Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Čije je tvoje dijete?!

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno Čije je tvoje dijete?!

    izdvajam jedan dio teksta iz 24SATA: "Zakon bi branio zamrzavanje zametaka, na umjetnu oplodnju bi imali pravo bračni partneri, a dijete začeto umjetnom oplodnjom imalo bi pravo nakon 18. godine znati tko su mu biološki roditelji. "

    Kada laik pročita ovakav tekst, a laici su svi osim nas koji smo podvrgnuti MPO, i možda naši najbliži, mislim da će među svim ostalima oživjeti misao da je činjenica da niko od nas nismo biološki roditelji našoj djeci koja su svakako, UMJETNO, napravljena!

    mislim da bi se, jer ova tema je svakako već osjetljiva, trebalo voditi računa o tome da ukoliko se izriče neka činjenica, da se iznese u cijelosti pa bi tekst glasio "malo " drugačije: "...a dijete začeto umjetnom oplodnjom, ukoliko je začeto sjemenom donora ili jajnom stanicom donara imalo pravo nakon 18. godine znati tko su mu biološki roditelji."


    imam osjećaj da ljudi oko mene malo više promatraju moje dijete istovremeno pogledavajući u mene, dakle uspoređuju nas
    :/ :?

    Mislim da će nakon ovoga percepcija MPO biti potpuno pogrešna, i da će nam svima onaj topic na potpomognutoj s naslovom "kada reći djeci da su začeta MPO", tako nekako glasi, postati značajan , a tema mučna!

    nikad o tome nisam razmišljala, ali sad razmišljam!

    mojke dijete ima madež na licu od rođenja, ono prvo što su me ljudi pitali kad bi ju prvi puta vidjeli je :"NA KOGA JOJ JE TO?!" :shock:

    znala sam pozadinu tog pitanja

    To je moje dijete, bilo da je začeto mojom jajnom stanicom, ili ne, usvojeno ili ne, ljudi moji, volim ju, brinem se za nju, treba li nekome još šta objašnjavati?!
    ,

  2. #2
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno



    Pusti selo neka priča...

  3. #3
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Nataša
    prejadno je to sve skupa

  4. #4
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    :shock: ludih li ljudi...

  5. #5
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno


  6. #6
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Zanemarite moj gorvnji post, trebalo je biti ovo :shock: .
    Malo sam smušena!

  7. #7
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    :shock: ludih li ljudi...
    koga?

  8. #8
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno

    Ja imam madež na guzici...a moj tata nema. Oooo znači nisam njegova.
    Morat ću pitat mamu, a ja nisam začeta MPO-om.

    ...e mama, mama...


    mislim stvarno ima svega...

    pitaj ti drugi put njih, "a joj pa muž vam ima smeđe oči, pa čije vam je dijete :shock: ".

  9. #9
    dim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    161

    Početno

    Isto tako u današnjim novinama (24 sata), na 15. str. članak pod naslovom "Žene HSS-a: Ne podržavamo Bajsa" u kojem novinar pri samom kraju članka navodi sljedeće, citiram:

    Još nije poznato je li Bajsova supruga zatrudnjela zahvaljujući medicinski potpomognutoj oplodnji ili umjetnoj oplodnji.

    Mislim, ovo me skroz zbunilo!?!? Po ovome sad postoje dvije "vrste oplodnje" ili što ?!?!

    I onda se čudimo svim silnim komentarima od strane neupućenih, a u samim dnevnim novinama i to onim najčitanijim izlaze ovakovi članci!

  10. #10
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa
    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    :shock: ludih li ljudi...
    koga?
    pa valjda ovih što su te u stanju to pitati

  11. #11
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    moja mama je tamnije puti a i moj tata ali malo manje
    a ja sam bijela ko sir i nikad ne pocrnim sva sreća da imam pjegice kao moj tata inaće bi se isto pitali

    a potičem iz generacije kad je počela MPO a uz to još i imam brata blizanca

  12. #12
    dorica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb- Stenjevec
    Postovi
    948

    Početno

    potičem=potječem

  13. #13
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Najgore je sto ljudi kad cuju "umjetna" odmah misle da dijete nije od svojih roditelja, ne kuze razliku izmedju potpomognute oplodnje gdje su roditelji recimo smanjeno plodni i donacije. Sta da kazem, mene je moja mama pitala da li cu roditi dijete od svoga muza...kako tek na to gledaju oni koji su apsolutno neupuceni? Najgore je sto mislim da vecinu ni ne zanima u cemu je stvar pa ih je jos lakse izmanipulirati netocnim podacima.
    Zalosno mi je sve to.

  14. #14
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    nažalost, nisu su svi jednako osvješeni o ovoj temi.
    osobno znam par koji je potpomognutom oplodnjom dobio dijete i koji (prema mom osobnom misljenju) živi u primitivnojoj sredini gdje sam na žalost čula razne komentare takvog tipa gdje su se ljudi zezali tko bi mogao stvarni biti otac djeteta. to je bilo tijekom trudnoće, no rođenjem djeteta koje je slučajno baš slika i prilika svog oca začepila su se ta usta. žalosno, ali to ja naša realnost

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    371

    Početno

    tragicno ali apsolutno istinito

    a isto tako maru i katu s 8 kata to nesto pretjerano ne zanima i nije im jasno zbog cega se digla tolika strka
    ...dobro ajde sad su im dozvolili da nevjencani isto idu na to ali Kate to nije normalno, to su neke cudne stvari....
    u njihovim ocima oni su zakon i znaju sta rade
    i takvi, krajnje neupuceni ce opet vratiti ovu sadasnju strukturu na vlast, jer po njima oni jos i dobro cine

    a jos tragicnije u cijeloj prici je to sto nisu to stariji ljudi nego ljudi svih generacija, ljudi kojima su informacije na dohvatu ruke ali iz ne zanima istraziti nego se povode za neupucenima

    ... a kako onda nece biti istinite kad tako pise u novinama

  16. #16
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj dim prvotno napisa

    Još nije poznato je li Bajsova supruga zatrudnjela zahvaljujući medicinski potpomognutoj oplodnji ili umjetnoj oplodnji.
    :shock: :shock: :shock:

  17. #17
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    Citiraj dim prvotno napisa

    Još nije poznato je li Bajsova supruga zatrudnjela zahvaljujući medicinski potpomognutoj oplodnji ili umjetnoj oplodnji.
    :shock: :shock: :shock:
    mislim da bi redakciji 24 H trebalo uputiti prosvjednu notu i tražiti objašnjenje za ta lupetanja i također tražiti da u idućem broju se ispričaju zbog iznošenja nebuloza.

    idem vidjeti gdje se to može poslati...ako neko ima kakvu ideju, dobro je došla!!!!

  18. #18
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno Re: Čije je tvoje dijete?!

    Citiraj nataša prvotno napisa
    izdvajam jedan dio teksta iz 24SATA: "Zakon bi branio zamrzavanje zametaka, na umjetnu oplodnju bi imali pravo bračni partneri, a dijete začeto umjetnom oplodnjom imalo bi pravo nakon 18. godine znati tko su mu biološki roditelji. "
    Svaki put kad vidim nešto poput ovog, što neupućene može zbunjivati i dezinformirati, ostavim komentar s objašnjenjem pravog stanja stvari ili pošaljem mail uredništvu i skrenem im pažnju na netočnost.
    Jako je puno neznanja i predrasuda o mpo, a tko ih može razbiti, ako ne mi?!

  19. #19
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno Re: Čije je tvoje dijete?!

    Dakle, za neznalice...

    Umjetna oplodnja:
    Postupak u kojem se prvo iscijede Barbika i Ken, od nih se dobije dijete, a onda se tako dobiveno dijete stavi u epruvetu (zli ljudi ga nekad namjerno i bez razloga drže u frižideru da se jadno smrzava). Nakon toga dijete se prebaci u majku (neplodnu ženu, jer muškarac ne može biti neplodan) i nakon 9 mjeseci žena rodi umjetno dobiveno dijete.

    Zaključak:
    Zato su sva MPO dječica tako slatka, jer su im mama i tata (Barbika i Ken) tako lijepi i zgodni.


  20. #20
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno Re: Čije je tvoje dijete?!

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Dakle, za neznalice...

    Umjetna oplodnja:
    Postupak u kojem se prvo iscijede Barbika i Ken, od nih se dobije dijete, a onda se tako dobiveno dijete stavi u epruvetu (zli ljudi ga nekad namjerno i bez razloga drže u frižideru da se jadno smrzava). Nakon toga dijete se prebaci u majku (neplodnu ženu, jer muškarac ne može biti neplodan) i nakon 9 mjeseci žena rodi umjetno dobiveno dijete.

    Zaključak:
    Zato su sva MPO dječica tako slatka, jer su im mama i tata (Barbika i Ken) tako lijepi i zgodni.

    ...ali koliko god nama to bilo urnebesno smiješno, bojim se da upravo TAKVU sliku ljudi i imaju.. :/

  21. #21
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Nazalost, bojim se da je aenea u pravu

  22. #22
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Jeste li našli kakav mail gdje se mogu uputiti kritike 24 sata

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno

    Drage moje ja bih vam samo isprićala jednu anegdotu koja se meni dogodila
    prije pola godine . Moja majka je bila jaku začuđena kada je u Janovom spomenaru pročitala ka je njegova krvna grupa A+
    ( moj bivši je 0+ , ja AB- ) sada njoj nije bilo jasno čije je Jan dijete s obzirom da nema niti moju niti krvnu grupu svog oca .
    Pitala me jesam li ja sigurna da je moj muž otac mog sina . Žene moje ja sam ostala šokirana s obzirom da je moja majka liječnica i to genetičar.
    :? :shock:
    Nakon nje i drugi članovi obitelji tražili su bilo kakvu slićnost Jana sa njegovim ocem .

  24. #24
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    pčelice maro-tko kaže da muž ne može roditi.Jel nije onaj muškarac već drugo dijete rodio.Došlo mi da si odgrizem oba jajnika kad sam to čula.

  25. #25
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj pčelica2009 prvotno napisa
    pčelice maro-tko kaže da muž ne može roditi.Jel nije onaj muškarac već drugo dijete rodio.Došlo mi da si odgrizem oba jajnika kad sam to čula.
    A slušaj, možda i može roditi... TO će ti bolje znati stručnjaci, Milinović, Hebrang, Petir... Ali sigurno ne može biti neplodan 8)

  26. #26
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    ne, neplodamn nije, to znamo zasigurno, i to nikad!!!!

    trpe i 'pate zbog svojih "jalovih" žena( takko su bar o meni pričali 6 godina!).

    "jadan, a tako voli djecu, šteta..."

    jel ima ko 24 h kod kuće, ja ga ne kupujem da nađemo mail na koji možemo pisati?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    13

    Početno

    hm... :? znaći što da kažem... hehe...u ,mojoj obitelji svi imaju plave oći a jedino ja zelene... i čija sam ja onda?? ništa, morat ću idući put pogledati onog poštara malo bolje

  28. #28
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ja se isto nekad mislim, sreća da smo malu dobili prirodno. Ja crna ko noć, muž smeđ, a ona plava, plava. U mene kafene oči, u muža zelene, u nje plave... Čija li je? Možda su nam je zamijenili u rodilištu. Aaaaaaaaaa! Ajmo brzo zabranit rodilišta! Milinoviću, pomagaj!!!

  29. #29
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Ja se isto nekad mislim, sreća da smo malu dobili prirodno. Ja crna ko noć, muž smeđ, a ona plava, plava. U mene kafene oči, u muža zelene, u nje plave... Čija li je? Možda su nam je zamijenili u rodilištu. Aaaaaaaaaa! Ajmo brzo zabranit rodilišta! Milinoviću, pomagaj!!!


    zabranit rodilišta!!!!!! NIJE LOŠA IDEJA, ko zna kakve se tek tamo malverzacije rade :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


  30. #30
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Aha, i samo da znate, je sam čula da je iz rodilišta nestalo 100 djece, okruglo
    Možda su negdje s onim smrznutim embrijima...

  31. #31
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno




    Baš bi voljela da mi taj novinar pošalje objašnjenje jedne i druge definicije oplodnje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •