Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: vanjska polica za prozor-za sunčanje kompota i sl-kako?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    142

    Početno vanjska polica za prozor-za sunčanje kompota i sl-kako?

    Želja mi je na prozorčić od kuhinje stavit neku kao poličicu, koja bi imala nekakve zakačke unutra na prozoru pa prema van, i koja drzi tako jednu policu, na kojoj bih onda po potrebi sunčala neke stvari (imam bas jedan recept za neki losion za kosu, pa se to mora drzati 3 tjedna na suncu). Jel znate na sto mislim? Mislim, nisam to vidjela kod nikog konkretno, al cisto sumnjam, prosto ne vjerujem da to ne postoji :/ , da to nitko nije izumio jos...ima li to tko od vas, makar napravljeno u kucnoj radinosti?

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Nisam te baš skužila što točno želiš, ali možeš staviti malo širu prozorsku dasku (može drvena, može mramor). Mramorne ti točno izrežu na mjeru, i za jedan prozor ne bi trebalo biti jako skupo. A ako trebaš još nešto da ti drži staklenke, možete ušrafiti u zid tanku šipku (u obliku slova U). Znači sa svake strane prozora ide kraća šipka prema van, a obje se muđusobno povezane dužom šipkom i ona drži staklenke da ne padnu.
    A najjednostavnije je neku mrežu čvrsto "nategnuti" (u visini staklenki), ili neku gumu, ili pričvrstiti plastičnu teglu za cvijeće (onu dugu, usku), pa jednostavno u nju stavljati flaše, steklenke,... to mi zvuči najjednostavnije i najjeftinije. Nadam se da sam pomogla, barem malo.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    142

    Početno

    Dobre ideje, eto ja sam bas bila "prazne glave" sto i kako, hvala

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Nisam te baš skužila što točno želiš, ali možeš staviti malo širu prozorsku dasku (može drvena, može mramor). Mramorne ti točno izrežu na mjeru, i za jedan prozor ne bi trebalo biti jako skupo. A ako trebaš još nešto da ti drži staklenke, možete ušrafiti u zid tanku šipku (u obliku slova U). Znači sa svake strane prozora ide kraća šipka prema van, a obje se muđusobno povezane dužom šipkom i ona drži staklenke da ne padnu.
    A najjednostavnije je neku mrežu čvrsto "nategnuti" (u visini staklenki), ili neku gumu, ili pričvrstiti plastičnu teglu za cvijeće (onu dugu, usku), pa jednostavno u nju stavljati flaše, steklenke,... to mi zvuči najjednostavnije i najjeftinije. Nadam se da sam pomogla, barem malo.
    Nebi joj to onda smetalo kod otvaranja prozora?

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ne može smetati prilikom otvaranja prozora, sve navedene "instalacije" su vani na prozoru, a prozor se utvara prema unutra.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •