Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 55 od 55

Tema: danas, hrt 1 mir i dobro

  1. #51
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa
    onda onaj ministar itekako krsi prava vjernika islamske vjeroispovijest sa one 3 JS koje se smiju oploditi ....

    znam da udaram nisko ali trebalo bi protiv onoga i na tu kartu zaigrati on svima uzima naka prava....pa u čije ime????
    to je i mene zanimalo zasto se ne oglase manjine - recimo, jako me zanima kako je gosp. Tankovic, cini mi se aktuelni predsjednik SDA Hrvatske glasao na Odboru za zastitu prava manjina kad se vodila rasprava o ovom Zakonu. koliko sam uspjela vidjeti, na kraju je Odbor ostao podijeljenog misljenja...

    no, sve to zapravo i ne bi smjelo biti vazno - svojim Ustavom Hrvatska se deklarira kao sekularna drzava - zasto je onda bitan stav ijedne vjerske zajednice? zasto se za misljenje pita vjernike, a ne gradjane?

    ovakvim zakonom narusavaju se prava mnogih kategorija i grupa gradjana, ali je apsurdno da su najvise ugrozena prava onih radi kojih se zakon i donosi...

  2. #52
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    moj komentar-osobno mi se nije svidjelo što je onaj svećenik govorio o mpo i Bog daje.Ma tko je on da zna da to Bog ne želi?Gdje je on to pročitao.Vjerujem da ste već shvatili iz mojih postova da ponekad stanem na stranu vjere i ja unatoč svemu želim ići u crkvu i ako ostanem trudna,krstit ću svoje dijete i ići će u crkvu(zbog vjere i Boga,a ne zbog svećenika).Pa nije Juda taj koji je ubio Isusa,niti Poncije Pilat(zato je ona simbolika-oprati ruke od svega) već židovski svećenici.Stari zavjet je suprotan novom.Isus je upravo taj koji se protivio svećenićkim zakonima-zato su ga i razapeli.Tako da je moja vjera jaka,a crkvene teorije odvagnem.I ne ispovjedam se svećenicima-već Bogu.Eto,oprostite na malom teološkom filozofiranju.Ja ne činim grijeh što idem na mpo,a ako netko od njih misli da je to grijeh-ok. "neka prvi baci kamen".

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    ...ako se pripadnici katolicke zajednice, vjernici, itd tim stajalistima u vezi mpo i doticnog zakona protive, neka se izbore za drukcija stajalista crkve.koliko vidim pripadnici katolocke zajednice nisu "homogeno tijelo" koje se bezrezervno povinjava stajalistima crkvenih institucija, a jos manje po tim naputcima zivi.

    vezano na crkvu u hrvata, problematika ovog prijedloga zakona nije u tome sto glas koncila o tome misli, nego da se zakoni jedne sekularne i nadam se demokratske i gradanske drzave donose ili ne donose po naputku crkve.

    u tom smislu nalazim ovake topike gdje se po n-ti put razvlaci sto glas koncila tvrdi ili ne tvrdi besmislenima.
    (valjda postoje neki "vjerski" forumi gdje zainteresirani mogu o tim vjerskim aspektima razglabati)
    Ovo moram potpisat i naglasiti boldano uz komentar glede toga: za maleni
    napredak u promjeni stava Crkvene zajednice potrebna su stoljeća!!!

  4. #54

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    ali kako onda protumaciti dogmu o bezgresnom zacecu gdje isto tako nije bilo bracnog sjedinjenja? Pa time sami sebi skacu u usta!



    Ko kaže da nije bilo bračnog sjedinjenja. Koliko ja znam govori se o Marijinom bezgrešnom začeću a ne Isusovom. Dakle, Marija je prilikom začeća bila oslobođena svih grijeha. Crkva ne smatra da je "bezgrešno začeće" začeće bez seksa, to se često krivo tumači.

  5. #55
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    greška je nastala u prijevodu, pravi prijevod je glasio : "beztjelesnom"
    reka jednom neki teolog na TV-u

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •