Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: "nešpricane jagode"

  1. #1
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno "nešpricane jagode"

    kupili smo dvije kile "domaćih, nešpricanih"(bar tako piše) jagoda na trešnjevačkom placu od različitih proizvođača
    nakon što ih je probao MM je rekao "to treba baciti"
    ja sam si mislila da pretjeruje iako su bile nekako neobično kiselkaste. ono kao dobre dok ih ne progutaš, ostane ti neki smard u ustima...

    i onda - su mi dvije ostale na drvenoj dasci za rezanje preko noći. kad sam idući dan išla oprati dasku, na mjestu jagoda daska je izblijedila!! :shock: :shock:
    sad si kontam s kojim grozotama su bile te jagode pošpricane kad su uspjele izgristi dasku koju imam već par godina i sve i svašta sam rezala na njoj!
    užas

  2. #2
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja kupujem jagode kod cibone . otkad dolaze tamo. skoro pa sam s gazdom na "ti" ... i jako su mi fine.

    čovjek je iz okolice zagreba, ima adresu na vrećici (prošle godine me zvao da idem sama brati ).

    ne ostavljam jagode po daskama, pa ne znam kako na njih djeluju.

  3. #3
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    prošle godine me zvao da idem sama brati ).
    šutit ću..
    di kod cibone?

  4. #4
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    u biti se užasno uzrujam na takve stvari. dojim maloga i tko zna koji će mi sad vrag preći u mlijeko. a kao pokušavam jesti zdravo
    :/

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ispred one neke banke na ćošku... ima štand.

  6. #6
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno Re: "nešpricane jagode"

    Citiraj ivy prvotno napisa
    ja sam si mislila da pretjeruje iako su bile nekako neobično kiselkaste. ono kao dobre dok ih ne progutaš, ostane ti neki smard u ustima...
    takve su iste bile jedne koje sam nekidan probala ponuđene mi na poslu, a bile su iz konzuma. svi smo kolektivno pljunuli i zaključili da su definitivno špricane.
    ostatak je završio u smeću.

    ne vjerujem baš niti svim proizvođačima na tržnici i često znam pitat da mi daju probat prije nego kupim. možda i te budu špricane, ali bar budu ukusne.

  7. #7
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    baš ću probati kad nam niknu naše jagode da li ostavljaju rupe na dasci

  8. #8
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Možda je c vitamin iz jagoda izblijedio dasku? Imam jagode iz maminog vrta koje sigurno nisu špricane. Baš ću jednu ostaviti na dasci prek noći.

  9. #9
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    mislim, ostavljale domaće jagode rupe na dasci ili ne, valjda vam mora biti jasno kad kupujete domaće nešpricane jagode na placu da su to možda domaće ali svakako špricane jagode. Naivno je vjerovati da je točno ono što se napiše na komad papira i zatakne na štand. Jagode iz uzgoja su sve redom prskane i to jako. I gnojene umjetnim gnojivima. Da posadite jagode u vrtu vidjeli bi kojom brzinom ih požderu puževi. Nemoguće je uzgojiti količine potrebne za prodaju bez kemikalija (sad će se možda javiti MGrubi i reći da ih je ona uzgojila, ali dotad... )

    Pa čak i da sorci ode kod tipa koji uzgaja jagode i svojom rukom ih nabere, i dalje su špricane.

    To što su kiselkaste vjerojatno znači da su prerano ubrane, a jesu li špricane - i opet jesu.

  10. #10
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    mislim, ostavljale domaće jagode rupe na dasci ili ne, valjda vam mora biti jasno kad kupujete domaće nešpricane jagode na placu da su to možda domaće ali svakako špricane jagode. Naivno je vjerovati da je točno ono što se napiše na komad papira i zatakne na štand. Jagode iz uzgoja su sve redom prskane i to jako. I gnojene umjetnim gnojivima. Da posadite jagode u vrtu vidjeli bi kojom brzinom ih požderu puževi. Nemoguće je uzgojiti količine potrebne za prodaju bez kemikalija (sad će se možda javiti MGrubi i reći da ih je ona uzgojila, ali dotad... )

    Pa čak i da sorci ode kod tipa koji uzgaja jagode i svojom rukom ih nabere, i dalje su špricane.

    To što su kiselkaste vjerojatno znači da su prerano ubrane, a jesu li špricane - i opet jesu.
    Baš tak. Ove naše domaće, za par sati promijene boju. Nema šanse da stoje na suncu pol dana ubrane dan ranije i izgledaju kao da su još pred pol sata bile na grmu. Susjedi uzgajaju jagode (domaće) i svaki dan, kad ih poberu, preostale pošpricaju i idući dan opet sve ispočetka.

  11. #11
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja ne znam da li su špricane. crve nisam našla, ali sam našla rupe koje su napravili

    a ak su njima jagode fine - onda se ni ja nemam kaj žaliti

  12. #12
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ok, a s čim ih špricaju? da bar znam koju kemiju jedemo? (majkemi prelazim na šumske)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Ne mora biti da se sve domaće jagode špricaju.
    Npr. moja sveki ih uzgaja u većim količinama i ne šprica ih (doduše, ona ništa ne šprica osim eko varijantama, ali se zato naradiiiiii).

  14. #14
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ne radi se tu samo o jagodama. Bila sam prisutna u polj. apoteci kad je bakica kupovala sredstvo protiv puževa.
    I veli joj čovjek da to ne smije staviti na salatu, ako je salata za jesti.
    A bakica kaže, ma to ja na tržnici prodam.

    Eto, neuki ljudi nisu ni svjesni koliko mogu naškoditi.

    Zato kupujem samo kod provjerenih prodavača na tržnici (OPG).
    Ja srećom imam svoje jagode.

  15. #15
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    I veli joj čovjek da to ne smije staviti na salatu, ako je salata za jesti.
    A bakica kaže, ma to ja na tržnici prodam.

    .
    koma!
    pa ispada da uopće nismo zaštićeni od tih stvari na placu, netko može otrova nabaciti na voće i mirno pobiti pol kupaca i što mu se može dogoditi, nitko ga ne kontrolira
    mislim, da se razumijemo, ja još uvijek preferiram plac i imam nekakvo (uzdrmano)povjerenje više nego recimo prema voću u Konzumu (u mome je apsolutno sve uvenulo)

  16. #16
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    sad sam se sjetila kako je ona bakica s Trešnjevačkog placa u "Koleđicom po svijetu", kad ju je Knjaz doveo u crkvu u Španjolskoj i pitao jel ima ona uopće kakvih grijeha - rekla - ajoj, pa malo varam svoje kupce na placu
    a bila mi je baš od povjerenja

  17. #17
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    I ja imam dosta jagoda u vrtu i nema šanse da ostanu lijepe ni 24 sata a kamoli par dana kao one kupljene/špricane.
    Zato ako vam se en pokvare u rekordnom roku siguno su špicane

  18. #18
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    u biti se užasno uzrujam na takve stvari. dojim maloga i tko zna koji će mi sad vrag preći u mlijeko. a kao pokušavam jesti zdravo
    :/
    kupi šumske- je da su skupe, ali nema kemije

  19. #19
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Ne radi se tu samo o jagodama. Bila sam prisutna u polj. apoteci kad je bakica kupovala sredstvo protiv puževa.
    I veli joj čovjek da to ne smije staviti na salatu, ako je salata za jesti.
    A bakica kaže, ma to ja na tržnici prodam.

    Eto, neuki ljudi nisu ni svjesni koliko mogu naškoditi.
    ovo je vrlo česta logika naših uzgajivača povrća i voća. Nisu svi ni neuki - čula sam za ljude koji na posebnoj gredici uzgajaju za sebe a na ostatku zemlje za naivce na tržnici. Uostalom i ovoj bakici je više-manje jasno što radi, samo se izlanula . Ne bih širila paniku, ali to su jednostavno činjenice.

    A jagode su poseban problem - blizu su zemlje, lako trule i pljesnjive, proždiru ih s velikim tekom sva živa bića, pa tko ih ne bi prskao 3x većom dozom?

    tko hoće nešpricane jagode, neka pogleda link koji je MGrubi postavila na vrtu i voćnjaku za neznalice (kopiram)

    http://www.edasplast.com/index.php?o...-voca&Itemid=7


    Nadam se da imate bar mali balkon... (zemlju ne kupujte u vrećicama nego iskopajte u šumi...)

  20. #20
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Jagode mogu izdržati jedan dan u dobrom stanju, zavisi koja je vrsta. Ja imam jedne koje se dobro drže i jedne koje moramo pojesti u roku od 2 sata.
    Jučer sam kupila jagode na tržnici jer mi je trebalo više za kolač. Kako su neukusne! Jesu li špricane, nisam ni pitala .

  21. #21
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Što se tiče rupe na dasci - može biti i od soka iz jagode.
    Što se tiče nešpricanih jagoda na placu - mislim da nema šanse.
    Što se tiče uzgoja jagoda doma - e tu imam iskustva. Brat je posadio malu plantažu jagoda za naše domaće potrebe. Znači točno po protokolu. Kupljene sadnice, posađene preko folije, napajanje kap po kap i uspjevaju luđački, uopče ih ne špricamo i da, mogu stajati minimalno jedan dan. Kvaka je u tome da se sadnice svake tri godine moraju mijenjati.
    Znači, mogu se doma uzgojiti lijepe, ogromne, nešpricane.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Znači, mogu se doma uzgojiti lijepe, ogromne, nešpricane.
    Da, mogu. Moja susjeda ima plantažu s jagodama koje isto ne šprica, jagode su prefine, ono, baš imaju okus po - jagodama 8)

  23. #23
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Što se tiče rupe na dasci - može biti i od soka iz jagode.
    .
    ma nije rupa, samo je izblijedilo

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    moja kcer ima alergiju na to sa cim spricaju jagode pa vam mogu reci da ih spricaju gotovo sve. razgovarala sam s dvoje ljudi koji su zaposleni na trznicama i potvrdili su mi najgore strahove u vezi "domaceg" voca i povrca opcenito. mi smo probali sve moguce i sva obecanja, cak smo ih kupovali na farmi (bili je jos gore), jedine jagode koje moze jesti su one koje smo same posadili na vikendici.
    jagode koje dolaze na plac spricaju se 6 puta, a onda ih jos za kraj zaliju s onim uzasom da se ne pokvare.

  25. #25
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    moja kcer ima alergiju na to sa cim spricaju jagode pa vam mogu reci da ih spricaju gotovo sve. razgovarala sam s dvoje ljudi koji su zaposleni na trznicama i potvrdili su mi najgore strahove u vezi "domaceg" voca i povrca opcenito. mi smo probali sve moguce i sva obecanja, cak smo ih kupovali na farmi (bili je jos gore), jedine jagode koje moze jesti su one koje smo same posadili na vikendici.
    jagode koje dolaze na plac spricaju se 6 puta, a onda ih jos za kraj zaliju s onim uzasom da se ne pokvare.
    joj, daj, sve mi je muka :/
    a sjećam se kada su se prije puno godina pojavile one jagode "umjetnjače" da su ih zabranili u vrtićima jer su pune pesticida....a ništa, jagode uzgajati za sebe i to je to

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ha cuj...meni recimo sin uopce ne reagira na nikakvu hranu i mogu mu dati i umjetnjace i kaj god hoces nis mu nece bit. ali zato kcer
    a onda kad vidis kakve ona reakcije ima (a i mm naginje takvoj preosjetljivosti) onda se pitas kakva je to hrana pa i meni muka i onda ni ja to ne jedem.

  27. #27
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    malo sam u žurbi pa sam samo preletila što ste pisale

    netko je pitao sa čime špricaju jagode, evo što sam neki dan čitala

    http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...om/428667.aspx

    ja sam osobno prije dosta godina završila na hitnoj sa urtikarijom na pesticide sa čime se špricaju jagode, a kada probam šumske ili iz vrta nešpricane nije mi ništa

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    mislim da je osnovni problem s jagodama sto su tako "njezne" pa ih vjerovatno spricaju jos puno vise nego drugo voce da bi prezivjele u trasportu i na placu te vrucine.
    i drugo voce je spricano ali ga mozes ili temeljito oprati (ja recimo jabuke, narance i sl. doslovce ribam), a osim toga i ne jedes koru tj. gulis ih.
    moja m. je recimo prvu i najjacu ikada urtikariju dobila od sumskih jagoda s placa. one su vjerovatno bile spricane samo s onim protiv truljenja ali mislim da je taj vrag i najopasniji.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    mamaduda, hvala za ovaj link, evo upravo pise ovo sto sam ja malo prije rekla:

    Naime, upravo su jagode kao i ostalo bobičasto voće najnatopljenije opasnim kemikalijama. Razlog tome su dvije činjenice - hrapava površina koja dobro upija i na koju se pesticidi doslovno "lijepe" te brza kvarljivost zbog koje ih se jače i češće tretira opasnim otrovima kako bi što duže izgledale "zdravo i svježe". S naglaskom na "izgledale".

  30. #30

  31. #31
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Moj tata je za nas isto zasadio jagode i super mu radjaju, a kupujemo i organske. Trule kao lude, samo u vaksiju mi ostanu dan-dva.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    u Bio&bio trgovine svaki drugi dan dolaze jagode iz eko uzgoja, nešpricane.

    Mi na svu sreću jedemo mamine jagode iz vrta koje su nešpricane.

  33. #33
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    moderatorice, zažmirite.

    hebala vas informiranost i mene skupa s vama. i jagode mi zgadila.

  34. #34
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    http://www.edasplast.com/index.php?option=com_content&view=article&id=18:st ubni-vertikalni-uzgoj-jagoda&catid=6:uzgoj-voca&Itemid=7

    kasniš, već sam te kopirala gore

  35. #35
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    fali ovaj , ovako preprosto zvuči, a nije mi bila namjera.

  36. #36
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    Možda je c vitamin iz jagoda izblijedio dasku? Imam jagode iz maminog vrta koje sigurno nisu špricane. Baš ću jednu ostaviti na dasci prek noći.
    Rezultat pokusa: daska nije izblijedila već je pocrvenila. Jagoda je pofarbala dasku.

  37. #37
    anita_m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    moj dom
    Postovi
    395

    Početno

    ovaj kiseli okus koji opisuješ mi je poznat od kad sam kupila salatu u jednom našem prodajnom centru - to se nije moglo jesti i sve je završilo u kanti

    i slažem se da ima proizvođača koji uzgajaju za sebe na posebnoj gredici, a za prodaju špricaju i ne paze na karencu, a koga smatrati odgovornim?

  38. #38
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    moderatorice, zažmirite.

    hebala vas informiranost i mene skupa s vama. i jagode mi zgadila.

  39. #39
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    malo mi je čudno da "prave" jagode ne mogu stajati npr. dan...

    mi smo imali u vrtu svoje jagode, nisu bile špricane, a mogla sam ih komotno jesti i drugi dan. ništa im nije bilo. nisu se pokvarile.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj anita_m prvotno napisa
    , a za prodaju špricaju i ne paze na karencu, a koga smatrati odgovornim?
    mafiju koja kontrolira cijelo zeleno trziste

  41. #41
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    malo mi je čudno da "prave" jagode ne mogu stajati npr. dan...

    mi smo imali u vrtu svoje jagode, nisu bile špricane, a mogla sam ih komotno jesti i drugi dan. ništa im nije bilo. nisu se pokvarile.
    Ma ima "jagoda" i "jagoda"

    Ja trenutno imam dvije vrste posađene, jedne se moraju odmah pojesti, a druge mogu stajati do sutradan, ali nekako dehidriraju i budu mi gumenaste, pa i njih odmah pojedemo.

    Ali sad imam sve mjesečarke, pa ih jedemo do listopada.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    nase jagode mogu stajati sve do se ne operu. a kad ih operes onda jedino pod med pa u hladnjak. inace su pokojne. ali rijetko kad ih ima viska, tako da uglavnom kako dozore zavrse u zelucima

  43. #43
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    malo mi je čudno da "prave" jagode ne mogu stajati npr. dan...

    mi smo imali u vrtu svoje jagode, nisu bile špricane, a mogla sam ih komotno jesti i drugi dan. ništa im nije bilo. nisu se pokvarile.
    Ma mogu one stajati, ali im se dosta promijeni i okus i izgled. Jagoda je meni najbolja čim ju uberem, pa makar bila i blatnjava

  44. #44
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    blatnjava , da da, i ja ih tako konzumiram ravno iz bašte.
    Vezano uz natpise "organsko", "nešpricano" na placu, ma priče... to napišu jer kupci to traže, to je u modi, kao kad su na skrivenoj kameri u jednoj pekari vidjeli da stavljaju boju u kruh (nadam se jestivu), a na pitanje pa pobogu, zašto, rekli: Pa kad ljudi traže crni kruh!!


  45. #45
    anita_m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    moj dom
    Postovi
    395

    Početno

    kad si spomenula boju, odmah se sjetim jednog lokalnog poduzetnika - radio je blokove za dimnjak i umjesto mrvljene cigle u beton je stavljao boju, isto ljudi traže narančasto :shock: - kako izgledaju ti dimnjaci i koliko vode curi niz njih tko bi ga znao :?

  46. #46
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    srecom pa nisam procitala cijeli topic ali fakat... mogli ste barem pricekati da sezona jagoda prodje, pa da do slijedece godine zaboravim


  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    što se tiče povrća ja se već neko vrijeme spremam naručiti od severa, da li je koja od vas cure naručivala i da li se pouzdano zna da njegovo povrće nije špricano?

  48. #48
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    moderatorice, zažmirite.

    hebala vas informiranost i mene skupa s vama. i jagode mi zgadila.
    ajme cvijeta umrla sam od smijeha al samo zato što ovu rečenicu svako malo izgovorim u sebi dok čitam forum.

    što se tiće jagoda i bilo kakvog voća i povrća na placu. sve je špricano i ne može me nitko uvjerit da nije. čak sam načula i za severa da se baš ne može pohvaliti.
    bojim se da je to hrana današnjice. i da bi bio siguran u porijeklo i tretiranost namirnice ne preostaje ništa drugo doli zasadit vlastiti vrt.

    i btw. šumske jagode se navodno mogu zasaditi ako samo bacite trule jagode na zemlju. tak mi veli frendica da je njen brat vrećicu trulih jagoda koje su mu starci dali za školu a on na njih zaboravio u torbi, bacio kroz prozor da starci ne bi vidjeli da ih nije pojeo. i sad im pod prozorom ispred zgrade rastu buseni šumskih jagoda.

  49. #49
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    što se tiče šumskih jagoda, nekima uspijevaju (i ja mislim pokušati...jednom) ali gledajući ih u prirodi čini mi se da su osjetljive na uvjete u kojima rastu, otkad je klima toplija jedva po koju nađem, samo u polusjeni, a kad sam bila mala nabrali bi punu staklenku...

  50. #50
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Mi šumske "uzgajamo" na vikendici već godinama, šire se ko šašave, skroz su nezahtjevne!

    I bez problema ih mogu špricati i prodavati ako to želim, tako da cure koje se nadaju da kupujući šumske jagode dobivaju jagode koje je netko netom ubrao u šumi, a-a! ili zapravo

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •