Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 286

Tema: Reakcije

  1. #101
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nemojmo tako.
    to nas se stvarno ne tiče.
    nama je važno što on radi SADA, kad je u funkciji minstra zdravstva.
    što je radio, koga vozio, s kim jeo ili se svađao... to nije naša briga.

    molimo vas da ostanemo u domeni rješavanja problema, a ne žutoga tiska.

  2. #102
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Martina123,upravo je sva ta prljavstina razlog zasto je interes pacijenata stavljen u drugi plan.Jedni druge drze za j...Nadam se da ce se to u konacnici mnogima odbiti od glavu.

  3. #103
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja vec 10 dana govorim da Simunic nije fer
    ne znam aposlutno nsita o njemu kao lijecniku, ali vidim po vasim postovima da visoko kotira kao takav, ali doista mi nije jasno kako itko moze davati tako oprecne izjave - meni to od pocetka, kad je Milinovic procitao kako je Simunic zavrsio pismo, ne lici ni na sta drugo nego na ulizivanje i djeluje mi doista onak - za povracat

  4. #104
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Krivo sam citirala gore.... Za Simunovica mogu samo na sve to onda reci: :shock: BLJAK!

  5. #105
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    doktor se zove Šimunić

  6. #106
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    nemojmo tako.
    to nas se stvarno ne tiče.
    nama je važno što on radi SADA, kad je u funkciji minstra zdravstva.
    što je radio, koga vozio, s kim jeo ili se svađao... to nije naša briga.

    molimo vas da ostanemo u domeni rješavanja problema, a ne žutoga tiska.
    Samo sto.... toga ni nije bilo u tisku... U tom je problem i kako kaze taca70... oni jedni druge drze u saci i vjerovatno cak pricaju i protiv svojih uvjerenja, ne vjerujem ja da je nekome ispran mozak nego vjerujem samo u to da pricaju i cine kako im odgovara.
    A kako se vec protiv svih tih zlih vjetrenjaca borim i sama malo me sve to vec umorilo...
    Sretan sam sto su curke preuzele inicijativu i sto se one "umorne" mogu samo malo odmoriti..
    Drago mi je da napokon svi koji se sukobljavaju sa ovim problemom (a jos vise mi je drago da reagiraju i oni koji se nisu sukobili sa inim problemom) sada GLASNO odgovaraju na nepravdu koja se se tiho kroji vec godinama!

    HVALA curke!

  7. #107
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    doktor se zove Šimunić
    Joj, ma znas sto sam htjela napisati... 8)

  8. #108
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno


    Sretan sam sto su curke preuzele inicijativu i sto se one "umorne" mogu samo malo odmoriti..



    ...htjedoh reci sretna.... (mene ce ova kontracepcija u grob staviti.. )

  9. #109
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Cure nemojmo trositi energiju na traceve i nemojmo im dozvoliti da nas uzrujavaju ... idemo svu tu gorcinu i negativnu energiju usmjeriti u borbu da im sutra ne dozvolimo da izglasuju taj jad od zakon!

  10. #110
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    zato se Feric iskupio za nacional

    http://www.nacional.hr/clanak/62382/...z-protiv-djece

  11. #111
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa
    Uostalom, Bog je i vlastitoga sina stvorio nekom vrstom potpomognute oplodnje, ne koristeći se doduše timom ginekologa iz bolnice na Svetome Duhu (tu je ipak nešto jajnih stanica pokradeno), nego je na čitavu stvar nagovorio pravog Svetog Duha, koji je u njegovoj visokoj prinadležnosti kao njegova vlastita trećina. I tako je Djevica Marija ostala virgo intacta i nakon što je začela. I to je jasno.

    8)

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj martina123 prvotno napisa
    ...na nepravdu koja se se tiho kroji vec godinama!
    XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

    Smatram da bi i bez novog Zakona bilo materijala za tužbu, jer ako stari Zakon dozvoljava MPO postupak svima kojim je potreban, a HZZO refundira sredstva samo za 1500 postupaka što bi trebalo učiniti ostalih Xtisuća parova koji zbog navedenog razloga to svoje pravo nemogu ostvariti???!!! I ja mislim da se MPO populacija već godinama potkrada i obespravljuje, a dotičnom No1 s ovakvim nazadnjačkim stavom dođemo kao "čarapica" iz koje uvijek može ispuknuti lovu kad mu treba!!!

  13. #113
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    baš je odličan tekst, posebno ovaj dio

    Drže se slova zakona i kada treba prezervativima spašavati živote u Africi, pa budući život smatraju vrednijim od sadašnjega, nerođene poštuju više no rođene, apstraktni zakon pretpostavljaju konkretnome živom biću i zapravo im do čovjeka nije stalo.

    ma odlično!

  14. #114
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Odličan je ovaj Ferić, ovim je jako dobro rekao kog oni štite!? ...nažalost samo sebe isvoje interese!

    HDZ je ovim zakonom izabrao najbolji način da zaštiti djecu: sprečavaju ih da se rode, a kao što znamo, nerođenima se ne može dogoditi nikakvo zlo.
    Oni su čista budućnost koja se, eto, nije dogodila.
    U biti ovim zakonom oni oduzimaju prvao nerođenoj djeci da se rode!

  15. #115
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj visibaba prvotno napisa
    ono sto me najvise sokiralo je intervju s dr.Simunicem koji kaze da mu je "zao sto zakon prosli tjedan nije izglasan" i da "cestita ministru dr.Milinovicu koji unatoc zamjerkama ima cvrstu volju da donese ovaj zakon" :shock: :shock: :shock:
    skenirat cu vam clanak
    Ovo mi stvarno nije jasno jer je Šimunić nedavno davao izjave kako je prijedlog loš, to je neka zabuna?

  16. #116
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa
    meni se stvarno učinilo da sam ga vidjela na Trgu u subotu i da je i on puhao balone :? no, ja ipak imam dioptriju 8)

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    23

    Početno

    Sad sam se stvarno najjezila na zadju recenicu iz tog clanka

    A onima koji se svim srcem zalažu za umjetnu oplodnju može se zamjeriti samo jedno: to što misle da se na ovakav svijet, u kojemu je HDZ većinska stranka, a Katolička crkva vodeći moralni i duhovni autoritet, uopće isplati donositi novi život.

    Stvarno je zalosno ovakvo stanje!

  18. #118
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Dr. Šimunić u ovom članku....
    http://www.nacional.hr/clanak/48937/...-kontracepcije

    ... i sam kaže:
    U HDZ-u sam još uvijek, ali bez ikakve funkcije. Bez obzira na to plaćam li članarinu ili ne, moja sklonost i pripadnost su na toj strani.
    i u istom tekstu na pitanje o MPO kaže da ga sudjelovanje u stvaranju života oduševljava, ali na kraju i navodi:
    Ne preporučuje Svjetska zdravstvena organizacija bez razloga rađanje između 21. i 25. godine. Danas žene imaju puno više ambicija koje moraju ostvariti prije trudnoće....zato bi trebalo biti više senzibiliteta za žene i poticanje na ranije rađanje
    Ne govori on ništa loše, ali ono što htjedoh reći, da bez obzira što je on MPO stručnjak i bavi se time ne mora značiti i da on iz nekog osobnog stajališta i uvjerenja ne podržava ovaj prijedlog zakona kakav je ili barem njegov dio. Ako to nisu stajališta i uvjerenja onda su tu uvijek interesi...privatnik na strani HDZ-a, više prostora za sve....najpametnije je u ovoj situaciji reći da tako je i raditi po svom jer i onako čovjek zna da je to nažalost već gotova stvar...pa zašto si dodatno komplicirati život...on bez posla neće ostati!

  19. #119

  20. #120
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Nažalost u svemu tome mi smo jedini koji ispaštamo.
    Doktori znaju da to nije dobro za nas ni za njih jer umjesto da napreduju, oni nazaduju, ali vjerojatno je i njima više dosta da ih se na sam spomen „umjetne oplodnje“ uvijek proziva na neke malverzacije s js i povezuje s aferom Kurjak.
    I sama bi na njihovom mjestu rekla; Dajte nam više zakon i proceduru po kojoj da radimo i pustite nas da radimo.
    Doktori će se prilagoditi tome, a što će im drugo preostati; smije se oploditi samo 3 jajne stanice, ok oplodit ćemo 3; nema zamrzavanja, nema; nema vjenčanog lista, nema mpo…imat će manje postupaka, manje posla oko samih postupka….konačno u skladu s malim plaćama.
    …. jedino mi smo ti kojima će naposljetku ostati prazne ruke i bol…

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj TinkiVinki prvotno napisa
    http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/kuz-protiv-predlozenog-zakona-o-medicinskoj-oplodnji.html

    :D
    Kratko, jasno, .... i dobro napisano!!!

  22. #122

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    43

  23. #123
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Natalina prvotno napisa
    Dr. Šimunić u ovom članku....
    http://www.nacional.hr/clanak/48937/...-kontracepcije

    Ne preporučuje Svjetska zdravstvena organizacija bez razloga rađanje između 21. i 25. godine. Danas žene imaju puno više ambicija koje moraju ostvariti prije trudnoće....zato bi trebalo biti više senzibiliteta za žene i poticanje na ranije rađanje
    Ne govori on ništa loše...
    Pa ako će se u njegovom savršenom svijetu školovati samo muškarci, i ako su samo muškom rodu dozvoljene ambicije... meni je to loše, loše, loše :/
    Kakav senzibilitet, kakvo poticanje na ranije rađanje, o čemu on priča, u kojoj je on godini, 2009? I što sad, hoće li uvesti neki kraći program obrazovanja za žene, tako da stignemo rađat u ranim 20-tima.
    Možda će HDZ zabranit školovanje ženama (još jedna povijesna odluka gđe. Kosor)

    Draga moja, on govori loše da lošije ne može, sram ga bilo

  24. #124
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Citiraj Natalina prvotno napisa
    Dr. Šimunić u ovom članku....
    http://www.nacional.hr/clanak/48937/...-kontracepcije

    Ne preporučuje Svjetska zdravstvena organizacija bez razloga rađanje između 21. i 25. godine. Danas žene imaju puno više ambicija koje moraju ostvariti prije trudnoće....zato bi trebalo biti više senzibiliteta za žene i poticanje na ranije rađanje
    Ne govori on ništa loše...
    Pa ako će se u njegovom savršenom svijetu školovati samo muškarci, i ako su samo muškom rodu dozvoljene ambicije... meni je to loše, loše, loše :/
    Kakav senzibilitet, kakvo poticanje na ranije rađanje, o čemu on priča, u kojoj je on godini, 2009? I što sad, hoće li uvesti neki kraći program obrazovanja za žene, tako da stignemo rađat u ranim 20-tima.
    Možda će HDZ zabranit školovanje ženama (još jedna povijesna odluka gđe. Kosor)

    Draga moja, on govori loše da lošije ne može, sram ga bilo
    Yeap. I smjet ćemo hodati 5 metara iza naših muževa koje će nam očevi odabrati.

  25. #125
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

  26. #126
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Ne znam je li ovo prava tema za link na karikaturu?
    http://www.niktitanik.com/?p=2699

  27. #127
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Zaustavite zemlju, silazim!

  28. #128
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa
    Citiraj pujica prvotno napisa
    meni se stvarno učinilo da sam ga vidjela na Trgu u subotu i da je i on puhao balone :? no, ja ipak imam dioptriju 8)
    Ne znam, ali za tekst: Gospodine Feriću, pregenijalno!

  29. #129
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Ja se ne bih složila s ovih par postova gore o prof. Š.
    Nije on kriv ako je rekao ono što je činjenica:
    Žene su najplodnije u dvadesetim godinama. Kasnije plodnost opada.
    Rekao je da treba više senzibiliteta za žene.
    Znači da mene budući šef ne pita: kad ću, šta ću. Da me dočeka radno mjesto kad se vratim s porodiljnog. Da imam vrtić za upisati dijete. Da imam socijalna prava...

  30. #130
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa
    Ja se ne bih složila s ovih par postova gore o prof. Š.
    Nije on kriv ako je rekao ono što je činjenica:
    Žene su najplodnije u dvadesetim godinama. Kasnije plodnost opada.
    Rekao je da treba više senzibiliteta za žene.
    Znači da mene budući šef ne pita: kad ću, šta ću. Da me dočeka radno mjesto kad se vratim s porodiljnog. Da imam vrtić za upisati dijete. Da imam socijalna prava...
    Meni se uopće ne sviđa ovo aludiranje na previše ambicija. I kakav senzibilitet on zamišlja - zapošljavanje žena odmah nakon ekspresnog studija tako da stignu rađat. Opet diskriminacija, prema muškarcima.

    Primjer. Imam 33 godine, studij sam završila u roku, zaposlila sam se u struci niti pola godine nakon diplome, udala godinu kasnije za dugogodišnju ljubav... sve po planu, sve u roku. Jedino nismo planirali endometriozu i asthenozoospermiu Ali opet, imali smo sreće pa danas čekamo drugo dijete, i ako i dalje budemo ove sreće bit će ih još. A školovanje - još nisam gotova, imam još doktorirati. I kako se ja uklapam u svijet dr. Šimunića? Ambiciozna kučka ili bad luck?

    A ovo što ti pišeš je zakonska i moralna obaveza poslodavca (radno mjesto), lokalne zajednice (vrtić), države (socijalna prava)... zar ne?

  31. #131
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    pa ne mogu vjerovati kako stalno se traže nekakve aluzije ili pogrešno tumačenje :? Pa čovjek je rekao istinu-daj malo pogledajte statistike-logično je da plodnost žene opada sa 35 na dalje.Najplodnija je u tom periodu kada je on to napisao-i nije nikakvu laž izjavio.I ja sam se udala sa 28.Sada to sa mpo već polako ide nizlaznom putanjom.Godine čine svoje,pomirite se s tim.Nije čovjek rekao:Tko vam je kriv što se niste udale sa 20,već je stručno rekao o plodnosti-i to je ok.Nemoramo se odmah naći prozvane u tome.

  32. #132
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Pa Šimuniću super paše novi zakon - krio ionako ne smije koristiti u privatnoj klinici, pa ga to ne dira, a uzimanje samo 3 jajne stanice znači da će žene plaćati više postupaka njegovoj klinici. :/

  33. #133
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj BHany prvotno napisa
    ja otišla vidjeti na online izdanje i našla ovo http://www.nacional.hr/clanak/62216/...jka-a-tko-nije :/

    mislim stvarno...krajnje deplasirano...poligon za filozofiranje
    Ma kakvo filozofiranje..
    " ...mogu umiriti Milanku Opačić. Reći će vlada "da" i djetetu na kraju. I smrti, čim SDP i HSLS zatraže ozakonjenje eutanazije..."
    Gospodine Beck, sram Vas može biti. Usporediti medicinski potpomognutu oplodnju sa eutanazijom?

  34. #134
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj pčelica2009 prvotno napisa
    Pa čovjek je rekao istinu-daj malo pogledajte statistike-logično je da plodnost žene opada sa 35 na dalje.Najplodnija je u tom periodu kada je on to napisao-i nije nikakvu laž izjavio.
    ako mislis na ovaj clanak sto je Natalina linkala, on ne spominje 35, nego 25 godina.

  35. #135
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Pa nije otkrio Ameriku s izjavom da plodnost opada s godinama ali bas bi se zbog toga trebao jos vise zauzeti protiv donosenja ovakvog zakona.

  36. #136
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    ma dajte cure ja sam osobno iz njegovih usta čula njegovo mišljenje o zakonu i ne bi ga i sdp-ovci branili.I nemojmo nagađati već govorimo provjereno.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    804

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa
    Ja se ne bih složila s ovih par postova gore o prof. Š.
    Nije on kriv ako je rekao ono što je činjenica:
    Žene su najplodnije u dvadesetim godinama. Kasnije plodnost opada.
    Rekao je da treba više senzibiliteta za žene.

    a meni je vec na usi izlazi prica o zeninim godinama kao o kljucnom razlogu za ivf.
    ako se ne varam za neplodnost:
    30% je "problem" zena
    30% je "problem" muskarac
    30% su ili oboje ili idiopatska neplodnost.

    cemu vodeci mpo doktor stalno spominje zenske godine??? crkva samo tako nesto i ceka, pa smo ili promiskuitetne ili karijeristice. krasna etiketa.

    meni je to izuzetno netakticno i neoprezno, da ne kazem nesto gore, jer stalno se spominje samo 30% razloga za neplodnost, a o ostalom se vise manje suti

  38. #138

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    804

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Pa Šimuniću super paše novi zakon - krio ionako ne smije koristiti u privatnoj klinici, pa ga to ne dira, a uzimanje samo 3 jajne stanice znači da će žene plaćati više postupaka njegovoj klinici. :/

    tako nekako ispada, nazalost.

    iako mislim da nije bas takav negativac, ali previse je mlak, a milinovica nije demantirao za onaj "gaf" u saboru :/ barem ja to nisam tako iscitala u onoj izjavi u slobodnoj dalmaciji.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    110

    Početno U nacionalu

    Objavljeno u Nacionalu br. 713, 2009-07-14

    Autor:Zoran Ferić

    Otpusno pismo
    Crkva i HDZ protiv djece

    Željenu djecu nitko neće ostaviti u Caritasovu domu da ih tamo siluju domari, neće ih prepustiti državnoj skrbi pa da država troši svoj teško stečeni novac na zemlji na tuđu kopilad, a mogla bi na Mercedese i Audije. Uostalom, za odgoj tri takva djeteta može se kupiti barem BMW-ov terenac



    Zoran Ferić
    Bog je htio da čovjek otkrije umjetnu oplodnju. To je valjda jasno. Jer, ništa se važno za čovjeka na ovome svijetu ne događa bez volje onoga koji ga je stvorio. A sada namjesnici Božji na Zemlji i sam Sveti otac u ime Boga ne dozvoljavaju ono što je sam Bog već dozvolio. Time i papa nekako postaje papskiji od Pape, a oni koji na ovome svijetu tumače volju Božju zalažu se za tobožnje Božje i moralne zakone više i od Boga samoga. Uostalom, Bog je i vlastitoga sina stvorio nekom vrstom potpomognute oplodnje, ne koristeći se doduše timom ginekologa iz bolnice na Svetome Duhu (tu je ipak nešto jajnih stanica pokradeno), nego je na čitavu stvar nagovorio pravog Svetog Duha, koji je u njegovoj visokoj prinadležnosti kao njegova vlastita trećina. I tako je Djevica Marija ostala virgo intacta i nakon što je začela. I to je jasno.

    Jedino nije jasna ona priča o Mariji kao „vazda djevici" budući da je žena rodila u štalici u Betlehemu. Sve se o tom događaju već zna, a rodila je zdravoga dječaka, reklo bi se prirodnim putom, pa je, prema tome, jedina djevica koja je deflorirana iznutra, u štalici, s ovčicama, zvijezdom repaticom i tri kralja. Ali ma kakva se sve scenografija tu dogodila, Marija je, ako je rodila, ipak deflorirana i to od strane ploda koji je postao po Duhu Svetomu, a rodio se kao čovjek. Prema tome, Blažena Djevica je, bez namjere da se rugam vjeri i svetinjama vjere, nego samo prostodušno zaključujem, Djevica je dakle prva žena koja je deflorirana iznutra i jedna od stvarno rijetkih koju je deflorirao vlastiti sin. A sve skupa je bilo, kako se kaže, potpomognuto - i to bi dobro trebali znati i na Kaptolu i u HDZ-u. No, na tim visokim mjestima, sveta braća i zastupnici vladajuće partije uporno se prave kao da ne znaju tu činjenicu i kao da čitava ta priča o znanosti kao produženoj ruci Božjoj ne može taknuti njihove činovničke duše, jer se oni strogo drže slova zakona. Drže se slova zakona i kada treba prezervativima spašavati živote u Africi, pa budući život smatraju vrednijim od sadašnjega, nerođene poštuju više no rođene, apstraktni zakon pretpostavljaju konkretnome živom biću i zapravo im do čovjeka nije stalo. Glasno i retorički uvjerljivo zalažu se za rast nataliteta u ovoj zemlji, a na perfidan način, pomoću svojih satelita u partiji koja već dvadeset godina ovisi o njihovoj političkoj agitaciji, čine sve da željne djece među nama bude zapravo sve manje.

    Jer, djeca rođena potpomognutom oplodnjom su jako željena djeca, njih nitko neće ostaviti u Caritasovu domu da ih tamo siluju domari, neće ih prepustiti državnoj skrbi pa da država troši svoj teško stečeni novac na zemlji na tuđu kopilad, a mogla bi na Mercedese i Audije. Uostalom, za odgoj tri takva djeteta može se kupiti barem BMW-ov terenac. Takvu djecu po svoj prilici neće ni zlostavljati, ni tući, ni tjerati na dječji rad i prostituciju. Napominjem, takva su djeca željena. I sada se tu događa zanimljiv paradoks. U HDZ-ovu prijedlogu Zakona o oplodnji ne dozvoljava se ljudskim bićima koja nisu u braku koristiti medicinske usluge za stvaranje novoga života pod izlikom da se time štite nerođena djeca. Nerođena djeca trebala bi imati obitelj koja se brine za njih, trebala bi imati roditelje koji ih vole i preuzimaju odgovornost za njihov odgoj i uzdržavanje.

    HDZ i njegovi crkveni poglavari valjda smatraju da djeca, ako nemaju oba roditelja, ili ako ti roditelji nisu muško i žensko, nego, recimo, žensko i žensko, da ta djeca neće biti voljena i da će im biti prouzročene nenadoknadive psihičke patnje ili će čak pasti na državnu skrb. Ne znam jesu li rađena statistička istraživanja o tome, ali zdrav razum nam kaže da po domovima za napuštenu djecu ima najmanje onih koji su začeti potpomognutom oplodnjom i da se takvom djecom najmanje bave centri za socijalnu skrb i druge društvene institucije. Takva djeca od svojih roditelja, neovisno o tome jesu li u braku ili nisu, jesu li samohrani ili nisu, dobivaju možda i više ljubavi i pažnje, nego druga djeca. Jer, kad se žena odluči na taj dugotrajan, skup i bolan postupak, to je potvrda barem jednoga: snažne želje za imanjem djeteta. Isto tako, to je nerijetko plod dobro promišljene odluke u kojoj su, najčešće, sagledane i sve najvažnije komponente roditeljstva: od želje i ljubavi do materijalnih aspekata.

    Prema tome, izgleda nam da HDZ i oni koji ga u tome podržavaju, ovim zakonom štite djecu od najboljih roditelja, samo zato što to ne odgovara činovnicima iz Katoličke crkve. Uostalom, ako želimo biti cinični, HDZ je ovim zakonom izabrao najbolji način da zaštiti djecu: sprečavaju ih da se rode, a kao što znamo, nerođenima se ne može dogoditi nikakvo zlo. Nerođene ne siluju po domovima, nerođene ne prostituiraju, ne tuku, ne tjeraju na prošnju, nerođene ne sakate niti ih prodaju za organe, nerođene ne maltretiraju čak ni strogi učitelji ni zločesti susjedi, nerođeni jedni nad drugima ne vrše nasilje, oni su slobodni od svega kao što su slobodni mrtvi. Čak i slobodniji, jer mrtvi polažu svoje račune Bogu, a nerođeni, budući da nisu živjeli, nemaju takvih računa, njima se smrt dogodila prije smrti i kao takvi uživaju potpunu slobodu u bilo kojoj vjeri ili sistemu. Oni su čista budućnost koja se, eto, nije dogodila.

    U svemu tome malo je nelogično što se Katolička crkva s toliko pažnje brine o nerođenima, čak toliko da štiti nerođene braneći kontracepciju i kad spašava živote, a ne želi uzeti u zaštitu one koji se nisu rodili zbog restriktivnih zakona što ih je po Europi sama posijala. Jer, Zakon o oplodnji nije restriktivan, protuustavan i diskriminatoran samo zato da se djelomično uklopi u etičke okvire koje diktira Kaptol, on je napravljen tako da u krajnjoj liniji obeshrabri i oteža svaku umjetnu oplodnju, taj je zakon u tom smislu krajnje perfidan: izgleda kao kompromis između katoličke i liberalne opcije, a zapravo je skup odredbi za ometanje oplodnje u cjelini. I zato bi se trebalo suprotstaviti takvome zakonu i liberalizirati pravo na reprodukciju. A onima koji se svim srcem zalažu za umjetnu oplodnju može se zamjeriti samo jedno: to što misle da se na ovakav svijet, u kojemu je HDZ većinska stranka, a Katolička crkva vodeći moralni i duhovni autoritet, uopće isplati donositi novi život.

    http://www.facebook.com/ext/share.ph...=_92In&u=ko4Hn

  40. #140
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Zara... kad me već citiraš bilo bi dobro i da pročitaš šta pišem. Nisam nigdje rekla da su ženine godine ključan razlog za ivf. Niti je on to rekao. Samo da žene lakše zatrudne ako su mlađe. Ključna je riječ lakše. Ako žena ima neprohodne jajovode ili endometriozu ni da krene s 18 joj nije put lak i jednostavan

  41. #141
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj visibaba prvotno napisa
    danasnji Nacional preko cijele naslovnice ima temu novog zakona o MPO, te clanak koji nazalost nije cijeli dostupan na webu.
    pokusali su ilustrativno prikazati postupak IVF, te ukazati na nedostatke oplodnje samo 3 js i smrzavanja js umjesto embrija.
    ono sto me najvise sokiralo je intervju s dr.Simunicem koji kaze da mu je "zao sto zakon prosli tjedan nije izglasan" i da "cestita ministru dr.Milinovicu koji unatoc zamjerkama ima cvrstu volju da donese ovaj zakon" :shock: :shock: :shock:
    skenirat cu vam clanak
    cit. sa linka:
    "Kao predsjednik Hrvatskog društva za humanu reprodukciju moram reći da mi je žao što zakon nije donesen. Iako smatram da su tom zakonu potrebne neke korekcije, za nas kao struku bolje je imati ikakav zakon nego nikakav. Jer dosad smo bili u svojevrsnom vakuumu, budući da je stari zakon iz 1978. obrađivao samo doniranje sjemena. Iako ja čvrsto vjerujem i očekujem da će se prije ili poslije korigirati određene stavke koje se pokažu prerestriktivnima ili ishitrenima. Dugi niz godina bio sam u povjerenstvima koja su sastavljala ovaj zakon, osim u zadnjem, i znam koliko je to tvrd orah. Svi prijašnji ministri i vlade odustajali su od konačnog rješenja ovog zakona iz ovih ili onih razloga koji mogu biti jasni ili ne, ali činjenica je da Hrvatska nije bila ni blizu donošenja novog zakona. U tom pogledu svakako čestitam ministru, dr. Milinoviću, koji je relativno brzo, unatoč zamjerkama koje su već dobro poznate, ipak taj zakon stavio u raspravu i što ima čvrstu volju da ga i donese. Jasno je da je taj zakon Stvaran pod različitim utjecajima, a struka je samo ponekad konzultirana, što je pokazala i prošlotjedna žučna saborska rasprava."

    Citiraj aenea prvotno napisa
    Eto..upravo o tome sam i govorila. Ako naši liječnici ne mogu, ne smiju, ne znaju reći nešto smisleno, radije neka šute. Mislim da će nam ta Šimunićeva izjava donijeti jako puno štete. Ma briga njega..Fuj.
    Nisam bila u pravu. Pri komentiranju nisam još pročitala tekst (nisam mogla otvoriti linkove) i komentirala sam temeljem izvučenog iz konteksta. Ne mislim da će nam donijeti puno štete. Ali definitivno nam neće koristiti. Općenito pokušava nit smrdit nit mirisat, odnosno podići i predlagatelju zakona i onima koji mu se protive. Bezveze. A ovo sa bolje ikakav zakon nego nikakav pa ćemo ga kasnije korigirat, već unaprijed svjesni da u najboljem slučaju prepun rupa, nedorečenosti, nelogičnosti i štetnosti, je po meni u najmanju ruku neozbiljno. Jadna je država koja na taj način donosi zakone.

  42. #142
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Malo sam se već pogubila od silnog iščitavanja i ostalog..Gdje se mogu naći ostale izjave o kojima govorite? U ovim linkovima sa Nacionala ja to ne vidim. Fala

  43. #143

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    804

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa
    Zara... kad me već citiraš bilo bi dobro i da pročitaš šta pišem. Nisam nigdje rekla da su ženine godine ključan razlog za ivf. Niti je on to rekao. Samo da žene lakše zatrudne ako su mlađe. Ključna je riječ lakše. Ako žena ima neprohodne jajovode ili endometriozu ni da krene s 18 joj nije put lak i jednostavan

    ovo nije bilo upuceno tebi vec simunicevom komentaru.
    tebe sam citirala jer si rekla da se ne slazes sa kritiziranjem simunica, pa eto ja se ne slazem sa tobom da ga ne treba kritizirati.
    jesam zakomplicirala

  44. #144
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa
    Samo da žene lakše zatrudne ako su mlađe. Ključna je riječ lakše.
    Točno. Ali to nikako nije podatak koji je potrebno naglašavati. Uostalom, upravo iz tog podatka kreću mnoge predrasude o MPO pa ga je on, valjda upućen u tematiku, mogao i prešutjeti, a naglasak staviti na neke druge, također važne, činjenice koje mogu utjecati na plodnost.

  45. #145
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Ne znam je li netko već stavio ovaj link... http://www.vecernji.hr/vijesti/nas-n...ji-clanak-4084

  46. #146

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Shanti prvotno napisa
    Ne znam je li netko već stavio ovaj link... http://www.vecernji.hr/vijesti/nas-n...ji-clanak-4084
    Ajme, kako su ovo prekrasna djeca!

    Istina je da jedna slika govori vise od tisucu rijeci i ako ovo ne smeksa srca kamena, onda ne znam sta ce.

  47. #147
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa
    Istina je da jedna slika govori vise od tisucu rijeci i ako ovo ne smeksa srca kamena, onda ne znam sta ce.
    Prijevremeni izbori?

    A dječica su preprepreslatka...

  48. #148
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa
    Nisam bila u pravu. Pri komentiranju nisam još pročitala tekst (nisam mogla otvoriti linkove) i komentirala sam temeljem izvučenog iz konteksta. Ne mislim da će nam donijeti puno štete. Ali definitivno nam neće koristiti. Općenito pokušava nit smrdit nit mirisat, odnosno podići i predlagatelju zakona i onima koji mu se protive. Bezveze. A ovo sa bolje ikakav zakon nego nikakav pa ćemo ga kasnije korigirat, već unaprijed svjesni da u najboljem slučaju prepun rupa, nedorečenosti, nelogičnosti i štetnosti, je po meni u najmanju ruku neozbiljno. Jadna je država koja na taj način donosi zakone.
    sorry, znam da sam izvukla iz konteksta, ali sam bila toliko shokirana da sam morala nesto napisati, a odmah sam i dodala da cu stavit cijeli clanak, kao sto ubrzo i jesam.

    Citiraj pčelica2009 prvotno napisa
    ma dajte cure ja sam osobno iz njegovih usta čula njegovo mišljenje o zakonu i ne bi ga i sdp-ovci branili.I nemojmo nagađati već govorimo provjereno.
    nadam se da je tako, stvarno se nadam.
    al ako ne smije/ne moze reci ono sto stvarno misli, onda bi bilo bolje, kao sto je vec netko rekao, da uopce nista ne govori :/

  49. #149
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj visibaba prvotno napisa
    Citiraj aenea prvotno napisa
    Nisam bila u pravu. Pri komentiranju nisam još pročitala tekst (nisam mogla otvoriti linkove) i komentirala sam temeljem izvučenog iz konteksta. Ne mislim da će nam donijeti puno štete. Ali definitivno nam neće koristiti. Općenito pokušava nit smrdit nit mirisat, odnosno podići i predlagatelju zakona i onima koji mu se protive. Bezveze. A ovo sa bolje ikakav zakon nego nikakav pa ćemo ga kasnije korigirat, već unaprijed svjesni da u najboljem slučaju prepun rupa, nedorečenosti, nelogičnosti i štetnosti, je po meni u najmanju ruku neozbiljno. Jadna je država koja na taj način donosi zakone.
    sorry, znam da sam izvukla iz konteksta, ali sam bila toliko shokirana da sam morala nesto napisati, a odmah sam i dodala da cu stavit cijeli clanak, kao sto ubrzo i jesam.

    Citiraj pčelica2009 prvotno napisa
    ma dajte cure ja sam osobno iz njegovih usta čula njegovo mišljenje o zakonu i ne bi ga i sdp-ovci branili.I nemojmo nagađati već govorimo provjereno.
    nadam se da je tako, stvarno se nadam.
    al ako ne smije/ne moze reci ono sto stvarno misli, onda bi bilo bolje, kao sto je vec netko rekao, da uopce nista ne govori :/
    Ma sve pet. Samo i same moramo biti oprezne u tome što govorimo da ne izgubimo kredibilitet. Ja sam naučila nešto iz ovog

  50. #150
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa
    Citiraj pujica prvotno napisa
    meni se stvarno učinilo da sam ga vidjela na Trgu u subotu i da je i on puhao balone :? no, ja ipak imam dioptriju 8)
    Bio je. Nisam bila u subotu, ali sam ga vidjela na fotkama.

    Šimunić me ni najmanje nije iznenadio.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •