Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: 2god - puko joj zub!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno 2god - puko joj zub!!

    jos se tresem....
    prije par sati, trcala je za loptom i pala na asfalt. jedinica desno gore, pukla, fali po sredini. iznad zuba ima kao crveni rez - nemam pojma od cega, a iza tog zubica isto rez, od donje jedinice, pretpostavljam. krvi ko u prici... sta sad?

    gunduliceva, privatnik, nikad nismo bili kod zubara, planirali krenuti upoznavati ordinaciju kad skola zavrsi... a sad... boli ju, nece jest pa zivacni jer je gladna.
    sta sad?

    hoce li taj otpasti? onda je i problem sa trajnima, jel da?
    koma sam...
    ima li tko kakav savijet?

  2. #2
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    nakon vrlo sličnog scenarija i L. je ostala bez komadića zuba. samo je kod nje pukla gornja lijeva jedinica. odlomio se komadić. zub je ostao na mjestu, nismo bili u zubara, nije pocrnio, jede bez problema. isto je imala oko 2 godine.
    ne znači da će imati problema s trajnim zubom. zašto bi ako zub nije pomaknut u korijenu? a i da je pomaknut to ne znači da će utjecat na trajne zube.

    L. je jednom zapela i dočekala se zubima na rub drvene klupe. izbila je donju jedinicu put unutra tako da joj je došla paralelno s jezikom. krvi ko u priči, a ja se od panike snašla tako da sam joj otvorila usta, uhvatila prstima taj zubić i vratila ga na mjesto. malo držala i to je to. nakon par dana sam je odvela kod zubarice koja je pregledala zubić i rekla kako je moja reakcija spasila zub i da se ti mali zubići ponovo "zalijepe" na svoje mjesto. i da problema s trajnim neće biti :D

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Po mom mišljenju, Gundulićeva bi bila najbolje rješenje. Ukoliko zub nije uguran u čeljust, problema s trajnim ne bi trebalo biti. Ako je otvoren živi dio zuba (pulpa), zubić će se liječiti, što će najbolje vidjeti stomatolog. Ako pocrni, otekne, ili počne boljeti na dodir nakon prve posjete,doći ćete ponovno na pregled. Srećom, ti zubići prvi se zamijene. Najbolje je doći ujutro.Sve bu bilo ok, papala bu ponovno ko vuk!

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Da li je pukao samo dolje komadić zuba (recimo kao da povučeš liniju okomito na zub)? Ili je pokao nazovimo to "vodoravno sa zubom" - npr. kao da će se raskoliti? Ova druga verzija je teže i mislim da svakako zahtjeva posjet zubaru.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    hvala na brzim odgovrima
    zubic je napukao niti vodoravno niti okomito na donju liniju zuba vec kao da fali mala loptica u sredini (???) danas kaze da ju manje boli, ali je zubno meso iznad zubica poplavilo. zvat cuu svog zubara da joj samo to pogleda, ali i nazvati gundulicevu - pitat cu jel treba sto prije doci ili treba pricekati da se vidi sto ce s tim. mozda ce trebati i slikati? ufff...
    hvala, jos jednom, vasa iskustva i savijeti me ipak malo smiruju...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno Re: 2god - puko joj zub!!

    Citiraj andrijana prvotno napisa
    jos se tresem....
    prije par sati, trcala je za loptom i pala na asfalt. jedinica desno gore, pukla, fali po sredini. iznad zuba ima kao crveni rez - nemam pojma od cega, a iza tog zubica isto rez, od donje jedinice, pretpostavljam. krvi ko u prici... sta sad?

    gunduliceva, privatnik, nikad nismo bili kod zubara, planirali krenuti upoznavati ordinaciju kad skola zavrsi... a sad... boli ju, nece jest pa zivacni jer je gladna.
    sta sad?

    hoce li taj otpasti? onda je i problem sa trajnima, jel da?
    koma sam...
    ima li tko kakav savijet?
    moj je pao prije 2 tjedna. digao se i rekao buba prst, a nema mu cijelog zuba! nije ni skužio. išli smo u gundulićevu (rade samo do 14 h) tek sljedeći dan. slikali i sve je ok sa zubom. osim što ga nema taj rez crveni što se vidi je sam od sebe i sline zarastao. sad već i jede na njega. on se naučio gurat hranu u stranu, dok ga je bolilo.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    moj je krcnuo jedinicu, gornju kao beba sa nekih 9 mjeseci i usprkos pranju i ribanju kad je imao oko 4 god morali smo vaditi zub

    tu naime ne popravljaju djeci mljecne zube jer im se ne isplati

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •