Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: (ne)pušenje u trudnoći???

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    188

    Početno (ne)pušenje u trudnoći???

    kao što piše u naslovu mene zanima kako ste se odrekle pušenja u trudnoći,ako jeste koliko ste pušile prije,a ako ne koliko cigareta dnevno pušite u trudnoći.ja sam naime prije trudnoće pušila kutiju do kutiju i pol,inače pušim već aktivno 10 godina,a sad sam smanjila do 5 dnevno.neznam kako da se odviknem pušenja jel mi čudo mirišu,osjetim miris kroz ključanicu kad netko puši u prostoriji do mene... .ponekad me strašno peče savjest radi bebača,al ne mogu si pomoći....
    voljela bih kad bi podjelile sa mnom svoja iskustva

  2. #2
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    prije - 3 kutije
    odvikavanje u roku od tjedan dana
    kako? zlato mamino, molim te ogadi mami cigaretu!!


  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

  4. #4
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    prije svega misli na to da je svako smanjenje bolje za tebe i za dijete, tako da ako si sad s 20-30 dnevno sisla na 5, vec je to jako dobro...

    nikotinski flasteri, jesi razmisljala o tome?

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj majoslava prvotno napisa
    prije svega misli na to da je svako smanjenje bolje za tebe i za dijete, tako da ako si sad s 20-30 dnevno sisla na 5, vec je to jako dobro...

    nikotinski flasteri, jesi razmisljala o tome?
    jesam razmišljala sam o flasterima,al trudnice to ne smiju koristiti tako sam čula.

  6. #6
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

  7. #7
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno Re: (ne)pušenje u trudnoći???

    Citiraj mromi30 prvotno napisa
    kao što piše u naslovu mene zanima kako ste se odrekle pušenja u trudnoći,ako jeste koliko ste pušile prije,
    12 godina po kutiju - kutiju ipo dnevno.
    kad sam doznala da sam trudna (čekajući ishod kućnog testa sam nervozno pušila) samo sam je ugasila i rekla - gotovo je.

    evo uskoro će 3 godine mog nepušačkog staža. i vrlo sam ponosna na sebe zbog toga.

    ponekad mi nedostaje onaj trenutak "samo cigara i ja", ali smrad tog otrova mi nadvlada takve fantazije i uopće nemam želju zapaliti

  8. #8
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Na zalost ja se jos nisam uspjela skroz otkaciti, sad sam na 6-7 cigareta dnevno a ginekologica mi je rekla da posto sam prije puno pusila prvo smanjim na do 10 na dan a onda kad zaista odlucim prestanem skroz... i tako ja lagano smanjujem, zna proc po 4-5 dana bez cigare, ali me zaista jako privlaci i bez obzira sto znam koliko je stetno tesko mi je odoljeti onoj cigari poslije fine papice ili ujutro uz kaficu!

  9. #9
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    prije prve trudnoće sam bila pušač u pravom smislu te riječi, znači više od kutije dnevno. kad sam saznala da sam trudna rekla bajbaj cigaretama i u trudnoći nisam niti jednu zapalilu, ali me je luđački privlačila.
    poslije trudnoće opet propušila, ali puno manje nego prije.
    u drugoj trudnoći opet skroz prestala, ali me nije niti privlačilo. nakon dojenja opet počela, ali sad čak ne pušim ni svaki dan nego onako kad se baš zaželim i naravno u društvu, onda mogu pet odjednom.

  10. #10
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    nakon dojenja opet počela, ali sad čak ne pušim ni svaki dan nego onako kad se baš zaželim i naravno u društvu, onda mogu pet odjednom.
    ovako bih i ja htjela jednog dana, baš mi se čini kao pušenje iz gušta, bez ovisnosti

    inače, ja prestala čim sam plus ugledala, prije pušila kutiju-dvije dnevno 10 godina

  11. #11
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    I ja sam nekada bila pušač, i čim sam planirala trudnoću, ugasila sam onu zadnju (prvenstveno radi mog zdravlja, bebu nisam ni ubrajala u razloge, jer mi je to nepojmljivo spajati) i čekala cca 6.mj. da mi se tijelo pročisti. Iako je prošlo puno više od planiranog, jer smo jako teško došli do trudnoće, moram priznati da mi je (ako smijem reći svoje mišljenje) pušenje u trudnoći nešto krajnje sebično, neodgovorno, neopravdano, grozno, strašno i tužno!
    Mislim da svaka mama MOŽE i TREBALA BI prestati čim pomisli da bi mogla uskoro zatrudniti, a svakako prestati čim zatrudni ako ju trudnoća iznenadi. (na stranu toga da mislim da bi svi trebali prestati radi sebe!)
    Iako većina doktora kaže da je iznenadni prestanak na početku trudnoće loš, i da savjetuje da se smanji a ne prestane, ja se s time ne slažem. Možete si onda misliti KOLIKO je to zapravo strašno i loše, kad je "bolje" nastaviti nego prestati. :shock:
    Jeza me hvata kad vidim trudnicu sa cigaretom, ne mogu vjerovati u nekarakter buduće majke, i iskreno žalim to jadno malo nemoćno biće kojeg se truje radi čega :? ...

    Nemojte me razapeti sad na križ, ali ne mogu čitati podršku i opravdanja ovdje na temu pušenja u trudnoći, kad im tu nije mjesto. Meni je to za osuditi i gotovo.

  12. #12
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa
    Jeza me hvata kad vidim trudnicu sa cigaretom, ne mogu vjerovati u nekarakter buduće majke, i iskreno žalim to jadno malo nemoćno biće kojeg se truje radi čega :? ...
    x

    Mene uz to fasciniraju ginekolozi koji trudnicama govore samo vi i dalje pušite, nekoliko cigareta dnevno ne utječe na dijete :shock: :?

    Mislim ko tu kome maže oči?

  13. #13
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Prije prve trudoće sam sam pušila po kutiju dnevno. Kako sam saznala da sam trudna od tog trena nisam zapalila cigaretu jer sam si posložila prioritete. A prioritet mi je zdravlje mog nerođenog djeteta.

    Nekoliko mjeseci nakon poroda sam počela opet pušiti, ali jako malo. Tjedno par puta po cigaretu, dvije.

    Kako sam sada saznala da sam trudna opet sam je se totalno odrekla.

    Da mi je nedostajala cigareta jest, ali nema mi važnijeg od života i zdravlja vlastita djeteta.
    Mislim da je sve samo stvar volje i čiste logike.

    Ne mogu utjecati na sve, ali ako mogu pripomoći i pružiti svome djetetu što zdraviji početak onda ću to i učiniti bez obzira koliko me cigareta privlačila.

  14. #14
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Cijeli pušački staža (preko 10 god) sam si govorila da prestajem kad ostane trudna.
    Tako je i bilo.
    Kad sam saznala još sam par dana popušila par komada (2-3) i to niti ne do kraja jer me pekla savjest.
    I nakon 5 dana prestala skroz.

    Niti sada ne pušim, ne kažem da me ne privlači, evo i sad kad razmišljam me "stežu prsa" i rado bi zapalila.

    Ali važnije mi je moje zlato

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •