Stranica 3 od 10 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 474

Tema: Porod kod kuce - nasa realnost

  1. #101
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Po mojoj osobnoj procjeni porod kod kuće nikad neće biti legalan ako nemamo ni malo aktivizma niti idealizma.

    Mi žene koje želimo rađati kod kuće.

  2. #102
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    vidis, leonisa ima pravo sto se tice usporedbe. ne znam. bas je prava pusiona, pricam i za sebe u buducnosti, sto nema mogucnosti poroda kod kuce uz nasu, legalnu primalju. rodilista mi i dalje izazivaju mucninu (u najmanju ruku). mozda se u meduvremenu pojavi neka koja je stekla spremu i iskustvo vani, pa dode raditi ovdje. jel to moguce?

  3. #103
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    i sa time da se do tog puta dodje primjerima legalnih poroda kod kuce.
    Gotovo da nema zemlje gdje se do toga doslo iskljucivo legalnim putem.
    marta, znaš nešto o tome?
    Nemam vremena, a ni volje, da budem iskrena, puno o tome pisati, a i cini i se uzaludno... Evo ti nasih prvih susjeda Madjara, kod njih je lijecnicko udruzenje isposlovalo zabranu kucnih poroda (ili je to samo uslo u proceduru u zakonodavnom tijelu), pa su se ZENE pobunile, sto primalje, sto rodilje. Primlje su se skolovale izvan Madje i onda ilegalno radile po kucama, dok se kucni porod nije legalizirao. Ostale detalje sam zaboravila.

    Poanta je, ako se same ne zauzmeno za to, na ovaj ili onaj nacin, kucni porod se nece legalizirati.

  4. #104
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    vidis, leonisa ima pravo sto se tice usporedbe. ne znam. bas je prava pusiona, pricam i za sebe u buducnosti, sto nema mogucnosti poroda kod kuce uz nasu, legalnu primalju. rodilista mi i dalje izazivaju mucninu (u najmanju ruku). mozda se u meduvremenu pojavi neka koja je stekla spremu i iskustvo vani, pa dode raditi ovdje. jel to moguce?
    Jos nije moguce, a vec ih ima.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Takodjer, clanice udruge nisu jednine zene u Hrvata kojima padne napamet kucni porod i primalja iz Austrije, sto znaci da forum nije jedini izvor informacija o kucnom porodu.
    Pa je to opravdanje da se dozvoljava širenje podataka o ilegalnim radnjama putem Rodinog foruma?

    Je li Udruga uopće svjesna koliko problema zbog toga može imati ako samo i jedan slučaj završi loše? Jer-Udruga je vlasnik foruma na kojem se "dilaju" podaci o inozemnim primaljama, zar ne?

    Šteta je upropastiti toliko dobrog što je napravljeno "samo" zbog nekoliko kažnjivih radnji.

  6. #106
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj Joe prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    i sa time da se do tog puta dodje primjerima legalnih poroda kod kuce.
    Gotovo da nema zemlje gdje se do toga doslo iskljucivo legalnim putem.
    marta, znaš nešto o tome?
    Nemam vremena, a ni volje, da budem iskrena, puno o tome pisati, a i cini i se uzaludno... Evo ti nasih prvih susjeda Madjara, kod njih je lijecnicko udruzenje isposlovalo zabranu kucnih poroda (ili je to samo uslo u proceduru u zakonodavnom tijelu), pa su se ZENE pobunile, sto primalje, sto rodilje. Primlje su se skolovale izvan Madje i onda ilegalno radile po kucama, dok se kucni porod nije legalizirao. Ostale detalje sam zaboravila.

    Poanta je, ako se same ne zauzmeno za to, na ovaj ili onaj nacin, kucni porod se nece legalizirati.
    za prvo boldano- za uvredu u rukavicama

    za drugo boldano- bit će da se ne slažemo oko toga koji je ovaj a koji onaj.

    moje je mišljenje da Udruga ne bi smjela propagirati ilegalnu opciju, da joj ne naškodi. porođajne gerila je drugi par čarapa.

  7. #107
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    Takodjer, clanice udruge nisu jednine zene u Hrvata kojima padne napamet kucni porod i primalja iz Austrije, sto znaci da forum nije jedini izvor informacija o kucnom porodu.
    Pa je to opravdanje da se dozvoljava širenje podataka o ilegalnim radnjama putem Rodinog foruma?
    Ne znam kakvo si to opravdanje iscitala iz mog posta.

  8. #108
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Citiraj Felix prvotno napisa
    glede neasistiranog, ponovit cu fidji: udruga roda propagira i podrzava asistirani porod kod kuce, ali ne propagira i ne podrzava neasistirani porod kod kuce.
    Ja bih ovo preformulirala i sklopila zajedno ono sto kazu Felix i Poslid, dakle Udruga RODA propagira i podrzava asistirani porod kod kuce i ujedno se zalaze da takav nacin poroda postane opcija, odnosno da se konacno donese zakon koji ce takav porod i pravno regulirati i kojim ce educirane primalje dobiti mogucnost samostalnog djelovanja.

    Udruga RODA nikoga ne nagovara niti direktno upucuje da rodi kod kuce, niti nagovara da zove babicu iz bilo koje zemlje, niti bilo koju drugu ilegalnu aktivnost.
    Na forumu je moguce dobiti informacije o babicama koje su voljne doci u Hrvatsku ali njih Udruga ne reklamira, isto tako na forumu je moguce dobiti informacije o svim ostalim nacinima poroda pa tako imamo i raspravu o carskom na izbor koji takoder nije legalan zar ne?

    Moje misljenje je da netko tko se odluci na porod kod kuce nece traziti samo lijepe price, vec da ce informirati i o svim problemima koji se mogu dogoditi tijekom poroda. Nazalost cini mi se da u niti jednoj zemlji nije kucni porod bio odmah legalan, i mislim da je malo bezveze reci da o tome ne smijemo pisati, a zelja nam je i vizija da takav porod postane legalan. Mislim da je dobro da se iznose cinjenice koje govore o ispravnosti takve odluke, isto tako da se iznose cinjenice sto se desi kada nesto pode krivo.

  9. #109
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Takodjer, clanice udruge nisu jednine zene u Hrvata kojima padne napamet kucni porod i primalja iz Austrije, sto znaci da forum nije jedini izvor informacija o kucnom porodu.
    naravno da nisu i naravno da nije.
    ali je udruga jednako odgovorna za razmjenu svih ilegalnih podataka, od kako "podmititi" doktora, "kupiti" carski, gdje pronaci dvd rip omiljene mi serije...pa do kako u hrvatskoj u danasnje vrijeme i uvjetima imati aisitirani porod kod kuce.

    ali to vise nije tema naslova topica. no ipak je nesto, sto, barem mene, osobno, bilo kao clanicu ili ne, bode u oci.

  10. #110
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    jel onda clanice udruge ne smiju pisati o osobnim iskustvima kao zene jer su clanice i osoblje foruma? mozda bi mogle pisati na nekom drugom forumu pa da ih se oslobodi optuzbi da propagiraju.

  11. #111
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    jel onda clanice udruge ne smiju pisati o osobnim iskustvima kao zene jer su clanice i osoblje foruma? mozda bi mogle pisati na nekom drugom forumu pa da ih se oslobodi optuzbi da propagiraju.
    jel smijem ja napisati da sam spržila dvd wall-e?

  12. #112
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    za prvo boldano- za uvredu u rukavicama

    za drugo boldano- bit će da se ne slažemo oko toga koji je ovaj a koji onaj.

    moje je mišljenje da Udruga ne bi smjela propagirati ilegalnu opciju, da joj ne naškodi. porođajne gerila je drugi par čarapa.

    Nisam te imala nikakvu namjeru uvrijediti. Nemam pojam uopce kakav je tvoj stav prema ovome o cemu se tu pise, nego mi se stvarno cini uzaludno trositi vrijeme, NE na tebe, nego na nesto sto nije tema ovog topica, jer ce se izgubiti u ovoj trakavici. Mozda je vrijedno zasebnog topica, a mozda i nije - ne znam.

  13. #113
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nikak da se zaoftopicarim kako mi je drago da sam vidla a70v u nekom bljesku nakratko.

    on t, valjda smijes, da budem iskrena nemam pojma. a kako da pisemo o svojim iskustvima? da ne spominjemo primalju? ne podyebavam, stvarno me zanima koji bi bio forumski legalan nacin razmjene iskustava o kucnom porodu.

  14. #114
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    OPET smo dosli do toga sto bi udruga trebala raditi i sto ne bi trebala. Mislim da svrha ove teme nije rad udruge nego generalno rasprava o radjanju kod kuce. Pa molim da se toga i drzite.

  15. #115
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    anchie, nije rasprava o tome što bi udruga trebala ili ne raditi, nego o tome što se piše i propagira na forumu koji prezentira udrugu u javnosti.

  16. #116
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da je javnost ipak nesto puno sire od parsto forumasa.

  17. #117
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    jest, ali puno više ljudi čita nego što piše.

  18. #118
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Da ih je i koja tisuca to je jos uvijek manje od jednog promila stanovnistva i totalno je pretjerano govoriti o tome da forum prezentira udrugu u javnosti.

  19. #119
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Evo sad nekih 200 ljudi cita forum. Meni se to ne cini neka brojka...

  20. #120
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja vjerujem da velika vecina onih koji i dospiju na pdf prirodni pristup i procitaju da neke tamo radaju kod kuce odmahnu rukom pomislivsi da smo malo poremecene i odu citati nesto pametnije

  21. #121
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ti to ozbiljno?

    btw, ne da forum predstavlja Udrugu u javnosti, nego ljudi brkaju udrugu i forum i forumašice bez obzira na članstvo nazivaju rodama.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj mim prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    Takodjer, clanice udruge nisu jednine zene u Hrvata kojima padne napamet kucni porod i primalja iz Austrije, sto znaci da forum nije jedini izvor informacija o kucnom porodu.
    Pa je to opravdanje da se dozvoljava širenje podataka o ilegalnim radnjama putem Rodinog foruma?
    Ne znam kakvo si to opravdanje iscitala iz mog posta.
    Hipotetički slučaj: neka žena odluči roditi kod kuće, nađe podatke na Rodinom forumu, stupi u kontakt s curama, dobije podatke kako i gdje "naručiti" primalju. Nešto u porodu krene krivo. Ojađeni otac (dok se majka oporavlja od proživljenog užasa i smrti bebe) krene "istjerivati pravdu". Udruga npr. u tom slučaju jednostavno može reći: "Pa, podatke je mogla naći i drugdje, nismo mi krivi. " Kažem, hipotetički slučaj, ali u stvarnosti se može dogoditi. Eto, na to sam mislila.

    Mislim da svrha ove teme nije rad udruge nego generalno rasprava o radjanju kod kuce.
    A takva rasprava nije ni potrebna jer je asistirani porod kod kuće zabranjen osim u hitnim slučajevima koji na forumu nisu opisani.

    Evo sad nekih 200 ljudi cita forum. Meni se to ne cini neka brojka...
    Za gore navedeni hipotetički slučaj ne treba 200 ljudi. Dovoljna je samo jedna majka.

  23. #123
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ja vjerujem da velika vecina onih koji i dospiju na pdf prirodni pristup i procitaju da neke tamo radaju kod kuce odmahnu rukom pomislivsi da smo malo poremecene i odu citati nesto pametnije
    slažem se, ali onda dođe forumašica kao što je death of art...

  24. #124
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ja vjerujem da velika vecina onih koji i dospiju na pdf prirodni pristup i procitaju da neke tamo radaju kod kuce odmahnu rukom pomislivsi da smo malo poremecene i odu citati nesto pametnije
    ali bi isto tako, da se u udarnom terminu htv-a emitira prilog o našoj temi, većina gledatelja isto tako promjenila program. A ipak bi bili "u javnosti".

    Ne znam što da mislim. Znam samo da mi je jako žao što nemam mogućnost legalno roditi doma.

  25. #125
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    ti to ozbiljno?

    btw, ne da forum predstavlja Udrugu u javnosti, nego ljudi brkaju udrugu i forum i forumašice bez obzira na članstvo nazivaju rodama.
    Da, ozbiljno. Vecina ljudi u Hr, koji su uopce culi za Rodu, znaju da je to neka udruga koja promice dojenje i autosjedalice i tako to, vezano za djecu. I za to znaju iz novina i jumbo plakata, a ne s rodinog foruma. To sto se brka clanstvo u udruzi i forumu, je totalno drugi par cipela.

  26. #126
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kuzim, a kaj mozes. nemre se paziti na sve. sad bi izvukla neki primjer iz neke propovjedi u crkvi nakon koje frajer ode i ubije zenu, ali nemrem se sjetiti teksta (nek se nitko ne uvrijedi). pa nemres reci da se vise ne odrzavaju propovijedi, ne.

  27. #127
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    ja vjerujem da velika vecina onih koji i dospiju na pdf prirodni pristup i procitaju da neke tamo radaju kod kuce odmahnu rukom pomislivsi da smo malo poremecene i odu citati nesto pametnije
    slažem se, ali onda dođe forumašica kao što je death of art...
    ...i u roku keks dobije informaciju tko je sve rodio NEasistirano i da si progugla "unassisted birth"...

  28. #128
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    kuzim, a kaj mozes. nemre se paziti na sve. sad bi izvukla neki primjer iz neke propovjedi u crkvi nakon koje frajer ode i ubije zenu, ali nemrem se sjetiti teksta (nek se nitko ne uvrijedi). pa nemres reci da se vise ne odrzavaju propovijedi, ne.
    mikka, daj ga pliz nađi

    da se razumijemo, uplela sam se na ovu temu jer mi je stalo do Udruge. nemam nikakvu lošu namjeru. čisto da se zna.

  29. #129
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja ne mislim da bi promijenili program, ali mislim da bi konstatirali da smo lude.

    ali tracak nade je tu--ako moj stari sad s ponosom govori kako sam ja rodila doma i kako sam se brzo oporavila, i kako u nizozemskoj 30% zena rada kod kuce, onda vjerujem da postoji sansa da se stvari pocnu mijenjati.

  30. #130
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Da li je netko procitao pravila ovog foruma? Vidim da i nije bas

    Nismo odgovorni za štetu koju naši korisnici ili treće osobe eventualno pretrpe zbog pogrešnog tumačenja sadržaja objavljenih na našem forumu. Ne odgovaramo niti za bilo kakvu drugu štetu koju naši korisnici ili treće osobe eventualno pretrpe uslijed objavljivanja bilo kojih sadržaja na našim stranicama, uslijed korištenja našeg foruma, uslijed eventualne nedostupnosti našeg foruma, uslijed korištenja linkova s našeg foruma, uslijed naše intervencije u objavljene sadržaje, i sl., a posebice ne za štetu koju na bilo koji način bilo kome uzrokuju naši korisnici ili treće osobe vezano uz korištenje ili sadržaj objavljen na našem forumu.

    SVATKO je odgovoran za sebe i za informacije koje odluci uzeti s foruma, pocevsi od uspavljivanja djeteta, nosenja istog, stila roditeljstva, cijepljenja i savjeta kako skinuti temperaturu pa do izbora nacina poroda, bolnice, doktora preko milion drugih stvari

    Ne moramo sad raspravljati sto bi netko mogao i kad bi mogao i sto bi onda bilo. Svatko je odgovoran za svoje postupke. To je bottom line.

    Dakle, nemojmo brinuti tudju brigu, nego se vratimo lijepo natrag na temu

  31. #131
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    Citiraj mikka prvotno napisa
    jel onda clanice udruge ne smiju pisati o osobnim iskustvima kao zene jer su clanice i osoblje foruma? mozda bi mogle pisati na nekom drugom forumu pa da ih se oslobodi optuzbi da propagiraju.
    jel smijem ja napisati da sam spržila dvd wall-e?
    kvotam samu sebe. dovođenje babice iz austrije nije legalna opcija.

  32. #132
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa

    da se razumijemo, uplela sam se na ovu temu jer mi je stalo do Udruge. nemam nikakvu lošu namjeru. čisto da se zna.
    XXXXX

  33. #133
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    a ako bi se uvijek napomenulo da to nije legalno, jel to onda dode ko neki disklejmer? ili su nelegalne opcije u potpunoj nemilosti foruma?

  34. #134
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mislim, ako napisem "postoji mogucnost da si sprzis dvd" ili "ja sam se snasla s babicom iz austije", jel taj sadrzaj prihvatljiv za forum ili nije?

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Da li je netko procitao pravila ovog foruma? Vidim da i nije bas
    Je li netko pročitao Kazneni zakon? Vidim da nije baš.

    Mislim da je Zakon ispred forumskih pravila. Isto tako mislim da bi se toga trebao sjetiti svatko tko drugom daje podatke o ilegalnim radnjama.

    a ako bi se uvijek napomenulo da to nije legalno, jel to onda dode ko neki disklejmer? ili su nelegalne opcije u potpunoj nemilosti foruma?
    Kad bi naglasila da je kažnjivo zakonom možda bi dobilo veću težinu. A što se tiče ilegalnog mislim da i o tome govore forumska pravila.

    4. Zabranjuje se kršenje ljudskih prava i/ili važećih zakona.

  36. #136
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    a ako bi se uvijek napomenulo da to nije legalno, jel to onda dode ko neki disklejmer? ili su nelegalne opcije u potpunoj nemilosti foruma?
    da li bi bio disklejmer da netko od cura napise kako je dogovorila CR bez obzira sto nema med. indikacija za njega, onako preko veze ili je pak je platila za njega. uz opasku poput nemojte slijediti moj primjer jer ono sto sam napravila nije bas u skladu sa zakonom?

    na stranu sad zalaganja udruge i nasi stavovi o CR.

    ili da se bojala poroda pa je platila doktoru neku lovu da bas on bude na porodu sa dogovorenim primaljama. znam da je to protuzakonito ali to je eto moj rizik.

  37. #137
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Kao pristalica prirodnog i da tijelo ima svoje mehanizme koji se, pa mogu i reći, tek sada počinju duboko shvaćati i istraživati i dalje, pogotovo što se tiče poroda u kojem, eto još ima nepoznanica, npr. zašto porod kreće, ja sam jako okrenuta prema porodu kući ili u kući za porode. Kako nemamo tih mogućnosti okrećemo se ilegalnom, a ako se pogleda unazad većina, ako ne i 100% aktivizama kreće od ilegale i meni nije odbojna, tj. čak mi je jako privlačna ideja o kućnom asistiranom porodu (imam i druge izbore na pameti, ali evo, takva je tema, pa...).

    Ali ono što me je malo štrecnulo i zaintrigiralo je Mikkina izjava i mišljenje iz sadašnje perspektive gledajući svoj porod unazad, pa Mikka, hoćeš li mi reći koji je tvoj 3. mogući izbor poroda i objašnjenje dole navedenog
    iako moram priznati da iduci put ne bi radala u takvom aranzmanu. porod koji sam imala i odabrala je jednostavno bio mozda i malo nesmotreno silno zeljen radi trauma sa prvog poroda i moje odlucnosti da si tako nesto vise necu dozvoliti. obzirom da poznam sebe i svoju "spremnost" na konflikt, pogotovo u takvom stanju i tim trenucima, porod kakav sam imala je jednostavno bio jedina opcija za mene.

  38. #138
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Ali ono što me je malo štrecnulo i zaintrigiralo je Mikkina izjava i mišljenje iz sadašnje perspektive gledajući svoj porod unazad, pa Mikka, hoćeš li mi reći koji je tvoj 3. mogući izbor poroda i objašnjenje dole navedenog
    iako moram priznati da iduci put ne bi radala u takvom aranzmanu. porod koji sam imala i odabrala je jednostavno bio mozda i malo nesmotreno silno zeljen radi trauma sa prvog poroda i moje odlucnosti da si tako nesto vise necu dozvoliti. obzirom da poznam sebe i svoju "spremnost" na konflikt, pogotovo u takvom stanju i tim trenucima, porod kakav sam imala je jednostavno bio jedina opcija za mene.
    i mene zanima

    x i na ostatak posta

  39. #139
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    porod kod kuce nije ilegalan, ali dovodenje strane primalje (ako joj placas) je. znaci ja mogu pisati o porodu kod kuce i o tome kako mi je bila prijateljica primalja u asistenciji, ne?

    aha, za kucu za porode. nisam htjela ici tamo jer mi se nije dalo, to je jos veca organizacija od fusarenja s primaljom. pogotovo s mojom statistikom kretanja poroda od dana termina.

  40. #140
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Kako nemamo tih mogućnosti okrećemo se ilegalnom,
    meni to daje jako dobre argumente curama koje se zalazu za CR kao legalna i ravnopravna opcija poroda.

    a smatram da je to krivi temelj.

  41. #141
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Kako nemamo tih mogućnosti okrećemo se ilegalnom,
    meni to daje jako dobre argumente curama koje se zalazu za CR kao legalna i ravnopravna opcija poroda.

    a smatram da je to krivi temelj.
    ali što onda učiniti?

  42. #142
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    zakaj se ne bi bakcala s primaljom strankinjom? iskreno--zato je mi se ne da . u principu nisam ni tip koji voli krsiti zakon. a i njezine metode o kojim sam kasnije slusala mi se ne svidaju. prekrsila bi zakon ponovo kad bi postojala opcija da mi na porod dodu odent i liliana

  43. #143
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Kako nemamo tih mogućnosti okrećemo se ilegalnom,
    meni to daje jako dobre argumente curama koje se zalazu za CR kao legalna i ravnopravna opcija poroda.

    a smatram da je to krivi temelj.
    Ja ono što znam iz istorije i raznoraznim pokretima to je da su, pa skoro slobodno mogu reći, 100% krenuli iz ilegale, radili ilegalno, borili se za legalno i "ostalo je povijest"

  44. #144
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ALI forumska pravila ne dozvoljavaju da se piše o tome.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    porod kod kuce nije ilegalan, ali dovodenje strane primalje (ako joj placas) je. znaci ja mogu pisati o porodu kod kuce i o tome kako mi je bila prijateljica primalja u asistenciji, ne?
    Ne, jer tad i tvoja prijateljica-primalja krši zakon.

    Nesavjesno liječenje
    Članak 240.
    (2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se zdravstveni djelatnik koji obavljajući svoju djelatnost ne primijeni mjere za zaštitu bolesnika ili ne postupa prema pravilima svoje struke, ili obavlja zdravstvenu djelatnost u prostoru za koji nema propisano odobrenje za rad, ili uopće nesavjesno postupa, pa zbog toga prouzroči pogoršanje bolesti ili narušenje zdravlja neke osobe.
    Pravilnik
    o izdavanju, obnavljanju i oduzimanju
    odobrenja za samostalan rad
    (licence)
    (pročišćeni tekst)

    I Opće odredbe

    Članak 1.
    Ovim Pravilnikom uređuje se postupak izdavanja, obnavljanja i oduzimanja Odobrenja za
    samostalan rad (licence) pri Hrvatskoj liječničkoj komori (dalje u tekstu: Komora).
    Odobrenje za samostalan rad (u daljnjem tekstu: licenca) javna je isprava kojom se dokazuje
    stručna osposobljenost liječnika za samostalno obavljanje liječničke djelatnosti iz opće
    medicine, specijalnosti i uže specijalnosti u Republici Hrvatskoj.
    Članak 2.
    Liječnik je dužan, sukladno čl. 5. Statuta, nakon položenog državnog/stručnog ispita zatražiti
    izdavanje licence.
    Licenca se izdaje s datumom polaganja državnog/stručnog ispita, osim ako ovim Pravilnikom
    nije drugačije određeno.
    Licenca može biti redovna i privremena.
    Drugim riječima: nema licencu za obavljanje kućnog poroda niti to smije raditi kod tebe doma. Ukoliko za to još bude i plaćena-kazna je samo veća, ali je ne izuzima.

  46. #146
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Joe prvotno napisa
    ALI forumska pravila ne dozvoljavaju da se piše o tome.
    onda mogu to učiniti, samo da ne pišem?
    Uopće nema problema

  47. #147
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Kako nemamo tih mogućnosti okrećemo se ilegalnom,
    meni to daje jako dobre argumente curama koje se zalazu za CR kao legalna i ravnopravna opcija poroda.

    a smatram da je to krivi temelj.
    ali što onda učiniti?
    mislim da bi za pocetak bilo ok organizirati medijsku hajku na porodne uvjete u nasim bolnicama i nemogucnost izbora. nakon toga vrsiti konstantan pritisak na ministarstvo ili tko je vec odgovoran za omogucavanje raznih opcija.

    ono sto mene zanima, a pojednostavila sam malo u nekom gore postu--tko bi bile te nase babice na kucnim porodima? one koje su provele zivotnji vijek u bolnicama ili one koje zavrse skolu bez iskustva? ja ne bi ni jednu od takvih na mom porodu.

  48. #148
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Citiraj Joe prvotno napisa
    ALI forumska pravila ne dozvoljavaju da se piše o tome.
    onda mogu to učiniti, samo da ne pišem?
    Uopće nema problema


    svašta ja radim, pa ovdje ne pišem o tome

  49. #149
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Senzibilizirat ćemo javnost o kućnom porodu tako da šutimo o tome.

  50. #150
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Normalno da možeš. Stvarno ne mogu zamisliti da bi nekoga od namjere da rodi kod kuće odvratila činjenica da to nije legalno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •