Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 318

Tema: Jačina trudova

  1. #1
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno Jačina trudova

    Zanima koliko često su vam bili trudovi prije odlaska u bolnicu i koliko su bili jaki....malo sam zbunjena jer poznanica je otišla roditi kada su joj bili svake 3 min. , ali su trajali po cca 10sekundi te navodno nisu bili oni pravi (trebaju trajati duže ? ) .

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Meni su kod odlaska u bolnicu bili na 3 i 5 minuta i trajali su barem 30 sekundi, što se tiče boli, nije nešto specijalno boljelo - odnosno, bilo je sasvim izdržljivo, pa sam mislila da to niti nisu pravi trudovi - a bili su. :D

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Meni su kod odlaska u bolnicu bili na 3 i 5 minuta i trajali su barem 30 sekundi, što se tiče boli, nije nešto specijalno boljelo - odnosno, bilo je sasvim izdržljivo, pa sam mislila da to niti nisu pravi trudovi - a bili su. :D
    Identična situacija. Meni su trudovi počeli oko 1 nakon ponoći, kao menstrualna bol, ali već sam imala nekoliko dana prije lažnjake, pa sam mislila da nije ništa zabrinjavajuće. Jedino neuobičajeno je bilo to što sam svako malo morala na WC (velika nužda). I tako sam ja šetala od sobe do WC-a sve do 5 ujutro, kad sam primjetila krv i nazvala hitnu, a oni su mi rekli - obavezno se javiti na hitni ginekološki! Sve u svemu bol je bila potpuno izdržljiva, dok mi nisu dali drip,....... Ali sve je to subjektivno, bol je stvarno individualan osjećaj, pa je teško dati pametan savjet. Uglavnom, ako ti punkne vodenjak ili počne krvarenje - put pod noge, u protivnom, dokle je god izdrživa bol (opet subjektivni dojam) bolje je da si doma.

  4. #4
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    friško iskustvo, krenula kad su bili na minutu i trajali minutu


    došla otvorena, rodila za 40min.

  5. #5
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    friško iskustvo, krenula kad su bili na minutu i trajali minutu


    došla otvorena, rodila za 40min.
    Baš mi je drago zbog tebe Takav je i moj plan

  6. #6
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    joj krompirić , za poželjeti :D
    Čestitam

  7. #7
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    Citiraj migoh prvotno napisa
    joj krompirić , za poželjeti :D
    Čestitam
    krumpirić

  8. #8
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Ovisi koliko ti treba do rodilišta i koji ti je porod...
    ja sam za 2.porod,koji ide brže i intenzivnije odabrala rodilište koje je dalje(1.30h) za bit sigurna da neću doć prerano
    došla kad su mi bili na 1-2min...i rodila odmah.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Kad su mi postali prebolni da ih duram na kauču (a bili su na cca 5 minuta, u trajanju od cca 45 sek) otišla sam pod tuš - čim sam se počela kretati skočili su na svake 2 minute. Trk u bolnicu da bi mi rekli da sam 1 prst otvorena. Rodila 9 sati kasnije /smajlić koji briše znoj s čela/

  10. #10
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    Evo mene nakon poroda i odgovaram na svoj upit
    Krenuli su 'noćni prespavani' trudovi za koje sam mislila da me samo bole leđa . Takvi su i bili do dolaska u bolnicu , možda mrvicu jači , svake 4min po oko 30-40sek. Čak su me moji zezali da to nisu pravi trudovi jer kako se ja mogu i zezati i pričati , ali srećom pukao je vodenjak , pa nije bilo dileme . Šta reći , ušetala sam u bolnicu onako cool , a 5cm otvorena :D

  11. #11
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    trudovi došli na 6-7 min nakon 10 sati (al krenuli sa 30 min)...trajali 30-ak sekundi...bol kao menstrualna, dok nisam dobila drip kao da ih nisam ni imala, na leđima ih uopće nisam osjećala, ni pod dripom..

  12. #12
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Kod mene neki lagani trudovi, više kao menstrualna bol, nepravilno svakih 5 pa 10 pa 7 pa 2 minute :/
    Kako sam bila prije toga u MPO vodama nisam htjela riskirati i otišla u rodilište, otvorena 5 cm, s laganim trudovima se otvorila i na kraju mi za izgod raspalili drip, e to su bili trudovi

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    gdje na onom lističu od ctga mora biti vrh da bi se trudovi smatrali "aktivnima" sjeća li se tko ili zna?

  14. #14
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    znam da ne smije izgledati ko planina, nego ko brdašca znači oblo.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    hvala! ja sam imala jučer baš lijepo gorje za sada još ništa
    zanimalo me koliko sam blizu

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    140

    Početno

    meni ctg nije pokazivao trudove, a cijelu noć sam ih imala. primalja koja me zaprimila je rekla da mi to nisu trudovi, da će me vjerovatno zadržati na odjelu, jer sam tjedan dana prenijela, da bi mi bilo bolje da sam ostala doma. a kad me je dr. pregledao, rekao je samo: vi ste odmah za rađaonu! znači.....ctg nije baš uvijek mjerodavan.....

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    15

    Početno

    A koliku jacinu trudova vam je pokazivao ctg u trenutku kad vas je bas boljelo?

    Meni je neki dan na pregledu ctg zabiljezio dva truda jacine do 60 i sestra se cudila da kak nista ne osjetim i ne boli me. Osjetila sam doduse da mi se trbuh grci, ali me nije boljelo. Ako su to trudovi, pa ja cu rodit bez muke

    Ali kakve sam ja srece, vjerojatno je u pitanju pokvareni aparat, a ne moj visoki prag boli

  18. #18
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    ako se dobro sjecam (al je moguce da grijesim, mozda sam gledala krivi broj :? ) meni je ctg za vrijeme trudova ocitavao oko 130. ali, ponavljam, moguce da sam krivi broj gledala, iako sam samo njega vidjela, bio je napisan prakticki prek cijelog ekrana.

  19. #19
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    Evo išla sam gledati fotografiju ctg-a s poroda (MM voli sve ovjekovječiti ) i prema slici ctg mjeri trudove od oko 80 u 2.10 ujutro (u 2.40 rodio se D ).... Usput, kad sam pitala babicu da mi se čini da trudovi jačaju a da ih ctg tako ne bilježi, ona mi je rekla da to ovisi kako je uređaj namješten :? i da nije 100% mjerodavan pa se nemoram zamarati što on pokazuje .

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    29

    Početno Re: Jačina trudova

    pošto mi je ovo prva trudnoća zanima me kako ću prepoznati trudove i dali se odma mora ići u bolnicu ćim te prvi trudovi uhvate ili se još može čekati ako može koliko?najviše estrahtrudova kažu svi da strašno bole

  21. #21
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    podižem!!!
    zanima me ,,na ctg-u što oni smatraju trudom.?od kojeg broja.meni danas bilo od 98 do 110. prvo sam bila na pregledu pa onda ctg.i nakon ctg se nisam vratila unutra kod dokt,bila gužva,a inace odem nazad kod nje,pa mi objasni sve,al je sestra ovaj put odnila papir doktorici i vratila se i samo mi potvrdila ono što mi dokt rekla da dodem u utorak provjerit plodnu vodu ili u bolnicu sutra -preksutra ako skužim da je to to ili ako pukne vodenjak.u ponediljak mi je termin.ja neznam kako da mirin te trudove, jer mi je stalno prisutna bol. al uglavnom cini mi se da nije redovan razmak.

  22. #22
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    ukratko, ako nisi sigurna, znaci da su tek pripreme pred finale. nema smisla da odmah mjeris, kad budu jaci prepoznat ces i njih i razmak. samo polako, nikud ne zuri. sretno!

  23. #23
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    podižem!!!
    zanima me ,,na ctg-u što oni smatraju trudom.?od kojeg broja.meni danas bilo od 98 do 110. prvo sam bila na pregledu pa onda ctg.i nakon ctg se nisam vratila unutra kod dokt,bila gužva,a inace odem nazad kod nje,pa mi objasni sve,al je sestra ovaj put odnila papir doktorici i vratila se i samo mi potvrdila ono što mi dokt rekla da dodem u utorak provjerit plodnu vodu ili u bolnicu sutra -preksutra ako skužim da je to to ili ako pukne vodenjak.u ponediljak mi je termin.ja neznam kako da mirin te trudove, jer mi je stalno prisutna bol. al uglavnom cini mi se da nije redovan razmak.
    pripoznat ćeš ih ne boj se. samo mirno i miri minute,kad ti bude pravilan razmak. a možda ti i pukne voda.

  24. #24
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    ja bi da pukne vodenjak, i onda sam mirna.pravac bolnica.

  25. #25
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    još si tu ? hahahahaa

  26. #26
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kad te cope pravi trudovi pisanje po forumu ce ti biti zadnja stvar na pameti

    sretno

  27. #27
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    drži me bol, al sam još tu. još nije kritično. radim bilo što da ne mislin na to.zadnje pripreme i upute za muža.

  28. #28
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    pokusaj se odmoriti za veliko finale. zavidim ti

  29. #29
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    kad me uvate oni jaki, samo cu vam javit da odo ja u bolnicu. zavidiš??? na ribanju kuce??hahahahha sad sam ribala kuhinju,i bome nemogu više stajat koliko me noge bole i križa me kidaju.al sam kontrol manijak, nemogu funkcionirat ako mi nije sve extra spremno kad odem rodit.

  30. #30
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    na 25 min su, pa 30, pa 15,pa 30.nisu redovni,al zaboli uuuuuuuuuuuuuu.cili donji dio. popodne šetnja da potaknem vodenjak pa makar stajala na klupicu svako malo.frendica ce sa autom doci po mene, za svaki slucaj

  31. #31
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    na 25 min su, pa 30, pa 15,pa 30.nisu redovni,al zaboli uuuuuuuuuuuuuu.cili donji dio. popodne šetnja da potaknem vodenjak pa makar stajala na klupicu svako malo.frendica ce sa autom doci po mene, za svaki slucaj

    ma moras se ti najesti sutra sunke vidim ja nema druge ...istrpit ces sve samo da ostanes jos sutra doma

  32. #32
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    vec sam zvala mamu za šunku, i rekla sam joj da cu je ja posli ici kupit sebi,u slucaju da nestignem kod njih luda sam ,a što cu. od sljedeceg tjedna pazim na hranu, radi kilaže i radi dojanje.samo zdravo i nema više vecere.
    prije me mama zvala svakih 25 min, u svaki put kad nazove ja joj prekinula koliko bi me zabolilo. pa sam joj rekla da više ne zove. javit cu joj ako bude vrime.

  33. #33
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Zadnja dva puta nisam ni imala trudove a otišla sam u bolnicu. Na drugom porodu jer me gin. poslao na kontrolu jer sam prenijela 2 dana pa su ustanovili da sam otvorena 5,6 cm i ostavili me (rodila za sat vremena) a treći put jer mi je izašao sluzni čep i imala sam neke lagane trudove svakih 20 min-po ure. A što ću kad se bojim da ne rodim negdje na putu ili kući

  34. #34
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    vec sam zvala mamu za šunku, i rekla sam joj da cu je ja posli ici kupit sebi,u slucaju da nestignem kod njih luda sam ,a što cu. od sljedeceg tjedna pazim na hranu, radi kilaže i radi dojanje.samo zdravo i nema više vecere.
    prije me mama zvala svakih 25 min, u svaki put kad nazove ja joj prekinula koliko bi me zabolilo. pa sam joj rekla da više ne zove. javit cu joj ako bude vrime.

    moras se napapati sunke, luka, jaja, salate i svih blagodati dok si jos 2U1 kad dođe decko onda nema toga

  35. #35
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Je li nam zadarmamica u šetnji ili već u rodilištu?

  36. #36
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    sad cu u šetnju ici,.. šetnja uz more (a bolnica odma tamo)
    nemogu ja doma biti-tako mi je još gore kad samo cekam.

  37. #37
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    sad cu u šetnju ici,.. šetnja uz more (a bolnica odma tamo)
    nemogu ja doma biti-tako mi je još gore kad samo cekam.
    Ah.. kad se samo sjetim, ja u rodilištu, rodila u 8.mj, stojim uz prozor a tamo negdi uz more živa muzika. Došlo mi je da pobjegnem tamo a po bebonju se vratim ujutro

    da se malo vratim na temu, ako si protiv dRipa onda čekaj jer u našem rodilištu (tvom i mom) drip se daje svima koji dođu valjda. ja sam za pa se nisam bunilA

  38. #38
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    aaaaaaaaaaaaaa da sam znala.nisam protiv.više nisam protiv niceg. jednostavno nemogu više.iman trudove cili dan. trebala sam onda danas otici.razmaka 30min, 25, 40, 5,30. i sad me toliko zabolila prepona.neopisivo.nemogu hodat. možda se još otvaram. a kontrakcije-ajmeeeeeeeeeeee

  39. #39
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    uf,uf....jadna ti otkad nas tu izvjestavas....
    ali kako kazu,dok god nisu pravilni nisu pravi....nadam se da ce ti se onda ustalit ritam sto prije pa da odes u bolnicu!!!!a ti za svaki slucaj ponesi sunkicu u bolnicu!

  40. #40
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    papila sam ja sad šunkice. i dalje iman kontrakcije jake i trudove,al nije to sve redovnog razmaka.tako da još ništa.al sam jakooo loše spavala, skoro pa nikako.

  41. #41
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    papila sam ja sad šunkice. i dalje iman kontrakcije jake i trudove,al nije to sve redovnog razmaka.tako da još ništa.al sam jakooo loše spavala, skoro pa nikako.
    nadam se da će se to ustabiliti i da ćeš se uskoro i ti veselit sa svojom bebom
    sretno držimo ti fige

    tako sam i ja imala cijelu noć malo pravilne malo lažne a na kraju rodila tek drugi dan popodne, al su moji bili na neki razmak 10, 7, 5, pa 3 minuta a tek oni pravilni su došli tek oko 13 sati pa sam tek onda otišla u bolnicu.

  42. #42
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj katarinam prvotno napisa Vidi poruku
    nadam se da će se to ustabiliti i da ćeš se uskoro i ti veselit sa svojom bebom
    sretno držimo ti fige

    tako sam i ja imala cijelu noć malo pravilne malo lažne a na kraju rodila tek drugi dan popodne, al su moji bili na neki razmak 10, 7, 5, pa 3 minuta a tek oni pravilni su došli tek oko 13 sati pa sam tek onda otišla u bolnicu.
    ne bi ti išla ni u 13 h,da te nisam najurila..
    Matiji

  43. #43
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    katarinam- matija je preeeeeeeeeeeeeeeedivan.

    ja pojma neman kad da odem u bolnicu, baš kad bude razmak na 5minuta,redovan???ili baš da cekan vodenjak da pukne??
    a jačina trudova se pojacava.kod mojih na rucku sam danas doslovno skocila-trznila sa stolice koliko me probolo.

  44. #44
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ako si odlučila čekati do zadnjeg trena onda čekaj one jake, prave trudove. Prepoznat ćeš ih kad dođu. A za vodenjak, ne znam, meni nijednom nije spontano pukao, nemoj se po tome ravnati. Vidi sama, ocijeni sama. A ja ti se divim zbog strpljenja jer bi ja već odavno bila u bolnici

  45. #45
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    zadarmamica, jesi još tu?

  46. #46
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    još sam tu, danas je termin.al ništa.ako do veceri nebude promjene ,ujutro kod dokt gledat plodnu vodu.. cilu večer me bolilo, noć sam se nekako pola pola naspavala.stim da je muž jako malo, jer me u snu bolilo pa sam trzala.a on me svaki put tia vozit u bolnicu.da sam sinoć otišla, ostavili bi me sigurno,nisam mogla ni pomaknit se kad bi me uvatilo. al doma cu biti koliko izdržim.

  47. #47
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    s obzirom na trajanje pripremnih trudova, meni se cini da ces ti roditi za pola sata

    uzivaj!

  48. #48
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ajme pa jos jutros je bila on-line....majko mila...nadam se da je mali Krsevan vec vani!!!!

  49. #49
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    da sam bar sa svojim krševanom
    doma sam još. problem je taj- trebala sma sinoć otici u bolnicu i ostat jer neznam procijeniti jel to vrhunac tih bolova prije poroda.svaka žena ima svoj prag boli.a na moje bolove sinoc bi neke žene otišle pravac bolnica.100%. na ono sinoć- tupa užasna bol od križa se proteže prema maternici i janicima, sve boli,igle probadaju, ako hodam cila pogrbljena od boli jer nemogu se uspravit,a zdjelica-dok hodam kao da mi stidna kost ili zdjelica zapinje(nekako žulja,škljoca) i bili su trudovi skroz redovni na pola sata.a onda opet na 40 min. i sad me drže al su sinoć bili auuuuuuuuuuuuuu. i naravno neizbježne kontrakcije koje su užas.
    uglavnom- ja više neman pojma, ako me bude tako držalo kao sinoć otici cu u bolnicu.

  50. #50
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    bilo je i redovnih na 15min, i bili su se zaredali.al ja cekam vodenjak. znam da on ni nemora puknit nego u bolnici,tako da je definitivno odluceno-ako me posli bude držalo ko sinoc-odlazim u bolnicu. nisam uzela uputnicu od ginekologa- jer je privatnik.a moja dokt opće prakse je na godišnjem.pa se nadam da ce mi na hitnoj titi dat uputnicu. ja bi tako volila da se sve pojaca, nek bude jaka bol,i da vidim svoje sunce. jer nemogu više izdržat. noge su mi natecene koda sam izvrnila zglobove.

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •