Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: beba od 6tj. prespava noc!

  1. #1

    Početno beba od 6tj. prespava noc!

    Drage Rode,

    Moj jednomjesecni sin (tacnije star je 5 i pol sedmica) spava po 6h nocu (sinoc nam se desilo 7). Inace dojim ga i u prvih mjesec dana povecao je tezinu sa 3500 po izlasku iz rodilista (sa 3650 rodjen) na 4260. Pedijatrica nam je narucila ponovno vaganje za 12 dana od prve kontrole, misleci da nije dovoljno dobio. Pitam se da ga smijem pustiti nocu da spava toliko (inace ako se sam ne probudi ne zeli da sisa odmah zaspi). Danju ga dojim min. 10 puta. Ono sto me posebno zanima mogu li tako smanjiti produkciju mlijeka, sto nikako nebih zeljela.
    Molim vas za savjet !!![/b]

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Pa netko kaže da se dijete ne treba buditi, ali ako ped misli da je malo dobio na kilaži, ja bi ga budila. Nazovi SOS telefon, cure će ti znat bolje.

  3. #3
    lidac2004

    Početno

    moja malena je pocela spavati cijelu noc kada je usla u drugi mjesec svoga zivota ali to nije dugo trajalo....spavala je i po 10 sati u komadu ali to je trajalo nekih mjesec dana a sada se uredno budi po 2 puta a nekad i vise....
    nema potrebe da ga budis ako po danu dobro jede i dobiva na tezini...

  4. #4
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    760 gr. u prvih mjesec dana je sasvim lijep napredak :D

    Nocno dojenje kod ovako malih beba je vazno, ne samo zato sto im treba hrana, vec i zato sto se dojenje jos uvijek uspostavlja, a praznjenje dojki tokom noci stimulira proizvodnju mlijeka koje ce beba pojesti danju.
    Malenog ne trebas buditi, ali mu mozes ponuditi dojku u snu, vecina beba ce prihvatiti ako ga mama poskaklja bradavicom po kutu usana, refleksno prihvate i sisaju, i prazne dojku.

    Neke bebe se po noci nece buditi, ali ce recimo mljackati trazeci dojku, pa ce poceti sisati rucicu ili prstic, i dalje zaspati.
    ako primjetis da to tvoj bebach radi, svakako mu daj ciku.

    Vazno je pratiti broj popisanih i pokakanih pelena u 24 sata, kako stojite s time?

  5. #5

    Početno

    bilo smo na kontroli i za 10dana dobili 510g!!!

    Mislim da dovoljno piski i kaka, a ono sto mene plasi jeste upravo to da mi se nece smanjiti proizvodnja mlijeka zbog te nocne pauze. Kad krenem na spavanje uvijek izdojim preostalo mlijeko, a nekad to uradim i u toku noci.
    Pokusavala sam da mu dajem da sisa u snu ali mi se cini da posisa jako malo . Imam problema i sa uvucenom bradavicom na jednoj dojci i tu koristim sesirice tako da mu u snu mogu ponuditi samo dojku sa pravilnom bradavicom.

  6. #6
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    moj je s mjesec dana spavao isto tako u komadu i nisam ga budila. prvi mjesec je dobio 1850, drzugi 1600.
    uživaj i ne budi ga. Ian se počeo opet buditi s tri mjeseca i nastavio nardnih godinu dana

  7. #7
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Draga loba, mislim da nemas razloga za brigu. Tvoj bebach super napreduje.
    Ovim izdajanjem prije spavanja i u toku noci ti praznis dojke i potices novu proizvodnju, tako da se ne moras bojati smanjivanja kolicine mlijeka.

    Vrlo lako je moguce da ce se bebach poceti i sam buditi i traziti ciku po noci, kako su i druge mame napisale, pa ce on nastaviti tvoj "posao" koji radis izdajanjem.

    Sretno

  8. #8

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    moj je s mjesec dana spavao isto tako u komadu i nisam ga budila. prvi mjesec je dobio 1850, drzugi 1600.
    uživaj i ne budi ga. Ian se počeo opet buditi s tri mjeseca i nastavio nardnih godinu dana
    Ovo mogu samo potpisat od prve do zadnje

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Trešnjevka
    Postovi
    55

    Početno

    Ne kužim kaj 760 grama nije dosta za 1 mj?
    Kaj je tim pedijatrima?
    Moj je malac dobil 700 u 1. mjesecu i pedijatrica je bila zadovoljna, a i ja. Osim toga kada se rode tako veliki i jaki ne moraju baš postati odmah balončeki. Kaj nije tak?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno ne brini

    Mislim da je on dovoljno velik i jak da se sam probudi kada je gladan.
    Grga je od rođenja spavao cijelu noć (oko 10 sati),
    prvi mjesec je dobio 1,6 kg.
    I niš mi se nije poremetilo s laktacijom (dojila sam ga 31 mjesec; skoro nikada noću).

  11. #11
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj loba prvotno napisa
    a ono sto mene plasi jeste upravo to da mi se nece smanjiti proizvodnja mlijeka zbog te nocne pauze.
    Neće ti te pauze naštetiti - pa nije to deset sati! Uživaj! Moj mali je isto tako - čak je znao odrapiti i po osam sati. A u rodilištu je nekad spavao po pet i pol sati - i nije bilo šanse da će jest ako ga idem buditi, pa sam ga puštala, a tako su mi savjetovali u rodilištu.

    Uglavnom, sada ima tri i pol mjeseca i skoro 8 kg i 74 cm pa ti vidi jel mi se smanjila količina mlijeka!

  12. #12
    blondie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    249

    Početno

    e, moli boga da tako nastavi. Luna je isto tako znala prespavati noć, a sada što je starija to se češće budi. Zato uživaj dok možeš...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •