Stranica 25 od 25 PrviPrvi ... 15232425
Pokazuje rezultate 1,201 do 1,239 od 1239

Tema: POTPOMOGNUTA U PRIVATNIM KLINIKAMA

  1. #1201

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Evo da se priključim
    Hvala moderatoricama što su odvojile topic Slovenije, jer onako se više ništa nije vidjelo
    MM i ja krenuli kod dr.Škvorca...
    Zasada same pohvale doktoru. Imali smo konzultacije od sat vremena
    što me oduševilo, jer dosad sam bila ko na traci, 15-20 min max kod doktora...
    I posebno moram pohvaliti što sam ga zvala dok je bio s pacijentom i nije se mogao javiti. Čovjek me kasnije nazvao na mobitel da vidi što sam trebala i to ne jednom nego dva puta jer prvi put se ja nisam uspjela javiti...
    To me kupilo...

  2. #1202
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    fritulica-hvala ti od srca što si ovo negativno iskustvo podijelila s nama.Osobno se pripremam za mb i dobro je znati što te sve može očekivati i super je što si to napisala javno a ne na pp jer ovaj forum je za nas sve koje se nosimo sa tim i dobro je čuti kako pozitivna tako i negativna iskustva jer nećemo dizati mb u zrak samo zato što smo jednom otišli tamo i uspjelo nam je.Nadam se da će se tvoj post prebaciti na onu temu gdje je malo preglednije.

  3. #1203

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Zene drage, koju god kliniku odabrale, zelim vam da s iz nje vratite s osmijehom na licu i bebicom u trbuhu!


  4. #1204
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    hvala ti draga

  5. #1205
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    cure molim vas odgovorite,i jucer i danas otprilike 2-3 sata nakon uzimanja gonala imala sam mucnine u zeludcu i sve sam ispovracala oce li to utjecat sta na stvaranje stanice,jako sam zabrinuta...

  6. #1206

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    ne vjerujem da će to utjecati na JS vjerovatno ti je to samo nuspojava ali pitaj na odbrojavanje tamo ti ima puno više cura sa razlićitim iskustvima

  7. #1207
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Eto mene povratnice pune dojmova sa konzultacija u Beču u privatnoj klinici Adebar.

    Kliniku nije teško pronaći, nalazi se preko puta podzemne stanice Hizing, nekih 10 minuta pješke od Schonbrunna, ako se ide po autocesti treba samo paziti da se ne ide prema centru neko pratiti smjer Altmansdorf.
    Sestra je izuzetno ljubazna, priča engleski. Doktor je komunikativan, rado ogovara na sva pitanja, dobro priča engleski, o svemu je voljan prodiskutirati i dati svoje viđenje. Mene je posebno iznenadilo što je u sekundi, jedva pogledavši moj nalaz hormona, uočio da mi je hormon štitnjače previsok za ostvarivanje trudnoće, on jest u granicama normale za zdravu osobu i iznosi 3,6, ali za ostvarivanje trudnoće TSH ne smije biti veći od 2. U Hrvatskoj na to nije nitko obraćao pozornost!!!
    Što se tiče limita godina pacijentica oni nemaju, sve ovisi o nalazima, FSH uglavnom ne bi smio biti veći od 15 - 2o.
    Generalno idu na blastociste, ali nije uvjet, sve ovisi kako se stanice razvijaju, nema utjecaj na količinu već na stadij razvijanja.
    Što se tiče pitanja da li težina ima utjecaj na postupak odgovor je da IMA, indeks mase ne smije biti veći od 28, razlog tome je nepoznat, ali istraživanja pokazuju da žene sa masom iznad 28 puno teže ostvaruju trudnoći i zato on preporuča da se prije postupka težina smanji.
    Austrijski zakon se mijenjao prošle godine, ali samo u pogledu da sada klinike moraju tražiti od pacijenata pretrage na zarazne bolesti što do tada nije bio slučaj.
    IMSI metoda košta 2600 eura dok standardan IVF/ICSI 2100 eura, konzultacije 120 eura. Lijekovi su otprilike 1200 eura. Embriji se zamrzavaju i čuvaju 10 godina. Transfer max 3 embrija. Nakon punkcije dr preporuča da se ostane u Beču do transfera. Znači nekih 4-5 dana.
    Malo odužih, ako ima još kakvih pitanja, slobodno mi se obratite. Ja sada moram 3 tjedna piti Euthyrox za snižavanje TSH, napraviti novi nalaz i mejlati dr zajedno sa danom ciklusa pa će mi on poslati protokol. Lijekove sam kupila.

  8. #1208
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    hvala za info, ajde napiši koji su to lijekovi i ako znaš pojedinačnu cijenu! thnx.

  9. #1209
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    jelenkić, hvala ti na dojmovima, znam da se dobar dio nas interesira za tu kliniku, i ja među njima.

    hvala ti za "moje" pitanje, ali od srama neću reći koje je to jer sad moram na dijetu


  10. #1210
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Lijekovi za Adebar (uglavnom svi imaju istu ili sličnu terapiju):

    Utrogestan/Progesteron 100mg-kapsule 4 kutije
    Primosiston 30 tableta koje izazivaju krvarenje da bi se moglo kreniti sa spricama
    Duphaston/Dydrogesteron 10mg -tablete 2 kutije
    Aprednislon /Prednislon 5mg 1kutija
    Pregnyl 5000 I.E. /Choriongonadotropin 3 ampule
    Orgalutran 0,25mg/0,5ml/Ganirelix 5 gotovih sprica
    Gonal 900 I.E./1,5 ml Fillitropin alfa 2 kutije svaka kutija sadrzi 14 sprica plus penkalo sa kojim se daju injekcije
    Menopur/isotone 5 ampula plus 5 bocica

    Cijene ne znam (ja sam ih kupila od jedne cure kojoj nisu trebali). Mogu se kupiti u Adebaru, primaju i kartice.

  11. #1211

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Jelenkić, drago mi je da si se vratila sa pozitvnim dojmovima iz klinike Adebar. Doktor je uistinu predivan, mene i supruga je oduševio sa svojim pristupom našem problemu. Ja također pijem Euthyrox, moj TSH iznosi 2.94. Kada je doktor pogledao moje hormonske nalaze odmah je uočio povišen TSH za koji je rekao da mi ne smije biti veći od 2.0.

  12. #1212
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Meni je naprosto nevjerovatno da u Hrvatskoj nitko u 3 godine nije reagirao na moj TSH, a konstantno mi je takav, pregledala sam si stare nalaze! Pa mogla sam do besvjesti ulaziti iz postupka u postupak bez rezultata i svi bi se čudili zašto. Sad mogu samo zahvaliti Milinoviću što me je potjerao van Hrvatske!
    Marians, koliko dugo moraš piti Euthyrox? Ja sam njega shvatila 3 tjedna.

  13. #1213
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Meni je naprosto nevjerovatno da u Hrvatskoj nitko u 3 godine nije reagirao na moj TSH, a konstantno mi je takav, pregledala sam si stare nalaze! Pa mogla sam do besvjesti ulaziti iz postupka u postupak bez rezultata i svi bi se čudili zašto. Sad mogu samo zahvaliti Milinoviću što me je potjerao van Hrvatske!
    Marians, koliko dugo moraš piti Euthyrox? Ja sam njega shvatila 3 tjedna.

  14. #1214
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Jelenkic, da si bila kod dr. Radoncica dobila bi euthyrox. On vodi brigu o TSH. Ali to nije prepreka za zacece. Jedna studija je utvrdila da se s TSH do 2 dobiju nesto kvalitetnije js, ali niti to ne mora biti pravilo. Ipak,dobro je poduzeti sve sto se moze.

  15. #1215
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    meni je tsh 2,54....doktor uopce nije kometirao hormone....

  16. #1216
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Dr. Schultz je rekao da se s ovako visokim TSH ne može nikako zatrudnit, o kvaliteti nije rekao ništa.
    Bitno da ga smanjim pa idemo u postupak.

  17. #1217

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    54

    Početno

    Jelenkić, doktor mi je preporučio da uzimam Euthyrox 50, 3-4 tjedna, te da mu pošaljem mailom novi nalaz. Rekao mi je da TSH ne smije prelaziti 2.0 jer u tom slučaju teže dolazi do trudnoće, isto tako ne postoji opasnost da ću tijelo naviknuti na Euthyrox, dakle uzima se samo za vrijeme postupka.

  18. #1218
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Jelenkić, hvala i sretno !

  19. #1219
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Marians, onda sam ga dobro shvatila. TSH se snizuje samo za potrebe postupka, nema potrebe nastavljati s njim nakon postupka ako je hormon u granicama normale.
    Ina,

  20. #1220
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    sorry sto se ubacujem, curke, al meni je to malo cudno... pa sumnjam da sve zene koje zatrudne na ovaj ili onaj nacin imaju TSH manji od 2 :? pa moja sestra je dvoje rodila s hiper, a jedno s hipotireozom...

  21. #1221
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa
    sorry sto se ubacujem, curke, al meni je to malo cudno... pa sumnjam da sve zene koje zatrudne na ovaj ili onaj nacin imaju TSH manji od 2 :? pa moja sestra je dvoje rodila s hiper, a jedno s hipotireozom...
    Frka, oko TSH-a i njegove visine se lome koplja - Amerikanci i amer. protokoli vole vidit TSH oko 2 za trudnoću, ako se dobro sjećam čak su i tablicu ref. vrijednosti mijenjali (ali to stvarno treba zguglat) i neki naši dr-ovi i neki u Evropi se toga drže, neki ne... Većina Cro endokrinaca vozi da je TSH do 4 uredan... Ima iza toga cijela pro i contra priča.... Dovljno proguglaj na zdravlju odraslih topic TSH ili ovdje od tea2 TSH...

  22. #1222
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ma ja više ne znam što misliti nama koji se borimo s neplodnosti sve živo smeta, i TSH i debljina i x stvari, danas sam vidjela jednu ženu koja je pretila i BMI joj je sigurno preko 28 pa ima 3 djece?

  23. #1223
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa
    Ma ja više ne znam što misliti nama koji se borimo s neplodnosti sve živo smeta, i TSH i debljina i x stvari, danas sam vidjela jednu ženu koja je pretila i BMI joj je sigurno preko 28 pa ima 3 djece?
    X

  24. #1224
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Strike prvotno napisa
    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa
    Ma ja više ne znam što misliti nama koji se borimo s neplodnosti sve živo smeta, i TSH i debljina i x stvari, danas sam vidjela jednu ženu koja je pretila i BMI joj je sigurno preko 28 pa ima 3 djece?
    X
    A je, frustrirajuće je, kao više-manje idiopata razumijem do u najsitniji atom svog tijela. Ali, ima neki razlog zašto se ne zatrudnjuje, pa se ide eliminacijom jedan po jedan i kad je žena već' u IVF-u, znači hormonalnoj terapiji, do koje je došlo nakon xy dijagnostike, nastoje se stvoriti što bolji uvjeti, to je razlog zašto se to tako u IVF-u radi.

  25. #1225

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj malena2 prvotno napisa
    meni je tsh 2,54....doktor uopce nije kometirao hormone....
    evo da se nadovežem na ovo ima 15 min da sam se vratila od doktora za štitnjaču i upravo sam ga pitala za ovo, operirana sam ima 3 mjeseca, sad mi je TSH 2,53 , a prije godinama 0,8... znači na donjoj granici, kada sam ga pitala nije li to malo visoko da za trudnoću, da sam čula da ne smije bit više od 2 on se malo nasmijao, ali mi je rekao da ako zatrudnim tj. kad zatrudnim ne smije biti viši od ovo 2,5 tj biti će najvjerojatnije pa će se morati povećavati doza Eutiroxa.

    Malo sam odužila, ali htjela sam reći da se on nije baš uznemirio nešto previše na ovaj nalaz 2,53 samo ne smije ići gore.

    oprostite ako sam OT

  26. #1226

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa
    Ma ja više ne znam što misliti nama koji se borimo s neplodnosti sve živo smeta, i TSH i debljina i x stvari, danas sam vidjela jednu ženu koja je pretila i BMI joj je sigurno preko 28 pa ima 3 djece?

    ja sam vraćena sa postupka zbog toga (doduše i drugih problema) sad sam skinula BMI na 28 i čekamo sad šta će mi reći, a muževa sestra deblja od mene bar 10 kg u srijedu ima AIH, što reći...

  27. #1227
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    ja sam BIG BONED GIRL (da si ne tepam, debela sam) i ljetos u postupku sa mnom bijaše žena većih i debljih od mene i one zatrudniše - ja ne! e pa ima li tu pravde?

  28. #1228
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    ksena 28 bolje da ljulja nego da žulja (nisi debela, malo si jača kao i ja )

  29. #1229
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa
    Ma ja više ne znam što misliti nama koji se borimo s neplodnosti sve živo smeta, i TSH i debljina i x stvari, danas sam vidjela jednu ženu koja je pretila i BMI joj je sigurno preko 28 pa ima 3 djece?
    Slažem se s tobom Mimi pa imam ja u svom okruženju masu žena kojima je BMI debelo preko 28 pa imaju po četvero ili više djece. E pa sada haj reci ko je tu pametan, neki doktor kaže ovako, neki onako pa smo onda cijele i mi zbunjene šta je ok šta nije.

  30. #1230
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    a je l imao itko problema s preniskim BMI? mislim da ja ispadam neuhranjena

  31. #1231
    aleksandraj avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    953

    Početno

    I ja sam sitnije gradje...dapace prije 20-ak godina bila na pragu anoreksije i imala redovto m...cim sam dosla u normalu hormoni poludjeli :shock:

  32. #1232
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    moje iskreno misljenje je da u tim postupcima je sve pka sreca,cura koju sam upoznala preko 100 kila,totalni disbalans hormona ostala trudna,jedna druga sa svim urednim nista....nema pravila puka sreca je sve to....

  33. #1233

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    267

    Početno

    ima li ovdje koja forumasica koja je krenula u postupak u ivf klinici? tamo je dr tomica zamijenila jedna lijecnica, ne znam kako se zove, pa me zanima kakva imate s njom iskustva.
    hvala!

  34. #1234
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    Ja sam krenula po drugi put...dr. Romana Dimitrović imam sve naj naj reći o njoh, jedna predivna osoba koja ti sve objasni i možeš ju zvati u bilo koje doba ako te nešto interesira....moje iskustvo je jako pozitivno a ne znam za druge

  35. #1235

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    267

    Početno

    ja sam bila ondje prosle godine kod dr tomica i nakon FET-a sam zanijela. sad razmisljam o 2. djetetu, ali nema dr tomica pa sam u nedoumici.
    mozes mi malo opisati svoj postupak? sto je tvoj/vas problem i kako sad izgleda postupak? sto ti je dr rekla o iskustvu zamrzavanja jajnih st. i o uspjesnosti?

  36. #1236
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    poslat ću ti na pp

  37. #1237
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Jelenkić mene zanima kako to da ste se odlučili za tu kliniku u Austriji jeli zbog nekog specifičnog problema ili?

  38. #1238
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno

    Uspoređivala sam cijene i statistike klinika u Pragu i Austriji, Maribor sam prekrižila zbog dugog čekanja, i nekako mi je Adebar ostao kao najbolja solucija. Nije daleko, cijena je niža nego u Pragu ili Welsu, a uspješnost im je jako dobra s tim da koriste i IMSI metodu (bitno kod probira spermića).

  39. #1239
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    moderatorice su otvorile temu Potpomognuta u Austriji, pa predlažem da se tamo prebacimo

    mi smo u Adebaru na konzultacijama za dva tjedna, ako netko želi nešto provjeriti pitajte, a ja ću vam se javiti s povratnim informacijama od dr.

Stranica 25 od 25 PrviPrvi ... 15232425

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •