Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Opet o HPV-u

  1. #1

    Početno Opet o HPV-u

    Bok cure!
    Evo čitam vas već dugo ali nikako da vam se pridružim. A sad kad me snašla nevolja evo mene u vaše društvo. Znam da se već puno pričalo o HPV-u na raznoraznim forumima ali nikad dosta a naročito kad sama otkriješ da ga imaš. Imam ga - niskorizični i moram ići na premazivanja. Jel' neka od vas cura išla na premazivanja? Pomogne li to što? Htjela bi ostati u drugom stanju a doktor veli da se prvo mora sanirati virus. Nisam baš više u cvijetu mladosti pa sam malo zabrinuta...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Ja sam išla na premazivanja i nije mi pomoglo. Ali meni je bio visokorizičan. Bitno je da se i partner maže s interferonskom kremicom. Ako ne, nema neke koristi. A kako je HPV virus, bitno ti je i jesti puno voća i povrća, radi vitamina. Tako se jača imunitet. Ako slučajno pušiš, preporuka je da prestaneš.
    Postoje i neke vaginalete ali mi se čini da se kod nas ne mogu nabaviti. Čula sam da su jako dobre ali koštaju prilično puno, pred par godina su bile oko 3 tisuće kuna.
    Bez obzira na HPV ja sam ostala u drugom stanju i virus nije utjecao na trudnoću.
    HPV zapravo ne možeš izliječiti, on ti uvijek ostane u organizmu i čeka povoljnu priliku, neku ranicu ili slično i pad imuniteta. A evo, ja sam već dvije godine bez njega i zasad se ne pojavljuje. Upala koju sam imala je bila vrlo jaka.

  3. #3
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    Išla sam na premazivanje, a vikendom sam sama nanosila interferon kremu pomoću tampona. Partner također koristio. Ne sjećam se koliko dugo jer je to bilo davno no znam da je već sljedeći papa bio OK i od onda svi.

    Također sam čula za vaginalete s interferonom koje su izuzetno skupe (pretpostavljam da je to ovo što je spomenula Paulita) i za ampule interferona koje se daju intracervikalno.

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Paulita prvotno napisa
    HPV zapravo ne možeš izliječiti, on ti uvijek ostane u organizmu i čeka povoljnu priliku, neku ranicu ili slično i pad imuniteta.
    Prema najnovijim istraživanjima, HPV jest izlječiv i ne mora se vraćati.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Paulita prvotno napisa
    HPV zapravo ne možeš izliječiti, on ti uvijek ostane u organizmu i čeka povoljnu priliku, neku ranicu ili slično i pad imuniteta.
    Prema najnovijim istraživanjima, HPV jest izlječiv i ne mora se vraćati.
    Nisam znala. Onda se nadam da mi se neće vratiti!!!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Prema najnovijim istraživanjima, HPV jest izlječiv i ne mora se vraćati.
    Hm, pa kako to?! Moguće je da se ne vrati ako je imunitet dovoljno jak, ali virus mora ostati u organizmu i osoba koja ga ima je nositelj. Bilo bi super da je istina!
    Inače, niskorizični HPV nema negativnog utjecaja na bebu, jedino tokom poroda postoji vrlo, vrlo malena mogućnost da beba "zaradi" kondilome u grlu.
    Ja sam išla na premazivanja i to nekom tvari za koju se ispostavilo da nije dozvoljena u Hrvatskoj, što sam, naravno, saznala tek kada sam tražila račun (nisu htjeli napisati čime su premazivali). Zapravo razmišljam da ponovim test jer sam naknadno čula s više strana da u toj ordinaciji lažiraju testove kako bi zaradili na liječenju (meni su nudili i Aloe Veru firme čiji su zastupnici pa dobivaju postotak od prodaje)!

  7. #7

    Početno

    Paulita nisam razumjela da li ti je premazivanje pomoglo ili nije? Kažeš da već 2 godine nemaš niti upalu niti HPV - kako si to izliječila?
    Cure da je koja od vas radila pretrage za HPV kod socijalnog ginekologa? Pitam zato jer još nisam čula da socijalni doktori rade HPV tipizaciju.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Pa vjerovatno su mi ga sastrugali s kiretažama, neznam stvarno kako se povukao. Ali nakon premazivanja je i dalje papa bio loš jedno 6 mjeseci.
    Moj uzorak je slala privatna doktorica u Zg na tipizaciju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •