Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 77 od 77

Tema: cijene "vođenja " trudnoće kod privatnika

  1. #51

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    I ja trudnoću od početka vodim kod privatnog ginekologa i skroz sam zadovoljna. Pregled plaćam 250 kn s tim da pregled podrazumijeva kontrolu urina, vaganje, mjerenje tlaka, sam pregled i uvijek i ultrazvuk...idem svaka 3 tjedna i uvijek sve obavimo. Ultrazvuk traje do 20ak minuta i svaki nam put detaljno objašnjava svaki pojedini dio bebe i pušta nasa uživamo u tome kako duda prst, miče rukicama... Uglavnom, ja sam skroz zadovoljna, a za uputnice odlazim kod socijalnog ginekologa.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    I ja trudnoću od početka vodim kod privatnog ginekologa i skroz sam zadovoljna. Pregled plaćam 250 kn s tim da pregled podrazumijeva kontrolu urina, vaganje, mjerenje tlaka, sam pregled i uvijek i ultrazvuk...idem svaka 3 tjedna i uvijek sve obavimo. Ultrazvuk traje do 20ak minuta i svaki nam put detaljno objašnjava svaki pojedini dio bebe i pušta nasa uživamo u tome kako duda prst, miče rukicama... Uglavnom, ja sam skroz zadovoljna, a za uputnice odlazim kod socijalnog ginekologa.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    I ja trudnoću od početka vodim kod privatnog ginekologa i skroz sam zadovoljna. Pregled plaćam 250 kn s tim da pregled podrazumijeva kontrolu urina, vaganje, mjerenje tlaka, sam pregled i uvijek i ultrazvuk...idem svaka 3 tjedna i uvijek sve obavimo. Ultrazvuk traje do 20ak minuta i svaki nam put detaljno objašnjava svaki pojedini dio bebe i pušta nasa uživamo u tome kako duda prst, miče rukicama... Uglavnom, ja sam skroz zadovoljna, a za uputnice odlazim kod socijalnog ginekologa.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    i ja sam trudnocu vodila kod svojeg privatnog ginekologa i bila sam super zadovoljna. na preglede sam isla svaka tri tjedna. svaki pregled sam placala 100 kuna, a podrazumijevao je kontrolu urina, mjerenje tlaka, vaganje, pregled i detaljan uzv uz opsirna objasnjenja, pitanja itd. uzv+pregled mi je naplatila samo dva puta i to je iznosilo onda 180 kuna. a po uputnice sam takoder isla kod soc. ginekologa.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    i ja sam trudnocu vodila kod svojeg privatnog ginekologa i bila sam super zadovoljna. na preglede sam isla svaka tri tjedna. svaki pregled sam placala 100 kuna, a podrazumijevao je kontrolu urina, mjerenje tlaka, vaganje, pregled i detaljan uzv uz opsirna objasnjenja, pitanja itd. uzv+pregled mi je naplatila samo dva puta i to je iznosilo onda 180 kuna. a po uputnice sam takoder isla kod soc. ginekologa.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    i ja sam trudnocu vodila kod svojeg privatnog ginekologa i bila sam super zadovoljna. na preglede sam isla svaka tri tjedna. svaki pregled sam placala 100 kuna, a podrazumijevao je kontrolu urina, mjerenje tlaka, vaganje, pregled i detaljan uzv uz opsirna objasnjenja, pitanja itd. uzv+pregled mi je naplatila samo dva puta i to je iznosilo onda 180 kuna. a po uputnice sam takoder isla kod soc. ginekologa.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    i ja sam trudnocu vodila kod svojeg privatnog ginekologa i bila sam super zadovoljna. na preglede sam isla svaka tri tjedna. svaki pregled sam placala 100 kuna, a podrazumijevao je kontrolu urina, mjerenje tlaka, vaganje, pregled i detaljan uzv uz opsirna objasnjenja, pitanja itd. uzv+pregled mi je naplatila samo dva puta i to je iznosilo onda 180 kuna. a po uputnice sam takoder isla kod soc. ginekologa.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    i ja sam trudnocu vodila kod svojeg privatnog ginekologa i bila sam super zadovoljna. na preglede sam isla svaka tri tjedna. svaki pregled sam placala 100 kuna, a podrazumijevao je kontrolu urina, mjerenje tlaka, vaganje, pregled i detaljan uzv uz opsirna objasnjenja, pitanja itd. uzv+pregled mi je naplatila samo dva puta i to je iznosilo onda 180 kuna. a po uputnice sam takoder isla kod soc. ginekologa.

  9. #59
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    Bas sam neki dan pregledavala racune. Cijela trudnoca, vodjena privatno, kostala me oko 4 000kn (pregledi 400 do 500 kn, ukljucivali su mjerenje tlaka, kontrolu urina i tezine, ultrazvuk na svakom pregledu, na zadnjem pregledu i CTG.). Dva puta mi je uzimala cervikalne briseve, jednom radila papa test, sve je to bilo ukljuceno u cijenu pregleda, a uputnice za kontrolu krvi i urina mi je pisala doktorica opce prakse kao i uputnice za cervikalne briseve (nosila sam ih u Rockfellerovu). Cini mi se da su cijene moje doktorice medju visima, no s druge strane, sve sam obavljala na jednom mjestu i nikad nisam cekala duze od nekoliko minuta. A i moje vrijeme ima svoju cijenu...
    Jos sam platila 320 kn za double test i 300 kn prisustvo oca na porodjaju. Sve zajedno puno manje nego npr. sam porodjaj u Postojni. Na srecu, ovo smo si barem mogli priustiti...

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    A jel mi mozete preporucit dobrog privatnog ginekologa u Zagrebu koji nije bas turbo skup,jel Ja bih isla najvise radi ultrazvuka,tj. da mi snimi bebicu na video/CD da imam uspomenu.

  11. #61

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    400 kn pregled i UZV kod doka koji radi u bolnici gdje ću roditi, on će biti na porodu što ću dodatno platiti. Sve uputnice i recepte koji mi trebaju piše mi moj soc. ginekolog.
    Zanima me nešto s obzirom da i ja idem privatno kod ginekologa koji radi i u bolnici.On će mi biti na porodu, ali nisam znala da i to moram platiti ?!
    Koliko to košta? :shock:

  12. #62
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj dh prvotno napisa
    Citiraj Frida prvotno napisa
    400 kn pregled i UZV kod doka koji radi u bolnici gdje ću roditi, on će biti na porodu što ću dodatno platiti. Sve uputnice i recepte koji mi trebaju piše mi moj soc. ginekolog.
    Zanima me nešto s obzirom da i ja idem privatno kod ginekologa koji radi i u bolnici.On će mi biti na porodu, ali nisam znala da i to moram platiti ?!
    Koliko to košta? :shock:
    Pitaj ti njega to otvoreno, jer ja svojega jesam i rekao mi je da će me poslati svom kolegi koji radi u bolnici, te da se dogovorim s njim oko prisustva na porodu, ali da nikakvoga placanja nece biti.Btw., bila kod kolege u trudnickoj ambulanti, on ce mi "dovršiti" vođenje trudnoće i rekao da plaćanja NEMA.
    Inace sam cijelo vođenje trudnoće do 30-og tjedna platila 1500 kn., računajući mokraću, preglede, UZV i sve kompletno...

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    Citiraj dh prvotno napisa
    Citiraj Frida prvotno napisa
    400 kn pregled i UZV kod doka koji radi u bolnici gdje ću roditi, on će biti na porodu što ću dodatno platiti. Sve uputnice i recepte koji mi trebaju piše mi moj soc. ginekolog.
    Zanima me nešto s obzirom da i ja idem privatno kod ginekologa koji radi i u bolnici.On će mi biti na porodu, ali nisam znala da i to moram platiti ?!
    Koliko to košta? :shock:
    Pitaj ti njega to otvoreno, jer ja svojega jesam i rekao mi je da će me poslati svom kolegi koji radi u bolnici, te da se dogovorim s njim oko prisustva na porodu, ali da nikakvoga placanja nece biti.Btw., bila kod kolege u trudnickoj ambulanti, on ce mi "dovršiti" vođenje trudnoće i rekao da plaćanja NEMA.
    Inace sam cijelo vođenje trudnoće do 30-og tjedna platila 1500 kn., računajući mokraću, preglede, UZV i sve kompletno...
    Puno ti hvala, idem krajem mjeseca na kontrolu pa ću ga pitati. :D

  14. #64

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    a da li netko ima za preporučiti socijalnog ginekologa koji je voljan pisati uputnice i recepte bez pregleda?
    ja od početka idem kod privatnika i uvijek sam bila zadovoljna.jednom sam otišla kod socijalnog po recept jer mi je bilo glupo plačati lijek, a ovaj navalio na mene da me on hoće pregledati, da on ne vjeruje privatnicima, da kak ja mogu tak njemu doći sa tuđim nalazima....i da sad ne duljim previše i da ne ulazim u detalje - on nema vrata između čekaone i svoje ordinacije gdje pregledava, a stol je, naravno, u ravnini vrata...kaj da vam dalje pricam? još mi se prijetio da će me prijaviti jer idem kod privatnika :shock: ma luđak totalni!!!!

  15. #65
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Isuse, di taj divljak radi??? Meni stvarno nije jasno tko je svim tim luđacima dao licence da rade? A šta on misli na kojem principu rade privatnici? Čekaonice su im uvijek krcate, čekamo za preglede mjesecima, a kad im netko zapravo napravi uslugu i liječi se privatno - onda nas tlače i maltretiraju i još ponižavaju. Tok doktora ne bi bilo loše prijaviti na onaj besplatni telefon za pritužbe na lječnike. Ne vjerujem da bi bilo nekog rezultata, ali ipak...

  16. #66
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    a da li netko ima za preporučiti socijalnog ginekologa koji je voljan pisati uputnice i recepte bez pregleda?
    ja od početka idem kod privatnika i uvijek sam bila zadovoljna.jednom sam otišla kod socijalnog po recept jer mi je bilo glupo plačati lijek, a ovaj navalio na mene da me on hoće pregledati, da on ne vjeruje privatnicima, da kak ja mogu tak njemu doći sa tuđim nalazima....i da sad ne duljim previše i da ne ulazim u detalje - on nema vrata između čekaone i svoje ordinacije gdje pregledava, a stol je, naravno, u ravnini vrata...kaj da vam dalje pricam? još mi se prijetio da će me prijaviti jer idem kod privatnika :shock: ma luđak totalni!!!!
    Osobno sam prijavljena kod dr. Franulovića u Domu zdravlja Centar u Runjaninovoj. Lika u životu nisam vidjela, nemam blage veze kako izgleda, komuniciram samo s medicinskom sestrom. Dođem s nalazima, ona to fotokopira, dobijem recept i amen. Ne znam zašto bi neki ginekolog radio scene oko toga, to mi fakat nije jasno. Možda je u nekom svom ratu s privatnikom kod kojeg si bila? :?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    mislim da nije u ratu s nikim nego to više doživljava kao napad na svoj ego... u stilu zašto ja više vjerujem privatniku nego njemu?
    pa nisam to samo od njega doživjela, i doktorica opće prakse mi je znala prigovarati ako bi joj došla sa npr. nalazom od privatnog dermatologa... inače, njih dvoje su prijatelji i ona mi je rekla, kad sam došla 1.put trudna kod nje, da ja obavezno moram voditi trudnoću kod socijalnog ginekologa!! i to, naravno, kod njega!

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    73

    Početno problem sa soc. gin

    dozivjela sam neugodnu situaciju kod soc.gin kad sam je dosla zamoliti svoje krvne nalaze kako bih otisla kod privatnika na pregled i sto mi je najvaznije uzv! - koji ona btw. nema, i ne misli da mi je potreban prije 11 tj. a ja sam sad 8+4 i puna sam pitanja i strepnji i sto prije zelim vidjet jel to sve kak treba i uopce dal je na mjestu... (uglavnom, mislim da razumijete ovaj dio i da su to normalne brige u prvim tjednima i da ne trazim nista ekstravagantno...?)
    uglavno, zena se prilicno razjarila na mene i odrzala prodiku (na kraju mi je hvala Bogu dala nalaze) al se ja osijecam grozno sad i ne zelim vise ici k njoj... pa imam par pitanja;
    dal je nuzno da se vodim kod soc. gin.?
    ako je, dal se ja mogu bilo kad prebacit kod nekog drugog i kako se to radi? (dal ja moram doci kod ove po svoj karton?)
    i dal neko ima nekog za preporuciti ko se ne bi ljutio sto ja zelim otici ponekad i kod privatnog gin?
    uglavnom sva sam pod strsom zbog te lude zene
    i umjesto da uziviam u svojoj dugo ocekivanoj trudnoci ja sam sva u strahu....
    hvala vam puno unaprijed

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    trudnoću vodim kod privatnika i jako sam zadovoljna. pregled + UZV 300 kn, trakice za mokraču se ne naplačuju, ne pregledava svaki put ginekološki jer nije pobornik "prčkanja" u trudnoči, no s UZV ja jako pedantan i pažljiv i svaki pregled traje oko 1 sat.
    u početku sam imala dosta komplikacija, krvarenja, mirovanja, redovito sam ga nedjeljom (takve se svinjarije i onako uvijek događaju nedjeljom) zvala na mob (sam mi je dao br.), urgirao je po bolnici za mene.
    Sve uputnice i th. bez pogovora mi je dao soc ginić u dz. dugave. malo je čudan, ali nikada mi nije radio probleme. mislim da prima nove pacijente.
    HZZO ti dozvoljava promijeniti doca 1 puta godišnje
    bježi od tih svojih čudaka

  20. #70
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno Re: problem sa soc. gin

    Citiraj scardona prvotno napisa
    dozivjela sam neugodnu situaciju kod soc.gin kad sam je dosla zamoliti svoje krvne nalaze kako bih otisla kod privatnika na pregled i sto mi je najvaznije uzv! - koji ona btw. nema, i ne misli da mi je potreban prije 11 tj. a ja sam sad 8+4 i puna sam pitanja i strepnji i sto prije zelim vidjet jel to sve kak treba i uopce dal je na mjestu... (uglavnom, mislim da razumijete ovaj dio i da su to normalne brige u prvim tjednima i da ne trazim nista ekstravagantno...?)
    uglavno, zena se prilicno razjarila na mene i odrzala prodiku (na kraju mi je hvala Bogu dala nalaze) al se ja osijecam grozno sad i ne zelim vise ici k njoj... pa imam par pitanja;
    dal je nuzno da se vodim kod soc. gin.?
    ako je, dal se ja mogu bilo kad prebacit kod nekog drugog i kako se to radi? (dal ja moram doci kod ove po svoj karton?)
    i dal neko ima nekog za preporuciti ko se ne bi ljutio sto ja zelim otici ponekad i kod privatnog gin?
    uglavnom sva sam pod strsom zbog te lude zene
    i umjesto da uziviam u svojoj dugo ocekivanoj trudnoci ja sam sva u strahu....
    hvala vam puno unaprijed
    Nije nužno. Ja u životu nisam bila kod socijalnog, ali mi je moj privatni ginekolog preporučio jednog, u slučaju da mi ne daj Bože štogod zatreba, a da se ne mora plačati. Inače, svu papirologiju, tj. uputnice za raznorazne dodatne preglede po bolnicama (krvna grupa, mokraća, sada i uputnice za trudničku ambulantu na SD) mi piše moja liječnica opće prakse.

  21. #71
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Socijalni ginekolog, ako za ništa drugo treba za uputnicu za bolnicu pred porod. Inače, svaki privatnik ima bar jednog svog socijalnog kolegu kojeg može preporučiti i s kojim surađuje. Isto, UZV od sat vremena nije dobar, ako sam dobro skužila da pregled uzv traje sat vremena :?

  22. #72

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Ja od prvog gin pregleda idem kod privatnog doktora. Doduše promjenila sam ih nekoliko do sada. Sa sadašnjim sam zadovoljna što se tiče usluge i komunikacije, jedino u čemu se razilazimo je to da je on pobornik rijeđih pregleda uvz u trudnoći zbog moguće štetnosti. U potpunosti ga shvaćam ali ja jedva čekam svaki pregled da vidim svoju bebicu, pa kad dođem a on me samo pregleda bez uvz onda sam bjesna. Doduše ne mogu reći u takvim slučajevima me stavi na uvz samo par minutica da me smiri da vidim sliku svoje bebice i naravno to mi nenaplati.

  23. #73
    lidu

    Početno

    I ja idem kod privatnika u KC, pregled 110kn, UZV kojeg ne radi svaki put i ja se s tim slažem 140kn, PAPA je 120. Na pregledu još obavi vaganje i tlak. Cervikalni bris u 37. tjednu nisam ništa platila, sama sam ga odnijela u laboratorij tri zgrade dalje. Do sada, 38+2, kod tog sam ginekologa potrošila max 1200 kn i to mi se ne čini puno. Stvarno imam "komfor", danas nazovem, sutra sam na pregledu, čekam max 10 min i to mi se do sad samo jednom dogodilo. Čovjek je ljubazan i sve lijepo objašnjava, na UZV je sa mnom uvijek i MM i atmosfera je vrlo ugodna. Po uputnice idem kod socijalnog ginića i obavezno čekam bar pola sata, no srećom odmah mi napiše sve što će mi trebati u sljedećih mjesec dana. Zadnji put kad sam bila kod njega, dođe neka žena da bi se kod njega zapisala i odmah obavila pregled i veli njoj sestra da za pregled mora čekati 3 tjedna!? Strašno ako te nešto muči ili boli. A da ne spominjem da se nalazi Papa testa čekaju po par mjeseci. Kod mog privatnika nalazi su za 7 do 10 dana.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    73

    Početno

    samo da se javim i zahvalim na savjetu da trazim pomoc od svog privatnog gin.
    bila sam napokon na svom drugom pregledu kod privatnika i prepricala mu svoje dozivljaje sa soc. ginickom i bio je pun razumijevanja i rekao da ce mi svakako pronaci nekoga kod kog cu se moci prebaciti i da se ne uzrujavam oko toga! i sad mi je odmah puno lakse, a buduci da sam na tom pregledu i prvi put cula kucanje svog malog cuda, presretna sam i osijecam se puna pozitivnih misli, sve nekako izgleda ljepse...
    pozdrav svima

  25. #75

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Ja vodim trudnoću privatno, ginekologica u Domu zdravlja mi samo piše uputnice, i ako eventualno zatreba - recepte. Dapače, imam dojam da joj je i drago da se ne mora bakćat s menom, jer ima dosta pacijenata.

    UZV je 350 kuna, sad kad sam bila prvi puta kao trudnica skupa s pregledom to je bilo 500.

    Nije mi problem toliko dati, radije ću uštedit na nečem drugom, ali želim biti kod liječnika u kojeg imam puno povjerenje. A on mi je prije 11 godina doslovce spasio glavu, dok su me neki uvaženi zagrebački profesori i šefovi klinika "vozali" okolo.

  26. #76
    pamela

    Početno

    ja trudnoću vodim kod privatnog ginekologa u Zd. Svaki put - mjerenje tlaka, kilaža, urin i ultrazvuk. Uvijek ista cijena 200 kn mjesečno a čovjek je zakon, toliko oprezan i predan poslu. I uvijek mi radi i 3D, te 4D ultrazvuk, te sve to snimi na kazeticu koju si čuvam kao lijepu uspomenu.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    ja sam kod doc. Prapotnik u St i zadnji put sam ultrazvuk, pregled i papu (i ostale sheme:tlak,vaganje) platila 270Kn. Inace mislim da je UZV i pregled kod nje 200kn. Ona inace radi pregled uzv-om svaki drugi put. JE li stetno raditi UZV svaki put? Ono, volila bi svaki put viditi to srce kako kuca

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •