Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 455

Tema: Uredjenje djecje sobe

  1. #1
    MarijanaB

    Početno Uredjenje djecje sobe

    Kako urediti djecju sobu? Da ne duzim - potrebni su mi linkovi, ideje, savjeti.... za uredjenje sobice koja ce sluziti za igru trogoidisnjaka. Tek kad je "usvoji" kao svoju - namjeravam ga prebaciti i da spava tamo. ZAto bi da mu bude sto ljepse, veselija, udobnija i bezbjednija.....

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    podižem

  3. #3
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja cu ti napisat kaj smo mi napravili.
    prvo smo cijelu sobu ( osim stropa) ofarbali u ljubicasto ( svijetlo), onda sam kupila u bauhausu one 'sablone' ( ne znam kak se to zove) za farbanje i 'nacrtala' balone i vlakice u raznim bojama po zidovima.
    ak imas likovnog talenta- mozes i sama nacrtati nekaj kaj ti dijete voli.

    krevet smo dali napraviti kod stolara- ladice i vrata od ormara su narandjasti.

    kupili smo i velike narandjaste kutije u koje posprema igracke.

    lucija si je na sve to izabrala zelenu nocnu lampu u obliku bube i jos jednu sa nekim bubamarama.

    na zidovima u jos posteri mifice i to je to.

    uglavnom- prilicno sareno.

  4. #4
    kiki

    Početno

    Kako je soba od Nicole nepravilnog oblika mi smo dva suprotna zida ofarbali u narančasto i to do 2.30 a ostalo je sve bijelo.Ormar je pastelno zelene boje kao i dvije plice a krevet smo dali napraviti kod stolara jer smo imali dva madraca.stolar je napravio krevet prema Vibelu pa je jedan madrac gore a drugi dolje i na kotačićima je i isto je njžne zelene boje.Na pod smo stavili crveni tepison od zida do zida a uima i dvije naračaste stolice i narančasti stol sa zelenim nogama te ladičar dok je bila beba.Naravno tu su i kutije za igračke- roze,zelene i rozi leptir -lampa.Na zidovima su i slike koje je dobila u jaslicama za 1 i 2 ročkas.Soba joj je velika nekih 16 m2 tako da ima puno prostora za igru.Još fali neka sitnica ali to polako.Ona spava u svojoj sobi ali kada zaplače ja dođem kod nje pa spavamo zajedno.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    I mene ova tema jakoooo interesuje. Dajte josss prijedloga.
    Meni sve nekako zao ili busit zid, ili farbat, a hocu originalnu djeciju sobu

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Originalnu dječju sobu ćeš definitivno dobiti farbajući zidove, pa onda obavezno malo crtaš po njima...ono što se meni dosta sviđa su tapete (nemoj odmah zamisliti one što su nekad svi imali, ovo je nešto prekrasno) vidjela sam u jednom dućanu sa namještajem...takvi preslatki dezeni, pa nešto izmišljeno, pa sa pripadajućom posteljinom, može i sa pripadajućim zavjesama....ma stvarno ima svega. Najjeftinija verzija je da sama crtaš po zidovima. To sa m ja napravila. Nacrtala sam more i ribice i zvijezde...i Flundera iz Male sirene. Niko je bio oduševljen. Imaš za kupiti i onih slatkih bijelih skoro prozirnih zavjesica sa ušivenim dzepovima u koje možeš stavljati slikice koje tvoje dijete nacrta ili samo neke slatke šarene jastučiće i sl....ja imam milijun ideja samo nemam praznu sobu za klince... ..... unikatna soba bi bila i kada biš jedan zid pustila djetetu da samo oslika....

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    I mi smo efekte postigli farbanjem zidova. Strop i dva zida smo obojali u narančasto a dva zida u plavu. Pošto mu je soba plava ormar smo stavili na narančasti zid. Na pod smo mu stavili one krpene tepihe koji se peru u mašini isto plavi i narančasti donjeli smo mu njegove igračke i kućicu i super je.
    Još smo planirali (sobu smo mu uredili prije 2 tjedna kupit boje i dat mu da rukicama otisne po zidu.

    Mi smo isto mislili mu uredit sobu prvo za igranje a tek kasnije ga odvojitl, no madrac je još bio u najlonu i ja njega idem stavit spavat a on urla da hoće spavat u svojoj sobi i evo već skoro 2 tjedan (izuzev 3 dana kad mu je bilo jako loše) spava u svojoj sobi i po danu i po noći. Napominjem da je do tada dio noći prospavao u kinderbetu, a ostatak s nama. Ja sam u njegovu sobu stavila bebifon i drugi k sebi i neku noć me zove k sebi ili traži da ide u naš krevet a neku prespava cijelu sam u svojoj sobi.
    Moram reć da je mene bilo više strah nego njega. On je uživo i gledo dok smo uređivali sobu i stvarno ju obožava. Ja sam mu samo rekla da ako ponoći treba mamu nek samo zove i da ću ja doć i to stvarno funkcionira tak da sam se ja jako iznenadila.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    naša soba je bijela sa plavim i žutim ladicama, vratnicama i sl. ručkice na ladicama i ormaru su u obliku životinja.
    plafon je kao nebo posuto svjetlećim zvijezdama. luster je u obliku aviona.
    na zidovima su puzzle koje su sami sastavili, a ja ih stavila u staklo. tako imamo veliku sliku Snjeguljice i 7 patuljaka, Pinokija, Ružno pače i Bambija.
    po sredini zida je samoljepljiva bordura na životinjice iz džungle, u tonovima koji pašu sobi.
    na podu je tapet na ceste po kojemu oni slažu autiće.
    imaju drvenu klupu plavo-žuto-bijelu, koja se otvara za pospremanje igračaka, i jo 2 plastične kutije na kotače za igračke.
    imamo veliku žutu žirafu naljepljenu na zid, a služi mjerenju visine.
    zavjese su bijele, na male oblake, a pri dnu je more sa ribicama.
    posteljinu oduvijek kupujem u skladu sa sobom i obavezno dječju, dosta toga iz neckermana, a super izgleda.
    inače krevet je na kat, jer soba nije posebno velika, pa su dobili prostor za igru.

  9. #9
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    kako smo mi sad isto u fazi uređenja dječje sobe, kupila bi one male stolice i stolić od drveta u boji kakve imaju u vrtićima.

    znam da ima u Ikei, ali bilo bi super kad bi mi netko rekao gdje se to može naći kod nas da ne moram vući iz Austrije

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    A mene zanimaju šarene zavjese, zapravo zastori. Nisam baš nešto imala vremena tražiti, ali nisam ih nigdje vidjela ni usput. Ideje?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Bi li curke molim vas stavile i slike vaših dječjih soba? please...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Citiraj Loli prvotno napisa
    A mene zanimaju šarene zavjese, zapravo zastori. Nisam baš nešto imala vremena tražiti, ali nisam ih nigdje vidjela ni usput. Ideje?
    U Meblu....ili bilo kojem dućanu gdje se prodaju zavjese...malo modernijim.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    10

    Početno

    Bebin strop je plav, sa tri velike plafonjere u obliku oblaka (IKEA) a u sredini zuta plafonjera u obliku Sunca.
    Zidovi: gornja polovica bijela, a donja u debljim okomitim prugama, plavo-bijelim. Na granici bijelog dijela zida i donjeg prugastog je traka, plavo bijela(neki delfini).
    Namjestaj u boji bukve i vanilije.
    Tepih plavi sa Winnie the Pooh motivom.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    B je bio explicitan sto se sobe tice, a i cekala sam da sam osluci kad zeli spavati odvoljeno. Naime zeli formulu-1 auto i formulu-1 zid. Auto smo narucili, a zid ofarbali onom sjajnom/masnom crvenom bojom. Na prozor idem nacrtati formulu 1, ili nekoligo njih nekom masom za staklo (ima je kupiti u raznim bojama i kad' se osusi moze se skinuti sa povrsine - zbog pranja na primjer- i ponovo vratiti. Kako je nemam talenta za crtanje idem otprintati crteze formule-1 zalijepiti ih sa vanjske strane stakla, pa cu po tome crtati. Nocni ormaric (nas stari) cu ofarbati u crveno, a gornju stranu cu zalijepiti metalnu foliju, lampu za stolic ce birati sam. Vrata ormara idem ofarbati u boju metala, ali to je vec slijedeca faza. Deda mu je napravio police za zid koje ce mo ofarbati isto u metalik.

    Kad' sve bude postavljeno idemo gledati kave ce mo kutije za igracke i kakav stolic.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa
    kako smo mi sad isto u fazi uređenja dječje sobe, kupila bi one male stolice i stolić od drveta u boji kakve imaju u vrtićima.

    znam da ima u Ikei, ali bilo bi super kad bi mi netko rekao gdje se to može naći kod nas da ne moram vući iz Austrije
    Ne znam kakve stolice imate u vrtiću (u našem su takve da si sigurno ne bi poželila imat tako šta), ali u Baby media shopu imaju preslatke stolice i stolove, drvene, zaobljene, u raznim bojama, jedina mana im je visoka cijena.

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj mamaja prvotno napisa
    Citiraj mamaduda prvotno napisa
    kako smo mi sad isto u fazi uređenja dječje sobe, kupila bi one male stolice i stolić od drveta u boji kakve imaju u vrtićima.

    znam da ima u Ikei, ali bilo bi super kad bi mi netko rekao gdje se to može naći kod nas da ne moram vući iz Austrije
    Ne znam kakve stolice imate u vrtiću (u našem su takve da si sigurno ne bi poželila imat tako šta), ali u Baby media shopu imaju preslatke stolice i stolove, drvene, zaobljene, u raznim bojama, jedina mana im je visoka cijena.
    kažu da u Konzumu ima stolića po 100kn, a stolaca (za životinjskim naslonima) po 40kn.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    Apricot:
    kažu da u Konzumu ima stolića po 100kn, a stolaca (za životinjskim naslonima) po 40kn.
    MM je sutra u ZG, pa bih ga poslala u Konzuma. Jesu li to drveni stolići i stolice i gdje se nalazi Konzum?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    50

    Početno

    Konzuma imaš u Zagrebu 'na svakom koraku', a popis svih trgovina možeš pogledati na njihovoj stranici (www.konzum.hr). No, vjerojatno je da stolice nemaju u svim trgovinama nego samo u super i maxi Konzumima.

    Ja sam baš jučer vidjela te stolice i stol, izgledali su mi vrlo zgodno, ali mi se stolica nije učinila baš čvrstom (jedan klinac ju je imao u rukama i naslon se prilično 'drmao'). E sad, ja sam samo usput bacila pogled dok sam prolazila pa ne znam je li bila samo ta jedna 'raštimana', ali čisto da tvoj suprug obrati pažnju ako će kupovati.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    50

    Početno

    Inače, mi imamo stol i stolicu iz Baby media shopa koje je spomenula mamaja i super su nam.

    Jedini minus je cijena (ako se dobro sjećam stol je bio 280 kn, a mislim da je toliko i stolica), ali to mi je bila jedna od najisplativijih kupnji s obzirom na to koliko ih voli i koliko vremena provodi za tim stolom (a nekad i na njemu ). I izgledaju potpuno isto kao i kad samo ih kupili ako zanemarim dva-tri traga od penkale

  20. #20
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj NinaRea prvotno napisa
    Ja sam baš jučer vidjela te stolice i stol, izgledali su mi vrlo zgodno, ali mi se stolica nije učinila baš čvrstom (jedan klinac ju je imao u rukama i naslon se prilično 'drmao'). E sad, ja sam samo usput bacila pogled dok sam prolazila pa ne znam je li bila samo ta jedna 'raštimana', ali čisto da tvoj suprug obrati pažnju ako će kupovati.
    super informacija, a svi su mi Konzumi "blizu". U kojem si ti bila?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    50

    Početno

    U Zaprešiću

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    148

    Početno

    kad smo kupili stan ostalo nam je jako malo love za kupovinu posebno djecje sobe... ajme sokirale su me cijene npr. zavjesa s djecijim motivima ... pa sam se sama odvazila u kreiranje istih, farbanje zidova i sl. mada sam po prirodi totalni antitalenat za crtanje

    al' malo predlozak iz slikovnica, pa sam crtala prvo obicnom olovkom, rezala tabije od kartona i umjesto lica stavljala isprintane face njenih sestricni i bratica, farbala ih s pastelama.... malo po malo dobili smo teletubbies sobu.
    Zavjese sam radila tako da sam otisla u ducan s materijalima i kupila 2 jedan tamno plavi, deblji i jedan zuti za zvjezdice i mjesece. Napravila predloske za zvjezdice i rezuckala, ljepila i sivala (rukom).

    malo sam i poslikala da vidite:







    tu su i stolcici iz konzuma, nama su super, ko storeni za luciju - stalno ih nanasa okolo, a najvise ih voli poslagati ispod ploce za pisanje i onda nas tjera da svi sjednemo (jel i tata i ja) na stolce i pisemo slova po ploci (ona vec zna pisati slovo I i zblj ).





  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    290

    Početno

    ankika - genijalno !

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    kako su dobre te stolice! nadam se da ih ima i u osijeku! ankika, jesu čvrste?

  25. #25
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ankika, odlično! S čim si farbala sunce i teletubiese? Bojom s kojom se malj, flomasterima, temperama, vodenim bojama...?
    Btw. Lucija mi jako liči na tebe na zadnjoj slici.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    148

    Početno

    nama su stolcici za sad stvarno ok, mislim jesu made in china, al sto danas nije :/
    cak podnasa tezine iznad 100kg - mm testiro vise puta


    sve na zidovima sam farbala bojom za zidove, bijelom - kojoj sam dodavala pigmente i dobivala razne nijanse boja...

    tabbisi nisu na nacrtani na samom zidu - vec su nacrtani na papiru za krojenje (ima ga u NN za par kuna dobis ogromne role debelog papira). Prvo sam ih nacrtala (prema nekim predloscima iz slikovnica i bojanki), zatim izrezala, obojala pastelama, te kao lica ubacila isprintane slike djecice (njenih bratica i sestricni) i to je to.

  27. #27
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Ja sam upravo u uređenju stana pa tako i Tarine sobe, koja će izgledati otprilike ovako: boja zidova narančasta bljedo, ugradbeni ormar (zbog nedostatka ostalog prostora) sa kliznim vratima u sobi, novi krevet tipa koji je malo povišen, a ispod kreveta ide ladica po dužini, na sredini tepih okrugli (u Ikei ću uzeti) i onda malo po malo detalje. Jučer mi je frendica poslala neki link iz Ikee nove stvari za djećju sobu, povoljne cijena pa mislim da ću tepih, stolić, lampicu posude za igračke kupiti u Ikei. Uglavnom mislim da će sobica biti baš onak prava dječja .

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    69

    Početno

    ja sam neki dan "otovrila" sobu.
    Budući da je njegova soba minimalnih dimenzija, 300 x 230.
    Zidove sam obojila u svijetliju narandžaštu do visine 130 cm (ukupna visina 2.80), ostalo je bijelo.
    U ikei sam kupila krevet 80 x 160 sa stranicom iznad glave i sa stranicom sastrane. Visina je oko 30cm. Sa podnicama i madracem (cca 70 EUR).
    Policu za knjige 60 x 120 cm, bijela 25 Eura.

    U bauhausu sam kupila tepih (bala je dužine 4 m) 2.80 x 1,30 sa uzorkom ceste i grada. cca 250 kuna

    Zavjese (materijal tamniji) sam kupila u Martičevoj 10 m x 1,60 (cca 300 kn) i šivanje je bilo 50 kn (super povoljno) jel su me u solidumu tražili 250 kuna za šivanje ((

    Ispod kreveta ima 2 pl kutije 40 l iz bauhausa, al to smo ranije kupili te ne znam cijene.

    Još mi fali luster i još jedne tamno plave zavjese jel ima previše svjetla po danu kad spava.

    Poludio je od sreće!!! sad tak lijepo spava sam cijelu noc u krevetu. Ima 2 godine.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    133

    Početno

    Evo, tu možete pogledati i našu sobicu, sve po zidu rađeno je iz samoljepljive folije, a ormar je kupljen u Domi za 480 kn i obljepljen folijom

    http://public.fotki.com/borna/moja_soba/

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    bb prekrasno ste to napravili. Sada imam par pitanja. Kakva je to folija i gdje se kupi i koliko košta? Kako se ta folija skida sa zidova i namještaja. Ako se lako skine, bojim se da će to ovi moji divljaci sve očerupati. Ako se teško skida bojim se kako ću ja to skinuti za 3 godine kad preselimo klince u drugu sobu.

  31. #31
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    bb, ja ništa ne vidim - samo prazne okvire

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    bb svaka cast, bas je lijepo!
    mene uredjenje vidove sobe uskoro ceka, selimo ovaj mjesec u novi stan :D
    jedna od ideja mi je da dam isprintati plavo nebo sa bijelim oblacima na tanku tkaninu, pa onak objesim kao baldahinić odmah ispod stropa na letvice /ne znam kako objasniti, valjda si možete zamisliti../..

  33. #33
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    bb, stvarno je prekrasno! Mene također zanimaju detalji oko folije.
    Skupljam sve informacije, a onda, nadam se ubrzo i Sven dobiva lijepu sobicu.

  34. #34
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj anek prvotno napisa
    jedna od ideja mi je da dam isprintati plavo nebo sa bijelim oblacima na tanku tkaninu, pa onak objesim kao baldahinić odmah ispod stropa na letvice /ne znam kako objasniti, valjda si možete zamisliti../..
    ovo je suuuper ideja - samo neka materijal bude skroz prozračan i lagan - da se Vidu ne sruši na glavu (neki imaju kofere s duplim dnom, a Vid će imati sobu s duplim stropom)!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    133

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    bb prekrasno ste to napravili. Sada imam par pitanja. Kakva je to folija i gdje se kupi i koliko košta? Kako se ta folija skida sa zidova i namještaja. Ako se lako skine, bojim se da će to ovi moji divljaci sve očerupati. Ako se teško skida bojim se kako ću ja to skinuti za 3 godine kad preselimo klince u drugu sobu.
    Ja kupujem na veliko (naime radim s folijom), al možeš kupiti npr. u Print Studio, Martićevoj, prodaje se na m2, imaš puno, puno boja. Što se tiče skidanja, ne skida se lako, ta folija se inače lijepi na aute, izloge i sl., naravno ak zarežeš s nečim oštrim oštetiš, sa zida kad skineš, ako dugo stoji se vidi trag (ostatak zida zna malo posvjetliti), važno je da ne lijepiš na svježe ofarbani zid. A sa namještaja ak dugo stoji skineš malo teže i može se desiti da ostane ljepila, kaj se mojeg ormara tiče ja ne budem skidala, eventualno ću lijepiti preko ove folije. Kaj se tiče cijene imaš različite god. garancije (duže i kraće) pa o tome ovisi i cijena , ali negdje je oko 30kn/m2.

  36. #36
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ankika, na forumu nije dozvoljeno postavljati fotke, već samo linkove na njih.
    budući da forum šteka, trenutno ne mogu editirati post i staviti samo linkove, ali napravit ću to čim se situacija popravi.
    do onda, molim bez fotografija!

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Zna li možda netko ima li još tih stolica negdje u nekom konzumu,prekrasne su.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    ankika, vau!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    126

    Početno

    Naša soba je žuta, a namještaj je zeleni (boje trave) s nekim narančastim dodacima. Imamo prekrasne bijelo -zelene zavjese na Pipi duge čarape s narančastim pletenicama u donjem dijelu, a u gornjem dijelu su oblaci. Tapet nam je na mediće. Sama sam cijeli strop oslikala. Na sredini je sunce, a okolo su sve oblaci, dok se u jednom kutu nalazi mjesec i zvijezde. Super izgleda. Oblaci su onako nježni, prozračni, ne znam kako to opisati. Dosta sam razrijedila boju kad sam ih radila, tako da se vide, a opet da se ne ističu previše.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    148

    Početno

    ok. nisam znala (nije nas dugo bilo u ovim vodama...)

  41. #41
    Macak2

    Početno

    Ja bih komentirala ovo šivanje zavjesa????? :shock:
    Pa ne mogu vjerovati. Kod nas kad kupite zavjese šivanje je besplatno!!!!
    Platite zavjese i to je to!
    Naša sobica je sva svijetloplava s bijelim oblacima. U sredini je plafonjera-sunce i prozirne zvjezdice koje po mraku svijetle. Zavjese svijetloplave s medekima, tepih s cestama. Konjić za ljuljanje i puno plišanaca.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Ankika, iz kojeg su Konzuma stolci?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    148

    Početno

    bilo ih je u svakom od maxi pa na dalje o cijeloj Hrvatskoj (mi kupili u Djakovu) - al' koliko sam cula samo dan dva jer su se odmah razgrabili.

    probaj pogledat u kojem konzumu koji je malo 'van ruke'

    a zavjese - nije stvar u sivanju, vec u cjeni jednog metra, koja je za deblje materijale /da kroz njih ne ide sunce/ s djecjim motivima oko 200-300kn, a nama je trebalo barem 6 metara... pa racunaj. (ja sam ovako prosla ukupno 200kn i jos su mi najljepse - bas onakve kakve sam si zelila )

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj Nani prvotno napisa
    ono što se meni dosta sviđa su tapete (nemoj odmah zamisliti one što su nekad svi imali, ovo je nešto prekrasno) vidjela sam u jednom dućanu sa namještajem...takvi preslatki dezeni, pa nešto izmišljeno, pa sa pripadajućom posteljinom, može i sa pripadajućim zavjesama....ma stvarno ima svega.
    Nani, koliko takav kompletic otprilike kosta? I drugo, jesu li tapete nezdrave za djecju sobu?

  45. #45
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zašto bi tapete bile nezdrave?
    papir, ne dihtaju kao one iz starih vremena...

    nani, ja sam svojevremeno imala priliku mjesec dana boraviti u sobi u kojoj su zidovi, zavjese, posteljina, sjenilo na lusteru i lampama, papuče i kućni ogrtač bili istoga dezena.
    ne bih to nikome poželjela (iako mi je na prvi pogled bilo jako slatko): em što sam se osjećala ko Sarah Kay, em što bi mi navečer, kada zatvorim oči, ispod kapaka plesao taj sitno-cvjetičasti dezen...
    u ovom slučaju - manje je više!

  46. #46
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    zašto bi tapete bile nezdrave?
    papir, ne dihtaju kao one iz starih vremena...
    ljepilo, ne tapete

  47. #47
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    u ovom slučaju - manje je više!
    u svakom slucaju!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    BB,

    ja sam u NL, pa ne zna gdje da nadjem te folije za oblijepit ormare i sl. Meni su poznati samo oni sto se mogu kupiti u trgovinama koje prodaju hobi artikle. Te mi folije lice na one sto bi se njima oblijepljivali kuhinjski elementi ... razmisljala sam da to kupim ali mi djeluje prilicno tesko zalijepiti bez baloniza vazduha, ili da stoji krivo!!! Par puta sam lijepila foliju na staklo, ali mi je to uvijek bilo jako tesko i (kako sa perfekcionista) ne previse uredno.

    Daj pomozi sa tehnikom lijepljenja, ili su to neke druge folije koje ne zalijepe odmah, pa imas sansu da malo popravis.

  49. #49
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    postoji fora za te mjehure zraka ali je se bas sad ne mogu sjetiti
    ....
    mozgmozgmozg
    ....

    mislim da podloga treba biti mokra pa onda folija klizi dok je lijepis i mozes je tocno namjestiti i izgurati balone.

  50. #50
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    da
    podlogu namocis, obicno se stavlja malo sredstva za prat sudje u vodu i onda je naspricas (ja uzmem neku flasicukoja ima spricu)
    stavis foliju, namjestis je i onda polako krpom i svom snagom upires i guras tu vodu i zrak van

    za one koji to nikad nisu radili preporucam da negdje, na necemu prvo naprave probu i kad skuze u cem je fora nek tek onda idu ljepit ono kaj su prvobitno naumili

    izgleda ko da je pis of kejk zaljepit samoljepljivu foliju, al je vraski tesko bez prethodne prakse, pogotovo na velike povrsine

    i obavezno treba imat skalpel i odrzat povrsinu folije vecu od povrsine za ljepljenje tako da se moze fino zaljepit i nakon toga bez problema obrezat

Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •