Stranica 1 od 45 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 2219

Tema: POTPOMOGNUTA NA VUKU VRHOVCU

  1. #1
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno POTPOMOGNUTA NA VUKU VRHOVCU

    Drage forumašice, s obzirom da se ova tema raširila na već preko 50 str. već je krajnji rok da otvorimo novu.
    Prethodnu sam zaključala, a vi, ako na prethodnih 50tak i nešto stranica ima nešto značajno i vrijedno što se ne treba obrisati sažmite i pošaljite nekoj od nas tri moderatorice na pp pa ćemo uvrstiti u ovaj prvi post.

    I molim vas da kad pišete vodite računa o pravilima koja su istaknuta
    ovdje.

    Molim da ne chatate, vjerujem da ste sve dovoljno razumne, zrele i obzirne prema svim korisnicima podforuma koji na ovoj temi traže prije svega korisne podatke.

    evo i nekoliko linkova kako teme ne bi ponavljali:

    ANDROLOG NA VV

    CIJENA POSTUPKA NA VV


    SRETNO!




    vaš MRM tim



    Važnije informacije i zaključci:

    Telefoni:
    androlog 2353 904
    ginekologija 2353 907
    zvati od 14-15 sati

    Djelatnici:
    dr. med. DRAŽEN LUČINGER
    dr. med.MIRO ŠIMUN ALEBIĆ

    dipl. ing. bilogije LANA KRILE, mr.sc
    dipl. ing. bilogije ROMINA RAKOŠ JUSTAMENT, mr.sc
    med. lab. ing. SLAVICA OREŠKOVIĆ
    lab. teh. JOSIP BARIŠIĆ
    lab. teh. DAVORKA BLAŠKOVIĆ


    Dobro je znati:
    * Spermiogram se čeka između 20 i 40 dana
    * Spermiogram iz druge klinike ne priznaju
    * Za spermiogram se ne treba naručiti
    * Pregled kod androloga čeka se 1 – 2 mjeseca
    * Rezultati se čekaju od 3 – 5 tjedana
    * Za pregled kod ginekologa se trebate naručiti
    * Ako idete prvi puta ili nosite nalaze najbolje je doći poslije 11 sati
    * Za dan pregleda izdvojite nekoliko sati jer se dugo čeka
    * Folikulometrija u postupku od 07:00 – 08:30 Ne morate se javljati sestri.
    * Štoperica – Choragon se prima na VV – 3 kat u 23:00 (ponesite neki osobni dokument jer vas stražar neće pustiti)
    * Prije punkcije u stimuliranom postupku dobijete injekciju tramala + injekciju apaurina
    * Prije punkcije u prirodnom postupku ništa ne dobivate
    * Na dan punkcije ponesite papuče, čarape, spavačicu i ogrtač
    * Postoji mogućnost zamrzavanja embrija nakon stimuliranog postupka
    * Nedjeljom i praznikom se ne rade punkcije niti transferi

  2. #2
    nokia avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    143

    Početno

    evo okrenuli smo 'novu stranicu', pa svim curamo puno srece i puno novih trudnica u ovoj godini na VV zelim.
    pitanje: stimulirani IVF, pocinjem sa suprefactom od 1dc, a hiramicin i vaginalete tetraboraksa? isto 1dc ili 3dc?...malo mi se sve pomjesalo

  3. #3
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Ovisi kaj ti je dr rekao ili će ti reći. Ja sam sa vaginaletama počela 3 dc a sa sprejanjem 21 dc. Neke cure sa svim počinju 1 dc. Najbolje pitaj dr

  4. #4
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Počni sa vaginaletama 1DC da ih uspiješ potrošiti sve i da na punkciji ništa ne curi (one užasno cure). Osim ako ti naravno dr izričito drugačije ne kaže.

  5. #5
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    nokia sprejanje i vaginalete i antibiotici od 1. dc, a s pikicama v džepu 3. dc gore k njemu na pregled (da se ne zaboravi)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zapruđe - Novi Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    cure molim savjet... ja od punkcije i od et-a imam svakojutarnje grčeve i to poprilično jake... kad me uhvati popijem pola Lupoceta, nadam se da je to ok i da to ne šteti mojim embrijima sad kad se trebaju smjestiti... Dr. L. je čak rekao da si poijem Normabel ali on mi baš ne djeluje. Lupocet mi u roku 20ak minuta smiri grčeve... ne razumijem čemu ti grčevi i zašto samo u jutarnjim satima?! ima li tko slična iskustva... hvala!

  7. #7
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    nokia, ja sam ga pitala kako šta da koristim i rekao je da od 1.dc počnem sa Suprefactom, a od 3 dc sa hiramicinom i vaginaletama, i 3dc doći sa 5 kutija Gonala kod njega.

  8. #8
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Nina Z Ja ne bi ništa pila. Mislim da gotovo sve žene u stimulaciji nakon ET-a imaju grčeve. Pitaj sestre kada dođeš na injekciju.

  9. #9
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    haj svima i naravno puno sreće i usijeha svama u postupku!
    sad sam stigla iz zg-a i punkcija mi je u utorak
    dobila sam charagon ampule i inekcije koje su me :shock: ,zar će me piknut u guz..sa onom velikom iglom koju mi je dala,joj pa ogromna je??
    dobila sam dvije ampule i 2otopine što znači 10000 štoperice,jel to to?
    i da ja sam vaginalete počela 3dc,znači stavljam ih do nedjelje?
    nemojte se čudit što to sve neznam sva sam smotana danas,očekivala sam još koji uzv pred punkciju pa sam :? zbunjola malo

  10. #10
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Cure imam jedno pitanje za Vas. Mojoj prijateljici je danas bio ET, vraćena dva embrija. Interesira je da li mora poslije transfera još da pije ceporex, jer joj niko ništa nije detaljno rekao.
    Plizzzzzzzzzzzzzzzzzz pomagajte, da joj mogu javiti, cure koje ste imale transfere na VV, vi to najbolje možete reći.

  11. #11
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    bony i ja sam na punkciji u utorak i sestre su mi rekle da je ovo danas bio zadnji uzv

  12. #12
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj rozalija prvotno napisa
    Cure imam jedno pitanje za Vas. Mojoj prijateljici je danas bio ET, vraćena dva embrija. Interesira je da li mora poslije transfera još da pije ceporex, jer joj niko ništa nije detaljno rekao.
    Plizzzzzzzzzzzzzzzzzz pomagajte, da joj mogu javiti, cure koje ste imale transfere na VV, vi to najbolje možete reći.
    Draga,
    ja sam pila ceporex (cefalin) do kraja (jedna kutija) bez obzira na ET.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za njezin dobitni postupak

  13. #13
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Citiraj Bebel prvotno napisa
    Citiraj rozalija prvotno napisa
    Cure imam jedno pitanje za Vas. Mojoj prijateljici je danas bio ET, vraćena dva embrija. Interesira je da li mora poslije transfera još da pije ceporex, jer joj niko ništa nije detaljno rekao.
    Plizzzzzzzzzzzzzzzzzz pomagajte, da joj mogu javiti, cure koje ste imale transfere na VV, vi to najbolje možete reći.
    Draga,
    ja sam pila ceporex (cefalin) do kraja (jedna kutija) bez obzira na ET.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za njezin dobitni postupak
    Hvala draga moja , javim joj odmah.
    Kako si ti, koji su planovi trenutno.

  14. #14
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj rozalija prvotno napisa
    Hvala draga moja , javim joj odmah.
    Kako si ti, koji su planovi trenutno.
    Možda ubacim FET ovaj mjesec, a možda ipak dogovorim klomifene za idući mjesec. Idem gore 8dc pa ćemo vidjeti.
    Ubija me putovanje i posao, ali me veseli svaki sunčani dan

    Obzirom da smo otvorili nove stranice, nadam se da ću ovih dana naći vremena da svim curama koje se spremaju na IVF opišem moja iskustva, tako da to imamo na jednom mjestu (naravno da me druge cure dopune). Nadam se da će one imati više sreće od mene.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za tvoj MB ili što već se planira dogoditi prije njega

  15. #15
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj bony prvotno napisa
    haj svima i naravno puno sreće i usijeha svama u postupku!
    usijeha=uspjeha svama=svima

  16. #16
    nokia avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    143

    Početno

    Citiraj bony prvotno napisa
    haj svima i naravno puno sreće i usijeha svama u postupku!
    sad sam stigla iz zg-a i punkcija mi je u utorak
    dobila sam charagon ampule i inekcije koje su me :shock: ,zar će me piknut u guz..sa onom velikom iglom koju mi je dala,joj pa ogromna je??
    dobila sam dvije ampule i 2otopine što znači 10000 štoperice,jel to to?
    i da ja sam vaginalete počela 3dc,znači stavljam ih do nedjelje?
    nemojte se čudit što to sve neznam sva sam smotana danas,očekivala sam još koji uzv pred punkciju pa sam :? zbunjola malo
    bony, ja mislim da je na sva tvoja pitanja odgovor : da!

  17. #17
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    nokia-hvala

  18. #18
    amariya avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    184

    Početno

    Htjela bih samo ispraviti na početku obavjest da cure koje su u nestimuliranom ciklusu, a idu na punkciju, ne dobivaju nikakve medikamente. Evo ja bila 31.03. i dobila sam tramal i apaurin.

  19. #19
    amariya avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    184

    Početno

    Što se tiče naručivanja, da li su sad neke promene? Zadnji put kad sam bila, dobila sam papir-potvrdu da sam naručena 13.05. u 10.30 (21.dc). Jel se s tim papirom ide kod sestara ili samo čekam A. da me prozove?

  20. #20
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ja sam danas oko 14 bila na VV, nigdje ni žive duše (osim tri blizančeka koja su došla u posjetu dr L).
    I vidim da su dr stavili na vrata radno vrijeme. Tako je dr A sada ponedjeljkom od 10 sati, pa do 18. Druge dane radi do 15,30.

  21. #21
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno haj

    Ajde molim vas ako netko ide na vv nek pogleda kak radi dr L da ne dolazimo bez veze

  22. #22
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Mislim da to radno vrijeme i nije baš od neke prevelike važnosti. Ja u pon opet moram na UZ i pitala sam dr A kad da dođem s obzirom da piše da radi od 10 ponedjeljkom, a on me u čudu pogleda i kaže , pa kao i uvijek u 7-pola 8

  23. #23
    Ela28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    172

    Početno

    Cure ja već pola dana tražim di ste nestale i pitam se zašto je tema zaključana...Ali evo uspjela sam vas naći :D
    Uglavnom zvala sam danas vv da provjerim jel istina da od sad moramo biti unaprijed upisane,naručene.Rekla sam sestri da mi u nalazu piše doći 3-5 dan ciklusa i da ne znam kad će to točno biti.Rekla mi je da se ne trebamo naručivati da dođemo onda kad nam piše Eto bar nešto dobro

  24. #24
    dim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    161

    Početno

    Kaj je najpouzdanije, na svoju ruku, uzeti prije punkcije od medikamenata, a da uz ono što se dobije u bolnici nema štetnog utjecaja? Zadnji put nisam popila ništa, samo sam dobila inekcije apaurina i tramala, ali nisu mi nešto pomogle. A k tome punkcija se zakomplicirala i produžila (trajala je punih 26 min :/ ) pa mi je bilo prebolno, tak da ovaj put nebi riskirala 8) .

  25. #25
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    uf, dim, 26 minuta, to je fakat koma. meni je sestrica danas rekla da nis sama ne uzimam, da cu dobiti gore, tak da necu. inace punkcija mi je u ponedjeljak. recite mi jel praxa da se nakon et dobije choragon opet? i onaj decaptyl, sta to vec i je? ili samo utrogestani?sretno svim curkama a one koje u ponedjeljak imaju punkciju drzimo si fige i vidimo se gore!!!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    VŽ.
    Postovi
    305

    Početno

    Citiraj marta26 prvotno napisa
    uf, dim, 26 minuta, to je fakat koma. meni je sestrica danas rekla da nis sama ne uzimam, da cu dobiti gore, tak da necu. inace punkcija mi je u ponedjeljak. recite mi jel praxa da se nakon et dobije choragon opet? i onaj decaptyl, sta to vec i je? ili samo utrogestani?sretno svim curkama a one koje u ponedjeljak imaju punkciju drzimo si fige i vidimo se gore!!!
    da, ja sam nakon transfera dobila choragon,drugi dan sam si doma sama dala decaptyl,i opet moram primiti choragon u pon, a to će mi biti 6dan od et. Naravno uz utriće
    sretno svim curkama

  27. #27
    dim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    161

    Početno

    E da 26 min, a samo dva folikula, od kojih se ni jedan nije oplodio, koja ironija :/ . Uglavno da se cure ne preplaše, od cijele grupe cura samo sam ja imala rekordno vrijeme. Razlog je bio nedostupan desni jajnik, pa se nešto pomicalo, zamicalo, no ni to nije bilo tako strašno, već trenutak kad sam počela krvariti, pa kad je doktor zaustavljao krvarenje, e to je bilo strašno :shock: . No bilo je tu i nešto "dobroga", jedina sam od svih cura preležala onih famoznih 45 min. Nitko me se nije usudio dići, a kad sam i rekla sestri da idem, ona me ljubazno odbila i polegla natrag . Ali nebi više isto prolazila....

  28. #28
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    bony, ne boj se štoperice. Ta injekcija možda izgleda veliko, ali nije tako strašna kao što se čini.

    rozalija, ja sam pila Ceporex od punkcije pa dok se nije potrošio tj. nekih 5 dana.

    marta26, to hoćeš li dobiti te injekcije nakon transfera procjenjuje doktor prema tvom stanju. Npr. kod mene je vagao za svaku do zadnjeg trenutka. Čak je tražio da ga u nedjelju ujutro nazovem i kad je vidio da se hs nije razvila, pala je odluka da ipak primim zadnji Choragon. A i dozu prilagođava, ne znam točno kako, ali mislim da ima veze s reakcijom na stimulaciju tj. brojem stanica. Druge cure koje su bile sa mnom, a imale su manje stanica dobile su veću dozu.

    andream, vidjela sam danas gore te trojčeke. Nešto neopisivo slatko.

    Svima u postupku ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  29. #29
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    PAM, ma ja napisala tri blizančeka, a zapravo su trojke da, preslatki su bili, dva dečka i jedna curica... i Luči je dugo s njima pričao na hodniku. Svi su ih s divljenjem gledali...

  30. #30
    marta26 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    544

    Početno

    aha, hvala vam curke, znaci dobije se, jer sam citala nesto da to pogoduje da dodje do t, tak da superiska!! a joj slatke trojke, medenjaci, da sam ih barem ja vidjela

  31. #31
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    i Luči je dugo s njima pričao
    naravno, ne s njima nego s roditeljima... e jesam smotana T 8)

  32. #32
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    andream mislim da je sasvim jasno da je Luči pričao s roditeljima, a što bi dugo pričao s malim bebama "buci, buci, buci...baš ste slatki, pa opet"

  33. #33
    capka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno

    vidjela sam kad sam dolazila na dogovor kod dr. da cure dosta dugo čekaju nakon punkcije znale su i iza 11h biti gore,pa me zanima kako to ide nakon punkcije(mislim u tom danu)?
    ponedjeljak se bliži a moja trema raste

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    VŽ.
    Postovi
    305

    Početno

    Citiraj capka prvotno napisa
    vidjela sam kad sam dolazila na dogovor kod dr. da cure dosta dugo čekaju nakon punkcije znale su i iza 11h biti gore,pa me zanima kako to ide nakon punkcije(mislim u tom danu)?
    ponedjeljak se bliži a moja trema raste
    da,capka,nakon punkcije se čeka kod dr. da se dogovorite koliko je js, i koliko će ti eventualno embrija vratiti. E,sad ako je gužva,čeka se.
    sretno,capka i što laganija punkcija i što više oplođenih js

  35. #35
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj capka prvotno napisa
    vidjela sam kad sam dolazila na dogovor kod dr. da cure dosta dugo čekaju nakon punkcije znale su i iza 11h biti gore,pa me zanima kako to ide nakon punkcije(mislim u tom danu)?
    ponedjeljak se bliži a moja trema raste
    Na dan punkcije (kod stimulacije) čekaš da te doktor pusti doma s tim da ti tad odredi daljnju terapiju.
    Obično ti uruči onaj plavi papir na koji napiše koliko Utrogestana koristiš + Ceporex (cefalin) te te uputi u postupak mirovanja.
    Također, prokomentirate broj dobivenih stanica. TM čeka uz tebe jer u nekim slučajevima muževi na žalost moraju ponoviti uzorak.
    Dobije se i pikica u guzu, ali sad nemam pojma što (ja sam je prvi put dobila odmah nakon punkcije dok sam ležala u pred-sali, a drugi put nakon konzultacija sa doktorom).

    Na dan ET čekaš bijeli papir s podatkom o broju vraćenih embrija i daljnjom terapijom (Choragon 2x i Decapeptyl 1x). Obično je Choragon 5dan nakon punkcije (znači da ti to može biti i dan transfera jer se tad vraćaju blastociste) i 10dp, a Decapepty 6dp.
    Sretno
    Svim curama sa VV-a koje su u postupku ~~~~~~~~~~~~~~~~ da su im dobitni

  36. #36
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj BLIZU prvotno napisa
    bok komadi oporavila sam se oa punkcije i sve mi je bolje..
    zo malo sam zabrinuta..... al ipak mi je ovo prvi put . u pon cu sve znati( kaj samo dodem gore jel se trebam javiti sestrama ili cekati da me prozovu iz labosa :? :? )
    sretna sam sto smo dobili stanice i to mi puno znaci jer idem dobrim putem sto je usprkos svemu jako ohrabrujuce i to s obzirom na sve one grde stvari koje su mi se dešavale...
    bit cu zadovoljna da bude jedna i daje ta prava...
    Dođi gore do 8 i čekaj blizu labosa. Teta će te prozvati i reći ti da li će ti ET biti taj dan (mislim da je to tebi 3dan poslije punkcije) ili trebaš doći 5dpt. Obično je ponedjeljkom velika gužva jer su gore i oni koji su imali punkciju u petak i oni od subote pa budi što bliže labu da čuješ kad te prozovu.
    Ako ti je taj dan ET onda će te u predsalu uputiti nakon cura koje imaju taj dan punkciju jer one moraju primiti svoje pikice u pred-sali, ali u salu prvo idu transferi (bar je tako bilo svaki put kad sam ja bila gore-svi na okupu u predsali ).
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da je u labu bio dobar tulum

  37. #37
    capka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno

    nina i bebel hvala! kako mi je to prvi postupak zanima me tko odlučuje o broju vraćanja oplođenih js?
    da li se nešto plaća od postupaka (mislim punkcija ili transfer,ili te inekcije koje još dobivam)?

  38. #38
    Bebel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,661

    Početno

    Citiraj capka prvotno napisa
    nina i bebel hvala! kako mi je to prvi postupak zanima me tko odlučuje o broju vraćanja oplođenih js?
    da li se nešto plaća od postupaka (mislim punkcija ili transfer,ili te inekcije koje još dobivam)?
    Ako ti je ovo HZZO postupak sve je plaćeno.
    Na dan ET (ako nije velika gužva), bilogica ti pojasni kakvi su embriji i predloži broj embrija koji će se vratiti. Ti se možeš složiti ili ne sa njezinim prijedlogom i zatražiti da se poštuje tvoja odluka, što će i biti.

    Međutim, kad sam imala FET bila je strašnaaa gužva i tek su mi nakon transfera rekli da su mi ih vratili 5. Šokirala sam se, ali eto, niti jedan nije bio dovoljno dobar da odluči ostati uz mene narednih 9 mj. Očito je bila dobra njihova procjena da su loši.

  39. #39
    maya3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    gs
    Postovi
    111

    Početno

    pozz imam jedno pitanje dali u stimuliranom postupku se plaća coragon ili ga dobiješ na recept?

  40. #40
    maya3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    gs
    Postovi
    111

    Početno

    ups choragon

  41. #41
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    dobiješ ga od sestre.

  42. #42
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa
    Ja sam danas oko 14 bila na VV, nigdje ni žive duše (osim tri blizančeka koja su došla u posjetu dr L).
    I vidim da su dr stavili na vrata radno vrijeme. Tako je dr A sada ponedjeljkom od 10 sati, pa do 18. Druge dane radi do 15,30.
    meni sestre rekle danas da se ne osfrčem na to što piše na vratima, jer je dr alebić tamo od ujutro u pol 8 najkasnije, makar to bio i ponedjeljak

  43. #43
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    pa to je meni i sam dr rekao

  44. #44
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj amyx prvotno napisa
    pa to je meni i sam dr rekao
    eto onda

  45. #45
    capka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno

    ja upravo stigla s VV..s štoperice.koliko je cura bilo.. oko 20 :shock:

    bit će veselo u ponedjeljak :D

  46. #46
    BLIZU avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    262

    Početno

    hvala bebel

  47. #47
    dim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    161

    Početno

    Ja jučer bila kod sestara kad je došla ona pojača gospođa koja radi u labaratoriju i rekla je da u ponedjeljak imaju ludnicu, da je već prijavljeno preko 20 punkcija :shock: . A nato je sestra (isto ona najjača, plava mislim da je Jasminka ili nešto sl.) reagirala da kak to bologica dopusti da dnevno ima toliko punkcija, da doktori malo previše cura uzimaju u postupak . Na to nitko nije niš rekao, ali da me nije morala piknuti gonalom, rekla bih joj što mislim. Ja sam gore 2,5 godina i tek sam sad došla na red za prvi pravi stimulirani postupak i vjerojatno bih po njenom još trebala pričekati na red jedno 5 do 6 godina .

  48. #48
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    A jučer im je bio užasan dan a sestra Jasminka je malo temperamentnija.

    Preživjeti će ona to .

    Nakon dugo vremena mi smo se nekak sprijateljile

  49. #49
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    Ta sestra Jasminka (to je ona sa šarenim naočalama??) mi nije baš simpatična....em ti injekcije pukne bez imalo osječaja, nema baš strpljenja i još stalno nekaj prigovara.
    Za razliku od sestre Ivanke (one kratke smeđokose)...ona je pravi anđeo! Meni je uljepšala svako pikanje...

  50. #50
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    capka razlog za čekanje u bolnici nakon punkcije nije samo gužva, naime, doktor bi vas časom mogao otpustiti (on samo ima zadatak da kaže koliko je bilo stanica i da odredi terapiju što je već i napisano na listićima koje dobijete), međutim, čeka se jer je potrebno da prođe 2-3 sata nakon punkcije da bi se ustanovilo da nema komplkikacija kao npr. krvarenje, nizak ili visok tlak, mučnina zbog koje treba infuzija i sl.

    no ne brini, najčešće nitko nema nikakvih simptoma niti komplikacija, oni se moraju držati liječničkih protokola

Stranica 1 od 45 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •