Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 66 od 66

Tema: Učestalost spolnih odnosa

  1. #51
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno


  2. #52
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    ali mislim da je to zaista individualno...najvažnije je znati kad je ovulacija i pokriti bar taj tjedan...

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    U prvoj trudnoći smo imali odnos samo na dan kada sam ja imala ovulaciju i uspjelo je. Sada već nekoliko mjeseci oko moje očekivane ovulacije imamo svaki drugi dan pa ništa do sada. Jučer sam osjetila bolove u jajnicima dosta jake i imala dosta sluzi pa smo imali odnos, a prije toga ništa pet dana. Vidjet ćemo, a nadam se da smo ovaj put uspjeli...

  4. #54
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Hmm, prakticiramo svaki drugi dan (od 9. do 15. dc kada imam ovulaciju). Zadnja trudnoća bila nakon što smo imali odnos 12. DC (a nismo nekoliko dana prije toga pa nekako mislim da je u mom ciklusu od 26/28 dana taj dan bingo). Inače, spermići žive i do 72 h pa je svaki drugi dan čisto dovoljno, mislim, a nije zgorega početi i par dana prije očekivane ovulacije.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Lično i tuđe iskustvo mi govori da svakako treba raditi na bebaču par dana (oko 5) pre očekivane ovulacije, ali ne previše dugo. Nije dovoljno raditi na sam dan ovulacije. Čini mi se da je najveći postotak trudnoća iz odnosa koji je nastupio 1 dan pre ovulacije.
    Naravno, jako je bitno znati kad je ovulacija. Ako se zna samo otprilike kad je, onda svakako treba produženo raditi.

  6. #56
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Cure, jučer sam primjetila sluz koja se rastezala do 2,3 cm.
    imali smo odnos popodne.
    Dnas kad sam bila na Wcu primjetila sam obilje plodne sluzi koja se rastezala preko 12 cm.
    Dal to znači da mi je danas O ili će tek nastupiti za dan dva?
    I kad da se još keksnem
    Hvala

  7. #57
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    samo se ti keksaj, neće škodit sigurno
    12 cm mi zvući super!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    meni se nikad sluz nije tako rastezala :? :? :?
    jel to individualno il isam ja neki izuzetak :? :? :?

  9. #59
    Mrva avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj xanax prvotno napisa
    meni se nikad sluz nije tako rastezala :? :? :?
    jel to individualno il isam ja neki izuzetak :? :? :?
    vjerojatno je individualno.
    Ni ja kod sebe to ne vidim često al par puta sam vidjela.
    Kad se brišem papirom samo se rastegne kad ga povlačim

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    13

    Početno evo i mene

    4 mjeseca isprobavamo, razgovaramo, dogovaramo kada....ovaj mjesec smo krenuli i prije ovulacije, posto brzici zive 72 h, bar svaki drugi dan radimo na bebi, narucila sam trakice, tako da ako se ni ovaj mjesec ne primi, drugi cu pokusat s trakicama...al ja nekako najvise od svega mislim da jaaako velike prste u svemu tome ima napetost u iscekivanju....pokusavam se opustiti i ne mislit na to...al kako da ne mislim, i kada ne mislim, sretnem nekoga na cesti i pita me da sta cekam s bebom!??.. ...poludim...upropasti mi opustanje....aj pa valjda ce bit nesto od mene jednog dana....drz te se curke..

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    u blizini Zagreba
    Postovi
    80

    Početno

    Dobar dan svima,
    napokon da svoje unutarnje želje i strahove podjelim s nekim. U desetom mjesecu smo krenuli u akciju "beba". Jako, baš jako bi željela zatrudniti. Imam 31 godinu i mislim da sam emocionalno vrlo zrela i za taj životni pothvat. Prvi mjesec nije uspjelo, imali smo odnose tri dana, pa tri dana ništa, ne mogu uskladiti svaki drugi dan posao, posao, posao. Trudimo se imati što češće. Ovaj mjesec imamo svaki drugi dan odnose i nadam se na će uspjeti. Znam da ne mogu očekivati trudnoću nakon dva pokušaja, ali se nadam i živim za to.

    Pozdrav svima koji pokušavaju!

  12. #62
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa
    Drage moje rode,
    probala sam naći na forumu ali nigdje nisam pronašla, pa molim vas iskusne koje ste već mame da pomognete.

    Naime, zanima me koliko bi često trebali imati odnose tijekom plodnih dana.
    Čula sam da spermi trebaju 2 dana da se "obnovi" (zdravo seljački rečeno), pa da nije dobro ni prakticirati svaki dan nego svaki drugi dan, vidim da cure spominju tu metodu pod kraticom SDD. E sad MM uz to ima i dijagnozu ("ima nas, al smo spori"), al bismo ovo ljeto probali u kućnoj radinosti i opušteno (moš mislit opušteno ).
    Zanima me vi koje ste zatrudnjele, koliko često ste prakticirale odnose.

    Ja inače imam uredan ciklus od 28 dana s ovulacijom oko 14. dana, e sad ovaj ciklus mi je bio samo 25 dana, pojma nemam iz kojeg razloga.
    Što biste mi savjetovale? hvala na odgovorima.
    Tako sam se slatko nasmijala kad sam pročitala svoje postove od kojih je ovaj iz svibnja 2008. s obzirom da sam sad trudna. tada nisma ni znala da ću zatrudnjeti za 3 mjeseca, eh što ti je život?!

    uglavnom suprotno od onoga što sam mislila, nakon konzuiltacija s dr. V. iz Maribora moj dragi i ja smo se ovo ljeto keksali svaki dan od 9. do 15. dana ciklusa.
    Naš recept je bio:
    "otići na odmor na more (hvar-vis), sex svaki dan, prije svakog odnosa nazdravit čašicom dobrog dalmatinskog vina, noge u zrak i puno ljubavi" i uspjelo je cure moje,nakon 3 godine pokušaja.

    Evo ni sanjala nisam da ću ja bit ta koja će dati svoj recept a tad sam ga tražila od vas.

    Svima velika
    P.S.
    sljedeći put ćemo opet svaki dan a ne svaki drugi.

  13. #63
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    ovo noge u zrak sam mislila nakon odnosa da ne iscuri (da ne pomislite da sam vulgarna).

  14. #64

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    20

    Početno

    hello svima,
    često znam prolistati po ovim stranicama kako bih bila smirenija. na siteu sam "UZV praćenje ovulacije", jer već oko 6 mj. idem po pregledima i ništa još od trudnoće. Meni su 32 a mm 33 godine. Njegov spermiogram u redu, meni ovulacija ok, ciklusi variraju od 28-32 dana a bilo je i kašnjenja od 10-tak dana što nije kod mene uobičajeno.
    Slažem se sa izjavama romanaae, pokušavaš ne misliti o tome a onda ljudi oko mene imaju onaj čudan pogled "i? Jesi li trudna? Kad ćeš? A što čekate..? i sl. Užas! Nekima bih odgovorila: Ma čekala sam trenutak kad ćeš me to upitati i baš ćemo sada krenuti na bebi." Jooj, želja mi je velika,mm isto i baš sada kada planiramo bebu, a sad baš neće. radimo na tome ima već skoro godinu dana. Moj dr. to nekako odugovlači, neznam zašto. Radili smo i "štopericu", tri puta i ništa. Moram priznati da je bilo i problema kod mm. Opterećen je s mislima zato što je dr. odredio kada trebamo imati odnos i onda nastane blokada. Vjerujte cure, za mene jako loše iskustvo i u ovih 5 god. što se znamo (brak2god.), nikad ga nisam vidjela takvog... razočaranog, u blokadi, ljut. Došlo mi je par puta u mislima da prestanemo ići po doktorima, ali godinu dana nema uspjeha s trudnoćom, pa tu je zasigurno neki problem, samo koji? Nisam radila HSG, kaže dr. da bi i to mogli, ali nikako me poslati. pripremio me da je zahvat malo neugodan, bolan, ali što ću... ako moram, onda moram. Idući tjedan dolazi mu u posjetu specijalist iz zg koji će me pregledati i viditi što dalje samnom. Idem privatno, a i novci su lagano pri kraju. Trenutno ne radim, pa me i to muči i previše razmišljam o svemu ovome.
    na ovim stranicama vidim i većih problema kod parova, tako da mi je zbilja lakše a i dobro je čuti druga iskustva, te kako parovi to rješavaju.
    Super su vijesti kod onih koji su uspjeli i to nakon duge izdržljivosti, pustih pregleda i ljekova, pa me to jednostavno tješi. Uspjet ćemo i mi!
    Lip pozdrav.

  15. #65
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    s baš sam mislila na tebe, što se s tobom događa, jesi li T.... znam da sam čitala tvoje savjete na UZV praćenje O.
    ja sam isto išla na jednu folikulometriju+štoperica pa nije uspjelo. ovaj mjesec nisam išla jer sam bila na lječenju e.coli i gljiva, tak da ne vjerujem da smo napravili išta.
    samo sam ti htjela dati jedan i možda preporuku da razmisliš o ginu, zašto daješ novce za privatne preglede, jel možeš naći privatnika koji radi preko socijalnog?
    meni je moj rekao da se daju tri štoperice a onda se kreće dalje, hormoni, HSG i ostalo.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    s probaj taktički:nemoj M govoriti za dane O,reci da ti je dr rekao da se samo opustite,pokušavate i čekate,odglumi neopterećenost i zavodljivost;to ti kažem iz vlastitog iskustva;jer MM isto djeluje na tom principu-kad mu spomenem "sad",baš ga nije volja,a kad sam "zavodnica",isto u te dane,onda nema problema

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •