Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 281 od 281

Tema: HRT1, KORNER u 21.05!!!

  1. #251

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala.
    btw, ne želim skretati s teme, ali dozvolite mi samo trenutak; ja sam animator, radim crtiće, i svojevremeno sam napravio kratki animirani film "The Bridge", o klincu koj nakon rođenja nikako ne uspijeva početi živjeti kako treba, stalno ga nešto ometa i - jasno - dođe do kraja prije no što dođe do cilja.
    Nisam ni sanjao da ću, izgleda, morati napraviti crtić o klincu kojem se nedaju ni roditi.

  2. #252
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    TomTom.. :D to bi bilo prekrasno!

  3. #253

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    6

    Početno

    Sada radim na svojevrsnoj verziji Pinocchia, lutak ima gadnih problema da postane čovjek - da bi na kraju spoznao da to i nije neka premija - ali mislim da ću težište polako pomaknuti kronološki prema naprijed, na gadne probleme da bi uopće počeo proces.
    Samo, evo još jedne ilustracije apsurdnosti ovog zakona: meni je, naravno, bitno da crtić dobro prolazi u svijetu, na festivalima, natječajima, itd...
    Da bih u tome uspio, biram temu koja nije samo lokalnog karaktera nego onu koju će lako shvatiti svatko, svuda.
    I sad, kako uopće objasniti jednom normalnom građaninu jedne normalne zemlje da postoji država koja radi ovo što radi ovaj zakon? Kako ga ntjerati da razumije problematiku?
    Da suosjeća - u redu, ali kako da razumije?
    Eto, ovaj zakon je prebizaran i za fikciju.
    Grozno.

  4. #254
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj TomTom prvotno napisa
    Eto, ovaj zakon je prebizaran i za fikciju.
    Grozno.
    Pa se ti bori protiv toga i objasni ljudima da je zaista tako loš. Ali, moramo dati sve od sebe

  5. #255
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Citiraj TomTom prvotno napisa
    Citiraj gričanka prvotno napisa
    Citiraj bublica3 prvotno napisa
    hi cure, imam na dvd emisiju, ali ne znam kako je skinit na komp.?? :? ??
    Kad stavim dvd u kom odma počne reproducirat..
    Ja bih kroz reproduciranje u običnom Windows media playeru ili BS playeru napravila "save as" tog DVDa u jednu video mapu, onda bih otišla ovdje:http://rapidshare.com/index.html i napravila upload. Jednostavno, zar ne!
    Bojim se da ipak nije tako jednostavno; emisija je najvjerojatnije snimljena u formatima koji rezultiraju ogromnim dataotekama (ako je DVD format, .vob datoteke su vjerojatno "teške" oko 3 GB, što bi se uploadalo satima, ako ne i danima, ovisno o brzini veze.)
    DVD je potrbno pretvoriti u neki drugi format, divix ili wmv, te tako dobiti manju datoteku...
    PROBAT ĆU, ALI KAKO SAM NA POSLU MORAM ODABRATI PRAVI TRENUTAK,...

  6. #256

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj TomTom prvotno napisa
    Bojim se da ipak nije tako jednostavno; emisija je najvjerojatnije snimljena u formatima koji rezultiraju ogromnim dataotekama (ako je DVD format, .vob datoteke su vjerojatno "teške" oko 3 GB, što bi se uploadalo satima, ako ne i danima, ovisno o brzini veze.)
    DVD je potrebno pretvoriti u neki drugi format, divix ili wmv, te tako dobiti manju datoteku...
    Točno!!! Zaboravih navesti taj korak (treba imati program poput Xkonvert. ili DVD dekript.)
    Thanks na ispravku

  7. #257

  8. #258
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Otvori mi se stranica, ali nema nikakvog videa. Jel se moram upisati da mogu gledati, ili?

  9. #259

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    a ne znam sto je. ja nemam flash pa ne mogu zbog toga. doma sam mogla

  10. #260
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    meni radi, meni radi!

  11. #261
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Tom Tom možda za neku od verzija Pinocchia....
    U jednoj zemlji živi jedan Kralj Dado koji je zločest i licemjeran, ali on o sebi misli da je najbolji kralj od svih kraljeva. Dvoje mladih podanika koji služe kralju i plaćaju mu porez se zaljube i silno žele dijete, ali kralj kad to dozna izdaje proglas da svi koji žele imati dijete mogu dobiti dijete samo na način koji je on odredio…
    Dvoje mladih uplakani odlaze kod majstora (mpo doktor) koji bi trebao napraviti Pinocchia, ali prema naputak od Kralja on to ne smije pa ih šalje kod kraljevih savjetnika (povjerenstvo) da oni odluče što dalje…Oni daju dozvolu paru da im majstor napravi Pinocchia tek kada mu plate zlatnicima..Oni plate i konačno kad se vrate kod majstora on ne uspijeva napraviti Pinocchia jer nema dovoljno drva jer je kralj npr. zabranio sječu do jeseni (čekanje na postupak).
    Konačno dođe jesen i žena brzo mora negdje naći boje, lakove…(stimulacija) i kad uspije sve skupiti majstor ipak uspije napraviti sve dijelove (stimulacijom se dobiju jajne stanice), ali Kralj mu oduzima sve osim tri djela (3 jajne stanice) i naređuje da od toga napravi Pinocchia…. Majstor ne uspijeva, roditelji su nesretniji…ostali dijelovi Pinocchia su spremljeni u dvije zlatne škrinje koje se strogo čuvaju…u jednoj škrinji je sve ono što je potrebno da bi Pinocchio oživio - da bi osjećao, mislio, vidio, čuo…(zamrzavanje jajnih stanica) u drugoj su ostali dijelovi- ruke, noge…(zamrznuti spermiji). Roditelji opet moraju kod Kraljevih savjetnika (povjerenstvo) koji trebaju odobriti da budući roditelji mogu doći po ostale dijelove Pinocchia …i jedva daju pristanak, međutim kada otvore škrinju u kojoj je sve ono što je potrebno da bi Pinocchio oživio - da bi osjećao, mislio, vidio, čuo…sve to se raspline u vidu dima…(neuspješno odmrzavanje js)….prošlo je puno vremena , a oni moraju opet čekati jesen da kralj odobri sječu drva…

  12. #262
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Natalina, ovo je izvrsno!

  13. #263
    IRENA456 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    298

    Početno

    super priča

  14. #264
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Hvala cure drago mi je da vam se ideja za bajku svidjela...ipak nadam se da ćemo uskoro morati pisati priču kako je kralj Dado pokušao izdati proglas, ali nije uspio jer se jedan mali broj podanika pobunio i srčano borio na čelu sa princezom Karmen....

  15. #265
    bublica3 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    ST
    Postovi
    2,361

    Početno

    Natalina

  16. #266
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    natalina, smisli neko manje uvredljivo ime kralju, inace post brisem u roku od minute!

  17. #267

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    6

    Početno

    Natalina, ovo je više nego sjajno.
    Šteta što sam poprilično odmakao s filmom, tako da naprosto ne mogu bitnije mijenjati sadržaj, ali ovo ću svakako kopirati i sačuvati. Tim više što sam u narednim filmovima mislio derati po bajkama, prvo po Pepeljugi, (rugati se kič poanti u kojem si sretna i uspješna jedino ako se udaš za nekog vola od princa), te ne vidim zašto se ne bih bavio još malo Pinocchiom.
    (bože, tek sam sada shvatio da se bavim uglavnom "ženskim" temama... dr Milinoviću, što nije u redu samnom?)
    Jesi li za neki oblik suradnje iduće godine? Ovaj će zakon do tada vjerojatno biti prošlost, no tvoja očita sposobnost "prevođenja" metafora bajki u aktualnu realnost, i natrag u bajku, je bogme impresivna i tko zna sve kako iskoristiva.
    Bravo, Natalina.

  18. #268

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj TomTom prvotno napisa
    ...bože, tek sam sada shvatio da se bavim uglavnom "ženskim" temama... dr Milinoviću, što nije u redu samnom?)...
    TomTom sigurno bi ti na to pitanje Mingele odgovorio protupitanjem: BOJIŠ LI SE ŽENA ???

  19. #269

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    6

    Početno

    Najviše se zapravo bojim poštovani drM, da ste propustili sjajnu priliku za posvemašnju sreću kada ste se odvezali od onog drveta prije no što se pojavio neki druželjubivi medvjed bez kriterija.
    :D

  20. #270
    Natalina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    198

    Početno

    Ma , može biti i kralj Max!

    TomTom čujemo se na pp!

  21. #271
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Natalina prvotno napisa
    Ma , može biti i kralj Max!

    TomTom čujemo se na pp!
    evo ja promijenila u kralj Dado, tepam mu malo
    sori sto diram u tvoje autorske slobode
    ali sve sto vrijedi na ostatku foruma vrijedi i na ovom pdf-u

  22. #272
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    kralj Dado

  23. #273
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Super su vam ideje Tom, tom i Natalina samo jedna mala stvar me zasmetala bojim se da je Pinocchio "umjetni dječak" nije napravljen od materijala kao njegovi roditelji, pa ne bih voljela da ljudi to povezuju sa ustaljenim "umjetna oplodnja" i tko zna što je sve umjetno u tom djetetu.
    Mislim da bi roditelji i buduće dijete trebali biti od istog materijala pa nek budu i medvjedići samo da dijete nije toliko različito od njih.

  24. #274
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    OT (ili možda ne): jel se sjeća netko onog crtića u kojem je ogromni Jeti stisnuo, nimalo nježno, mislim onog crnog patka, u zagrljaj i govorio mu dubokim glasom: Darkiću, Darkiću, ja ću tebe čuvati i maziti i paziti ..(i "tapšao" ga po guzi)?

  25. #275
    molu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    901

    Početno

    aenea ja se sjecam sad sam se uspijela nasmijati - do suza

  26. #276
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    tek sam sada odgledala
    Karmen
    voditelja i Golema neću komentirati

  27. #277
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    I ja se sjećam!

  28. #278
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Jos jedna koja se sjeca ! Ali sad u glavi imam sliku koja je doduse smijesna, ali i nekako bljak (jer Darkic ima fizionomiju i facu kralja Dade) i koje se nikako vise ne uspijevam otresti !

  29. #279

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj MIJA 32 prvotno napisa
    tek sam sada odgledala
    Karmen
    voditelja i Golema neću komentirati
    X
    Karmen, svaka čast!

  30. #280
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Meni je lijepa priča o Palčici, kako se je ona rodila. Svi su je voljeli iako je bila mala.

  31. #281
    ivorka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb-zapad
    Postovi
    212

    Početno

    Citiraj macka prvotno napisa
    Citiraj MIJA 32 prvotno napisa
    tek sam sada odgledala
    Karmen
    voditelja i Golema neću komentirati
    X
    Karmen, svaka čast!
    Mogu sve potpisati, jedino, voditelj i nije bio tako loš (tipični radijski) jer je pokušao biti "glas naroda" i nije se puno nametao, tako da je Karmen (o Golemu neću trošiti riječi) mogla iznijeti svoje argumente.

    Bravo, Karmen.

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •