Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 339

Tema: Koji pas najbolji je za dijete?

  1. #101
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    @n@, obozavam citati tvoje postove o psima

  2. #102
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Gle, ja UVIJEK govorim svojim 'školarcima' da se dijete nije sposobno brinuti za psa dok se nije sposobno pobrinuti za vlastito dijete. To jest malo ekstremno, priznajem, ali je to moj stav.
    Ako ćemo malo 'olabaviti', onda tvrdim da dijete prije 16-te godine (sad je to već sklono raspravama, jer nisu svi 16-godišnjaci isti) nema što raditi samo vani s psom. Bez obzira na veličinu, pasminu ili doba dana.

    Ljudi koji puštaju djecu van s psima su - prema mojim iskustvima - vrlo neodgovorni i neupućeni te nesuočeni s činjenicom da njihov pas može biti najbolji na svijetu, ALI TUĐI NE MORA! I ne samo tuđi pas, već se uvijek može dogoditi bilokakva situacija (da sad ne izmišljam bezveze) koju dijete ne može i ne zna riješiti.
    Također, ako vam se dogodi ne daj Bože situacija s psom kojeg vodi dijete, a vas kao odgovorne osobe nema u blizini, nahebali ste. I vi i dijete i pas. Od policije i CZSS-a.

    Meni se prvoj nije jednom dogodilo na nasipu kod Boćarskog da je dijete cca. 10, 12 godina vodilo psa malenog rasta koji se bez pardona postavio na moju mrcinu od 48 kg. I da ta mrcina nije toliko poslušna koliko jest, bilo bi krvi. U takvim situacijama može nastradati i dijete, a da ne pričam kolika bi to bila trauma djetetu.

    PSI NISU ODGOVORNOST DJECE!
    @n@ je moj idol! 8)



    Mima, sve ti je Ana rekla!
    Nema veze što ne znaš dovoljno o psima, ali jako je lijepo što se informiraš! Danas su informacije lako dostupne svima, ali ljudi na žalost vole raditi stvari na svoju ruku.

    Dodala bih samo što se tiče dobne granice- ja osobno ni mnogim 40-godišnjacima ne bih dala da šetaju psa, bez obzira što su sasvim spremni imati vlastito dijete. A isto tako- znam i 13-godišnjake kojima bih uvijek dala psa. Naravno da je takvih 13-godišnjaka malo, ali ima ih. Takva djeca su većinom odrasla uz pse...i ne samo uz pse, nego i uz ljude koji znaju kako raditi sa psom.

  3. #103
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    još jedan potpis pod anu

  4. #104

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno

    i još jedan potpis pod @n@

    S tim da ima i vrlo različite djece. Imam troje nećaka s vrlo malom razlikom u godinama. Rasli su na selu, s psima, mačkama, konjima, zečevima... Curica, najstarija, obožava životinje,, brine se o njim i dsje im hranu, jelo od svoje 6-7 godine bez da ju itko mora na to poticati ili podsjećati. Srednji dečko voli životinje, ali nema šanse da se sjeti (ni dan-danas kad ima 13) dati im vode i jela. Evewntualno će pogledati zečeve (voli ih papati ) pa će im dati hrane tu i tamo. Najmlađi je nezainteresiran za životinje, često glumi da mu se sviđaju jer vidi odobravanje kod drugih, ali on je tip koji će mačku prejako stisnuti jer nema osjećaja za to. Voli jedino hrčke, ali njih ne uzima na ruke, nego ih samo promatra.

  5. #105
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    POtpis pod anu.
    Psi su odgovornost odraslih, ali djete može djelomično biti odgovorno za svojeg kućnog ljubimca.
    Ja sam pristaša što ranijeg "osamostaljivanja" djeteta u to pogledu.
    Prvo, djete stječe samopouzdanje da se može za nekoga kvalitetno brinuti.
    Drugo, stječe naviku odgovornosti prema nečemu/nekome.

    Naravno, roditelj treba procjeniti da li je djete spremo na to. Npr. ostavi mu se na brigu da 1 dan nahrani i napoji psa. Ako sve dobro prođe i djete prihvati tu odgovornost, onda tako i slijedeći.
    Ali prvenstveno je na roditelju da brine za psa, dakle da provjeri da pas ima hranu/vodu.

    Što se tiče šetnji, za to dijete zbilja mora biti spremo. I fizički i psihički. Sjećam se jedne situacije kada je djevojčica (od kojih 10g) šetala svoju labradoricu (koja je bila razigrana), i nije ju nikako mogla kontrolirati. pas ju je vukao gdje je god htio. Jadno dijete je plakalo. Ja bi te roditelje nalemala! Dati djevojčici od max 40kg da šeta mrcinu od 40kg!

    Mislim da je važno da svaki roditelj razgovara s djetetom o šetnjama: što se sve može tjekom šetnje dogoditi, i što djete u tom trenu treba napraviti.
    Npr. dok smo mi (ja i buraz) bili mali imali smo malog terijera koji se znao kefati s drugim psima. oboje smo znali da ako ide drugi muški pas da svog obavezno vežemo (ako je uopće bio pušten). a u slučaju da ga napadne veliki pas da jednostavno svog psa pustimo da pobjegne. Jednom se to i dogodilo, napao ga je pitbul, i teri je odjurio (nakon što se iskobeljao iz ralja). tek poslije smo s mamom išli po kvartu tražiti ga. i našli smo ga u blizini. ovakve situacije sad izgledaju opako, ali su zapravo najdragocjenije iskustvo!

  6. #106
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    vjerovatno sam previše generalizirala i negativno govorila o malim psima( svima se pritom ispričavam), ali ja sad imam problem sa svojim velikim malim psićem, jer ponaša se vrlo neobično!
    ja odlučim kupit psa, i baš nešto nemam sreće>: no zanima me imate li slična iskustva:

    kupila sam psa od čovjeka nekog iz oglasnika i vjerujte imala sam osjećaj kao da ga spašavam, kao da ga uzimam iz nekog azila!! toi je zabit, teška, našeg malog psića tata je bio vezan na lancu i oko sebe imao poveću krug utabanog blata, ( znači, to mu je jerdino prijavljeno boravište)mama je preplašeno stajala kraj njega, a dve male kujice su bile u nekoj šupi i drhtale ko prut!!
    da napomenem kako mi je čovjek sav pun ponosa rekao kako štenci već pomalu jedu i slaninu
    :shock: :shock: :shock: , u posudici sam im vidila ostatke ručka (npr. grah ili slično)).

    odveli smo psića veterinaru, a veterinar kad ga je ugledao rekao je to kako taj pas drhti da mu se uopće ne sviđa!!

    i sad ja vas pitam. jesu li vaši štenići drhtali?

    ja znam da štenci drhte, povremeno, ali ovako šta niste vidjeli, to je tremor čitavog tijela, i kad odspava kao da odmori, pa dobije snage, pa malo kao prestane drhtat, ali onda nastavi.
    veterinar nam je rekao kako trebamo čekati nekih 7 dana pa će onda procijeniti što će s njim!!!!!

    ja sam očajna!

    gledam to malo štene, već mi se podvuklo pod kožu, samo za nama ide., veselo i razigrano jede normalno, ali drhtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii neprestano!!izgleda stvarno bolesno!!!!

    šta vi mislite o tome?

    sorry što sam se toliko raspisala, ali očajna sam, tako mi je žao psića da vam ne mogu ispričat!



    to je to, kupila sam psa bez papira, i nemam pojma jeli mu otaj možda i brat?? uf uf uf

    bio je pun glista, očistili smo ga, hranimo ga fino sad...i nadamo se najboljem!

  7. #107
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Hm..ja bogme nisam imala sličnih iskustava.
    Iako je jedan od mojih pasa (a sad mu je 5 mj) bio jako uplašen i stalno je cvilio kad smo ga doveli iz azila, sad je ok (koliko toliko-iako i dalje na svaki stres reagira jadnim cviljenjem).

    Svakako ga odvedite veterinaru još jednom. Može stvarno biti da ima nekih zdravstvenih teškoća. Mom je starom terijer stalno drhtala stražnja noga, ali to je bilo nešto u motoričkom dijelu mozga, nije mu ništa smetalo za hodanje, trčanje.

  8. #108
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    malo ću ispraviti @n@ sa kojom se slažem da dijete nema kaj vani raditi sa psom samo bez nadzora odrasle osobe. Naime, ja točno znam kako će moj pas reagirati na ljude i životinje (ostale pse, uglavnom), ali ne mogu znati reakciju druge životinje. Zato je važno da sam uvijek i uvijek ja sa njom i da je sa druge strane uvijek odrasla osoba.

  9. #109
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Jadan pesek, jel bi ti potpuno isključila da to nije od straha i šokova koje je prije nego je konačno došla u normalne uvijete (kod vas) pretrpila...!?

    Gle, retriveri su veliki emotivci i dosta teško podnose strahove, ostavljanja i slično (kao i većina pasa, ali oni su specifični na jedan način).
    Ko zna šta je ona prije nego je došla kod vas proživljavala tamo-po opisu ti ljudi su totalno neljudi.
    Možda je jadna stalno bila tamo zatvorena, nije dovoljno cicala, možda su ju maltretirali na neki način (nemora biti fizički da ju je netko tukao).
    Koliko dana je kod vas?
    Jeste ju kod veterinara vozili s autom ili ste išli pješice?
    Ako ste ju vozikali s autom možda jadna misli-opet će me nekom dati-nije se možda privikla još, stekla povjerenje.

    Moja retriverica kad je došla kod nas nije htjela nikome prići, ni u košaru koju smo joj kupili, samo se vrzmala, gnijezdila danima dok nekako nije našla svoje mjesto.
    Stavi joj nekakvu košaru ili prostirku na jedno mjesto tamo i vodu i pokaži joj da je to njeno, puno ju mazite igrajte se-jel se trese i kad se igra? Ili se još nije dovoljno možda ni za igru opustila?

    Pratite ju, dajte joj vremena.

  10. #110
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    koliko god ti se učinilo milostivo uzeti psa iz takvih uvjeta, samo si potakla takvu "proizvodnju" (ovo vrijedi ako si psa platila)

  11. #111
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    koliko god ti se učinilo milostivo uzeti psa iz takvih uvjeta, samo si potakla takvu "proizvodnju" (ovo vrijedi ako si psa platila)
    Potpis. Nataša, cure su ti s razlogom rekle da uzmeš psa sa papirima. :/ I ne, nijedan naš pas nije kao štene imao takvih problema. :/

  12. #112
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa
    vjerovatno sam previše generalizirala i negativno govorila o malim psima( svima se pritom ispričavam), ali ja sad imam problem sa svojim velikim malim psićem, jer ponaša se vrlo neobično!
    ja odlučim kupit psa, i baš nešto nemam sreće>: no zanima me imate li slična iskustva:

    kupila sam psa od čovjeka nekog iz oglasnika i vjerujte imala sam osjećaj kao da ga spašavam, kao da ga uzimam iz nekog azila!! toi je zabit, teška, našeg malog psića tata je bio vezan na lancu i oko sebe imao poveću krug utabanog blata, ( znači, to mu je jerdino prijavljeno boravište)mama je preplašeno stajala kraj njega, a dve male kujice su bile u nekoj šupi i drhtale ko prut!!
    da napomenem kako mi je čovjek sav pun ponosa rekao kako štenci već pomalu jedu i slaninu
    :shock: :shock: :shock: , u posudici sam im vidila ostatke ručka (npr. grah ili slično)).

    odveli smo psića veterinaru, a veterinar kad ga je ugledao rekao je to kako taj pas drhti da mu se uopće ne sviđa!!

    i sad ja vas pitam. jesu li vaši štenići drhtali?

    ja znam da štenci drhte, povremeno, ali ovako šta niste vidjeli, to je tremor čitavog tijela, i kad odspava kao da odmori, pa dobije snage, pa malo kao prestane drhtat, ali onda nastavi.
    veterinar nam je rekao kako trebamo čekati nekih 7 dana pa će onda procijeniti što će s njim!!!!!

    ja sam očajna!

    gledam to malo štene, već mi se podvuklo pod kožu, samo za nama ide., veselo i razigrano jede normalno, ali drhtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii neprestano!!izgleda stvarno bolesno!!!!

    šta vi mislite o tome?

    sorry što sam se toliko raspisala, ali očajna sam, tako mi je žao psića da vam ne mogu ispričat!



    to je to, kupila sam psa bez papira, i nemam pojma jeli mu otaj možda i brat?? uf uf uf

    bio je pun glista, očistili smo ga, hranimo ga fino sad...i nadamo se najboljem!

    E moja Nataša, identično smo prošli sa našim čupkom.

    Imao je 2 mj. i spasili smo ga od ljudi koji su ga htjeli utopiti, jer je "prvo leglo i te fore..." Došli smo po njega u neku selendru, bio je sa dva brata ispod pokriven sa kašetom ribe na -10. Majka im je cvilila u boksu, a tata bio na lancu i lajao dok mu gazda nije glasno pred nama dreknuo "KUUUŠ". I cvileći pobjegao u kućicu.
    Nama je rekao izaberite brzo jer mi se žuri, samo su ta 3 ostala. Bio je hladan bezobrazan kao da mu smetamo. Sva 3 su se tresla, još su mi u sjećanju ostali štenci i činjenica da sam mogla spasiti samo jednog.

    Nama je taj lik rekao da nisu niti cjepljeni niti ništa.

    Veterinari su ti kao pedijatri, ne vjeruj u sve što ti kažu. I ne vjeruj da je nešto po nekom ps-u. Pas je živo biće, a ne komp. program pa će proraditi za 7 dana. Njemu treba malo vremena.
    Nama je čupko drhtao ko štap 20-tak dana i bio pun glista. Bježao od svih po kući. Prioritetno se sklanjao od nogu, pa smo zaključili da ih je taj tip vjerojatno šutao, ako su mu se našli na putu. Duuugo mu je trebalo da dođe do nas i pusti nas da ga taknemo, ali nakon mj i pol kad je došao u roku 3 dana je zaposjeo pola stana. Valjao se po kauču, krao cipele i čarape i nosio u svoju košaru. Borio se za igračke.

    Moraš ga pustiti i ne forsirati. Kao i malom dijete. Kupite mu 2-3 igračke za pse. Tvrđu jer će je odmah izgristi. Psi pogotovo mali vole se igrati tako da mu uzimaš ono što je on uzeo u usta. Moj već poimence zna kad mu kažem sa čime ćemo se igrati. ako kažem donesi lopticu, donese lopticu, ako kažem di je kost, donese gumenu kost. Ako pitam donesi igračku donese prvu koju nađe.
    Nježno mu pričaj, pa makar on ležao 3 metra od tebe na kraju sobe ti mu se lijepo obraćaj i dozivaj ga. Njemu fali povjerenje.
    On je jako mali i on će zaboraviti sve loše što mu se dogodilo, a ti ćeš za dva mj. tražiti savjete kako da ga zauzdaš jer je postao nestašni ne poslušni gazda kuće.

  13. #113
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    koliko god ti se učinilo milostivo uzeti psa iz takvih uvjeta, samo si potakla takvu "proizvodnju" (ovo vrijedi ako si psa platila)
    Potpis. Nataša, cure su ti s razlogom rekle da uzmeš psa sa papirima. :/ I ne, nijedan naš pas nije kao štene imao takvih problema. :/
    Ja se sa ovim ne slažem i strašno mi je i pomisliti da je moj čupko mogao biti utopljen da nisam tom krelcu dala 100 kn.

    Znači ne posvajajmo djecu da ne potičemo nastajanje nove djece bez skrbi.

    Ne kužim?

  14. #114
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    I to sa papirima je bez veze, moj pas je pametniji i bistriji od mnogih sa papirima. Ne govorim to jer je moj, nego jer smo bili u školi za pse gdje su nam to i potvrdili.
    Čemu papir, on je garancija čega?

    Mislim da zbunjujete Natašu pogotovo iz razloga jer je već nabavila psa. Sad joj trebaju savjeti što poduzeti u situaciji u kojoj se našla, a ne stvarati osjećaj krivnje.

    Nataša moja vjenčana kuma je vrlo cjenjena veterinarka iz Pule. Trenutno je na porođajnom i ima više vremena. Ako hoćeš možeš mi pp-ati rado ću ti pomoći tako da je pitam za savjet. Meni je bila i još je od neprocjenjive koristi.

  15. #115
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    joj nenaa zabrijala si, kakvo posvajanje zaboga...
    stvar je u profitu. "cistokrvni zlatni retriver" sigurno nije kostao 100kn a dok god su ljudi voljni kupiti od takvih ljudi psa, takvi ljudi će pse i štancati. kad vide da ljudi slabo kupuju, neće ih toliko tjerati da se pare. i tako dalje.

  16. #116
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa
    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    koliko god ti se učinilo milostivo uzeti psa iz takvih uvjeta, samo si potakla takvu "proizvodnju" (ovo vrijedi ako si psa platila)
    Potpis. Nataša, cure su ti s razlogom rekle da uzmeš psa sa papirima. :/ I ne, nijedan naš pas nije kao štene imao takvih problema. :/
    Ja se sa ovim ne slažem i strašno mi je i pomisliti da je moj čupko mogao biti utopljen da nisam tom krelcu dala 100 kn.

    Znači ne posvajajmo djecu da ne potičemo nastajanje nove djece bez skrbi.

    Ne kužim?
    Govorimo o rasnim psima, kakva sad posvojena djeca? :? Koliko znam, mješance možeš dobiti besplatno u šinteraju (a i sama imam jednog takvog), ali ako netko želi kupiti rasnog psa, onda bi trebao uzeti psa od provjerenog uzgajivača. No whatever, to je sad bespredmetno, jer je Nataša štene već uzela, ali savjeti o papirima su itekako imali smisla.

  17. #117
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj nenaa prvotno napisa
    I to sa papirima je bez veze, moj pas je pametniji i bistriji od mnogih sa papirima. Ne govorim to jer je moj, nego jer smo bili u školi za pse gdje su nam to i potvrdili.
    Čemu papir, on je garancija čega?
    Papir je garancija kontroliranog uzgoja, a ne "ova pasmina je sad in, pa ćemo naštancati štence bez ikakve kontrole".

  18. #118
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    uopće se ne radi o papirima nego o tretmanu pasa.
    i uopće se ne radi o inteligenciji, već o zdravlju - psihičkom i fizičkom - pasa.

    i ne kažem da ti nisi učinila najbolje što si mogla za svog psa.

    ja ne želim nabijat nataši grižnju savjesti, ona je unatoč svemu spasila jednog slatkića, ali za sve koji će čitati ovaj topic jednog dana mislim da je važno da to netko kaže.

  19. #119
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Psi pogotovo mali vole se igrati tako da mu uzimaš ono što je on uzeo u usta
    Samo mala info - na sajtovima gdje se može čitati o odgajanju psa je baš ovo no-no....da ne ulazim u to zašto i kako, jer sam i ja mislila da je to ok, a na kraju nije.

    Nataša - može biti da je isprepadan, može biti da je bolestan, ali u svakom slučaju dobila si neke savjete od nenaae koji mi se čine korisnim. Nadam se da će ti Ninči ili @n@ još više pomoći, jer očito se razumiju u pse.
    A ja ti ~~~~ da bude što bolje!
    I ako smijem pitati - koliko si ga platila?

  20. #120
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa

    Samo mala info - na sajtovima gdje se može čitati o odgajanju psa je baš ovo no-no....
    Ja sam od stručnih ljudi dobila skroz druge inf.
    Moj pas je zdrav i psihički i fizički. Ništa mu ne fali i ne zanima koji su motivi vodili onog čovjeka da ih napravi. Ne potičem nekontrolirani uzgoj pasa, ali sam i protiv masovnog uzgajanja za papire, jer i toga ima.

    Ukratko Nataša sad kad imaš psa ako što treba pitaj me na pp. Ovdje se neću vraćati jer bez potrebe dižem tenzije, a to mi nije namjera.
    Prošla sam tešku prilagodbu sa svojim danas već 5 godišnjim psom. I sad nam je super. On je koker od mame šampionke i lokalnog frajera (kokera bez papira). I divan je i krasan, pametan...

    To što si ga uzela od nekoga tko je neodgovoran je briga sanitaraca i zakona. Ne razbijaj glavu, a psić će se prilagoditi. strpljenja.

  21. #121

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    221

    Početno

    Ja isto mislim da se pas nije privikao i da mu treba vremena. a moja labradorica (5god) i dan danas se trese kod veterinara tako da se i stol na kojem stoji trese. Dovoljna je jedna pikica kod veterinara i umru od straha na sam miris ambulante. Mi smo svoju dobili od kumova, znači znali smo da ih ne štancaju bez veze i da štence maze i paze, a ipak se kod nas tresla neko vrijeme. Ne sjećam se koliko ali možda mjesec-dva. I da, onako jako, cijelo tijelo.

  22. #122
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ma što ste nenu napale, goropadnice
    Meni je baš OK to što je napisala, i nikako ne mogu za tim da je bolje ne uzeti štence od krepila nego poticati njihovu daljnju "proizvodnju", ako znaš da je baš taj tvoj ljubimac mogao završiti u vreći, pa preko mosta
    Ma ne mogu ni razmišljati o takvim stvarima, to mi je prestrašno

  23. #123
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    mi smo svog psa vidjeli kako par dana luta oko nogometnog igrališta. čuvar je rekao da je to njegov pas ali da bi ga se rado riješio. uzeli smo ga i platili kutijom marlbora


    bio je jako uplašen prvo vrijeme i jeo je ko lud, baš se prežderavao. kad je shvatio da će ostati s nama, počeo je normalno jesti i više nije bio preplašen. to je bilo prije 12 godina. Ne bi ga mijenjali za nijednog drugog.


    prije njega imali smo 3 pasa s papirima. jedan je uginuo jako mlad, ne znaju od čega. druga dva su živjela 6-7 godina. nisu bili ni približno 'dobri' ko ovaj zadnji.


    Jedan me jednom ugrizao. vidio je drugog psa s kojim je očito imao neriješene probleme. krenuli su jedan prema drugom. nisam ga htjela pustiti. on je bio lud, ne znam što je došlo u njega, inače nije bio takav. vrtio se i pokušavao osloboditi i u cijeloj toj gužvi ugrizao me za nogu. kad je shvatio što se dogodilo bio je jadan, nije se odvajao od mene...


    to pričam samo kako bih upozorila da ne možemo znati kako će naš pas reagirati u svakoj situaciji, isto kao što ne znamo ni kako ćemo sami reagirati u nekim situacijama...


    znam samo da nikad ne bih kupila psa s papirima, ma ni psa bez papira, zapravo. Kupovanje živih bića mi je jako odbojno

  24. #124
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    koliko god ti se učinilo milostivo uzeti psa iz takvih uvjeta, samo si potakla takvu "proizvodnju" (ovo vrijedi ako si psa platila)
    Potpis. Nataša, cure su ti s razlogom rekle da uzmeš psa sa papirima. :/ I ne, nijedan naš pas nije kao štene imao takvih problema. :/
    falilo mi je nekih 3.000,00 kn za papire pa....

    i jedna sam od mnogih koja nabavlja psa ovako, mislim da moj potez baš nije tako osuđujući....

  25. #125
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Maslačkica platila sam ga 600,00 kn.
    Svimbalo
    nenaa

    a malo mi već stvarno ide na živce sva ova požrtvovnost, veći smo katolici od pape...ne vidim šta je loše u poticati "proizvodnju" koja je već ionako tu?! prvo jer mi je prvi azil bar 80 km od kuće, drugo, jer bih htjela određenog psa, treće, želim mlađeg psa( ako smijem tako luksuzirat), četvrto koliko je malih štenića koju su se okotili i čekaju dom?!

    zar je bolje da budu udavljeni i bačeni?! ili je bolje da ga ja kupim i spasim te sudbine?!ponekad imam osjećaj da sam loša osoba, slušajući mišljenja drugih ovdje...baš sam se sad nasekirala....isuse i bože...


    i da, mislim da je moj mali psić samo teško i nemilo oslabio jer nije jeo ništa očito tamo, jeo je cijelo popodne danas kvalitetnu hranu i kao da manje drhti...glista JOŠ IMA, u trećoj stolici danas!!!

    :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

  26. #126
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa
    i da, mislim da je moj mali psić samo teško i nemilo oslabio jer nije jeo ništa očito tamo, jeo je cijelo popodne danas kvalitetnu hranu i kao da manje drhti...glista JOŠ IMA, u trećoj stolici danas!!!
    niš se ti nemoj sekirat. svatko ima svoje mišljenje. imaš pravo odabrati mlađeg psa, starijem, s papirim, bez papira, s ceste...što god želiš.

    Ima samo jedan uvjet a to je taj da ga MORAŠ voljeti (i sve što proizlazi iz toga)


    napisala sam ti gore, kad je moj pas došao kući stalno se prežderavao STALNO. nikako se nije mogao zasititi. i svega se bojao. To je trajalo tjedan dva, ne sjećam se. ali je prošlo.


    Treba mu malo vremena da shvati da je došao u novi dom gdje će ga svi paziti i maziti. Da samo zna kao će mu biti dobro po cijele dane bi skakutao do sreće :D

    ali svakako ništa nećeš izgubiti ako ga odvedeš dobrom vetrinaru

  27. #127
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    Citiraj nataša prvotno napisa
    i da, mislim da je moj mali psić samo teško i nemilo oslabio jer nije jeo ništa očito tamo, jeo je cijelo popodne danas kvalitetnu hranu i kao da manje drhti...glista JOŠ IMA, u trećoj stolici danas!!!
    niš se ti nemoj sekirat. svatko ima svoje mišljenje. imaš pravo odabrati mlađeg psa, starijem, s papirim, bez papira, s ceste...što god želiš.

    Ima samo jedan uvjet a to je taj da ga MORAŠ voljeti (i sve što proizlazi iz toga)


    napisala sam ti gore, kad je moj pas došao kući stalno se prežderavao STALNO. nikako se nije mogao zasititi. i svega se bojao. To je trajalo tjedan dva, ne sjećam se. ali je prošlo.


    Treba mu malo vremena da shvati da je došao u novi dom gdje će ga svi paziti i maziti. Da samo zna kao će mu biti dobro po cijele dane bi skakutao do sreće :D

    ali svakako ništa nećeš izgubiti ako ga odvedeš dobrom vetrinaru
    istina, a voljeti ga hoću i too će mu bit dovoljno!
    danas sam našla neki broj nekog veterinara, malo se konzultirala, rekao mi da sačekam koji dan pa ću vidjet. nadam se da će bit ok.

    on je živahan, veseo, i već sad privržen, nevjerovatno!

  28. #128
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mi smo naseg retrivera doveli kuci kada je bio nekih dva mjeseca star. Dojio je jos uz dohranu Mene je jako bilo strah kako ce on sada jadan bez mame, pa bez cice, pa bez brace (jedan od prvih je otisao iz legla)...i tako samja cijeli dan lamentirala a on veselo svrljao po stanu, papao, spavao - kao da je tu 100 godina. Uopce nije cvilio, sigurno nije tako drhturio.

  29. #129
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja imam mjesanca labradorskog i zlatnog retrivera, evo slika. kupili smo ga kao stenca za cijenu hrane i cjepiva, to je tada bilo oko 100 maraka. frend je imao zlatnog, a njegova cura labradoricu, pa su se sparili i napravili 9 predivnih stenaca. moj je imao najsvjetlije paleze, zaljubila sam se u njega cim sam ga vidla

    kod nas se odmah udomacio, nije imao nikakve traume. s klincima je super. cula sam da te dvije vrste danas namjerno pare jer su odlicni vodici, ali ne znam jel to istina.

  30. #130
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    zaljubila sam se u njega cim sam ga vidla
    i ja.

    prekrasan je

  31. #131
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    mikka,
    peso je prekrasan.

  32. #132
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa
    a malo mi već stvarno ide na živce sva ova požrtvovnost, veći smo katolici od pape...ne vidim šta je loše u poticati "proizvodnju" koja je već ionako tu?! prvo jer mi je prvi azil bar 80 km od kuće, drugo, jer bih htjela određenog psa, treće, želim mlađeg psa( ako smijem tako luksuzirat), četvrto koliko je malih štenića koju su se okotili i čekaju dom?!

    zar je bolje da budu udavljeni i bačeni?! ili je bolje da ga ja kupim i spasim te sudbine?!ponekad imam osjećaj da sam loša osoba, slušajući mišljenja drugih ovdje...baš sam se sad nasekirala....isuse i bože...
    Nataša, ja stvarno ne vidim zašto se vrijeđaš - dobila si savjete, napravila si po svom i čudiš se lošem stanju u kojem je psić uzet od čovjeka koji svoje pse drži na lancu i hrani ih otpacima.

    No dobro, kao što sam već rekla gore, nije ni bitno, sretno sa psićem i nadam se da je do sada primio barem jedno cjepivo.

  33. #133
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    natasha nemoj se ljutiti, mislim da je nesporazum u tome sto si trazila savjet, dobila ga od ljudi koji se dugo bave psima i napravila horuk akciju, no to ne mora biti nuzno lose...ne znam od cega stenac drhti i od cega, sto je vet. rekao osim da cete vidjeti sljedeci put, ja bi sigurno gnjavila za detalje
    :?
    mi smo jednog dobili od nase drage frendice (stene, nika nije drhtalo) a curu smo doslovce uzeli s ceste (odnosno ona je nas odabrala, neko vrijeme se motala oko nas, spavala pred ulazom i sl. nismo imali puno izbora ) tada je vec bila sigurno 2 god. stara i imala nekoliko okota, nikad nije drhtala.

  34. #134
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    Trebala bi (ako pas ima Hrvatsku rodovnicu ili je uveden u Hr. knjige ) prijaviti tipa u Hrvatski kinološki savez, jer su propozicije uzgoja sa upisom u Hr. knjige zakonom propisane. A tip definitivno krši zakon i ocrnjuje HKS.

  35. #135
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ja imam mjesanca labradorskog i zlatnog retrivera, evo slika. kupili smo ga kao stenca za cijenu hrane i cjepiva, to je tada bilo oko 100 maraka. frend je imao zlatnog, a njegova cura labradoricu, pa su se sparili i napravili 9 predivnih stenaca. moj je imao najsvjetlije paleze, zaljubila sam se u njega cim sam ga vidla

    kod nas se odmah udomacio, nije imao nikakve traume. s klincima je super. cula sam da te dvije vrste danas namjerno pare jer su odlicni vodici, ali ne znam jel to istina.
    Kao pravi zavodnik, galebar na plaži. Baš pozira frajer?

    Joj nama je plaža zabranjena destinacija, ne znamo se ponašat na plaži. Moj Čupko je toliko društven da bi išao svima, najviše voli Čehe. Miriši mu pašteta.
    Mi na more idemo kasno na večer na jednu divlju plažu kod Rovinja. I onda je on gazda. Mi se kupamo sa njim bacamo mu loptice, a on sav cvili i zavija, ali onako od sreće jer je presretan. I kad kažem "idemo doma" nateže svoj ručnik "ne ne neeeee još..."

  36. #136
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Prvo da kažem da želim svako sreću sa psićem i n eželim da se ovo protumači kao ikakvo napadanje, ovo je dobronamjerni savjet možda budućim vlasnicima pasa.
    Prvo, štene se ne bi smjelo odvajati iz legla prije navršenih 8 tjedana. Sad šta je tu je i bilo bi dobro nabaviti neko "adaptirano" za štence (mislim da proizvodi hills-nadam se da ne kršim pravilnik ). Zdravo štene ne drhti, drhti bolesno, izgladnjelo, pothlađeno i preplašeno (plašljivi psi su nestabilnog karaktera i potencijalo opasni). Naravno da i takvi psi imaju pravo na život i topli dom ali moramo znati u šta se upuštamo i jesmo li spremni nositi se sa eventualnim problemima koje nosi život sa takvim psom.
    Rodovnik i cijena psa kao što je već gore spomenuto služe kao nekakva garancija na prvenstveno zdravlje psa. U ozbiljnom uzgoju se isključuju sve jedinke slabog zdavlja, sa nasljednim bolestima, nestabilnim karakterom, vodi se računa o prehrani, cijepljenju, nametnicima. U podizanje takvog legla je previše uloženo da bi na kraju koštalo štene 600 kn ( bez uvrede). Naravno da čemo psa voljeti i brinuti za njega pa bio on šepav, šugav, ali ako možemo birati naravno da ćemo se odlučiti za zdravog i stabilnog.
    Ja bi napravila nesretnu usporedbu sa kupovinom npr originalne versace(jel' se tako piše, nije baš moje područje ) i kopije s tržnice, kod prvog plaćamo kvalitetu kod drugog ime (tj izgled kod psa). Sama imam i imala sam razne pse, od čistokrvnih iz uzgajivačnice, čistokrvnih s ceste, mješanaca i onih za 300 kn. Netko je prije spomenuo mješance, oni jesu često pametniji i otporniji od čistokrvnih pasa jer je tu prirodna selekcija učinila svoje ali kod njih nismo sigurni šta dobijamo kao izgledom(manje bitno) tako i karakterom i svakako nisu psi za preporučiti početniku pogotovo sa manjom djecom.
    I još jedan detaljčić koji mi je zapeo za oko gdje je nataša spomenula 80 km, pas živi u prosjeku 15-ak godina, i ako nam je problem napraviti 50, 100. 200 km za uzeti ga meni se nameće pitanje kako smo onda spremni pokloniti mu 15-ak godina svog života? (opet naglašavam da ovo ne ide direktno natašu nego općenito).
    I da, križanci labradom retrivera i zlatnog retrivera se koriste kao vodiči, ali i kod njih se prevodi strogo testiranje i selekcija i jako mali broj zadovoljava za "prolaz" ka školovanju.
    Sad brišem ili će ovaj post postati roman !

  37. #137
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Ne znam ja ne kupujem versace, a ako ga i kupim kupim baš onog sa placa.
    I ja imam drugačije mišljenje, a to je da omjer cijene i kvalitete nije uvijek u pravilu SKUPLJE JE BOLJE.

    Odnosno kako je Puntica rekla, pas sa rodovnicom iz finog legla kojeg su tko zna koliko platili uginuo je za 5-6 godina. A ovaj kojeg su našli, evo žiiiivii već dugo.

    Nikako ne vidim ništa loše u Natašinom postupku, niti mislim da je loše postupila. Svako živo biće ima pravo na život u lijepim uvjetima, i ako je to neki mali izgladnjeli drhtavi psić, a ja mu to mogu pružiti, odmah dižem ruku da mi ga daju.
    Jednog dana više neće drhtati, i bit će sretan.

    btw i pit bull ima papire zar ne?

  38. #138
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Ne znam ja ne kupujem versace, a ako ga i kupim kupim baš onog sa placa.
    ne kupujem ni ja, nikakvog , a ako kupujem nešto od firme onda je to radi kvalitete.

    I ja imam drugačije mišljenje, a to je da omjer cijene i kvalitete nije uvijek u pravilu SKUPLJE JE BOLJE
    ja bi ovdje radije naglasila ovo boldano

    Odnosno kako je Puntica rekla, pas sa rodovnicom iz finog legla kojeg su tko zna koliko platili uginuo je za 5-6 godina. A ovaj kojeg su našli, evo žiiiivii već dugo
    ovdje govoriš o pojedinačnim slučajevima. Moji su živjeli: mješanac (udomljen) 2 god, mješanac(oštenjen kod mene) 17, erdel terijer(vrhunski uzgoj, udomljen) 16, nj.ovčar (udomljen, bogznakakav uzgoj, kronična nasljedna bolest) 12...Sad imam hrv ovčarku iz slučaja sličnog natašinom- nestabilnog karaktera- ne odgovara namjeni za koju smo je nabavili, kraška ovčarka- kontrolirani uzgoj, onakva je kakvu smo htjeli...

    Nikako ne vidim ništa loše u Natašinom postupku, niti mislim da je loše postupila. Svako živo biće ima pravo na život u lijepim uvjetima, i ako je to neki mali izgladnjeli drhtavi psić, a ja mu to mogu pružiti, odmah dižem ruku da mi ga daju.
    ni ja nisam rekla da je loše (ako ZNAŠ u šta se upuštaš i možeš i znaš se nositi s tim). Da svako ima pravo na život i mjesto pod suncem apsolutno se slažem i to sam čini se i rekla, ali isto tako i da mu ga ne može svatko pružiti . Opet, ne mislim na Natašu, ženu ne poznajem, govorim općenito. Nitko od onih koji su uzeli psa pa ga poslije napustili, dali dalje i sl. nisu to imali u planu uzimajući psa nego jednostavno nisu se snašli, nisu dobili šta su očekivali i nisu bili spremni pokloniti mu 15-ak god svojeg života ma kakv pas ispao.

    Jednog dana više neće drhtati, i bit će sretan
    ja se nadam i držim fige...

    btw i pit bull ima papire zar ne?
    Pse uzimamo obično sa nekom namjenom. Zato postoj epasmine da znamo kakav j ekoji pas, za šta i koji nam treba. Nije svaka"potencijalno opasna "(kako se to danas naziva mada ne volim taj izraz) pasmina krvožedna zvijer, nego baš to što naziv govori- potencijalno opasna. BTW pitbul nema papire jer nije priznata pasmina , a i takvih znam koji su kao bebe, ali bitno je u čijim rukama.

  39. #139
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Ovo za pit bulla prosurfaj malo pa ćeš naći o papirima.

    Oduvijek me fasciniraju secirači postova, čestitke na volji.

    Nikako se ne slažemo u dosta stvari, ali naravno da ja poštujem svačije mišljenje. Ja samo tvrdim da ne postoje pravila i sigurnost da će ti pas biti zdrav i normalan bez obzira da li je iz šinteraja, sa papirima ili od nekog nemarnog uzgajivača. Nema garancije.

  40. #140
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Nekako mi je najjednstavnije isjeckano citirati - nisam prevješta u tipkanju , bolje mi ide copy/paste.
    Pitbul kao pasmina nije priznat od FCI-a, staford je ali to je druga pasmina i priča.
    Vjerovatno i očito se u nekim stvarima ne slažemo, ali i ne razumijemo jer ovo (opet seciram )
    Ja samo tvrdim da ne postoje pravila i sigurnost da će ti pas biti zdrav i normalan bez obzira da li je iz šinteraja, sa papirima ili od nekog nemarnog uzgajivača.
    i ja mislim, garancije(u 100%-tnom smislu) nema, ali vjerovatnosti itekako da.

  41. #141
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    ...i još nešto, imam osjećaj da ovo poprima nekakav "raspravljački" ton :/ -što nikako ne bi htjela. Sve što sam rekla bilo je u najboljoj namjeri, samo sam previše puta čula/vidjela kako ljudi olako uzimaju pse (i ostale životinje) i onda to loše završi (uglavnom po životinju) pa sam htjela svratiti pozornost na moguću "crniju varijantu".

  42. #142
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Mašenka, super su mi tvoji postovi.

    Nenaa, naravno, nema garancija da će ti pas biti zdrav, bez obzira na to otkuda ga uzmeš. Jedan od naših rasnih pasa ima epilepsiju, a mješanka pokupljena sa ceste imala je dijabetes - i jedno i drugo su vrlo ozbiljne bolesti. Nažalost nema pravila ni garancija. :/

    Meni osobno je najdraže kad netko uzme nekog sirotog pasonju sa ceste ili iz šinteraja, gdje ih ubijaju ako ih nitko ne uzme u roku od 30 dana , ali ako netko želi baš rasnog psa, uvijek zagovaravam psa sa papirima, jer tu ipak postoji neka kontrola. (Ili ako već nije sa papirima, da je barem uzet od nekog poznatog/provjerenog.)

  43. #143
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    ...Jedan od naših rasnih pasa ima epilepsiju, a mješanka pokupljena sa ceste imala je dijabetes - i jedno i drugo su vrlo ozbiljne bolesti. Nažalost nema pravila ni garancija. :/
    ...
    Da ne bi ostalo nedorečeno ovo što je TB napisala, usudila bih se dodati par riječi:

    Border koji ima epilepsiju, kao i njegova subraća iz legla, neće ići u daljnju reprodukciju. I to je stvar kontroliranog uzgoja i kupovine pasa iz takvog uzgoja. Ne zato što se nešto nikako i nikada ne može dogoditi, već zato da se geni koje ne želimo ne prenose dalje.

    Kad smo već na temi epilepsije, moja susjeda ima epileptičnog labradora. Parila ga je. Kakve je štence dao ne znam i ne zanima me.

  44. #144
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    ...Jedan od naših rasnih pasa ima epilepsiju, a mješanka pokupljena sa ceste imala je dijabetes - i jedno i drugo su vrlo ozbiljne bolesti. Nažalost nema pravila ni garancija. :/
    ...
    Da ne bi ostalo nedorečeno ovo što je TB napisala, usudila bih se dodati par riječi:

    Border koji ima epilepsiju, kao i njegova subraća iz legla, neće ići u daljnju reprodukciju. I to je stvar kontroliranog uzgoja i kupovine pasa iz takvog uzgoja. Ne zato što se nešto nikako i nikada ne može dogoditi, već zato da se geni koje ne želimo ne prenose dalje.
    Točno tako. I još će k tome pošteni uzgajivač napraviti ono što je napravio naš - s obzirom na ozbiljnu bolest te prve kujice, dobili smo besplatno štene iz jednog od sljedećih legala (kad smo bili spremni uzeti još jednog psa).

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Kad smo već na temi epilepsije, moja susjeda ima epileptičnog labradora. Parila ga je. Kakve je štence dao ne znam i ne zanima me.
    :shock:

  45. #145
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja te secirane postove jednostavno nemam kad čitati

    nego, ovdje potpisujem punticu
    znam samo da nikad ne bih kupila psa s papirima, ma ni psa bez papira, zapravo. Kupovanje živih bića mi je jako odbojno
    moji su kupili njemačkog ovčara, sa svim papirima i jako zvučnim imenom. Uginuo je jako brzo nakon što je došao kod nas, bio je bolestan. Uzgajivač nam je na to ponudio u zamjenu besplatno drugo štene, također s papirima i zvučnim imenom. Također je bilo teško bolesno i jedva smo ga spasili. O tome smo već pisali, @n@ je rekla nešto kao trebali smo provjeriti uzgajivača. Pa ima pravo, jedino što moji su po tog psa dosta daleko putovali. Nego još me nešto više smeta kod kontroliranog uzgoja, a to je odstranjivanje (eufemizam za ubijanje) psića iz legla koji ne odgovaraju standardima. I o tome smo već pisali, svatko ima pravo na svoje mišljenje (molim vas, primjetite da sam ovo napisala) i na psa iz kontroliranog uzgoja, ali meni to nije nešto što me privlači.

    Ljudi koji prodaju psiće bez papira za manju cijenu... većinom su prevaranti i stalo im je do lake love, kao što se vidi iz navedenih slučajeva. Voljela bih znati kome ih se može prijaviti. Ako bih htjela takvog psa, uzela bih oglasnik i potražila nekog tko takve psiće poklanja. Meni nije do papira, i računala bih da je tom čovjeku ipak stalo do svog psa više nego do love.

    Ali meni osobno je najdraži moj unikatni pas (često me pitaju gdje se može takav nabaviti ) sa svim svojim manama i vrlinama.

  46. #146
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ps. mikka, krasan ti je pasonja , ti križanci znaju biti jako lijepi

  47. #147
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Moram spomenuti da je moja Hela iz legla bez papira, takva je bila i Dina (isto rotica). Dinina mama je živjela par katova ispod nas, tako da smo poznavali i nju i njene gazde, pa su se moji roditelji bez problema odlučili da uzmemo jedno štene, iako je bilo bez rodovnika. Mama mi je tutnula 100 DEM u ruke i rekla da idem izabrati, pa sam se vratila gore s malom dlakavom lopticom . Dina je živjela svega 11 godina, ali za usporedbu s ostalim rottweilerima koje znam, to je zapravo dosta dugo...
    Hela je došla iz samoborskog kraja, živjela skupa s bratom i mamom u betonskom boksu , plaćena 500 kn. Nema kupiran rep i zato neki ljudi misle da je mješanka
    Da tisuću puta kucnem u drvo, dosad, u svojih skoro 5 godina, nikad nije bila bolesna, nije imala niti mastitis koji je npr. redovito pratio Dinina tjeranja (ili je to ipak bila mastopatija?), super je zdrava i beskrajno strpljiva i mazna-do granice napornog
    Hoću reći samo ono što je već rečeno-nikakav papir ili ne papir nije garancija zdravlja ili bilo čega-po onome što ovdje uspjeh pročitati, zapravo smo trebali vlasnike mama naših pasa prijaviti Kinološkom savezu, ma daj...
    Uopće mi nije bitno ništa osim da mi je psica zdrava i dobra

    Mikka, jesam li te mogla vidjeti neki dan s psom iza katastra i s nekom ženom koja je imala bebu u slingu?

  48. #148
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa
    ...Hoću reći samo ono što je već rečeno-nikakav papir ili ne papir nije garancija zdravlja ili bilo čega-po onome što ovdje uspjeh pročitati, zapravo smo trebali vlasnike mama naših pasa prijaviti Kinološkom savezu, ma daj...
    Molim te da pročitaš još jednom, jer se meni čini da si neke stvari pobrkala.

    'Papir' bi trebao biti (i najčešće jest) garancija da je pas:
    a) čistokrvan, poznatih i priznatih roditelja kojima se može ući u trag i pratiti povijest;
    b) psihofizički zdrav;
    c) pod veterinarskim nadzorom, pregledan i cijepljen; svaka nepravilnost kod šteneta iz uzgajačnice je evidentirana;
    d) izložbeni ili neizložbeni, odnosno za daljnju reprodukciju ili ne (tako bi trebalo biti, često nije)
    ...

    Prema tome, apsolutno nisi u pravu da 'papir' nije garancija ničemu, jer to nije točno.

  49. #149
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Nego još me nešto više smeta kod kontroliranog uzgoja, a to je odstranjivanje (eufemizam za ubijanje) psića iz legla koji ne odgovaraju standardima.
    ja sam mislila da to nije dozvoljena praksa i da to rade zato da bi skrili da se kod njih uopće događaju "loše jedinke" (a ne bi smjeli to skrivat)

  50. #150
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    svimbalo, jes, srela sam frendicu, taman sam bila bez djece i isla do dm-a . inace mene svi prepoznaju po psu

    fora je u tome sto masa ljudi misli da je on rotvajler, cak su me i uvjeravali, "ma neee, nije vam on retriver, on je rot", nisu prestajali ni kad sam objasnjavala da znam roditelje . btw, nije nikad bio bolestan. sad ga moram malo na dijetu i trening jer je debel (djelomicno zanemaren otkad imam klince ), i na plivanje, jer bi mogao imat problema s kicmom, reko mi je vet na zadnjem cijepljenju. tako da idem s njim na more, bit ce veselo, ja solo s njih troje . ima 11 i pol godina, izgleda i ponasa se upola mlade. jedino sto mu se pocela raditi mrena na ocima, ima li kakvog lijeka tome, znalci?

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •