Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: kako djeci objasnite da ne zelite vise djece?

  1. #1
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno kako djeci objasnite da ne zelite vise djece?

    Malo me kcer zatekla neki dan, kad me pocela zicati da joj rodim seku ili bracu (nadala sam se da je presebicna da bi to pozeljela ).
    Ja sam u zadnje vrijeme prilicno na cisto s tim da vise ne bih, a opet, kad sam trebala verbalizirati te svoje razloge zvucali su mi malo bezveze. Pogotovo iz perspektive cetverogodisnjakinje.

    Sto vi ostali, koji dodjete u takvu situaciju (da mozete, ali necete, a zicaju vas) kazete svojoj djeci u toj situaciji?

  2. #2
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mi smo rekli da smo jednostavno prestari da bi imali više djece
    što je i istina
    ona i dalje povremeno pila, uvjerava me da sam nju rodila premlada , a da sam sad u najboljoj dobi za rodit bracu ili seku, ali polako prihvaća argument

  3. #3
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Rekla sam mu da samo zamisli kako bih tek onda bila živčana pa me prestao ispitivati

  4. #4
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Rekla sam mu da samo zamisli kako bih tek onda bila živčana pa me prestao ispitivati
    aaaaaaaaaa :shock:

  5. #5
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno


  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    mi smo rekli da smo jednostavno prestari da bi imali više djece
    što je i istina
    ona i dalje povremeno pila, uvjerava me da sam nju rodila premlada , a da sam sad u najboljoj dobi za rodit bracu ili seku, ali polako prihvaća argument
    X

    Moji su isto jedno vrijeme zapitkivali hoće li dobiti sestru, ali sam rekla da je prekasno, da više nismo mladi... Argument koji je presudio - jedna poznata osoba koja je jednako stara kao i ja uskoro će postati baka! To im je otvorilo oči, ali ovako.... :shock: :shock: i sad više ne pitaju.

  7. #7
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Hrvoje se nikada nije izjašnjavao da želi brata ili sestricu, on je oduvijek želio samo psa, dok mala pita tu i tamo..
    Većinom kada neka vrtićka prijateljica došeta sa svojom bebom-sestricom, ali ja ne bih rekla da je u pitanju istinska želja; možda više to što one imaju, a ona nema.
    Mislim da kada bi te Antun to pitao umjesto Tonke da bi onda bila na 100 muka, jel bi?
    Maloj obično kažem da mi je ona još jaaako mala (6 god. ) i da se želim brinuti o njoj što je više moguće i da to uz još jednu bebu ne bih mogla, pa zato ne želim drugu.
    Moja lavica bude zadovoljna odgovorom.

    Inače, ja ni djeci nikada godine ne navodim kao razlog jer meni godine stvaaarno nisu valjan razlog - ako se želi dijete, samo zdravlje oboje partnera.
    Po meni, žena u 41., '2., '3. nema razloga ne roditi ako je zdrava i ako želi.
    Sad kad mi doleti kamen

  8. #8
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    mi smo rekli da smo jednostavno prestari da bi imali više djece
    što je i istina
    ona i dalje povremeno pila, uvjerava me da sam nju rodila premlada , a da sam sad u najboljoj dobi za rodit bracu ili seku, ali polako prihvaća argument
    X

    Moji su isto jedno vrijeme zapitkivali hoće li dobiti sestru, ali sam rekla da je prekasno, da više nismo mladi... Argument koji je presudio - jedna poznata osoba koja je jednako stara kao i ja uskoro će postati baka! To im je otvorilo oči, ali ovako.... :shock: :shock: i sad više ne pitaju.
    A70V, ti prestara? :shock: Ma daj, molim te! Dobro ti veli V!

    Peterlin, nadam se da si svjesna da djeci podastireš argumente koji idu tebi u prilog! Znaš i sama da ima i drugačijih slučajeva: poznate osobe stare tu negdje kao ti, a i starije vjerojatno, imaju još posve malu dječicu !

  9. #9
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Po meni, žena u 41., '2., '3. nema razloga ne roditi ako je zdrava i ako želi.
    Sad kad mi doleti kamen
    Neće ti doletjeti kamen, jer dobro zboriš!
    Mi obično velimo: "Mica, nama ti to baš i ne ide...", ne ulazeći za sada u detalje...

  10. #10
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    azakaj, pretpostavljam da pita jer je u vrtiću epidemija
    al moram priznat da me pitanje zateklo, nemam pojma kako bi na to odgovorila, dobro, ja se nadam da nismo stali s djecom, al da odlučimo da je to to...vjerujem da nijedan moj argument /npr.umor, takav stil života, financije, unutarnji osjećaj...nebi djetetu bio dovoljan :/
    a godine-daleko smo od previše godina za još djece.

  11. #11
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zasto ne kazete djeci jednostavno da ne zelite vise djece?

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Zasto ne kazete djeci jednostavno da ne zelite vise djece?
    Paaa, kod nas to baš i nije bila istina. Mi smo razmišljali o trećem, ali kad smo s dvoje na blizu izašli na kraj, stvarno je bilo prekasno za treće. Ali slažem se - djeci treba reći činjenično stanje.

  13. #13
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Nisam još niti rodila treće, a moji dečki već navijaju za četvrto, hoće poslije brata jednu sestru. :shock:

    Za sada se samo slatko nasmijem jer sam u zen fazi(sva sam kao na apaurinima od ovih hormona), a nakon što rodim sigurno više neću biti , pa na takve opaske povlačim Brundin argument...


    Inače, čudim se da stariji uopće razmatra takvu opciju jer mi je učiteljica na početku ove moje trudnoće rekla da mu se neka djeca rugaju da mu je mama trudna sa četrdeset godina...očito ga to nije baš tangiralo... :/

  14. #14
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Marta, to je prvo što čovjek napravi, a onda slijedi pitanje: zašto ne?
    Nemreš reći: zato!

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Marta, to je prvo što čovjek napravi, a onda slijedi pitanje: zašto ne?
    Nemreš reći: zato!
    Naravno da mozes.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Marta, to je prvo što čovjek napravi, a onda slijedi pitanje: zašto ne?
    Nemreš reći: zato!
    Oooo, možemo... I te kako...

  17. #17
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Naravno da mozes.
    Svaki puta ili samo tada?

  18. #18
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    Naravno da mozes.
    Svaki puta ili samo tada?
    Dovoljno je samo tada. Poslije odgovoriš da ste to već raspravili

  19. #19
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Mislim, mogu ja reći "zato" i kažem, naravno, ali uvijek slijedi objašnjenje, milom ili silom.
    To ne znači da se svi tada složimo sa svačijom odlukom ili da djeca odlučuju o takvim stvarima, znači da kod nas nikada diskusija nije završena samo zato jer sam ja rekla "zato".
    Kad bolje razmislim, tek onda najviše objašnjavam jer mi je najteže objasniti.

  20. #20
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    Zasto ne kazete djeci jednostavno da ne zelite vise djece?
    Paaa, kod nas to baš i nije bila istina.
    potpis

    meni su stvarno godine razlog, ja sam 38 (još malo), MM 49
    jednostavno me strah riskirati komplikacije u trudnoći, užasno me strah mogućnosti rađanja bolesnog djeteta
    da nemam dijete sigurno bi riskirala
    ovako se ne usudim
    a objašnjavati to djetetu od 6 godina mi je :/
    to su moji strahovi, i ne želim ih na nju prenositi
    tako da mi je ovo istina bez nepotrebnih detalja

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Marta, to je prvo što čovjek napravi, a onda slijedi pitanje: zašto ne?
    Nemreš reći: zato!
    Ja sam prvih 15 puta rekla ZATO, a kad me nisu pustili na miru, onda se pukim slučajem pojavila priča da će osoba x postati baka i tada mi je palo na pamet da kažem "kasno je, da ste se vi ranije rodili, ja bih sad mogla biti baka bez ikakvih problema... " Uostalom, debelo sam bliže pedesetoj nego četrdesetoj. Nisam stara ali duuugo pamtim.

  22. #22
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    mislim da djecu ne treba opterecivati razlozima odraslih, i komplicirati zasto se vise nema dovoljno djece...
    djeca su odluka i briga odraslih, oni radjaju i odgajaju djecu, i tu sam ja vrlo nesentimentalna oko zelja djece...

    jednostavno, zadovoljni smo s ovoliko djece koliko imamo, tako odgovaram ja

  23. #23
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Mislim da kada bi te Antun to pitao umjesto Tonke da bi onda bila na 100 muka, jel bi?
    Zapravo, njemu se sad vec sve da puno lakse objasniti.
    Ali, on vise ne pita. Pitao je puno, i zelio brata/sestru (tocnije: jednog brata i dvije sestre), a onda je dobio Tonku, i nakon toga je naglo splasnula zelja za prinovama

  24. #24
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    azakaj, pretpostavljam da pita jer je u vrtiću epidemija
    Pa da, sve ste vi krumpirici krivi

  25. #25
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Zasto ne kazete djeci jednostavno da ne zelite vise djece?
    Meni to zvuci malo pregrubo. Jer, ako njima tvrdim da ih jako volim, i da su mi najveca sreca, i da mi je s njima lijepo (sto je sve istina), kak to da onda ne zelim jos jedno takvo stvorenje, koje bi mi jos dodatno uljepsalo zivot?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    nakon mojeg zato, kad uslijedi ponovno pitanje tipa zašto ne ( ne djeteta, okoline... s djetetom sam raspravila )



    kažem moja ...... moj dućan kome hoću tome dam


    e nakon toga su reakcije :shock: i naglo udaljavanje

    mali je pitao, ja sam rekla da jednostavno u ovom trenutku to nije moguće, on je pitao jel to onda kada si rekla da ne možeš kupiti (.... neku overprajz džižu-midžu iz 1topleja, ne sjećam se više ), ja sam rekla da tako, on je rekao , onda dobro....

  27. #27
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    Zasto ne kazete djeci jednostavno da ne zelite vise djece?
    Meni to zvuci malo pregrubo. Jer, ako njima tvrdim da ih jako volim, i da su mi najveca sreca, i da mi je s njima lijepo (sto je sve istina), kak to da onda ne zelim jos jedno takvo stvorenje, koje bi mi jos dodatno uljepsalo zivot?
    što ja znam, meni je i s MM lijepo (recimo) pa ne bi radi toga poželjela još jednog

  28. #28
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Rekla sam mu da samo zamisli kako bih tek onda bila živčana pa me prestao ispitivati
    Ahaaaaaaaaaaa, genijalno, ovo bi definitivno trebao biti moj odgovor ako me jednog dana to budu piatli!

  29. #29
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    Zasto ne kazete djeci jednostavno da ne zelite vise djece
    mi upravo tako, a kad pita zasto ne...onda kazem da je ljepota zivljenja u tome da mozemo odluciti kako ce nam obitelj izgledati i da je nama sad broj 3 najljepsi moguc i najljepsa kombinacija, nekom je to br.7, a nama je nasa trojka sad aman -taman. onda ona moze reci al ja bi brata ili sekuuuu...ok, u zivotu ces imati puno zelja koje ti necemo moci ispuniti, mi trenutno ne zelimo drugo dijete i to je to...

  30. #30
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    što ja znam, meni je i s MM lijepo (recimo) pa ne bi radi toga poželjela još jednog
    Ja bih s mogla zamisliti jos jednog, ili par, he he

  31. #31
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja sam svojoj rekla da smo se tata i ja dogovorili za njih dvoje, ali za treće još nismo (što je točno). Pa ako se nas dvoje kasnije dogovorimo, imat ćemo ih još, a ako ne, to je to. Kod nje pali.

  32. #32
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Moji isto navijaju za još jedno. Ustvari njima je nekako logičan slijed događaja da će doći i četvrto. A kako će mi kroz koji dan biti tek 30 i imam fore još poprilično za rađanje, nisam ni ja načisto s tim oće ih ostati troje ili ih biti više. Uglavnom, na njigovo pitanje odgovaram da od toga ništa jer nemamo mjesta dovoljno ni za svih nas a kamoli za još jedno dijete. što je i istina.

  33. #33
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    imam jedan tehnicki i jedan nacelni razlog (na ovaj posljednji pokusavaju povremeno utjecati...).

    tehnicki: nemamo novaca za novi auto, a u nasem sadasnjem moze se voziti samo 5 osoba
    nacelni: tata je htio da imamo dvoje djece, ja sam htjela cetvero i onda sam malo popustila ja, malo on i tako imamo troje

    to ok prolazi, iako svako toliko moram ponavljati
    (oni bi rado jos jednu seku - cini mi se najvise zato da se u obitelji postigne spolna simetrija )

  34. #34
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    nakon ovog poroda mm i ja definitivno zatvaramo butigu, a mala je već sad toga svjesna. neki dan je sama zaključila: "ti i tata ste malo ostarili pa je dobro šta će se braco brzo rodit!" :shock:

  35. #35
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Meni se cini da sam gotova sa radjanjem, a nekada pukne tema i Mejra nece cuti o trecem djetetu sebicno moje oko...

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ja sam im nabavila mačke. I rekla nek se sad brinu o njima kao što sam se ja brinula o njima kad su bili bebe.
    Oduševljenje je trajalo 1 dan. Onda su rekli da im ne treba još jedna beba jer se bebe stalno plaču, kakaju pa sve smrdi i kaj je najbitnije da onda oni neće moći ići kad požele u kazalište na svakakva događanja, da nisu sva mjesta za bebe. Za sad pali, a za nekoliko godina ću im objasniti što je to menopauza .
    A valjada bum slijedeće godine postala teta, pa to skoro ko da će i biti moje. (na sat- dva ili već prema potrebi kad treba uskočiti).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •