Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 120

Tema: Mnogo lica neplodnosti

  1. #1
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno Mnogo lica neplodnosti

    Ja sam tvoja kcerka, kojoj si dala i posvetila zivot. I ja tebi zelim dati unuku, da ti mami smijesak na usne u starosti, da se smije od uzivanja kad ti nezgrapnim prsticima poteze kosu. Placem ti na telefonu kad me uvjeravas da ce sve biti dobro i da se samo trebam opustiti i prepustiti se u Bozje ruke. Znam da se brines za mene, da ides na hodocasca, da se zavjetujes, za mene i za moju najvecu zelju. Tvoj put nije moj put, ja nemam tu utjehu. Ja imam vjeru u znanost i statistiku, koja tinja sve slabije nakon svakog negativnog testa i jos jednog propalog postupka. Znam da zelis ponijeti moj bol, samo kad bi to mogla. Volim te mama. I zivim za trenutak kad cu i ja cuti te tri carobne rijeci.


    Nastavite dalje.... ja sam tvoja susjeda, prijateljica, kuma, sestra, kolegica, uciteljica, teta u vrticu, sluzbenica na salteru, lice u tramvaju... mi nismo nevidljivi cak i kad ne znaju za VV, SD ili Maribor. Mi smo mnogo lica. Recimo im.

  2. #2
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Doduše, malo sam se ispucala neku noć, ali pisat ću još..pino

  3. #3
    molu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    901

    Početno

    baš si me pogodila s ovom temom. Naime, ja imam curicu začetu prirodnim putem i kad smo htjeli mm i ja dalje (oduvijek smo sanjali o troje) sok i tuga i nevjerica i bol - 5 spontanih, nakon toga hrpa pretraga, uglavnom nista nadjeno, pa dva neuspješna AIH i sad cekam prvi prirodni IVF - ako do njega uopće i dođe.

    Sve do sada bilo mi je dosta nezgodno i neugodno previše pisati na ovom pdf-u jer kad bi čitala postove ostalih cura svaki put sam si mislila, pa ja nisam ništa prošla, imam uz sebe jednu prekrasnu curku, kako je tek njima koje još nisu majke i prolaze sve te bitke - stimulacije, punkcije, gubitke, bore se s neupućenima, zločestima i vjetrenjačama da ostvare svoja prava i želju da budu roditelji. I zato se ovaj put želim obratiti svojoj kćeri....

    najdraže moje, živote moj, ni sama ne znam kako da više odgovorim na tvoja brojna pitanja - mama kad ćemo dobiti bracu ili seku? Kada si mi prije nekoliko mjeseci rekla da ćemo jednom biti velika obitelj - tata, ja, ti, braco, seka, ribica i pas mislila sam da ću se ugušiti od tuge. Iako smo tvoj tata i ja tek na početku našeg MPO puta, i iako ne znam konačan ishod, obećajem ti, anđele moj, da ćemo tata i ja dati sve od sebe i tada - jednog dana, možda budemo veeeeelika, ma najveća i najsretnija obitelj, a ako naše želje i molitve ne budu uslišane, stisnut ćemo se nas troje i naša srca bit će jedno veliko, najveće..... voli te najviše na svijetu tvoja mama

  4. #4
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Ja sam tvoja mama, iako se još nisi ni rodio/rodila... Jedino što želim je uživati u tvojim blagim udarcima dok te budem nosila pod srcem i pripremati se za tvoj dolazak. Čeka te i tata, divan je vidjet ćeš, zaljubit ćeš se u njega na prvi pogled. On će život posvetiti da te nasmijava i štiti, da te vozi na trening, čita ti priču prije spavanja i gleda s tobom crtiće jer ih potajno i sam voli.
    ne mogu dalje suze samo krenule................

  5. #5
    IRENA456 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    298

    Početno


  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    154

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa
    ne mogu dalje suze samo krenule................
    ...ja ne mogu ni počet...

    svima koje su mame u srcu!

  7. #7
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    dok čitam ove redove moje zlato se igra pored mene
    i sve mi se opet vratilo
    a suze teku bez prestanka
    htjela sam nešto napisati, al ne mogu

  8. #8
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa
    dok čitam ove redove moje zlato se igra pored mene
    i sve mi se opet vratilo
    a suze teku bez prestanka
    htjela sam nešto napisati, al ne mogu

    xxx

  9. #9
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    milo moje, mamino sunce, znas kako te ja i tata volimo, jer ti si razlog za koji mi zivimo i radimo, bez tebe je pusto i tuzno...jedva cekam da budes sa mnom...da vidim plusic na testu, da tvoje srce kuca pod moje, da osjetim tvoje micanje, da ti tata pjeva pesmice, da cujem tvoj glas, i tu predivnu recenicu mama, tata cestitam. I tvoe bake i dede jedva cekaju da nam dodjes, a imat ces i predivnog macka kojem mozes vuci rep koliko hoces..bas sam tati pricala neki dan kako jedva cekam da nam isaras sve zidove, da nas dzris budne pa i da nam popisas krevet i da nam non stop bude kuca razbacana s tvojim igrackama. E da, i znas sigurno cemo ici u Hrvatsku kad se rodis...imaju predivno more, a i tu su tete koji us bili uz mene dok sam te cekala, i koji su mi bili najveca potpora pa zato zelim da te upoznaju Zlato moje...nestpljivi smo vec, nemoj nas ostaviti da jos dugo cekamo....

  10. #10
    Šuška avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    318

    Početno

    Ajme, grcam

  11. #11
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno



    Cure

  12. #12
    duga30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    85

    Početno

    Princezo mamina, kraljeviću mamin, kako uživam dok te držim u naručju! Uživam u svakom tvom milom pogledu, u tvom dječijem tihom stenjanju, obožavam tvoj najslađi miris! NE! NE! Opet sam se probudila! Bio je to još jedan san. Kut sobe je prazan, nema tvog krevetića, nema najslađeg mirisa, nema najmilijeg pogleda...samo moja znojna piđama i nova praznina jer Tebe nema princezo mamina, kraljeviću mamin!

  13. #13
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Evo čitam sad sve što je novo od jutros...pakiram se... idemo s našom predivnom princezom na more...

    Nadam se da ću u petak uspjeti do tv-a da vidim što se događa...

    Ipak, u međuvremenu...jednostavno moram pisati...pisati iz jedne druge perspektive, ne one od nekada, nego ove od sada...

    Dakle

    Dragi moji...Ja sam vaša susjeda, znanica, poslovna suradnica, sugrađanka...dolazim u vašu trgovinu, moja se djevojčica igra s vašom u parkiću...
    Često me pitate, pitate moju djevojčicu...'kada će ti mama roditi bracu ili seku', 'ah, kakva divna obitelj, trebali biste još jedno dijete, pa što čekate, djevojčica vam je već velika', 'bi li ti, zlato voljela bracu ili seku?'
    O da, imam spremne odgovore...ovisno...nekome ozbiljne - ne ide uvijek kako bismo željeli, nekada - radimo na tome, nekada samo - vidjet ćemo, ali uvijek neodređene...
    Ma ne zamjeram ja to vama. Nije to zloća, ni blizu tome, znam...
    Ali ne znate vi, dragi moji da mi je za doći do moje princeze trebalo 5 godina, ne znate koliko smo puta moj suprug i ja plakali, koliko smo puta šutjeli, koliko smo puta nazvali roditelje, brata, sestru, najbolju prijatelje...i rekli - opet ništa...mogla bih još toga reći, no rekla sam da neću o tom vremenu...

    Ono što ne znate o našem životu danas, dragi moji, jest da kad vi odete kućama, svojim obiteljima, kad se vi ujutro probudite, popijete kavu, odete na posao, rješavate svoje druge brige i probleme - znam da ih imate i suosjećam sa svakom vašom tugom - mi odlazimo u jedan naš sasvim poseban svijet...

    Moja će djevojčica doći kući i navečer, kad legne u krevet, svaku će večer samoinicijativno zamoliti Boga da joj podari bracu ili seku. Ne, neće niti jednu večer to zaboraviti s dubokom, dječjom, nepoljuljanom vjerom da će joj molbe biti uslišane...
    Ja ću se dići prije zore i otići pješice na autobus (jer moj suprug ostaje s djevojčicom i vozi je u vrtić) pa u Zagreb da bih bila već u 7 sati u bolnici i prvim se autobusom vratila nazad isti dan...da još stignem uspavati svoju princezu.
    Često ćemo i moj suprug i ja ustati prije zore i prenijeti našu uspavanu princezu u auto...i svi se zajedno voziti do Zagreba. Moja će se princeza oblačiti u autu i jesti krafne iz obližnjeg dućana dok sam ja već gore i čekam svoj red između tolikih drugih predivnih i hrabrih ljudi.
    Često ćemo nas dvoje povesti svoju djevojčicu na nekoliko dana u Zagreb...spavat ćemo kod prijatelja, rodbine...seliti se malo kod jednih, malo drugih...da, iako su to divni ljudi koji nas rado primaju, ipak ne smetamo previše...
    Ponekad će se ta djevojčica razboljeti...biti bolesna u tuđem stanu...čuvat će je ljudi koje jedva poznaje dok smo mi u bolnici...
    Ponekad ćemo je bolesnu morati ostaviti kod bake i djeda, i morat će biti bez mame i tate jer se postupak ne može prekinuti...
    Ponekad će biti bez mame jer mama možda mora u bolnicu...
    Ponekad će djevojčica, morati propustiti predstavu u vrtiću, nastup sa svojom plesnom skupinom, jer je s roditeljima u Zagrebu u postupku...Istina, češće će tata voziti cijeli dan da djevojčica ipak stigne i ne propusti ništa važno od svog života. Češće će je tata voditi u kino, zoološki, muzej...dok je mama u bolnici na nekom od čekanja...da djevojčica ne bude zakinuta ni u čemu, da ne osjeti opterećenje, nego sreću jer je sama čista sreća naših života i jer to zaslužuje samim svojim postojanjem...

    I da, nakon svega... nakon još jedne negativne bete...kad mama kaže da neće više ići u Zagreb...djevojčica je moli da ide još. Tada joj kažem da je tako bolje...neće više ustajati rano, vozati se u autu, morati ostajati kod nekoga...a ona mi odgovara...'mama, ništa to meni nije teško...samo da dobijem bracu ili seku!'
    I krećemo dalje...i sretni smo, ali istovremeno i tužni...često nam je teško i željeli bismo živjeti normalno, ali ne žalimo se...smijemo se, jer nas troje imamo jedni druge, i imamo nju...
    I zato kad nas vidite u gradu, nećete po našim licima nikada zaključiti kakvu borbu vodimo...ali nas ne pitajte zašto nemamo još jedno dijete/brata/sestru...
    Kad vidite obitelj s jednim djetetom...ne pitajte - dobronamjerno, znatiželjno, s čuđenjem - zašto su sami...možda smo to mi...
    Možda je to neka druga obitelj koja nije sama odabrala...
    Možda ćete neku mama, nekog tatu ili neku nesuđenu seku povrijediti vašim pitanjem.
    Dragi moji, nikada ne znate kakva se sudbina krije iza sretnih osmijeha.

    Jer, da, neizmjerna je sreća zakucala na naša vrata kad nam se pridružila naša princeza...ali jedan dio naših srca još je uvijek malo prazan.

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno


  15. #15
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ajme smrc
    hvala ti za jos jednu perspektivu

  16. #16
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno


  17. #17
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno


  18. #18
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    ljubavi moja...čekam te već dugo...ja sam tvja mama i postajem jako nestrpljiva.Sve mi teže pada to iščekivanje iz mjeseca u mjesec.A da samo znaš kako je tata nestrpljiv mada to ne želi priznati. Pripremio je već bezbroj crtića za tebe, a još uvijek ih gledamo sami. A kako je tek u strahu...kako će te nositi, kako ti promjeniti pelene, kako te hraniti i oblačiti. Ja znam da će to njemu sve jako dobro ići. I baki jako fališ. Već je kupila trenirku i naaaaaaaajmanje tenisice za šetnju. Ustvari smo svi jako nestrpljivi i željno očekujemo tvoj dolazak i sa grčem želucu se nadamo da ga neće odgoditi neki zli ljudi...
    ljubavi,vole te mama i tata

  19. #19
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    cure....

  20. #20
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Ja sam tvoja tetka. Danas si spavao pokraj mene i gledala sam te male rucice i prstice kako drze moju podlakticu. Mazila sam tvoju kosicu i razmisljala o Boze kako bih voljela da jedno ovakvo zlato bude moje. Sreca je kad ti pritrcis i pogledas me svojim plavim ocima i pomilujes njezno po obrazu , kao da me tjesis, kao da kazes , strpi se samo jos malo , jedno malo zlato , poput mene grlice i tebe zauvijek. I ono tvoje slatko gugutanje kad ti ja kazem Hajde duso pricaj tetki nesto .Kako samo rasiris ruke i objasnjavas mi , a ja klimam glavom jer iako te ne razumijem znam da si sigurno u pravu. Jedna takva mala dusa mora biti u pravu. Ali kad ugledas svoju mamu, kada potrcis njoj i kada vidim tu eksploziju ljubavi koju joj poklonis samo osmijehom, shvatim da ja jos uvijek ... ipak samo za tugu znam .. Voli te tvoja tetka

  21. #21
    LEA7 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    SPLIT
    Postovi
    66

    Početno

    BHany, ispričala si moju priču od riječi do riječi
    pokušala bih i ja napisati nešto ali toliko ste me rasplakale...........
    cure

  22. #22
    lara01 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,734

    Početno


  23. #23
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Cure, ljubim vas. I nadam se s vama.

  24. #24
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    cure ja ne mogu ovo čitati

    još do nedavno sam se osjećala isto tako

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno


    ***
    htela sam napisati nesto svom sinu koga nosim nakon 5 godina borbe sa neplodnosti, ali ne mogu, placem...
    ***
    jedno od lica neplodnosti su i rane koje su ostale u nama, koje smo ili cemo uskoro biti mame, ja uvijek kada vidim trudnicu kazem blago njoj, pa se sjetim da sam i ja trudna. neke rane nikad ne zacele, ostaju kao putokazi u nasim zivotima.

  26. #26
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ja sam tvoja sestricna. Znam da znas da muz i ja ne mozemo imati djecu i da pokusavamo vec dvije godine, jer nista u nasoj obitelji ne moze ostati tajna. Pokusala si me utjesiti, kako su djeca puno posla i da samo zamislim kako mogu putovati, uzivati u zivotu, i imati vise samo za nas dvoje. Ti imas dva prekrasna sina i trudim se razumjeti da ceznes za ljetovanjem u Egiptu, a ne mozes ici. Sto bih dala da mozemo razmijeniti mjesta! Zelim brinuti o nogometnim utakmicama i Zagrebackim malisanima i ocjenama i razdvajati ih kad se potuku. Zelim to daleko vise od egzoticnih putovanja na kojima nikad nisam bila, toliko da cu dignuti kredit da mogu kupiti lijekove koji kostaju cijelu jednu placu, za malu malu sansu da i ja moram ostati kuci jednog dana. Osjecam se kao beskucnik kojem si upravo rekla kako je puno posla imati kucu, ti koja imas i kucu i vikendicu. Ali ne kazem ti sve to jer osjecam da cu se udavit vlastitim suzama. Promumljam nesto o jelu na stednjaku i sklopim slusalicu.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    cure moje
    baš sam u jer su mi odgodili operaciju
    i sad ovo čitam

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    Cure molim Vas za jednu dozvolu da link sa ovim vašim postovima stavim na svoj profil na facebook-u. Pratim ovaj forum već godinama, puno toga sam od vas naučila i saznala. Naša mala obitelj dijeli vašu sudbinu.

    Hvala.

  29. #29
    duga30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    85

    Početno

    VanjaTR moj post možeš staviti, ako ti se svidja. Trebale bi i druge cure pristati, treba stavljati na druga mjesta izvan ovog foruma da se ljudi koji ne razumiju malo informiraju. Da im bude malo bliže ovo kroz što mi prolazimo.

  30. #30
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Vanja ovo je javni forum i mislim da curama neće smetati link, al neka same kažu
    i dobro je da netko još vidi kako nam je, možda netko i proba shvatiti....

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    duga30 hvala ti sviđaju mi se svi vaši postovi na poslu sam i dok sam ih čitala pustila sam suze i rekla svojim kolegama da sam zapravo povremeno sretna da im sjedim okrenuta leđima da ne vide sve moje reakcije. Hvala na pristanku molim i ostale cure da mi dozvole da i njihove postam tako da stavi cijeli link na facebook.
    Hvala vam na svemu.

  32. #32
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    cure, meni je tako teško ovo čitati, grcam i ne mogu prestati nakon svake priče...

    BHany eto i moje skore budućnosti.....

  33. #33
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Vanja, kako ti je Ginger rekla, ovo je javni forum i slobodno link možeš staviti gdje želiš.
    A posebno kad ga stavljaš s najboljim namjerama

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    Drage moje hvala vam velika, nas dvoje već više od 10 godina pokušavamo postati tata i mama. Najprije smo nekoliko godina lutali, a onda sam otkrila ovaj forum i stranicu Roda i krenula na prava mjesta već smo 4 godine pacjenti na VV. Ovo što sam ovdje pročitala su isto moja najintimnija razmišljanja i želje.

  35. #35
    marti_sk avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Skopje
    Postovi
    1,302

    Početno

    Vanja slobodno mozes da stavis i moj post ako ti se svidja

  36. #36
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    moje nije dovršeno, ali odgovor na tvoje pitanje je DA

  37. #37
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Vanja, stvarno mislim da ne moras pitat za dozvolu ni sad ni ubuduce, ako stavis link na originalne postove tj. temu. Hvala ti sto zelis da se cujemo dalje.

    Ako mi posaljes mejl na protivmpozakona@gmail.com, stavit cu te na email listu gdje namjeravam slat informativne sadrzaje, pozive za akciju, i (subjektivno) najljepse postove na forumu.

    Napisi nam i ti jedan paragraf, jednu crticu iz tvog staza neplodnosti. Otkrij jos jedno nevidljivo lice neplodnosti.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    7

    Početno

    Ma volim pitati, već sam stavila link i ovo je samo jedna od reakcija

    "Pročitala sam i plakala ko malo dijete. Ja imam sina od 3 godine i sretna sam...a sada tek vidim i koliko...
    Mogu samo misliti kako je svim tim hrabrim ženama, i tebi Vanja. Želim Vam svima ispunjene želja!!! Drži se"

  39. #39
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    ajme BHany

  40. #40
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    ako mogu ja malo drugačije-
    i nakon ponovnog neuspjeha sjedimo moj muž i ja i pijemo kavu-a on me tješia što sada,biti će možda drugi puta,pogledaj Karla-ima troje djece koja idu u školu,ne može ići na more,digao je kredit za kuću,teško mu je kraj troje djece otplaćivati.A ja sa spuštenom glavom i suzama koje cure u potocima odgovaram;ALI JA BIH SE TAKO RADO S NJIM MIJENJALA.

  41. #41
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    može i moj post, nema tu neke tajne, samo razmišljanja i osjećaji

  42. #42
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Ovaj daaavni post od Melody uvijek me toliko dirne u dusu, i toliko se divim toj zeni da sam odlucila citirati njene rijeci i ovdje na ovom topicu:

    Citiraj Martina prvotno napisa
    Ispri?at ?u vam jednu pri?u. Moju pri?u.
    Puno vremena sam provela u bolnicama. Upoznala sam puno žena. Neke su bile uporne i hrabre a neke su brzo odustajale. I re?i ?u vama ono što godinama govorim svakoj koja samo pomisli dignuti ruke od svega. NIKAD, ALI NIKAD nemojte odustati. Jednu sam re?enicu ponovila milion puta do sada: Ako i ne uspijem roditi dijete, želim u tamo nekoj svojoj 60-toj godini znati da sam pokušala baš sve što se pokušati dalo! Da za ni?im ne žalim. Želim vam poslati svima onu snagu i volju i upornost i energiju koja me vodila kroz život.
    Moja borba je po?ela prije 15 godina. 1990 godine. Prošlo je ve? par mjeseci kako smo intenzivno radili na bebi. Razo?aravaju?e crvenilo svaki mjesec me bacalo u o?aj. Lagane pretrage koje kažu da je sve OK. Od trudno?e ništa. Nakon 2 godine ni?ega prva dijagnosti?ka laparoskopija. Priraslica i koje?ega. Trudno?e nema naredne 3 godine u kojima sam imala još jednu laparoskopiju koja ništa nije novoga donijela. Dg. STERILITAS SECUNDARIA. Do 95. Ja najzad trudna! Prvi put u životu! Cijeli svijet je bio moj kada sam ugledala +. Nakon 2 tjedna pojavi se malo krvi i lagani bolovi. Doktor kaže da to ne mora ništa zna?iti. Krvarenje nije stalo a bolovi su se poja?avali. Odjednom me stisnulo i hitna je morala do?i. Odvezli su me u bolnicu. Drugi dan su napravili kiretažu i poslali doma s napomenom da izvadim beta-hcg. Za tri dana ja odem to napraviti. Ina?e, bolovi nisu stali i meni je bilo jako loše. Teta koja mi je dala nalaze ponudila mi je vode jer je mislila da ?u se srušiti. Kaže ona evo, trudni ste. Kako trudna kad sam kiretirana prije 3 dana. Njen pogled mi je sve rekao. Bila sam sama i išla sam ravno u bolnicu. Ulazim u bolnicu, sre?em doktora, pružam mu nalaze i padam u nesvijest. Vanmateri?na, laparotomia, lijeva strana. Nisu primjetili! Ina?e, bili bi dvoj?eki. Jedan je prošao a drugi je zapeo. Kada sam se probudila prvo sam rekla sebi da ne?u plakati jer ja nemam vremena plakati. Ja se moram oporaviti i spremiti za svoju bebu, jer ona ?e jednom do?i!
    Nakon toga oporavak, razne pretrage... Septum u kavumu uterusa. U?ini se histeroskopija u velja?i 97. U svibnju trudno?a. Najzad! Odmah su me primili u bolnicu. I vode me kao trudnicu što je mene strašno veselilo. Tri tjedna sam bila vesela. I onda šok. Sve je tu samo nema bebe! BLIGHED OVUM. Prazna trudno?a. To me ubilo. Ja suze nisam jednostavno mogla zaustaviti. A nisam glasa ispustila. A mokra sam bila do struka. Kiretaža. Kada sam se probudila(op?a an.) prvo sam pitala doktora kada opet mogu pokušati. I ja ne?u više plakati jer ja nemam vremena plakati. Ja se moram pripremati za svoju bebu. Jer ona ?e jednom do?i.
    Prosinac 97. Trudna ja opet. Beta-hcg 3000. Pred sam Boži? po?inje krvarenje i u 7 tjednu je sve gotovo. Ta kiretaža je bila posebno bolna. Ali nisam dugo plakala. Jer ja nisam imala vremena plakati.
    U velja?i 98 imala sam opet laparoskopiju. Trajala je 4 sata.
    U sedmom mjesecu 98 baš smo se spremili na more. Kasni mjese?nica. Brzo test. +! Kofere raspakiramo i bolnica. BETA dobro raste. Ali po?inju bolovi i lagano krvarenje. Nije valjda opet?! Je! Vanmateri?na, ali sada na desnoj strani! Ne?u puno o tome samo ?u vam re?i da nisam dugo plakala jer ja nisam imala vremena plakati. Rekli su mi da više ne pokušavam jer ugrožavam svoje zdravlje i td. Nije mi padalo na pamet odustati.
    U prosincu opet test pozitivan. Isti dan hospitalizacija. BETA dobra. Prvi uzv-ništa, drugi ništa, tre?i ništa. Na moj ro?endan, 28.12 doktorica na uzv govori da više nema smisla jer to je vanmateri?na i ode. Mene gleda nekakav stažist i govori da je sve ok i da ?uje srce i da je u maternici. Ljudi moji, nema rije?i da vam ja opišem svoje osje?aje. Ja se vra?am na odjel. Sa sestrama sam svim ve? prijateljica. Ali ja ne mogu govoriti. Jecaji izlaze iz mene a suze teku. Valjda su krenule sve one suze koje nisam isplakala a bile su tu negdje. Svi me sažaljivo gledaju, predpostavljaju da nije dobro. A ja bi vikala na sav glas da je dobro ali rije?i nisu htjele van. Ja sam samo plakala. Nikad prije i nikad poslije se nisam tako osje?ala. 23.08.99 carskim rezom u 10.20 rodila se moja Helena! Moja beba je došla! Moja duša!

    Ali ja sam htjela da moja beba ima bracu ili seku. Ve?ina me po?ela osu?ivati. Iz ljubavi, ne iz zlobe. Jer sam recimo cijelu trudno?u provela u bolnici, imala sam faza kada sam imala 48 kila na visinu 1,75. 2001 opet jedan spontani u devetom tjednu. Nisam mislila odustati. 2003 još jedan rani spontani u sedmom tjednu. Ja opet nisam plakala dugo. Opet su rekli da ne pokušavam više. U prosicu 2004 opet plus. Mirovanje. 17.07.2005 carskim rezom u 21.03 rodila se moja Lorena! Moja druga duša!
    A meni su mnogi doktori rekli da ja ne?u mo?i roditi, da ja ?ak više ne smijem niti ostati trudna jer da je to opasno za mene!!! Moja familija i prijatelji znaju sve ovo. Uglavnom govore da sam hrabra i da svaka meni ?ast! Nije to nikakva hrabrost. Ja sam samo željela biti mama. Hrabre i jake su moje cure. One su se izborile za život. Ja sam im samo malo pomogla. Zašto vam ovo govorim? Ako vas uhvati tuga, ako više ne vjerujete, ako padnete- recite samoj sebi: ne želim OSTARITI A DA ZNAM DA NISAM SVE POKUŠALA! I ispla?ite se a ONDA SE USPRAVITE! Nemojte gubiti vrijeme. Pomozite svojim bebama koliko vi to možete. A one ?e ostalo. Želim da osjetite u sebi tu snagu, volju i vjeru. To je ve? pola borbe. Željela bih svakoj od vas koja se bori za dijete re?i- NIKAD NEMOJTE ODUSTATI!

    Oprostite na duljini posta. Puno toga sam presko?ila. I još vam nešto moram šapnuti. Nisam vam to rekla? Oduvijek sam željela tri duše. ?im se malo oporavim. Sljede?e godine želim opet pokušati.Tek mi je 38.


    link: http://www.mama-mami.com/forum/viewtopic.php?t=18223


    Hvala ti Melody na ovako divnoj prici!!!!!!!!
    Link: http://www.beta.hr/forum/viewtopic.php?t=215

  43. #43
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno



    Ovo čitam sad, da preko dana ne plačem pred mojom malenom

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    1,591

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa
    Ja sam tvoja mama, iako se još nisi ni rodio/rodila... Jedino što želim je uživati u tvojim blagim udarcima dok te budem nosila pod srcem i pripremati se za tvoj dolazak. Čeka te i tata, divan je vidjet ćeš, zaljubit ćeš se u njega na prvi pogled. On će život posvetiti da te nasmijava i štiti, da te vozi na trening, čita ti priču prije spavanja i gleda s tobom crtiće jer ih potajno i sam voli.
    ne mogu dalje suze samo krenule................
    i meni....

  45. #45
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Meni se čitajući vaše priče srce steže
    Svima, svima vama najiskrenije i od srca želim da stignete do svog cilja

  46. #46
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ja sam tvoja zena. Zajedno smo prosli sito i reseto u 16 dugih godina, zajedno smo sazreli. Znam da krivis sebe sto kroz sve postupke prolazim ja. Koliko puta si mi ponovio da bar mozemo zamijeniti mjesta dok pazljivo pipam jajnike nabrekle kao grozdovi sitnim nadama. Zazmiris i duboko uzdahnes prije nego mi zabijes onu ogromnu iglu u debeli misic kao kosarkas koji se sprema za slobodne suteve. Jos samo dva postupka, rekli smo si, prije nego sto napustimo ovaj put. Ne mozemo podnijeti vise od toga jer svaki put tonem sve dublje u crnu mocvaru. Bojis se za mene, vidim ti u ocima, sve mozes podnijeti osim da me izgubis. Ne boj se. Ti si moje svjetlo, moj oslonac, moj ponos, moj najbolji prijatelj. Uzet cu tu zelju zacetu u nasim srcima i spremiti je duboko, duboko u najtisi dio duse. Samo ponekad kad ti nijemo stisnem ruku malo jace nego obicno, znat ces da sam opet cula njen krik.

  47. #47
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno


  48. #48
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Ajme, pino !

  49. #49
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    o bože,
    najžalosnije je to da kad čitam, sve ove postove dođe mi da zajaučem jer sam svoje teškom mukom stečeno dijete shvatila zdravo za gotovo!!
    mučila sam se 6 godina, i napokon ostala trudna na VV, IVF.
    Dočekala sam taj dan...o bože, bio je najljepši dan ...

    I sada se usudim mojoj maloj dragoj djevojčici ne dozvoliti da spava kraj mene jer mi je vruće,iako ona to silno želi, tužno, li poslušno ode iz kreveta, MENI JE VRUĆE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PA ŠTA ONDA AKO MI JE VRUĆE??????????

    pekla me savjest i prije nego sam počela čitati vaše postove, a sad me ubi..ona je u vrtiću, moje prekrasno dijete, koje mi čak ni ne zamjera što me nije mogla zagrliti kad joj je bilo potrebno, ona će me opet u vrtiću dočekati širom raširenih ruku i očiju punim ljubavi....i zagrliću i ja nju tada, sjetiti se koliko suza je trebalo biti isplakano dok ju nisam imala..mila moja djevojčica...i nakon danas, zahvaljujući vama, misliću svaki dan o tome........



    baš se loše osjećam.....vaše priče su tako duboke

  50. #50
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Joj cure moje.....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •