Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 60 od 60

Tema: Dijete nije cijepljeno MoPaRu a išlo bi u vrtić - help

  1. #51
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ja sam to stvarno i rekla pedici...doduše nisam muljala. baš. samo sam rekla da je bila u kontaktu prije 2 tjedna , a bila je prije 4

    na što mi je ona odgovorila "ma da je i prije 4, ne morate žuriti..nek prođe još koji mjesec"

    tako da...

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Purgeraj
    Postovi
    379

    Početno

    Za sada je sve ok...predali smo otvrdu u kojoj su nabrojana sva cijepiva ali nisu zaokruzena...pedica je napisla da je spremna za kolektiv i to je to. E sad jel ih zbunilo to kaj su cijepiva nabrojana ali nisu zaokruzena ne znam...vidjet cemo. U svakom slucaju nigdje nije decidirano napisano da dijete nije cijepljeno.

    Bumo vidli kako ce biti dalje... 8)

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Mi nismo cijepili, a tražili su nas knjižicu, ali nitko nas poslije nije ništa pitao.

  4. #54
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Pa zar nije MoPaRu cjepivo zabranjeno zbog učestalih slučajeva meningitisa nakon cijepljenja?
    http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...0/Default.aspx

  5. #55
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    podižem temu.
    mališa je alergičan na žumanjak (dobije vodenu stolicu). negdje sam pročitala, sad više ne mogu naći gdje,da ne bi smio primiti moparu ako ima alergiju na jaja. da li je to točno?

  6. #56
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Od moje prijateljice mali je isto alergičan na jaja.

    Cijepila ga je priorixom sa godinu i pol, ali je cijepljen u bolnici pod nadzorom liječnika i mislim da je bio u bolnici jedno dva dana.

    Nije imao nikakvih nuspojava niti posljedica od cijepiva.

  7. #57
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    evo kako smo prošli danas kod doktorice:
    ja odmah rekla du- u glavu, mi se ne želimo cijepiti! (bila sam spremna na žučnu raspravu, pa nisam htijela okolišati)
    kad ono, doktorica kaže dobro, a ja se počela opravdavati, da se ja informirala da moparu ima štetnih posljedica i bla, bla, a ona će na to - mi cijepimo sa priorixom, ne moparu-om! dala mi da potpišem i rekla ako se odlučimo i kad se odlučimo možemo doći cijepiti sa prriorixom, tako da nam ustvari dala izbor! to me naravno ugodno iznenadilo, i još smo malo čavrljale poslije o njenim iskustvima sa moparu-om, da nije imala tako dramatičnih slučajeva u svojoj praksi kao što ih je bilo u zg, ali nečeg je bilo (nije htijela reći što :/ ). pitala sam da mi da potvrdu za jaslice, na što je prvo rekla da će napisati da dijete nije cijepljeno na ospice, zaušnjake i rubeole, a onda se predomislila i rekla da neće ništa napisati (valjda zato što je na kraju ispao čisto ugodan razgovorčić). rekla je da je bilo par slučajeva zaušnjaka i ospica, ali rubeola nije bilo.. (i`ll take that risk)

  8. #58
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    pa svi cijepe sa priorixom

  9. #59
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    pa stalno se priča o moparu cijepivu, pa je logično da sam mislila da će mi dijete biti i cijepljeno tim cijepivom!

  10. #60
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Moje dijete još uvijek nije cijepljeno na ospice and Co.
    Još malo imati će tri godine. Ide u vrtić. Za sad još funkcioniramo, nitko nas ništa ne pita iz vrtića, doktor tu činjenicu prokomentira kad se vidimo, ja se pravim bedasta i idemo dalje.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •