Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 339 od 339

Tema: Koji pas najbolji je za dijete?

  1. #301
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Mi imamo Kerry Blue terijera - prekrasan, srčan pas, iznimno tvrdoglav (prošao 3 tečaja socijalizacije, no njegova je uvijek zadnja). Sad ne znam jesmo li to mi krivi pošto je razmažen (iako mi par drugih vlasnika govori da je kod njih ista situacija), no druge pse ne trpi pretjerano (tj. on mora biti dominantan) i djecu ne ljubi previše.

    Pas je ostao s mojima kad sam se ja udala jer osim što ne voli L, mislim da mi moj tata svisnuo bez njega.

  2. #302
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    samo moram napomenuti da još nisam srela terijera tipa bull koji je bio čuvarski nastrojen prema ljudima, osim nekih koji su prošli ispit A ili neki žešći. to u pravilu i nisu neki čuvari. a sigurno ni nadimak Nanny dog nemaju bez razloga.
    i još nešto je sigurno : s takvim psima mogu normalno raditi vrlo iskusni pasoljupci. to su ipak vrlo snažni psi. mislim to je tako sa terijerima općenito.

  3. #303

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj jure prvotno napisa
    a bull ce braniti do smrti kao na ovom linku gdje se debili izivljavaju na bikovima a bull bjezi od bika dok ne vidi da je covjek napadnut a tada ce zrtvovat i svoj zivot za covjeka:

    http://www.youtube.com/watch?v=-__He-LADAs&feature=fvw

    njegova nadasve poznata plemenitost ga je dovela do naslovnica svih vijesti i televizija spanjolskog govornog podrucija
    ovo je zbilja brutalno :/

  4. #304

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    Citiraj jure prvotno napisa
    a bull ce braniti do smrti kao na ovom linku gdje se debili izivljavaju na bikovima a bull bjezi od bika dok ne vidi da je covjek napadnut a tada ce zrtvovat i svoj zivot za covjeka:

    http://www.youtube.com/watch?v=-__He-LADAs&feature=fvw

    njegova nadasve poznata plemenitost ga je dovela do naslovnica svih vijesti i televizija spanjolskog govornog podrucija
    ovo je zbilja brutalno :/
    Brutalno je ovo izivljavanje ljudi nad bikovima.ovaj link dokazuje neizmjernu ljubav engleskog bull terriera prema covjeku o cemu uostalom prica i voditeljica.jos nesto jadranka pitala si za dalmatinera.ja nemam osobnih iskustava sa tom pasminom ali da nije bilo dalmatinera nebi bilo ni bull terriera.ljudi ni ne znaju da su bull terrieri nastali krizanjem buldoga ,teriera i dalmatinera i jos nekih pasmina za koje nisu vodjenje predbiljezbe a za ove 3 rase su sigurno jer je sam tvorac rase vodio spise o krizanju.zar bi netko kakvog borbenog krvoloka krizao sa dalmatincom?

  5. #305

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    22

    Početno

    Icyoh o kerry blue terrieru ja stvarnn ne znam nista,ali gotovo bih se kladio u zivot da ste vi pogrijesili u odgoju.cim mi kazes da njegova uvijek mora biti zadnja meni je vec to dovoljno.vjerovatno kad ste na uzici on vuce gdje,kako i kad zeli.kad ste kuci vjerovatno ga hranite i dok vi jedete pa mu dajete sa stola vas rucak,vjerovatno spava na visini npr.u vasem krevetu na kaucu ili sl.
    Gotovo sam siguran u ovo.ti me razuvjeri

  6. #306

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj Ariana prvotno napisa
    samo moram napomenuti da još nisam srela terijera tipa bull koji je bio čuvarski nastrojen prema ljudima, osim nekih koji su prošli ispit A ili neki žešći. to u pravilu i nisu neki čuvari. a sigurno ni nadimak Nanny dog nemaju bez razloga.
    i još nešto je sigurno : s takvim psima mogu normalno raditi vrlo iskusni pasoljupci. to su ipak vrlo snažni psi. mislim to je tako sa terijerima općenito.
    Arijana dali ti mene ovo zezas ili?
    Pa nadimak nanny dog su dobili radi svoje ogromne lojalnosti spram djeci!
    Stvarno si nesto pomjesala.prvo kad se kaze bull terrier to je samo jedan jedini.ne spadaju tu svi bull tipovi kao npr.stafordski bull terrier,americki stafordski terrier,americki pit bull terrier.to je sve druga vrsta.bull terrier je samo one and only.
    Sto se tice price o cuvarima bull terrieri su stvarno losi cuvari kuce.on ce lajat na neznanca ali ako se ovaj ne boji i pocme mu tepat on ce mahat repom ako ovaj i zicu preskoci.ali ipak 99posto ljudi to ne zna pa ga se boji.mislim ima i onih koji su dobri cuvari ali svatko ko se razumje u pse lako razluci,ali u globalu losi cuvari kuce.medjutim staford e vjeruj mi udji mu na posjed i neces izac.pit isto tako.

  7. #307

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj Ariana prvotno napisa
    samo moram napomenuti da još nisam srela terijera tipa bull koji je bio čuvarski nastrojen prema ljudima, osim nekih koji su prošli ispit A ili neki žešći. to u pravilu i nisu neki čuvari. a sigurno ni nadimak Nanny dog nemaju bez razloga.
    i još nešto je sigurno : s takvim psima mogu normalno raditi vrlo iskusni pasoljupci. to su ipak vrlo snažni psi. mislim to je tako sa terijerima općenito.
    I da.to su snazni psi svakako.opet ponavljam sto se ljubavi prema djeci tice savrseni.jedinstveni.jednom bull terrier,uvijek bull terrier.ali svejedno ako nikad niste imali psa a samohrana ste majka koja jedva uhvati vremena i za sebe ipak vi uzmite king charlesa.bull terrier nije sretan ako nema ljubavi.on je najsretniji kad je kao clan obitelji.a da ne govorim da ga tako nebi niti ispravno odgojili pa bi se stvarno mogle desit situacije o kojim je pricano pa da djeca gledaju tucu pasa sta nebi bilo dobro.zar ti arijana sam link ne govori u kojoj su mjeri bulovi zastitnicki nastrojeni prema svojoj obitelji.da T-rex napadne vase djete bull ni sekunde nebi oklijevao da mu makar jednu ljusku iscupa ako bi stime uspio spasiti djeciji zivot.ja vam pricam o njegovoj obitelji .ja iskreno ne znam dali bi on obranio neznanca na ulici.zar ima neka pasmina za koju ja ne znam?voljeti ljude i braniti svakog covjeka nije isto ! ! !ja ne znam dali je covjek napadnut od bika bio vlasnik bull terriera ili nije,ali zasigurno znam da je odlucio zrtvovat pseci zivot za ljudski.
    Pozdrav bas svima

  8. #308
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    jure, jure, tko te ne zna skupo bi te platio. Imamo zajedničkog prijatelja pa znam tko si

    Ja imam engleskog bulldoga
    Zlato moje najmilije!!!
    PB je glup pas, ali ništa gluplji od bulldoga.

    Pamet/nepamet kod psa se ne gleda po tome da li će nakon prvog ili petog puta sjesti (to je tvrdoglavost).
    Pas se vrednuje po inteligenciji i sposobnosti samopreživljavanja, pa evo, njemački ovčar, poznat radni pas i poznat po poslušnost, ne spada među inteligentnije pse. Sada svi zinu pa se pitaju kako???
    Jednostavno, to je pas kojeg je čovjek stvorio da radi za njega, da mu služi. U divljini teško da bi sam preživio, nema nagona, nema urođenog.

    Kad recimo pričamo o tvrdoglavom šarplanincu, e to je pas koji nije "stvoren da služi čovjeku", on ide uz čovjeka kao pomoć i itekako bi se snašao u divljini.

    PB je križan pas kao i bulldog, kao i većina psa i od njega je napravljeno ono što je čovjek htio, ruku za srce ako ćemo o križanju onda je bulldog doslovce laboratorijski pas, to što je predivan prema čovjeku, djeci pa čak i drugim psima i što u sebi nema uopće agresije i ne može se potaknuti na agresivnost, to mu je vjerojatno dalo dug vijek postojanja i zato je u nekim krugovima omiljen.

    Nisam ja kontradiktorna sama sebi, istina je zaista da je PB predivan prema djeci, a da je glup, je, glup je, isto ko i moj, a što ćemo tako ih volimo i cijenimo i spremni smo ponekad hvaliti svoje pse i više nego što trebamo, jel' tako???

    Usput, u ST na izložbi je komentirana tvoja slika kao "pretjerivanje".

    Što se tiče bull terijera kao čuvara, to je loš čuvar, jer dobro ne procjenjuje pa teško da ga se može staviti ispred kuće da čuva dvor, ne dobro odgojen bull će se veseliti neznancu koji uđe u dvor, prema tome, čuvar i nije nešto posebno.

    jure je u pravu kad kaže da bi dao život za obitelj, to je apsolutno istina, on tada ne gleda, već ide naprijed i daje život za vlasnika, to je istina.
    Bull terijer u svojoj obitelji ima jednog vlasnika, inače karakteristika za terijera da bira samo jednog vlasnika, ostali u obitelji su mu čopor i ako dođe do neravnoteže, može u zbunjenosti, jako privržen vlasniku, ostati izbezumljen.

    Ja ću ponoviti, definitivno je predivan prema djeci, ali ima mnogo drugih razloga zbog kojih ga ne bi pored djeteta. To je moje osobno mišljenje, ne mora značiti da se mora s njim netko složiti.

    Nanny dog nije nadimak za bull terijera, isto što nije ni za bulldoga mada mnogi tvrde da jest.
    Tako englezi nazivaju staffordshire bull terijera.

    Pas dadilja je po meni definitivno bernardinac, irski vučji hrt i još par pasmina

  9. #309
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Mene obično pitaju koji pas je po meni dobar pas za djecu.
    Ja na to odgovorim "onaj kojem se agresivnost ne može poticati, jer je nema".

    Veličina psa aspolutno nema veze s dobrim odabirom psa za djecu.

  10. #310
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj jure prvotno napisa
    Icyoh o kerry blue terrieru ja stvarnn ne znam nista,ali gotovo bih se kladio u zivot da ste vi pogrijesili u odgoju.cim mi kazes da njegova uvijek mora biti zadnja meni je vec to dovoljno.vjerovatno kad ste na uzici on vuce gdje,kako i kad zeli.kad ste kuci vjerovatno ga hranite i dok vi jedete pa mu dajete sa stola vas rucak,vjerovatno spava na visini npr.u vasem krevetu na kaucu ili sl.
    Gotovo sam siguran u ovo.ti me razuvjeri
    Nemam te šta razuvjeriti, više sam nego svjesna da smo mi sfulali i previše ga razmazili. Kad je vani, on šeta nas, ne mi njega. Spava na krevetu (ako ustaneš u pola noći za wc, velika je šansa da nećeš uspjeti ući u krevet) i sl.
    Išao je na tri tečaja i sa zadnjeg (poligon kod Kajzerice) su nas izbacili jer je ugrizao voditeljicu kad ga je htjela zadržati na mjestu.

    No pas je prekrasan, privržen...A i pametan (vidi se po tome koliko nas vesla).
    Odličan izbor za čovjeka punog energije (nije trom pas) i čvršćeg karaktera pri odgoju.

  11. #311
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Zaboravih reći, bull je osjeća bol, isto kao i većina njegovih rođaka, što im je poklonio predivan bulldog, koji je ostao sve samo ne agresivan pas, interesantno je gledajući engleskog bulldoga što sve čovjek može napraviti kad hoće.

    Razlog što ne osjeća bol, je ujedno i razlog njegove ajmo reći izdržljivosti.

    Kerry blue terijer je pravi terijer i zna biti jako papren, također treba jaku ruku, ništa od njega nije bolji ni crveni terijer kojeg ujedno zovu i "crveni vrag", moj kum ga je poklonio, jer se s njim jako teško izlazilo na kraj, a bio je agresivan i prema ljudima i prema drugim psima.

    Kad pričamo o terijerima onda ću prvo mjesto dati njemačkom lovnom terijeru, uvijek kažem da nije čudo da mu je Bog dao da je malen, jer da je malo veći, ne bi bilo luđeg psa od njega.

    Ljudi su navikli na glupe priče poput "pitt bull, bull terijer i sl" su koljači, ma dajte ljudi, to su gluposti, to su psi sa svojim karakterom i treba ih poštivati na takav način.
    Ima puno gorih i agresivnijih pasa nego što su oni.

    Ja ću samo izdvojiti Tosu za koju sam se jako iznenadila kako zeznuta može biti.

  12. #312
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Zaboravih reći, bull je osjeća bol,
    bull NE osjeća bol (krivo napisah)

  13. #313

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Mene obično pitaju koji pas je po meni dobar pas za djecu.
    Ja na to odgovorim "onaj kojem se agresivnost ne može poticati, jer je nema".
    Veličina psa aspolutno nema veze s dobrim odabirom psa za djecu.
    :?
    Bulldog?

  14. #314

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Citiraj jure prvotno napisa
    Icyoh o kerry blue terrieru ja stvarnn ne znam nista,ali gotovo bih se kladio u zivot da ste vi pogrijesili u odgoju.cim mi kazes da njegova uvijek mora biti zadnja meni je vec to dovoljno.vjerovatno kad ste na uzici on vuce gdje,kako i kad zeli.kad ste kuci vjerovatno ga hranite i dok vi jedete pa mu dajete sa stola vas rucak,vjerovatno spava na visini npr.u vasem krevetu na kaucu ili sl.
    Gotovo sam siguran u ovo.ti me razuvjeri
    Spava na krevetu (ako ustaneš u pola noći za wc, velika je šansa da nećeš uspjeti ući u krevet) i sl.
    ovo me nasmijalo

  15. #315
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    icy, ne zamjeri, baš sam se nasmijala na tvog pesa (uvijek mi malo lakne kad čujem da ima prgavijih od mojeg)

  16. #316
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Mene obično pitaju koji pas je po meni dobar pas za djecu.
    Ja na to odgovorim "onaj kojem se agresivnost ne može poticati, jer je nema".
    Veličina psa aspolutno nema veze s dobrim odabirom psa za djecu.
    :?
    Bulldog?
    Da bulldog, pas koji po svjetskim statistikama skoro pa nema agresivnih ispada prema ljudima.
    Izgleda strašno, ali ima narav kakva se rijetko susreće.
    Nagađa se da je križan i da u njemu ima predivnog mopsa, koji mu je dao dobrotu.

    Bulldog je pas koji izbjegava sukove i sa psima, rijetko da će prvi izazvati, gotovo nikad, prijetnje drugih psa okončava odlaskom i ne voli se tuči, ne voli nadmetanja.
    U sukob će se upetljati da razriješi svađu drugih pasa, moj to zna raditi, ako se dva psa potuku, on će doći i lavežom i tjeranjem dominantnijeg spriječiti.

    Ako ga pas napadne u smislu da ga grize, tu je jako opasan i tu se brani po cijenu svog života.

    Još nikada nisam susrela nekog na koga je bulldog zalajao, kamoli napao ili još gore ugrizao.

    Inače, jako hrabar pas.

  17. #317
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    u 15 ak godina koliko se bavim uzgojem američkih stafforda (registrirana uzgajivačnica pri HKS i FCI )nikada nije bilo problema sa djecom,dapače nećakinja je prohodala uz staffa,mali nećak odrastao također uz staffa a hvala Bogu i moja kći raste uz staffove NIKADA ama baš nikada nije bilo sumnje niti trena nedoumice dal je AST prikladan za odgoj ili ne,osim što su u svom veselju grubi ali grubi na način da te rep opali po ruci,stomaku...jer njihovo veselje je neupitno ! AST je pas koji visoki stupanj tolerancije,i najgrublju dječju igru koju dakako nećemo ni dozvoliti AST trpi i ne pokazuje ni najmanji znak agrsive .svoje dijete bi na ulici uvijek pustila da pomazi AST ili bulla daleko ispred recimo nekih drugih pasmina a isto tako u svojoj struci sam više puta doživjela i vidjela ugrize manjih nervoznih pasmina a nikada teriera tipa bull !

  18. #318
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Uh...ja rijetko mazim malene pse, oni znaju biti zaista šu-šu

  19. #319

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Usput, u ST na izložbi je komentirana tvoja slika kao "pretjerivanje".
    pepita ne znam sa cime sam pretjerao.ako nije problem volio bih vidjeti tu sliku posto ne znam za nju.
    ako moze link
    hvala

  20. #320

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    22

    Početno

    draga pepita.
    ima u tvojim postovima toliko toga uh uh uh.
    ali drugom prilikom sad sam nesto drugo zainteresiran.
    eto posto ti imas buldoga a ja proucavajuci neke pse a pogotovo bull terriere morao sam makar neko predznanje imati i o buldozima jer kao i sto sama znas ipak je buldog bio osnova nove rase bull and terriera.e pa ja bih te priupitao tadasnji staroengleski buldog skojim bi se psom po izgledu pa i po temperamentu najvise mogao komparirati danas.sa kojim psom? jer sa svojim direktnim potomkom- sadanjim eng. bulldogom(psom kojeg ti posjedujes) ipak ne moze.

  21. #321

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    22

    Početno

    http://www.dailytelegraph.com.au/new...-1111119527528

    evo jos pogledajte na kojem je mjestu "ubica" bull terrier po opasnosti i na kojem slatkisi labradori,ovcari i ostali

  22. #322
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Uopće se ne može uspoređivati izvorni tip bulldoga i današnji, jer je izgledom, temperamentom i svim ostalim to potpuno drugi pas.

    Samo ih vežu počeci i davni korijeni, ali uopće nema sličnosti, ustvari suprotnost je jako izražena.

    Naravno američki bulldog mu je najsličniji stasom, a što se tiče temperamenta ima neka obilježja.
    Niti jedan pas temperamentom nije sličan izvornom bulldogu, jer je to bio pas jako agresivan, toliko agresivan da su ga engleskim ulicama vodila dva čovjeka.

    Danas je to pas kojem se NE MOŽE potaknuti agresija iako su neke "budale" pokušavale. Njega naučiti da reži, napada i slično je gotovo nemoguće.
    Zato jest u engleskoj toliko popularan u obiteljima gdje su malena djeca i gdje su bračni drugovi ostali udovci ili udovice.
    Zato ga englezi nerado prodaju izvan Engleske i iznenađujuće je da je teško uvesti bulldoga iz Engleske. Tamo je on jako zaštićen.

  23. #323

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    jure, to kaj ovaj bull terijer lezi i dozvoljava da se dijete ovako izivljava ne govori nista o pasmini

    moje je iskustvo koma, i u principu ih ima isti profil ljudi

    jedna od najglupljih pasmina

    ovaj link je kao stvoren za sve vas ovdje od moderatora pa na dalje i cak bih volio da ga ne pogledate jer ce neki kao stray_cat opet reci ...


    http://www.youtube.com/watch?v=IJ4U5w0w3_w

  24. #324
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Pepita, jako se varaš u vezi bulldoga. Ne možeš suditi na osnovu jedne jedinke tako o bulldozima. Bulldozi su jako, ali jako tvrdoglavi i ljubomorni psi. Te dvije karakteristike mi nikako ne idu s malom djecom. Iako stvarno obožavam engleske bulldoge, budimo realni. Govorim to iz vlastitog iskustva.

  25. #325

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno pas

    mi smo roditelji jednog malo 8 mj. bebača koji strašno voli svoju najbolju prijatelj icu 9 god. retrivericu! koliko ona ima strpljenja za njega i njegove igre koje se sastoji od povlačenja uho, rep i sl. to je nevjerojatno!
    toplo preporučujem ovu pasminu, iako mislim da je za dijete jednako dobro da raste i uz nekog psa iz azila kojemu bi pomogli!

  26. #326

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    250

    Početno

    prijateljica ima isto retriveriu isto 9 g ali od pocetka tj od mladih dana nikad ju nije ostavlkjala samu ni na tren sa djetetom jer bi ju 99.9%ugrizla
    dok ima nesto u ustima nedo bog joj se priblizit
    ja imam 2 djece (6 g i 2.5g)i labradora opd 5 g -.......njemu djeca cackaju slamcicom zube ,daju mu puse u oko,nos usi .....hrane ga,peru ruke u njegovoj zdjelici od vode dok on pored nje jede iz druge i ostale svakodnevne saljive stvari i mogu reci da NIKAD NNNNNNIIIIKKKKAAAADDDD nije krivo pogledao a kamoli sta drugo..........
    tako da iz svakog npr legla od njih cca 6 stenaca 1 moze bit ......"kriv" recimo to tako .....mislim da puuuuuuuno igra ulogu odgoj,socijalizacija i GRANICA roditelja do koje smiju djeca "maltretirat" psa ........tako da ........eto to je moje misljenje i iskustvo.-....

  27. #327

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Ja imam dalmatinera starog 10,5 godina. Mia ima 22 mjeseca. Ja tu ljubav ne mogu opisati. On samo njoj da da se na njega nasloni, izvali, jede tako da ona vadi hranu iz zdjelice i daje mu, ljubi ga.... Apsolutno sam sigurna u njega da joj nikad ne bi ništa napravio. Ali, kad se ona ide igrati tako da kolica gura na njega jer joj je fora kako on bježi, to ne dam. Objasnim joj da se to ne smije raditi i da je on star pa ga trebamo još više paziti.
    Dalmoši su predivni, umiljati, poslušni, žude za pažnjom, jedina su im mana dlake. Ima ih jaaaaako puno. Usisavam svaki dan pa ih svedem na minimum. Ništa se ne može mjeriti sa količinom ljubavi i zahvalnosti koju ti on da.
    Dok nisam zatrudnila spavao je sa mnom u krevetu, poslije smo se preselili pa više nije smio. Kupili smo mu ogroman krevet pa uživa sad tamo.

  28. #328
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    mi imamo Westyja i super je, imamo ga već 9 god (nju zapravo) , slaže se sa Norom savršeno, obožavaju se.Moja preporuka.

  29. #329

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj jure prvotno napisa
    Icyoh o kerry blue terrieru ja stvarnn ne znam nista,ali gotovo bih se kladio u zivot da ste vi pogrijesili u odgoju.cim mi kazes da njegova uvijek mora biti zadnja meni je vec to dovoljno.vjerovatno kad ste na uzici on vuce gdje,kako i kad zeli.kad ste kuci vjerovatno ga hranite i dok vi jedete pa mu dajete sa stola vas rucak,vjerovatno spava na visini npr.u vasem krevetu na kaucu ili sl.
    Gotovo sam siguran u ovo.ti me razuvjeri
    ako nije tajna, koja ti to iskustva mas sa pesima kad ovako pises

    i koja iskustva imas sa terijerima opcenito

  30. #330
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ja bih se složila sa Jurom. Meni se čini da je on htio reći da je sve stvar pravilnog odgoja. Terijeri su teži za odgojiti, ali itekako ih se može naučiti pravilima ponašanja. Ali iskreno- ja ih nikad ne bih dala ljudima koji o psima nemaju pojma i koji nemaju vremena baviti se njima. Uostalom-ni jednog psa ne bih dala takvim ljudima, bio on terijer ili ne.

  31. #331

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    Citiraj jure prvotno napisa
    Icyoh o kerry blue terrieru ja stvarnn ne znam nista,ali gotovo bih se kladio u zivot da ste vi pogrijesili u odgoju.cim mi kazes da njegova uvijek mora biti zadnja meni je vec to dovoljno.vjerovatno kad ste na uzici on vuce gdje,kako i kad zeli.kad ste kuci vjerovatno ga hranite i dok vi jedete pa mu dajete sa stola vas rucak,vjerovatno spava na visini npr.u vasem krevetu na kaucu ili sl.
    Gotovo sam siguran u ovo.ti me razuvjeri
    ako nije tajna, koja ti to iskustva mas sa pesima kad ovako pises

    i koja iskustva imas sa terijerima opcenito
    a kako ja to pisem???
    prije svega jasno je vidljivo da to nisi napisala u zelji za znanjem nego u smislu kao "ej jure kakve pizdarije pises"a da nisam krivo shvatio potvrdila mi je i ninci svojim postom nakon tebe,pa me eto cak pokusala u fino "obraniti".
    e na zalost moja ZALUTALA MACKO ako imas psa uvijeren sam da radis iste pogreske jer cak i oni sa malim znanjem nebi napisali takvu glupost kao ti.
    prvo i prvo sto se tice kerry blue terriera-ja niti znam vlasnicu niti sam ikad mazio tu vrstu a opet sam kao prorok sve greske uspio pogoditi kao sto je vlasnica u postu nakon moga to i potvrdila.tebi ocito to nista ne govori.dali si cula za rijec MEDIOKRITET?znam da nisi ali proguglaj. vjerovatno profil ljudi kao ja ne koristi taj rijecnik pa ga ti ni ne mozes znat.ali vratit cu se ja na to o profilu ljudi.a sada:



    1. nisam strucnjak ali za vas ovdje na zalost jesam.zasto na zalost?zato sto ja ne znam puno, ali na zalost mnogo vise od vas!

    2.da si procitala mojih par postova onda bi znala kojeg psa imam i kakvog iskustva imam sa terrierima.sto znaci da ti neke stvari pricam iz iskustva kako svog osobnog tako i uzgajivaca,prijatelja i poznanika kojih nije malo.

    3.sad cu te malo citirat i pokusat te nesto naucit pa ti opet budi tvrdoglava u neznanju koliko ti srce zeli

    jure, to kaj ovaj bull terijer lezi i dozvoljava da se dijete ovako izivljava ne govori nista o pasmini
    prvo dali ti izgleda na psu kao da se netko izivljaje na njemu ili da uziva?ali kao da ti to znas kad ne znas prepoznat niti kad pas ide obavit nuzdu.dalje ako ti ta jedna slika ne govori nista o pasmini onda mi reci dali ti milion slika nesto govori?udari link od youtuba koji sam ti postavio pa se prepoznaj u njemu.

    http://www.youtube.com/watch?v=IJ4U5w0w3_w


    4.
    moje je iskustvo koma
    draga moja tvoje iskustvo sa bull terrierima je kao moje sa ginekologom.ako me zelis razuvjerit napisi mi ime tog bull terriera tj. vlasnika.ja skoro da ih znam sve,pa nema bull terriera kao musica. pa ne mislis valjda kad ti bacis cigaru sa balkona da ce sigurno pasti bull terrieru na glavu.ja ne znam cemu takve gluposti moras pisat.

    5.
    u principu ih ima isti profil ljudi
    a kakva li je ovo glupost.vau predrasuda.tolike da se valja i izmislit kako cega.moram ti priznat nakon svega da mi je zaista iznenadjujuce kako si znala uopce ime pasmine.ali da nastavimo.na tvoju zalost,a na moju srecu taj profil ljudi o kojima ti pricas je jako jako jako malen.njima ta pasmina ne odgovara jer su samo rijetki primjerci agresivni tj. lako zapaljivi a uz to skupi i ne idu do kraja.pa cu te jos nesto nauciti VLASNICI BULL TERRIERA SU VECINOM ZENE UGLAVNOM U VECEM POSTOTKU OD MUSKARACA,ali odakle da ti to znas i cemu uopce provjera neceg cega si ti vec konstruirala u svojoj glavi.


    6.
    jedna od najglupljih pasmina
    ocito si strucnjak za inteligenciju pa mi reci dali najgluplji pas moze nauciti ovo i kako mjeris inteligenciju psu?

    http://www.youtube.com/watch?v=BeEEd-0aGQ8

    e sad nesto opcenito

    to sto sam pogodio ono za kerry blue terriera ne cini me strucnjakom.zasto? zato sto sam samo nabrojao najcesce greske vlasnika pasa(80%) i napominjem svih pasmina a pogotovo dominantnih.ne radite te greske jer se onda desava to sto se desilo kolegici na forumu.kada god vidite na ulici da pas vuce vlasnika vjerujte mi u zivot da ga ne postuje kao svog vlasnika nego on drzi sebe za vlasnika ma koliko vam to god bilo smjesno.
    pas se odmalena mora uciti,kasnije je to tesko ispraviti.nema spavanja u vlasnikovom krevetu jer u coporu glavni spava na najvisoj visini.ako pas spava na visini normalno da ce od malena sebe stavljat za vodju.ima tu jos milion stvari koje treba ucit pomalo a ne nikad u zivotu niti ne dotaknuti bull terriera a sebi dat za pravo pisat da su glupi tupi i neuporabljivi(karikiram).CAT ne mogu rec da me nisi naljutila.prvi put sam presutio ali sad citaj pa uci i to ne mislim samo na pse nego uci ne govorit nesto o cemu ne znas.ja ne pisem o tome kako rascjepat atom a mogao bih iako nemam BLAGE VEZE.
    pozdrav

  32. #332
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    molim pomoć.danas je staford izgrizao mog oca i mog pesa (pudla) ničim izazvan.nije bio na lajni i nije imao uzicu.uglavnom da ne duljim došla je policija ali je rekla kako ne znamo ime vlasnika (ali znamo gdje otprilike živi,ne znamo točan broj kuće,ali u toj ulici ima valjda 3 kuće) da nam ne mogu pomoći.a i kad saznamo vlasnika da će dobiti prekršajnu prijavu.prekršajnu!?!inače je taj pas višestruki napadač,ali se ljudi boje vlasnika pa nitko nije otišao korak dalje.ja želim,ali ne znam kome se u ovom slučaju obraćam za pomoć.želim vlasnika prijaviti kazneno i prekršajno uostalom mi ne znamo jeli i pas cijepljen,pa ugrizao je mog oca!?

  33. #333
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    sori znam da nije tema,ali ovu temu otvaraju ljudi koji kuže pse i sve vezano uz njih pa sam se uvalila jer ne znam gdje bi drugdje otvorila topic? :?
    hvala na info.može i na pp da ne spamamo temu.hvala.

  34. #334
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    izgrizao ne mislim gricnuo nego 35 šavova i odgrižen vrat.dakle ozbiljno izgrizao,klao.vlasnik nije ni pokušao pomoći.

  35. #335

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    jure, imam i pse i macke

    marta (mjesanka) je pas spasilac, polozia ispit pri nizozemskoj policiji, uredno se natjecala i u agility-u u b klasi

    luka (hrvatski ovcar) je silom prilika zavrsio kao asistent djeteta sa posebnim potrebama

  36. #336
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    lasica, mislim da bi morala ici na privatnu tuzbu, to je jedini nacin, nazalost. a to vjerojatno traje i kosta. ali ako imas vremena i zivaca, mozda se dogodi presedan

  37. #337

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj lasica prvotno napisa
    molim pomoć.danas je staford izgrizao mog oca i mog pesa (pudla) ničim izazvan.nije bio na lajni i nije imao uzicu.uglavnom da ne duljim došla je policija ali je rekla kako ne znamo ime vlasnika (ali znamo gdje otprilike živi,ne znamo točan broj kuće,ali u toj ulici ima valjda 3 kuće) da nam ne mogu pomoći.a i kad saznamo vlasnika da će dobiti prekršajnu prijavu.prekršajnu!?!inače je taj pas višestruki napadač,ali se ljudi boje vlasnika pa nitko nije otišao korak dalje.ja želim,ali ne znam kome se u ovom slučaju obraćam za pomoć.želim vlasnika prijaviti kazneno i prekršajno uostalom mi ne znamo jeli i pas cijepljen,pa ugrizao je mog oca!?
    to su pravne stvari i koliko god da ti mi dajemo savjete mislim da je pametnije otic kod nekog odvjetnika.ima ih koji cak niti ne naplacuju savjet a vjerovatno mozes i privatnu tuzbu a da ne spominjem da bi novinari jedva docekali tvoju pricu sto ti nebi odmoglo

  38. #338

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa
    jure, imam i pse i macke

    marta (mjesanka) je pas spasilac, polozia ispit pri nizozemskoj policiji, uredno se natjecala i u agility-u u b klasi

    luka (hrvatski ovcar) je silom prilika zavrsio kao asistent djeteta sa posebnim potrebama
    pa cemu cudjenje onda?pises o psima kao totalni laik,a ispada da imas svjetski obucene pse, a sto da su se obukli sami od sebe na tvoje cudjenje naravno.mjesanka?pri nizozemskoj policiji?pas marta,luka?iskreno ni to mi nije nesto mastovito.da se u europskoj uniji pas bez rodovnice u policiji stavlja kao sluzben?koja je to jedinica u nizozemskoj?ma ubiti nije ni bitno zaboravi.zanemari moj post.jasno mi je sa kojim profilom osobe komuniciram.stoga se izvinjavam na pokusaju osvjescivanja
    PUNO POZDRAVA.

  39. #339
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    tema je otisla predaleko od pitanja u naslovu. nisam mastovita sto s njom napraviti, osim kljucati. ako nektko ima potrebu razgovarati o psima i djeci, slobodno nek otovori novi topik.

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •