze dobit pomoc

  21. #21
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    ja sam joj se jedino ponudila ak bute total frka da odem po nju
    joj, stray, znam da bi to napravila zato što želiš dobro, ali znaš kako se veli put u pakao popločen je dobrim namjerama. Napraviti ćeš totali shit i njoj i sebi. Neka ona rješava problem preko hrvatske ambasade.
    elin, bez uvrede - ovo zvuči podcjenjivački prema objema :/ . imaju mozak, punoljetne su. banania će odlučiti što želi.

    ponekad je dovoljno znati da ima ljudi koji ti žele (i mogu) pomoći - da se izvučeš.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    62

    Početno

    ....svaka cast na ljudskosti stray cat!

    Elin se cini dobro dosjetila, treba se informirati, ali eto krivo se neempaticno odrazila....i jos rastrojeno napala smajlice....

    Kada je covjek sam, daleko od svoje domicilne zemlje, a jos u neprilici...pa cak i zivotnoj opasnosti okrene ti se glava za 100 stupnjeva i nema tu nekoga koji ce te samo tako i odmah zastititi....

    Osim toga svaka osoba ima i pricu iza svoje price ( papiri,..viza i 300 stotine drugih mogucih cuda...) U tom trenutki naci/imati osobu koja je spremna da ti pruzi ruku nema cijene.
    Ko razumije....shvatit`ce....

    Mogu se naprimjer samo sjetiti situacije u Hr kada se radi o obiteljskom nasilju pa se nadlezni organi niti ne pojave,..dok ne dodje do neke katastrofalne situacije.

    Ovdije u NL uglavnom sve je pod kontrolom i zena, a pogotovo sa djetetom je jako cijenjena i zasticena iako ima i tu prica koje pune novinske stupce... kao i svugdje na svijetu...

    Banania ponekad je dobro i obratiti se bracnom savjetniku ( counseling ) koji bi tu mogao eventualno pripomoci i otvoriti neke nove opcije za vasu malu obitelj. Sretno!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    @bubazara, kaj si i ti u nl?

  24. #24
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    sorry, cure ak' tak zvučim, nije mi bila namjera. Bubazara, veliš rastrojeno napala smajliće - dobra. Ali fakat mi nije bila namjera.

  25. #25
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    hrvatska ambasada joj neće puno pomoći! ne pitajte me kako znam, ali ništa od toga....

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    62

    Početno

    ....stray cat...jesam... ..tocno u sredini izmedju rijeka,...jabuka, krusaka, sljiva,...a u ljeti bogami i tresanja...
    U jesen je sad vise manje "poznati" fruitcorso nes` ko promenada i mozaici sa vocem...
    Kako ti podnosis ovu kisurinu/lose vrijeme iz dana u dan....
    Jedva cekam par toplijih dana da mogu sa bebicom van,..da je posteno prvi put sunce ogrije ... :D

    Nadam se i da se banania u medjuvremenu uspijeva snaci u svojoj (ne)prilici....

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    pa di si ti? mi smo u haarlemu

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    62

    Početno

    Jednom smo prolazili kroz Haarlem za Zandvoort gdje nas je zamalo otpuhala "bura" ,ali bas nam je bilo lijepo...friski zrak...dobro raspolozenje...kavica....
    Pozdrav iz Tiel -a! :D

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    22

    Početno

    eto ako nista drugo,moj post dobro dosao,Nizozemkama :D
    kod nas je inace puno,puno bolje,ako ne i super,komuniciramo,i izgleda da nam je oboma i dalje poprilicno stalo,da odrzimo nasu malu obitelj,nadam se da cemo i uspjeti,on se uglavnom jako trudi,cak nas vodi sve skupa u hr na odmor,zivjeti 2 tjedna sa mojima za njega je velika zrtva
    sve super curke,hvala na podrsci i savjetima

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    62

    Početno

    drago mi je da si se snasla, a isto tako mislim da ti je post ovdje na neki nacin ipak pomogao.

    Bilo bi dobro, za tvoje dobro ipak nesto vise saznati o svom statusu, pravima i mogucnostima upravo zbog toga da te eventualna ,....moguca neka druga kriza ne zatece nespremnu.
    Gledaj da se financijski osamostalis, pa makar part-time ( ako nisi ), susreci nove ljude zajdnickih pogleda na svijet, misli pozitivno o sebi i nedaj se zafrkavati.

    I sama znam da nije lako -> samo tako uskladiti se sa nasim partnerom(ima) i nadati se dobroj sreci da ce sve teci glatko.
    Na svakoj vezi treba radit ( bio partner francuz ili ne ), a pogotovo na onoj gdje su ljudi razliciti/ razlicito odgojeni / imaju razlicita ocekivanja...

    ...po meni od svega je najvaznije intimnost ( prisnost ) i prijateljstvo i tolerancija, naravno tako mnogo puno spominjana ljubav koja za vremenom postane topla i sigurna uzivancija.

    Sretno banania......, cuvaj djete i javi se koji put...



    .

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •