Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: CILJ - koraci dalje!

  1. #1
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno CILJ - koraci dalje!

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj anamar prvotno napisa
    s mesićem i/ili podizanjem ustavne tužbe još će sve sve jednom prilično jako pojaviti u javnosti, ali nakon toga će interes splasnuti. najbolji odgovor je na to stalno podsjećanje javnosti na temu, i to osobnim pričama.
    bilo bi super kad bi dobili još poznatih mpo parova koji bi istupili pred javnost. to jako pali!
    x
    Nikako nas nece zaboraviti, nikako! Necemo im dati cure moje!

    Kao sto rekoh jucer svima: OVO NIJE KRAJ, OVO JE POCETAK!!!

    Kao prvo(jucer su ponovno napomenuli):
    Da ce se jucerasnji dan pokusati u Hrvatskoj proglasiti kao: DANOM ZA BORBU PROTIV NEPLDNOSTI!


    Takoder, DA:

    - jedan od ciljeva mora biti svakotjedno dijeljenje letaka (znaci svake srijede i subote, ili jedan dan u tjednu) dijele se letci, na glavnim trgovima, po faxovima, albulantama itd... (dakle, jako bitno naci stampariju za toliki broj)

    - svakako ostati u kontaktu sa meidjima te se redovito pojavljivati na njima

    - informirati javnost koliko god je moguce


    i cure vi nastavite.....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Mislim da bi bilo jako bitno organizirati neke emisije na radiju i tv postajama u kojima cemo objasniti o cemu se upravo radi, mnogi ljudi, zapravo većina nema pojma o cemu se radi i zasto je zakon los.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    61

    Početno

    Mislim da je najvaznije napraviti medijsku kampanju koja ce pokazati da medicinski potpomognuta oplodnja nije UMJETNA kako je stalno zovu jer to kod neukih stvara sliku da se radi neki ciribu-ciriba i od tko zna cega se stvori dijete koje zatim raste u epruveti; objasniti da se u najvecem broju postupaka radi o djetetu oca i majke koji su u postupku gdje se samo zacece obavlja izvan tijela, ali vec nakon 3 dana vraca u tijelo majke gdje obavlja sav ostali razvoj do poroda. Mislim da je ovo najvazniji cilj jer dok god i visokoobrazovani ljudi misle da je mpo uvijek nesto umjetno!?
    Razvojiti pricu o doniranom sjemenu ili jajnoj stanici i objasniti kad i zasto se koristi i zasto je ludo u takvom slucaju govoriti o obavezi ostavljanja osobnih podataka kod donacije i da se dijete za 18.rođendan upozna s tim podacima :? jer to garantira da donora nece biti.
    i s tim clancima i prilozima bi trebalo ici u "ozbiljnije" novine, ne u 24 sata i story; ne u exclusive i slican traceraj.

  4. #4
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Trebali bi naći sponzora za MEGA/JAMBO plakate! Za grafičku pripremu možemo lakše nać nekoga!!

  5. #5
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Citiraj bublica3 prvotno napisa
    Trebali bi naći sponzora za MEGA/JAMBO plakate! Za grafičku pripremu možemo lakše nać nekoga!!
    Ako se bumo slozile, probat cu ja naci neke sponozore za plakate...

  6. #6
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    nek neka od vas koja zna dobro pisat složi pismo za sponzore pa čemo slati Ja imam ideju za par osoba u Splitu, npr Kerum. Koji se ionako protivi svim strankama, ne može ih smislit! A želi pošto poto otvoriti Splitsko novo rodilište, a ne daju mu zbog pristupne ceste!

  7. #7
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Martina, složile smo se! Imamo najmočniju vojsku na svitu! Samo treba kreniti!!!!!

  8. #8
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Ovaj rat trebamo dobit, za nas i našu buduću djecu!
    Sve za djecu!!! :D

  9. #9
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Citiraj bublica3 prvotno napisa
    nek neka od vas koja zna dobro pisat složi pismo za sponzore pa čemo slati Ja imam ideju za par osoba u Splitu, npr Kerum. Koji se ionako protivi svim strankama, ne može ih smislit! A želi pošto poto otvoriti Splitsko novo rodilište, a ne daju mu zbog pristupne ceste!
    Ok, slazemo onda pismo, cure pomagajte!

  10. #10
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    AJMO, AJMO cure, vi koje lipo pišete! Pišite pismo za sponzore!!!!

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    cure, pretpostavljam da znate kako je sve što dalje radite - razdvojeno od Rode.
    mi smo odradile ovu akciju na ho-ruk, radit ćemo i dalje, ali ne ovdje i ne ovim putem.

    ja vam savjetujem da si za daljnje organizacije otvorite ili google grupu ili, ako to bude pod okriljem Udruge BETA, onda na betinom forumu.

    ako igdje spominjete Rodu, morate tražiti dopuštenje našega UO-a jer Roda u svojim djelovanjima ima puno ograničenja koja ne smijemo kompromitirati

    činjenica je da sve imamo isti cilj, ali moguće je da do njega možemo doći na druge načine
    nama su naši propisani našim Statutom.

    kako god, srce nam je zajedničko i ndam se da ćemo opet zajedno u akcije ovakvoga tipa!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    kako god, srce nam je zajedničko i ndam se da ćemo opet zajedno u akcije ovakvoga tipa!


    Možda je sada pravi trenutak za osnivanje UDRUGE koja bi nas povezivala i dala nam ime

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nečija majko, pa imamo udrugu, zove se RODA
    ostale cure, koje naš Statut previše ograničava, imaju Udrugu BETA

  14. #14
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    ako nas udruga neće podržat onda borba za naša prava nema smisla!

  15. #15
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Pa sto necemo moci vise pisati na ovom podforumu?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    cure, pretpostavljam da znate kako je sve što dalje radite - razdvojeno od Rode.
    mi smo odradile ovu akciju na ho-ruk, radit ćemo i dalje, ali ne ovdje i ne ovim putem.
    Onda sam ja nešto krivo shvatila...

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj bublica3 prvotno napisa
    ako nas udruga neće podržat onda borba za naša prava nema smisla!
    mi ćemo vas podržati, svakako
    i ići na zajedničke akcije

    ali, mi ne možemo financirati kampanju donacijama onih koji krše međunarodni Kod
    to je bio naš izbor
    znamo koliko je to onda teži put, ali zato su nam naši uspjesi draži

    mi ne možemo kontrolirati one koji nisu naše članice i članovi
    naše svako pismo, svaki dopis, svaki kontakt... prođe kroz "nekoliko ruku"
    to je naš način
    teži je, ali smo ga same odabrale...

    martina, naravno da ćete moći pisati na ovome podforumu, pa on zbog vas i postoji!
    ali, ako želite nešto organizirati, morat ćete ili na podforum Druge udruge i pojedinci u akciji, ili na neko sasvim drugo mjesto.
    mi jednostavno nemamo kapaciteta biti tijekom cijele godine orjentirane samo na MPO; i same znate kolikim projektima se bavimo, a samo nas je pedesetak aktivnih
    vi možete svu svoju energiju usmjeriti samo na taj projekt, a RODA ima i dojenje i autosjedalice i porode i pelene i škole i vrtiće i porodiljne naknade... i MPO

    vi imate veliku snagu i iskoristite je!

  18. #18
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Dakle, mozemo pisati i davati ideje i ovdje: http://www.beta.hr/forum/viewtopic.php?p=28803#28803

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    .
    mi jednostavno nemamo kapaciteta biti tijekom cijele godine orjentirane samo na MPO; i same znate kolikim projektima se bavimo, a samo nas je pedesetak aktivnih
    vi možete svu svoju energiju usmjeriti samo na taj projekt, a RODA ima i dojenje i autosjedalice i porode i pelene i škole i vrtiće i porodiljne naknade... i MPO
    vi imate veliku snagu i iskoristite je!

    Hvala Vam na svemu što činite, jer bez Vas sve se ovo ne bi pokrenulo.
    Ali kad sam rekla da nam možda treba udruga mislila sam na udrugu koja bi se većim dijelom bavila MPO-om...
    Ne znam tapkam...

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zašto ne biste mogle?!
    i slobodno stavljajte linkove, pozivajte ljude da vam se pridruže...
    koristite korisnički potencijal ovoga Foruma.
    možete uvijek pitati za savjet naše cure koje su dugo u tim "vodama".

    BETA i jest osnovana baš za tu usmjerenu borbu.
    mi ćemo uvijek pomoći koliko budemo mogle.
    ali će naša kampanja, akoje bude bilo, biti nešto drugačija.
    akcije nam idu "brzopotezno", ali kampanje se dugo organiziraju i ne nastaju preko noći

  21. #21
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj necija mama prvotno napisa
    Ali kad sam rekla da nam možda treba udruga mislila sam na udrugu koja bi se većim dijelom bavila MPO-om...
    pa BETA je upravo s tim ciljem i osnovana

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Apricot isprike
    Upravo sam pročitala djelatnost bete...
    Isprika i beti na nenamjernom negiranju...

  23. #23
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Tocno tako, dodi an betu: www.beta.hr

  24. #24
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    apricot hvala vam na svemu što ste do sada napravile. Ja znam da nečete stati!
    Ako vam za neke akcije bude trebala radna snaga zamo zovite!
    I mi čemo se već i pojedinačno nekako organizirat i izborit tu bitku! Nečemo stati, jer smo tek krenile!

  25. #25
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    :D

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj martina123 prvotno napisa
    Tocno tako, dodi an betu: www.beta.hr
    Evo ispisujem prijavnicu

  27. #27
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    cure, evo jednog od načina kako se može doći do cilja

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=80017

  28. #28
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Prvo, moram se duboko zahvaliti Rodi na svom angazmanu po pitanju neplodnosti. HVALA!

    Ali, istina je da Roda ima i hijerarhiju kroz koju sve mora proci (sto usporava stvari) i kodeks kojeg se pridrzava (npr. ne zeli prihvatiti pomoc od sponzora koji se ne slazu s vizijom i misijom).

    Dakle, ostaje BETA. Martina, mozes li objasniti objasnit forumskoj populaciji tko je u Beti, kakav je proces donosenja odluka i organizacija, koliko imate clanova, tko je aktivan - nisam sve polovila, a sigurno ni drugi. Mozes li predstaviti Betu tu na forumu za sve koji ne znaju?

  29. #29
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Prijedlog... slogan Kad srce kaže dijete, Vlada kaže ne i varijante imamo, a zakon bi se moglo umjesto njegovog naziva zvati Antibaby zakonom; to sam na nekom portalu vidjela i čini mi se jako dobro

  30. #30
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Citiraj Shanti prvotno napisa
    Prijedlog... slogan Kad srce kaže dijete, Vlada kaže ne i varijante imamo, a zakon bi se moglo umjesto njegovog naziva zvati Antibaby zakonom; to sam na nekom portalu vidjela i čini mi se jako dobro
    Odlicna ideja!!!!

  31. #31
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Potražila sam na Google-u i moguće da je to smislila Jelena Lovrić za svoj komentar; ima li kakvih zakonskih prepreka da to koristimo?

  32. #32
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    D. Butković je još u jučerašnjem Jutarnjem koristio taj naziv, antibebi zakon, tako da bih rekla da ga je prije smislio on, a ne Jelena Lovrić.... Provjerite, ali meni se jako sviđa, mislim da pogađa u bit stvari.

  33. #33
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Da, mogli bi se zvat npr. gradjani protiv antibaby MPO zakona (dajte bolje prijedloge ako ovo zvuci nezgrapno) - to bas pogadja srz stvari i karakterizira najvaniju zakonsku posljedicu.

    Mene stvarno zanima u kakvom je stanju Beta - ona je logicni izbor za sluzbeno zaledje za nasu borbu, iako ako mene pitate, ja bih najradije da ne postoji nikakva hijerarhija, da se stvari iskristaliziraju organski, da svatko radi ono sto zna, moze i voli, da nema prozivanja potikavanja naredjivanja i slicno jer nitko drugima ne staje na prste, ali da sve to organiziramo i podijelimo rezultate rada. (Npr - netko tko gleda puno stampu da skuplja linkove na clanke, tipa ono sto je Mukica radila dolje na topicu, ali da to bude u jednom fileu ili jednoj web stranici, jer cak i ako se ne postiraju komentari na teme, ako je svaki link u zasebnom postu, nije pregledno; ista stvar s mejlovima protesta na email adrese)

    Posebno vazno - uvijek je vano imati u svakoj aktivnosti bar jos jednu osobu s kojom cete podijeliti teret, pricati, dijeliti i testirati ideje.

    Idem sad pisat prijedlog liste stvari koje mozemo napravit...

  34. #34
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa
    D. Butković je još u jučerašnjem Jutarnjem koristio taj naziv, antibebi zakon, tako da bih rekla da ga je prije smislio on, a ne Jelena Lovrić.... Provjerite, ali meni se jako sviđa, mislim da pogađa u bit stvari.
    Evo, provjerila sam još jednom - J. Lovrić je imala kolumnu 13.7., zato sam pomislila da je njezino... http://www.jutarnji.hr/komentari/kol...anak,169320.jl; možda joj se obratiti i provjeriti je li to ona skovala, a ako je, zamoliti pisano dopuštenje da se koristi u sljedećim aktivnostima?

  35. #35
    kandela avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj ivanas prvotno napisa
    Mislim da bi bilo jako bitno organizirati neke emisije na radiju i tv postajama u kojima cemo objasniti o cemu se upravo radi, mnogi ljudi, zapravo većina nema pojma o cemu se radi i zasto je zakon los.
    svakako...probat cu dogovorit nesto, ali ne zelim sada javno pisat radio stanice dok se ne raspitam

  36. #36
    kandela avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj bublica3 prvotno napisa
    Trebali bi naći sponzora za MEGA/JAMBO plakate! Za grafičku pripremu možemo lakše nać nekoga!!
    i ovo cu probat dogovorit sljedeci tjedan

  37. #37
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Udruga "BETA" osnovana je 10.03.2006. godine u Zagrebu i okuplja osobe s problemom neplodnosti.

    # Želimo da Udruga bude mjesto koje će osobama s problemom neplodnosti pružiti potpunu podršku i informacije o bolesti, načinima ostvarenja i zaštite prava na liječenje neplodnosti i postupaka medicinski potpomognute oplodnje.

    # Također nam je želja svojim djelovanjem utjecati na povećanje prava pacijenata i poboljšanje uvjeta liječenja neplodnosti i postupaka medicinski potpomognute oplodnje u Hrvatskoj.

    # Želimo upoznati i senzibilizirati javnost s problemom neplodnosti, te tako postići veću mjeru razumijevanja i prihvaćanja problema.

  38. #38
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    O aktivnostima BETE, medu inim mozete pogledati na ovom linku: http://www.beta.hr//index.php?option...d=31&Itemid=80

  39. #39
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Otvorili smo novi podforum: http://www.beta.hr/forum/viewforum.php?f=29

    Dobro ste nam dosle!!!!!!!!!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •