Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 72

Tema: Hvala vam što pomažete preživjeti..

  1. #1
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno Hvala vam što pomažete preživjeti..

    Mnogo puta do sada sam bila bačena u bitke koje nisam tražila, u bitke koje nisu bile lake, ali ni u jednoj od njih nisam imala ovakve osjećaje jada, bijesa, tuge, ljutnje, bespomoćnosti, ni u jednoj od njih nisam imala toliki grč u želucu, toliku težinu u grudima, toliko stegnuto grlo, ni u jednoj nisam imala toliku želju da vrištim toliko glasno izbrišem svijet, ni u jednoj od njih nisam ovoliko proplakala. Plačem u jednom trenu zbog ljudi koji pokazuju toliko licemjerja pri čemu vam se smiju u lice toliko uvjereni u vlastitu nadmoć i veličinu, nesvjesni da im se nadmoć i veličina mogu rasplinuti poput mjehurića od sapunice, zbog ljudi kojima nije jasno zašto se ne pomirimo sa životom i srećom skrojenima od starih prnja, skrojenih njihovim vlastitim rukama koje do sada nisu držale škare, dok svoje kupuju u ekskluzivnom dućanu Rodeo drivea.

    Ja sam jaka žena. Nema od plakanja ništa osim otečenih očiju, ne smijem pasti, lakše ću stići do cilja na nogama, moram obrisati suze i ići dalje.

    Otvoram The forum, u svakom trenu pun podrške, čitam post «draga moja - nije potrebno biti u istoj koži da bi se dala podrška za ispravnu stvar... mi koje imamo djecu, itekako dobro znamo za što se vi borite » i suze ponovo kreću, ali ovaj put prema usnama razvučenima u osmjeh.
    Trgne me zvuk sms-a, čitam: «Naravno da ćemo doći puhat balončiće s vama, vodimo i klince. Pusa.». Suze se ponovo slijevaju preko osmjeha. Još jedna poruka! «Doći ću te podržat, al nisam ti ja za puhanje balona, obući ću majicu Viva la revolution.». Znam da nisi samo uz mene, prijatelju..i opet plačem. Brišem suze. Zove me prijateljica i pita da li da uzme fotoaparat? Zbunila me, ne razumijem o čemu govori. Kaže: pa za Trg! Pitam ju je li to i ona dolazi? Kaže: naravno! Ne mogu više govoriti, grlo mi se steglo. Hvala ti, moja plavokosa prijateljice..
    Palim tv, vidim Karmen daje tisućupetstoti intervju..Bože, odakle toj ženi toliko snage? Djeluje tako krhko i nježno, a pogledaj koliko je jaka. Ona ima dvije male djevojčice i otkada traje ovo sve, ne vjerujem da ima vremena grliti ih, možda ih mjesec dana ljubi već uspavane da bi i nama dala šansu da i mi dobijemo ta mala bića stvorena da ih se voli. Da li ja imam toliko veliku dušu koja bi na njenom mjestu bila spremna učiniti toliko mnogo za druge? Karmen je gotova s intervjuom, evo ministra, nježnost koju osjećam otjerao je udarac u trbuh i vilica mi se grči, slušam kako govori da će novi zakon biti bolji za nas jer propisuje 6 postupaka umjesto 3. Čvršće stisnem daljinski i vičem: To ne propisuje Zakon! To ide preko HZZO-a! Joooooooooooooooj!!! Ustajem i bijesno hodam po stanu. Moram nešto raditi, eksplodirat ću! Sarkazam mi je uvijek služio kao dobar štit od ovakvih stvari i pomišljam: bilo bi i meni bolje da napravim 100 sklekova i 200 čučnjeva, umjesto da sam više puta pročitala i naučila o zakonu od onoga koji ga je propisao. Nepozvana, pada mi na um španjolska čizma, a slijede ju i ostali rekviziti..Ne, ne, odlazite, trujete me! Sjedam u lotos i pokušavam otjerati misli..
    Vraćam se forumu, čitam postove žene iz Udruge kojoj je dijete u bolnici, a toliko se trudi da nam pomogne. Čitam drugu, i ona ima djecu, nema nikakve veze s MPO, ali pokušava nas savjetovati i uputiti. Osjećam ogromnu zahvalnost prema svima njima i molim blagoslove za njih i njihove obitelji. Koliko truda ulažu. Što bih ja mogla učiniti? One to čine i za mene, što bih mogla? Pokušavam razmišljati, ali ponovo me paraliziraju emocije..
    Dolazi poruka: «Čuo sam se sa H., dolazim i ja. Kaj pred Krležom u 1145?». I još jedna: «Na poslu sam, stisli me rokovi, ali do 12 dolazimo i nas dvije.». Suze. Dragi moji prijatelji, tko bi rekao, kad smo zajedno srijedom, 1. sat markirali povijest i visili u omiljenom kafiću, da ćemo i nakon 15. godina biti toliko povezani? Grlo mi se steže..
    Gledam mjehuriće od sapunice glave podignute prema nebu i suncu..divni su. Osjećam se kao dijete. Osjećam se sretno. Suprug je uz mene i puše iz sve snage. Puše za naših 5 beba koje su nas napustile. Puše za naše dijete koje će tek biti rođeno. Volim ga. Volim ga svom snagom. Želim da ima dijete. On je moja stijena. On ne plače. On ne plače preda mnom. Prijatelji su oko mene, Pušu i oni. Jedan statira u majici Mama i tata su iza mene, pušu i oni za svoju i za svu drugu unučad. Sjetim se S. I ona i njen muž su željeli doći. Nije mogla. Jučer je mobbing kulminirao i slomila se. Nažalost, ne čudi me. Previše nas radi pokušaja da dobijemo dijete trpi i na poslovnom planu. Udišem najdublje koliko mogu i pušem i za njihovo dijete i za njihove snove. Suze kreću. Spuštam glavu, neću plakati. Ja sam jaka žena. Netko me grli. Dižem glavu i ugledam djevojku kojoj sam bila krizmana kuma. Došla je i ona i njen dragi. Došli su puhati za svu djecu i za sve snove. Došli su puhati i za svoje dijete. On je prebolio karcinom. Ne mogu bez medicinske pomoći dobiti dijete. Mladi su i na početku. Još uvijek nemaju onu duboku tugu u očima. Bože, ne daj im da je dobiju...Suze kreću...
    Ponovo sam na internetu. Čitam postove. I stare i nove. Lakše mi je preživjeti ovo uz njih. Čitam..SDP, HNS i Čehok napustili Sabornicu! Nemaju kvorum! Nemaju kvorum! Nemaju kvorum! Čitam kako se pojavio tračak nade i bol zbog prazne utrobe se čini manja. Čitam kako je jedan zastupnik iz opozicije napisao da se, kada je pročitao sa kakvim smo snažnim emocijama, strepnjom i suzama pratile izglasavanje zakona, osjećao kao najponosniji čovjek na svijetu jer su se pokušali oduprijeti toj navali primitivizma i nazadnjaštva. Ne vidim dalje..suze mi magle vid. Imate zašto i biti ponosni! Svi vi! I ja sam ponosna na sve vas! Ne želim vas navoditi poimence, puno vas je stalo uz nas i borite se svim snagama koje su vam na raspolaganju! Puhali ste balončiće za našu djecu i za naše snove. Oduvijek sam smatrala da se lijepe emocije najbolje izražavaju zagrljajem. U vlastitim mislima imam najveće ruke na svijetu i grlim vas sve svom snagom...Hvala vam.
    Nedjelja je. Ručali smo i muž pere suđe u kuhinji. Umorna sam. Već dvije noći nisam spavala. Previše emocija i misli. Idem na balkon, prolazim pored televizora, dopire mi do ušiju pitanje novinara upućeno članu stranke koja je predložila zakon, koji je njegov osobni stav o zakonu koji će nama odrediti život. Kaže zastupnik da nema stava. Novinar skreće pažnju da bi bilo dobro da do izglasavanja zakona stvori stav. Vrištim. Prozor je otvoren i nije me briga..
    Zar je to moguće..odrediti tolikim ljudima sudbinu tako lako, tako nonšalantno, tako bez razmišljanja, rasprsnuti snove o djeci, o obitelji. Žele izglasati zakon, lako će dići ruke, ne djeluju kao da znaju puno o tome, ali koliko god lagano da podignu ruke, uništiti će naše mjehuriće od sapunice...jecam,.glava mi puca..tijelo mi se trese..zar je zaista moguće...
    Nedjelja navečer, ležim u krevetu i 3. noć za redom ne mogu zaspati..osjećam se toliko malo i nemoćno..suze kreću u tišini..puštam ih..
    Ja sam jaka žena. Nema od plakanja ništa osim otečenih očiju, ne smijem pasti, lakše ću stići do cilja na nogama, moram obrisati suze i boriti se.
    Ustajem iz kreveta, palim kompjuter i pišem:
    «Mnogo puta do sada...»

  2. #2
    Ameli avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    601

    Početno


  3. #3
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    aenea rasplakala sam se, a upravo se spremam prema nečem što je nekad bio moj posao.
    isto se osjećamo, kroz iste krize prolazimo, i meni je ovaj forum psihoterapija pravaa, zato draga (a i sama si rekla)

    MI SMO JAKE!

    ne može nam nitko ništa, jači smo od sudbine

  4. #4
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno


  5. #5
    Biene avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    485

    Početno

    Aenea

  6. #6
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno


  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    VŽ.
    Postovi
    305

    Početno

    uuh,plačem več od jutra,ali da jake smo mi,i doći ćemo do cilja

  8. #8
    LEA7 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    66

    Početno


  9. #9
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno


  10. #10
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    aenea, divno si prenijela emocije vjerujem svih nas ovdje, hvala ti
    ovo nije kraj, borit ćemo se i dalje

  11. #11
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno


    Miješaju mi se osjećaji, od žalosti do ljutnje i bijesa.
    Jučer sam čitala knjigu iz ginekologije od prof. Š iz koje smo učili za ispit.
    Tamo lijepo piše o (ne)uspješnosti zamrzavanja jajne stanice.
    Valjda bi to vrli ministar trebao kao spec gin znati.
    SRAM GA BILO

    Jedna stvar koja se na mene reflektirala je da svoje dijete gledam drugačije.
    Više je cijenim i zahvaljujem bogu što je imam.

  12. #12
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    !

  13. #13
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno


  14. #14
    jelenkić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Ludbreg
    Postovi
    355

    Početno


  15. #15
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Šta reći. Suze samo idu.

  16. #16
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    aenea

    sve ove riječi i djelovanje koje izvire iz ovog jada

  17. #17
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    aenea, prekrasan post...

    "I kad se kasije pred tobom otvore različiti putevi, a ne znaš kojim poći, nemoj kretati nasumce, nego sjedni i čekaj. Duboko udahni s nadom, baš kao što si udahnula došavši na svijet, nemoj dopustiti da te bilo što omete, čekaj i samo čekaj. Budi mirna, šuti i slušaj vlastito srce. Kad progovori, ustani i poslušaj njegov glas, pođi kamo te srce vodi."
    (S. Tamaro: Va dove ti porta il cuore)


  18. #18
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno


  19. #19
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    čitam što si napisala i vidim samo tugu i jad.Pokušavam njih zamisliti i pred očima su mi slike-smiju se,piju i uopće ih se ne dotiče ova naša bol i patnja.Nekako sam u životu optimistična pa kažem-dobro ipak na kraju pobijedi.Kad tad-možda ne ove godine-ali na slijedećim izborima sigurno.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno


  21. #21
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno


  22. #22
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Aenea, hvala ti sto si ovo tako lijepo srocila, mislim da ce mi pomoci da uvedem reda u svoje emocije vezane za sve ove dogadaje proteklih dana jer sam u totalnom kaosu.Nocima ne spavam jer ne mogu zaustaviti mozdane vijuge, sredujem dojmove, svadam se , objasnjavam, smisljam planove za dalje ako ovaj postupak ne uspije.....

  23. #23
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno


  24. #24
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno


  25. #25
    Deja2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    792

    Početno


  26. #26
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    aenea

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    aenea

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno


    placem i citam
    svima koje su na ovom putu od srca zelim da sto brze dodjete do svoju djecicu

  29. #29
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno


  30. #30
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno


  31. #31
    andrejaaa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    685

    Početno


  32. #32
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja ne znam kakavu osobu ovakav tekst ne bi ganuo do suza
    anea i svi drugi

  33. #33
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    aenea, svi osjećamo slično, svi imamo nekoga za koga plačemo i molimo... krasan post, nadam se da će ga neki od medija prepisati, ja bi ga najradije poslala u glas koncila.

  34. #34
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno


  35. #35
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    trebao bi nm neki dobar hacker da ubaci ovaj tekst na računala sabornika prije izglašavanja zakona...i na glas koncila i na udrugu grozd

  36. #36
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno


  37. #37
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    nemam pametnijeg načina da pomognem, mogu samo printati još letaka na mom kilavom printeru i sijati ih po bolnicama u provinciji... pitam se da li koristi.

  38. #38
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    uf....


  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    aenea

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj thaia28 prvotno napisa
    aenea, divno si prenijela emocije vjerujem svih nas ovdje, hvala ti
    ovo nije kraj, borit ćemo se i dalje
    Hvala ti draga.

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno


  42. #42
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno


    upozorenje:
    ne čitajte na poslu jer ima previše

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    VŽ.
    Postovi
    305

    Početno

    Citiraj ZAUZETA prvotno napisa
    aenea, svi osjećamo slično, svi imamo nekoga za koga plačemo i molimo... krasan post, nadam se da će ga neki od medija prepisati, ja bi ga najradije poslala u glas koncila.
    Ja poslala u glas koncila, čisto iz srdđbe prema njima,šta se mješaju di im nije mjesto.

  44. #44
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj gupi51 prvotno napisa
    Šta reći. Suze samo idu.
    x

  45. #45
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Citiraj ZAUZETA prvotno napisa
    aenea, svi osjećamo slično, svi imamo nekoga za koga plačemo i molimo... krasan post, nadam se da će ga neki od medija prepisati, ja bi ga najradije poslala u glas koncila.
    x
    Jučer mi je jedna osoba rekla kako sam sretna što nemam djece (a ona ih ima troje)
    Ne znaju oni kroz kakvu mi kalvariju prolazimo i koliko smo suza prolili u svakom neuspjelom postupku. Pojedini koji imaju djecu ne znaju to cijeniti. Znam da moramo biti jaki i da ćemo nekada doći do svog malog

  46. #46
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Aenea
    Ganula si me do suza, nadam se da u Saboru postoji dovoljno onih koji imaju srca da razumiju...

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    nemam pametnijeg načina da pomognem, mogu samo printati još letaka na mom kilavom printeru i sijati ih po bolnicama u provinciji... pitam se da li koristi.
    Koristi, koristi draga! I dovoljno "pametan način" jer je iz srca i duše!
    Za tvoj angažman i doprinos

  48. #48
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    aenea, predivno je kako pises

    srce mi se stegne i tesko mi je, mogu samo pokusati zamisliti koji je to osjecaj kroz koji prolazite.


    pisi nam jos


    jaka si ti zena

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    aenea
    predivan tekst grcam u suzama,
    pošalji ovo u sabor molim te
    nek ih sram bude


  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Prekrasan post, trebalo bi ga poslati svim onim zastupnicima koji glasaju, kao test krije li se u njima jos uvijek mrvica ljudskosti.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •