Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 55

Tema: danas, hrt 1 mir i dobro

  1. #1
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno danas, hrt 1 mir i dobro

    u 15:05, hrt 1, emisija mir i dobro, bit će prilog o MPO

  2. #2
    darci avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    462

    Početno

    Sve me strah da će reći nešto "pametno"

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    110

    Početno Ne brinite

    Ne brinite i oni su organizirali kampanju protiv nas.
    Npr. prije pročitah ovo
    http://www.glas-koncila.hr/rubrike_r...?news_ID=16994

    Oni njemu predlažu da ne zamrzava sjeme :?
    I sada zamisli ti tipa kada mu poslije svih tih silnih operacija,kemoterapija i zračenja dođe zamisao da ima dijecu.
    Ili još gore da njoj dođe krizno razdoblje ,depresija i potreba za majčinstvom.Ako ga npr. ide prevariti doči če krvoproliča ili u najboljem slučaju do rastave.
    Pa onda pate dijeca rooditelji okolina a i slijedeči brakovi dijece.
    Ako pak nemaju dijece onda alkoholizam, svađanje i sl.

    Ma njih treba napasti otvoreno i direktno.

    Po forumima, javit se u emisuju,slati mailove kometirat svagdje i stalno samo napadat i napdat.

    I što je najvažinije NE DAT SE IMPRESIONIRAT NJIHOVOM STALOŽENOČU,MIRNOČOM GOVORA I PODLOŠČU

  4. #4
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    a jesu čudni
    i šta ima veze što oplodnja nije nastala spajanjem pe****sa i pi*** ?
    šta novi život nije važniji od tehnike?
    tko su oni da sude?

  5. #5
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno


    definitivno nesmijem gledati tlak mi je ionako previsok a o njihovim stavovima neću ni razmišljati.
    Neće sigurno pričati o pedofiliji u njihovim redovima nego će se petljati gdje im nije mjesto..uh bolje da šutim

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa

    definitivno nesmijem gledati tlak mi je ionako previsok a o njihovim stavovima neću ni razmišljati.
    Neće sigurno pričati o pedofiliji u njihovim redovima nego će se petljati gdje im nije mjesto..uh bolje da šutim
    Ja znam barem 4 para koji nisu mogli imati dijece-od tih dva para ja umrlo od starosti i inih bolesti.Naravno u to vrijeme nije bilo IVF
    Kod večine tih parova javile su brojne psih. drame.

    Npr. kada sam bio mali pazio me je jedan takav par(prije vrtiča)Zamislite zvali su se Papa i Ivana(koja je to slučajnost).Dakle taj čovjek je bio kronični alkoholičar ali samo onda kada mene nije bilo :shock:
    Kada me je čuvao niko me nije smio ni taknut.
    A njegova žena vjernica kada je išla na ispovjed(ja sam slušao ispod ispovjedaonice)njoj svečenik govori-pa nije to tako pa nije vas htio tuči treba samo da se molite.Kuži ti to nju muž alkoholičar tuče a on njoj govori da se treba moliti.Poslje je duboko u starost nakon njegove smrti imala neku vrstu PTSP od batinjanja.

    Drugi par neki talijani koje poznam bili su toliko privrženi meni da su mi uvijek slali neke igračke tj donosivali. Jednom su mio čak i kompjuter dovukli(Comodore 64 ako se neko siječa).Ovi su bili mirni i nisu se tukli ni alkoholizirali.

    Šta sam htio da s time napišem-NEMA VEZE ŠTO SMO JA I MOJA ŽENA IMALI USPJEŠNI IVF NEGO TREBA DA SE BORIMO ZA SVE ONE KOJI ČE IMATI ISTE POTEŠKOČE.

  7. #7
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno Re: Ne brinite

    Citiraj Robert prvotno napisa
    Ne brinite i oni su organizirali kampanju protiv nas.
    Npr. prije pročitah ovo
    http://www.glas-koncila.hr/rubrike_r...?news_ID=16994

    Oni njemu predlažu da ne zamrzava sjeme :?
    I sada zamisli ti tipa kada mu poslije svih tih silnih operacija,kemoterapija i zračenja dođe zamisao da ima dijecu.
    Ili još gore da njoj dođe krizno razdoblje ,depresija i potreba za majčinstvom.Ako ga npr. ide prevariti doči če krvoproliča ili u najboljem slučaju do rastave.
    Pa onda pate dijeca rooditelji okolina a i slijedeči brakovi dijece.
    Ako pak nemaju dijece onda alkoholizam, svađanje i sl.

    Ma njih treba napasti otvoreno i direktno.

    Po forumima, javit se u emisuju,slati mailove kometirat svagdje i stalno samo napadat i napdat.

    I što je najvažinije NE DAT SE IMPRESIONIRAT NJIHOVOM STALOŽENOČU,MIRNOČOM GOVORA I PODLOŠČU
    baš me intersira kako će se izvući iz ovog što su objavili. nisam primijetio da je netko to potpisao, dakle iza napisanog stoji glas koncila.
    imam osjećaj da je nekom u ovoj priči stao sat i da je izgubio kalendar.
    ma što je najžalosnije, vjerovali mi ili ne, puuuno roda (članova foruma) se slaže s ovim.
    ja sam mislio da ne, ali bio sam u krivu.

  8. #8
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    sad je u našoj državi mpo najveći grijeh, zamrzavanje sjemena nije etički, zamrzavanje zametka je eutanazija, djeca rođena mpo su čudovišta...ali je zato u hrvatskoj abortus legalan, i ne vidim da stalno to pitanje potežu po medijima.


    pitam se tko je ovdje licemjeran i neetičak

    jadno da jadnije ne može biti

  9. #9
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    joooj, mislim da to neću gledati, slabi mi živci u zadnje vrijeme...

  10. #10
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Samo sam preletjela savijet iz Glasa Koncila, ne da mi se ni čitati.

    Još davno sam na jednoj ispovijedi dobila savijet, da ako ti nešto nije Bogom dato, onda se moraš pomiriti s time i tražiti životno ispunjenje na drugi način. (parafraziram ,bilo je to prije dosta godina)
    Dakle, ako čovjek dobije rak testisa prije braka, to bi trebao shvatiti kao poruku da njegova životna misija nije biti roditelj.

    Možda je moja životna misija trebala biti da idem u samostan ili budem misionarka negdje u Africi, ili da usvojim petero hendikepirane djece, ili da jednostavno sjednem i plačem, a ja opet tvrdoglava pa želim roditi

    Neki dan sam o ovome raspravljala s mladom kolegicom koja je teolog, i koja je meni draga, ali me teško može shvatiti jer je njoj Bog dao da u ranim dvadesetima rodi krasnu djevojčicu.

    Meni se jako sviđa ona izreka: Pomozi si sam pa će ti i Bog pomoći.

  11. #11
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    sad je u našoj državi mpo najveći grijeh, zamrzavanje sjemena nije etički, zamrzavanje zametka je eutanazija, djeca rođena mpo su čudovišta...ali je zato u hrvatskoj abortus legalan, i ne vidim da stalno to pitanje potežu po medijima.


    pitam se tko je ovdje licemjeran i neetičak

    jadno da jadnije ne može biti
    potpis

  12. #12
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    e da, ne znam di da stavim, pa evo ovdje
    jedan sarkastičan Tomićev članak... ne odnosi se sve na nas, al ima jedan kratki dio oko mpo
    http://www.jutarnji.hr/vijesti/clana...,20,,167183.jl

  13. #13
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    odbacivanje beztjelesne oplodnje je odbacivanje Isusa samog 8)

  14. #14
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Ja sam jednu osobu pitala zašto pije tablete za snižavanje visokog tlaka ako je Bog htio da ga ima?!

  15. #15
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno Re: Ne brinite

    Citiraj Andro-gen prvotno napisa
    Citiraj Robert prvotno napisa
    Ne brinite i oni su organizirali kampanju protiv nas.
    Npr. prije pročitah ovo
    http://www.glas-koncila.hr/rubrike_r...?news_ID=16994

    Oni njemu predlažu da ne zamrzava sjeme :?
    I sada zamisli ti tipa kada mu poslije svih tih silnih operacija,kemoterapija i zračenja dođe zamisao da ima dijecu.
    Ili još gore da njoj dođe krizno razdoblje ,depresija i potreba za majčinstvom.Ako ga npr. ide prevariti doči če krvoproliča ili u najboljem slučaju do rastave.
    Pa onda pate dijeca rooditelji okolina a i slijedeči brakovi dijece.
    Ako pak nemaju dijece onda alkoholizam, svađanje i sl.

    Ma njih treba napasti otvoreno i direktno.

    Po forumima, javit se u emisuju,slati mailove kometirat svagdje i stalno samo napadat i napdat.

    I što je najvažinije NE DAT SE IMPRESIONIRAT NJIHOVOM STALOŽENOČU,MIRNOČOM GOVORA I PODLOŠČU
    baš me intersira kako će se izvući iz ovog što su objavili. nisam primijetio da je netko to potpisao, dakle iza napisanog stoji glas koncila.
    imam osjećaj da je nekom u ovoj priči stao sat i da je izgubio kalendar.
    ma što je najžalosnije, vjerovali mi ili ne, puuuno roda (članova foruma) se slaže s ovim.
    ja sam mislio da ne, ali bio sam u krivu.
    Bas sam i ja obratila paznju na tu nepotpisanost

    Ali, gledajuci to sve tako strogo i jednostrano kako nam prezentiraju svoje katolicko glediste, oprosti mi Boze na onom sto cu sad rec, ali kako onda protumaciti dogmu o bezgresnom zacecu gdje isto tako nije bilo bracnog sjedinjenja? Pa time sami sebi skacu u usta!

    Pa da ih se u svemu slusa jos bi nam vladao srednjevjekovni mrkli mrak...
    Da, molitva pomaze, ali molitva je prema mom shvacanju dobrim dijelom vjera u sebe, svoju snagu i razum... jer Bog ce ti pomoci ako sam sebi pomognes...

    U ime svih ljudi koje znam, i onih koje ne znam, i u ime moje djece za koju se nadam da im nece trebati medicinska pomoc da ostvare svoju zelju za roditeljstvom, MOLIM dusebriznike kamenog srca da sute jer ocito ne razumiju o cemu pricaju. Da razumiju i sami bi se odlucili za svjetovni zivot, a ne bi se skrivali iza svojih halja i pravili se nedodirljivima i Bogom danim krojacima tudjih sudbina.

  16. #16
    Lidali avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    706

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa
    Još davno sam na jednoj ispovijedi dobila savijet, da ako ti nešto nije Bogom dato, onda se moraš pomiriti s time i tražiti životno ispunjenje na drugi način. (parafraziram ,bilo je to prije dosta godina)
    Dakle, ako čovjek dobije rak testisa prije braka, to bi trebao shvatiti kao poruku da njegova životna misija nije biti roditelj.
    Mozda mu nije dato niti da zivi ili da se uopce bori za svoj zivot, vec bi najbolje bilo da se posveti molitvi i jednostavno bez borbe prepusti smrti...

    Mogla bih pisati i o vlastitoj borbi za zdravlje koja je prethodila ovoj za roditeljstvo i zapravo je bila temelj i pretpostavka ovoj drugoj... a nisam se jednostavno prepustila depresiji i pomirenju s cinjenicama koje mi niti malo nisu isle u prilog.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    ...ali je zato u hrvatskoj abortus legalan, i ne vidim da stalno to pitanje potežu po medijima. Evil or Very Mad
    Ja mislim da abortus treba ostati legalan, ne treba nam jos jedna prohibicija.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    17

    Početno

    Ja vjerujem u Boga, ali nakon ovog članka u glasu koncila, ne znam kad ću više u crkvu jednostavno mi se gade, pa kako imaju srca pisati takve stvari, zar nije dovoljan križ koji svaki par od nas nosi prolazeći trnoviti put silnih postupaka u jednoj jedinoj želji da postanemo roditelji....

  19. #19
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    ...ali je zato u hrvatskoj abortus legalan, i ne vidim da stalno to pitanje potežu po medijima. Evil or Very Mad
    Ja mislim da abortus treba ostati legalan, ne treba nam jos jedna prohibicija.
    Slažem se.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno Re: Ne brinite

    Citiraj Andro-gen prvotno napisa
    ma što je najžalosnije, vjerovali mi ili ne, puuuno roda (članova foruma) se slaže s ovim.
    ja sam mislio da ne, ali bio sam u krivu.
    pretpostavljam da misliš na topic na Filozofskom
    moram ti reći da si u krivu ako nas sve sudiš po reakcijama na njemu
    evo i ja bi ti tamo mogla proturječiti jer mi se nije svidjelo ono što si želio implicirati, kako sam ja shvatila: da je licemjeran svatko tko dijete iz MPOa želi krstiti u vjeri
    pomiješao si vjeru i odgoj u vjeri sa službenim stavom hrvatske Katoličke Crkve koja ima jaki upliv na hrv. zakonodavstvo
    dozvoli da netko može pomiriti u sebi mpo i vjeru u Boga, a svejedno se ne slagati s ovim sramotnim zakonom

    ovo govorim kao dvostruko nezainteresirana strana, kao nekorisnik MPO i kao ateist

    ispričavam se što sam offtopic

  21. #21
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    osobno ne vidim previse smisla u jos jednom topiku koji ce se baviti stajalistima katolicke crkve i glasa koncila.
    njihova su stajalista takva, kakva su i imaju ih pravo iznosti.

    ako se pripadnici katolicke zajednice, vjernici, itd tim stajalistima u vezi mpo i doticnog zakona protive, neka se izbore za drukcija stajalista crkve.
    koliko vidim pripadnici katolocke zajednice nisu "homogeno tijelo" koje se bezrezervno povinjava stajalistima crkvenih institucija, a jos manje po tim naputcima zivi.

    vezano na crkvu u hrvata, problematika ovog prijedloga zakona nije u tome sto glas koncila o tome misli, nego da se zakoni jedne sekularne i nadam se demokratske i gradanske drzave donose ili ne donose po naputku crkve.

    u tom smislu nalazim ovake topike gdje se po n-ti put razvlaci sto glas koncila tvrdi ili ne tvrdi besmislenima.
    (valjda postoje neki "vjerski" forumi gdje zainteresirani mogu o tim vjerskim aspektima razglabati)

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    110

    Početno Re: Ne brinite

    Citiraj Lidali prvotno napisa
    Citiraj Andro-gen prvotno napisa
    Citiraj Robert prvotno napisa
    Ne brinite i oni su organizirali kampanju protiv nas.
    Npr. prije pročitah ovo
    http://www.glas-koncila.hr/rubrike_r...?news_ID=16994

    Oni njemu predlažu da ne zamrzava sjeme :?
    I sada zamisli ti tipa kada mu poslije svih tih silnih operacija,kemoterapija i zračenja dođe zamisao da ima dijecu.
    Ili još gore da njoj dođe krizno razdoblje ,depresija i potreba za majčinstvom.Ako ga npr. ide prevariti doči če krvoproliča ili u najboljem slučaju do rastave.
    Pa onda pate dijeca rooditelji okolina a i slijedeči brakovi dijece.
    Ako pak nemaju dijece onda alkoholizam, svađanje i sl.

    Ma njih treba napasti otvoreno i direktno.

    Po forumima, javit se u emisuju,slati mailove kometirat svagdje i stalno samo napadat i napdat.

    I što je najvažinije NE DAT SE IMPRESIONIRAT NJIHOVOM STALOŽENOČU,MIRNOČOM GOVORA I PODLOŠČU
    baš me intersira kako će se izvući iz ovog što su objavili. nisam primijetio da je netko to potpisao, dakle iza napisanog stoji glas koncila.
    imam osjećaj da je nekom u ovoj priči stao sat i da je izgubio kalendar.
    ma što je najžalosnije, vjerovali mi ili ne, puuuno roda (članova foruma) se slaže s ovim.
    ja sam mislio da ne, ali bio sam u krivu.
    Bas sam i ja obratila paznju na tu nepotpisanost

    Ali, gledajuci to sve tako strogo i jednostrano kako nam prezentiraju svoje katolicko glediste, oprosti mi Boze na onom sto cu sad rec, ali kako onda protumaciti dogmu o bezgresnom zacecu gdje isto tako nije bilo bracnog sjedinjenja? Pa time sami sebi skacu u usta!

    Pa da ih se u svemu slusa jos bi nam vladao srednjevjekovni mrkli mrak...
    Da, molitva pomaze, ali molitva je prema mom shvacanju dobrim dijelom vjera u sebe, svoju snagu i razum... jer Bog ce ti pomoci ako sam sebi pomognes...
    Oni shvačaju da bezgrešno začeče može napraviti samo Bog i da mi s time pariramo Bogu.Zapravo mi samo razmišljamo sa svojom glavoma oni papinom.

  23. #23
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    vezano na crkvu u hrvata, problematika ovog prijedloga zakona nije u tome sto glas koncila o tome misli, nego da se zakoni jedne sekularne i nadam se demokratske i gradanske drzave donose ili ne donose po naputku crkve.

    u tom smislu nalazim ovake topike gdje se po n-ti put razvlaci sto glas koncila tvrdi ili ne tvrdi besmislenima.
    (valjda postoje neki "vjerski" forumi gdje zainteresirani mogu o tim vjerskim aspektima razglabati)
    Mislim da bih potpisala ovo stajalište, jer je kontraproduktivno uvjeravati Crkvu u nešto, bilo koju crkvu, a pogotovo katoličku crkvu. Svjesna sam da vjernici imaju unutar sebe dvojbe kako pomiriti svoju vjeru sa stavom Crkve, ali mislim da bi to trebalo raspravljati unutar vjerskih aspekata.

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Mislim reći da su crkvene dogme tu bez promjene stoljećima, od vanbračnog seksa, seksa bez prezervativa itd. i teško da će Crkva popustiti vezano za MPO ili ublažiti svoj stav o tome, a nije o ovim gore navedenim pitanjima.

  25. #25
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Mislim reći da su crkvene dogme tu bez promjene stoljećima, od vanbračnog seksa, seksa bez prezervativa itd. i teško da će Crkva popustiti vezano za MPO ili ublažiti svoj stav o tome, a nije o ovim gore navedenim pitanjima.
    niti ne očekujem
    samo očekujem da se ne miješaju tamo gdje im nije mjesto
    svojim vjernicima mogu "zabranjivati i dozvoljavati" što i kako žele
    ali ovo je sekularna država (bar bi trebala biti) i nemaju pravo odlučivati u ime svih nas

  26. #26
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa
    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Mislim reći da su crkvene dogme tu bez promjene stoljećima, od vanbračnog seksa, seksa bez prezervativa itd. i teško da će Crkva popustiti vezano za MPO ili ublažiti svoj stav o tome, a nije o ovim gore navedenim pitanjima.
    niti ne očekujem
    samo očekujem da se ne miješaju tamo gdje im nije mjesto
    svojim vjernicima mogu "zabranjivati i dozvoljavati" što i kako žele
    ali ovo je sekularna država (bar bi trebala biti) i nemaju pravo odlučivati u ime svih nas
    x. Ne znam da li da gledam emisiju ili ne, mislim, trebalo bi je gledat da se još jednom malo utvrde argumenti, ali, u stvari, treba ići na to da nije Crkva (jedina) mjerodavna niti za etička pitanja, a kamoli za to da regulira jedno područje kao the one and only, bez da se uopće pita stručnjake i pacijente.

  27. #27
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pa Isus je začet beztjelesno

  28. #28
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Bog suborke
    sada sam vidila samo kraj emisije Nedjeljom u 2; bio Šeks i zadnje pitanje je bilo u vezi donošenja novog zakona o MPO, nemam riječi :shock: nije zanao odgovorit na ništa šta ga je Stanković pitao!!!! Pa mu je Stanković rekao da se potrudi steći mišljenje do donešenja zakona!
    Ako toko nađe link emisije na internetu neka ga stavi.

  29. #29
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    al moram reći da suosjećam sa parovima vjernicima, koji osim ove naše zajedničke borbe, vode i onu unutar sebe

  30. #30
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa
    al moram reći da suosjećam sa parovima vjernicima, koji osim ove naše zajedničke borbe, vode i onu unutar sebe
    Naravno! Ali, mislim da to sad, u ovom trenutku, treba ostati po strani jer ćemo ići u jednu neproduktivnu borbu na liniji Crkva - MPO pacijenti.

  31. #31
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    pa Isus je začet beztjelesno
    To ti se ne računa. Isto ko što se ne računa to što kradu, varaju, žele (i ne samo žele) žene bližnjih svojih, što im vlada Bog novca..

  32. #32
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Emisiju neću gledat sigurno. Nemamo love za novi televizor, već je jadan skoro stradao na Šeksovim izjavama..
    ne znam kako vi, ali ja sam toliko bijesna da mi glava puca i sva se tresem..

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa
    Emisiju neću gledat sigurno. Nemamo love za novi televizor, već je jadan skoro stradao na Šeksovim izjavama..
    ne znam kako vi, ali ja sam toliko bijesna da mi glava puca i sva se tresem..
    Od svega sto je Seks danas rekao meni je paznju privukao odgovor na posljednje Stankovicevo pitanje vezano za MPO.rece Seks da ce ipak morati dobro razmotriti ova dva "momenta" vezano za MPO za nevjencane parove i drugi cesto spominjani, zamrzavanje embrija.Mene zanima postoji li sansa jos uvijek da im usi napunimo jos jednim "momentom" koji jednostavno NE SMIJE ostati u zakonu a to je oplodnja samo 3 jajne stanice?

  34. #34
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    a jesu čudni
    i šta ima veze što oplodnja nije nastala spajanjem pe****sa i pi*** ?
    MGrubi u svom ovom jadu uspjela si me nasmijati

  35. #35
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Istina, i meni je privukao pažnju, al toliko su mi oslabili živce od kad je prijedlog stavljen u proceduru da puno jače doživljavam te nebuloze koje izjavljuju nego išta drugo..
    Zvučalo je kao da još ima nade..

  36. #36
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj RuzicaSB prvotno napisa
    Od svega sto je Seks danas rekao meni je paznju privukao odgovor na posljednje Stankovicevo pitanje vezano za MPO.rece Seks da ce ipak morati dobro razmotriti ova dva "momenta" vezano za MPO za nevjencane parove i drugi cesto spominjani, zamrzavanje embrija.Mene zanima postoji li sansa jos uvijek da im usi napunimo jos jednim "momentom" koji jednostavno NE SMIJE ostati u zakonu a to je oplodnja samo 3 jajne stanice?
    X
    Mene ustvari baš strah da neki amandmani prođu, neki ne i onda dobijemo loš zakon koji će teže pasti na ustavnom sudu.

    A katolička crkva i MPO

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa
    Istina, i meni je privukao pažnju, al toliko su mi oslabili živce od kad je prijedlog stavljen u proceduru da puno jače doživljavam te nebuloze koje izjavljuju nego išta drugo..
    Zvučalo je kao da još ima nade..
    I meni je zvucalo kao da ima jos nade pa molim cure koje znaju kako, da i taj dio zakona naglasavamo sto vise kao neprihvatljiv.Nekako se premalo spominjalo da je oplodnja samo 3 jajne stanice po jednom postupku ostala kao neprimjecena, niko se za to nije previse kacio a po meni je to jos najstrasniji dio zakona ako me razumijete.

  38. #38
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    [quote="Pepita"]
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    a jesu čudni
    i šta ima veze što oplodnja nije nastala spajanjem pe****sa i pi*** ?

    MGrubi mene često oraspoloži na tmurnim temama

  39. #39
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Citiraj RuzicaSB prvotno napisa
    Od svega sto je Seks danas rekao meni je paznju privukao odgovor na posljednje Stankovicevo pitanje vezano za MPO.rece Seks da ce ipak morati dobro razmotriti ova dva "momenta" vezano za MPO za nevjencane parove i drugi cesto spominjani, zamrzavanje embrija.Mene zanima postoji li sansa jos uvijek da im usi napunimo jos jednim "momentom" koji jednostavno NE SMIJE ostati u zakonu a to je oplodnja samo 3 jajne stanice?
    X
    Mene ustvari baš strah da neki amandmani prođu, neki ne i onda dobijemo loš zakon koji će teže pasti na ustavnom sudu.

    A katolička crkva i MPO
    x
    i da li je moguće da oni u srijedu opet glasaju o amandmanima ili je to bilo to i sad ide samo glasanje da li zakon prolazi ili pada..

  40. #40
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Mislim reći da su crkvene dogme tu bez promjene stoljećima, od vanbračnog seksa, seksa bez prezervativa itd. i teško da će Crkva popustiti vezano za MPO ili ublažiti svoj stav o tome, a nije o ovim gore navedenim pitanjima.

    slazem se sa ovim ali neka Crkvi njen stav i neka ga propagira gdje je mjesto za to a nama medicina.
    nego mene interesira kakav je stav Islama i Pravoslavlja o MPO?ima li u Saboru predstavnika istih,nacionalne manjine ???Zasto se neoglase ili je isti stav? :?
    Neznam stav ali ako je drugačiji od RKC odkud pravo onom ministru da nemeče stav jedne vjere ,crkve i drugima.

    Nadams e da ste shvatile poantu pitanja jer nebi nekog da uvrijedim svojim neznanjem o drugim vjerama a sad bi volila da ubjeđenja svoje netrebamo ovako trpiti svi ...

    nisam gledala emisiju bitno mi je zdravlje mene i bebice

  41. #41
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj RuzicaSB prvotno napisa
    Citiraj aenea prvotno napisa
    Istina, i meni je privukao pažnju, al toliko su mi oslabili živce od kad je prijedlog stavljen u proceduru da puno jače doživljavam te nebuloze koje izjavljuju nego išta drugo..
    Zvučalo je kao da još ima nade..
    I meni je zvucalo kao da ima jos nade pa molim cure koje znaju kako, da i taj dio zakona naglasavamo sto vise kao neprihvatljiv.Nekako se premalo spominjalo da je oplodnja samo 3 jajne stanice po jednom postupku ostala kao neprimjecena, niko se za to nije previse kacio a po meni je to jos najstrasniji dio zakona ako me razumijete.
    Ma ja se ne mogu odlučiti koji mi je dio najnajnajgori..
    možda čak onaj da je i ministar priznao da je neplodnost bolest, ali je dozvolio da nam liječnici odbiju liječenje. Sama postavka zakona će prepoloviti uspješnost, a što će se desiti ako nam liječnici mahom počnu odbijati dati lijekove pozivajući se na etička, moralna ili vjerska uvjerenja (članak 38.)? Znamo da će se to događati jer sami financiraju te lijekove i čekaju da im se novac refundira, a znamo i kako je država ekspeditivna oko toga. Pa ako mi odbije liječenje i ako ću morati platiti i postupak i lijekove, sigurno neću ići u postupak u Hrvatskoj..Bojim se da oni koji će to htjeti će postati malobrojni, a nas sve više i više..

  42. #42
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa
    Islama i Pravoslavlja o MPO?ima li u Saboru predstavnika istih,nacionalne manjine ???Zasto se neoglase ili je isti stav? :?
    Neznam stav ali ako je drugačiji od RKC odkud pravo onom ministru da nemeče stav jedne vjere ,crkve i drugima.
    Wewa ga je bila napisala, prilično je slobodniji od stava RKC, bio je negdje takav topic, nadam se da ću ga naći - topic je bio "vjerski topic" i kao takav je preživio na ovom pdf-u, a odnosio se na to kako vjernici promišljaju o odnosu na MPO i kako to pomiruju u sebi. Kad ga nađem, stickam.

  43. #43
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa
    možda čak onaj da je i ministar priznao da je neplodnost bolest, ali je dozvolio da nam liječnici odbiju liječenje. Sama postavka zakona će prepoloviti uspješnost, a što će se desiti ako nam liječnici mahom počnu odbijati dati lijekove pozivajući se na etička, moralna ili vjerska uvjerenja (članak 38.)?
    A liječnička zakletva i onaj dio "U vršenju dužnosti prema bolesniku neće na mene utjecati nikakvi obziri vjere, nacionalnosti, rase, političke ili klasne pripadnosti" :/
    Ili će im uskoro Milinović dati dozvolu za odbijanje liječenja siromašnih, onih koji nisu u hadezeju, druge su nacionalnosti itd.

  44. #44
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Evo topica i stava Islama, kako ga je opisala wewa:

    http://213.191.133.21/forum/viewtopi...599c508609edbb

    "Evo malo info o odnosu islama i MPO:
    dozvoljen je svaki oblik potpomognute oplodnje, dok god se koristi genetski materijal bracnog para - i to je upravo onako kako bih ja koristila MPO.
    Vjera me cak potice da koristim MPO jer se smatra da nam je Bog dragi dao mogucnost da trazimo lijek za bolest, mogucnost koja je i obaveza na neki nacin. Cak je dozvoljeno koristenje suvisnih embrija za istrazivanje maticnih celija, pod uslovom da se postupak radi u klinici s ispravnom reputacijom.

    Ako koga zanimaju detalji, tu sam"
    _________________

    "Shanti, tragala sam za tekstovima koji bi bili jednostavni, a reprezentativni, medjutim nadjoh samo ili vrlo opcenite navode, ili cijele tekstove kojima nije mjesto na forumu (ako zelis, dam link ).
    No, svodi se na sljedece:

    Kur'an je Knjiga na osnovu koje se, uz hadis kao osnovu tradicije, donose fetve - to su zvanicni stavovi istaknutih islamskih pravnika, potrebni radi pruzanja uputa o pitanjima koja nisu eksplicitno tretirana u samome Kur'anu.

    Pojavom IVF-a ukazala se potreba za donosenjem takvog stava - postoji nekoliko pravnih skola u islamu, a fetwa vrijedi za sve muslimane, pa je usaglasavanje stavova potrajalo.

    Fetva kaze ono sto sam vec navela: svi oblici MPO (AIH, IVF, ICSI, MESA; TESA) dozvoljeni su, dok god se koristi genetski materijal bracnih drugova u vrijeme trajanja braka. Prinip je isti kao i za druge oblike lijecenja - obaveza je muslimana da trazi lijek, jer mu je obaveza da, recimo to pojednostavljeno, cuva integritet svog tijela kao Bozjeg dara (ovaj se princip postuje i u osjetljivoj temi kakva je abortus - on je izuzetno dozvoljen ako bi trudnoca ugrozila zdravlje i zivot majke).

    S druge strane, koristenje donorskog materijala je zabranjeno i smatra se da bi to znacilo preljub. Dodatna briga je nepoznavanje porijekla genetskog materijala - odnosno mogucnost rodoskvrnuca medju potomcima nastalim iz istog gen. materijala; poznavanje porijekla od izuzetne je vaznosti za muslimane, kad se recimo moli za mrtve, navodi se i ime majke preminulog, kao sigurna "identifikacija".

    Postoje i neka odstupanja u stavovima islamskih strucnjaka - tu mislim na propise specificne za siite, kod njih je dozvoljeno koristenje "donorskog" materijala, ali samo u poligamnim zajednicama.

    eto, oduzih, pitajte ako vas jos nesto zanima."

  45. #45
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ma petljaju crkvu gdje god im treba pokriće za glupe odluke.

    Meni je svečenik dao blagoslov za MPO i što bi ja sada trebala reći, da imam blagoslov crkve ili Isusa ili Boga.

    Naravno da imam blagoslov.
    Ne bi postojala mogućnost FET-a da to nije Bog dozvolio.

  46. #46
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    onda onaj ministar itekako krsi prava vjernika islamske vjeroispovijest sa one 3 JS koje se smiju oploditi ....

    znam da udaram nisko ali trebalo bi protiv onoga i na tu kartu zaigrati on svima uzima naka prava....pa u čije ime????

  47. #47
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Citiraj RuzicaSB prvotno napisa
    Citiraj aenea prvotno napisa
    Istina, i meni je privukao pažnju, al toliko su mi oslabili živce od kad je prijedlog stavljen u proceduru da puno jače doživljavam te nebuloze koje izjavljuju nego išta drugo..
    Zvučalo je kao da još ima nade..
    I meni je zvucalo kao da ima jos nade pa molim cure koje znaju kako, da i taj dio zakona naglasavamo sto vise kao neprihvatljiv.Nekako se premalo spominjalo da je oplodnja samo 3 jajne stanice po jednom postupku ostala kao neprimjecena, niko se za to nije previse kacio a po meni je to jos najstrasniji dio zakona ako me razumijete.

    POTPISUJEM

  48. #48
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    osobno ne vidim previse smisla u jos jednom topiku koji ce se baviti stajalistima katolicke crkve i glasa koncila.
    njihova su stajalista takva, kakva su i imaju ih pravo iznosti.

    ako se pripadnici katolicke zajednice, vjernici, itd tim stajalistima u vezi mpo i doticnog zakona protive, neka se izbore za drukcija stajalista crkve.
    koliko vidim pripadnici katolocke zajednice nisu "homogeno tijelo" koje se bezrezervno povinjava stajalistima crkvenih institucija, a jos manje po tim naputcima zivi.

    vezano na crkvu u hrvata, problematika ovog prijedloga zakona nije u tome sto glas koncila o tome misli, nego da se zakoni jedne sekularne i nadam se demokratske i gradanske drzave donose ili ne donose po naputku crkve.

    u tom smislu nalazim ovake topike gdje se po n-ti put razvlaci sto glas koncila tvrdi ili ne tvrdi besmislenima.
    (valjda postoje neki "vjerski" forumi gdje zainteresirani mogu o tim vjerskim aspektima razglabati)
    Ovo potpisujem!

  49. #49
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    I još jedan biser J Kosor - na vijestima RTL čestitala javno svojem kolegi Bajsu rođenje male Antonije, kao pokazala je svoju pravu ljudsku stranu.
    Nema što, ministrice... Još da nije u jeku kad se u srijedu vjerojatno donosi Zakon o MPO-u njene i Bajsove stranke ...

  50. #50
    duga30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    85

    Početno

    MGrubi Još da ga možemo pitati jel mu imaju roditelji vjenčani list!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •