Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: male bradavice na preponama

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    250

    Početno male bradavice na preponama

    pozalila mi se frendica neki dan...............
    kad se tusirala nasla je na lijevoj preponi malu bradavicu koja nit svrbi nit nista
    e sada nebi ju to zabrinjavalo da joj se nije pred par dana njezin suprug pozalio da je nasao malu bradavicu na preponi i to na ............zamislite ...desnoj strani

    kaze ona da su identicne
    e sad nju zanima od kuda je on to mogao dobiti .......samo tako ili se to prenosi ......ili je slucajnost da je ona i on odjednom imaju ......
    ja joj nisam znala reci
    u skladnom su braku i milijon posto je sigurna da nije bilo prijevare s njegove strane ali uvijek postoji ALI
    dali je to slucajnost ili
    molim vas za vase misljenje

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    250

    Početno

    zar nitko .........ili krivi naslov

  3. #3
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mene to s bradavicama podsjeca na jednu od spolno prenosivih bolesti, ali nemrem se sjetiti koju, znam samo da nije bezazlena. iako nisam sigurna pojavljuju li se u slucaju te bolesti bradavice bas na spolovilu ili moze i okolo. ja bi svakako otisla kod doktora.

  4. #4
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Mogao bi biti HPV, ali lakši oblik ako su u pitanju kandilomi, ali opet to je samo nagađanje.

    Najbolje bi bilo da odu kod dr.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    250

    Početno

    ma pocekat ce ako se pojavi jos koja da ne ide samo zbog jedne bradavice ..................tako je rekla
    a koliko traje recimo inkubacija tj ukoliko se netko zarazio koliko dok se ne pojavi bradavica
    i
    dali se to prenosi samo spolnim odnosom il postoji jos koji put :? :? :?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Ja sam ih dobila nekoliko u prvoj trudnoći. MM ih nema. Svi brisevi i pape su mi uredu. Neznam ni zašto ni kako sam ih dobila ali znam da mi smetaju i baš bi ih skinula :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    250

    Početno

    ma sad sam bas bacila bubu u uho frendici .............................................
    jer ona ima stalno i prvog partnera vec 11 godina
    za svojeg muza je 99.9%sigurna u vjernost ali sad ti 0.1% :shock: ni sama nezna sta da radi
    pocela je malo u glavi sumnjati u muza posto je u vezi 11 godina a procitala da inkubacija traje cca od 2 mjeseca do cca 9 godina ..........a oni u vezi 11 godina
    sad je jadna na cudu :? :shock: :?

  8. #8
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Koliko se sjećam inkubacija može trajati i do 6 mjeseci, ako ne i duže.

    Prije se vjerovalo da se kandilomi mogu dobiti isključivo spolnim putem, ali u zadnje vrijeme govore da ih je moguće dobiti preko odjeće (isprobavanjem u dućanima), korištenja javnih wc-a...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    250

    Početno

    a jel postoji mogucnost da je nesto drugo ili
    jer ako je hpv onda je u tih 11 g veze nastupila nevjera sa strane njezinog partnera

  10. #10
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Citiraj lrs prvotno napisa
    a jel postoji mogucnost da je nesto drugo ili
    jer ako je hpv onda je u tih 11 g veze nastupila nevjera sa strane njezinog partnera
    Prije se vjerovalo da se kandilomi(HPV) mogu dobiti isključivo spolnim putem, ali u zadnje vrijeme govore da ih je moguće dobiti preko odjeće (isprobavanjem u dućanima), korištenja javnih wc-a...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    250

    Početno

    al muski i javni wc :? oni to obave na stojecki

  12. #12
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Tko zna, možda nedovoljna nehigijena ruku... ne znam, bilo bi najbolje da se posavjetuju s liječnikom.

    Po ovome koliko sam slušala doktore mogla je ona njega zaraziti kandilomima. Ne znam.

    U svakom slučaju želim im da ih se riješe što prije i da im ovo ne baci brak u krizu sumnjama koje bi mogli početi gajiti jedan prema drugome.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Moja kolegica, već 9 godina rastavljena, u periodu kad dugo vremena nije imala nikakvog partnera, zarazila se HPV-om. Njoj prvoj nije bilo jasno kako pa joj je doc objasnio da se može zaraziti i na druge naćine, ne samo sexom.

    Nemoj odmah bacati sumnju na partnera. Na taj način se brak može ugroziti zbog nepovjerenja, a to stvarno nije potrebno. Neka ode kod doca da vidi što to ima pa će dalje razmišljati što, kako, zašto.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    250

    Početno

    eee ruke ruke
    mislim da je slijedeci tjedan nrucena kod gin pa ce znat vise..
    puno hvala u prijateljicino ime

  15. #15
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    meni je HPV dijagnosticiran prije nego što sam se upustila u spolne odnose.
    kasnije sam pročitala da je virus HPV-a pronađen i kod "ledenih djevica".
    mislim da je to bilo u jednom od National Geografica, članak o žrtvovanju djevica, ako se ne varam.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    250

    Početno

    samo da javim da nema novonastalih bradavica i situacija se smirila
    sta je dr rekao neznam al vjerovatno nis opasno
    tek toliko
    ali da je malo posumnjala u muza .je :D

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    108

    Početno

    e, meni su se takve bradavice pojavile u trudnoći, nakon poroda gin mi je radila papu i pokazao se cin1, danas sam radila tipizaciju hpv, pa čekam nalaze. ali u međuvremenu su se te bradavice počele sušit i nestajat same od sebe. jer imao netko takvu situaciju i jeli moguće da se ne radi o hpv-u? prije trudnoće mi je papa bio čist i nikad nisam imal problem s ničiim. još uvijek dojim, pa ne nam može li to biti povezano s hormonima?

  18. #18
    Dalmašica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    24

    Početno

    Mene to sve podsjeća na kondilome, iliti virusne bradavice kod hpv-a..međutim one moraju biti šiljaste ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •