Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 339

Tema: Koji pas najbolji je za dijete?

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno Koji pas najbolji je za dijete?

    sam naslov vam kaže sve.
    planiramo kupit psa, razmišljamo o zlatnom retriveru, pa me zanima kakva su vaša mišljenja?!"

  2. #2
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Dobar vam je izbor, ili labrador. Slični su i karakterom ,a meni i izgledom.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Jeste li u kući ili stanu?
    Želite li ljubimca koji je maza ili čuvar?
    Mi imamo tornjaka (kuća, vrt) i to je pasmina za preporučiti jer je jako tolerantan prema djeci a opet izvrstan čuvar.
    Ali za stan nije...

  4. #4
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    I ja mislim da je dobar izbor retriver.
    Ja nemam psa ali oni mi se fakat čine super.

  5. #5
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    i ja dajem glas za retrivera

  6. #6
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno Re: Koji pas najbolji je za dijete?

    Citiraj nataša prvotno napisa
    sam naslov vam kaže sve.
    planiramo kupit psa, razmišljamo o zlatnom retriveru, pa me zanima kakva su vaša mišljenja?!"
    ja sam svojoj maloj rekla da nikad nećemo KUPIT psa, uzet ćemo nekog slatkog malog mješanca iz azila - em ćemo njemu spasit život, em su jednako slatki, pametni i umiljati kao i ovi s papirima.

  7. #7
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    imam kuću, dvorište...... bio bi vani, naravno.

    papiri mi nisu važni, važno mi je da je od malena kod nas, ne mora imat sve one papire..to mi je nebitno.


    znači, dobar izbor?!

  8. #8
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    e, a mužjak ili ženka?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    I mi imamo prekrasnu mješanku

  10. #10
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Apsolutno retriever, ja mislim da bolji pas za djecu ne postoji.
    U azilu imaš divnih pasa, ako želiš pošaljem ti ja na pp brojeve ljudi koji rade tamo pa možeš njih pitat dal imaju nekog koji bi se tebi svidio. Znam da su prošli tjedan imali nekoliko štenaca samojeda, isto divna životinja, pa ti i to mogu provjerit ako te zanima.

    A što se tiče izbora mužjak/ženka, glasat ću za ženku ako želite mirijeg psa, ali opet ćete imat probleme kad se tjera. Mi eto imamo muškog retrievera, ne želimo ga kastrirat, ali luduje sto na sat kad se susjedova kujica tjera .

  11. #11
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Sad sam se sjetila, poslali su mi neki dan iz udruge mail sa slikom prekrasnog tornjaka koji isto traži vlasnika, ako već nije otišao...

  12. #12
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Imala sam i mužjaka i ženku, doduše različitih pasmina, ali uvijek bih glasala za ženku. Mirnije su, a rekla bih čak i privrženije.
    Tjeranje je problem, pogotovo ako je na dvorištu, ali kastracija je opcija koja te rješava tih briga.

  13. #13
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ja imam ženku rottweilera, ali neću ti preporučivati tu pasminu da me nabrijani ne strijeljaju
    Inače, ja uvijek glasujem za ženku, jer kako kaže Dunja, njen je pas lud kad se susjedova kujica tjera, a ti moraš izdržati dva tjeranja godišnje, unutar kojih kujica samo par dana dozvoljava mužjaku da joj se približi, a ostatak se vremena i sama dobro rješava napasnika. A ako imaš mužjaka, uvijek će se neka tjerati, pa je to po meni veći problem-znam da neki sirotani uopće neće ni jesti dok im je neka curka u blizini, samo zavijaju na balkonima

  14. #14
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    pa ne znam, nisam pametna....

    puno vam fala na savjetima, možda ipak odaberem ženkicu....jer mi paše da je mirnija....

  15. #15
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Definitivno ženkica. (Po mogućnosti sterilizirana ako ne namjeravate imati štence.)

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    I ja dajem glas za labrador-icu ili retriver-icu

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    ako vam je to prvi pas svakako bolje ženku - njoj je lakše biti gazda. sterilizacija jednostavno rješava problem tjeranja. ako se odlučite za veliku pasminu obavezno treba proći barem osnovni tečaj poslušnosti. tamo se uče osnovne naredbe ali i više od toga. kod velikog psa je iznimno važno da dođe kada ga zoveš, ne izlazi iz dvorišta bez dozvole, ne skače po ljudima (jer mladi tornjak ima 30-40 kg).
    svakako dobro prouči pasminu koju odabireš jer ti je to odluka za sljedećih 10-15 godina.
    ako te nešto zanima u vezi tornjaka pitaj pa ću odgovoriti koliko znam.

  18. #18
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Nije da je bitno, ali ako se ima vrt sa cvijećem ženke su bolje jer ne zapišavaju(ispričavam se na izrazu).

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    To moju nije spriječilo

  20. #20
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    i mi imamo retrivera

    osim sto su prekrasni premadjeci i sami su velike bebe, jako razigrani. Na to treba biti spreman. moj je devastirao vrt, ajde, stan je relativno netaknut 8)

  21. #21
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Mi imamo retrivericu i mogu preporučiti svakako uzeti ženku-mirnija, privrženija, poslušnija.

    Naša je doduše u hodniku i vani, dok se G nije rodio bila je s nama unutra, jedino nije išla na krevete i ostali namještaj, pod je bio njen.
    Mana im je jer se linjaju dosta-naša stalno, ali ako će ti biti stalno vani nije problem-kažu da se onda manje linjaju.

    Mi smo svoju mislili čak i pokloniti, bila je dosta zapostavljena-mm puno radi, a ja sa malom bebom ( kad je G bio mali, a isada nije baš puno bolje ).
    Ljeto nam pada najteže jer kad idemo na more ju moramo zbrinuti, pa onda bude malo kriza, muž nervozan i tako.
    Ona ima sad već 7 godina i stvarno je dobra, samo leži i dosta joj je da nas čuje ništa ne traži.

    Jel netko možda šišao retrivera, jel manje pada dlaka onda, ako netko zna
    Sori ako uzurpiram topik

  22. #22
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno Re: Koji pas najbolji je za dijete?

    Citiraj nataša prvotno napisa
    sam naslov vam kaže sve.
    planiramo kupit psa, razmišljamo o zlatnom retriveru, pa me zanima kakva su vaša mišljenja?!"
    Koji pas je najbolji za dijete? Odgovor je- odgojeni pas

    Ja bih se složila sa curama koje su dale svoj glas psu iz azila. Time bi se djetetu prenijela neka poruka, psi iz azila su jako odani i sretni ako ih uzmete i vraćaju to na milijun načina, a novce koje biste dali za psa, mogli biste iskoristiti da npr. kupite psu sve što mu je potrebno (košaru, hranu, ogrlice, lajne, zdjelice,...).

    Što se tiče pasmine- ne mogu vam preporučiti niti jednu jedinu! Jer ako ne uzmete psa koji je iz uzgajivačnice na dobrom glasu i čiji su psi poznati po dobrom karakteru- ne dobijate ništa osim mačka u vreći!
    Kao vlasnik psa koji je s njim non-stop u šetnji po gradu i okolici, mogu reći da sve više goldena koje srećem nažalost nisu oni goldeni koji su nekada bili! I moja prijateljica koja se bavi uzgojem goldena kaže kako im je karakter totalno zbrkan! I sve češće ćete naletjeti na jako agresivnog goldena- a to golden nije. Razlog pojave takvog karaktera leži u popularnosti te pasmine. Jer svaka pasmina koja postane popularna, dolazi u ruke ljudi koji tu vide profit. I onda se psi štancaju, švercaju, nekontrolirano razmnožavaju i na kraju dolazi do upropaštavanja rase. To se dogodilo i sa goldenima.

    Sad- na vama je da odlučite! Samo dobro razmislite i dobro se raspitajte o svemu što odlučite!

  23. #23
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Ja bih goldena, ali problem je u tome ako se obratim nekoj uzgajivačnici neću proći ispod nekih 200 eura, a to mi je malo puno jer tamo valjda svi imaju pedigre! meni to ne treba...

    važno mi je da pas ne bude agresivan, zato i uzimam zlatnog retrivera jer kažu da su mirni..

    sad ne znam :/

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Da, nažalost sam i ja to čula o goldenima, a neke statistike ugriza potvrđuju da oni nisu bezrezervno neopasni dobrice.
    Predlažem da prije odluke o nabavi barem potražite informacije o pasminama na forumima o kućnim ljubimcima. (A prije odluke o retriveru pročitajte Marley i ja ). Nije bitno samo da je pas "dobar" nego i to koliko energije od vlasnika traži, koliko aktivnog rada, da ne zahiri prepušten sam sebi. Neki sasvim dobro podnose relativno malo bavljenja, drugi su nesretni ako ih se stalno ne uči, trenira i bavi s njima. Znam za dvije obitelji koje su morale pokloniti psa dalje, jer se pokazallo da pas treba više njihovog vremena nego su oni spremni dat.
    Mi imamo kujicu uzetu iz šinteraja, tako dobro pogođenu za našu obitelj da još uvijek ne vjerujem koliko smo sreće imali. Prednost uzimanja odraslog psa je to što je karakter psa poznat.

    Ukoliko se odlučite na pasminu, svakako nabavite štene od provjerenog uzgajivača. Papiri vam nisu važni, malo kome jesu, ali papiri daju sigurnost da je pas potomak zdravih roditelja, kojima je odobreno parenje.
    Mnogi "čistokrvni ali bez rodovnika" štenci dolaze od neprovjerenih roditelja, bolesni ili boležljivi i stižu na odredište taman u takvom stanju da se obitelj stigne vezati za njih prije nego potroši hrpe novca kod veterinara, nerijetko bezuspješno. Ili su prerano odvojeni iz legla, putovali (jer preprodavači ih nabavljaju i iz inozemstva) i njihova socijalizacija ne protječe dobro, razvijaju se u plašljive ili agresivne životinje.
    Ne želite to sebi i djetetu.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Ono "i ja sam to čula" odnosi se na to da nisu kakvi su bili.
    Prednost uzimanja psa iz dobre uzgajivačnice je to što se možete raspitati o roditeljima, provjeriti koliko su dobri i stabilni. I svakako se preporučuje otići do uzgajivačnice, vidjeti gdje i kako psi žive, pogledati cijelo leglo prije nego se izabere jednog psa.
    Odgovorni uzgajivač će vam rado preporučiti određeno štene jer već poznaje štence po karakteru.

  26. #26
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    s obzirom da imas kucu nisam sigurna za retrivera da ce obaviti sve duznosti - tipa cuvanje, oni su prerazigrani za to i previse vole ljude svih sorti i namjera. ako vam nije potrebno da imate psa cuvara onda je on super za djecu, ali ne i za ove neke druge zahtjeve - to je kao osoba koja zivi u kuci na osnovu svojeg iskustva, meni je npr. bitno da nas i cuva, cuva kucu dok nas nema i sl.

  27. #27
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    razmisli i uzimate li psa "za dijete" ili kao punopravnog člana obitelji.

    ja bih apsolutno preporučila retrivericu , ali uz ogradu: takav (pretpostavljam, zapravo, svaki) pas zahtijeva da mu se posvetiš. znači, ogromne količine maženja, igre, izlazaka i sudjelovanje u obiteljskom životu. ne možeš retrivericu ostaviti u vrtu, postaviti joj kućicu i doviđenja. možeš, ali joj time ne činiš dobro.

    ja sam svjesna da sad nemam vremena za psa. :/

  28. #28
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    nekako su svi skocentrirani na to da treba puno vremena provodit sa psom. ja radim, MM radi...kod kuće smo popodne...

    jel to dovoljno?

    ja sam imala koker španijela, taj nije bio normalan, totalno lud pas, skakao, grizao( druge), kao da sam imala terijera.. ne bih da mi se to ponovi. :shock:

  29. #29
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno Re: Koji pas najbolji je za dijete?

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Citiraj nataša prvotno napisa
    sam naslov vam kaže sve.
    planiramo kupit psa, razmišljamo o zlatnom retriveru, pa me zanima kakva su vaša mišljenja?!"
    Koji pas je najbolji za dijete? Odgovor je- odgojeni pas

    Ja bih se složila sa curama koje su dale svoj glas psu iz azila. Time bi se djetetu prenijela neka poruka, psi iz azila su jako odani i sretni ako ih uzmete i vraćaju to na milijun načina, a novce koje biste dali za psa, mogli biste iskoristiti da npr. kupite psu sve što mu je potrebno (košaru, hranu, ogrlice, lajne, zdjelice,...).

    Što se tiče pasmine- ne mogu vam preporučiti niti jednu jedinu! Jer ako ne uzmete psa koji je iz uzgajivačnice na dobrom glasu i čiji su psi poznati po dobrom karakteru- ne dobijate ništa osim mačka u vreći!
    Kao vlasnik psa koji je s njim non-stop u šetnji po gradu i okolici, mogu reći da sve više goldena koje srećem nažalost nisu oni goldeni koji su nekada bili! I moja prijateljica koja se bavi uzgojem goldena kaže kako im je karakter totalno zbrkan! I sve češće ćete naletjeti na jako agresivnog goldena- a to golden nije. Razlog pojave takvog karaktera leži u popularnosti te pasmine. Jer svaka pasmina koja postane popularna, dolazi u ruke ljudi koji tu vide profit. I onda se psi štancaju, švercaju, nekontrolirano razmnožavaju i na kraju dolazi do upropaštavanja rase. To se dogodilo i sa goldenima.

    Sad- na vama je da odlučite! Samo dobro razmislite i dobro se raspitajte o svemu što odlučite!
    ovo sve potpisujem

    a ako ti je puno dat 200€ za psa, nemoj kupovat psa. samo cjepiva i hrana koju pojedu do dobi kada su spremni na odvajanje od mame kosta dosta vise od toga i pitanje je sta dobijes za tih 200€, tako ja racunam.
    nemoj se nadat nekoj fancy pasmini u azilu, ali mjesanci hoće biti inteligentniji i stabilniji od čistokrvnih, a pogotovo jako privrzeni.
    mi smo prije odabira psa puno visili na netu, ispunjavali kvizove gdje prema osobinama koje su nam pozeljne dobijemo listu pasmina... sad ga nazalost ne mogu naci... ali ima dosta takvih testova, pa onda usput vidis i koje su to karakteristike psa na koje treba obratit paznju!

    koliko su ti stara djeca?

  30. #30
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    koliko su ti stara djeca?
    _________________
    pa imam curicu od 3,5 godine, planiram uskoro još..
    jako voli životinje.
    sinoć smo u njenoj sobi naišli na mrava :? :shock: pa smo se s njim igrali pol sata

    nije neka usporedba sa psom od 30 kg, ali bitna je volja :D

  31. #31
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    i moj potpis na Ninči 8)

    a što se tiče tornjaka (netko ga je gore spomenuo), dobila sam ovaj mail, nadam se da je u redu da ga objavim
    molim Vas za pomoć u vezi mojeg psa (slike u prilogu). Kroz mjesec dana selim se u stan u kojem našalost nema mjesta za Eldara koji je naviknut na život u velikom vrtu. Zato ovim putem tražim nekoga tko ima uvijete za držanje petogodišnjeg (čistokrvnog) tornjaka. Teškog srca dajem/poklanjam svojeg psa u dobre ruke - nekome tko ima prostran vrt, kome nije problem šetati psa jednom dnevno (jer je naučen na to), kome nije problem četkati ga redovito, te punoo puuunoo maziti... Pas je prilično miran i poslušan te je velikaaaaaaa maza. Voljan sam plaćati hranu, cjepivo i veterinara.
    Pretpostavljam kako većina Vas ne može držati ovako velikog psa, ali Vas zato molim da ovu poruku proslijedite dalje svojim poznanicima i prijateljima te mi pomognete u udomljavanju Eldara.

    Slobodno me kontaktirajte za sve ostale informacije na 095 905 22 48
    Unaprijed hvala

    Davor Filipan
    evo i Eldarov portret http://public.fotki.com/m52403/tornjak-eldar/eldar.html

  32. #32
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa
    nekako su svi skocentrirani na to da treba puno vremena provodit sa psom. ja radim, MM radi...kod kuće smo popodne...
    hm, ja ne bi preporucila da uzmete psa ako ste tako malo doma. pas isto treba puno druzenja, treba ici van, raditi s njim.. ne znam bi li vam ostalo volje na kraju za psa, a najgori scenarij je da vam postane opterecenje. moras racunati na to da pas treba ici s vama na more, pa ako moze onda morate birati plaze--ne moze se sa psom na bilo koju plazu.. ako ne moze na more onda ga treba zbrinjavati, isto tako i za zimovanje. ima tu tona stvari na koju moras misliti prije nego se odlucis na kupnju/uzimanje psa.

  33. #33
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    pomikaki, ovaj tornjak je predivan

  34. #34
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    pomikaki, ovaj tornjak je predivan
    da, ne poznam ga osobno, ali sam u iskušenju
    no morala bih si malo srediti život prije toga

  35. #35
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa
    koliko su ti stara djeca?
    _________________
    pa imam curicu od 3,5 godine, planiram uskoro još..
    jako voli životinje.
    sinoć smo u njenoj sobi naišli na mrava :? :shock: pa smo se s njim igrali pol sata

    nije neka usporedba sa psom od 30 kg, ali bitna je volja :D
    mislim da je malo rano za psa, mozda da probate prvo s nekim manjim ljubimcem... po mom misljenju, za psa je vrijeme kad ti curica bude dovoljno velika da moze sama izvest psa u setnju i da se moze igrat s njim bez nadzora, kada opcenito moze biti sama doma s njim (da mu je lakse sto ste vi na poslu), i kada ce bit dovoljno odrasla da pas ne bi zakljucio da je iznad djeteta u čoporskoj hijerarhiji... sad to opet ovisi o pasmini...

  36. #36
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa
    pa imam curicu od 3,5 godine, planiram uskoro još..
    jako voli životinje.
    sinoć smo u njenoj sobi naišli na mrava :? :shock: pa smo se s njim igrali pol sata

    nije neka usporedba sa psom od 30 kg, ali bitna je volja :D
    super su klinci, tak su otvoreni i sa svima bi se sprijateljili. tak je i moja mala. prošle godine na moru je na kamenu bila ona debela ogromna stonoga i mala stane, zagleda se u nju i veli "A tko si ti?"

    mi trenutno imamo mačku i to je optimalno jer je mačka ipak manje zahtjevna (ne treba ju šetati par puta dnevno, pomazi se i poigra kad njoj paše), a psa ćemo nabaviti jednog dana, kad mace više ne bude, i kad mala bude dovoljno velika da se može bar donekle brinuti o njemu.

    što se tiče spola, definitivno preporučam ženku - puno su mirnije.

  37. #37
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    mi namjerno imamo dva psa - upravo zato sto nas je malo kuci, da ne budu usamljeni i macku pride.

    kod psa treba voditi racuna da oni imaju svoje potrebe - npr. setnja, kisa lije, ja s malom u marami, dva povodca i nema hoces-neces, mora. imamo dvoriste, ali oni trebaju setnju i istrcavanje (posebno ovi veliki psi), zatim kad ides na go. ili idu s tobom ili im moras osigurati nekog tko ce dolaziti, da ne govorim odlasci veterinaru i sl.

    to je meni posla ko s djetetom.

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    221

    Početno

    Ja imam labradoricu. I mi smo samo popodne doma (kad nisam na porodiljnom). Ako si imala prije psa, znaš što pas zahtjeva i kako se treba odnositi prema njemu. Malena se ionako neće moći brinuti za psa do barem 12 god. a do tada to je pas odraslog čovjeka. Dijete se može igrati sa psom (do cca 12 god.) samo uz prisustvo vlasnika psa i na način koji vlasnik (ti) i pas odobravaju. Za imati psa, pogotovu u dvorištu, meni nije nikakav problem. Ako može s vama ljetovati, još bolje. Mi nejdemo ni na zimovanje (skijanje, sanjkanje) ni na ljetovanje na mjesta gdje psi ne mogu ići. A uvijek idemo, jer ipak takvih mjesta ima. Glasam za ženkicu, steriliziranu. I uvijek se može naći štene retrivera i labradora na poklon. Ili u azilima. Tako smo mi svoju dobili. A kada se linjaju samo ih treba što više četkati i na taj način izvući dlaku koja otpada.

  39. #39
    Kavin avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    boa, kako se vozite u autu do mora?
    Mislim klinci, pas, prtljaga...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Mi planiramo nabaviti štene Kavalirskog koker španijela (mislim da je to ta pasmina, u svakom slučaju ako sam pogriješila mislim na Damu iz "Dama i Skitnica").

    Ako netko ima iskustva s tom pasminom rado bi čuli kaj nas čeka

  41. #41
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    mi namjerno imamo dva psa - upravo zato sto nas je malo kuci, da ne budu usamljeni i macku pride.

    kod psa treba voditi racuna da oni imaju svoje potrebe - npr. setnja, kisa lije, ja s malom u marami, dva povodca i nema hoces-neces, mora. imamo dvoriste, ali oni trebaju setnju i istrcavanje (posebno ovi veliki psi), zatim kad ides na go. ili idu s tobom ili im moras osigurati nekog tko ce dolaziti, da ne govorim odlasci veterinaru i sl.

    to je meni posla ko s djetetom.

    ii mi imamo dva. i mačku.
    bilo bi nemoguće da na donjem katu kuće nemamo nonu i nonota koji svesrdno uskaču
    dobro razmislite, po ovome šta si napisala bit će vam teško, malo ste doma, a psu još teže

    ako kupujete da razveselite malu, kupi joj westia, njega će sama moći šetat, njega ne treba nešto posebno istrčavat

    a i imajte u vidu da pas košta, nas boxer košta oko 500kn, westi oko 200kn, to je samo hrana
    veterinar, ampule, šišanje i pranje svakih 2 mj. itd. itd.
    samo ne kupujte iz hira

  42. #42
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Liebe, možda misliš na Prince charles cavalier?
    Ima ga moja prijateljica i očarana je njome (ženkica), a njena osmogodišnja kći i pesica su nerazdvojne
    Dakle-sve super!

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    221

    Početno

    boa, kako se vozite u autu do mora?
    Mislim klinci, pas, prtljaga...
    idemo ili sa karavnom ili sa običnim autom koji je dosta velik tj.širok i udoban. na krovu je onaj box thule ili gepek treger, a u prtljažniku ostalo. vozimo se ili ja iza sa klincima a pas naprijed pod nogama suvozača (tada je to mjesto prazno) ili ja naprijed, klinci iza a pas pod nogama iza suvozačkog sjedala (ispod najmanje dječje sjedalice, a ja svoje suvozačevo mjesto pomaknem ful naprijed). klinke su iza lijevo i desno.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    mi imamo labradoricu, koja je velikog srca i stabilnog karaktera, a uz djecu je dadilja
    no prilikom odabira pasa, a pogotovo čistokrvnih treba imati na umu da je puno njih zaribano sa uzgojem, tako da naprimjer 80% svih retriverskih pasmina ima problema sa zglobovima (za ostale pasmine nemam točnih podataka, no jedno je sigurno, pretjeran uzgoj i njegovanje određenih karakteristka dovodi do nekih mana)

    i ja glasam za steriliziranu ženku

  45. #45
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj mara prvotno napisa
    mi imamo labradoricu, koja je velikog srca i stabilnog karaktera, a uz djecu je dadilja
    no prilikom odabira pasa, a pogotovo čistokrvnih treba imati na umu da je puno njih zaribano sa uzgojem, tako da naprimjer 80% svih retriverskih pasmina ima problema sa zglobovima (za ostale pasmine nemam točnih podataka, no jedno je sigurno, pretjeran uzgoj i njegovanje određenih karakteristka dovodi do nekih mana)

    i ja glasam za steriliziranu ženku
    kakva ti je sa djecom?
    ja se najviše bojim kako će moja Anja sad po ljeti s psom, sigurno će ju gnjavit, ljubit, kako će to pas podnijeti? konkretno ovaj kojeg planiramo kupiti?!

  46. #46
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    I naš retriever ide redovito s nama na more. Do prošlog ljeta nije bilo frke, ja i MM naprijed, pas na zadnjem sjedalu. Ali ove godine, pošto imamo još jednog člana obitelji , MM će sam sa psom na put, a malena i ja avionom. Sve se da organizirat ako imaš volje.

    Nataša, retriveri i labradori obožavaju djecu, mogu ih grlit i mazit do mile volje, oni u tome uživaju...barem moj

  47. #47
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ej, Nataša, hajde ti prvo malo po netu prokopaj koja je pasmina kakva, za što je namijenjena (nastala), koliko traži...
    Ovakvo nabadanje po forumu ti neće donijeti puno koristi, jer smo svi različiti po afinitetima, zahtjevima, vremenu, želji, volji...
    Ja ti mogu reći da si kupiš riđbeka. Ili dobermana. Jer ih ja imam i jer su mi super. A što to tebi znači??
    Za dijete se pas ne kupuje. Ako želiš psa kojim će tvoje dijete biti zadovoljno, a i ti mirna po pitanju sukoba, kupi maltezera. Ili King Charles španijela.
    Ako želiš kupiti psa koji će biti vani na dvorištu, labrador definitivno nije opcija. Također ti moram spomenuti da je pas biće ČOPORA i svaki kojeg kupiš pa 'izbaciš' van na lanac ili dvorište neće biti sretan, jer nije sa svojim čoporom. Od takvog psa nemoj očekivati da bude divan, sladak i umiljat obiteljski pas.
    Po pitanju uzgajačnica i 'meni papiri ne trebaju' ću ti reći da ti 1500 kn ne plaćaš papir, nego garanciju. Uzgajač je OBVEZAN iz svog uzgoja eliminirati agresivne ili jedinke s nekim drugim manama (pa čak i estetskim) te pokušati dobiti što sličnije i 'savršenije' štence (karakterno i estetski). Također u cijenu štenadi ulaze i sva cijepiva koja je štene primilo te također pregledi veterinara i kvalitetna hrana za štene.
    Danas na tržištu ima puno labradora (govorim konkretno o njima jer ih ljudi najviše vole preporučivati) upravo zbog ogromne potražnje za njima. Naći ćeš ih na crnom tržištu po smiješnim cijenama i budi sigurna da ti štenci nisu cijepljeni redovito, nisu jeli kvalitetnu hranu, nisu vidjeli veterinara i sigurno nisu iz KONTROLIRANOG UZGOJA, već vjerojatnije iz 'štancam, pa dokle ide'.

  48. #48
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Vidim da je netko pitao za Cavalier King Charles španijele.
    (Ja prvo napišem svoje, pa tek onda čitam tuđe, )
    To je definitivno jedna od, ako ne i najbezazlenija, najmirnija pasmina na svijetu! Za djecu: da, definitivno. Iz kontroliranog uzgoja.

    Netko je također preporučio westije.
    Ja glasam protiv njih. Stoji da su maleni i traže malo hrane, šetnji (ne zahtjevaju istrčavanje i sl.), ali su to ipak terijeri sa svim svojim manicama i vrlinicama.
    Nažalost su slični maltezerima, pa ih često kupuju sudeći po izgledu, a karakter maltezera i westija je u usporedbi nebo i zemlja.

  49. #49
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    što se tiče putovanja, moj je mini-size pa stane uvijek pod noge. To mi je zapravo najveći plus za male pasmine, što su lako prenosive. Zvuči bedasto ali meni je to bilo prilično bitno jer sam često na putu.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Ja ti mogu reći da si kupiš riđbeka. Ili dobermana. Jer ih ja imam i jer su mi super.
    OT. Tajlandskog ili rodezijskog rigdebacka?? Predivni su

    A sad na temu:
    Neki su lijepo rekli, a ja ću dodati da se ni jedan ljubimac ne kupuje za dijete. Ukoliko se s psom ne želi hodati po izložbama ili se baviti uzgojem ja bih udomila štene iz azila. ALI isključivo zajedno sa starijim djetetom da shvati poruku, da mu bude jasno.

    Ako se baš želi kupovati čistokrvno štene tu treba izbjegavati kupovinu IN pasmine jer vrijedi sve navedeno: psi se štancaju kao i sve druge životinje za prodaju, genetski su to vrlo "loši" primjerci skloni bolestima, slabog imunološkog sustava. Mješanci su daleko otporniji. Možda se to čini nevažnim za početak, ali kasnije, kad počne liječenje...Najmanje tu mislim na financijsku stranu liječenja. Smrt ljubimca je teška. Treba napraviti sve da bude što zdraviji.

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •