Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Treba li grijati izdojeno mlijeko?

  1. #1
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno Treba li grijati izdojeno mlijeko?

    Koliko izdojeno mlijeko može stajati na sobnoj temp. (23 C recimo) i treba li ga prije davanja malo ugrijati na tjelesnu temperaturu?

  2. #2

  3. #3
    skviki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Bregi,Matulji
    Postovi
    505

    Početno

    Emira čestitam na novom članu
    obitelji

    Izdojeno mlijeko je važno pohraniti u čiste posudice, ne moraš
    ih sterilizirati, dovoljno ih je oprati vrućom vodom
    i deterdžentom i temeljito isprati.

    Ako je moguće, mlijeko čuvaj u plastičnim posudama
    ili vrećicama za mlijeko radije nego u staklenim
    posudama.

    Mlijeko se na sobnoj temperaturi može
    čuvati:

    do 15 °C ....... 24 sata
    19-22 °C ....... 10 sati
    25 °C ........... 4-6 sati
    30-38 °C ......... 4 sati


    Mlijeko ne moraš zagrijavati.
    Ako ipak želiš, možeš ga zagrijati tako da
    posudu sa mlijekom držiš pod
    mlazom tople vode ili da ju uroniš
    u posudu sa toplom vodom.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    55

    Početno

    Da ovdje pitam ....
    Moj mališa samo cica pa me interesira, smije li se i koliko dugo držati izdojeno mlijeko u termo torbici. Čini mi se da bi bilo jednostavnije sada kad je vruće izdojiti nešto mlijeka i nositi u šetnju mlijeko u toj termo torbici pa češće ponuditi bebaču da utaži žeđ (mislim, jednostavnije od nuđenja cike svako malo).

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Dream_,

    mlijeko može stajati na temperaturi
    25°C ........... 4-6 sata, a
    30-38 °C ......... 4 sata.

    Ukoliko nema neke stvarne prepreke, mislim da nema lakšeg i boljeg od nuđenja mlijeka iz originalne ambalaže!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    55

    Početno

    Zoza hvala.
    Ma nije problem kad sam ja s njim u setnji, ali MM sada ne može sam s malim u dužu šetnju bez izdojenog mljekeca. Ja malome sad nudim ciku kad je budan svakih cca 1,5 sat najviše 2 i uvijek nešto popije. Zato sam mislila bočicu u termo torbicu, ali po ovim tablicama neće se pokvariti niti bez torbice, a neće se niti ohladiti jako
    Po tvom mišljenju, kako često sad treba stavljati dijete na cicu - jel svakih 1,5-2 sata dovoljno?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Dream_,

    tu nema nekih pravila. Tijekom vrućina i mi smo "žedniji", pa tako i bebe obično traže češće dojiti, utažuju žeđ s onim prvim vodenastim mlijekom!

    Svakako treba izbjegavati šetnje po najvećoj žegi, i osluškivati bebu. Beba će sama dati do znanja kada je žedna!
    Moguće da će beba neće biti žedna tijekom tih 1,5-2 sata, a opet, moguće da će osjetiti žeđ nakon 15 minuta, pravilo je da tu stvarno nema pravila.

    Kad navršite 6 mjeseci i polako započnete s dohranom, u situacijama kad ti nisi u blizini, može poslužiti voda u flašici sa sportskim čepom ili, još bolje, čaši

  8. #8
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    Molim vas da mi netko odgovor.Bebica je stara 6 dana .Mlijeko mi je naglo došlo , a imam male bradavice koje je izgrizao , tako da muku mučim sa izdajanjem svaka 2-3h .Vidjela sam koliko dugo mlijeko može stajati , ali mene zanima da li to izdojeno mlijeko moram podgrijati ako stoji na sobnoj temperaturi ? Inače , izdajam se uvijek za slijedeći obrok (znači mlijeko stoji na sob.temp. oko 2-3h)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    ako je mlijeko sobne temperature, ne moraš ga zagrijavati!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •