Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: Posišite ovo

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno Posišite ovo

    kopi pejstam


    Prošlo je gotovo pola milijuna godina kako ljudska rasa doji. Tek u proteklih 60 godina, počeli smo hraniti našu djecu visoko prerađenom i prilagođenom hranom – dojenačkom "formulom". Posljedice za zdravlje: udvostručen rizik smrtnosti u prvih šest tjedana života, upeterostručen rizik dobivanja gastroenteritisa, udvostručen rizik razvijanja dermatitisa i dijabetesa i osam puta veći rizik razvijanja karcinoma limfnog sustava - zapanjujuće su. I dok proizvođači dojenačke formule u Ujedinjenom Kraljevstvu troše negdje oko 20

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    po literaturi koju sam ja citala, zena koje ne mogu dojiti iz medicinskih razloga ima oko 1-2%.

    velika vecina zena koje ne doje to rade jer su dobile neadekvatne savjete u rodilistu, te od patronaznih sestara i pedijatara kojima je obrazovanje o dojenju manjkavo ili nikakvo.

    a ovo za predatorske proizvodace, to je cista istina, naravno da je njima u cilju da sto vise zena kupuje njihv proizvod. to je nazalost nasa surova realnost. utrka za profitom ne bira zrtve. uostalom, masa tih pedijatara i patronaznih ima vizitke s logom nekog od proizvodaca zamjenske hrane.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    oprosti,ovo 1-2 posto naprosto nije istina

    daj relevantan link

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    i pusti marketing,ja pišem o katastrofalnim posljedicama za zdravlje koje su navedene u tom članku

  5. #5
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nemam link, citala sam u knjizi jedne nase doktorice, bas neki dan. Sve o dojenju, doc.dr.sc. Gorjana Gjurić, spec.ped.

  6. #6
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    posljedice za zdravlje nazalost postoje. naravno da proizvodaci to nece spomenuti, zato postoje nezavisni neprofitni izvori poput rode da skrenu paznju i na tu stranu. neka ljudi znaju da (u vecini slucajeva) imaju izbor izmedu boljeg i losijeg, i da prestanak dojenja i davanje formule nije samo tako.

  7. #7
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ziva je istina da je ishrana adaptiranom formulum teski marketing, a da su prodojeci saveti medju pedijatrima i patronaznim sestrama vise retkost nego pravilo.
    No, i mene zanimaju linkovi koji govore o vezi bolesti i nedojenja. Iz ugla moje struke (biologija maligne celije) , posebno me zanima ona veza izmedju ishrane adaptiranim mlekom i malignih bolesti limfnog sistema.
    Tragacu i sama bespucima intreneta (jer me je ovo bas zaintrigiralo), ali molim neki link za laksu potragu, ako moze, molim...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    klub trudnica sv Duh

    Samo dva do pet posto žena pati od tzv. primarnog nedostatka mlijeka i zaista ne mogu dojiti.

  9. #9
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj vepar prvotno napisa
    klub trudnica sv Duh

    Samo dva do pet posto žena pati od tzv. primarnog nedostatka mlijeka i zaista ne mogu dojiti.

    Što bi ovo boldano trebalo značiti ?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    Ne pitaj mene,nazovi liječnike tamo i pitaj

    tekst s Trudnoće.net

    2. Je li dojenje, obzirom na životne navike majke, baš uvijek idealna prehrana za dijete?

    U normalnim uvjetima života majke, koja se normalno hrani, ne postoji nekvalitetno majčino mlijeko. Naravno da u žena koje žive u izrazito nepovoljnim okolnostima, koje su pothranjene, njihovo mlijeko može biti slabije, s manjkom masti i sl. Ali to je rijetko, uglavnom majčin organizam daje u mlijeko sve ono što je potrebno djetetu, tako da i ta pothranjenost mora biti izrazita, ali nerijetko je majka tada već i bolesna pa nije ni u stanju dojiti svoje dijete.

  11. #11
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    u Gjurickinoj knjizi se ne spominje nedostatak mlijeka nego neke bolesti kod majke i kod bebe, mogu se samo sjetiti rascjepkanog nepca kod bebe, a kod mame je mislim nesto s bradavicama ali nisam sigurna, pamcenje mi malo stekece

  12. #12
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj vepar prvotno napisa
    Naravno da u žena koje žive u izrazito nepovoljnim okolnostima, koje su pothranjene, njihovo mlijeko može biti slabije, s manjkom masti i sl. Ali to je rijetko, uglavnom majčin organizam daje u mlijeko sve ono što je potrebno djetetu, tako da i ta pothranjenost mora biti izrazita, ali nerijetko je majka tada već i bolesna pa nije ni u stanju dojiti svoje dijete.
    mislim da se ovakvi slucajevi dogadaju u africi i na mjestima gdje su zene stvarno pothranjene, takvih slucajeva kod nas nema (osim mozda anoreksije, ali o tome ne znam bas previse).

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    Pliva zdravlje

    Pothranjenost majke rezultira smanjenom produkcijom mlijeka, a ponekad i nemogućnošću dojenja.

    dnevno. Suboptimalna količina mlijeka može biti rezultat nedovoljnog unosa tekućine majke. Dojilje dnevno trebaju popiti najmanje 2 - 3 litre vode ili druge tekućine, a u ljetnim mjesecima taj unos treba biti i viši.

    Na Rodinim stranicama piše kao sveto pismo da količina mlijeka ne ovisi o tome što je dojilj apojela/popila već o sistemu ponude i potražnje

    hmmm...ti pedijatri stvarno pojma nemaju


  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    Citiraj vepar prvotno napisa
    Naravno da u žena koje žive u izrazito nepovoljnim okolnostima, koje su pothranjene, njihovo mlijeko može biti slabije, s manjkom masti i sl. Ali to je rijetko, uglavnom majčin organizam daje u mlijeko sve ono što je potrebno djetetu, tako da i ta pothranjenost mora biti izrazita, ali nerijetko je majka tada već i bolesna pa nije ni u stanju dojiti svoje dijete.
    mislim da se ovakvi slucajevi dogadaju u africi i na mjestima gdje su zene stvarno pothranjene, takvih slucajeva kod nas nema (osim mozda anoreksije, ali o tome ne znam bas previse).
    a ja znam jedan slučaj forumašice s Rode kojoj je dijete završilo na infuziji zbog pothranjenosti....prepoznat će se ona...daleko je od nje Afrika

  15. #15
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Pa i 2-5 % žena koje ne mogu dojiti je jako malen postotak u usporedbi s postotkom onih koje ne uspiju u dojenju zato jer nisu mogle i znale riješiti probleme na koje su naišle. Mislim da je problem što se sa svih strana ženu dok je trudna i kad rodi zasipa informacijama o tome koliko je i zašto važno dojiti, ali kad se pojave problemi, onda konkretnog savjeta niotkuda.

  16. #16
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ok ako postoji (je ne znam za taj slucaj), ali ne bi rekla da je to od toga sto joj je mlijeko po sastavu bilo manjkavo. dobro, koliko ti pothranjenih zena dnevno vidis ili cujes za njih u hr?

  17. #17
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Trazila, trazila, pa nasla ovo:

    http://www.nature.com/bjc/journal/v9.../6602706a.html


    gde kaze da nema zastite majcinim mlekom u odnosu na ALL (akutnu limfomblastnu leukemiju).
    Izvor je BJC (British journal of cancer), a studija je ozbiljna, a razmatra i prethodne studije koje su govorile o benefitu dojenja u odnosu na ALL.

    Trazim dalje, jos uvek nemam stav, samo sakupljam podatke...
    P.S.: Moj primarno pozitivan stav o dojenju nema veze sa ovim, trenutno me zanimaju samo gole naucne cinjenice...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    tko sam ja mikka?liječnik?

  19. #19
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ne znam tko si niti sto ciljas s tim pitanjem?

  20. #20
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj vepar prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    Citiraj vepar prvotno napisa
    Naravno da u žena koje žive u izrazito nepovoljnim okolnostima, koje su pothranjene, njihovo mlijeko može biti slabije, s manjkom masti i sl. Ali to je rijetko, uglavnom majčin organizam daje u mlijeko sve ono što je potrebno djetetu, tako da i ta pothranjenost mora biti izrazita, ali nerijetko je majka tada već i bolesna pa nije ni u stanju dojiti svoje dijete.
    mislim da se ovakvi slucajevi dogadaju u africi i na mjestima gdje su zene stvarno pothranjene, takvih slucajeva kod nas nema (osim mozda anoreksije, ali o tome ne znam bas previse).
    a ja znam jedan slučaj forumašice s Rode kojoj je dijete završilo na infuziji zbog pothranjenosti....prepoznat će se ona...daleko je od nje Afrika
    Nije li bila riječ o pothranjenosti majke = nedostatak mlijeka?
    Brkaš lončiće.

    UOSTALOM, tražiš izvor teksta "posišite ovo" i napadaš Udrugu zbog istog, a da si ga pročitao do kraja vidio bi koji je izvor.
    Evo što si tražio;
    Suck On This

  21. #21
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    OT, kahna, škicni nam potpise- šišamo vas za jedan dan!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ne znam tko si niti sto ciljas s tim pitanjem?
    Referirao sam na tvoje pitanje iz prethodnog posta

  23. #23
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj luci07 prvotno napisa
    OT, kahna, škicni nam potpise- šišamo vas za jedan dan!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    ja sam iznio svoje mišljenje,a to je da mi je u najmanju ruku sumnjivo da će mi dite biti možebitno teško bolesno ako je pilo AD

    no bilo je za očekivati da će vas se javiti barem desetak istomišljenica koje će eto braniti Udrugu i dokazivati da je sve što piše na portalu Sveto pismo

    e pa ja sam osoba koja voli preispitivati stavove,vjerovali ili ne,mi smo na ovim stranicama puno korisnih stvari naučili no to ne znači da ću kao slijepa ovca prihvaćati bez prigovora baš sve što ovdje piše

  25. #25
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj vepar prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    ne znam tko si niti sto ciljas s tim pitanjem?
    Referirao sam na tvoje pitanje iz prethodnog posta
    na moje pitanje o pothranjenim zenama? bilo je izazvano ovim

    Citiraj vepar prvotno napisa
    Naravno da u žena koje žive u izrazito nepovoljnim okolnostima, koje su pothranjene, njihovo mlijeko može biti slabije, s manjkom masti i sl.
    zato sam pitala. ucinilo mi se da podrzavas tezu da u hr postoje zene koje su toliko pothranjene da ne mogu proizvoditi mlijeko, pa da si zbog njih uzrujan sto roda objavljuje tekst o potencijalnoj stetnosti formule.

  26. #26

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    nisam mislio na pothranjene,to je jedan od primjera,pisao sam općenito

  28. #28
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    A zašto sam onda ja slijepa ovca ako je moje mišljenje/da se slažem da je to tako :/

    Mislim stvarno, znači ti imaš pravo na mišljenje a ja ne?
    Nisam ja kriva kaj se nije javio nitko tko dijeli mišljenje s tobom.
    Ili sam se trebala solidarizirat pa se složiti kad još nitko nije :?
    To bi ti bilo ok?

    I voljela bi da ne razmišljam, o nekim stvarima koje mi se događaju, dali su tu tek tako ili zato što sam hranjena s AD :/

  29. #29
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj vepar prvotno napisa
    ja sam iznio svoje mišljenje,a to je da mi je u najmanju ruku sumnjivo da će mi dite biti možebitno teško bolesno ako je pilo AD

    no bilo je za očekivati da će vas se javiti barem desetak istomišljenica koje će eto braniti Udrugu i dokazivati da je sve što piše na portalu Sveto pismo
    ovo je blago receno umanjenica za tvoj prvi post . koji je bio napadacki. ne iskljucujem da je bilo izneseno misljenje. ja ne branim udrugu nego moje misljenje da nam proizvodaci formule uvaljuju i da ih boli ona stvar za nasu djecu. i da je dojenje daleko najbolja hrana, nezamjenjiva, za dijete.

    i ne mislim da je formula dobra, ili da nije losa. mislim da je losa. uz to mi je izrazito zao da zbog lose edukacije strucnog kadra vise zena ne doji.

  30. #30
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Ja se nisam javila zato da branim ikoga, niti se uvijek slažem sa svim što tu pročitam. Niti mislim da će dijete hranjeno s AD nužno imati neku boleštinu, uostalom, ja sam hranjena s AD i zdravija sam od velike većine ljudi koje znam. Ali da vjerujem da je dojenje puno bolje, zdravije, prirodnjie i da time dajem djetetu puno veću šansu da bude zdravo, to vjerujem. I zato sam se jako borila za to da uspijem u dojenju, unatoč jako teškom početku. I zato sam zahvalna na svim info koje sam ovdje dobila.

  31. #31
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam zaboravila napomenuti da mislim da je formula losa naspram majcinog mlijeka. naravno, kad ne postoji izbor, onda ne postoji. ali ako ima i najmanje sanse.. dojenje vs. formula--uvijek dojenje.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    A zašto sam onda ja slijepa ovca ako je moje mišljenje/da se slažem da je to tako :/

    Mislim stvarno, znači ti imaš pravo na mišljenje a ja ne?
    Nisam ja kriva kaj se nije javio nitko tko dijeli mišljenje s tobom.
    Ili sam se trebala solidarizirat pa se složiti kad još nitko nije :?
    To bi ti bilo ok?

    I voljela bi da ne razmišljam, o nekim stvarima koje mi se događaju, dali su tu tek tako ili zato što sam hranjena s AD :/
    ajde mi molim te lijepo reci zašto se osjećaš pogođenom kad sam
    pisao figurativno?

    tko je tebi nešto rekao OSOBNO da mi se tako obraćaš?

    i može li itko ovdje iznijeti drugačije mišljenje?

    kahna,gdje sam ja to napisao da ti nemaš pravo na svoje mišljenje,ako ja imam na svoje????

    i nije me briga što se nitko nije javio,ja se svog mišljenja ne sramim koliko god na ovom forumu bilo nepopularno i koliko god vas se forumašica nađe uvrijeđenim,a da mi namjera nije bila vrijeđati već naprosto reći SVOJE mišljenje?

    jel to ovdje još uvijek dozvoljeno?

  33. #33
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Stvarno mi se ne da secirati tvoje riječi, niti da itko secira moje jer nema smisla.
    Linkove si dobio, prema tome uživaj u čitanju / gledanju.

  34. #34
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    vepre, cemu tolika zestina?

    I ja sam stavila link gde se govori o odsustvu benefita majcinog mleka na ALL , pa me niko pritom nije ni napao , ni nakaradno citirao.
    Ponavljam, ova me tema bas intrigira i trazicu dalje naucne dokaze o korisnosti dojenja spram sprecavanja limfoproliferativnih oboljenja. Za sada sam u prilog toj tezi pronasla samo da je kod dojene dece u odnosu na onu hranjenu formulom pronadjen razlicit odnos pojedinih loza leukocita u ranom neonatalnom periodu, sto bi se u kasnijoj dobi mozda moglo reflektovati na (ne)sklonost ka malignim bolestima limfnog sistema.
    I, pravo da ti kazem, veoma bih volela da pronadjem neku utemeljenu studiju o tome, jer bi se ona u potpunosti "matchovala" sa mojim stavom i odnosom prema dojenju.
    Ali, kako rekoh, tragam dalje...
    I zbog toga ne osecam da sam protiv Udruge i njenih stavova.
    Jer, ovde smo da argumentovano razgovaramo i preispitujemo cinjenice, a ne da se vredjamo i zestimo bez potrebe...
    (Sto, u krajnjem, gotovo uvek upropasti svaku zanimljivu temu )

  35. #35
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    hm...ja nisam dojena i uvijek sam bila bolesna...moj sin je dojen preko 2 godine i isto je često bolestan...

    no, da...iskreno vjerujem da proivođači AD imaju mnogo ("zelenih") razloga zašto promicati taj oblik hranjenja i pri tom sabotirati dojenje. u krajnjoj liniji, ni poslodavcima, pa ni općenito ovom društvu u kojem se stvari mjere novcem, profitom nije u interesu da bude mnogo dojilja. pa ne mogu dojit dugo ako misle radit.

    ne razmišljam o AD kao o dobrom ili lošem. ono je jednostavno ponekad nužno.

  36. #36
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj .kala. prvotno napisa
    ne razmišljam o AD kao o dobrom ili lošem. ono je jednostavno ponekad nužno.
    to je istina. ali mene su prenerazili statisticki podaci o dojenju, koji su katastrofalni. zene koje iskljucivo doje do 6. mjeseci su maltene endemska vrsta. dojenje do godinu dana? takve iz cijele hr su valjda na ovom forumu :/ . dakle, u hrvatskoj je "odlicna" kombinacija marketinga proizvodaca formule i nedostatka obrazovanosti strucnog kadra po pitanju dojenja.

  37. #37
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    [quote="mikka"]
    Citiraj .kala. prvotno napisa
    zene koje iskljucivo doje do 6. mjeseci su maltene endemska vrsta. dojenje do godinu dana?
    o da...slažem se..treba mnoooogo poradit na edukaciji.
    no evo..čisto iz položaja majke koja nije dojila osjećala bi se loše da pročitam cijeli nis onih bolesti...uf...

    a to 6/12 mjeseci dojenja... pa to je čisto iz ekonomskih razloga. da je obitelj i da su djeca prioritet ovog društva onda bi se i to promijenilo. ali neće. jer kad malo bolje pogledaš - pa djeca su samo trošak ovom društvu, a biti roditelj često znači prepustiti mjesto na poslu onome koji je "slobodan" (oslobođen od obitelji, djece, što li? mislim...katastrofa...)

    ali tako je to.
    (mogla bi dugo pisat na ovu temu samo mi je sad malo kasna ura )

    na kraju dođemo do toga da dojenje zapravo radi pomutnju u nečijoj računici....

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa
    vepre, cemu tolika zestina?
    OK,primjećujem da su muškarci na ovom forumu u manjini,ne pišem u rukavicama ali i nikoga ne vrijeđam.I inače se stil pisanja muškaraca i žena u neku ruku razlikuje.Nisam imao namjeru provocirati ali me zdravorazumski zanima znanstvena dokazanost povezanosti navedenih bolesti i korištenja formule,i jesu li žene koje su to stavile na portal ipak razmislile o tome kako su se majke djece koje su bile primorane davati A
    D osjećale nakon tog teksta?

    Vjerojatno kao i one koje su pročitale tekst o carskom rezu,pretpostavljam.

    Vishnja,u biti i mene i tebe zanima jedna te ista stvar.No postavljamo pitanja na različite načine,za tebe će možda reći da si kulturnija od mene,a ja kažem da sam konkretniji,ne postavljam pitanja sa deset smajlića i srčeka,pa ispadam ogorčen.A nisam,zaista.
    Samo sam znatiželjan.

  39. #39
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    majka koja nije dojila je ponajmanje kriva za to. tu je cijeli splet okolnosti koji dovodi mlade majke do neuspjeha u dojenju, od masovnog nedojenja nasih majki koje prenose mit o nemanju mlijeka, preko agresivnog marketinga proizvodaca formule (koji je uspio uvjeriti te nase majke da je formula superiorna majcinom lijeku i da nemaju mlijeka) do lose edukacije zdravstvenog osoblja od kojeg mlade majke dobivaju savjete o dojenju.

    pa meni je svako drugo pitanje koje sam dobila od ljudi kad sam rodila f. bilo "jel imas mlijeka?" tu se vidi kako daleko te zablude sezu u nase drustvo. a da ne pricam o savjetima zdravstvenog osoblja jos u rodilistu, pa kasnije patonaznih sestara i pedijatara koji ponekad--nerijetko, nazalost--nemaju veze s mozgom.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    majka koja nije dojila je ponajmanje kriva za to.
    mikka ja se slažem s tobom,ustvari s cilim tvojim postom.

    no ponavljam pitanje,kako se takva majka osjeća nakon što pročita ovaj tekst?

    ima i boljih i ljepših načina za pr dojenja,umjesto ovakvog teksta.on naprosto nije korektan.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    mikka i ja se slažem s tobom...
    jednom sam negdje pročitala i to me zaprepastilo....

    da nema lošeg mlijeka nego samo loših majki, a to mi je prestrašno.....

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    vepar, ovaj text ima jos dva nastavka
    trebao bi procitiati sve pre komentara.
    ne znam zasto prozivas udrugu
    kad oni nisu autori texta.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    ali djuma tekst se nalazi na portalu

    i pročitao sam sve prije komentiranja,no ovo mi je baš zapelo za oko

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    i vjerovali ili ne ,nit sam ljut nit ovdje dolazim prosipati gorčinu

    nego vam govorim iz dobre namjere da je percepcija Rode među ljudima dosta negativna

    i da vam treba bolji PR...ovo definitivno nije pristup koji je dobar,i nažalost poništava sve one sate koje volonterke provode na SOS telefonu pomažući ženama oko dojenja

    tekst je negativistički nastrojen,ne mislim da bi se trebali baviti time na taj način,negativan tekst=negativna percepcija

  45. #45
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj freya7 prvotno napisa
    mikka i ja se slažem s tobom...
    jednom sam negdje pročitala i to me zaprepastilo....

    da nema lošeg mlijeka nego samo loših majki, a to mi je prestrašno.....

    glavno da si ti majka stoljeća

  46. #46
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj vepar prvotno napisa




    Vishnja,u biti i mene i tebe zanima jedna te ista stvar.
    Tacno.


    Samo sam znatiželjan.[/quote]

    I ja, i to veoma. Na zalost, danas nemam puno vremena za cackanje po netu, ali cim pre cu pokusati da nadjem nesto pametno na tu temu - objasnjenje kojim to mehanizmom majcino mleko stiti od malignih bolesti...

  47. #47
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj vepar prvotno napisa
    [ no ponavljam pitanje,kako se takva majka osjeća nakon što pročita ovaj tekst?

    .
    Misliš na majku koja je bila prisiljena dati djetetu adaptirano?
    Ako misliš na to , ja ,kao takva majka osjećam se priličnno normalno i niti najmanje povrijeđeno tekstom.
    I sretna sam što mi dijete uopće jede(i to barem kakvu takvu hranu prilagođeno njemu).
    I beskrajno tužna jer ne dobiva najbolju hranu koju bi moglo i to na način koji bi bio najbolji za njega.
    Sad kad ti je znatželja zadovoljena ,možemo i zaključati temu.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    Citiraj freya7 prvotno napisa
    mikka i ja se slažem s tobom...
    jednom sam negdje pročitala i to me zaprepastilo....

    da nema lošeg mlijeka nego samo loših majki, a to mi je prestrašno.....

    glavno da si ti majka stoljeća
    ne kužim ovaj komentar???
    :? :? samo sam napisala kaj sam negdje pročitala??

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •