Vidi rezultate ankete: Mame djece starije od 3 god, da li ste ikad udarile dijete?

Glasači
195. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • NE

    45 23.08%
  • DA

    150 76.92%
Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 404

Tema: Mame djece starije od 3 god, da li ste ikad udarile dijete?

  1. #101
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    Recimo Svimbi ovdje zagovara lakšu fizičku kaznu kao potrebnu odgojnu metodu, ili sam opet u krivu?
    Mislim da si opet u krivu, nisam nigdje pročitala da Svimbalo zagovara bilo kakvo fizičko kažnjavanje....

  2. #102
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Da, mene si donekle krivo shvatila, ali ne moraš se ispričavati
    Ja tvrdim da mi dijete neće imati traume od tih par "udaraca", ali da mi je žao kao psu nakon njih-je!
    Ja bih bila onaj tvoj drugi slučaj.
    Malo modoficirani-ne mislim da je to u redu, ali ako je počinjeno "zlo" gore od laganog udarca, nije da neću moći spavati nakon toga.
    Kompliciram, pa da pojasnim-prvi put sam ga klepila po ručici kad me nije prestajao tući s kamionom po glavi, ali sam se nakon toga rasplakala. Bilo mi je jako krivo, izljubila sam ga i ispričala se. Nije mi jako zamjerio, smijao mi se nakon 10ak sekundi
    Drugi, treći i četvrti put bilo je zato jer je mlatio Helu-to mi nije bilo toliko žao, bilo mi je više žao psa, a i iskreno, pomalo me je bilo strah da će joj popustiti živci, a njeni zubi i samo da okrznu...brrrr (iako, mislim da je to ipak nemoguće).

  3. #103
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    ok
    How many times can I say I'm sorry, how many times...

    Zaboga, ok, krivo sam shvatila post, ali zbilja ne shvaćam da bi me toliko moglo pogoditi nešto što krivo o meni zaključi netko tko me ne pozna? Zbilja nisam imala loše namjere, tako sam eto shvatila Deaedin stav, i nisam imala namjere čak ni kritizirati a kamoli povrijediti. Ako sam se već dva puta ispričala onda ne znam što bih još mogla. Deaedi, prihvaćam tvoje pravo da misliš bilo ovako kako sam ja pomislila bilo ovako kako te opisala cvijeta. Ispričavam se po stoti put što sam krivo interpretirala. No ako ovdje baš toliko mogu povrijediti ljude, možda zbilja nema smisla da ni ja sudjelujem u raspravi. Pa da jednom i ja to napišem.
    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    ok
    How many times can I say I'm sorry, how many times...

    Zaboga, ok, krivo sam shvatila post, ali zbilja ne shvaćam da bi me toliko moglo pogoditi nešto što krivo o meni zaključi netko tko me ne pozna? Zbilja nisam imala loše namjere, tako sam eto shvatila Deaedin stav, i nisam imala namjere čak ni kritizirati a kamoli povrijediti. Ako sam se već dva puta ispričala onda ne znam što bih još mogla. Deaedi, prihvaćam tvoje pravo da misliš bilo ovako kako sam ja pomislila bilo ovako kako te opisala cvijeta. Ispričavam se po stoti put što sam krivo interpretirala. No ako ovdje baš toliko mogu povrijediti ljude, možda zbilja nema smisla da ni ja sudjelujem u raspravi. Pa da jednom i ja to napišem.
    Isprika prihvaćena.

    Iako, oni koji pažljivo čitaju šta pišem, znaju da ne vjerujem u isprike. Ako je nešto bilo nenamjerno, onda isprika nije potrebna. Ako je bilo namjerno, onda ni isprika ne pomaže.

    Inače, jako sam osjetljiva na fizičko kažnjavanje djece, to mi se jednostavno rečeno, gadi..

    Kad je MM, jednom kad mu je jednom cura stvarno dobro istestirala živce, rekao da će je idući put udariti po guzi (a nije je nikada u 4g), ja sam mu rekla da bi to značilo kraj našeg braka. Jedan udarac je meni dovoljno za takav čin. Onda možeš misliti šta mislim o ljudima koji udare djecu.

  4. #104
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Piplice
    Ana, nemoj jako tugovati, naučit ćemo mi ovdje to bolje hendlati...

  5. #105
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Jucer mi je srce puklo kad sam sjedila kod susjede na kavi, njen mali, 6 god, zica da hoce ici kod prijatelja, al bilo je vec jako kasno pa ga ona nije pustila. Opravdano. Mali zica, moli, preklinje, ona se neda. I ok. Kad joj je bilo dosta kaze mu "dodi ovdje" A on, sav snudzden, onako pogne glavu i kaze "znam, sad ces me prebit" A ja ovako :shock:

    Rekla sam joj svoje misljenje, ali i da s njom o tome necu vise raspravljat, jer ocito se razilazimo u odgojnim metodama.
    Ok, moje dijete je malo, i jasno mi je da ne kuzi dosta toga pa stoga ni ne mogu sebi opravdat udarac tj. kad bi ga udarila. A nisam.
    Kad je nemoguc, jer mislim, i meni se spuste rolete, jednostavno odbrojim do 10 pa onda krenem rijesavat situaciju, ili objasnjavanjem ili ignoriranjem ili ga jednostavno uzmem na ruke i maknem od situacije.

    Viknem ponekad, kad je situacija opasna. Neki dan ga je ogrebla macka, malo, i MM je odma htio istuc macku, al to nije nacin, ja sam pred malim maci ocitala bukvicu, kako sam sad ljuta na nju i da to vise ne smije radit. I mali je bio sretan, isto tako postupam i s njim. Jer ako njemu nedam da udari mene, zivotinju, cak ni cvijece, zasto bi ja udarala njega?

    I moram priznat da sam ponosna na njega sto ne udara drugu djecu, niti ne gura, uopce nikakvo nasilje ne upotrebljava kad se recimo svadaju za igracku, on je ustrajan i tvrdoglav ali nema ni trunke agresivnosti, bar ne zasad.

    E da, mene su tukli ko klinku, ko god je stigao, pamtim i danas, zamjeram i to dobrano.

  6. #106
    joy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    183

    Početno

    Nisam ali malo je falilo.
    Nije jos 3 godine star,ali kad padne crno na oci...
    Ovo je samo primjer od neki dan.
    Idemo setati kroz grad,manje mjesto,on sjedi u kolicima uziva.
    Kupim mu kiflu,sokic,lizalicu ma uzivancija s njim.Sretnem poznanicu,samo se pozdravimo i pocnemo rijec dvije on kao ludak.
    Pocne izlaziti iz kolica,vristi,baca se na pod.Tramvaj prolazi,on trci da ga dodirne,ja ostavljam kolica trcim za njim,hvatam ga on mi se otima urla...
    Ljudi gledaju u mene i posmijavaju se,ono kao "vidi je, ne zna da ga smiri" neki komentiraju"jao decko pa sta ti je zasto tako urlas?".
    Vracam ga u kolica on se neda sjesti,izlazi,stvari mi ispadaju iz kolica iz one kosare dole,jagode svuda po putu...
    Pomislim ali ne samo pomislim nego osjetim toliku potrebu da ga se namlatim u tom trenutku.
    Sama sebi govorim da ne smijem jer nedo Bog da netko vidi, a vidio bi neko 100% i samo malo po guzi,odmah bi me prijavili,ovde samo cekaju na to.
    Sigurna sam da bi ga udarila da smo nas dvoje bili sami.

  7. #107
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    joy mi smo imali i gore situacije...puuuno gore, al ja obicno probam skrenuti pozornost. Moj recimo obozava buseve, i kad vidi bus isto bi najrade skocio na njega, pa ja, naravno, nedam, pa on urla pa ja lijepo nadem neku drugu zanimaciju tipa "idemo vidjeti onaj bager sto kopa, kamion sto tamo stoji..." Dakle nesto drugo sto mu je jos zanimljivo. I smiri se za par sekundi, zaboravi na bus i idemo dalje!

    Nakon par takvih diverzija, mozak ti vec pocne radit brzinom munje, u djelicu sekunde smislis neku drugu zanimaciju!

  8. #108

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    377

    Početno

    Meni takve situacije nisu problem... jest da znam brojat u sebi, al se snadjem kaako je Koksy napisala. I ocekujem takve situacije kad smo vani, ak prodjemo bez veselim se dobrom danu

    Meni je problem kad sam krepana... od posla, od zivota... nekak dodje vecer, on ide na spavanje, uspavam ga... i za 15 min opet dreci, nece spavat neg sa mnom.
    A meni treba, ocajnicki treba moje vrijeme.
    Tu nemam maste ni zericu... prazna sam, nis nemam.
    Ne tucem ga, al mi dodje. O, dodje.

  9. #109
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj joy prvotno napisa
    Nisam ali malo je falilo.
    Nije jos 3 godine star,ali kad padne crno na oci...
    Ovo je samo primjer od neki dan.
    Idemo setati kroz grad,manje mjesto,on sjedi u kolicima uziva.
    Kupim mu kiflu,sokic,lizalicu ma uzivancija s njim.Sretnem poznanicu,samo se pozdravimo i pocnemo rijec dvije on kao ludak.
    Pocne izlaziti iz kolica,vristi,baca se na pod.Tramvaj prolazi,on trci da ga dodirne,ja ostavljam kolica trcim za njim,hvatam ga on mi se otima urla...
    Ljudi gledaju u mene i posmijavaju se,ono kao "vidi je, ne zna da ga smiri" neki komentiraju"jao decko pa sta ti je zasto tako urlas?".
    Vracam ga u kolica on se neda sjesti,izlazi,stvari mi ispadaju iz kolica iz one kosare dole,jagode svuda po putu...
    Pomislim ali ne samo pomislim nego osjetim toliku potrebu da ga se namlatim u tom trenutku.
    Sama sebi govorim da ne smijem jer nedo Bog da netko vidi, a vidio bi neko 100% i samo malo po guzi,odmah bi me prijavili,ovde samo cekaju na to.
    Sigurna sam da bi ga udarila da smo nas dvoje bili sami.
    Samo da prokomentiram ovu situaciju. Da moj maleni pojede lizalicu i popije sok isto bi postao lud i nemoguć, kao da je na teškim drogama. Dakle, razmisli i o tome.
    Isto tako, bez obzira da li glupo zvuči ili ne, možda mu poznanica "nije sjela", ili je jednostavno želio mamu samo za sebe. Uobičajena situacija.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    377

    Početno

    Inace, ne vjerujem u batine kao odgojne metode - u smislu da ce pljuska ili po guzi ikog nauciti da nesto ne radi, ili potaknut na pozeljno ponasanje.
    Nisam a priori protiv "po guzi", al dosad se jos nisam uvjerila da radi od jednog puta.
    Ako se po guzi ponovi bar 3-4 puta, dosljedno u toj istoj situaciji, djeluje. Vidjeno na tudjem primjeru. Ali je i cijena visoka: tom djetetu je dosta pokazat podignutu ruku i vec se boji.

    Kad izgubim kontrolu - a ja i urlanje, guranje, bacanje, povlacenje... smatram nasiljem - izgubim je jer sam premorena, u tom trenutku mi je too much, nesto sto inace znam da je prolazno i rijesim, mi tad prelije casu...
    I uvijek se sjetim one "nasilje je posljednji izlaz bespomocnih".
    I place mi se i ljuta sam na sebe.

    Nisam samo s djetetom takva... dreknem i na mm-a.
    Al rjedje - on je odrastao, kad nemam snage od njega se mogu maknut.
    A od K. ne mogu.

  11. #111
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    U ovakvim sam situacijama bila 1000 puta. Najstarijeg sam puno puta lupila po guzi i sada mi je uuužasno krivo zbog toga. Nisam onda znala bolje. Srećom i roditeljstvo se uči (a i živci se treniraju) i ponosna sam na sebe što Iru i Vitu nisam udarila nikada, i nadam se da neću.

  12. #112
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa
    Jucer mi je srce puklo kad sam sjedila kod susjede na kavi, njen mali, 6 god, zica da hoce ici kod prijatelja, al bilo je vec jako kasno pa ga ona nije pustila. Opravdano. Mali zica, moli, preklinje, ona se neda. I ok. Kad joj je bilo dosta kaze mu "dodi ovdje" A on, sav snudzden, onako pogne glavu i kaze "znam, sad ces me prebit" A ja ovako :shock:

    Rekla sam joj svoje misljenje, ali i da s njom o tome necu vise raspravljat, jer ocito se razilazimo u odgojnim metodama.
    Ok, moje dijete je malo, i jasno mi je da ne kuzi dosta toga pa stoga ni ne mogu sebi opravdat udarac tj. kad bi ga udarila. A nisam.
    Kad je nemoguc, jer mislim, i meni se spuste rolete, jednostavno odbrojim do 10 pa onda krenem rijesavat situaciju, ili objasnjavanjem ili ignoriranjem ili ga jednostavno uzmem na ruke i maknem od situacije.

    Viknem ponekad, kad je situacija opasna. Neki dan ga je ogrebla macka, malo, i MM je odma htio istuc macku, al to nije nacin, ja sam pred malim maci ocitala bukvicu, kako sam sad ljuta na nju i da to vise ne smije radit. I mali je bio sretan, isto tako postupam i s njim. Jer ako njemu nedam da udari mene, zivotinju, cak ni cvijece, zasto bi ja udarala njega?

    I moram priznat da sam ponosna na njega sto ne udara drugu djecu, niti ne gura, uopce nikakvo nasilje ne upotrebljava kad se recimo svadaju za igracku, on je ustrajan i tvrdoglav ali nema ni trunke agresivnosti, bar ne zasad.

    E da, mene su tukli ko klinku, ko god je stigao, pamtim i danas, zamjeram i to dobrano.
    Nekidan idemo mi s plaže, ja s njih troje. I svađaju se, tuku, ona vrišti, on se dere pa je malo provocira, ona ga vrijeđa...i traje to sigurno 5 minuta. Odjednom kaže on njoj: "Ajde nemoj se više derati, kad dođemo kući mama će nas rastaviti!!". A neka ženska sa strane s svojom bebom gleda i reakcija :shock: . I što sad, ženska se šokirala, ja se osramotila a mali se smije. A istina je ta da ih mama neće "rastaviti" kad dođu kući niti ih ikad mlati (osim tih par puta kad sam ih zviznula po guzici i malo više puta kad sam ga povukla za uho ali eto, i to uho nije u điru dugo gledajući u povijest) neće ni vikati nego će sjesti s njima i razgovarati o tako bezveznom ponašanju. A ženska je pomislila garant isto što i ti, da ih mlatim i zlostavljam u svoja 4 zida. Samo što moje djetetšce jako dobro zna što treba reći u određenom trenutku da bi sredilo mamu

  13. #113
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Citiraj joy prvotno napisa
    Nisam ali malo je falilo.
    Nije jos 3 godine star,ali kad padne crno na oci...
    Ovo je samo primjer od neki dan.
    Idemo setati kroz grad,manje mjesto,on sjedi u kolicima uziva.
    Kupim mu kiflu,sokic,lizalicu ma uzivancija s njim.Sretnem poznanicu,samo se pozdravimo i pocnemo rijec dvije on kao ludak.
    Pocne izlaziti iz kolica,vristi,baca se na pod.Tramvaj prolazi,on trci da ga dodirne,ja ostavljam kolica trcim za njim,hvatam ga on mi se otima urla...
    Ljudi gledaju u mene i posmijavaju se,ono kao "vidi je, ne zna da ga smiri" neki komentiraju"jao decko pa sta ti je zasto tako urlas?".
    Vracam ga u kolica on se neda sjesti,izlazi,stvari mi ispadaju iz kolica iz one kosare dole,jagode svuda po putu...
    Pomislim ali ne samo pomislim nego osjetim toliku potrebu da ga se namlatim u tom trenutku.
    Sama sebi govorim da ne smijem jer nedo Bog da netko vidi, a vidio bi neko 100% i samo malo po guzi,odmah bi me prijavili,ovde samo cekaju na to.
    Sigurna sam da bi ga udarila da smo nas dvoje bili sami.
    Samo da prokomentiram ovu situaciju. Da moj maleni pojede lizalicu i popije sok isto bi postao lud i nemoguć, kao da je na teškim drogama. Dakle, razmisli i o tome.
    Isto tako, bez obzira da li glupo zvuči ili ne, možda mu poznanica "nije sjela", ili je jednostavno želio mamu samo za sebe. Uobičajena situacija.
    a mozda je i on samo htio malo protegnut noge za promjenu, a to sto si stala je shvatio kao vrijeme za to. drugi put racunaj na pauzu u parku, nek se malo istrci i iskace, pa ne moze dijete cjelo vrijeme uzivat sjedeci, treba mu i malo kretanja

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    163

    Početno

    jesam i žalim još i dan, danas za tim.... :/ sada je kazna otići u sobu u krevet (kada ono postane neprepoznatljiva; vikanje, deranje...), kada se ohladi može se vratiti u kuhinju i dnevnu sobu. to je obično nekih desetak minuta i onda je opet normalna....

  15. #115
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa

    Nekidan idemo mi s plaže, ja s njih troje. I svađaju se, tuku, ona vrišti, on se dere pa je malo provocira, ona ga vrijeđa...i traje to sigurno 5 minuta. Odjednom kaže on njoj: "Ajde nemoj se više derati, kad dođemo kući mama će nas rastaviti!!". A neka ženska sa strane s svojom bebom gleda i reakcija :shock: . I što sad, ženska se šokirala, ja se osramotila a mali se smije. A istina je ta da ih mama neće "rastaviti" kad dođu kući niti ih ikad mlati (osim tih par puta kad sam ih zviznula po guzici i malo više puta kad sam ga povukla za uho ali eto, i to uho nije u điru dugo gledajući u povijest) neće ni vikati nego će sjesti s njima i razgovarati o tako bezveznom ponašanju. A ženska je pomislila garant isto što i ti, da ih mlatim i zlostavljam u svoja 4 zida. Samo što moje djetetšce jako dobro zna što treba reći u određenom trenutku da bi sredilo mamu
    Nekad im dobro dođe i da se malo razdvoje, bar na kratko

  16. #116

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa
    Ja sam vjerojatno malo u off-u, pa krivo shvaćam.
    U svakom slučaju, mislim da se vjerojetno nisi našla u situaciji u kojoj je bitno INSTANTNO prestajanje lošeg ponašanja, a nema bolje solucije nego udarac-navodim konkretan primjer: udaranje i bacanje igračaka u našu vavu.
    I mene ždere kako ću ga naučiti da ne smije tući vavu, ako ja "tučem" njega, ali u tom dijelu potpisujem Trinu, bar sam sigurna da od tih par po guzi ili ručici neće imati traume. A primarno je spasiti nježnu vavinu njušku, pogotovo uzevši u obzir da je ona samo vava i da ne mogu dati ruku u vatru da joj neće jednom dopi*diti takvo maltretiranje (koje se srećom smanjilo).

    ajme i mi imamo problema s vavom. posebno su dobri ali zajednooooo, :smajlić koji čupa kosu od muke....koliko sam glasa izgubila, on ju namjerno provcira i onda se ona zaleti na njega ponaša se kao da je i on štene, ali usput mu je potrgala par trenerki, hlačica i kako da ne budem luda..i tako iz dana u dan i ovo i ono al ne, njemu je dosadno i opet. i mene strah da će joj jedan dan dosadit da ga ne ugrize, i već ga je znala slučajno ogrepst malo jače , ali ništa dve suze i ponovo, kao da govorim ZIDUUUUUUUUUUUUUU. :smajlić i dalje čupa kosu:
    joj oprostite na malom OT, dirnuli su me u žicu.
    (ima li kamo i ova tema??)

  17. #117
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Samo da prokomentiram ovu situaciju. Da moj maleni pojede lizalicu i popije sok isto bi postao lud i nemoguć, kao da je na teškim drogama. Dakle, razmisli i o tome.
    Isto tako, bez obzira da li glupo zvuči ili ne, možda mu poznanica "nije sjela", ili je jednostavno želio mamu samo za sebe. Uobičajena situacija.
    anemona, ništa osobno, ali evo da i ja prokomentiram .
    Jel se može čovjek ovdje na forumu ikad požalit, bez da mu dođe ovakav savjet? Savjet nakon kojeg se čovjek osjeća otprilike kao gono na kiši?
    Ko nije imao tantrumasto dijete, vjerujte, ne zna o čemu priča. I koliko je živaca potrebno da se shendla tantrumasta situacija, a u javnosti je to još i teže..

  18. #118
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Mhm, imam ja iskustva baš kao Anemona...

    Razina šećera u krvi pokretala je takve situacije kod moje djece, dugo predugo da bi bilo slučajno. NE kažem da je to slučaj sa svima.

    Također, moj mlađi ne zna prepoznat glad i žeđ (još uvijek ponekad, iako ideu školu) pa mu moramo REĆI da treba piti ili da je vrijeme večere. Ako ne jede i ne pije (ili ako se dočepa koncentriranih slatikiša) od pitomog djeteta pretvori se u divlju zvijer u 3 minute.

    Daklem, nema druge nego promatrati svoje dijete. Mi smo za naše našli uzorak, iako ne uspijem s mlađim još uvijek regularno postići pristojno ponašanje, a ne kanim se do sudnjeg dana izgovarati na razinu šećera (ima i karakter svog utjecaja).

  19. #119
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Nekidan idemo mi s plaže, ja s njih troje. I svađaju se, tuku, ona vrišti, on se dere pa je malo provocira, ona ga vrijeđa...i traje to sigurno 5 minuta. Odjednom kaže on njoj: "Ajde nemoj se više derati, kad dođemo kući mama će nas rastaviti!!". A neka ženska sa strane s svojom bebom gleda i reakcija :shock: . I što sad, ženska se šokirala, ja se osramotila a mali se smije. A istina je ta da ih mama neće "rastaviti" kad dođu kući niti ih ikad mlati (osim tih par puta kad sam ih zviznula po guzici i malo više puta kad sam ga povukla za uho ali eto, i to uho nije u điru dugo gledajući u povijest) neće ni vikati nego će sjesti s njima i razgovarati o tako bezveznom ponašanju. A ženska je pomislila garant isto što i ti, da ih mlatim i zlostavljam u svoja 4 zida. Samo što moje djetetšce jako dobro zna što treba reći u određenom trenutku da bi sredilo mamu
    Imam i ja nešto slično, trčim neki dan po parkiralištu za malom koja se zaletila prema cesti, a ona ciči i pokriva tukama malu guzicu. A nisam nikad majke mi. Odakle to: natjeravale smo se da ne ide bosa u hodnik po pločicama, pogotovo jer je nedavno nešto duže vukla neku prehladu, pa kako me ignorirala počela sam se zaletavati za njom uz polikč "ide buba koja papa guzu" i štipkati je po istoj, pa sam je tako kroz zafrkanciju tjerala u sobu, nije mi se dalo dramiti previše oko te situacije (je li to znak permisivnog odgoja?). U svakom slučaju, sad kad je netko vani vidi kako bježi i spašava guzu, izgleda kao da redovito dobiva kuhačom :shock:

    Deaedi i Svimbi, ja se često zapitam što ljudi pomisle o meni kad vide što sam sve sposobna napisati. I svaki put kad nekog upoznam preko foruma iznenadim se koliko ta osoba drugačije izgleda nego što sam je zamislila (ili, imala sam suprotnu situaciju kad mi se frendica registrirala na forum, nešto nevjerojatno, nismo se oko ničeg mogle složiti a inače sasvim lijepo kafenišemo). Sasvim mi je logično da ovdje imamo većinom krive predodžbe jedni o drugima, i to mi nije razlog za živciranje - konačno, da netko napiše kako pomikaki zastupa preventivno fizičko kažnjavanje djece, redovito prati "Trenutak istine" i zahtjeva da svi psi šeću isključivo na lancu kraćem od 1m i brnjicom, jedina logična reakcija bi mi bila - čuj, mislim da ste me s nekim zamjenili. Budući da sam ja svoju nezgodnu procjenu izbacila u ležernom tomu i još se pritom smatrala primjerom tolerancije , nije mi baš bilo logično da se netko na to ljuti pa je isprika D. išla jedino jer mi je žao ako je to smeta.

    Inače ta situacija s psom je zbilja nezgodna, a opet ne bih se kladila da će pec po prstima pomoći (ne kažem ni da će biti ozbiljna trauma, ali nisam sigurna šalje li pravu poruku). MIslim da će prestati taj čas, ali će ponoviti. Mene fizička kazna nije naučila da ne ponavljam djelo nego da ga dobro sakrijem. Ali opet, pa nisam ja diplomirala pedagodiju, pa se moje mišljenje treba uzeti kao mišljenje nekog tko piskara po roditeljskom forumu, kad već treba disklejmer.

  20. #120
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    peterlin, moju je pokretalo...ne znam što , ali oduvijek sam joj davala vrlo malo šećernih stvari, tako da to nije slučaj. Znate npr situaciju kad ste tri sata bili na igralištu i vrijeme je kući poć, uredno ste najavili, i ponavljali da ćete brzo kući u razmacima od pet minuta, da bi se djetešce onda počelo bacati po zemlji, urlati, neće se staviti u kolica, itd. Znala sam se osjećati stvarno jadno i nemoćno, i da me dočekao ovakav savjet, hm, ne znam.. :/ I puknula bi je bila, ali nisam,ni doma ni u javnosti. Poželjela jesam da je puknem .
    Srećom, prošlo je negdje s tri i pol, i sad je stvarno izuzetno dogovorljivo dijete.

  21. #121
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Samo da prokomentiram ovu situaciju. Da moj maleni pojede lizalicu i popije sok isto bi postao lud i nemoguć, kao da je na teškim drogama. Dakle, razmisli i o tome.
    Isto tako, bez obzira da li glupo zvuči ili ne, možda mu poznanica "nije sjela", ili je jednostavno želio mamu samo za sebe. Uobičajena situacija.
    anemona, ništa osobno, ali evo da i ja prokomentiram .
    Jel se može čovjek ovdje na forumu ikad požalit, bez da mu dođe ovakav savjet? Savjet nakon kojeg se čovjek osjeća otprilike kao gono na kiši?
    Ko nije imao tantrumasto dijete, vjerujte, ne zna o čemu priča. I koliko je živaca potrebno da se shendla tantrumasta situacija, a u javnosti je to još i teže..

    Moram se složiti sa Dijanom.

    Kada je dijete takvo, mala je razlika u tome je li popio sok ili nije, moj je imao ispade i natašte, pa mi je ovo traženje dlake u jajetu isto kao i kada mi dijete osvane sa temperaturom, a moja mama odmah prokomentira kako je to sigurno zato jer ih "pokrivam sa onom tankom dekicom".

  22. #122
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Nekidan idemo mi s plaže, ja s njih troje. I svađaju se, tuku, ona vrišti, on se dere pa je malo provocira, ona ga vrijeđa...i traje to sigurno 5 minuta. Odjednom kaže on njoj: "Ajde nemoj se više derati, kad dođemo kući mama će nas rastaviti!!". A neka ženska sa strane s svojom bebom gleda i reakcija
    Kontam da si ovo pisala kao odgovor na Koksyin post, ali ... ovo što je mali rekao da ćeš ih rastaviti - meni nije nimalo niti :shock: niti strašno. Čakštoviše možda u nekim situacijama i poželjno
    Možda se mama šokirala jer se oni svađaju i vrište, a ti mirno hodaš pored njih?

  23. #123
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    mislim da je rastaviti možda slikoviti opis- kao sastaviti sa zemljom...

    inače ne bi bilo ništa strašno

  24. #124
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja sam ovo rastaviti u trininom postu shvatila kao - ubiti od batina.
    to i j zna reći prijateljima, čula ja na svoje uši - ubit će me mama/tata kad dođem doma. :shock:

  25. #125

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    ja nisam ni pomislila na batine, kad si rekla rastaviti. meni to zvuči kao doć doma i stavit svakog u svoju sobu dok ne smire strasti.

  26. #126
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    meni je prva asocijacija na "mama će nas rastaviti" je da će ih mama naprosto razdvojit, jer su zajedno mali urnebes
    a u koksynoj priči je ta druga mama valjda imala priliku reć da ne prakticira mlaćenje, ali to nije rekla. (a mozda je koksy držala monolog, pa ipak nije imala priliku :? )
    nisu mi baš usporedive te dvije situacije...

  27. #127
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    to i j zna reći prijateljima, čula ja na svoje uši - ubit će me mama/tata kad dođem doma. :shock:
    meni je to značilo "izgnjavit će me"
    može se i razgovorom nekog "ubit" ako sam napravila neku glupost, ne umirem od želje da ju temeljito analiziram...

  28. #128
    joy avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    183

    Početno

    Ma nije do lizalice,nije liznuo ni dva puta.Njemu trebaju dva dana da je citavu polize.A imaju i lizalice bez secera,nisam sad drogirala dijete pa se zalim.
    To je bio samo jedan primjer,ima toga jos.Ne fali mu ni kretanja ni trcanja,bas smo u zadnje vrijeme vise pjesice u setnji(to je opet druga prica,kad neda ruku i trci na cestu.)
    U kolicima mi je kad odemo tu do te ulice gdje su nam trgovine i tramvaj prolazi pa je stvarno opasno.
    A da me zeli imati samo za sebe to ste u pravu.
    U kuci je drugacije,fino se igra sa sekama,mogu uraditi sta hocu.Dobro,ne voli kad telefoniram tu mi odma skace za vrat.Vanka stvarno s kim god da progovorim ili dvije minute cekam na kasi on podivlja.
    Ah prezivjet cu,faze dodu i produ.

  29. #129
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Da se vratim na izvornu temu... moji su mene isto znali jako jaaako izbacit iz cipela.... Da ih ne opalim, izjurila bih iz stana (2 kata, taman do kaslića u prizemlju zgrade) na hlađenje.
    Jedino sam uvijek morala paziti da mi nema na štednjaku kakve rajngle ili nekog drugog izvora opasnosti u tih 3 minute koliko mi je trebalo da se ohladim.

    Pomagalo je. Tim prije što je moj stariji bio cvilidreta i derao se mamaaaa mamaaaaa nemoj nas ostaviti i taj moj postupak je izgleda dobro prekidao nepoželjno ponašanje. Mlađi nije ništa govorio, ali njega je izliječilo kad se jednom otpremio odseliti iz kuće, a ja ga nisam krenula zaustavljati (nemojte me pitati kako sam smogla snage ostat sjediti za stolom, pojma nemam). Imao je tada oko 4 godine i spakirao si je pinklec... :shock: No, nije se ponovilo.

    Daklem, kod mene je funkcionirao time-out, ali ZA MENE češće nego za klince. No, takve su situacije dobrim dijelom iza nas, iako još ima nekih stvari koje mi dignu živac. Bolje je nego je bilo... Čekamo pubertet!

  30. #130
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ja starijeg sina znam po guzi. I jednom sam po ručicama. I nekad se prijetim da će dobit po guzi s ciljem da poentiram ozbiljnost situacije.
    To nije dobro, i to je kapitulacija mog odgojnog sustava.
    tijekom odgajanja napravila sam grešku da nisam postavila granice, da sam iz strepnje i straha dozvolila da mi se popne na glavu, pa on ima malo slab osjećaj za zaustavit se prije nego mama pukne ko kokica. Mama je otirač, tako nekako. Mama će se raspast da meni bude super. Loše sam raspoložen, sad ću jahat na mami - pa će ona učinit sve da se ja, kralj, razonodim. Tak je to bilo, a sad se borim da to ukinemo.
    Malo se mučimo s tiranlukom...
    Po guzi sam uvela kao obranu svojeg integriteta.
    Ali mi je važno da ne lupam u afektu (iako se to dogodilo), nego sam to prevela u znak, u jasan fizički znak da su granice prijeđene, i važno je da sam smirena, da mu ulijevam sigurnost, i da zna da po guzi dobija njegovo ponašanje, a ne on. Nije to mlaćenje, to je kao da ga čvrsto primim, tako nešto. Samo što ne mogu uvijek čvrsto primit jer okolnosti ne dozvole. A ovo je univerzalno i lako...

    Čudan sistem, al bolji nisam uspjela smisliti. Zasad.
    Mislim da mlađu neću tako - jer sam iskusnija, pa ona nema ispade tiranluka, zasad.

    kad bih našla bolji sistem - rado bih da ni stariji sin ne dobije po dupetu (iako je to veoma, veoma rijetko... par puta se dogodilo ove godine).
    No, pretpostavljam da ću ja mnogo naučiti, ali i djeca moraju naučiti zaustaviti se na kritičnim točkama roditeljskog nesavršenstva, i na kraju krajeva - osobnosti.

    Ja mu i kažem - ne ponosim se ovim, ali bolje ne znam. Griješim, i tržaim bolji put. Do tada - radije ću učiniti što mogu, nego da dignem ruke od svega... A ti isto vidi što možeš bolje - kad nam se ovaj kuršlus desi. ako pita - a što mogu, onda obično kažem - odi u svoju sobu, ja ću se smiriti, i ti, pa ćemo nastaviti kao da ništa nije bilo...

    Teško je bit mama.

  31. #131
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Teško je bit mama.
    ništa lakše nije biti dijete :/

  32. #132
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Teško je bit mama.
    ništa lakše nije biti dijete :/
    potpisujem. ne znam kaj je teže...

  33. #133
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Samo da prokomentiram ovu situaciju. Da moj maleni pojede lizalicu i popije sok isto bi postao lud i nemoguć, kao da je na teškim drogama. Dakle, razmisli i o tome.
    Isto tako, bez obzira da li glupo zvuči ili ne, možda mu poznanica "nije sjela", ili je jednostavno želio mamu samo za sebe. Uobičajena situacija.
    anemona, ništa osobno, ali evo da i ja prokomentiram .
    Jel se može čovjek ovdje na forumu ikad požalit, bez da mu dođe ovakav savjet? Savjet nakon kojeg se čovjek osjeća otprilike kao gono na kiši?
    Ko nije imao tantrumasto dijete, vjerujte, ne zna o čemu priča. I koliko je živaca potrebno da se shendla tantrumasta situacija, a u javnosti je to još i teže..
    Nas su neki dan izbacili iz knjiznice. Zapravo, krenula sam ja kupit stvari i u tom trenutku je dosla zastitarka da nam da nogom u dupe. Al decke se to nije puno dojmilo. Pol sata kasnije Lovro se nekoliko puta popeo na suncobran u kaficu, Vid je pri tome urlao od srece, a Andrija je preciznim podbadanjem potkuhavao sto mene, sto njih. Molim da mi se objasni sto im to "nije bilo sjelo".

  34. #134
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    i da zna da po guzi dobija njegovo ponašanje, a ne on.
    Imam osjećaj da samo uskačem na ovu temu i ništa baš ne pridonesem - a i šta ću kad nemam dijete...
    Ali, ovo mi je jedno jako veliko prodavanje magle i mazanje očiju i čak i pomalo uvijedljivo... :/ Nekako mislim da je baš jako zbunjujuće iiiii... ne znam...

  35. #135
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Teško je bit mama.
    ništa lakše nije biti dijete :/
    O, znam... sjećam se svega što prođemo u roditeljskom domu. Patnja je dio života, nažalost, i što se više trudimo da je naša djeca ne osjete, više ih činimo da prostiš - budalama. Ne znači to da sam ja za lemanciju, i neke srednjevjekovne metode.
    Al obiteljski život ostavlja tragove i modrice, i zadaje udarce svima; od toga da mater ne spava preko toga da dijete ne dobije pažnju kad treba, do toga da se nekad ljudi grdo ne razumiju, krivo tumače i tako dalje. To je tako - jer smo ljudi, nesavršeni...
    Samo od toga ne treba praviti dramu. Ja si kažem - razumijem dijete, i suosjećajna sam koliko god mogu biti. I vjerujem da je dovoljno jak i da je njegov program u glavi takav da će odrasti u jakog čovjeka. Koji zna da će ga drugi raniti - čak i kad ga jako vole. I da će i on nanijeti zlo drugima - nehotice, i da je to u redu, sve dok se trudiš biti ispravan, suosjećajan i dobar... greške se događaju... važno je praštati. Sebi, drugima, svima, i dati na znanje da znaš da griješiš... i da ti je jasno da griješe i svi drugi...

  36. #136
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Po guzi sam uvela kao obranu svojeg integriteta.
    A kako da dijete obrani svoj integritet, može li i on tebe klepnuti po guzi?

    No, pretpostavljam da ću ja mnogo naučiti, ali i djeca moraju naučiti zaustaviti se na kritičnim točkama roditeljskog nesavršenstva, i na kraju krajeva - osobnosti
    Bezveze mi je udaranje djece pravdati svojom osobnoscu.

    Ja mu i kažem - ne ponosim se ovim, ali bolje ne znam. Griješim, i tržaim bolji put. Do tada - radije ću učiniti što mogu, nego da dignem ruke od svega... A ti isto vidi što možeš bolje - kad nam se ovaj kuršlus desi. ako pita - a što mogu, onda obično kažem - odi u svoju sobu, ja ću se smiriti, i ti, pa ćemo nastaviti kao da ništa nije bilo...
    Previse filozofiranja za djecaka od 4g. On vjerojatno cuje samo:bla bla bla..i pita se :?

    Teško je bit mama
    Puno je teze biti dijete. Osim toga, ti si odabrala da budes mama. On nije odabrao da bude tvoje dijete.Ti si ga svojom odlukom stavila u tu poziciju. I sad ti je tesko da ga moras po guzi. To ne mogu razumijeti.

    Ako ti mogu dati iskreni i dobronamjerni savjet: manje filozofiraj, i sve ce ti se ciniti jednostavnije i lakse.

  37. #137
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    jesam... obojicu.
    ne ponosim se time, ali ni ne izjeda me jad i grižnja savjesti.

    jednostavno, to se dešava u trenucima kada zasluže. nema tu nikakvog pomračenja uma, kod mene u takvim situacijama privremenog ludila nastupa urlanje i monolozi u kojima im svašta kažem i što ih boli 10 puta viša. a i mene kasnije, pa imam potrebu opravdat se i ispričat.

    uglavnom, ja jesam protivnik udaranja, ali sa mojom samoživom, teško odgojivom djecom kojha traže 300% mene svaki nekad nema drugog izlaza.

    ja se trudim i svaki dan naučim jednu novu metodu kak izaći na kraj s njima. ali nekad ne ide.

  38. #138
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    i da zna da po guzi dobija njegovo ponašanje, a ne on.
    Imam osjećaj da samo uskačem na ovu temu i ništa baš ne pridonesem - a i šta ću kad nemam dijete...
    Ali, ovo mi je jedno jako veliko prodavanje magle i mazanje očiju i čak i pomalo uvijedljivo... :/ Nekako mislim da je baš jako zbunjujuće iiiii... ne znam...
    Znam da ne radim idealno.
    Al želim reći da to znači ovo - kažem, ti ćeš sad dobiti po guzi zato da te zaustavim u ovome ili onome (a nemam vremena, energije, mogućnosti posvetiti vrijeme i energiju u tumačenje - kad imam - onda i posvetim... ali nekad moraš nešto sanirati kako tako - jer je dječja sigurnost, ili neki posao, ili nešto važnije od djetetovog hira, raspoloženja, želje... npr. ja imam skele oko kuće i par je puta dobio po guzi jer nisam dala vani da ne pogine uslijed padanja čekića na glavu i slično, a on mi je vadio živce cendranjem, urlanje, bacanjem i razbacivanjem stvari po kući kroz dulji vremenski period...dok sam ja istodobno pregovarala s majstorima, kuvala kafu, telefonirala, završavala neke papire i tak... život zna bit kompliciran... kako meni - tako bome i njemu...).

    Ponekad jedino tu granicu skuži. ali moram reći da je to tako jer sam ja napravila više od jedne greške ranije u odgoju, pa sad krpam kako znam.

  39. #139
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    i važno je da sam smirena, da mu ulijevam sigurnost, i da zna da po guzi dobija njegovo ponašanje, a ne on.
    Ne znam kako je to moguće biti smiren i dijeliti packe?
    Ovo daje na odgoj uz pomoć po guzi, pa ako nisi toga svjesna dobronamjerno ti skrećem pozornost.

    Guza dobiva zbog lošeg ponašanja, a ne on?
    Razmisli jesi li u krivu, možda ja pretjerujem, ali mislim da mu time nedvojbeno daješ poruku da je on loš.

    Meni je ruka znala završiti na guzici, (nisam ja ništ bolja od tebe, da ne misliš kako sebe perem, a tebe preispitujem) ali brale moj, nikakve lekcije nisam slala djetetu, samo ispriku.
    U toj situaciji rastrojstva i pada sistema treba razmišljati kako sebe što prije dovesti u red, a ne dijete dodatno traumatizirati još i s tim da mora imati razumijevanja za nas polulude... :/

  40. #140
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Samo da prokomentiram ovu situaciju. Da moj maleni pojede lizalicu i popije sok isto bi postao lud i nemoguć, kao da je na teškim drogama. Dakle, razmisli i o tome.
    Isto tako, bez obzira da li glupo zvuči ili ne, možda mu poznanica "nije sjela", ili je jednostavno želio mamu samo za sebe. Uobičajena situacija.
    anemona, ništa osobno, ali evo da i ja prokomentiram .
    Jel se može čovjek ovdje na forumu ikad požalit, bez da mu dođe ovakav savjet? Savjet nakon kojeg se čovjek osjeća otprilike kao gono na kiši?
    Ko nije imao tantrumasto dijete, vjerujte, ne zna o čemu priča. I koliko je živaca potrebno da se shendla tantrumasta situacija, a u javnosti je to još i teže..
    Nas su neki dan izbacili iz knjiznice. Zapravo, krenula sam ja kupit stvari i u tom trenutku je dosla zastitarka da nam da nogom u dupe. Al decke se to nije puno dojmilo. Pol sata kasnije Lovro se nekoliko puta popeo na suncobran u kaficu, Vid je pri tome urlao od srece, a Andrija je preciznim podbadanjem potkuhavao sto mene, sto njih. Molim da mi se objasni sto im to "nije bilo sjelo".
    Nije me bilo dva dana i več ste me izogovarale.
    Sad imam malo vremena pa da odgovorim na pitanja.
    Ako se ovo "nije sjelo" odnosi na moj post. Napisala sam da mu možda poznanica "nije sjela" i mislila sam baš to. Moj maleni ima ljudi koji mu odgovaraju, a ima ljudi koje jednostavno ne može podnjeti, iz meni za sad nepoznatog razloga. I to sam mislila, možda mu je poznanica iz nekog razloga užasno antipatična, ili mu se čini negativnom osobom, ili tako nešto, sve je moguće, pa je reagirao luđačkim ponašanjem na silinu negativne energije koju dotična odašilje.

  41. #141
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Samo da prokomentiram ovu situaciju. Da moj maleni pojede lizalicu i popije sok isto bi postao lud i nemoguć, kao da je na teškim drogama. Dakle, razmisli i o tome.
    Isto tako, bez obzira da li glupo zvuči ili ne, možda mu poznanica "nije sjela", ili je jednostavno želio mamu samo za sebe. Uobičajena situacija.
    anemona, ništa osobno, ali evo da i ja prokomentiram .
    Jel se može čovjek ovdje na forumu ikad požalit, bez da mu dođe ovakav savjet? Savjet nakon kojeg se čovjek osjeća otprilike kao gono na kiši?
    Ko nije imao tantrumasto dijete, vjerujte, ne zna o čemu priča. I koliko je živaca potrebno da se shendla tantrumasta situacija, a u javnosti je to još i teže..
    1.) Ne vidim problem u savjetu, niti ga smatram uvredom, niti razlogom da se netko osjeća kao govno na kiši, kao što kažeš. Ja sam napisala iz kojih razloga zna moj maleni podivljati. A koliko vidim nisam niti tebe citirala. :?
    2.) Ne znam gdje si iz toga svega isčitala da se moje dijete u javnosti ponaša kao anđelčić. Ah da, možda zato kaj nije zločest.

  42. #142
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Marta, ja bih ih samo prikupila i lijepo kući.... I još nešto... jedno je ako se tako stalno ponašaju, neprimjereno i npr. ne slušaju što govoriš (da se na suncobran ne penje itd), a drugo je ako je to bilo privremeno ponašanje.


    Ja npr. nisam pobornik batinjanja i to mi je užas, ali razumijem kada se nekad prema djetetu grublje ponaša i udari - iz straha, živaca (ujedno da roditelj prepozna to kao svoju slabost i rješava to sam sa sobom)! Ali da to treba biti normalan način odnošenja prema djetetu ne odobravam.

  43. #143
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Anemona, ja sam stekla dojam (ili si to negdje pisala) da tvoje dijete ne jede smokiće i slatkiše, (pa se ljudi tome čudom čude).

    Osim toga ako maleni ipak jede slatkiše onda treba pisati "Kad moj maleni..", a ne "Da moj maleni pojede lizalicu i popije sok isto bi postao lud i nemoguć, kao da je na teškim drogama", jer ako to ne jede, kak ti znaš da od toga postane lud i nemoguć?

  44. #144
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Nas su neki dan izbacili iz knjiznice. Zapravo, krenula sam ja kupit stvari i u tom trenutku je dosla zastitarka da nam da nogom u dupe. Al decke se to nije puno dojmilo. Pol sata kasnije Lovro se nekoliko puta popeo na suncobran u kaficu, Vid je pri tome urlao od srece, a Andrija je preciznim podbadanjem potkuhavao sto mene, sto njih. Molim da mi se objasni sto im to "nije bilo sjelo".
    Kad sam več tu, da se i na tvoju situaciju nadovežem. Sa djetetom nikad nisam sjela u kafić, jer bi se isto tako i popeo na suncobrane, i na stol, i na luster ako treba, ali iz razloga što njemu kafić nije zanimljiv. To bi bila situacija koju jednostavno sama ne bih mogla ishendlati i zato takve situacije izbjegavam.
    Pokušavam izbjegavati situacije koje bi mogle potpiriti vatru, a uskoro i eksploziju. Naravno, to ne znači da smo stalno u kući, nego biram između manje traumatičnih događaja za moje živce. U ove teže situacije uletavamo kad nisam sama, nego kad je i MM s nama. Nema druge dok ne prođe ludilo.

  45. #145
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Anemona, ja sam stekla dojam (ili si to negdje pisala) da tvoje dijete ne jede smokiće i slatkiše, (pa se ljudi tome čudom čude).

    Osim toga ako maleni ipak jede slatkiše onda treba pisati "Kad moj maleni..", a ne "Da moj maleni pojede lizalicu i popije sok isto bi postao lud i nemoguć, kao da je na teškim drogama", jer ako to ne jede, kak ti znaš da od toga postane lud i nemoguć?
    Ako si dobro čitala, moj maleni pojede povremeno puding i hrenovke, to je junk koji jede, i kad ga pojede puding onda je lud. I da slatkiše i sok NE JEDE. Kao što sam i napisala, da ih pojede bio bi kao na teškim drogama.
    Tko ne vjeruje, neka pita smajlić, ona nas pozna i zna što moje dijete jede ili ne.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    daans je marko imao popiditis.... a i ja s njim u dućanu

    ali mene je sram


    iskreno, ljudi jer mali ima više razumijevanja za moj popizditis nego ja za njegov...


    veli on meni ,ok ja sam bolestan pa sam cendrav , ali znam da tebi nije lako u životu pa se onda dereš ( istina i nije ,ali jbg )
    malo smo se porječkali i sad je sve 5

    alu žalosno je da se 5,5 godišnjak bolje kontrolira od mene .... on je dalaj lama za mene

  47. #147
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    I da slatkiše i sok NE JEDE. Kao što sam i napisala, da ih pojede bio bi kao na teškim drogama.
    Pa jel stvarno ne vidiš tu kontradikciju? I još ženi dijeliš savjet kak mali ziher divlja zbog toga, a nemaš čak ni osobnog iskustva jer ti mali to čak i ne jede?

  48. #148
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj Ifigenija prvotno napisa
    Po guzi sam uvela kao obranu svojeg integriteta.
    A kako da dijete obrani svoj integritet, može li i on tebe klepnuti po guzi?

    No, pretpostavljam da ću ja mnogo naučiti, ali i djeca moraju naučiti zaustaviti se na kritičnim točkama roditeljskog nesavršenstva, i na kraju krajeva - osobnosti
    Bezveze mi je udaranje djece pravdati svojom osobnoscu.

    Ja mu i kažem - ne ponosim se ovim, ali bolje ne znam. Griješim, i tržaim bolji put. Do tada - radije ću učiniti što mogu, nego da dignem ruke od svega... A ti isto vidi što možeš bolje - kad nam se ovaj kuršlus desi. ako pita - a što mogu, onda obično kažem - odi u svoju sobu, ja ću se smiriti, i ti, pa ćemo nastaviti kao da ništa nije bilo...
    Previse filozofiranja za djecaka od 4g. On vjerojatno cuje samo:bla bla bla..i pita se :?

    Teško je bit mama
    Puno je teze biti dijete. Osim toga, ti si odabrala da budes mama. On nije odabrao da bude tvoje dijete.Ti si ga svojom odlukom stavila u tu poziciju. I sad ti je tesko da ga moras po guzi. To ne mogu razumijeti.
    X (iz mojih, nemajčinskih cipela)

  49. #149
    Bipsić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    735

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    mali ima više razumijevanja za moj popizditis nego ja za njegov...

    kako sam se tu prepoznala :/

    meni moj veli (u trenucima mojeg popizditisa): kaj mama, opet ti je neki vrag došel i nebreš se kontrolirati?

  50. #150
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    meni je jako vazno znati zasto se dijete nekako ponasa. ako znam da mu je sad dosadno, da je pospan, da je gladan, da mu je nesto fizicki problem, onda mi je puno lake ne uzrujavati se i puno lakse se ja postavim i rijesim stvar.

    a ako upadnem u mod 'nemoguc je i ne mozes mu nista' samo pogorsavam situaciju, uzrujam se, ne znam ni sama zasto, on lud, ja luda...

    cinjenica je da je djeci vecinom nas nacin zivota jako stresan. sve je puno ogranicenja, opasnosti...stvarno se ne mogu ljutiti na dijete ako znam da trenutna situacija i okolina nije primjerena njegovoj dobi i temperamentu. i ne mogu se ljutiti na malo dijete koje to uopce nije u stanju shvatiti. na vece dijete da. al nadam se da ce do tada shvatiti da su neke stvari neizbjezne i da se moramo prilagodit okolnostima. pa ako se hoce penjat i skakat, nek cekaju do parka ili ne moramo uopce sjest na sok.


    .

Stranica 3 od 9 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •