Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: AIDS

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Nedodjija
    Postovi
    2

    Početno AIDS

    Radim istrazivanje na temu AIDS-a.
    Kako bi ste vi reagovali kada bi saznali da neko od vasih prijatelja ili poznanika ima AIDS?
    Jeste li culi neki primjer diskriminacije ljudi oboljelih od ove bolesti?
    Ja sam negdje procitala da je njima zabranjeno raditi u MUP-u. :shock:
    Znate li nekog od poznatih da boluje od ove bolesti?
    Imate li kakve predrasude o bolisti?
    Da li ste razgovarali sa djecom na ovu temu?(naravno ako su malo starija)
    Kako bi ste reagovali kada bi ste saznali da vas partner ima AIDS a to dugo taji od vas?

  2. #2
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno Re: AIDS

    Nemam nikoga i svojoj blizini tko ima AIDS i ne znam kako bi reagirala da imam. Čula sam za razne diskriminacije , ali nažalost živimo u takvom društvu.


    Citiraj Love prvotno napisa
    Kako bi ste reagovali kada bi ste saznali da vas partner ima AIDS a to dugo taji od vas?
    Kada bi saznala da mi partner ima AIDS i da je to tajio od mene vjerojatno bi bila strašno razočarana i ljuta. Mislim da bi to možda čak i bio razlog našeg razlaza. Ne zbog bolesti nego zbog nepovjerenja jer to je preozbiljna stvar da bi se tajila osobi s kojom djeliš život. Toliko od mene

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ono kaj ti ja znam reci je da HIV positive klinci napadaju isti virusi i paraziti (probavni trakt), imaju iste infekcije u mozgu kao autisticna djeca (trebas literaturu o biomedicinskim tretmanima autizma)

    preko 50% HIV positive djece ima autizam

    kod autisticne djece (ja sam uvjerena da je autizam metabolicki a ne neurolosko poremecaj kako to objasnjava zastarjela medicina) se dio viruas zamaskira (izmutira) tako da tijelo uopce ne reagira i ne bori se protiv njega i tesko ih se rijesiti

  4. #4
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ne poznajem nikoga s AIDSom pa ne mogu objektivno komentirati. Da se radi o osobi iz užeg kruga prijatelja to bih brzo prihvatila.

    A da se radi o osobi koju vidim prvi put u životu pa mi netko kaže "ima aids" - ne znam. Voljela bih vjerovati da bi se ponašala kao da se radi o "zdravom" čovjeku, no.... zaista ne znam.

    Da mi partner sugo taji da ima aids - odmah bi prekinula vezu. Em jel mi laže, em jer ugrožava moje zdravlje lažući mi.

  5. #5
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno Re: AIDS

    da netko od mojih poznanika ima aids, nadala bih se da ima dosta para za lijekove i pitala bih ga/nju kako ja mogu pomoći, jer kad bolest krene malo je toga što se uopće može napraviti. ako je samo hiv pozitivan, ne bi se nešto puno skanjivala...
    čula sam nekoliko primjera diskriminacije, od male ele (i zaboravih joj ime) njezine seke, do čovjeka iz rovinja (kojeg sam osobno upoznala i da, s kojim sam se i rukovala i ne, nisam se zarazila) koji je istupao javno o aidsu i ima problema što sa smještajem što s poslom.
    ne razumijem pitanje - jel znamo nekog od poznatih? svojih poznanika ili neku celebrity osobu? :? čak i da znam ne bih nikoga javno stigmatizirala!
    nemam predrasuda.
    da mi partner taji aids, teško bi se to moglo dogoditi jer pod 1 smo se oboje testirali, a pod 2 ozbiljno bih se zapitala kakav mi je to izbor muškaraca i teže bih ga noakutirala, pogotovo da mene izlaže riziku svjesno!

  6. #6
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    ovde gdje ja zivim, bas juce je izbio veliki skandal na ovu temu...
    naime, ispostavilo se da je pjevacica iz benda 'no angels' (oni su nesto kao njemacke 'spice girls', bile su i na evroviziji prosle godine) je zarazena virusom HIV...
    elem, ne samo da je danas osvanula na naslovnim stranama svih novina, nego je cura trenutno u istraznom zatvoru (!?) gdje ce sudeci po svemu duze i da ostane...
    sudice joj se za nanosenje tjelesnih povreda (jedan od njenih partnera se inficirao jer mu ona nije rekla...)
    vrlo kontroverzna tema...

  7. #7
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ja bih grozno reagirala. Bojala bih se blizine tog čovjeka. Bilo bi mi žao. Ne bih dala da mi dira djecu.
    Znam da je to spolno i krvlju prenosiva bolest, sve znam teoretski, al eto - kažem ti istinu, da imaš za istraživanje.
    Al ja se tako vladam i kad netko ima prehladu, upalu grla, ili karijes.

  8. #8
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    ovde gdje ja zivim, bas juce je izbio veliki skandal na ovu temu...
    naime, ispostavilo se da je pjevacica iz benda 'no angels' (oni su nesto kao njemacke 'spice girls', bile su i na evroviziji prosle godine) je zarazena virusom HIV...
    elem, ne samo da je danas osvanula na naslovnim stranama svih novina, nego je cura trenutno u istraznom zatvoru (!?) gdje ce sudeci po svemu duze i da ostane...
    sudice joj se za nanosenje tjelesnih povreda (jedan od njenih partnera se inficirao jer mu ona nije rekla...)vrlo kontroverzna tema...
    za ovo mi i nije žao da ostane u zatvoru. Svjesno ugroziti tuđi život laganjem

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Kako bi ste vi reagovali kada bi saznali da neko od vasih prijatelja ili poznanika ima AIDS?
    Vjerojatno bi najprije bila šokirana.
    este li culi neki primjer diskriminacije ljudi oboljelih od ove bolesti?
    U svojoj okolini ne. Čitala o tome u novinama.
    Znate li nekog od poznatih da boluje od ove bolesti?
    Ne.
    Imate li kakve predrasude o bolisti?
    Ne.
    Da li ste razgovarali sa djecom na ovu temu?
    Ne, kćer mi je sa 8 godina još ipak premala.
    Kako bi ste reagovali kada bi ste saznali da vas partner ima AIDS a to dugo taji od vas?
    Uh, teško. Zapravo mi je to teško zamisliti.S mm sam 12 godina tak da zaista ne znam kako bi reagirala da mi sad objavi da ima Aids. Šok, nevjerica. To tajenje bi vjerojatno dovelo do raspada braka. Ali da je npr. Aids dobio nekom npr. transfuzijom u bolnici, sigurno mi ne bi tajio. I bila bih uz njega.

  10. #10
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ne znam nikog osobno tko je zaražen, za sve slučajeve diskriminacije znam samo preko medija.
    Da upoznam nekog tko je zaražen HIV-om, ili da saznam da je netko tko mi je blizak zaražen, mislim da ne bih dramatično reagirala, najveći problem bi mi bio što da pametno kažem na takvu vijest. Gledala bih da ne pijemo iz iste čaše, i naravno da ne dolazim u kontakt s krvlju i ostalim izlučevimama te osobe, ali koliko često se to događa s osobama s kojima ste u prijateljskoj vezi? Dakle mislim da je normalan kontakt sa zaraženom osobom više-manje bezopasan uz osnovne mjere opreza.
    Da saznam da sam u vezi s nekim tko ima aids, tko to zna i nije mi rekao, e to bi već bila duža priča, prvo bi ga ubila (ok, ne bih ga ubila ali zato što bi mu to bila mala kazna) a onda se otišla testirati. Ja si zapravo ne mogu zamisliti da bi to netko bio sposoban učiniti, ali očito da ima i takvih :/
    S djecom još o tome nemam što pričati
    Ne bih rekla da imam neke predrasude o bolesti, informirana sam onako osnovno. Ali da bi dobila reprezentativan uzorak ispitanika bolje da pitanja postaviš na nekom manje alternativnom forumu

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    ovde gdje ja zivim, bas juce je izbio veliki skandal na ovu temu...
    naime, ispostavilo se da je pjevacica iz benda 'no angels' (oni su nesto kao njemacke 'spice girls', bile su i na evroviziji prosle godine) je zarazena virusom HIV...
    elem, ne samo da je danas osvanula na naslovnim stranama svih novina, nego je cura trenutno u istraznom zatvoru (!?) gdje ce sudeci po svemu duze i da ostane...
    sudice joj se za nanosenje tjelesnih povreda (jedan od njenih partnera se inficirao jer mu ona nije rekla...)vrlo kontroverzna tema...
    za ovo mi i nije žao da ostane u zatvoru. Svjesno ugroziti tuđi život laganjem
    i ja bas citam isto

    http://www.sarajevo-x.com/clanak/090415084

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Nije hiv, ali slične su predrasude i diskriminacija.....

    Dida kao penzić dobio hpt b preko transfuzije krvi.... svi se normalno ponašali.... zajedno prana odjeća, suđe.... nije bilo odvajanja.... svi smo negativni.....

    Kumi nedavno dijegnosticiran hpt c.... ne zna se od kud joj.... ne spada niti u jednu rizičnu skupinu.... normalno sam ju poslužila da jede i pije iz našeg posuđa, držala je i ljubila J.... meni je to sve normalno.... jer joj vjerujem što se osnovne higijene tiče....

    Poznanik (tvrdi da je) bivši ovisnik.... hptC... niti se rukovat s njim ne želim jer su mu higijenske navike katastrofalne.... niti ga u blizini želim imati.... u stan mi nikad nije ušao niti ću ga pustiti.... ali, bilo bi isto i da ne znam da je pozitivan....

  13. #13
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    mene osobno više smeta ak neko kiše i kašlje. znala sam osobe s HIV-om, nikom niš. uopće me ne smeta, uhvatila bi me panika da je do mene i da se gadno porezao i da mu krv ide gadno......
    inače...... svejedno, i da ima djece u razredu koja idu s mojom djecom.... svejedno, objasnila bi im što da paze i ne bih im usađivala predrasude.
    Da je netko kraj mene sada i da kiše/ kašlje odmaknula bih se za 1 metar i 2 možda, ali da znam da je pored mene HIV +, normalno bih se ponašala - ni bliže ni dalje od njega, al ak opet kiše i kašlje - gadno bi ga pogledala - šala - no da fakat kašlje i kiše - makla bi se metar 2.
    Zbog kašlja i kihanja - ne zbog HIV-a, ove HIV + koje sam znala nisu ni kašljali ni kihali, normalno su izgledali, piju svoju dozu koktela - tableta i to je to. Žao mi ih je ali što je tu je. MM nema HIV nit mi laže niti će lagati.

  14. #14
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Ja sam imala dva druga rođaka iz Francuske, braća i oboje gay orjentirani. Mojoj mami su bili prvi rod. Jedan je pokojan već 9 godina, a drugi 3 godine.Obojcu sam vrlo dobro poznavala i od malih nogu znala sam da oni vole dečke, kako je mama meni to nekako teško objasnila. Za bolest prvog nisam znala do same smrti, ali sam nakon toga, unatrag 9 godina saznala da i Philipo boluje od virusa HIV-a. Moram priznati da mi je mama medicinar i nikad nije dala da radimo frku kad bi oni kao familija došli ovdje na ljeto, ali glupo je to kako sam na početku imala tu nelagodu. Jako jako glupo, ali hrv. je takva i mi smo takvi. Srećom kratko me je to držalo, mislim da je bila zbunjenost u pitanju. Već u toku prvog ljeta od saznanja više o tome nisam razmišljala.

    I svi doma smo se na to priviknuli, pa čak i moj tata konzerva, koji je jako zaostao po tom pitanju. Teški homofob. Niti on više o tome nije razmišljao.

    Ali HIV mu se je aktivirao i na žalost i on i brat su sada zajedno.

  15. #15
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    imam frenda koji je HIV pozitivan. normalno odemo na kavu, normalno se rukujemo, normalno ga zagrlim kad mu je rodjendan...... i jos uvijek sam negativan.

    poprilicno dobro sam informiran o spolno prenosivim bolestima i znam sto i kako se moze/ne moze dobiti.

    da saznam da je netko meni blizak hiv+ vjerojatno bi bio shokiran....a i tuzan jer sam svjestan cinjenice da (unatoc svim novim terapijama) te osobe za 15 godina vise nece biti uz mene. osim ako se u medjuvremenu (a molim boga za to!) izmisli lijek protiv HIVa...

    imao sam situaciju prije dosta vremena da su moju curu zvali sa Klinike za infetoloske bolesti jer je neki njen bivsi HIV+ i ostavio je njen broj da joj oni jave. nikada nije saznala tko je taj bivsi jer nisu htjeli reci niti period kada su bili skupa. moram priznati da je to bilo uzasno vrijeme za nas. ona je bila stalozenija od mene koji sam panicario. ali sam isto rekao - da i je +, i dalje bi bio sa njom. negativna je. jos uvijek smo skupa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •