Stranica 2 od 19 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 938

Tema: osjecate li se tjeskobno u ovoj drzavi?

  1. #51
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Citiraj Zubic vila prvotno napisa
    onda smo najgluplji narod koji postoji
    Vjerujem da ćemo to vrlo skoro uspjeti i dokazati.

    E da, ja se zato osjećam loše u ovoj državi, a ne zbog toga jer nam je premijer ispao štakor.
    X
    kužimo se očito.
    Ja se osjećam iznevjereno, a kako li se tek osjećaju oni koji su za njega glasali!?

  2. #52
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ljudi moji, država je u banani samo takvoj
    i s njim i bez njega.

    Ja vjerujem da ima dobar razlog za ovakav potez,
    i vjerovatno sam u manjini na ovom forumu kad kažem da mi je žao što se povlači
    i da mi je uvijek bio "drag i simpatičan".


    Tjeskobna i u strahu nisam, jer tjeskoba i strah mi u ovom i ovakvim trenutcima nikako neće pomoći, pa im nema svrhe :/

  3. #53
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Dugo se osjecam lose u ovoj zemlji i zbog ove politike, ali danas me skrsilo.

  4. #54
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    mene hvata tiha jeza: šta bi njega nagnalo da ostavi vlast?

    da nema svjetske krize, i da je dao ostavku pod pritiskom poljoprivrednika, pomoraca, prosvjetara ... rekla bih k, časno se povukao

    ali ovo?
    li biježi
    ili će pričekati da narod zavapi: vrati se! bolje i ti takav , nego nitko

  5. #55
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    rekla bih: ok

  6. #56
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a šta bi te tek da živite u italiji?
    tamo svako malo pada vlada i premijeri na redovnoj bazi podnose ostavke.
    istina, nešto navedu za razlog, to da.

  7. #57
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    mene hvata tiha jeza: šta bi njega nagnalo da ostavi vlast?
    Moguće da svi dramimo, da je on dao ostavku čisto iz privatnih razloga, tj. da ne ispliva nešto privatno

  8. #58
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Ljudi moji, država je u banani samo takvoj
    i s njim i bez njega.

    Ja vjerujem da ima dobar razlog za ovakav potez,
    i vjerovatno sam u manjini na ovom forumu kad kažem da mi je žao što se povlači
    i da mi je uvijek bio "drag i simpatičan".

    Kahna nemoj ovo shvatiti osobno ili kao neki napad, ali kako možeš "vjerovati u njegove razloge" i čini mi se donekle simpatizirati nekoga tko vodi već 6 godina državu koja je kako sama kažeš "u banani samo takvoj"?
    Ni meni nije drago što odlazi, iako nisam simpatizer, jer je trenutak najgori mogući, a potencijalne zamjenike iz njegove stranke smatram još gorim izborom, ali iz tvog posta se nekako iščitava da nitko nije kriv što je država u banani.

  9. #59
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    [quote="icyoh"]Moguće da svi dramimo, da je on dao ostavku čisto iz privatnih razloga, tj. da ne ispliva nešto privatno [/quote

    Što, da je i on bio na Berlusconievom partiju? I plaćao mlade dame novcem iz državnog proračuna. Pa šta, nama ni to sigurno ne bi smetalo
    Možda on drami

  10. #60
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    mene hvata tiha jeza: šta bi njega nagnalo da ostavi vlast?
    Moguće da svi dramimo, da je on dao ostavku čisto iz privatnih razloga, tj. da ne ispliva nešto privatno
    ih, sad si mi dala misliti, ali rekla ivka da ne smijemo o tome nagađati.

  11. #61
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    a šta bi te tek da živite u italiji?
    tamo svako malo pada vlada i premijeri na redovnoj bazi podnose ostavke.
    istina, nešto navedu za razlog, to da.
    Mene uopce be brine pad vlade kao takav, bilo je i vrijeme. Bitno je samo da ga se propisno provede... a tu uopce u drzavu nemam povjerenja.

  12. #62
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sa zamirzinea

    "SSSH ocjenjuje kako ostavka premijera Ive Sanadera nije moralan čin! Bilo bi pošteno prema građankama i građanima Hrvatske, biračkome tijelu, priznati kako je Vlada RH nemoćna u ovome trenutku nositi se i kvalitetno rješavati nagomilane političke i ekonomske probleme zemlje (gospodarski pad, politički odnosi sa susjedima, odnosi sa EU…)", stoji u priopćenju kojeg potpisuje koordinator SSSH za odnose s javnošću, Željko Slunjski.

    "Umjesto konferencije za novinare na kojoj je Ivo Sanader informirao o podnošenju ostavke, trebalo je preuzeti odgovornost i sve građane, radnike, socijalne partnere, pozvati na nacionalno suglasje, reći istinu o stanju u kojemu se nalazi Hrvatska i pozvati na nacionalni dogovor kako bi se lakše izašlo iz krize", dodaje se.

    "Ako Vlada ne može rješavati probleme, a evidentno je da to ne može, zajedno s premijerom i njezini su članovi trebali podnijeti ostavke! Premijer u ostavci do jučer je uvjeravao socijalne partnere, kad bi ponovno bili izbori, on bi opet pobijedio!? Mnogi se njegovim činom sada osjećaju prevarenima. Ili je u petoj brzini vozio bez vozačke dozvole!?", pitaju se u SSSH.

    Izvor: www.sssh.hr

  13. #63

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    nisam iznenadjena, prije nekih dva mjeseca je izasla jedna analiza prema kojoj se Hrvatska se nalazi među 10 zemalja svijeta koje imaju najveće šanse da propadnu pod pritiskom globalne krize.

  14. #64
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Meni je u principu tako svejedno tko je glavni baja u državi dok god je stanje zadovoljavajuće.
    I ne bi se dvaput okrenula na vijest o ostavci i.s. da ne mislim da je to nagovještaj generalnog sr.nja koje se sprema.

  15. #65
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Meni je u principu tako svejedno tko je glavni baja u državi dok god je stanje zadovoljavajuće.
    I ne bi se dvaput okrenula na vijest o ostavci i.s. da ne mislim da je to nagovještaj generalnog sr.nja koje se sprema.
    X

    Ja sam u ovoj drzavi tjeskobna iz raznih razloga, koji nemaju direktne veze s tim tko je premijer. I vjerujem da nam je sranje doslo ne do grla nego preko glave jer je apsolutno sve stalo. Svi stoje na mjestu i ne micu se.

  16. #66
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Meni je u principu tako svejedno tko je glavni baja u državi dok god je stanje zadovoljavajuće.
    I ne bi se dvaput okrenula na vijest o ostavci i.s. da ne mislim da je to nagovještaj generalnog sr.nja koje se sprema.
    x

  17. #67
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Da ne bi bilo zabune, dobro je da Sanader odlazi. Ali bilo bi još bolje da nikad nije ni došao. Kao što bi najbolje bilo da ga naše oči više nikad ne vide. Nažalost, njegova je taktika suprotna. On se nada da će uskoro doći vrijeme kad će narod, suočen s kataklizmom u obliku Kosorice, Polančeca, Hebranga i ostale ekipe, očajan zavapiti: "Vrati se Ivo, sve ti je oprošteno". Vjerojatno već za predsjedničke izbore. Nakon što je cinično poručio kako je "vrijeme za druge da se pokažu", na novinarsko pitanje netipičnom je odlučnošću odgovorio kako ovo nije njegov definitivni odlazak iz politike.
    http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...er/439888.aspx

  18. #68
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ne znam tko mu je pisao ostavku i je li uopće pročitao napisano.

    Na početku kaže:

    "Donio sam odluku da se neću kandidirati za predsjednika RH i donio sam odluku da se povučem iz aktivne politike."
    I dalje:
    "Ne mogu isključiti da ću se u budućnosti vratiti politici"
    pa nek si mi mislimo

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    on je kao funkcija e na x, otporan je na sve derivacije

  20. #70

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    on je kao funkcija e na x, otporan je na sve derivacije
    Vratit će se on ko i naša mare, dobrodošla natrag
    Nego, OT, koji je ono bio tvoj razlog forumske ostavke ?

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    pomračnje uma

  22. #72
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Ne znam tko mu je pisao ostavku i je li uopće pročitao napisano.

    Na početku kaže:

    "Donio sam odluku da se neću kandidirati za predsjednika RH i donio sam odluku da se povučem iz aktivne politike."
    I dalje:
    "Ne mogu isključiti da ću se u budućnosti vratiti politici"
    pa nek si mi mislimo
    ma to je da nas zaintrigira pa da ne razmišljamo o kreditima, otkazima.. nego se pitamo hoće li nam se ivek vratiti

  23. #73
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    pomračnje uma
    E, pa nek' ti se prosvetlilo-)
    Dobrodoškla ti nama natrag i nemo' da ti pada na pamet da opet misliš o odlasku!

  24. #74
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ja i dalje ne vjerujem da on bježi od krize, jer ruku na srce, kriza je u cijelom svijetu, to bi mu bio samo dobar izgovor za stanje ili s.r.a.nj.e, kako god hoćete.
    ili se sprema banuti natrag za predsjedničke izbore, ili je nešto big big iza toga.

  25. #75
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    i da, marija dobro došla natrag

  26. #76
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    i da, marija dobro došla natrag

    mene je strah bankrota države i ovaj potez mi je katastrofa, presica bahata - jedino ako se čovjeku događa privatno nešto stvarno strašno, ali sumnjam.
    Čeka nas Argentina :?

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    imamo tu ljudi iz susjedne koji su nedavno prolazili slično, dajte ljudi koji savjet, oko mog kontejnera se skuplja narod

  28. #78
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    imamo tu ljudi iz susjedne koji su nedavno prolazili slično, dajte ljudi koji savjet, oko mog kontejnera se skuplja narod
    Na žalost, nemam ti šta pametno za reći.
    Pacovi napuštaju brod koji tone, ovde ili malo zapadnije, stvar je gotovo identična...

  29. #79
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Nisam čitala postove, došla sam se oduševiti ponovnom javljanju Ivarice i marije71.
    A konkretno rješenje problema onih koji se tjeskobno osječaju u HR je da dosele na par godina u BiH. Ja recimo padnem u depresiju svaki put kad se vratim u BiH nakon boravka izvan nje na neko vrijeme (bili smo na moru 10 dana). To znači da bi se vi nakon povratka iz BiH osječali super!

  30. #80
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    mene hvata tiha jeza: šta bi njega nagnalo da ostavi vlast?
    Moguće da svi dramimo, da je on dao ostavku čisto iz privatnih razloga, tj. da ne ispliva nešto privatno
    ja isto ovak mislim pa iz tog razloga i ne dramim

  31. #81
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    http://www.javno.com/hr-hrvatska/min...inalcem_266708

    hm... da li je stvarno samo ministar, ili... ??? :/

    usput, možda vam je promaklo...

    http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomi...v-u,49726.html

    iskreno - drago mi je da odlazi. trebao je odavno.

    http://www.niktitanik.com/?p=200

  32. #82
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Meni je u principu tako svejedno tko je glavni baja u državi dok god je stanje zadovoljavajuće.
    I ne bi se dvaput okrenula na vijest o ostavci i.s. da ne mislim da je to nagovještaj generalnog sr.nja koje se sprema.
    X

    Ja sam u ovoj drzavi tjeskobna iz raznih razloga, koji nemaju direktne veze s tim tko je premijer. I vjerujem da nam je (gruba rijec) doslo ne do grla nego preko glave jer je apsolutno sve stalo. Svi stoje na mjestu i ne micu se.
    x

    I tako mi ide na neku stvar njegova retorika i bezobrazne lazi i parole koje ce, sigurna sam, vecina njegovog birackog tijela popusiti. Voljela bih da si mogu misliti - onako nam je kako smo si odabrali, ali JA ih nisam birala i muka mi je da ti bahati, lazljivi lopovi odlucuju i o meni i mojoj obitelji.
    I muka mi je od svih nas koji jos uvijek ne izlazimo na ulice i dozvoljavamo da nas "$#% u zdrav mozak ovoliko dugo.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    199

    Početno

    i meni je u prvi mah pala na pamet zavjera ucjena i nešto slično, al sam pomislila da mi je to od previše krimi romana

    o suzana

    i onda se netko čudi mojoj temi o kuršlusu vss u ovoj državi

    danas sam prvi put ozbiljno razmotrila ideju o iseljenju

  34. #84
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Meni je u principu tako svejedno tko je glavni baja u državi dok god je stanje zadovoljavajuće.
    I ne bi se dvaput okrenula na vijest o ostavci i.s. da ne mislim da je to nagovještaj generalnog sr.nja koje se sprema.
    X

    Ja sam u ovoj drzavi tjeskobna iz raznih razloga, koji nemaju direktne veze s tim tko je premijer. I vjerujem da nam je (gruba rijec) doslo ne do grla nego preko glave jer je apsolutno sve stalo. Svi stoje na mjestu i ne micu se.
    x

    I tako mi ide na neku stvar njegova retorika i bezobrazne lazi i parole koje ce, sigurna sam, vecina njegovog birackog tijela popusiti. Voljela bih da si mogu misliti - onako nam je kako smo si odabrali, ali JA ih nisam birala i muka mi je da ti bahati, lazljivi lopovi odlucuju i o meni i mojoj obitelji.
    I muka mi je od svih nas koji jos uvijek ne izlazimo na ulice i dozvoljavamo da nas "$#% u zdrav mozak ovoliko dugo.
    X

    da smo za išta sposobni bili bi na ulicama a ne piskarali po forumima :/

  35. #85
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja nemam pojma ste se kvragu dogada, ali mi je tako drago sresti mare71 i ivaricu, mam mi je sve ljepse

  36. #86
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    ja nemam pojma ste se kvragu dogada, ali mi je tako drago sresti mare71 i ivaricu, mam mi je sve ljepse
    Rasejana kakva već jesam ovijeh dana, nisam ni primetila da je temu postavila upravo ivarica. :shock:
    I to me iskreno raduje, toliko da ni pesimizam koji izbija iz postova i opšte situacije to ne može da pomuti...

  37. #87
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    beeeeeeeeeeeee

    tako se osjecam.

  38. #88
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Uopće me nije strah, uopće! Jedan ili drugi majmun na vlasti, svejedno mi je. Zna se zašto su tamo, radi svojeg dupenca. Sigurno ne za naše dobro. Ja sam uvjerenja da sami stvaramo svoju sreću. Da sve ode k vragu, da mi propadne moj biznis, da dobijem otkaz u gradskoj firmi, a MM u državnoj, da mi banka oduzme stan... ja se još uvijek stignem preselit na selo i bavit eko poljoprivredom, uh jadna,...
    Šalu na stranu, mislim da smo puno moćniji nego što mislimo, mi građani smo motor ove države i ja imam potpuno povjerenje u nas. Sve možemo i hoćemo ako držimo glavu gore.
    Mare, dobro nam došla nazad! Baš si me razveselila!

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    anchi, ja bih tebe nosila u džepu umjesto zečjeg repića

    fakat znaš poremeti generalno raspoloženje.


    da se i ja uključim:
    mene nije strah za moju obitelj, ali se osjećam ružno jer nam je država takva kakva je, jer već 20 godina nema nekog pozitivnog pomaka, jer smo stalno na nekom dnu. i ne vidim nikakvo svjetlo u tunelu. :/

  40. #90

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Mene je, iskreno, više iznanadio povratak Marie negoli postupak o kojem pričate.
    Tražim posao već skoro 2 godine, mito i korupciju viđam i srećem na svakom koraku. Davno mi je postalo jasno kamo nas vodi ova vlast...

    Strah me svijeta u kojem će naša djeca odrastati za par godina, jer u zadnje vrijeme kola zaista rapidno idu dolje!!!

  41. #91
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja bi samo psovala cijeli dan pa bolje da nis ne napisem

    mene ljuti najvise od svega sto JA snosim odgovornost za bedastoce, a politicari ne snose NI ZA STA

  42. #92
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    I tako mi ide na neku stvar njegova retorika i bezobrazne lazi i parole koje ce, sigurna sam, vecina njegovog birackog tijela popusiti. Voljela bih da si mogu misliti - onako nam je kako smo si odabrali, ali JA ih nisam birala i muka mi je da ti bahati, lazljivi lopovi odlucuju i o meni i mojoj obitelji.
    I muka mi je od svih nas koji jos uvijek ne izlazimo na ulice i dozvoljavamo da nas "$#% u zdrav mozak ovoliko dugo.
    XXXXXXXXXXX

    A retorika, govori i odgovori općenito - ma baš me čovjek znao nasmijati. A još kad sam čula kako priča engleski, ma kakav Rus iz američkih filmova, nijedan mu nije ravan... Možda je odlučio otići na usavršavanje engleskog, ne bi li mu vanjska politika bolje išla (kad se jednog dana vrati).

  43. #93
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj anchi prvotno napisa
    Uopće me nije strah, uopće! Jedan ili drugi majmun na vlasti, svejedno mi je. Zna se zašto su tamo, radi svojeg dupenca. Sigurno ne za naše dobro. Ja sam uvjerenja da sami stvaramo svoju sreću. Da sve ode k vragu, da mi propadne moj biznis, da dobijem otkaz u gradskoj firmi, a MM u državnoj, da mi banka oduzme stan... ja se još uvijek stignem preselit na selo i bavit eko poljoprivredom, uh jadna,...
    Šalu na stranu, mislim da smo puno moćniji nego što mislimo, mi građani smo motor ove države i ja imam potpuno povjerenje u nas. Sve možemo i hoćemo ako držimo glavu gore.
    Je, Hrvatska je zemlja mogućnosti, samo mi obična raja nikako da to uvidimo.

  44. #94
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ja sam tjeskobna i ogorcena, ali ne samo danas nego već dugo, i uzasno me nervira ovo sami smo si izabrali- jer ja nisam... mislim da nas ceka generalni kolaps iliti bankrot i nisam sretna jer mi je draga drzava poslodavac. u ovoj zemlji meni fali zraka. kojeg nema jer je sve zaguseno korupcijom, lazima, netolerancijom i aferama...al nek se mi bunimo protiv zakona o nepusenju- to je bas ono sto krsi nasa prava u ovoj us.ranoj zemlji.katastrofa.

  45. #95
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Izlijetanje u petoj brzini
    Đurđa Knežević

    Voziti u petoj brzini pri jačem skretanju, ne uspijeva ni boljim šoferima od Sanadera, naime, izlijetanje sa staze u recimo samo grabu, je zagarantirano. U vezi sa neočekivanom ostavkom na sve moguće političke funkcije, valja još pričekati i uvjeriti se u kojoj se mjeri radi o izlijetanju, trajnom ili privremenom i iz politike, jer u uvjetima hrvatske politike i vjerodostojnosti političara a osobito onih na vlasti, vjerovati nikako nije mudro.
    1. srpnja 2009
    I kako to u nas biva, u izuzetno teškom ekonomskom stanju u kojoj se zemlja već neko vrijeme nalazi a dnevno tone sve dublje, stiže ostavka premjere koji je do pred samo koji dan tvrdio da će on i njegov pobjednički tim izvesti zemlju iz krize, uvesti je u Europu, i tome sličnim obećanjima kojima je hranio narod i na kojima doista nije bio cicija. Na kraju bi uvijek veselo dodao "Idemo dalje!" Podnoseći ostavku u ovakvom trenutku u kojem se država nalazi, i u opisanom kontekstu u kojemu se niti najoptimističniji niti najdesperatniji, nisu mogli nadati da će sam, i tako glatko otići, Sanader je "zaboravio" saopćiti zbog čega uopće odlazi. U normalnim državama i portir kad napušta radno mjesto obično objasni razloge zbog čega mu je dosta portirnice. To nije pitanje samo pristojnosti već i pitanje daljnjeg funkcioniranja države. Ili portirnice. Ako se radi o osobnim razlozima (recimo, bolest), građani i to moraju znati jednostavno stoga da se ne spekulira o nečem drugom. Ako se međutim radi o tom "nečemu drugom" što bi moglo imati veze sa funkcioniranje države, a sa čime se premjer recimo nije mogao ili znao nositi, tim više. Ako se na vlast i dolazi(lo) kojekako, odlazak premjera ne bi smio biti kapriciozan kako to izgleda u ovom Sanaderovu primjeru. Otprilike - postalo je teško, ekonomija je kaosu, U Europi nismo a i pitanje je kad ćemo, svaki dan netko demonstrira, u stranci mafijaši i desničari više ne slušaju, Šuker nema para a izgleda da ih više niti nema kome oteti – dosta mi je, ne ću se više igrati.

    Građanima, kao i mnogo puta do sada, ostaje da nagađaju, gataju iz dlana, "čuju iz pouzdanih izvora", slično kao i hrvatskim medijima. Onima koje zanima, jer ne zanima sve. Recimo, prijenos sa press konferencije na kojoj je premjer zvanično dao svoju ostavku, prenosili su RTL i NOVA dok su HTV 1 i 2 program imali, prvi, zanimljivu španjolsku sapunicu i drugi, prijenos teniskog meča.

    Dakle, nagađajmo. Sa ostavkom premjera RH, Ive Sanadera sve je nešto vezano uz vožnju, peta brzina, kamioni. Prema portalu Indeks.hr, koji donosi vijest da je ostavci prethodila žestoka svađa na predsjedništvu HDZ-a, gdje je Sanadere navodno htio da se procesuira Rončevića zbog afere kamioni. Hebrang mu je, prema istoj vijesti, dobacio da "ako predamo Rončevića, nitko od nas nije siguran!". Dobro rečeno, ’nitko od njih’, što u prijevodu na hrvatski, znači ono što svi već odavno znamo a to je da su svi oni do grla u nečemu u čemu ne bi smjeli biti, zbog čega im itekako treba sigurnost. Recimo, najfriškije, ako smeta Faber koji ne razumije da ne smije njuškati dalje od dopuštenoga, njega smijenimo, a onda brzo proglasimo zemljište, kojemu je vlasnik Faberov šef i prijašnji protege, Karamarko, građevinskim i automatski smo ga učinili milijunašem. Osigurali smo i njega i sebe. I tako dalje i tome slično i sve u prošlost, ovaj puta ne do stoljeća sedmog već samo do ranih devedesetih. Otišao je Sanader, za kojim nitko razuman neće žaliti, dapače. Ostao je HDZ čiji se članovi ponašaju kao ožalošćena porodica, pomalo kaotično i sve nalik panici, zatvorili se u kabinete i čini se da bi se neki od njih najrađe poslužili onim istim tajnim ulazom kojim je navodno Sanader došao u zgradu Vlade na sastanak Predsjedništva stranke, u ovom slučaju, da izađu.

    Što se sve može izroditi iz katastrofalne politike okrunjene ovako paničnom ostavkom, teško je reći, ali panika vladajućih, udružena sa interesima (i kako smo čuli, sigurnošću) koje valja očuvati i k tome sa cijelim moćnim državnim aparatom u rukama, diplomatski rečeno, razlog je za zabrinutost. Još ako se ima na umu da stranku praktički preuzimaju tvrđi stranački desničari: Milinović, Kalmeta, Šeks… a tu je i Hebrang, koji u pravoj maniri nekog puča, par sati nakon Sanaderove ostavke, pokazuje svoju spremnost na kandidaturu za predsjednika, ima mjesta i za, manje diplomatski rečeno, strah. Mada, sa ogromnom većinom građana Republike Hrvatske situacija danas je ionako već nalik onoj rimskog legionara u stripu o Asteriksu i Obeliksu. Nakon što ga je Asteriks prebio, rimski vojnik leži na tlu zgužvan i nemoćan, i kaže: "sad mi više ništa ne možeš, već si me prebio kao mačku".
    isto sa zamirzinea

  46. #96
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Sad sam ga videla na vestima- "Sto je, sto me tako gledate?"... :shock: ...brrrr....

  47. #97
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa
    Sad sam ga videla na vestima- "Sto je, sto me tako gledate?"... :shock: ...brrrr....
    na to su trebali pustit reklamu za cc zero... "e pa debeo nisam!"

  48. #98
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    sve ce ovo otic u...........ariju i uopce me ne opterecuje, skroz sam se iskljucila, bit ce sta bude. ako sve, bas sve propadne u "najljepsoj nasoj" otici cu u hercegovinu i uzgajat lozu. vinovu lozu.

  49. #99

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Ma meni je totalno bezveze da premijer jedne drzave opravda razlog ostavke privatnim motivima? Ono, bolestan nije al mu se vise ne da iz osobnih razloga? Ma daj.

    BTW, Marija71, bas te je lijepo opet sresti!

  50. #100
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    naravno da sam tjeskobna.

    hoćeš nefunkcioniranje pravne države, hoćeš kriminalce koji su se zadnjih godina profilirali u "biznismene", hoćeš nepotizam čak i u slučaju zapošljavanja čistačice u ministarstvu vanjskih poslova, hoćeš državnu službu i prijateljske joj firme u kojima nitko ništa ne radi a brat bratu pola ih je previše, hoćeš, na kraju krajeva, blindirani beemve...

    da je premijer u ostavci izgubio na izborima ne bih riječi rekla. ali... kad se čovjek kojeg ni puškom nisi mogao istjerati iz te fotelje, ko da se za nju zalijepio, ko da ju je od tate naslijedio, dobrovoljno iste odrekne usred mandata, onda me, bome, strah. i to ne samo njegove ostavke, nego tih ljudi koji će njega naslijediti - kosor, milinović, šeks, hebrang? zbog toga me ustvari spopada jeza. nitko nije nezamjenjiv - sanader pogotovo, ali ove zamjene???

    a onda pogledam oporbu - pa to su sve isti likovi, s drugim piscima govora - isti folklor, isti vozni park, ista udaljenost od birača i njihovih potreba... ne da sam tjeskobna, nego sam sluđena.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •