Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Anemija nakon carskog

  1. #1
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno Anemija nakon carskog

    Cure, zna li netko ista o ovoj temi. Naime, šogorica mi je u četvrtak rodila carskim rezom i sve je proslo ok, školski.... da bi nakon dva dana nju uzasno pocela boljeti glava i na viziti su primijetili da je blijeda ko krpa i isli raditi krvnu sliku

    A kad tamo...hemoglobin 50, tlak 100/50... hitna transfuzija....

    Sad je, navodno, opet ok...jos je malo boli glava, hemoglobin se lagano penje..danas je 93, ali mene zanima moze li to imati kakvih posljedica na njezino zdravlje ili ne dao Bog, moze li se ponoviti*?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Kod mene je bilo slicno, po povratku iz bolnice sam jos par meseci pila zeljezo i to je bilo sve. Posle toga, sve super, krvna slika mi je i dalje super i nemam nikakvih posledica.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    kod mene je bilo kao kod tvoje šogorice, osim što je moja glavobolja trajala-pokazalo se od spinalne.

  4. #4
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    slična situacija je bila kod mene, transfuzija nakon poroda,jako nizak hemoglobin.
    obavezno mora kontrolirati ne samo željezo, nego i zalihe željeza te feritin. ja sam završila na infuzijama željeza 5 mjeseci nakon poroda jer su mi zalihe bile potpuno prazne. a ja sam jedva hodala od umora. prehrana, sirup željeza i ostale stvari mi nisu nimalo pomogle. tu sam bila dosta ljuta na svog dokotora, jer mi je bio pun kufer priča o prehrani i jedenju crvenog mesa i sličnog. a kad sam došla kod hematologa (dogovorila bez znanja doktora), isti dan sam završila na infuziji. nakon infuzije - potpuno druga priča...ali mi je željezo i dalje bilo u padu. a za sretan kraj priče pogledaj ovdje:
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...459&highlight=

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    55

    Početno

    3 mjeseca nakon poroda (carskog) sam bila na sistematskom ... sve super , a krvna slika savršena . Željezo na samoj gornjoj granici . Ne hranim se baš nešto posebno raznoliko jer mi mališa ima grčeve pa sve nešto i ja brljavim ali i nakon poroda sam nastavila piti TwinLabov Prenatal - nekad jednu dnevno, nekad dvije nekad zaboravim ....

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    i meni se to dogodilo, ja sam se srušila u bolnici, dobila infuzije, i naravo 2 mj pila željezo. I još sam sad anemična...

  7. #7
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Ja sam i inače anemična i oba puta nakon carskog mi je željezo bilo jako nisko, ali oba puta sam se uspjela izvući bez transfuzije. Pila sam Ferrum lek otprilike tri mjeseca, ali zapravo mi je pomogla spirulina, koju i sad pijem (kad se sjetim) i nikad mi u životu željezo nije bilo tako visoko kao sada (i zalihe, baš sam prije nekoliko tjedana radila kompletnu krvnu sliku). Da ni ne spominjem koliko se bolje osjećam i koliko sam manje umorna otkad se stanje normaliziralo.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    204

    Početno

    Kod mene je bilo koma jer me Ferrum totalno začepio. Nisam se mogla riješiti zatvora i tvrde stolice,pa sam bila luda!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •