Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 437

Tema: zasto jos nema rezultata upisa u vrtice?

  1. #51
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Katastrofa.

  2. #52
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ok, katastrofa nam je.
    i, što ćemo poduzeti?
    da bojkotiramo te razgovore?

    zašto ne reagiramo u javnosti, zašto ne potegnemo pitanje...

  3. #53

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ne znam koliko ima smisla bojkotirati te razgovore jer mislim da nisu vrtici krivi nego grad i tko je izmislio tu promjenu. mozda kad bi nasli nekog novinara da se pozabavi s time (cudim se da vec netko temu nije nasao zanimljivom). ono sto u takvim pricama zbunjuje jest da uopce nije jasno o cemu se tocno radi, pa ne znas niti protiv cega i sto da bojkotiras. znaju "oni" kako zamutiti cijelu stvar i sigurno su nasli neku foru da se "prema clanku br. x to moze napraviti". a cak i kad znas protiv cega se bunit, ja sam znala slati i pisma i mejlove na razna ministarstva i sl. pa nikada nisam niti odgovora dobila. mozda ako bi se na nivou udruge pokusalo. mediji - to uvijek pali. al onda kad pozoves novinara onda skuzis da njima to uopce nije zanimljivo jer ima sto puta gorih slucajeva pranja love koje nitko nije obradio. (k)umovi su to koji sasvim drugacije funkcioniraju i bojim se priznati ali ne znam sto bi trebalo napraviti u ovom slucaju.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    dobro, kod nas je sve katastrofa. al kaj nije isto katastrofa kaj je dijete koje ima " spagu " u vrticu primljeno ak treba i u 2.mjesecu, a nasa cekaju i po 3. godine, i to kaj netko dobi od suseda potvrdu da radi u njegovoj pekari??????

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    123

    Početno

    Naravno da je katastrofa. Ja sam na tom famoznom razgovoru baš pitala zašto ne porade malo više na kontroli potvrda o zaposlenju, pa sam dobila odgovor da su oni kao vrtić tražili od Grada dozvolu da traže presliku radne knjižice, ali Grad nije dozvolio. A oni ništa tu ne mogu, tako kažu. Meni je katastrofa mnogo toga u ovom ZG, ali šta mogu, tu radim i živim. Probala sam mnogo puta se boriti (i još uvijek to činim) ali uglavnom čovjek naiđe na zatvorena vrata. Nikad nisam dobila odgovore od nijednog ministarstva, policije, gradonačelnika, a teme su bile više nego vruće. A o takvim vezama da ne pričam. Ja sam skoro izvisila i u privatnom vrtiću, a ako dobijemo gradski ove godine, ne znam kako ću to proslavit

  6. #56
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    na ovaj nacin da prije rezultata upisa rade inicijalne rade vec nekoliko god. u rijeci. osnovni je razlog da se detektiraju potrebe djece, posebno posebne potrebe i djetetu omoguci upis u skupinu/program koji mu bolje zadovoljava njegove potrebe. nije taj razgovor osnova za muljazu - on je vise informativan i u konacnici bitan za vrlo mali broj djece (u smislu primiti ili ne). stvar je u tome da npr. posebna potreba (teza) u jaslicama smanjuje br. djece za 4 i zato je vazno znati prije lista da li dijete ima neku pp, a ne da se grupe prepune ili sl.
    ne znam odakle insinuacije da su ti intervjui testovi simpaticnosti :?

    dokumenti koji se predaju - odlucuje grad i pravna sluzba vrtica, naravno da je neke stvari lako lazirati (npr. potvrdu o radu) ali nije na vrticu da glumi mup, nije funkcija komisije da ide za rod. i provjerava radi li ili ne. dokaz o prebivalistu je osobna iskaznica, dokaz da radi je potvrda poslodavca, dokaz o dje. doplatku je rjesenje o dd itd.
    vrtic je tu kolateralna zrtva stila laziranja koji vlada u nasem drustvu. koliko se tek adresa izmjeni par dana pred upise?

    neki vrtici u komisiju za upise stavljaju i predst. roditelja - upravo iz razloga nevjerovanja da je sve regularno, u vecini vrtica upisi su vrlo transparentni, imate pravo uvida u sustav bodovanja i objasnjenje, te su liste cekanja javne.

    ako na dan objave rezultata vec znate u koju skupinu ide dijete onda je vrlo vazno prije obaviti inicijalne, kod nas se samo zna da li ste primljeni ili ne, a tek pred jesen koja ste grupa - sve ima svoje prednosti i mane. slaganje skupina nije samo matematicki model, ima tu dosta pravila struke koja se trebaju postivati.

  7. #57
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa
    da, ja se mogu slikat kad ce vito jasno i glasno tražit cicu, uvijek zica u nepoznatom okruzenju.
    ne brini. upisala sam već dugodojeće dijete u vrtić, tad je imao 2,5 godine. ok, upisalo nas prije razgovora , ali nisu nas ni izbacili nakon njega.

    no, šalim se - ne želim vjerovati da "simpatičnost" ili "lakoća" djeteta igra neku ulogu.

  8. #58
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    Citiraj sasa prvotno napisa
    da, ja se mogu slikat kad ce vito jasno i glasno tražit cicu, uvijek zica u nepoznatom okruzenju.
    ne brini. upisala sam već dugodojeće dijete u vrtić, tad je imao 2,5 godine. ok, upisalo nas prije razgovora , ali nisu nas ni izbacili nakon njega.

    no, šalim se - ne želim vjerovati da "simpatičnost" ili "lakoća" djeteta igra neku ulogu.
    sa 2,5 moje dijete je pola vremena na razgovoru vikalo "ja bi sisu". upali smo.
    sa malo manje od 3 su nas zadnji put vijeli kako u hodniku Lea sisa, i sve je bilo ok. recimo. ali nas nisu izbacili.
    i jos su saznali da sam Roda

    u onaj formular sam uredno napisala da doji.
    taman se tada prebacila u svoj krevet pa sam dobila spotanac zasto se seli sad prije adaptacije. rekoh- sama je odlucila.

  9. #59
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    možda ga neće primiti zato što doji, zato što nema prijelazni predmet, zato što ne pije kravlje mlijeko, zato što ne jede kašice, zato što nosi platnene...

    je li pametnije šutjeti o svemu tome?
    ja sam sve priznala :shock:
    i ja sam sve priznala :shock:
    i da spavaju s nama i da sam dojila 9 mj. (na ovo su popadale sa stolca sve tri),a ja sam komentirala da bi do škole da se ptičice nisu pobunile
    i rekla sam da u odgoju koristimo pregovore,razgovore,skretanje pažnje nikako i nipošto "po guzi" :/
    isto se nadam da su ih ptičice uspjele šarmirati

  10. #60
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    ja sam isto tako sve pošteno napisala i priznala, i priložila medicinsku dokumentaciju (nema ništa ozbiljno)
    računam da je bolje biti iskren, nego da mi posli neko stvara problema oko toga što sam nešto preskočila i prinzeci otežala adaptaciju i boravak u jaslicama.
    bila sam na 2 razgovora i zaista nisam vidila neku posebnu svrhu jer smo samo prolazile kroz onaj detaljni upitnik koji sam ja već ispunila. ali eto. i bile smo tamo po skor sat vremena pa smo jedan razgovor začinili i dojenjem.
    ne znam kako bi mi netko na to ptigovorio ili to uzeo kao negativan kriterij za upis, obzirom da šefica ovih dana puni tek 9 miseci. naravno da je još na cici.

  11. #61
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    znači ako predam zahtjev u 3-4 vrtića, onda me očekuje i toliko inicijalnih razgovora

    ako je svrha toga da procjene koliko djece staviti u grupu obzirom na broj djece s pp, onda su mogli napraviti novi formular koji bi se predavao uz zahtjev gdje bi bilo dodatnih pitanja. a prije rang liste pozvati na inicijalni razgovor po potrebi, a ne sve potencijalne kandidate jer dosta ljudi predaje zahtjev u nekoliko vrtića.

  12. #62
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa
    znači ako predam zahtjev u 3-4 vrtića, onda me očekuje i toliko inicijalnih razgovora

    ako je svrha toga da procjene koliko djece staviti u grupu obzirom na broj djece s pp, onda su mogli napraviti novi formular koji bi se predavao uz zahtjev gdje bi bilo dodatnih pitanja. a prije rang liste pozvati na inicijalni razgovor po potrebi, a ne sve potencijalne kandidate jer dosta ljudi predaje zahtjev u nekoliko vrtića.
    ja vjerujem (a mozda sam u krivu) da ce biti neka prethodna eliminacija (npr. vrtic prima 10 jaslicara a prijavljeno je ukupno 25- 11 kojima oba roditelja rade, iz kvarta su a od njih 10, 5 ima brata/seku u tom istom vrticu.- dok ostalima je jedan roditelj zaposlen, nisu iz kvarta itd, itd.)
    ne znam dal me kuzite sta ocu reci.

    i isto sam taj razgovor dozivjela bas kako je flower napisala.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    377

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa
    znači ako predam zahtjev u 3-4 vrtića, onda me očekuje i toliko inicijalnih razgovora
    Vis vraga, to mi nije palo na pamet.
    To znaci da mama ili tata moraju uzet 3 slobodna dana i/ili bar prijepodneva. Katastrofa.

    Mislim da su ti razgovori s kandidatima velika muljaza.
    Ono kako je bilo prosle godine (kad smo se mi upisali) mi je puno bolji koncept. Zoves one koje ces upisat, ostalima ne trosis vrijeme i ne dajes laznu nadu.
    Pa pise sve u upitniku.
    A grupe se ionako formiraju poslije upisa, tj. poslije razgovora.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    377

    Početno

    I da, ako ne upadnete, a zadovoljavate sve kriterije (zaposleni, kvart) - zalite se. Puno roditelja ni ne pomisli da se ide zalit, neugodno im, svastanesto...
    A znam prekonekoliko djece koja su upala jer su roditelji napisali zalbu i svako malo zvali vrtic jel ima sto novoga.

  15. #65
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    kako bilo da bilo, ja ovak nisam bila uzbuđena od cekanja rezultata na prijemnom ispitu

  16. #66
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa
    kako bilo da bilo, ja ovak nisam bila uzbuđena od cekanja rezultata na prijemnom ispitu

  17. #67
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    saznah:
    mnogi vrtići su odbili pozivati roditelje na predupisne razgovore

  18. #68

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    da, al samo zato kaj se npr. u gajnice prima ja mislim oko 160 - ero djece, a dobili 350 zahtjeva.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    123

    Početno

    Točno, u nekim vrtićima su odustali, jer su naknadno vidjeli da je teško izvedivo.

  20. #70
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mi prelazimo iz vrtića u vrtić pa smo opet bili na tom razgovoru i ispunjavali sve ispočetka i donosili od pedijatra potvrdu o sistematskom i još stotine drugih papira :/

  21. #71

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    123

    Početno

    A od sve te administracije, najzanimljivije mi je to što treba donijeti potvrdu o prebivalištu djeteta. A gdje bi jednogodišnje dijete moglo prebivati, ako su već priložene osobne iskaznice roditelja. To znači još "samo" sat i pol (u našem slučaju) čekanja u redu u MUP-u, 40kn biljega i uzimanje polovice slobodnog dana na poslu. Još mi je gospođa iz vrtića posebno naglasila da potvrda mora biti nova i original! :? Al sve će se to isplatit ako 15. osvanemo na čarobnoj listi!

  22. #72
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    ako na dan objave rezultata vec znate u koju skupinu ide dijete onda je vrlo vazno prije obaviti inicijalne, kod nas se samo zna da li ste primljeni ili ne, a tek pred jesen koja ste grupa - sve ima svoje prednosti i mane. slaganje skupina nije samo matematicki model, ima tu dosta pravila struke koja se trebaju postivati.
    Kod nas će već 17.6. biti roditeljski gdje će se potpisivati ugovori i objaviti grupe i tete.

  23. #73
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    eto, ipak ima razloga

  24. #74
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj mala_beba_21 prvotno napisa
    A od sve te administracije, najzanimljivije mi je to što treba donijeti potvrdu o prebivalištu djeteta. A gdje bi jednogodišnje dijete moglo prebivati, ako su već priložene osobne iskaznice roditelja. To znači još "samo" sat i pol (u našem slučaju) čekanja u redu u MUP-u, 40kn biljega i uzimanje polovice slobodnog dana na poslu. Još mi je gospođa iz vrtića posebno naglasila da potvrda mora biti nova i original! :? Al sve će se to isplatit ako 15. osvanemo na čarobnoj listi!
    meni je to logicno.
    pa ne zive sva djeca sa oba roditelja.
    ista potvrda je trebala kad se podizala lova od grada.
    i ne trebas uzimati slobodan dan, zar mup ne radi do 19h?

    meni je vise smijesno da kad sam nas odjavljivala sa stare adrese i prijavljivala na novu, nisam mogla odjaviti kcer jer nisam ponjela njen RL (a ako tko ima uvid u svu dokumentaciju onda je to MUP, cemu im sluze kompovi?) tako da je pola dana dijete od nepune 3 godine bilo samo prijavljeno na jednoj adresi dok su joj roditelji bili prijavljeni na drugoj.
    smijesno, zar ne?

  25. #75
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj mala_beba_21 prvotno napisa
    A od sve te administracije, najzanimljivije mi je to što treba donijeti potvrdu o prebivalištu djeteta. A gdje bi jednogodišnje dijete moglo prebivati, ako su već priložene osobne iskaznice roditelja. To znači još "samo" sat i pol (u našem slučaju) čekanja u redu u MUP-u, 40kn biljega i uzimanje polovice slobodnog dana na poslu. Još mi je gospođa iz vrtića posebno naglasila da potvrda mora biti nova i original! :? Al sve će se to isplatit ako 15. osvanemo na čarobnoj listi!
    Ma da, a nama su rekli da moze i stara potvrda (i to 4g), i jos smo dali kopiju.

  26. #76
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    pa odredjeni dokumenti imaju "rok trajanja".
    zato se trazi obicno RL koji nije stariji od 6mj.

  27. #77
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mi smo predali kopiju prijave prebivališta otprije godinu dana, nismo morali po novu potvrdu.

  28. #78
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    mi smo predali kopiju prijave prebivališta otprije godinu dana, nismo morali po novu potvrdu.
    ali to je zato sto su vam "progledali kroz prste". pustaju.
    ali shiza radi potvrde o prebivalistu mi je too much jer je bezrazlozna.

  29. #79
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    da, u našem vrtiću je tako.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    123

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    mi smo predali kopiju prijave prebivališta otprije godinu dana, nismo morali po novu potvrdu.
    ali to je zato sto su vam "progledali kroz prste". pustaju.
    ali shiza radi potvrde o prebivalistu mi je too much jer je bezrazlozna.
    Ne, MUP kod nas radi do 17h. A molim te gdje bi dijete prebivalo ako su oba roditelja na jednoj adresi? I da, naravno da sam pošizila, jer sam već pripremila staro uvjerenje o prebivalištu, koje mi nisu priznali. Nekima je možda lako uzeti slobodno na poslu, pa to ne doživljavaju kao problem.

  31. #81
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Ja sam isto predala staru potvrdu o prebivalištu i nije bilo nikakvih problema.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Ja sam malog prijavila u 3 vrtića, niti jedan nas nije zvao na razgovor... Od nikog ni traga ni glasa....Osjećam se kao da se na faks upisuje... Bit će to veliki uspjeh u životu...ako uspije upast

  33. #83
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Nas nema u ZGB bas kada ce biti rezultati. I kaj sad da radim?

    Ako nas prime, u kojem roku se mora doci potpisati ugovor? Tko mora doci potpisati, da li npr. mogu dati punomoc nekome?

  34. #84
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ni u našem vrtiću ne obavljaju razgovore prije upisa nego poslije. velika je gužva. meni su rekli da ne moram ni gledati listu jer tamo neću pronaći ime svoga djeteta jer nismo iz kvarta, a oni primaju samo djecu iz kvarta (i nemaju dovoljno mjesta ni za njih :/ )

    meni je, recimo, to koma. zašto bi se dijete moralo upisati u vrtić (ili školu) u kvartu? zar ne postoje različite vrste vrtića, s različitim programima itd...mislim da bi svatko trebao biti u mogućnosti birati vrtić (školu) koja mu se čini najboljom za svoje dijete

  35. #85
    cvjetkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    148

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa
    ....Osjećam se kao da se na faks upisuje... Bit će to veliki uspjeh u životu...ako uspije upast


    X

  36. #86
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mi smo "prijemni" odradili.
    čekamo rezultate.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    meni je, recimo, to koma. zašto bi se dijete moralo upisati u vrtić (ili školu) u kvartu? zar ne postoje različite vrste vrtića, s različitim programima itd...mislim da bi svatko trebao biti u mogućnosti birati vrtić (školu) koja mu se čini najboljom za svoje dijete
    pa mozes birati, ali na zalost ne medju vrticima koji su subvencionirani od grada. mislim da ti je to svugdje tako

  38. #88
    pcelica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    meni je, recimo, to koma. zašto bi se dijete moralo upisati u vrtić (ili školu) u kvartu? zar ne postoje različite vrste vrtića, s različitim programima itd...mislim da bi svatko trebao biti u mogućnosti birati vrtić (školu) koja mu se čini najboljom za svoje dijete
    pa mozes birati, ali na zalost ne medju vrticima koji su subvencionirani od grada. mislim da ti je to svugdje tako
    Kad sam prije 4 godine upisivala Niku u vrtić, prijavila sam je u kvartovski i jedan koji mi je blizu posla. Primljena je u oba, a mi smo ipak izabrali kvartovski.
    Tako da ne mora značiti da primaju samo kvartovsku djecu.

  39. #89
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Citiraj pcelica prvotno napisa
    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    meni je, recimo, to koma. zašto bi se dijete moralo upisati u vrtić (ili školu) u kvartu? zar ne postoje različite vrste vrtića, s različitim programima itd...mislim da bi svatko trebao biti u mogućnosti birati vrtić (školu) koja mu se čini najboljom za svoje dijete
    pa mozes birati, ali na zalost ne medju vrticima koji su subvencionirani od grada. mislim da ti je to svugdje tako
    Kad sam prije 4 godine upisivala Niku u vrtić, prijavila sam je u kvartovski i jedan koji mi je blizu posla. Primljena je u oba, a mi smo ipak izabrali kvartovski.
    Tako da ne mora značiti da primaju samo kvartovsku djecu.
    i mi smo bili primljeni u jaslice blizu posla, a u kvartovski nismo.
    mislim da se nešto promijenilo u uvjetima upisa ove godine u zg-vrtiće.

  40. #90
    cvjetkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    148

    Početno

    Meni je rečeno da ove godine primaju samo kvartovsku djecu zbog velike navale.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    136

    Početno

    mi nismo upali ,

    sad smo u fazi žalbe pa bi do četvrtka trebali znati što dalje ??!!

    I ja i MM smo zaposleni , on je pretežno na terenu imamo i mlađe dijete koje nam pričuva prabaka koja je srećon još u snazi da izdrži tih par sati al svejedno , sve smo to lijepo naveli , al ništa...

    Ne znam šta da radim , za privatni mi je vjerovatno kasno , po njihovom odgovoru , jedino što mi preostaje je dati otkaz i ostati kući sa djecom ???!!! :? ma užas

  42. #92
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    kako znaš da niste upali :? :? :?

    zar nisu objave 15.06. ?

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    9

    Početno

    U splitu su rezultati bili 03.06.
    Ni mi nismo upali iako nam stariji sin ide u taj vrtić.
    Da li neko zna do kada se mogu žaliti i kome pišem žalbu?
    Ja sam mlađeg već upisala u privatni ali mi je to financijski jako teško, pa to je 1500kn svaki mjesec.
    Nadam se da će možda upasti sada na žalbi, uvjete sve imamo.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    136

    Početno

    Citiraj Majuška prvotno napisa
    kako znaš da niste upali :? :? :?

    zar nisu objave 15.06. ?

    4.06 su bili rezultati obješeni na našem vrtiću , lijepo popis djece koja su primljena i koja ne . Inače radi se o vrtiću Petar Pan na Splitu 3 .

    Rok žalbe je 8 dana , napisali smo je i sutra je predajemo u Srećice na Brda jer je ona valjda pokriva naš vrtić . Vjerojatno je različito od vrtića do vrtića sa tim rezultatima

  45. #95
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    bila na inicijalnom razgovoru - besplatan je. Znači kad predaješ ispisan upisnik odmah ti odrede termin inicijalnog razgovora. Uspjela sam sa jednom tetom razgovarati - rekla mi je da je to novoodređeno i da je super jer u tim upitnicima nekad ljudi neće priznati da dijete ima određenih problema (koliko sam skužila radi se o zdravstvenim problemima, dojenje nije problem - za sve one koje su priznale i dojile tijekom razgovora), a kad si jednom upisao dijete u jaslice/vrtić onda je teško odbiti roditelja iako nemaš niti prostor niti djelatnika za dijete sa posebnim potrebama. Mi čekamo rezultate 15.06. Isto tako sam saznala da ima naselja koji imaju veći kapacitet vrtića/jaslica, pa vuku neupisanu djecu iz okolnih naselja.

  46. #96
    Lejla37 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10

    Početno

    Prvi put pišem, iako vas već dugo čitam, čak sam imala i account, ali sam ga negdje putem izgubila.... Pa eto sad imam novi.
    Moja djevojčica ima 16 mjeseci i prijavile smo se za jaslice od 01.09. Prijavile smo se u 4 vrtića, u Zagrebu, Mali Princ, Trnoružicu, Maksimir i Zlatna Lađa (VD Vladimir Nazor) - ovaj zadnji mi je blizu posla. Kada smo predavali papire najavili su nam inicijalne razgovore, no rekli su tek nakon objava rezultata, ali i da će imati neki info već i prije 15.06. I tako sam ja krenula telefonirati u tom tjednu i svi su me uredno otpili da neka čekam 15.06. Teta u jednom vrtiću bila je ljubazna i rekla mi da su dobili naputak da djecu iz drugih kvartova uopće ne razmatraju.
    Imate li netko neki info o tome ?

  47. #97
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    da, i nama su rekli u "našem" vrtiću da prednost imaju oba zaposlena roditelja plus da su iz kvarta...

  48. #98
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Ibili prvotno napisa
    da, i nama su rekli u "našem" vrtiću da prednost imaju oba zaposlena roditelja plus da su iz kvarta...
    Ajde, bar da negdje imamo prednost...

  49. #99
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Lejla37, po mojim info, ovak:
    ja sam iz Utrina i tamo sam prijavila malu za jaslice. Budući radim htjela sam biti sigurna da će ju primiti, pa sam ponazivala vrtiće i iz ostalih okolnih naselja: Zapruđe, Travno, Dugave. U Pruđu, Travnom i Dugavama su mi tete sve do jedne rekle istu stvar: Utrine su veliki vrtić, mi smo mali vrtići, tako da upisujemo striktno djecu sa našeg područja, dovoljno vam je prijaviti Utrine, oni vam znaju povući i neupisanu djecu sa našeg područja. Eto. Ja sam čak i predala molbu za vrtić u Pruđu, ali budući su me uvjeravali da nema šanse, odustala od inicijalnog razgovora. Ako je vrtić veliki i ostane mjesta nakon upisa, on će povući i djecu iz okolnih naselja. Isto, može se dogoditi da su ljudi, kao i ti, predali na više mjesta, pa ako upadnu u jedan vrtić, ostale će odjaviti (valjda , ja bi svakako to učinila), tako da se može osloboditi mjesto.

  50. #100
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    Lejla37, po mojim info, ovak:
    ja sam iz Utrina i tamo sam prijavila malu za jaslice. Budući radim htjela sam biti sigurna da će ju primiti, pa sam ponazivala vrtiće i iz ostalih okolnih naselja: Zapruđe, Travno, Dugave. U Pruđu, Travnom i Dugavama su mi tete sve do jedne rekle istu stvar: Utrine su veliki vrtić, mi smo mali vrtići, tako da upisujemo striktno djecu sa našeg područja, dovoljno vam je prijaviti Utrine, oni vam znaju povući i neupisanu djecu sa našeg područja. Eto. Ja sam čak i predala molbu za vrtić u Pruđu, ali budući su me uvjeravali da nema šanse, odustala od inicijalnog razgovora. Ako je vrtić veliki i ostane mjesta nakon upisa, on će povući i djecu iz okolnih naselja. Isto, može se dogoditi da su ljudi, kao i ti, predali na više mjesta, pa ako upadnu u jedan vrtić, ostale će odjaviti (valjda , ja bi svakako to učinila), tako da se može osloboditi mjesto.
    Ovo su otprilike isto rekli i nama u Dugavama (samo smo tamo predavali papire) - da su oni mali vrtić i da zašto nismo predali i u Utrine i Travno jer su to veći vrtići.

Stranica 2 od 9 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •