Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Nedoumice

  1. #1

    Početno Nedoumice

    Nisam baš tip forumašica, ali ipak mislim da ću ovdje dobiti bolje savjete nego igdje. Tko zna bolje nego onaj tko je probao?
    Moj 'dragi' i ja smo u braku dugoina i svadimo se od početka. Tko zna zašto smo uopće ostali skupa. Imamo i prekrasnu djecu. Problemi su nam se skupljali, rasli, postalo je samo je vremena tko će prvi eksplodirati. Oboje smo bili na rubu, ali je ipak on bio taj pa se spakirao i otišao.
    Nisam plakala za njim, naprotiv, osjetila sam veeeliko olakšanje. No, tu su ipak djeca, a on je otišao samo tri ulice dalje. Dolazio ih je viđati svaki dan tri puta, a onda jedan dan rekao da bi mi se vratio. To je bilo dva tjedna poslije.
    Ja sam mu rekla da to nema smisla, a on me malo molio, malo prijetio, malo opet molio, a sad kaže da je spreman sve promijeniti, čak i ono što je bio temelj njegovog poimanja obitelji i još puno toga, a što nije bio spreman mjenjati sve ove godine. Da mu vjerujem ili ne?
    Moje ludo srce mi kaže: 'Primi ga nazad', a glava 'Ne vjeruj mu ni riječi'.
    Čak i kad bi on pristao na sve moje uvjete, tada on ne bi bio sretan što bi dovelo do novih sukoba. A tu su i djeca. Taman su počeli prihvaćati da tata više ne živi s nama. Ako ga sada primim na 'probni rok' a poslije se ipak rastanemo, kako će oni to doživjeti?

    Ma, znate što? Meni treba potvrda da ne griješim ako ga ne primim. Ne znam da li bih mogla opet živjeti s njim, a ne želim se osjećati kriva.
    Hajde sad, budite prijateljice, pa recite iskreno!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Je li ga volis :?

  3. #3
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno Re: Nedoumice

    Citiraj Mama3 prvotno napisa
    Čak i kad bi on pristao na sve moje uvjete, tada on ne bi bio sretan što bi dovelo do novih sukoba. A tu su i djeca.

    Ne znam da li bih mogla opet živjeti s njim, a ne želim se osjećati kriva.
    Ne znam ništa o tome kakve ste probleme imali ni kako ih riješiti, ali po ovome što si napisala čini mi se da tvoji osjećaji prema njemu i nisu baš tako jaki, ispravi me ako griješim. Dakle, onda ostaju djeca kao ključni faktor u donošenju odluke. Ti najbolje znaš koliko su djeca bila uključena ili isključena iz vaših svađa, do kud su išle svađe, kako je to utjecalo na njih ili nije... Da li je za djecu bilo bolje kad ste bili skupa ili sada kad je on otišao.
    A opet s druge strane ne bi bilo dobro da ostanete jedno s drugim samo radi djece, ako bi vas to obje činilo nesretnima. Najvažnije je da dobro preispitate osjećaje i odlučite dali ste bolji roditelji zajedno ili odvojeno.
    Nadam se da te nisam još više zbunila, što god odlučiš sretno

  4. #4
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Ne znam koliko ste dugo u braku i kojeg su tipa vaše svađe? Jel se svađate zbog gluposti ili se razilazite u važnim životnim pitanjima? Da li ga voliš?
    I meni se nekako čini da baš nemaš previše osjećaja za njega...
    Mislim da uzalud tražiš savjet od nekog drugog, na tebi je da odlučiš.
    Ono što ja iz osobnog iskustva mogu reći je to da sada nakon 13 godina braka i troje djece ja i MM imamo puno kvalitetniji odnos nego u prvim godinama braka. Oboje smo jake osobe i sklone bučnim raspravama, borimo se za svoje stavove. To je na prvi pogled teška kombinacija, ali sigurna sam da u našem braku niti jedan od nas ne trpi i ne povinjava se željama onog drugog. Na kraju uvijek mora biti kompromis. Zato su meni prve godine braka bile teške i nebi se nikada voljela vratiti. Tada smo još skloni idealiziranju i pravimo drame iz sitnica i cendramo i bla-bla-bla...
    Gledajući danas unatrag, vrlo je tanka granica između rastave braka i ostanka , samo malo više tvrdoglavosti i odustajanja u nekom momentu i mi smo mogli biti rastavljeni. Ali to smo mi. A vi ste vi i nitko ti ne može reći pravu šifru.

    Iskreno, mislim da ćeš ga primiti natrag i da ćete pokušati izgraditi novi odnos. Što u konačnici i nije tako loše, ako prebrodite krizu, možda ćeš i ti jednog dana moći napisati ovako nešto. Ako svejedno neće ići pa se rastanete, barem ćeš znati da si pokušala sve. Ali onda stvarno i pokušaj, nemoj ga primiti ako ćeš unaprijed biti narogušena i nabrijana da pronađeš i najmnju grešku koju ćeš mu nabiti nos. Nitko nije savršen!

    Meni je bilo lakše prihvatiti muževe nesavršenosti zato što sam bila svjesna da ni ja baš nisam lagana osoba za život.

  5. #5
    lidac2004

    Početno

    sta znaci to da ti je "malo prijetio"?

  6. #6

    Početno

    Hvala na odgovorima. Danas smo bili kod socijalne radnice i nismo se pomirili. Ima tu svega i jednostavno ne mogu više živjeti s njim. Sad smo se jedino još dogovorili da ćemo ići u savjetovalište za roditelje da bar ostanemo dobri roditelji.

  7. #7

    Početno

    Hvala na odgovorima. Danas smo bili kod socijalne radnice i nismo se pomirili. Ima tu svega i jednostavno ne mogu više živjeti s njim. Sad smo se jedino još dogovorili da ćemo ići u savjetovalište za roditelje da bar ostanemo dobri roditelji.

  8. #8
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Mama3, tako mi je žao

    Citiraj Mama3 prvotno napisa
    Sad smo se jedino još dogovorili da ćemo ići u savjetovalište za roditelje da bar ostanemo dobri roditelji.

  9. #9
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Odlična odluka - ovo da budete dobri roditelji.

    A što se rastave tiče - ne znam da li da ti napišem da li mi je žao.

    Ja bih osobno bila sretnija da su se moji roditelji svojevremeno rastali i da nisam cijeli život slušala i gledala ono što nisam trebala i da nisam cijeli život živjela u strahu od mog oca.

    I zeznula sam prognozu, stvarno sam mislila da ćeš ga ipak prvo primiti na popravni.

  10. #10

    Početno

    Hvala na podršci!
    Sanjica, u pravu si. I moji su se rastali pa znam otprilike šta moji klinci prolaze.
    A što se rastave tiče - ne znam da li da ti napišem da li mi je žao.
    Ja sam zaključila da mi i nije žao. Mislim, zbog rastave, iako mi je žao da nam brak nije uspio. Ne bih se ni udavala da sam znala da neće potrajati ni deset godina.

    I zeznula sam prognozu, stvarno sam mislila da ćeš ga ipak prvo primiti na popravni.
    Što se toga tiče, već je imao nekoliko popravnih i ponavljanja. Socijalna mu je rekla "Kad nekog voliš, onda ga maziš i paziš, a ne ovako".
    Nikad ti on nije mene istukao, ali me je često vrijeđao i prijetio. Tek sam na socijalnom shvatila da to nije mala stvar. Kako kaže Mukica: NE ŽELIM, NEĆU i NE MORAM tako živjeti

    Sad sam mirnija. Mislim da ću biti sretno rastavljena.

  11. #11

    Početno

    Tvoja me prica jako dobro podsjetila na moju pricu prije nekoliko godina.
    Dugo bili zajedno, vjencali se, a stvari krenule na gore i gore.

    Nekad ostajemo u brakovima zato jer se nadamo da je to sve prolazna kriza, mada se ta kriza jako oduzila.

    Dobro si napravila, po mom misljenju.

    Kad muz zeni prijeti ili je grub na bilo koji nacin, tu nema ljubavi.
    Kad nekog volis ne mozes se izderavati na njega, prijetiti mu, ponizavat ga, zagorcavati mu zivot i slicno. Jedno je svada gdje se oboje deru a drugo je kad jedan ima deranje kao nacin komunikacije ili prijetnje.

    Ja imam prijateljicu na koju se muz dere svaki dan a ona ga ne planira napustiti nikada. To je klasican prica straha i nadmoci, zrtve i nadmocnog. Neki na zalost tako zive.

  12. #12

    Početno

    eto i mene.
    draga moja to su jako teske stvari.ljudi se vole, dijele, uce jedan o drugome, dojdu djeca..... a postaju razliciti i grozni jedan prema drugome.ja mislim jednom kada nesto pukne ne moze se zakrpati jer nikada nece biti iskreno i isto. znam da ga jos negdje malo volis-jasno bio je dio tebe i tu su dijeca, ali realno vidis da vise ne ide. ne slazete se a klinci ne moraju slusati svadje.
    ma da ti ja kazem. svi smo mi odredjeni da neki profil ljudi skupljamo okok sebe zahvaljujuci obitelji u kojoj smo odrasli.
    ja sam odrasla tamo gdje je stalno se orilo od galame, nisu pricali.......
    zato sam ja tezila ka savrsenoj obitelji i zaglavila 7 god s nekim koga sam mislila da volim, koji mi je u galvu usadio da je jedini i da me nitko nece i koji me 7 puta trpao u bolnicu i zadnji put kada sam ostavila sve skoro i ubio. nakon toga mi je trebalo godinu dana da dojdem sebi.upoznala sam tatu mog sina - velika ljubav. ali nakon dvije i pol god on je odlucio da me ipak ne voli jer ga stalno nesto forsiram itd i otisao prije tri mjeseca kada je toncek imao pet mjeseci.reci cu ti da mi se srce jos uvijek papa,da fizicki i u dusi i u glavi patim za njim, ali da se ssada hoce vratiti nakon sto smo izgovorili i napravili neke stvari, nakon sto je sa zenom i vodi brigu o njoj i njenoj kceri a ja se mucim ko konj s bebom s posebnim potrebama,i jos gledam kako mu ista ce uzet i unistit sve sto smo skupa polako gradili jer svi znaju koji joj je cilj osim njega, onda si mislim kakva bi to ja bila osoba i koliko bi bila ne fer prema sebi da ga pustim nazad.tj, mozda ali bi se jako dugo morao dokazivati kao covjek i otac i tek onda bi mozda mogao doci k nama. gle ja jos uvijek nocu ostavljam svijetlo u dnevnoj sobi kao uvijek -da vidi kada dolazi.jos uvijek imam neku njegovu omiljenu hranu, jos uvijek nocu ga trazim rukom, jos uvijek kada tonci ode spavati i gledam ga shvatim da je ostavljen i da nece ujutro dobiti tatin zagrljaj- placem da me dusa boli.ali jos bi bilo gore nekoga ko te jednom ostavio pustiti nazad i cekati da se opet nekaj desi i on ode.rane ce zacijeliti, oziljak ce uvijek peci, ali za godinu do dvije cemo se iskreno smijati.
    drzim ti fige. meni je prvi put nakon onog manijaka bilo jako tesko i dugotrajno, mislim da ce sada biti i teze jer me veze dijete- htjela sam obitelj s tim covjekom, ali to ne znaci da ti ili ja necemo biti sretne ili same do kraj azivota ili uz nekoga ko mozda ceka na nas i nase klince da nas usreci!!!
    budi hrabra.prvo voli sebe i postuj se pa ce te i drugi. ja to nisam do prije tri mjeseca i sada znam da sam pogrijesila. samo slusaj sebe - ti najbolje znas svoj um i tijelo i srce.
    poljubac tebi i klincima
    hrabro

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    ej jassi, sad ću zbog tebe imat natečene oči cili dan..:mig:
    ti si stara zakon..ljubim tebe i tončeka!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    mama 3, pozdravljam tvoju odluku i želim vam mirniji i sretniji život uz klince kojima ćete sigurno biti dobri roditelji

  15. #15

    Početno

    moj toncek i ja smo upravo bili vani u gradu i dosli kuci.bilo nam je lijepo, ali u jednom trenu sam vidila tate s bebama i ......kraj u mome srcu i suze. ali sam digla glavu jer sam bila jako lijepa i toncek isti i svi su nas gledali. moramo biti jake zbog malih andjela, mi cemo zacijeliti nekako rane ali ako njima sada svojom tugom podrezemo krila nece nikada znati da se mogu vinuti jako visoko i imati lijepi let kroz zivot - samo ako odrastu zadovoljni i sretni. tako i ti svojima daj sansu za ono sto mozda nisi imala, a tako cu i ja dati tonceku sansu da bude zdrav sto vise i sretan.maleni andjeli.pa zar ima ista lijepse nego kada dodirnes tople ruke i obraze kada spavaju i kada osjetis topli dah na licu. i zar nije najlijepse jutro bilo ono kada su se rodili. e pa vidis onaj ko ne zna to cijeniti i voliti i ko ne zna da se zbog toga mora razgovarati i rijesavati problemi i dati srcu sanse da se oporavi ili da pronajde opet one iskre koje nekad u strci zivota malo oslabe - a radje odlaze drugdje potraziti nesto novije i drugacije- nemaju sta traziti od tih rukica .
    mila jako ce nam biti tesko.ja jos osjetim neke udarve kada vidim oziljke na tijelu od onog kretena, ali me vise boli kada se sjetim dodira i daha toncekovog tate a znam da me nije volio i da me je lagao i varao a ja sam mu dala sve jer je meni on bio moje sve!!!!
    digni glavu, slobodno placi, pusti dusu da si olaksa ali znaj da smo mi ipak one koje su pobijedile i bile hrabre jer oni su kukavice podvire repove-pa neka idu!!!

  16. #16
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    :D :D :D

  17. #17

    Početno

    nana hvala na ovim sretnim rukicama. ma znas ,zivot je tezak i ovakve price u biti nisu za pljesak ali ga zasluzuju zbog onih koji ih zive. tesko je kad te voljeni lome a ti moras biti uspravna.evo upravo je mamina beba zaspala, bubani je.ja sam luda od brige,ovaj tjedan imamo fizijatra i neurologa, pocetak 10 mj uzv glavice,pa kraj mjeseca soc rad - od cega povracam dva dana itd. traume i fuj.
    ali malisani su za pet, moj ima prvi zubic i mudrac se privuce stolu i grize ga - daj reci.
    jos jednom hvala na podrsci. nakom nekoliko ovakvih tuznih i teskih dana mora doci jedan lijep!!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Jassi, drži se!

  19. #19

    Početno

    drzim se bez brige nije lako ali ide.hvala

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Vjerujem da nije lako, ali imaš svoje dijete koje će ti pružiti toliko sreće i ljubavi u životu da si to ne možeš ni zamisliti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •