Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: Baksuz

  1. #1
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno Baksuz

    Tako me sve cesce definiraju ljudi oko mene. Jer, navodno, nemam srece. A ja vjecni optimist.
    Mada, pitam se, jesam li stvarno optimist? Ili samo izvlacim ono dobro iz svih s*anja koja su me zadesila?

    Zasto bi ja morala bit sretna jer se "na vrijeme" otkrilo da mi prva beba ima teske malformacije i da joj otkazuju organi?
    Zasto bi morala bit sretna jer sam skroz razbila auto a ostala sam u jednom komadu?
    Zasto bi morala biti sretna jer su me za*ebali generalno za posao pa sam doma vec 6 mj. a to je dobro jer je u toj firmi ionak, navodno, koma?
    Zasto bi morala biti sretna sto imam muza koji ne pije, ne tuce me i ne vara?

    Zasto bi morala biti sretna kad sam duboko nesretna zbog vecine s*anja koja mi se dogadaju? I kakav sam ja onda optimist?
    Jel me kuzite?
    Ja sama sebe ne! Zasto meni zivot ne moze biti dosadan?
    Ljudi mi vise ni ne vjeruju kad im pricam sta mi se sve dogada!
    (ovo gore nabrojano je maaali dio)
    Sve u svemu, zasto moram biti zadovoljna sta nije gore nego sto je?

  2. #2
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno Re: Baksuz

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Sve u svemu, zasto moram biti zadovoljna sta nije gore nego sto je?
    Ne moras. Ali nemoj ni ocekivati nastavak i usmjeriti se na proslost.
    Pokusaj se veseliti sto te sad cekaju prekrasna i radosna vremena.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    zato kaj tek kad postane gore, onda vidiš da ovo i nije bilo tak loše
    a sad šalu na stranu; ne kužim zakaj se opterećuješ time kaj drugi misle i govore? ak si ti sa svim tim ok, onda je to super. dobro je ako iz svakog sr**nja možeš izvući ono pozitivno i samo s tim ići dalje. problem je ako i tebe to muči.
    ja sam skužila da ljudi često znaju sažaljevati nekoga iako taj netko zapravo i nije u takvoj komi kakvoj bi trebao biti zbog nemilog događaja. pogotovo ako se radi o nekom stereotipu; npr. evo ti si bez posla i svi te sažaljevaju, a ti si možda eto baš sretna jer ne moraš svaki dan sa grčem u želucu 8 sati sjediti negdje, dizati se ujutro i kaj sve već ne. a možda je i ljudima tako lakše, ne znam. ono, u stilu meni je koma na poslu, pa ću se rađe okupirati žaljenjem nje koja uopće nema posao; jer to je puno gore od mog lošeg posla...

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma ne muci mene sta drugi pricaju, nego recimo, ja se zalim frendici kako sam ljuta jer je auto, eto, razbijen, ja ni kriva ni duzna a ostat cu bez auta tj. ako ga i popravim nikad vise nece bit "onaj dobri stari" i uvijek cu se pitat sta to lupka, zvecka i sl...
    A zasto? Zato sto gospodin nije pogledao lijevo i desno prije nego je izletio na glavnu cestu! I sad sam ja ljuta! I imam pravo bit jer mi je auto potreban a i jako sam se vezala za njega.
    A ona kaze tipa " a jbg, nisi imala srece s autom al bitno je da si ti ok i da malac nije bio s tobom"
    Ma sve 5, je meni drago zbog toga al mislim da imam pravo i ljutit se. Al onda ljudi misle da sam nezahvalna (ponavljam, ne opterecujem se tudim misljenjem, samo se osjecam neshvaceno) i da dramim bezveze!
    Dramim li bezveze?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Ma ne muci mene sta drugi pricaju, nego recimo, ja se zalim frendici kako sam ljuta jer je auto, eto, razbijen, ja ni kriva ni duzna a ostat cu bez auta tj. ako ga i popravim nikad vise nece bit "onaj dobri stari" i uvijek cu se pitat sta to lupka, zvecka i sl...
    A zasto? Zato sto gospodin nije pogledao lijevo i desno prije nego je izletio na glavnu cestu! I sad sam ja ljuta! I imam pravo bit jer mi je auto potreban a i jako sam se vezala za njega.
    A ona kaze tipa " a jbg, nisi imala srece s autom al bitno je da si ti ok i da malac nije bio s tobom"
    Ma sve 5, je meni drago zbog toga al mislim da imam pravo i ljutit se. Al onda ljudi misle da sam nezahvalna (ponavljam, ne opterecujem se tudim misljenjem, samo se osjecam neshvaceno) i da dramim bezveze!
    Dramim li bezveze?
    frendica ti je dobro rekla.
    Ne dramiš bezveze, i ja sam dramio kad mi je tip oduzeo prednost, skršio i mene (let iznad kukavičjeg gnijezda, tj. preko motora i njegovog auta) i motor (totalka)... s vremenom te prođe, vjeruj mi.

    Auto je (skupi) komad lima koji te preveze od točke A do točke B. Ne gledaj na njega kao svoj ekstremitet i bit će ti lakše...

  6. #6
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ma ne dramiš bezveze, nego ti se u toj situaciji nema što pametnije (utješnije) reći. :/
    Nego imam ja pitanje: jel bi ti bilo lakše da i taj drugi oplete po ovom što ti je oduzeo prednost??

  7. #7
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    zato kaj tek kad postane gore, onda vidiš da ovo i nije bilo tak loše
    X
    Ovo mene stalno prati...


    Ne dramiš nego eto, na taj način pokušavamo da utješimo ljude, tako i oni tebe isto!

  8. #8
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    bila sam jednom u takvom periodu zivota gjde mi se svasta ruznog izdogadjalo, pobacaj, kradja novcanika i kartica (o nabijenim troskovima nebi, kao ni o proceduri za skidanje istih) i jos svasta. uglavnom zabrijala sam da sam ja hodajuca nevolja. nakon otakzivanja dugozeljenog puta sam se raspala, jer mi je nada bila eto bar cu otputovati i malo zabaviti.
    onad je MM donio doma za mene iznenadjenje. put avionom u Rim na 5 dana. nakon toga se sve promjijenilo.
    dakle dok god gledas da si hodajuca nevolja tako ce i biti i gledat ces na sve stvari crno, a kad se malo uspijes odmaknuti od svega i gledat ces na sve to kao i drugi.
    da sto prije nadjes svijetlu tocku.

  9. #9
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ženo, tebi jako treba dobar astrolog, najbolje vedski.
    Periodi u životu su uglavnom omeđeni nekakvim datumima i kada prođe rok jednostavno se kvaliteta života promijeni. Obično je potrebno samo ustrajati do nekog takvog datuma i stvari se promijene same od sebe.
    Rijetko je kvaliteta vremena takva da su svi aspekti istovremeno zatvoreni. Trebaš samo pronaći gdje nisi baksuz i gurati to što ide. Ako ne ide kroz prozor, probaj kroz vrata.

  10. #10
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno Re: Baksuz

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Tako me sve cesce definiraju ljudi oko mene. Jer, navodno, nemam srece. A ja vjecni optimist.
    Mada, pitam se, jesam li stvarno optimist? Ili samo izvlacim ono dobro iz svih s*anja koja su me zadesila?

    Zasto bi ja morala bit sretna jer se "na vrijeme" otkrilo da mi prva beba ima teske malformacije i da joj otkazuju organi?
    Zasto bi morala bit sretna jer sam skroz razbila auto a ostala sam u jednom komadu?
    Zasto bi morala biti sretna jer su me za*ebali generalno za posao pa sam doma vec 6 mj. a to je dobro jer je u toj firmi ionak, navodno, koma?
    Zasto bi morala biti sretna sto imam muza koji ne pije, ne tuce me i ne vara?

    Zasto bi morala biti sretna kad sam duboko nesretna zbog vecine s*anja koja mi se dogadaju? I kakav sam ja onda optimist?
    Jel me kuzite?
    Ja sama sebe ne! Zasto meni zivot ne moze biti dosadan?
    Ljudi mi vise ni ne vjeruju kad im pricam sta mi se sve dogada!
    (ovo gore nabrojano je maaali dio)
    Sve u svemu, zasto moram biti zadovoljna sta nije gore nego sto je?
    hoćeš li ovako:
    1. ja sam u postupku razvoda, MUBM ima drugu curu sa kojom me prevario i sada sa njom ima sretnu vezu, odselio je od nas prije cca 7 mjeseci
    2. kao da ovo prvo nije dovoljno imam i psa koji zahtjeva šetanje, što je sa djetetom od 2 godine dosta teško postići (hvala bogu da je došlo lijepo vrijeme)
    3. upravo sam dobila otkaz u firmi i nemam pojma kako da nađem drugi posao
    4. uopće nemam auto, tako da su me izbacili iz tramvaja kad sam išla sa psom kod veterinara, a i nabavke namjernica mi je malo teže izvesti, pa kupujem skuplje u malim dućanima u kvartu.

    Je li ti sada bolje?

    Tvoja situacija je daleko od one da moraš biti sretna, ali gore uvijek može biti, zato nemoj prizivati gore jer ti se može dogoditi. Budi sretna da:
    1. imaš divnog sina
    2. da si čitava i zdrava, a ne potrgana i trebaš liječničku pomoć stalno i ne možeš se brinuti o svom djetetu
    3. imaš muža, pa ti imati/nemati posao nije pitanje egzistencije kao meni, 4. jer ima onih koji to rade i to nemali broj (vidi samo postove po ovom forumu).

    Umjesto toga reci ono što ja sebi kažem:
    1. sretna sam jer imam divno, veselo i zdravo dijete
    2. sretna sam jer sam zdrava
    3. sretna sam jer imam svoju struku, a posao ću već naći
    4. sretna sam jer imam divnu majku i još boljeg brata koji će mi uvijek uskočiti i pomoći mi
    5. sretna sam jer imam puno dobrih prijeteljica koji kada su čule za moju situaciju su svima rekle da tražim posao.

  11. #11
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno Re: Baksuz

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Tako me sve cesce definiraju ljudi oko mene. Jer, navodno, nemam srece. A ja vjecni optimist.

    Draga zvučiš kao moj muž,
    isto tako se i njemu dešava, al gura dalje i ponekad kaže za sebe dva koraka nazad i jedan naprijed.
    Uvijek mu desi nešto loše i onda neki tračak da će biti bolje!
    I tako već neko vrijeme...pomalo razočarajuće, al se treba dobro nadati jer nemože tako biti vječno

  12. #12
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    smiješ se ljutiti, ali ne previše. nemoj se dovoditi u situaciju da non stop razmišljaš o tome.
    mene je hrpa takvih stvari, od sitnica do krupnica dovela do toga da sam prije mjesec i pol imala moždani udar.
    tek sam nakon toga shvatila da zbog 90 % toga uopće nisam trebala razbijati glavu niti obraćati pažnju. a ja sam gutala, gutala, gutala pa malo gunđala pa opet gutala dok nije puklo.
    ne da sam imala veliku sreću, nego sam iz toga izašla bez vidljivih posljedica i sad znam da sam dobila drugu priliku i znam da moram stat na loptu i neke stvari urediti tako da idu meni u prilog, a ne da me žderu.

    znam da me ljudi okolo sažalijevaju, neki gledaju u mene kao u svjetsko čudo, ali trenutno me to ne dira niti najmanje jer smatram da iz ovoga izlazim kao pobjednik. imam ispred sebe još neke stvari za obavit, ali vjerujem da će sve biti ok.
    bitno mi je da kraj sebe imam ljude koji su i u najgorim trenucima bili uz mene i pružili mi samo ono što mi je trebalo, a to je bila podrška i iskreni zagrljaj.

    a iskreno rečeno kad sam pročitala u kakvom ti je stanju bio auto prvo što sam pomislila sva sreća da si živa i zdrava i da maleni nije bio s tobom.
    ali ne mislim da si baksuz, nego da si čvrsta osoba koja se zna nositi sa životnim poteškoćama

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    I ja sam pehista u zadnje vrijeme.
    1. Prije 3 tjedna porezala prst pa čekala 6 sati da dođem na hitnoj na red za šivanje. (14 dana imala šavove).
    2. Pala preko mačke i zderala pol ruke na fasadi kuće.
    3. Išla na WC po noći i izvrnula nogu tak da dva dana sam skakala samo po jednoj.
    4. Danas mi se najavila pročelnica iz ministarstva da bu mi malo došla u inspekciju. ( A dva tjedna sa prstom nisam baš preveč delala jedan dopis pisala pol dana sa jednom rukom).
    5. I tak u mjesec dana ozljeda ko nikad do sad.
    I još uvijek sam šepava, zamotanog srednjeg prsta(desnog) , zgrebane ruke.....

  14. #14
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    al mislim da imam pravo i ljutit se
    Naravno da imas pravo ljutiti se! Ispusi se! - i onda kreni dalje.
    Nemoj zapeti u toj ljutnji. To ne znaci da moras tijekom razgovora s frendicom promijeniti raspolozenje i prihvatiti njen optimizam (ako ne mozes). Ali nakon ljutnje i ti pokusaj situacije sagledati pozitivnije.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ne znam ništa o vedskoj astrologiji, ali slažem se s Davorom - treba jednostavno tražiti gdje ima rupa kroz koju ide...

    A da ima takvih vremena, ima... Nisam stara (3 mi fale do pola stoljeća ) ali dugo pamtim i sve što mogu reći je da jednostavno ima takvih perioda kad nas sudbina sili da nađemo tu rupu.

    Ono što je pozitivno - obično poslije bude bolje, a tek se s naporom podsjetiš vremena kad si bila "u jami" i tražila svjetlo na kraju tunela.

    Sretno, draga... Bit će bolje, uskoro!

  16. #16
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Jesam li vam vec napomenula da sam optimist?

    Ja JESAM od onih ljudi koji idu dalje, koji ne zale za nicim i ne okrecu se u proslost preispitivajuci "sta bi bilo kad bi bilo" opcije.
    Al sad mi je lagano dosta! Ovo nije period, ovo traje otkad znam za sebe!
    Evo, dobila sam alergiju na umjetne boje par mjeseci prije mature u frizerskoj skoli!! Sad si sa svjedođbom mogu znate vec sta obrisat! Al ok, nema veze, radila sam druge poslove!
    Zaljubila sam se istinski po prvi put i on ode (morao je) zivjet u Argentinu!
    Ok, isplakala sam se i idem dalje...
    Trebam pocet radit na predobrom poslu, dam otkaz na starom i sljedeci dan u novoj firmi dobiju zabranu zaposljavanja!
    Ok, trazim dalje...
    Dakle, ok je, idem ja dalje al kud vise?

    Znam da sad ja tu cvilim i mozda se i malo samosazaljevam al ono, dosta mi je!


    zvjerka, elin ne olaksavate mi

    A sto se astrologa tice, znam da se tako moze dosta toga saznati ali ne znam bas kako i rijesiti..

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    u koliko godina se dogodilo sve ovo nabrojano?
    ne zvuči dobro ovako "zgusnuto", ali kad se razvuče na dulji vremenski period...

    imaš pravo da ti bude dosta.
    imaš pravo i da se naljutiš i da se isplačeš i da psuješ i da kukaš.
    ali, poslije toga... kako kažeš: ideš dalje!
    dokle?
    pa dokle ide.
    a uvijek donekud ide

  18. #18
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    A sto se astrologa tice, znam da se tako moze dosta toga saznati ali ne znam bas kako i rijesiti..
    Zato i predlažem vedskog jer takvi znaju stvari poslagati u vremenu, a imaju i "alate" za poboljšati sadašnjost. Znati sudbinu koju ne možeš popraviti bilo bi vrlo nekorisno, zar ne ?!

  19. #19
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    u koliko godina se dogodilo sve ovo nabrojano?
    U prosjeku, svake godine se dogodi barem jedno vece s*anje i jos preko nekoliko manjih. Samo ove godine se dogodilo to s poslom i s autom.
    Tako da se sad sve svelo na to da ne radim, nemam novaca, brak mi se raspada a ne mogu nikud pobjec na sat vremena s autom
    I sve to u 6 mj!

    E da, neki dan me skoro pokupio auto na pjesackom, on je obilazio kamion po pjesackoj stazi!!! Za dlaku sam izbjegla da me pokupi! Kad sam ispricala muzu, reko mi je da mu prestanem pricat te svoje "pricice" jer on vise ne moze vjerovat kakve banalne situacije se meni dogadaju i da je vec pomislio da sam patoloska lazljivica

  20. #20
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    uimaš pravo da ti bude dosta.
    imaš pravo i da se naljutiš i da se isplačeš i da psuješ i da kukaš.
    ali, poslije toga... kako kažeš: ideš dalje!
    dokle?
    pa dokle ide.
    a uvijek donekud ide
    tako je i uvijek ide, gura se nekako do smrti Isplači se, iskukaj i znaj da loš period mora proći. Ja svoj loš gulim (razbila ogledalo prije cca 3 godine, računam još 4 nesreće ) i onda sam free 8)

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    u koliko godina se dogodilo sve ovo nabrojano?
    U prosjeku, svake godine se dogodi barem jedno vece s*anje i jos preko nekoliko manjih. Samo ove godine se dogodilo to s poslom i s autom.
    Tako da se sad sve svelo na to da ne radim, nemam novaca, brak mi se raspada a ne mogu nikud pobjec na sat vremena s autom
    I sve to u 6 mj!

    E da, neki dan me skoro pokupio auto na pjesackom, on je obilazio kamion po pjesackoj stazi!!! Za dlaku sam izbjegla da me pokupi! Kad sam ispricala muzu, reko mi je da mu prestanem pricat te svoje "pricice" jer on vise ne moze vjerovat kakve banalne situacije se meni dogadaju i da je vec pomislio da sam patoloska lazljivica
    Draga, reci sama sebi "Kako sam sretna, stradao je SAMO auto, ja sam izvukla zivu glavu". Znam da zvuci glupo i banalno, ali moglo je biti i gore...

    Murphyjev zakon ionako kaze: Kad mislis da ne moze biti gore, bit ce gore. ALi to je samo zabavna knjiga. Isto kao sto je i The Cooler zabavan film (to je prica o takvom tipu koji za sebe misli da je baksuz, pa ga zaposle u kockarnici da kvari dobru srecu onima koji dobivaju... . No, film ima happyend, a tako obicno bude i u zivotu... )

    Moje iskustvo je takvo da kad pomislis da si na dnu, ima samo jedan put - opet prema povrsini... Probaj pozitivno misliti. Dovoljna bi bila jedna jedina stvar da preokrene perspektivu...

    Saljem ti jos malo vibri ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ a ako te i dalje bude drmala depresija, pogledaj svoje dijete i pomisli da te on treba. Sve ostalo je nebitno.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    koksy, mogu te razumjeti, osobito kad ti se skupi, a tebi se baš skupilo i očito se skuplja stalno. Poslušaj Davora, možda tako nešto krene...
    Vjerujem da si u svemu tome i optimist, barem veći dio vremena, no svatko ima pravo da mu prekipi i kaže "pun mi je kufer".
    Mene bi osobno priča od elin utješila, a vjerujem da, kad bi veći dio nas s ovog foruma krenuo pisati i nabrajati stvari koje su mu se događale, bilo bi tu svega i svačega...tablica strave i užasa.
    Meni osobno samo ovo s tvojim djetetom jeste prestrašno, a na ostalo bi trebala gledati samo kao na testiranje živaca.
    Ja ukradene ili izgubljene mobitele uopće ne računam pod peh (zadnji mi je ukrala trudnica u wc-u kod ginekologa, istina živa!), auto je udaren više puta, eno ga sad u raspadnom stanju, već više od mjesec dana kod majstora, mi živi i zdravi.
    Ovo "zdravi" kod mene je samo uvjetno pošto imam sedam- osam dijagnoza, više ih ne brojim, uopće ih ne doživljavam, osim one jedne koja je stvarno ozbiljna, ali kako se ne razvija preprogresivno, pravim se da ne postoji (osim malo pažnje i povremenih kontrola).
    Kad sam trebala nabrojati homeopatu zbog čega sam sve došla, čovjek je počeo pisati po abecednom redu.
    A ja se smatram zdravom, čilom i veselom!
    Shvaćam te da ti prigusti, zaista imaš pravo biti ljuta, no možda i za te pehove postoji rok trajanja (napokon), nekako stavi zdravlje djece i mir u kući na prijestolje, a ovo ostalo je "tehničke naravi", netko je na ovom forumu jako lijepo rekao - sve to zbroji, stavi u zagradu i pomnoži s nulom. Samo hrabro!

  23. #23
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma imate vi svi pravo, samo dalje naprijed!
    :D

    Malo mi je sad lakse kad sam vam se pojadala jer mi je bas bio pun kufer al sad bar vidim da nisam jedini a bome ni najgori baksuz.
    Znam da bi trebala biti svjesna da ima ljudi kojima je puuuno teze i koji bi sve dali da imaju ovo sto ja imam, ali jednostavno se ne mogu utjesit s tudom nesrecom!
    A i naravno, svakome su njegovi problemi najtezi!
    Hvala vam svima na podrsci, stvarno mi je ovo trebalo! Eto, otisla sam korak naprijed!

    Davore, molim te na pp sve o vedskoj astrologiji tj. ako imas kakve kontakte bila bi ti zahvalna!

    svima!

  24. #24
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Budem.
    Ovaj topic me je potaknuo da aktualiziram kontakte i čim ih skupim ću te obavijestiti.
    Generalno, vedska astrologija raspolaže alatima za precizno datiranje događaja i prekretnica, čime ti (ako ništa drugo) u vremenima krize lijepo objašnjava gdje i kada ćeš ugledati svjetlo na kraju tunela ... ili brzi vlak koji ti ide ususret. Radi se i o jako elaboriranom filozofskom sustavu u kojem su na fini način obuhvaćene različite društvene discipline poput retorike i psihologije.
    Vjerujem da će ti dati odgovore, jer je "baksuz" uglavnom pitanje (lošeg) tajminga.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Generalno, vedska astrologija raspolaže alatima...
    Naravno, za one koji vjeruju u to...
    Meni je to sve a la Vidoviti Milan...

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    Citiraj Davor prvotno napisa
    Generalno, vedska astrologija raspolaže alatima...
    Naravno, za one koji vjeruju u to...
    Meni je to sve a la Vidoviti Milan...
    Čuj, svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali ja ne bih samo tako olako odbacivala stvari koje ne vidimo. Ne vidimo ni toplinske zrake, električna polja ni bežični prijenos signala pa nam rade mobiteli i daljinski ...

    Daklem, zašto ne? Sigurno ima više dimenzija nego smo mi sposobni osjetiti i vidjeti na svoj limitirani način.

  27. #27
    Ogulinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    ispod Kleka
    Postovi
    215

    Početno

    Naravno, za one koji vjeruju u to!!!!!

    Prije nekih desetak godina jedna stara Ciganka mi gatala iz kave.
    Nemojte se smijati, živa istina!
    Bilo je mimo moje volje, jer sam kao i Moover nepovjerljiva prema takvim stvarima.
    Rekla mi je neke stvari a ja pomislih: što ova napriča!
    Kad se vratim mislima u prošlost, veliki dio onog što je rekla dogodio se.
    Ja i dalje ne vjerujem u takve stvari.Jer sam isto optimista. I iako mi se događaju i dalje loše stvari ne mislim da sam baksuz.
    U stvari, ne da ne vjerujem, nego ne želim unaprijed znati ništa od toga. jer onda život gubi svu čar. A veliku većinu događaja ne možeš promjeniti čak i ako znaš da će se dogoditi.

    Koksy, razumijem kako se osjećaš i vjerujem da si više umorna od tog sažaljevanja koje doživljavaš nego od samih događaja.
    Glavu gore, to je samo prolazna faza koja nas oblikuje kao osobe.
    ŠTO TE NE SLOMI, OJAČA TE!!!

  28. #28
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    I potom snažno zamahujući otkotrljaš se invalidskim kolicima u ostatak svog života

    Fizikalna prispodoba:
    Zamisli avion koji ide od točke A do točke B i nazad, a vjetar puše, recimo od točke A prema točki B. Hoće li vjetar ubrzati ili usporiti taj pothvat? Rješenje je: usporiti. Bez obzira što u jednom dijelu pomaže, u drugom dijelu više odmaže. U ekstremnom slučaju avion može biti i sporiji od vjetra i nikada ne doći do cilja.
    Dobro je birati ciljeve po kriteriju ostvarivosti.

  29. #29
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Nema me 12 sati na temi a vi vec o vidovitom Milanu i avionima
    Ja vjerujem u astrologiju, vise razlicitih ljudi mi je izradivalo natalne karte i sve su bile 95% iste.

    Gatanje iz kave je druga prica, dozivjela sam to, pola je pogodeno, ono bitno nije. Isto i s tarotom.
    Moju sestru je bioenergicar lijecio preko telefona, tu sam jako skepticna.

    A ni ne znam puno o vedskoj astrologiji ali uvijek ostavljam mjesta za upoznavanje novih stvari, mozda cu i ja biti skepticna, mozda i necu, nisam toliko labilna da me se moze u svasta uvjerit. Ali zasto nebi probala upoznati i tu vrstu astrologije?
    Bas kao sto sam probala gatanje iz kave!

  30. #30
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    koksy, baksuziću moj , ne služe naši primjeri zato da bi ti ukazali da je tebi još dobro, nego da postaviš stvari u prespektivu. Meni je postavila stvari u perspektivu frendica čije dijete ima zločestu tahikardiju i uvijek se sjetim njezinih riječi: "Gleda me očicama kao u laneta i vidim da se gubi". E draga moja, znaš ti i sama da nema ništa gore od toga. Dok mi je dijete živo, zdravo i veselo - sve ostalo ću nekako prebroditi. Drži se

  31. #31
    Ogulinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    ispod Kleka
    Postovi
    215

    Početno

    Čuj, Davore, toliko mi se loših stvari dogodilo i još se uvijek događa ali ja ću se radije dalje kotrljati u invalidskim kolicima nego ići linijom manjeg otpora.
    Nije mi namjera nikoga odgovarati od pokušaja da dozna što budućnost nosi, ali kad imaš problem OVDJE I SADA nije ti do toga da znaš što te čeka u budućnosti.

    Sorry, u takvoj sam situaciji da ne mislim što pišem inače bi bila umjerenija

  32. #32
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    koksy, samo da te malo utješim, nisi jedino ti baksuz...
    Sva ona pitanja koja si postavila muče i mene.
    JA sam hodajuća nevolja, ali moram priznati s vremena na vrijeme se spotaknem na zrnce sreće...

  33. #33
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Elin to lijepo reče

    Off, ali i ON t-Elin, žao mi je zbog posla

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Možda bi ti pomogla numerologija. Daj si napraviti općenitu, godišnju i 9 godišnju analizu.
    Kolegica mi je bila u takvom bedu napravila analizu i jednostavno upala je u period kad joj je sve išlo naopačke. A promjenilo se kad je raščistila sama sa sobom, jer ti napravi analizu kakva si u stvari osoba i na koji način bi mogla nešto promijeniti.
    Npr. je uopće ne gledam kad bi me auto, kamion mogo zgaziti bio ko pješaka ili vozača. Nekoliko puta sam prošla pokraj nesreća (bilo je i poginulih), a da sam na vrijeme krenula možda bi ja baš bila ta. A svaki taj put uvjek sam se bez veze motala po kući i kasnila na posao.

    Auto, prvo ja spucala žensku popravili auto, nakon dva tjedana nas napuca ženska, popravili auto pa je onda crko akumulator.... i bila sam već luda. I kupila si knjigi Feng Shui za 5 min. I tu je recept za auto. Nakon nesreće automobila 12 limuna iscediti u litru vode i poprskati po autu. I da li sam to nepravila ne. Popravili auto i nekoliko godina već nas vjerno služi. (osim kaj sam se par puta zapela sa podnicom, i frajer me napucao u kuku).

  35. #35
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Budem.
    Ovaj topic me je potaknuo da aktualiziram kontakte i čim ih skupim ću te obavijestiti.
    Generalno, vedska astrologija raspolaže alatima za precizno datiranje događaja i prekretnica, čime ti (ako ništa drugo) u vremenima krize lijepo objašnjava gdje i kada ćeš ugledati svjetlo na kraju tunela ... ili brzi vlak koji ti ide ususret. Radi se i o jako elaboriranom filozofskom sustavu u kojem su na fini način obuhvaćene različite društvene discipline poput retorike i psihologije.
    Vjerujem da će ti dati odgovore, jer je "baksuz" uglavnom pitanje (lošeg) tajminga.
    oću ja konačno dobit neke prognoze??? :?
    ak se sjećaš, davnih dana si napomenuo kak ćeš nešto napravit kad uhvatiš vremena...



    a kad smo kod "baksuza" - jel mi neko može reći zašto ovih dana - kiša počne padati 10 minuta nakon što ja objesim veš :?

    ako ga objesim ujutro - pada ujutro. ako je popodne - pada popodne...
    bila sam uporna, čak sam ga ostavila vani dok je pljuštalo... pa sam ga ipak pobrala. naravno, svaki put kad poberem veš - kiša stane.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kad god pomislim da ne može biti gore i donekle se pomirim sa sudbom kletom, evo ti nove fertutme.... i iskreno dosta mi je više...

    i iskreno, totalno ću se razočarati ako 21.12. 2012. ne bude neko generalno sranje

    sad sam u fazi nek i susjedu crkne krava, pa ako se pojavi Nibiru veselo ću mu mahati na noćnom nebu....

    a u međuvremenu guram dalje

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    evo mene bi jako zanimalo što veli vedska astrologija o mom slučaju, čisto da čujem...

    pa da mi bude lakše i da možda ne neki način to i prihvatim malo bolje

    a nisam baš ljubitelj horoskopa

  38. #38
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ne smatram se nekim baksuzom, samo sam došla poželjeti elin sreću u traženju posla. . I svaka čast, pravi si borac!

  39. #39
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    maknula sam neprimjereni post od mihim i sve koji su se na njega nadovezivali. moram li podsjećati na forumska pravila?

  40. #40
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    sad mi stvarno nije jasno :? :? ...

    upozoravam zapadni dio grada da sam objesila veš... u roku od 5 minuta počeo je puhati vjetar, samo čekam pljusak....

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    sad mi stvarno nije jasno :? :? ...

    upozoravam zapadni dio grada da sam objesila veš... u roku od 5 minuta počeo je puhati vjetar, samo čekam pljusak....
    javi kad prestane da znam krenut kući...

  42. #42
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    sad mi stvarno nije jasno :? :? ...

    upozoravam zapadni dio grada da sam objesila veš... u roku od 5 minuta počeo je puhati vjetar, samo čekam pljusak....

  43. #43
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    daj se ne vadi na mene

    ostavila sam samo jednu majicu, možeš doma. čini mi se da se smiruje ... moram provjerit jesu ugradili nekog indijanca kad su renovirali park...

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ostavila sam samo jednu majicu, možeš doma. čini mi se da se smiruje
    Pokisao! Ili pokisnuo, kak god hoćeš... uglavnom, došao kući mokar... :/

  45. #45
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ostavila sam samo jednu majicu, možeš doma. čini mi se da se smiruje
    Pokisao! Ili pokisnuo, kak god hoćeš... uglavnom, došao kući mokar... :/


    znam da je pljusnulo.. i to točno onda kad sam se već poveselila kako se sve smirilo...

    sorry...

    btw - jel smijem sutra objesit veš? ostalo mi još nešto sitno
    al mogu i preksutra, ak ti sutra ne paše...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •