Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: "daj pare i uzmi koje oćeš!"

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno "daj pare i uzmi koje oćeš!"

    Znam, čudan naslov, al kraj je radnog vremena, još k tome ponedjeljak, tak da nemojte zamjeriti. 8)

    Eto priče;

    Kolega s posla, priča nama danas, kako je bio na Jakuševcu i sreo skupinu Roma sa x-broj djece (mali, veliki, cure, dečki). I tako oni pričali i pita kolega njega
    "kako žive, koliko ih je, kaj jedu i slićno...."
    I divi im se, dosta zna o posvojenju, pa eto potaklo ga da kaže kako oni brinu jedni odrugima a neke majke olako djete daju na posvojenje ....
    I kaže njemu Rom
    "kaj bi ljudi čekali tolike godine i prolazili svu tu proceduru, neka Posvojitelji dođu njima "u selo" daju pare i uzmu koje hoće!!!"
    Kolega je ostao :shock: , Rom mu se ućinio drag, ali ova izjava :? , pa ga pitao ponovno
    jel se on to šali?!
    Kad ovaj ozbiljnim glasom
    "Jel ti izgledam ko da se šalim?! Mi neki ih i onako imamo previše djece, hrana je skupa, to kaj sakupe nije dovoljno za normalan život, a svakom njihovom djetetu bi bilo gdje bilo bolje.


    :/
    ......nemam komentara.......

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    zašto očekuješ da će itko imati komentara na to? Osim nekoliko stranica zgražanja, ništ drugo pametno nećeš pročitati u ovoj temi...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Uostalom, to je sve rekla-kazala... moje mišljenje je da se romi za svoje brinu i više nego svi ostali za svoje...

  4. #4
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja samo znam da me netko pita kako živim, koliko nas je, kaj jedemo i sl. da bi dobio otprilike isti odgovor. 8)

  5. #5
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa
    zašto očekuješ da će itko imati komentara na to? Osim nekoliko stranica zgražanja, ništ drugo pametno nećeš pročitati u ovoj temi...
    x

  6. #6
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Hej
    Baš upravo kada pišete o romima neku večer sjedimo ja i MM u jednom kafiću u gradu, i do nas dolazi jedna mala romkinja koja ima otprilike nekih 5-6 godina i prosi. A ljudi moji u svojim rukama drži jednu malu bebu koja ima nekih 3-4 mjeseca i koja vrišti, plače i krodilske suze joj se slijevaju niz obraze. Kada je MM to vidio rekao je ovo je krminal treba zvati policiju.
    A ja ja sam ostala šokirana, automatski sam počela plakati suze su se slijevale niz obraze toliko mi je bilo žao tog malog djeteta.

    A na kraju pa zar nije istina to što je taj rom rekao a svakako i za bilo koje romsko djete život bi sigurno bio bolji u nekoj pristojnoj porodici nego da kao ovo malo djete navečer u 11 sati obilazi kafane možda gladno, ženo, pospano a još usto u rukama još jednog djeteta.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    37

    Početno Romi

    A evo i jedne moje impresije: Svakodnevno odlazeci i vracajuci se sa posla, prolazim pored servisa za pranje auta. U kancelariji vidim pored elektircne peci sedi maleni Romcic,oko godinu i pol star. Saznala sam _otac mu radi u servisu, mama mu je umrla pre nekoliko meseci i tata ga dovodi na posao, mali nije mogao navici se na obdaniste, a gazda je dozvolio da ga tata dovodi. Svi striceki klijenti blagonaklono gledaju, a i kolege pomazu. Naravno da to nije bilo krajnje resenje, mali je poceo da posecuje obliznji vrtic, a nakon posla on i otac, gradskim saobracajem vracaju se u svoje naselje(pretezno romsko). Znaci, ako je pravi roditelj, nevazno je sto je Rom. Druga je prica sto je nase drustvo marginalizovalo Rome,ne dajuci im, osim deklarativno iste mogucnosti.(Skolovanje, zdravstvo, zaposljavane isl).
    Lep pozdrav iz Skoplja.

  8. #8
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno Re: Romi

    Citiraj mirto2 prvotno napisa
    A evo i jedne moje impresije: Svakodnevno odlazeci i vracajuci se sa posla, prolazim pored servisa za pranje auta. U kancelariji vidim pored elektircne peci sedi maleni Romcic,oko godinu i pol star. Saznala sam _otac mu radi u servisu, mama mu je umrla pre nekoliko meseci i tata ga dovodi na posao, mali nije mogao navici se na obdaniste, a gazda je dozvolio da ga tata dovodi. Svi striceki klijenti blagonaklono gledaju, a i kolege pomazu. Naravno da to nije bilo krajnje resenje, mali je poceo da posecuje obliznji vrtic, a nakon posla on i otac, gradskim saobracajem vracaju se u svoje naselje(pretezno romsko). Znaci, ako je pravi roditelj, nevazno je sto je Rom.

  9. #9
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Nije tako davno bilo kad su siromašni ljudi s puno djece davali po koje bogatijoj rodbini, ili na selo, ili na usvajanje i odgajanje, ili čak kao služinčad bilo kojoj bogatoj obitelji koja bi obećala da dijete neće umrijeti od gladi. Nije to pitanje nacionalnosti nego bijede.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Nije tako davno bilo kad su siromašni ljudi s puno djece davali po koje bogatijoj rodbini, ili na selo, ili na usvajanje i odgajanje, ili čak kao služinčad bilo kojoj bogatoj obitelji koja bi obećala da dijete neće umrijeti od gladi. Nije to pitanje nacionalnosti nego bijede.
    istina, ne tako davno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •