Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: cin 1 i HPV nakon poroda

  1. #1

    Početno cin 1 i HPV nakon poroda

    Rodila sam 30.03.2005. moju prekrasnu Luce.
    Prije dva dana sam dobila poziv od svoje gin. da mi papa nije dobar, kao što i piše u naslovu, pa me zanima ako sam se prije trudnoće testirala na sve živo i sve je bilo ok,kako je sada moguće? još dojim i ne bih željela prestati, da li ikako mogu naštetiti svojoj curici?malo sam očajna, pa je sve skupa i možda malo nejasno,sorry!help!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Mislim da dojenjem nemožeš naštetiti. Možda si hpv imala i prije a da nije bio aktivan. Porod iscrpi, možda ti je malo oslabio imunitet i to je to.

  3. #3
    martinovamama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    174

    Početno

    ne znam zašto ti je uopće i rađen Papa test kada se zna da nakon poroda do prve menstruacije i/ili uz dojenje rezultati budu lažni.Ja se ne bih uzrujavala,treba ga ponoviti.Samo ti nastavi dojenje i ne brini se.
    ___________________
    Martin,01.11.2004.
    Podupiruća RODA

  4. #4

    Početno

    Cure, hvala.....Danas dosao nalaz HPVa, high risk....sljedeće je kolposkopija, pa ćemo vidjeti........

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    I moj hpv je bio high risk. Pa ga više nemam. Neka te to ne zabrinjava jako.

  6. #6
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    nakon poroda do prve menstruacije i/ili uz dojenje rezultati budu lažni
    Prvi put cujem. Mozes dati koji link ili referencu?

  7. #7
    martinovamama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    174

    Početno

    Preporuka je da se nakon poroda Papa test uzima tek nakon prve menstruacije.Do tada zbog hormonalnih promjena imate lažnu sliku šta se dešava na cerviksu.Uvijek kada se uzima Papa test mora se napisati i hormonalni status(trudnoća,klimakterij,dojenje itd.) jer interpretacija nije ista.Dojenje samo po sebi hormonalno gledano je kao klimakterij i onda uz test dobijete nalaz koji u biti ne odgovara pravom stanju.Znači,može pokazati lažno pozitivne ili lažno neg.A link ili referencu nemam,imam knjige iz ginekologije i porodništva.
    __________________
    Martin,01.11.2004.
    Podupiruća RODA

  8. #8
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Tenks!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •