Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Cime punite "baterije" :-)?!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    38

    Početno Cime punite "baterije" :-)?!

    Kao prvo pozdrav svima , nisam samohrana majka iako mi se cini da jesam jer mi je muz vec vise od godinu i pol na terenu (vikendom dolazi doma a koji put ga nema i po par tjedna)(mama mi je bolesna a sa tatom nemam nikakav odnos, Valnea i Silvano (svekarva i svekar su u Istri) a imam dvoje zvrkica curu od tri godnine i decka od godinu i pol . Jako su veseli i drustveni, aktivni od kada otvore oci (sto je od pet ujutro a koji put i ranije i to mi se on tako dize, bez obzira kada ga stavim spavati) do kada ne zatvore oci (sto je devet navecer kada ona ide spavati). Ujutro se dizem sa njim i onda se on i ja znamo malo maziti dok ja ne popijem kavu i dodjem k sebi (jer vec tri godine nisam prospavala vise od tri do cetri sata u komadu - svaku noc ne bude ili on ili ona ili zajedno - prvo jedan pa drugi) i onda oko sest i deset idemo buditi nju da se do pola sedam - petnaest do sedam spremimo za jaslice/vrtic. Oblacenje, nosenje sa petog kata, stavljanje u auto, ostavljanje u jaslicama/vrticu i nakon posla opet po njih i ovisno o vremenu ili smo vani ili doma - ako smo vani moram jako dobro paziti gdje smo jer svaki bi na svoju stranu da mi ne odlete ili ne naprave neku glupost, a ako smo doma onda je borba za moju naklonost (ako dodje jedan evo i drugoga) uz guranje i izrazavanje nezadovoljstva svaki na svoj nacin - ona vriskanjem a on plakanjem (iz protesta) a ja LUDIM jer ne znam kako da shvate da ih VOLIM OBOJE (sa njim imam to vrijeme ujutro a sa njom kada njega stavim spavati) a i znam ih cesto skakljati oboje u isto vrijeme . Dugo sam se borila sa tim da jednom dajem vise od drugog tj. da je jedan uskracen jer dok je on bio mali nisam sa njim bila kao sa njom i nisam ga mogla promatrati ko nju a niti sam mogla biti sa njom kao sto sam bila dok nije dosao on - no sjela sam sa sobom i vidjela da je to nemoguce i sada se trudim PROMATRATI IH i vidjeti kada kome sto treba i kada se kome mogu pa maka i na min. vise posvetiti i to iskoristim tipa ona gleda crtic onda sam vise sa njim ali i nju pomazim i pitam sto ce biti u crticu tako da se ona ne osjeti iskljuceno . Kada dodje vikend i kada mi dodje muz opet su djeca vise samnom nego sa njim (sto zbog toga da su vise vezena na mene a sto zbog toga sto on nema odnosa sa njima i sto nema strpljenja igrati se sa njima, no ovdje ne pricam o njemu). SVe to traje vec tri godine i ima dana kada sam umorna i iscrpljena od svega, kada znam vikati na njih ili ako me ne poslusaju dati im malo po guzi (jednom i trudim se da to nije jako) nakon cega mi ona cesto zna reci mama tu buba daj pusu - i dobije pusu . Kako da si napunim baterije, da mi se ISPADI poput vikanja i dati po guzi sto naje desavaju? Ima li netko kakav prijedlog i kako istoveremeno zabaviti dvoje zivahne i zahtjevne dijece

  2. #2
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Ovo mi više spada pod "izazovi roditeljstva"...ali dobro...Imaš li možda neke prijatelje sa isto tako malom djecom, koja se igraju s tvojima....pa da se nekad svi igraju kod tebe, a nekad kod njih...To bude jako dobro, kod mene super funkcionira...al dobro, moja djeca su veća, tvoja su još jako mala...Ti moraš, pod hitno, odvojit malo vremena za sebe...tako se pune baterije najbolje...al to i sama znaš....sad samo ostaje pitanje kako "tehnički" to rješiti...Imaju li djeca npr tetu koja bi htjela s njima porovest par sati???I još nešto...pokušaj barem vikendom, kad ti djeca budu na "dnevnom spavanju" (pretpostavljam da odspavaju malo po danu)to vrijeme iskoristit za sebe...bilo da se i ti naspavaš, bilo da uživaš u kupki...neznam...al nemoj tad kuhati, prati...sve se to može i usput kad su djeca budna...provjereno (i moji su bili tako mali)..
    Puno pozdrava

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •