Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 92 od 92

Tema: Dijeta

  1. #51
    iva_777 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    407

    Početno

    U tri dana skinula sam 4 kile i kad sam bila na najboljem putu da se srušim naručila sam lignje
    Morat ću ispočetka, ali na drugačiji način jer je ovo užasno...što ona užasna juha, što gladovanje...
    Naravno da sam 2 kile vratila odmah, ali sam iz prehrane izbacila kruh što mi je dosad bilo nezamislivo
    Svima koji idu dalje sretno...držim vam fige

  2. #52
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    ja sam jucer napravila ovu carobnu juhu, ne bih htjela nikog obeshrabriti, ali meni je to odurno, pogotovo kad sam dodala paradajz
    divim se svima koji su to mogli danima jesti :shock:
    baš tako...

  3. #53
    lidac2004

    Početno

    ja sam imala tako dobru volju ici na tu dijetu kada prestanem sa izdajanjem i sad ste me bacile u nedoumicu....uhhhh!!!

    mozda je krivo doba godine za tu dijetu??
    ljeto,vrucine....

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Izbaciti ugljikohidrate i šečer, dakle zabranjeni su: kruh, krumpir, tjesto, slatkiši, grickalice, voće, rajčica, paprika te mlječni proizvodi. Sve ostalo dozvoljeno je u neograničenim količinama: meso, jaja, riba, zeleno povrče, juhe, suhomesnati proizvodi, majoneza.....
    U dva tjedna gubi se 5 do 8 kg. Iako lječnoci kažu da se ova djeta ne smije držati duže od mjesec dana, ja vam ne bih preporučila više od dva tjedna jer bi mogli početi osjećati slabost i vrtoglavicu. Nikako ne na djetu ako dojite, a najbolje je da ste u vrijeme djete kod kuće ili na odmoru.
    Ja sam je držala 10 dana i izgubila 4kg.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    98

    Početno

    To je Atkinsonova i istina je da se kilogrami brzo tope. Ali se jos brze vrate kad se pocne jesti normalno. Osim toga, meni nekako moja logika kaze da neograniceno unosenje zivotinjskih masnoca nikako ne moze biti zdravo :/

    Osim toga, ne kuzim zasto ne mlijeko (ugljenih hidrata u 100 g 1.5% mlijeku samo 4.9 g), kao ni rajcica (4.3 g) :shock:

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Naravno da je neograničeno unošenje masnoća nezdravo, zato sam i naglasila da ne bih preporučila držati tu djetu više od dva tjedna. Dva tjedna Atkinsa nemože naštetiti zdravlju (čak ni mjesec dana).
    Zašto ne rajčica i mlječni proizvodi? Iz istog razloga što nije dozvoljeno pojesti krišku kruha ili komadić krumpira nakon recimo 5 dana djete, što bi isto bila mala količina ugljikohidrata, a pokvarila bi rezultat.
    Meni se kilogrami nakon djete nisu vratili jer sam pomalo uvodila šećere i ugljikohidrate....Ah, da vratili su se nakon par mjeseci kada sam zatrudnila, he he... :D

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Cure ostavite se Atkinsa! Vidite da su bankrotirali!!!!!

    Lokot na frižider i na usta, i guzovi se smanjuju! Aerobik 3 puta tjedno (i nema priče da nemate vremena za to, ovisi samo koliko vam je stalo), puno vode i paziti što se jede.
    Na žalost, nema čarobne dijete niti štapića koji bi nam pomogao!

    Rad rad znoj i suze! :smajl udarnik:

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    98

    Početno

    Mamasita, ne vjerujem da je tvoj odgovor zasto ne mlijeko i rajcica ispravan (ako je tocno da se ne smiju jesti, mora da ima drugi razlog, jer mnoge vrste povrca imaju vise ugljikohidrata od ova 2 proizvoda, kao npr. celer, patlidzan, brokoli, mrkva, kupus, luk). Sto onda jesti?

    PS. A secer JEST ugljikohidrat, u njemu ima minimalna kolicina kalcija i zeljeza, a ostatak, tj. 99,9 % je ugljikohidrat.

  9. #59
    lidac2004

    Početno

    Citiraj DanijelaHorvat prvotno napisa
    Aerobik 3 puta tjedno (i nema priče da nemate vremena za to, ovisi samo koliko vam je stalo), puno vode i paziti što se jede.

    kada budes rodila onda ces vidjeti da ti je bitnije provoditi vrijeme sa djetetom nego ici tri puta na tjedan u teretanu ili ko zna gdje.....

    i promijeniti ces misljenje o tome da je prica "nemam vremena" izmisljotina....

  10. #60
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Cureee! Ma kakve dijete, i to još one u kojima se vrtoglavo gube kilogrami!!

    Lokot na frižider i na usta, i guzovi se smanjuju! Aerobik 3 puta tjedno (i nema priče da nemate vremena za to, ovisi samo koliko vam je stalo), puno vode i paziti što se jede.
    Na žalost, nema čarobne dijete niti štapića koji bi nam pomogao!

    Rad rad znoj i suze! :smajl udarnik:
    Mislim da je DanijelaHorvat sve napisala. Aerobik 3 puta tjedno ako imate mirno i dobro dijete koje puno spava, a ako je preživahno, prezahtjevno eto vam aerobika 24/7. Izbjegavajte slatko, masno smanjite na minimum, prepolovite kruh, što više voča, povrča i vode. Ja sam u trudnoći dobila 11 kg, a 6mj. nakon poroda izgubila 18kg, znači vratila kilažu od prije trudnoće i još izgubila 7kg.
    Gledajte na hranu kao moram jesti da bi preživjela, a ne kao na nešto u čemu uživate i vježbajte i to je to. Mogu shvatit da iskompleksirane curice od 14-15 godina još vjeruju u te "čarobne" dijete, ali odrasle žene...
    Imam prijateljicu od 110 kg koja cijeli svoj život priča o dijetama ovim i onim, malim prstom ne miče da bi nešto učinila, samo jezik radi, bilo da priča ili da jede. Uvijek je to dovodilo do razočarenja i do prejedanja zbog očaja, tek kad je krenula na fitnes i prestala bit opsjednuta s time što je pojela rezultati su postali vidljivi i ostali vidljivi

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno

    Ova dijeta s juhom je dijeta za čišćenje organizma i to je ok za jedan kratki period ali ne i za mame koje doje jer se toksini osim kroz urin izbacuju i kroz mlijeko. Ja sam išla roditi s 90 kg, sad imam 73 bez neke ekstra dijete, samo više ne jedem sendviče za večeru i izbacila sam voćne jogurte jer su me oni i doveli do 90 kg u trudnoći - 1 litra=850 kalorija. Kad stignem ujutro vježbam, a ne mogu ni zamisliti da 3 put tjedno odem u teretanu (više volim teretanu nego aerobik).Sada još moram skinuti 8 - 13 kg, ali nisam postavila rok, bitno je da ne vraćam kila.
    Kad prestanem dojiti idem na limfnu drenažu i na dijetu - prije toga neću.
    Ful je bitno vježbati jer sam sad ful mekana, ali u najnegativnijem značenju, pa se trebam učvrstiti.
    Ako koga zanima, imam odličnu dijetu koja zaista djeluje. To je isto dijeta čišćenja, pa zato nije za dojilje. Inače je drže srčani bolesnici prije operacije. Ako budete htjele napisat ću je

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Ja sam u trudnoći dobila 11 kg
    Draga moja, lako je meni za vas sto ste dobile 11, ali sto je s nama, koje smo dobile 19,5? Od tih 11 nek' su 3 u bebi, skoro kilogram u placenti, kilogram u povecanoj maternici, kilogram u plodnoj vodi, pola u cikama i eto ti ostane oko 4 da skines- e, to mozes s pjesmom! Dobro, ni ja se ne zalim, ja sam kad je curica napunila tocno 5 mjeseci imala tocno koliko i prije trudnoce, ali razumijem cure, koje bi da probaju svasta da bi smrsale.

    A sto se aerobika 3 puta tjedno tice, mislim da je to previse. Pa sto ako bebica dobro i spava po danu, ipak ne moze ostati sama doma dok sam ja na aerobiku. A da cekam MM da dodje s posla i cuva dijete da bih ja 3 puta tjedno skakala na aerobiku, to i ne zelim - vazniji mi je ipak obiteljski zivot, jer to i jesu jedini sati kad smo skupa i mozemo da ih provedemo "obiteljski" - po cijenu da nikad ne izgledam kao Kate Moss ne bih to vrijeme trosila na 3 puta aerobik.

  13. #63
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Masha, ja sam skinula tih 11 i još plus 7, sve skupa 18kg.
    Što se tiče aerobika, naravno da nećeš ostaviti bebu samu, ko kaže da moraš ići negdje kad možeš iste te vježbe radit doma. Bitna je volja, a i prioriteti. Meni je isto bila obitelj i zajednički trenuci na prvom mjestu, a ne kilaža. Ali kad dijete malo podraste i ako te debljina strašno smeta onda treba poduzet nešto konkretno, a to su po meni umjerena ishrana i puno znoja.

  14. #64
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj -Sanja- prvotno napisa
    Ova dijeta s juhom je dijeta za čišćenje organizma i to je ok za jedan kratki period ali ne i za mame koje doje jer se toksini osim kroz urin izbacuju i kroz mlijeko. Ja sam išla roditi s 90 kg, sad imam 73 bez neke ekstra dijete, samo više ne jedem sendviče za večeru i izbacila sam voćne jogurte jer su me oni i doveli do 90 kg u trudnoći - 1 litra=850 kalorija. Kad stignem ujutro vježbam, a ne mogu ni zamisliti da 3 put tjedno odem u teretanu (više volim teretanu nego aerobik).Sada još moram skinuti 8 - 13 kg, ali nisam postavila rok, bitno je da ne vraćam kila.
    Kad prestanem dojiti idem na limfnu drenažu i na dijetu - prije toga neću.
    Ful je bitno vježbati jer sam sad ful mekana, ali u najnegativnijem značenju, pa se trebam učvrstiti.
    Ako koga zanima, imam odličnu dijetu koja zaista djeluje. To je isto dijeta čišćenja, pa zato nije za dojilje. Inače je drže srčani bolesnici prije operacije. Ako budete htjele napisat ću je


    pisi molim te i to hitnooooooooo

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    Evo i mojih muka: bila sam instruktor aerobica 4 god, u top formi, jela samo zdrave obroke, 62 kg. U trenutku kada sam bila najzategnutija, drzala po 3 casa aerobica dnevno, ostala sam trudna. U trudnoci povracala prva 4 mes, izgubila 5 kg, a onda hormoni poceli da luduju. Jela sam burek/cokolade/strudle/mufine svako vece i na porodjaj otisla sa 20kg viska.Posle porodjaja drmala me depra, ja nastavila po starom i dodala jos par kg. Sada je bebac 9 meseci, ja imam 13 kg viska koji mi strasno smetaju. Na aerobic sam krenula pre 15 dana. Kondicija koma, celulitaaaaaa, stomakkkkkkkkkkk(a imala sam "plocice") nista ne mogu obuci, horror! a i dalje nikako da odolim slatkisima. Eto ja znam sta treba jesti a sta izbaciti,znam i koje su vezbe najdelotvornije a i bebac mi je vrrrlo zivahan i nocima ne spavam a kilogrami i dalje stoje. Sve je u glavi, i dok se tamo kockice ne posloze...

  16. #66

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Upravo tako:
    NAJBITNIJE SE JE POSLOŽITI U GLAVI I POREDATI PRIORITETE!!!

    Istina je da ne znam kako će mi biti kad rodim, kakvo ću dijete imati, ali ZNAM da se ne želim zapustiti jer takva ću biti nesretna a kao nesretna ne mogu biti dobra mama.
    Naravno da neću ćim se vratim iz bolnice krenuti na aerobik niti na dijete i izgladnjivanje (sad sam 39+5 tjedana i +18kg), ali za 2-3 mjeseca sigurno hoću. Bebeka nadudam i tutnem njegovom tati na igru, a ja imam 2 sata za odlazak na aerobik i povratak!
    Jako sam izorganizirana i disciplinirana u životu pa vjerujem da neće biti sve u priči, ali neću ni istrčavati s prevelikim ambicijama! Sve u svoje vrijeme!

    Drživ fige svim mamama da se dovedu u stanje u kojem se ONE SEBI LIJEPE I ZADOVOLJNE ma kakvo ono bilo!

    :smajl lijepi pločice po tibeku:

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    98

    Početno

    Da, uistinu ne znas kako ce ti biti kad rodis, pa ni 2-3 mjeseca poslije. I ja sam svasta nesto planirala ranije i "bila sigurna" da cu ovako i onako i da cu se osjecati tako i tako, ali neke se stvari jednostavno ne mogu isplanirati i znati unaprijed. Kad je F. imala 2 mjeseca nisam mogla ni zamisliti provesti 2 sata bez nje (to i sada rijetko radim, gotovo nikada). A kad spava uvijek se treba nesto oprati, opeglati, ocistiti, skuvati i spremiti. Ja sam takodje osoba koja drzi do izgleda i nikada se ne bih zapustila, ali 2 sata aerobika 3 puta tjedno sa bebom od 2-3 mjeseca je utopija - uvjerices se i sama. Osim toga, neka djeca se ne mogu jednostavno "tutnuti" tati i napustiti na 2 sata: moja susjeda je svog sina nekoliko mjeseci dojila svakih sat i pol, dva, a kad bi ga ostavljala nasamo s tatom, taman to bilo samo da bi se istusirala, dijete je neutjesno plakalo. Ne znas kakva ce tvoja bebica biti i zato nemoj suvise planirati, jer se lako moze desiti da se razocaras.
    Lijep pozdrav!

  18. #68

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Živi bili pa vidjeli!

    Imaš pravo da ne treba puno planirati pa se razočarati. Ma kad moj bebek dođe sve ću podrediti njemu prvom a onda sebi. Tko zna- možda mi i neće trebati aerobik ako bebek bude živahan!

  19. #69
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj DanijelaHorvat prvotno napisa
    Tko zna- možda mi i neće trebati aerobik ako bebek bude živahan!
    Ma ajde, kad se samo sjetim prvih 2-3 mjeseca nakon poroda, uspijela bih se istuširat 1 put dnevno po 2 min. Pošto mi pranje i sušenje kose traje 1 sat nisam je doslovno stigla oprat 15 dana iza poroda, fuj. Cura je dojila non-stop pa i dok bi spavala nije puštala ciku iz usta, a kad bi bila budna morala sam je nositi po cijeloj kući tako da može zvjerkat okolo. S njenih mjesec dana sam je znala nosit i dojit cijelu noć tako da bi ja zaspala tek sutra dan u 9 ujutro :/ .
    Dojenje troši kalorije, zato se i udebljamo tijekom trudnoće da bi stvorili zalihe za dojenje, što znači da dojilje ne trebaju jesti više, nosanje bebe, obuci, presvuci po 10 puta na dan, kupanje bebe, spavanje po 3-4 sata dnevno (moje) , posjete rodbine, prijatelja, sve je to iscrpljujuće i prži kalorije.

    Ali Masha, mislim da se rijetko koja žena zamara kilažom prvih mjeseci nakon poroda. To se češće događa 6mj. - 1 god. , a onda je ipak lakše izorganizirat vrijeme.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj Masha prvotno napisa
    Mamasita, ne vjerujem da je tvoj odgovor zasto ne mlijeko i rajcica ispravan (ako je tocno da se ne smiju jesti, mora da ima drugi razlog, jer mnoge vrste povrca imaju vise ugljikohidrata od ova 2 proizvoda, kao npr. celer, patlidzan, brokoli, mrkva, kupus, luk). Sto onda jesti?

    PS. A secer JEST ugljikohidrat, u njemu ima minimalna kolicina kalcija i zeljeza, a ostatak, tj. 99,9 % je ugljikohidrat.
    Mislim da je ovo što se tiče šećera nebitno. Uglavnom se ne jede........
    I sorry, moja greška u vezi povrća, pa ispravak: smije se jesti samo zeleno lisnato i to u malim količinama. Ja sam jela i krastavce.

  21. #71
    lidac2004

    Početno

    Citiraj Masha prvotno napisa
    Da, uistinu ne znas kako ce ti biti kad rodis, pa ni 2-3 mjeseca poslije. I ja sam svasta nesto planirala ranije i "bila sigurna" da cu ovako i onako i da cu se osjecati tako i tako, ali neke se stvari jednostavno ne mogu isplanirati i znati unaprijed. Kad je F. imala 2 mjeseca nisam mogla ni zamisliti provesti 2 sata bez nje (to i sada rijetko radim, gotovo nikada). A kad spava uvijek se treba nesto oprati, opeglati, ocistiti, skuvati i spremiti. Ja sam takodje osoba koja drzi do izgleda i nikada se ne bih zapustila, ali 2 sata aerobika 3 puta tjedno sa bebom od 2-3 mjeseca je utopija - uvjerices se i sama. Osim toga, neka djeca se ne mogu jednostavno "tutnuti" tati i napustiti na 2 sata: moja susjeda je svog sina nekoliko mjeseci dojila svakih sat i pol, dva, a kad bi ga ostavljala nasamo s tatom, taman to bilo samo da bi se istusirala, dijete je neutjesno plakalo. Ne znas kakva ce tvoja bebica biti i zato nemoj suvise planirati, jer se lako moze desiti da se razocaras.
    Lijep pozdrav!

    potpisujem

  22. #72
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    cure,negdje na forumu sam to vec napisala,ali evo jos 1x!!u zg-u u crnatkovoj 14 kod vft.ive kolic postoje vjezbe tzv.mame&bebe-to znaci da mame vjezbaju(na pilates loptama obicno),a sa vama su i vase male bebe!!termini su u prijepodnevnim satima 2xtjedno,a cijena je 150kn!!ja sam tamo isla na vjezbe za trudnice,a od jeseni namjeravam ici na mame&bebe!!meni to super pase,a vjerujem i mnogim drugim curama koje nemaju kome ostaviti bebaca na cuvanje ili to jednostavno ne zele!!btw.ekipa je super i mislim da ce nas od jeseni biti brdooooooo!!!! :D

  23. #73
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    postoje vjezbe tzv.mame&bebe-to znaci da mame vjezbaju(na pilates loptama obicno),a sa vama su i vase male bebe!!termini su u prijepodnevnim satima 2xtjedno,a cijena je 150kn!!ja sam
    Eto vam sad! Više stvarno nemate pravo na izgovore

  24. #74
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj lidac2004 prvotno napisa
    Citiraj Masha prvotno napisa
    Da, uistinu ne znas kako ce ti biti kad rodis, pa ni 2-3 mjeseca poslije. I ja sam svasta nesto planirala ranije i "bila sigurna" da cu ovako i onako i da cu se osjecati tako i tako, ali neke se stvari jednostavno ne mogu isplanirati i znati unaprijed. Kad je F. imala 2 mjeseca nisam mogla ni zamisliti provesti 2 sata bez nje (to i sada rijetko radim, gotovo nikada). A kad spava uvijek se treba nesto oprati, opeglati, ocistiti, skuvati i spremiti. Ja sam takodje osoba koja drzi do izgleda i nikada se ne bih zapustila, ali 2 sata aerobika 3 puta tjedno sa bebom od 2-3 mjeseca je utopija - uvjerices se i sama. Osim toga, neka djeca se ne mogu jednostavno "tutnuti" tati i napustiti na 2 sata: moja susjeda je svog sina nekoliko mjeseci dojila svakih sat i pol, dva, a kad bi ga ostavljala nasamo s tatom, taman to bilo samo da bi se istusirala, dijete je neutjesno plakalo. Ne znas kakva ce tvoja bebica biti i zato nemoj suvise planirati, jer se lako moze desiti da se razocaras.
    Lijep pozdrav!

    potpisujem
    i ja potpisujem.
    Arijana, ima nas dosta koje nismo iz Zg, pa si ipak, zasad još uvijek dajemo pravo na izgovore , he, he

  25. #75
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ovak to ide kod mene.
    U zadnje vrijeme kile polako ali sigurni idu dole i sada sam već na -3 kg od prije poroda što je od poroda sveukupno 20-ak kg u 10mj. Odjeća koju prije trudnoće nisam mogla obući sada pleše na meni.Nisam na dijeti i uopće ne pazim kaj jedem i kad jedem. Jedem onoliko koliko mislim da mi treba, ne odričem se ničega i moram priznati da mi je i samoj čudno što mi kile tako idu dole s obzirom na to da sam uvijek bila sklona debljanju a sada nakon poroda sve se okrenulo. Možda je tajna u tome što recimo uopće ne pijem sokove, jako, jako rijetko, samo vodu. A tu je i Janko, tu slatku birgu prije nisam imala, a još uvijek i dojim...
    Nikad nisam bila ni na kakvoj dijeti jer jednostavno nemam volje za to, poludila bih da svaki dan moram kuhati jednu te istu juhu i onda još to i jesti ili paziti da ne jedem meso i krumpir i slično.
    Mislim da je najbolje kile skidati polako uvođenjem nekih malih, malih promjena u dnevni raspored i vjerujem da se plaganim skidanjem puno, teže vrate. Ovo brzinski 4 kg u par dana...To se mora za isto toliko i vratiti...
    Ali svima koji su ipak voljni držati dijetu i imaju karaktera za to, želim uspješno skidanje kg i da im se ne vrate, uopće... !

  26. #76

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno

    Evo za one koje žele držati dijetu. Ali stvarno treba i vježbati ili bar pješačiti.
    OVA DIJETA NIJE ZA DOJILJE.


    Dijeta za pročišćavanje organizma
    (preporučuje Američko kardiološko društvo)

    1.dan: samo voće (ne banane i grožđe) i najmanje 6 čaša vode
    2. dan: samo povrće – može i krumpir, kuhani ili pečen u pećnici
    3. dan: voće i povrće (ne krumpir)
    4. dan: do 8 banana i 8 čaša nemasnog mlijeka
    5. dan: odrezak (s roštilja ili na teflonskoj tavici), povrće i prazna juha
    6. dan: kuhana riba, povrće i prazna juha
    7. dan: kuhana smeđa riža, povrće i svježe iscjeđeni sok

    (moj savjet: kada na rasporedu nema voća za doručak pijem sok od pomadore)

    Dijeta za čišćenje organizma idealna je da se u prvom tjednu organizam pripremi za mršavljenje. Njome se prosječno gubi 1-4 kg što je uglavnom voda. Količina hrane što se unosi nije ograničena, a pije se dosta tekućine. Dijetu su osmislili američki kardiolozi , koju su namjenili za pripremu pacijenata kod kardioloških operacija. Danas kruže različite varijante te dijete, a najpopularnija je dijeta sa «čarobnom juhom» spravljena od raznog niskokaloričnog povrća. Učinak je fantastičan – gubi se do 7 kg! No budite pažljivi, riječ je o gubitku vode, što može uzrokovati dehidraciju organizma.

    Sada slijedi dijeta br. 2 koja se provodi u 2. i 3. tjednu.

    Dijeta za regulaciju metabolizma
    (preporučuje Američko društvo dijetetičara)

    1. dan
    DORUČAK: crna kava ili čaj bez šećera – koliko želite
    RUČAK: 2 kuhana jaja, 1 rajčica
    VEČERA: 1 veliki odrezak pečen bez masnoće (200 g), zelena salata

    2. dan
    DORUČAK: crna kava ili čaj bez šećera , 1 pecivo
    RUČAK: 1 veliki odrezak (200 g), zelena salata
    VEČERA: presana šunka (150 g), 1 jogurt

    3. dan
    DORUČAK: crna kava ili čaj bez šećera , 1 pecivo
    RUČAK: zelena salata, rajčica, mandarina ili naranča
    VEČERA: 100 g šunke, 2 jaja i voćna salata

    4. dan
    DORUČAK: crna kava ili čaj bez šećera , 1 pecivo
    RUČAK: 1 kuhano jaje, kravlji sir 150 g, 1 mrkva
    VEČERA: voćna salata, 1 jogurt

    5. dan
    DORUČAK: 150 g šunke, 1 šalica mrkve
    RUČAK: kuhana ili pirjana riba (200 g), rajčica
    VEČERA: 1 veliki odrezak pečen bez masnoće (250 g)

    6. dan
    DORUČAK: crna kava ili čaj bez šećera , 1 pecivo
    RUČAK: piletina s grila bez kožice, naranča ili mandarina ili grejp
    VEČERA: 2 kuhana jaja i šalica mrkve

    7. dan
    DORUČAK: crna kava ili čaj bez šećera , 1 pecivo
    RUČAK: odrezak (200 g), mandarina ili naranča ili grejp
    VEČERA: slobodno po izboru što želite do 500 kalorija

    Dijeta za regulaciju metabolizma idealna je za zaposlene. Tijekom 2 tjedna jedu se bjelančevine, ugljikohidrati i masti u pravilnom omjeru npr. Ne miješaju se bjelančevine i ugljikohidrati. Nedostatak ove dijete je nešto veća zastupljenost bjelančevina, što kod nekih osoba može izazvati probavne smetnje npr. zatvor.
    Alkohol strogo zabranjen!

    Moje iskustvo: ovo je odvratna dijeta nakon koje nisam jela meso bar 3 godine. Iz usta smrdi kao da je nešto krepalo u želucu + zatvor. Zato preporučam na tašte Donat Mg.
    Ova 2 tjedna se vaga baš i ne miče, ali nećete ni vratiti kilograme koje ste izgubili.

    4.tjedan se ponavlja prva dijeta za čišćenje organizma – vjerujte, trebat će vam.

    Nakon ove dvije dijete, organizam je spreman za 3. dijetu.

    Dijeta na bodove (neproteinska dijeta)
    (preporučuje Društvo njemačkih dijetetičara)

    Ova dijeta preporučije namirnice podijeljene u 3 grupe označene bojom: zeleni bodovi za voće i povrće, žuti za meso, ribu, mliječne proizvode, žitarice i jaja, a crveni za ostalo.
    Preporuča se uzimati što više namirnica iz zelene grupe, manje iz žute i skoro nimalo iz crvene. Njena prednost je što svaka osoba može prilagoditi prehranu prema svojoj potrebi i željama.
    Idealan omjer unosa hrane je : 30 zelenih bodova – 18 žutih – 5 crvenih
    Ukoliko želite smršaviti, dnevno pojedite hranu u iznosu 40 bodova
    Želite li zadržati kilažu, možete pojesti 60 bodova
    Dnevno treba popiti 2L tekućine.

    Zeleni bodovi:
    kelj 100 g 2 boda
    mrkva 100g 2
    poriluk 100 g 2
    špinat 100 g 1
    jabuka 100g 2
    banana 100g 4
    mandarina 100 g 2
    krumpir 100 g 6
    žemlja 100 g 6
    riža 100 g 6


    Žuti bodovi:
    govedina 100 g 4
    svinjetina 100 g 6
    piletina 100 g 4
    oslić 100 g 2
    sardine 100 g 4
    mlijeko 100 g 3
    jogurt 100 g 3
    ementaler 25 g 4
    jaje 1 kom 3
    ulje 1 žlica 3


    Crveni bodovi:
    keks 25 g 3
    čips 15 g 3
    kreker 10 kom 3
    med 1 žličica 2
    slani štapići 5 kom 1
    čokolada 20 g 4
    šećer 1 žličica 2
    puding 125 g 4
    pivo 2 dl 3
    vino 2 dl 3

    evo, pa tko voli, nek izvoli

  27. #77
    deana

    Početno

    Drage moje, moj muz je doktorirao na toj temi ( gojaznost i hipertenzija) i ponavlja: AKO ZELIS BITI DEBELA, DRZI DIJETU!!!!! Znaci, nikakve glupe dijete, ne smije se gladovati niti preskakati obroke ( sve sto ode u par dana se vrati jer nije otisla mast nego voda, a kasnije se tijelo priprema i na taj nacin brani od gladi te skuplja jos vise u salo). Zato se nakon dijeta dobije bar jos koja kila vise jer se uspori metabolizam! To je zatvoren krug i poznata stvar svima koji su bilo kad drzali dijetu. Jedino sto pomaze je jesti sve, ali umjereno i sto vise voca, povrca, cjelovitih zitarica, krtog mesa i ribe! I trcanje, svakodnevno po pola sata ( ja sam pocela tek sad, Andrej ima dvije godine i do sada bas i nisam imala volje). Zaboravite dijete, to su gluposti za naivne!

  28. #78
    deana

    Početno

    Drage moje, moj muz je doktorirao na toj temi ( gojaznost i hipertenzija) i ponavlja: AKO ZELIS BITI DEBELA, DRZI DIJETU!!!!! Znaci, nikakve glupe dijete, ne smije se gladovati niti preskakati obroke ( sve sto ode u par dana se vrati jer nije otisla mast nego voda, a kasnije se tijelo priprema i na taj nacin brani od gladi te skuplja jos vise u salo). Zato se nakon dijeta dobije bar jos koja kila vise jer se uspori metabolizam! To je zatvoren krug i poznata stvar svima koji su bilo kad drzali dijetu. Jedino sto pomaze je jesti sve, ali umjereno i sto vise voca, povrca, cjelovitih zitarica, krtog mesa i ribe! I trcanje, svakodnevno po pola sata ( ja sam pocela tek sad, Andrej ima dvije godine i do sada bas i nisam imala volje). Zaboravite dijete, to su gluposti za naivne!

  29. #79
    deana

    Početno

    Drage moje, moj muz je doktorirao na toj temi ( gojaznost i hipertenzija) i ponavlja: AKO ZELIS BITI DEBELA, DRZI DIJETU!!!!! Znaci, nikakve glupe dijete, ne smije se gladovati niti preskakati obroke ( sve sto ode u par dana se vrati jer nije otisla mast nego voda, a kasnije se tijelo priprema i na taj nacin brani od gladi te skuplja jos vise u salo). Zato se nakon dijeta dobije bar jos koja kila vise jer se uspori metabolizam! To je zatvoren krug i poznata stvar svima koji su bilo kad drzali dijetu. Jedino sto pomaze je jesti sve, ali umjereno i sto vise voca, povrca, cjelovitih zitarica, krtog mesa i ribe! I trcanje, svakodnevno po pola sata ( ja sam pocela tek sad, Andrej ima dvije godine i do sada bas i nisam imala volje). Zaboravite dijete, to su gluposti za naivne!

  30. #80
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Deana potpuno se slažem s tobom. Ja još nisam upoznala nekoga tko je bio na dijeti i OSTAO mršav

  31. #81

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    U potpunosti se slažem Deana!!

  32. #82
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Deana, od riječi do riječi točno!

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Sanja, kardiološko društvo preporuča 6 jaja tjedno?!?!?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj deana prvotno napisa
    Drage moje, moj muz je doktorirao na toj temi ( gojaznost i hipertenzija) i ponavlja: AKO ZELIS BITI DEBELA, DRZI DIJETU!!!!! Znaci, nikakve glupe dijete, ne smije se gladovati niti preskakati obroke ( sve sto ode u par dana se vrati jer nije otisla mast nego voda, a kasnije se tijelo priprema i na taj nacin brani od gladi te skuplja jos vise u salo). Zato se nakon dijeta dobije bar jos koja kila vise jer se uspori metabolizam! To je zatvoren krug i poznata stvar svima koji su bilo kad drzali dijetu. Jedino sto pomaze je jesti sve, ali umjereno i sto vise voca, povrca, cjelovitih zitarica, krtog mesa i ribe! I trcanje, svakodnevno po pola sata ( ja sam pocela tek sad, Andrej ima dvije godine i do sada bas i nisam imala volje). Zaboravite dijete, to su gluposti za naivne!
    Dijeta je poseban plan ishrane u slucaju bolesti ili u cilju mrsavljenja, ali ne znaci neophodno da osoba koja je na dijeti gladuje ili preskace obroke. U medicini se jako cesto koriste razne vrste dijeta - da li to ti nazivas lijecnike glupacima i naivcinama?

  35. #85
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ali Masha mislim da Deana nije mislila na dijabetičare, na srčane bolesnike i ostale..,
    Mislim da večina žena na ovom forumu ne traži savjete za zdravu prehranu nego kako što prije skinuti kila.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Kad bi ja sa svojim visokim kolesterolom jela 6 jaja tjedno odmah bi me mogli pokopati.

    Ja cu potpisati Deanu. Treba paziti sta se jede i vjezbati. Ipak mislim da si svi mozemo priustiti pola sata dnevno neke vjezbe i treninga. Samo pola sata dnevno je dovoljno i pravilna ishrana. Da samo znate sta mi je svasta izgovorio moj doktor juce, a sto je najgore znam da je covjek 100% u pravu.

    Ja sam se s obje trudnoce udebljala po 30 kg. Nisam osoba za dijete. Sad sam krenula u zensku teretanu i kazu min 3 puta tjedno po pola sata. I idem i osjecam se puno bolje. Ali me kile nisu toliko uplasile(80kg trenutno) koliko me je uplasio poviseni kolesterol da je moj doktor htjeo i ljekove da mi da. Dao mi je dva mjeseca da pazim sta jedem pa onda ponovna provjera. Gubitak 5 kila tih prvih je samo voda i nista drugo i ako se izgladnjujes nis od toga nema.

    Trba sve jesti umjereno. Javicu kako to kod mene ide.

  37. #87
    JBT avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    191

    Početno

    Trojica nutricionista su mi rekli da treba jesti točno toliko koliko ti je potrebno kako ne bi bio gladan i jesti uvijek u otprilike isto vrijeme.
    Još su mi rekli da između obroka ne treba jesti ništa, pa ni voće. S desertom ne čekati nego odmah pojesti nakon jela.
    Ja jedem doručak prije odlaska na posao, između 6.30 i 7.30.
    Ručak na poslu između 12 i 13 sati, a večera je između 17 i 18.
    Kile idu dole polako, otprilike 2-3 mješečno.
    Ono najbitnije je da se vratila samo jedna za vrijeme godišnjeg, iako sam 5 tjedana jeo, stalno, hrane na kamione od voća i povrća do čokolada, čipsa.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Ja imam pitanje:
    jeste li se udebljale nakon prestanka dojenja (moje dijete je dojilo 2 godine i prestalo je skroz negdje u svibnju/lipnju ove godine - od tada sam se udebljala 4 kg - kazaljka na vagi, kad ja stanem na nju, umjesto desno, ona lijevo grrrrr)?

  39. #89

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ja jesam, oba puta. I to već kad sam počela s dohranom - za svaki podoj manje, išla je kila više. Kad sam drugi put prestala dojiti, nakon 4 godine apstinencije vratila sam se cigareti jer kile nisu htjele stati. Sad ne znam što ću, stale su ali se nisu puno spustile, jedino kad sam uspjela prestati je u trudnoći a ne bi baš više...
    Inače, imate (meni se čini zgodnu, kome dijete pašu) brzu dijetu na HT-ovom portalu (rubrika Lifestyle). Pisala nutricionistica. Inače potpisujem ono o dijetama koje vode debljanju...

  40. #90

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    259

    Početno

    Pa napisala sam vam pod moje iskustvo da je to o d v r a t n a dijeta.
    Samo sam je 1 u životu držala.
    Btw. prije 5 godina sam išla na akupunkturu kod pravog liječnika dakle dijeta pod nadzorom. Željezo mi je bilo palo ispod 4. Tako da ni svi dr. nisu baš usmjereni na zdravlje nego na rezultate onog što obećaju.
    plus je bilo skupo plus sam vratila sva kila dok sam se oporavljala od njegovog "tretmana".

  41. #91
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Sve si rekla!

  42. #92
    kiki

    Početno

    Evo i mene , ja sam dijetu prekinula 3.dan ali ne zbog slabine već zbog karaktera - volim papati.Napravila sam si drugu juhu ali umjesto juhe iz vrečice stavila sam ječam i leću no to me tako napuhavalo da sam odustala.Uglavnom sada sam na 66,7 kg i počela sam raditi pa ću jednostavno probati promjeniti prehranu - ujutro voće ili neki drugi ugljikohidrat, za ručak isto ugljikohidrate a za većeru koja mora biti do 1800 neko meso i salatu a možda se posreći i zatrudnim pa mi neće trebati nikakva dijeta.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •